سرمایه گذاری کم ریسک با سود مطمئن

 • ۶ فروردین ۱۳۹۹
 • agah4
 • ۱۰۷ نظر
 • ۲۸۲۹۵ مشاهده
سرمایه گذاری کم ریسک

سرمایه گذاری کم ریسک یا بدون ریسک همیشه دغدغه بسیاری از مردم بوده است. افراد زیادی در جامعه ما علاقه‌ای به خرید سهام با ریسک بالا ندارند و می‌خواهند سرمایه خود را در جایی سرمایه گذاری کنند که ریسک پایینی داشته و سود مشخصی نیز به دست آورند.

در این مقاله قصد داریم به ۲ روش مرسوم سرمایه گذاری کم ریسک در بازار سرمایه ایران بپردازیم.

با کاهش نرخ سود بانکی، این سؤال که “پول خود را کجا سرمایه‌گذاری کنم؟” برای افراد با ریسک پذیری پایین به وجود آمد. کاهش نرخ سود بانکی، باعث شد سرمایه‌های سردرگم به‌صورت ناخواسته وارد بازارهای پر ریسکی مثل طلا و ارز شود و مردمی که اطلاعات زیادی از نوسانات این بازارها نداشتند، متضرر شوند.
در بازار سرمایه ایران شرایط مناسبی برای سرمایه گذاری کم ریسک و بدون ریسک ایجاد شده است تا افراد بتوانند از آن استفاده کنند.

۱. اسناد خزانه اسلامی (اخزا)
۲. صندوق سرمایه گذاری با درآمد ثابت

۲ روشی که در بالا ذکر شد، از روش‌های مرسوم سرمایه گذاری کم ریسک در بازار بورس ایران هستند. در ادامه به توضیح هر یک خواهیم پرداخت.

اسناد خزانه اسلامی (اخزا)

اسناد خزانه اسلامی (اخزا) اوراق بدهی هستند که دولت به ازای بدهی خود به پیمانکاران منتشر می‌کند. این اوراق دارای سررسید بوده و دولت متعهد می‌شود در تاریخ سررسید مبلغ اسمی آن را به دارنده اوراق بپردازد.
مبلغ اسمی هر ورق اسناد خزانه در زمان سررسید معادل ۱۰۰ هزار تومان است.

اسناد خزانه اسلامی (اخزا) سرمایه گذار‌ی بدون ریسک!

در زمان خرید اسناد خزانه اسلامی بزرگ‌ترین دغدغه افراد، پرداخت مبلغ اوراق در زمان سررسید توسط ناشر است.

اما چه تضمینی وجود دارد که دولت در زمان سررسید، مبلغ مذکور را تسویه نماید؟

جالب است بدانید که پرداخت سود و اصل اسناد خزانه دراولویت اول دولت قرار دارد. به این معنی که دولت پیش از صرف هزینه‌های دیگر، ابتدا نسبت به تسویه اسناد خزانه اقدام می‌کند. با این تفاسیر این اوراق با ریسکی پایین و نزدیک به صفر قابل‌استفاده برای سرمایه گذاران خواهد بود.
همچنین با توجه به این‌که اسناد خزانه جزو اوراق بدهی پرطرفدار بازار سرمایه هستند، ریسک نقد شوندگی آن‌ها نیز بسیار پایین است و سرمایه‌گذاران هر زمان که قصد فروش آن‌ها را داشته باشند، تقاضا برای خرید این اوراق وجود خواهد داشت.
ریسک نقد شوندگی، یعنی امکان فروش اوراق در بازار بورس. درصورتی‌که خریدار و تقاضا برای اوراق کم باشد، ریسک نقدشوندگی بالا خواهد بود و بالعکس.

چگونه اسناد خزانه بخریم؟

برای خرید اسناد خزانه (اخزا) باید کد بورسی داشته باشید.
پس از دریافت کد بورسی همانند خرید سهام در سامانه معاملاتی کارگزاری‌ها می‌توان اقدام به خرید اسناد خزانه با نماد اخزا نمود.
لازم به ذکر است که تمامی نمادهای اخزا یک هفته پیش از سررسید متوقف می‌شوند. در تاریخ سررسید نیز مبلغ اسمی اوراق معادل ۱۰۰ هزار تومان به ازای هر ورق به حساب دارندگان اوراق اسناد خزانه اسلامی واریز می‌گردد.
به‌منظور کسب اطلاعات بیشتر در خصوص اسناد خزانه اسلامی (اخزا) می‌توانید مقاله “اوراق خزانه اسلامی، سودآوری با حداقل ریسک” را مطالعه کنید.

صندوق سرمایه گذاری با درآمد ثابت

روش دیگر سرمایه گذاری کم ریسک در بازار سرمایه، صندوق سرمایه گذاری با درآمد ثابت است.
همان‌طور که در مقالات پیشین عنوان شد، صندوق ها به ۳ دسته تقسیم می‌شوند.
صندوق سرمایه گذاری در سهام
صندوق سرمایه گذاری مختلط
صندوق سرمایه گذاری با درآمد ثابت

صندوق های با درآمد ثابت، سرمایه افراد را جمع‌آوری کرده و در قبال سرمایه گذاری اشخاص به آن‌ها سود مشخصی ارائه می‌دهندمی‌دهند.

صندوق های با درآمد ثابت مکلفند حداقل ۷۰ درصد از دارایی خود را به اوراق با درآمد ثابت مثل اخزا یا سپرده بانکی تخصیص دهند و مابقی را نیز در سهام و حق تقدم سهام سرمایه گذاری کنند. درنتیجه با سرمایه گذاری در صندوق‌های سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت، معمولاً در طول سال ۱ الی ۲ درصد بیش‌تر از سود بانکی نصیب سهامداران می‌شود؛ اما علاوه بر نکته ذکرشده، روزشمار بودن سود صندوق‌های درآمد ثابت یکی دیگر از مزیت‌های آن نسبت به سپرده بانکی است.

نحوه پرداخت سود صندوق های سرمایه‌ گذاری با درآمد ثابت

صندوق های سرمایه گذاری با درآمد ثابت به ۲ روش بین سرمایه‌گذاران سود تقسیم می‌کنند.
برخی از صندوق ها مانند صندوق امین یکم سود ایجادشده را ماهانه بین سهامداران تقسیم کرده و در پایان هر ماه یا ابتدای ماه بعد، سود تخصیص‌یافته را به حساب بانکی سرمایه گذاران واریز می‌کنند.

نوع دوم صندوق‌های سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت مثل صندوق یاقوت، سود ایجادشده خود را در قیمت هر واحد نشان می‌دهند و روزانه قیمت هر واحد صندوق افزایش می‌یابد. در این نوع صندوق های سرمایه گذاری پرداخت سود ماهانه وجود ندارد.

روش خرید صندوق سرمایه گذاری با درآمد ثابت

به‌طورکلی صندوق ها ازنظر نحوه خرید و فروش به ۲ دسته تقسیم می‌شوند.

صندوق سرمایه گذاری قابل معامله (ETF)
صندوق سرمایه گذاری مبتنی بر صدور و ابطال

در نوع اول یعنی صندوق سرمایه گذاری قابل معامله، با داشتن کد بورسی و از طریق سامانه معاملاتی کارگزاری‌ها، می‌توان نسبت به خرید واحدهای صندوق (مانند خرید سهام) اقدام نمود.

همچنین به‌منظور خرید واحدهای صندوق های مبتنی بر صدور و ابطال باید به‌صورت حضوری و از طریق دفاتر صندوق ها با ارائه مدارک هویتی و مبلغ موردنظر برای سرمایه گذاری اقدام کنید.

چه تضمینی برای سرمایه گذاری در صندوق های سرمایه گذاری با درآمد ثابت وجود دارد؟

با توجه به عدم آشنایی کافی سرمایه گذاران، این سؤال وجود دارد که چه تضمینی برای اصل پول و سود آن در صندوق های سرمایه گذاری وجود دارد؟

صندوق های سرمایه گذاری به‌صورت مستقیم تحت نظارت سازمان بورس و اوراق بهادار هستند. تمامی وجوه واریزی و سرمایه‌گذاری شده طبق محدودیت‌های ایجادشده توسط سازمان بورس، در بازارهای مالی تحت نظارت این سازمان سرمایه‌گذاری می‌شود.

همچنین یکی دیگر از نکاتی که می‌توان به آن اتکا کرد، میزان شفافیت صندوق های سرمایه‌گذاری است. تمامی صندوق‌ها ملزم هستند که تمامی اطلاعات بااهمیت مثل میزان دارایی‌های خود را در سایت صندوق به اطلاع عامه مردم برسانند.
از طرفی با توجه به وجود بازار گردان در صندوق های سرمایه گذاری، ریسک نقد شوندگی آن‌ها نیز بسیار پایین است.

سخن آخر

در این مقاله به ۲ روش سرمایه گذاری بدون ریسک و کم ریسک اشاره شد. با کاهش نرخ سود بانکی، این‌که بدانیم سرمایه خود را کجا و چگونه سرمایه گذاری کنیم، سؤال بسیاری از مردم است. اسناد خزانه اسلامی (اخزا) و صندوق های سرمایه گذاری با درآمد ثابت، ۲ روش مرسوم و مطمئن برای جایگزینی سپرده های بانکی به شمار می‌روند. اشخاص با ریسک‌پذیری پایین می‌توانند علاوه بر بهره‌مندی از ریسک پایین‌تر نسبت به سپرده‌های بانکی یا سرمایه گذاری در بازارهایی مثل بازار ارز و طلا، از بازده بهتری نیز نسبت به سپرده‌های بانکی بهره‌مند شوند.

 

 

قصد یادگیری و پیشرفت در بورس را دارید؟

از صفر تا صد بورس را توسط بهترین اساتید آموزش ببینید. لطفاً برای کسب اطلاعات کامل‌تر، مشخصات خود را وارد نمایید تا با شما تماس بگیریم.

107 پاسخ به “سرمایه گذاری کم ریسک با سود مطمئن”

 1. سید مجید موسوی گفت:

  بهترین روش سرمایه گذاری مشارکت در صندوقهای سرمایه گذاری با درامد ثابت است . زیرا هم میزان شفافیت بالایی دارند هم ریسک نقد شوندگی کم .

  با تشکر از توضیحات کاملی که دادید

  ۴۶
 2. Hasti گفت:

  سلام اکثرمردم سرمایه گذاری کم ریسک باسود مطمئن را به سرمایه گذاری های پرریسک ترجیح میدهند

  ۳۱
 3. امیر گفت:

  باسلام
  به نظر شخصی بنده تا زمانی که خوشبختانه نقدینگی در بازار مثل این روزا خوب هست اگر با تحقیق و اموزش پولمون را سهام خرید و فروش کنیم و در کنارش هم اموزشهای مرتبط را ببینیم سود خیلی بهتری نصیبمون میشه اما درکل برا کسی که نمیخاد ریسک کنه این صندوقا از بانک بهتره

  ۱۶
 4. حسین آقارضایی گفت:

  با سلام

  ممنون از شما، در خصوص صندوق یاقوت اطلاعات تکمیلی رو از کجا می تونم پیدا کنم؟

  ۱
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه صندوق یاقوت لطفا در ساعات اداری با شماره تلفن ۰۲۱۴۱۷۹۲۰۰۰ داخلی ۳ بخش صندوق کارگزاری تماس حاصل فرمائید.

   ۰
 5. Mohamad yousefi گفت:

  تعریف نمادهای صندوقهای سرمایه گذاری با درامد ثابت در تابلوی بورس نشاندهنده بلوغ تالار بورس تهران هست.
  درواقع مدیریت سازمان بورس با تنوع بخشی سعی داره سرمایه گذارهای بیشتر با درجه ریسکپذیری مختلف رو جذب بازار سرمایه کنه.

  ۳
 6. منصور زارع گفت:

  سلام
  من یک تازه کارم در بورس ولی تو این یک ماهه که با بورس آشنا شدم و با اطلاعاتی که از طریق کارگزاری آگاه و تلگرام و اینستا و غیره به دست آوردم فهمیدم که چه روزهای طلایی رو از دست دادم باز هم ماهی را هر وقت که از آب بگیرید تازه است.
  از من میشنوی پول بی زبونتون رو به بانکها یا حتی صندوقها ندهید و با گرفتن یه کد ساده معاملاتی بورس که از طریق اینترنت کاملا شما را با نحوه گرفتن و کار با آن آشنا میکنند خیلی راحت سهام خرید و فروش کنید و کلی درآمد کسب کنید .
  البته که اول با آموزش آن که تو اینترنت زیاد و رایگان موجود هست یاد بگیرید و نان فکرتون رو بخورید دیگه دوره نان بازو خوردن تو عصر اینترنت به سر اومده.
  امیدوارم مورد توجه تون قرار گرفته باشه
  اگر تو این راه موفق شدین من حقیر را هم از دعاهای خود بی نصیب نگذارید.

  ۳۰
 7. hesam گفت:

  سرمایه گذاری کم ریسک فقط در صندوق های سرمایه گذاری امکان پذیر میباشد

  ۳
 8. سيد گفت:

  بهترين صندوق سرمايه گذاري ثابت کدام است ؟

  ۱
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   جهت کسب اطلاع در ارتباط با نحوه سرمایه گذاری و انتخاب بهترین صندوق برای سرمایه گذاری و ... می توانید در ساعات اداری با شماره تلفن ۰۲۱۴۱۷۹۲۰۰۰ داخلی ۳ واحد صندوق کارگزاری آگاه تماس حاصل فرمائید.

   ۰
 9. میلاد گفت:

  به نظرم اگر آدم وقت کافی نداره میتونه یدون دردسر تو صندوق ها سرمایه گذاری کنه و خیالش راحت باشه یه تیم از متخصص ها براشون سرمایه گذاری میکنن

  ۵
 10. محمدحسین باقرزاده گفت:

  بهترین روش سرمایه گذاری مشارکت در صندوقهای سرمایه گذاری با درامد ثابت است

  ۳
 11. محمدحسین گفت:

  بهترین روش سرمایه گذاری مشارکت در صندوقهای سرمایه گذاری با درامد ثابت است

  ۳
 12. میلاد گفت:

  سرمایه گذاری می تواند دارای درجات مختلف ریسک باشد. با توجه به اوراقی که در آن سرمایه گذاری می کنید نوسان تغییر می کند.

  ۴
 13. ولی اله محمدی منش گفت:

  توضیح بسیار کامل بود تشکر
  کلا صندوقهای سرمایه گزاری ثابت به نظر بنده از نظر شرعی هم .خیلی بهتر از سود بانکی میباشد

  ۴
 14. حامد گفت:

  بهترین روش برای کاهش ریسک بالابردن آموزش میباشد

  ۷
 15. ساحل گفت:

  سلام خسته نباشید بهترین روش برای پایین اوردن احتمال ریسک به نظر بنده با دید باز و اطلاعات خود ادم سهام بخریم و با اموزش دیدن و تحلیل تکنیکال خرید کنیم.

  ۴
 16. ساحل گفت:

  سلام روز خوش با دید باز و تحلیل تکنیکال ها با گزاشتن وقت مناسب برای تحلیل

  ۳
 17. ابوالفضل گفت:

  نکته بسیار بسیار مهمی که باید در نظر داشته باشید این است که پایه این نوع سرمایه‌گذاری ها ریال است. ریالی که دولت به راحتی آن را بی ارزش می کند
  بنظر من اگر می خواهید سرمایه گذاری بلندمدت بدون ریسک داشته باشید با دید بلند مدت طلا بخرید

  ۹
 18. محمدجواد گفت:

  سلام دوستان
  بورس سود=صبر
  سهامدار باشید تا سود ببرید
  سهم بنیادی بخر سود کن

  ۱۰
 19. رضا گفت:

  باسلام : باکاهش نرخ سودبانکی ونبودامنیت سرمایه گذاری ووجودریسک بالادراین برهه اززمان دربازارهایی مثل طلاودلاروغیره بهترین گزینه برای افرادبدون ریسک همین (اول صندوقهای بادرامدثابت ودوم اسنادخزانه اسلامی )می باشد.باتشکرازتوضیحات جامع وکامل شماعزیزان

  ۲
 20. مهدی گفت:

  با سلام خدمت شما
  همینکه شرایط کم ریسک و بدون ریسکی وجود داره که مردم میتونن سرمایه شون رو در جایی غیر از بانک نگهداری کنند و‌سود بیشتری بگیرن جای خوشحالی داره

  ۲
 21. منصور گلمحمدی گفت:

  سهام با ثبات‌مزیت های زیادی داره
  اما کسایی که اندوخته مالی در بانک ها دارن و سودی برای انها جز نگهداری نداره به نظر من با رفتن به کلاس های بورس بیاد پولشو از بانک به بورس بیاره

  ۵
 22. مهدی دوستی گفت:

  خیلی عالیه تو بازارای منفی بهترین راه برای راکد بودن سرمایه همین صندوق های با درآمد ثابت هستند...

  ۳
 23. سیدامیرموسوی گفت:

  مطالب کاربردی و تخصصی بود باتشکر

  به نظر من هر چه در بازار سرمایه بیشتر ریسک صورت پذیرد شانس موفقیت بالا خواهد بود ضمنا دانش و فراگیری علوم و فنون سرمایه گذاری همواره بایستی صورت پذیرد.

  ۳
 24. محسن گفت:

  برای کسانی که وقت کمتری دارند و ک تخصصی در بورس ندارند صندوق‌های سرمایه گذاری بهترین گزینه است.

  ۵
 25. محمدمیثم گفت:

  با سلام
  به نظر بنده با توجه به افزایش شدید کدهای حقیقی امکان داره در ۳ ماه اول سال خرید و فروش هیجانی زیادی ببینیم ولی در کل در مقایسه با بازارهای موازی امسال بیشترین بازدهی رو در بازار سرمایه میبینیم ان شااله

  ۴
 26. مرضیه گفت:

  در حال حاظر سرمایه گذاری در بورس شرایط سود دهی بهتری نسبت به سایر سرمایه گذاری ها دارد، هر چه با دید بلند مدت تر در این عرصه وارد شویم نتایج بهتری هم خواهیم دید.
  با تشکر از مطالب شما

  ۶
 27. hamid گفت:

  برای سرمایه گذاری های کوتاه مدت ابزار مناسبی میباشد خیلی از شرکت ها و سازمان ها در هر ماه دریافتی های زیادی دارند و می توانند با مدیریت در پرداختی ها وچوه نقدی خود را در این قبیل اوراق بهادار سرمایه گذاری کرده و استفاده لازم را از نرخ سود اوراق ببرند با تشکر از مطالب سودمند شما

  ۵
 28. امیر گفت:

  سلام
  مدت در مدت زمان کوتاه حضورم در بورس کاملا از صندوق های سرمایه گذاری رضایت دارم و معتقدم برای کسانی مثل من که آموزش لازم رو ندیده اند و بورس رو به عنوان شغل چندم دنبال میکنن صندوق ها مناسب ترین گزینه هستند

  ۶
 29. صالح گفت:

  در حال حاضر بورس بهترین راه برای سرمایه گذاری هست ،چون دولت میخاد سرمایه ها بیاد بسمت بورس از این سازمان نهایت پشتیبانی رو انجام میده و این فوق العاده مفید است برای شرایط امروز کشور ،چه بهتر که سرمایه گذاری مطمئن باشه مثل اخزا

  ۱
 30. احمدی گفت:

  روش های متعددی برای سرمایه گذاری هست. روش های کم ریسک برای جذب سرمایه های سرگردان مثل صندوق های سرمایه گذاری ثابت هستند ولی متاسفانه برای عموم مردم شناخته شده نیستن لازم است در این خصوص اطلاع رسانی های بیشتری شود تا از ورود سرمایه های سرگردان به بازار های که هم به ضرر خود صاحبان سرمایه هست و هم به ضرر کل جامعه جلوگیری شود.

  ۱
 31. مجید گفت:

  خب وضع جامعمون جوریه که ریسک پذیری در اون خیلی پایینه و البته در بعضی مواقع ترسناک
  ولی اگه کسی میخواد در بورس فعالیت بکنه یا باید اطلاعاتش رو بالا ببره یا هم باید به دست یک فرد آگاه و کاربلد بسپاره

  ۰
 32. meysamdehdashti گفت:

  بهترین راه سرمایه گذاری در بورس توسط افراد تازه وارد صندوق سرمایه گذاری با درآمد ثابت می باشد و آموزش دیدن تا بتوانند کم کم بتوانند خودشان در بورس معامله کنند.

  ۵
 33. بهروز گفت:

  سلام
  در مدت زمان کوتاه حضورم در بورس کاملا از صندوق های سرمایه گذاری رضایت دارم

  ۰
 34. جعفرالف گفت:

  #خودرو با سلام! بنده ۷۴۸۰۰ سهام خودرو به قیمت ۱۲۱۹.۳ تومان در تاریخ ۱۴اسفند۹۸ خریدم و حدود ۹۲میلیون و نیم تومان شد؛ بعد مجمع به ازای هر سهمم ۱۸.۷۸ سهام جایزه دادند که تقریباً ۱.۴۰۰.۰۰۰ سهام جایزه دادند بعد از مجمع که بلوکه هست؛ دوستان کسی میدونه این سهمم رو کی آزاد میکنند که من بتونم بفروشم ؟؟؟؟ یعنی الان دقیقا ۱۴۷۴۸۰۰ سهم ایران خودرو یا همون خودرو دارم که ۷۴۸۰۰تاش قابل معامله و آزاد هست مال خودم که میتونم بفروشم و ۱۴۰۰۰۰۰ تاش بلوکه و قفله؛..... دوستان این سهام جایزه کی توسط خودرو آزاد میشه بتونم بفروشم ؟ مرسی

  ۱
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   سهام جایزه بعد از تأئید شرکت سپرده گذاری مرکزی به سبد دارایی های شما افزوده و قابل معامله خواهد شد. جهت پیگیری بیشتر می توانید با امور سهامداری شرکت مورد نظر تماس حاصل فرمائید.

   ۱
 35. Hossein گفت:

  به نظر من اگر می خواهید تازه از طریق کارگزاری آگاه وارد شوید بهترین کار در سال اول خرید عرضه اولیه می باشد

  ۱
 36. مهدی گفت:

  سرمایه گذاری در صندوقهای سرمایه گذاری با درامد ثابت بهتر است.

  ۲
 37. سعید گفت:

  بهترین روش برای کاهش ریسک بالابردن سطح اطلاعات است

  ۱
 38. شادمهر گفت:

  سرمایه گذاری کم ریسک با سود مطمئن هیچ ارزشی نداره وقتی میشه با سواد بورسی با همان مبلغ سرمایه, خرید و فروش سهام رو انجام داد و سود خوبی دریافت کرد چرا بیایم سرمایه مون رو راکد نگه داریم و به یه سود اندک قانع باشیم.

  ۳
 39. علی گفت:

  به نظرم سرمایه گذاری توی صندوق ها بسیار بهتر است
  اول اینکه قابل اطمینان است و دوم اینکه نظارت های خوبی روی آنها است و از این لحاظ بسیار خوب و مطلوب است
  و البته خیلی از دوستان اهل ریسک نیستند و این صندوق ها گزینه ی خوبی برای اون عزیزان است

  ۰
 40. کیارش گفت:

  به نظر من اگر با آموزش و با تحلیل خودمون(نه حرف مردم) پولمون رو سهام خرید و فروش کنیم و در کنارش هم آموزشهای مرتبط را ببینیم سود خیلی بهتری نصیبمون میشه، مثلا تو بحث تحلیل تکنیکال آشنایی با اندیکاتورها خیلی خوب جواب میده، بخصوص اندیکاتور ایچیموکو. اما درکل برا کسی که نمیخاد ریسک کنه سرمایه گذاری در صندوق های سرمایه گذاری هم خیلی کم ریسکه هم خیلی بهتر از بانکه

  ۱
 41. محمد گ گفت:

  با توجه به کم شدن سود بانکی و تغییراتی که در شرایط سودهی بانکی بوجود اومده و همچنین تورم فعلی کشور بهترین جایگزین برای سود بانکی ، سرمایه گذاری در بورس است.

  ۰
 42. رزاق فانی گفت:

  صندوق های سرمایه گذاری جای مطمئنی جهت سرمایه گذاری هستن چون بصورت مستقیم تحت نظرسازمان بورس واوراق بهادار هستن'واینکه باید تمامی اطلاعات بااهمیت خودرادرسایت صندوق به اطلاعات عامه برسونن

  ۱
 43. یاسر گفت:

  صندوق های سرمایه گذاری برای کسانی خوبه که دانش بورسی ندارند و میتونند پولشون رو بجای بانک در این ضندوق ها سرمایه گذاری کنند ولی برای اهل فن سرمایه گذاری با سود ثابت ۲۱ درصد مفهومی نداره

  ۰
 44. Hyper گفت:

  این صندوق ها عملا استرس ناشی از معاملات پرریسک را به حداقل می رسانند

  ۴
 45. mekadeus گفت:

  بسیار عالی صندوق های سرمایه گذاری مطمئن جهت سرمایه گذاری طولانی مدت می باشند

  ۰
 46. معین گفت:

  من هم با نظر یکی از دوستان که گفته بودند :"به نظرم اگر آدم وقت کافی نداره میتونه یدون دردسر تو صندوق ها سرمایه گذاری کنه و خیالش راحت باشه یه تیم از متخصص ها براشون سرمایه گذاری میکنن" موافقم.

  ۰
 47. محمد گفت:

  سرمایه گذاری می تواند دارای درجات مختلف ریسک باشد. با توجه به اوراقی که در آن سرمایه گذاری می کنید نوسان تغییر می کند

  ۰
 48. طباطبائی گفت:

  به افراد بی تجربه یا فاقد دانش مالی و بورسی شدیدا توصیه میشه فقط در صندوق ها سرمایه گذاری کنند یا فقط به خرید اوراق اسناد خزانه اسلامی اقدام کنند و وارد خرید و فروش سهام نشوند.

  ۲
 49. ناصر معصومی گفت:

  سرمایه گذاری بدون ریسک فقط شناخت کامل سهم و سهامدا ی میباشد

  ۰
 50. سحر گفت:

  تو بازارای منفی بهترین راه برای راکد بودن سرمایه همین صندوق های با درآمد ثابتند.

  ۱
 51. علی گفت:

  سلام
  سرمایه گذاری در بازار سهام، اگر عاقلانه انجام شود، از سرمایه گذاری در صندوق ها، خیلی با ارزش تر هست.

  ۲
 52. محمدآذری گفت:

  سلام
  همونطور که اکثرا به صندوق های سرمایه گذاری یا اوراق اسناد خزانه اشاره میکنند اما به نظرم باید سرمایه ولو اندک برای سرمایه گذاری با ریسک بیشتر اختصاص داد.

  ۲
 53. مجتبی گفت:

  سلام اکثرمردم سرمایه گذاری کم ریسک باسود مطمئن را به سرمایه گذاری های پرریسک ترجیح میدهند

  ۰
 54. جلال گفت:

  هیچ سود خوبی بدون ریسک امکانپذیر نیست

  ۰
 55. سلطان زحمت کش تفتی گفت:

  سلام یک سوال داشتم سود صندوق در بورس بیشتر هست یا در خود صندوق مثلا سود آگاس ( در بورس)بیشتر هست یا سود صندوق آگاه (بدون بورس) و آیا از نظر کم ریسک بودن هر دو در یک سطح هستند؟ و هر دو سبد گردان دارند؟

  ۰
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   جهت کسب اطلاعات در ارتباط با نحوه سرمایه گذاری در صندوق و تخصیص سود دهی هر کدام از صندوق ها ، لطفا در ساعات اداری با شماره تلفن ۰۲۱۴۱۷۹۲۰۰۰ داخلی ۳ بخش صندوق کارگزاری تماس حاصل فرمائید.

   ۰
 56. سلطان زحمت کش تفتی گفت:

  به نظرم صندوق بورسی بهتر از صندوق بدون بورس هست چون قیمت سهم کمتر هست و همه میتوانند بخرند

  ۰
 57. ابوالفضل گفت:

  به دلیل عدم آگاهی عامه مردم از وجود چنین فرصت های سرمایه گذاری کم ریسک و مطمئن تعداد زیادی هنوز هم سپرده های بانکی را مد نظر قرار میدهند.به نظرم کارگزاری ها و سازمان بورس باید تبلیغات بیشتری برای جذب سرمایه های رسوب کرده در ته حساب های افراد کند

  ۰
 58. پوریا گفت:

  صندوق های ثابت شفافیت بهتری دارن
  اخزا بسته به رسیدن زمان سر رسید سودآوری کمتری داره واس همین باید دید بهتری بهش داشت

  ۱
 59. معین گفت:

  با سلام و عرض ادب

  بنظرم با توجه به اینکه نسبت به خرید سهم و قبول ریسک سرمایه گذاری مستقیم سود کمتری دارند ولی خیلی بهتر از سرمایه گذاری در بانک ها هستش
  حداقل اینکار این هستش که نسبت به سودهای بانکی اثر تورمی کمتری دارند
  در هر صورت برای شروع کار و تا زمان بدست اوردن توانمندی های لازم جهت قبول ریسک خرید سهام استفاده از صندوق سرمایه گذاری هستش
  خداقوت
  یاعلی

  ۱
 60. معین گفت:

  با سلام و عرض ادب

  بنظرم با توجه به اینکه نسبت به خرید سهم و قبول ریسک سرمایه گذاری مستقیم سود کمتری دارند ولی خیلی بهتر از سرمایه گذاری در بانک ها هستش
  حداقل اینکار این هستش که نسبت به سودهای بانکی اثر تورمی کمتری دارند
  در هر صورت برای شروع کار و تا زمان بدست اوردن توانمندی های لازم جهت قبول ریسک خرید سهام استفاده از صندوق سرمایه گذاری هستش
  خداقوت
  یاعلی

  ۲
 61. مجید گفت:

  صندوق برای افرادی خوبه که پول زیادی دارن و میخوان کم ریسک ی سود معقولی داشته باشن و نمیتونن در معاملات ریسک پذیر بوس فعالیت کنن ولی اگه دانش و اطلاعات معاملاتی سهامی داشته باشن ، میتونن سهام خرید و فروش کنن و سود بیشتری ببرن
  البته سود در بورس برابر است با صبر و آگاهی

  ۰
 62. مهران گفت:

  با سلام.
  صندوق پله اول هستش برای ریسک پایین ها.اصل و ملاک آموزش و دانش بازار سرمایه است که معجزه میکنه

  ۰
 63. مهدی گفت:

  یکی از بهترین روش ها برای سرمایه گذاری با سود مطمعن و ریسک پایین صندوق های درآمد ثابت با سود نقدی و سود مرکب هستش

  ۰
 64. کمال حاجی آقاتبار گفت:

  سرمایه گذاری کم ریسک اگه برای تازه واردان هست می‌توان به خرید عرضه اولیه
  البته با آموزش صحيح به افراد

  ۱
 65. سلمان گفت:

  به نظر من یکم آشنایی با بازار سهام و خرید سهم های موفق ، سود خیلی بهتری میده...ریسکش به نظر من زیاد نیست

  ۰
 66. salar گفت:

  کسانی که آشنایی با بورس ندارند فعلا عرضه های اولیه بخرن تا کم کم راه بیفتند

  ۰
 67. راضیه گفت:

  لطفادر مورد صندوق ها ا درآمد ثابت خصوصا یاقوت اطلاعات بیشتری توضیح دهید ممنونم از کارگزاری آگاه.

  ۰
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   جهت کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با صندوق ها ، لطفا در ساعات اداری با شماره تلفن ۰۲۱۴۱۷۹۲۰۰۰ داخلی ۳ بخش صندوق کارگزاری تماس حاصل فرمائید.

   ۰
 68. Ashh گفت:

  به نظر من تو بازارای منفی بهترین راه برای راکد بودن سرمایه همین صندوق های با درآمد ثابتند. حداقل ریسکش کمتره و استرس کمتری واسه سرمایه داریم.

  ۱
 69. جواد گفت:

  بهترین روش سرمایه گذاری مشارکت در صندوقهای سرمایه گذاری با درامد ثابت است

  ۱
 70. حسن گفت:

  موضوعی که خیلی آزار دهنده هست اینه که صندوق ها در هنگام تقسیم سود در پایان یا اول ماه، قیمت ابطال nav را به قیمت اسمی آن کاهش میدن تا نرخ بازدهی بالاتر بشه! و سرمایه گذار مبادرت به ابطال واحدهای سرمایه گذاری نکند.

  ۰
 71. هادی گفت:

  با سلام
  بهترین رو ش برای سرمایه گذاری در صندوق های مختلط و سهام است .
  چون با کارشناسان خوبی که دارند سرمایه را به سود می رسانند .
  مخصوصا که اگاه کارشناسان خوبی دارد .
  اعتماد و حرفه ای هستند .
  تشکر .

  ۱
 72. فاطمه گفت:

  با سلام
  من در صندوق سهامی سرمایه گذاری کردم و با بازده خیلی خوبی از صندوق خارج شم و خیلی راضی بودم
  به این علت که مدیران متخصص و حرفه ای صندوق را کنترل می نمایند.
  باتشکر

  ۰
 73. خودم گفت:

  روش سرمایه گذاری مشارکت در صندوقهای سرمایه گذاری با درامد ثابت ریسک پایینی دارد

  ۰
 74. سیاوش عزیزی گفت:

  توی بورس صندوق های سرمایه گذاری هستن و خوبن برای آدم های کم ریسک
  مثل
  آسام
  اطلس
  آساس
  کاریس
  الماس
  اعتماد
  ثروتم
  آگاس

  ۰
 75. مهدی گفت:

  ریسک در سرمایه گذاری یکی از جذابیت های اونه که اگه ازش کم بشه تبدیل به یه درآمد ثابت و بدون هیجان میشه با این حال برای برخی از افراد بهترین راه همین خرید و نگهداری اسناد یا صندوق های سرمایه گذاریه

  ۰
 76. 13Amir13 گفت:

  تو بازارای منفی بهترین راه برای راکد بودن سرمایه همین صندوق های با درآمد ثابتند.

  ۱
 77. حسن گفت:

  بورس بازهم هیجان انگیز وپربازده تر از دیگر معاملاته
  ازآگاه متشکریم

  ۰
 78. shahram گفت:

  بهترین روش سرمایه گذاری مشارکت در صندوقهای سرمایه گذاری با درامد ثابت است

  ۰
 79. رضا گفت:

  برای سرمایه گذاری کم ریسک در بورس بهترین حالت برای کسانی که دانشی در این زمینه ندارند استفاده از صندوقهای سرمایه گذاری هست

  ۱
 80. حسین پيچکانلو گفت:

  تبلیغات و تبلیغات
  باید برتری و فواید بورس بر سایر سرمایه گذاری ها و نقش آن در اقتصاد کشور مرتب تبلیغ شود
  بسیاری از مردم راحتی و فواید سرمایه‌گذاری در بورس را نمی دانند

  ۱
 81. محمدرضا گفت:

  هر ریسک حساب شده بیشتر باشد سود بیشتری به دنبال خواهد داشت عاشقان بازار بورس افرادی با ریسک پذیری بالا هستند

  ۰
 82. حسین گفت:

  برای سرمایه گزاری کم ریسک مطمئنا صندوق های سرمایه گزاری جزئه بهترین ها هستن

  ۰
 83. سجاد گفت:

  سلام من تو کلاسای آموزشی مجازی ورود موفق به بورس شرکت کردم و خیلی جالب در مورد صندوق های سرمایه گذاری کامل توضیح دادن
  عالی بود

  ۰
 84. شهاب شریعتی گفت:

  در صورت داشتن علم و آگاهی در حال حاضر بورس راه مناسبی برای کسب درامد هست.

  ۰
 85. علی گفت:

  بعله فعلا هم به دلیل ورود پول به بورس در سیاست گذاری های کلان سود بانکی به حداقل خود رسیده است..لذا صندوق ها با سود های بالاتری فعال شده اند.

  ۰
 86. عباس گفت:

  با سلام صندوق های سرمایگذاری برای افرادی که توانایی روزانه دو ساعت مطالعه و انتخاب دارند مناسب نیست چرا که سودی به مراتب بالاتر توسط خودفرد بدست خواهد آمد

  ۰
 87. mohammadi گفت:

  صندوق ها باتوجه به ریسک کم سود کمی هم دارند. اگر کسی دانش بورس را کسب کند بهتر است ریسک بیشتری را متحمل شود و درنتیجه سود بیشتری هم کسب میکند.

  ۲
 88. محمد رشیدی پویا گفت:

  در صورت داشتن سواد بورسی بورس می تونه راه مناسبی برای کسب درامد باشه.

  ۱
 89. کریم گفت:

  سلام
  عامل اصلی پیشرفت ریسک کردن است ریسک کمتر پیشرفت کمتری به همراه داره پس باید عاقلانه رفتار کرد

  ۰
 90. سید علی موسوی گفت:

  سرمایه گذاری در صندوقهایی نظیر یاقوت و سایر صندوقهای ثابت به جای بانک و سود گرفتن هم سود دهی بهتر دارد هم به چرخش چرخ صنعت و کاهش بیکاری کمک میکند در حالیکه سود بانک که به شما پرداخت میشود بهره وامی است که به متقاضی گرفتار داده شده و فشار مضاعف بر وام گیرنده است
  بجای سپرده گزاری در بانک صندوق ثابت را انتخاب کنید و به دیگران معرفی کنید

  ۱
 91. alisan گفت:

  بدون ریسک موفقیتی حاصل نمیشه

  ۰
 92. محمد گفت:

  بنظر من باید ادم ریسک کنه توی بازار سرمایه
  تا ریسک نکنید سودی اونچنان نمیکنید
  سهام سنگین هم خریدن خوبه... ولی برای کسی که فرصت فعالیت نداره و میخاد بزاره ۶ماه الی یکسال بعد بیاد بهش سر بزنه

  ۰
 93. رامین گفت:

  به نظر من نباید کل پول و سرمایه روی یک سهام بذاری باید جوری برنامه ریزی کنی که حد ضرر ت مشخص باشه طوریکه که خودت خودتو بشناسی که تا چه حد میتونی ضرر کنی

  ۱
 94. سمانه گفت:

  ممنون از پست مفیدتون....

  ۰
 95. علی گفت:

  با این حساب خیلی زیاد هم سود نداره . باید زودتر بخریم تا در موعد مقرر ۱۰۰ هزار تومن بشه

  ۰
 96. رحمان گفت:

  منم نظرم صندوقهای ثابت هست

  ۰
 97. djawad گفت:

  تا اسم بورس میاد مردم می ترسند چون اطلاع کافی ندارند.در حالی که اگر اطلاع رسانی کافی صورت بگیرید بجای بانک سکه و طلا صندوق های سرمایه گذاری بهترین گزینه هستند که علاوه بر سود مالی به تولید و اشتغال کشور هم خیلی اثرگذار خواهد بود

  ۰

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عدد را وارد کنید: