تفاوت سبدگردانی و سرمایه‌گذاری مستقیم در بورس

 • ۱۸ آذر ۱۳۹۶
 • آگاه
 • ۴۹ نظر
 • ۱۱۱۰۴ مشاهده
سبدگردانی یا سرمایه گذاری مستقیم

سرمایه‌گذاران این روزها دسترسی بی‌نظیری به اطلاعات سرمایه‌گذاری و وضعیت بازارها دارند. آمارها، اخبار و تحلیل‌ها به راحتی در سایت‌ها و فضای مجازی قابل دسترسی است. اما با این وجود، آیا افرادی که تشویق می‌شوند خودشان دست به سرمایه‌گذاری و خرید و فروش در بورس بزنند، آیا می‌توانند همانند افراد حرفه‌ای و بدون دریافت مشاوره، از پس مدیریت سرمایه‌شان برآیند؟  آیا واقعا سرمایه‌گذاران باید بدون کمک گرفتن از حرفه‌ای‌ها دست به سرمایه‌گذاری بزنند؟ اینها سوالاتی چالش برانگیز است که شخص فقط با ارزیابی خود می‌تواند به آنها پاسخ دهد.

در ادامه این مطلب از بلاگ بآشگاه مشتریان کارگزاری آگاه قصد داریم به بررسی ویژگی‌های سرمایه‌گذاری مستقیم و غیرمستقیم بپردازیم و همچنین تفاوت سبدگردانی (که یک نوع سرمایه‌گذاری غیرمستقیم در بورس است) را با معاملات بورس شرح دهیم.

سرمایه‌گذاری مستقیم و سرمایه‌گذاری غیرمستقیم چیست؟

سرمایه‌گذاری مستقیم: شخص خود اقدام به تحلیل، انتخاب و خرید سهام و سایر اوراق بهادار می‌کند و مدیریت سرمایه خود را برعهده دارد. برای شروع سرمایه‌گذاری مستقیم، شخص با دریافت کد بورسی از کارگزاری آگاه و دسترسی به سامانه معاملات آنلاین آساتریدر آگاه، می‌تواند سفارشات خرید و فروش اوراق بهادار را در سامانه بصورت مستقیم وارد نماید.

بنابراین در سرمایه‌گذاری مستقیم، شخص مسئول همه‌چیز است. بدون دانستن قوانین بورس و معاملات اوراق بهادار و داشتن دانش و مهارت کافی برای انتخاب سهام، معمولا سرمایه‌گذاری مستقیم برای بسیاری از افراد در ابتدای کار یک چالش محسوب می‌شود. البته بآشگاه مشتریان کارگزاری آگاه آموزش‌های جامعی برای راهنمای افراد منتشر کرده که در لینک‌های زیر می‌توانید بخوانید:

سرمایه‌گذاری غیرمستقیم: شخص سرمایه خود را به شخص حقوقی می‌سپارد تا آن شخص حقوقی، خرید و فروش سهام و اوراق بهادار را انجام دهد و به اصطلاح سرمایه وی را مدیریت کند. انواع این نوع سرمایه‌گذاری شامل خرید واحدهای صندوق سرمایه‌گذاری و استفاده از خدمات سبدگردانی اختصاصی است.
با این کار، شخص سرمایه‌گذار وظیفه تشکیل سبد سرمایه‌گذاری و بررسی مداوم وضعیت سهام و سایر اوراق بهادار را به افرادی که تخصص و فرصت کافی دارند می‌سپارد تا این افراد متخصص، با بررسی عوامل کلیدی تاثیرگذار بر بازار، وضعیت سبد سرمایه‌گذاری او را تحلیل کنند و تصمیم متناسب را در نگهداری، خرید یا فروش اوراق بهادار بگیرند.

توجه: افراد واجد شرایط می‌توانند از خدمات سبدگردانی اختصاصی کارگزاری آگاه استفاده کنند، در مورد خدمات سبدگردانی اختصاصی این صفحه را مطالعه کنید.

ویژگی‌های ۲ روش‌ سرمایه‌گذاری

اگر عمیق‌تر به این ۲ روش سرمایه‌گذاری نگاه کنیم متوجه می‌شویم هرکدام مزایا و معایب خاص خودشان را دارند و افراد گوناگون باید با در نظر گرفتن شرایط، تصمیم مناسب را بگیرند.

ویژگی‌های سرمایه‌گذاری مستقیم در بورس

برخی به دلیل وجود این ویژگی‌ها انتخاب می‌کنند که خودشان درگیر معاملات باشند و تمایلی ندارند سرمایه‌شان را به شرکت‌های سبدگردان و صندوق‌های سرمایه‌گذاری بسپارند. اما برخی دیگر این خصوصیاتی که در سرمایه‌گذاری مستقیم وجود دارد را یک عیب می‌دانند. بنابراین ممکن است یک مزیت برای شخص دیگر یک مورد از معایب محسوب شود.

نیازمند صرف زمان و انرژی

سرمایه‌گذاری و معامله‌گری در بورس می‌تواند زمان زیادی از فرد بگیرد، زیرا فرد باید در مورد شرکتی که قصد دارد سهام آنرا خریداری کند تحقیق کند. افرادی که بیشتر معامله می‌کنند و استراتژی‌شان بر کسب سود از نوسانات استوار است، زمان بیشتری برای تحلیل و بررسی اطلاعات نیاز دارند و از طرف دیگر هنگامی که معاملات در جریان است پیگیر معاملات هستند.
در صورتی که فرد در زندگی خود دارای تعهدات دیگری باشد (مانند شغل و زندگی شخصی) و زمان صرف شده را مدیریت نکند، همین عامل می‌تواند روی سایر بخش‌های زندگی اثر بگذارد.

دست‌وپنجه‌ نرم کردن با احساسات و هیجانات

وقتی پای سرمایه‌گذاری و معامله‌گری به میان می‌آید، همیشه منطق بر تصمیمات غریزی و احساسی فائق می‌آید.  اما تصمیم‌گیری برای خرید یا فروش صرفا براساس منطق همیشه آسان نیست، زیرا ما انسان هستیم و جدا کردن خودمان از احساسات برخلاف طبیعت ماست. با این حال تا جایی که می‌توانیم باید تصمیمات‌مان در سرمایه‌گذاری و معامله‌گری جدای از احساسات باشد. اگر خوش‌خیالی و خوش‌بینی باعث شود سهام را دقیقا در سقف خریداری کنید، مقصر فقط خود شما هستید.

قبل از اینکه تصمیم بگیرید سرمایه‌گذاری را خودتان انجام دهید، یک ارزیابی صادقانه از خودتان داشته باشید که تصمیمات شما چقدر وابسته به احساسات و هیجانات است؟ زمانی که سرمایه‌گذار مدیریت سرمایه خود را در اختیار دیگری قرار می‌دهد درگیر این تصمیمات احساسی نخواهد بود.

اما ۳ ویژگی در سرمایه‌گذاری مستقیم وجود دارد که باعث می‌شود افراد با وجود سختی‌هایی که متحمل می‌شود به انجام اینکار راغب باشند.

ویژگی اول: داشتن انتخاب و امکان تغییر سریع در نوع سرمایه‌گذاری

انتخاب سهام و اوراق در دست فرد است و گرچه تبدیل شدن سرمایه‌گذاری‌هایی غیرمستقیم به پول نقد نیز فقط چند روز زمان می‌برد اما زمانی که شخص خود اقدام به سرمایه‌گذاری می‌کند هر زمان که ارائه کند می‌تواند با فروش آن اوراق بهادار به پول نقد دسترسی یابد و در جایی که بازدهی بهتری دارد سرمایه‌گذاری کند (مگر اینکه معاملات اوراق خریداری شده به هر دلیل در بورس متوقف باشد).

ویژگی دوم: افزایش مهارت و تجربه در سرمایه‌گذاری

برخلاف زمانی که شخص سرمایه خود را به دیگران می‌سپارد، وقتی خود شخص اقدام به خرید و فروش اوراق بهادار کند، درگیر اخبار، تحلیل‌ها و سایر اطلاعات خواهد بود و همین عامل باعث می‌شود رفته‌رفته شناخت بیشتری از سرمایه‌گذاری و وضعیت بازار بدست آورد. این شناخت در آینده باعث می‌شود تصمیمات بهتری بگیرد و با انضباط بیشتری سرمایه‌گذاری را انجام دهد و در نهایت منجر به کسب سود بیشتر شود.

ویژگی سوم: شرایط آسان برای شروع

برای سرمایه‌گذاری مستقیم در بورس و معامله‌گری شرایط خاصی نیاز نیست و شخص با هر سرمایه‌ای می‌تواند شروع به خرید و فروش سهام نماید.

برای ثبت نام در دوره مبانی سرمایه گذاری موفق در بورس کلیک نمایید:

ویژگی‌های خدمات سبدگردانی اختصاصی

در سمت دیگر روش‌های سرمایه‌گذاری در بورس، خدمات سبدگردانی اختصاصی وجود دارد که برخی از ویژگی‌های آنرا در ادامه می‌خوانید.

ویژگی اول: عدم نیاز به تصمیم‌گیری در استراتژی سرمایه‌گذاری

تصمیم‌گیری در سرمایه‌گذاری گاهی بسیار سخت است، مخصوصا زمانی که پای پول در میان باشد، افراد معمولا با شک و تردید تصمیم می‌گیرند و عده زیادی نیز پس از اجرای تصمیم‌شان، هنوز به درستی یا نادرستی آن شک دارند.
با خرید واحدهای صندوق‌های سرمایه‌گذاری و یا استفاده از خدمات سبدگردانی اختصاصی، سرمایه‌گذار نیازی به تصمیم‌گیری در استراتژی‌ها و خرید و فروش‌ها نخواهد داشت.
نیازی به یادگیری نحوه تحلیل سهام، قوانین بورس، شیوه درست معامله و سایر مهارت‌هایی که معامله‌گران نیاز دارند نخواهد بود.

ویژگی دوم: سرمایه‌گذاری بدون دغدغه و بی‌نیاز از صرف وقت برای معاملات

با سرمایه‌گذاری غیرمستقیم دیگر نیازی نیست بطور مداوم بازار را پیگیری کنید و برای معاملات اوراق بهادار وقت بگذارید.
شاید مشغله شما به‌گونه‌ای است که زمان کافی برای بورس ندارید. (در صورت داشتن این شرایط، سرمایه‌گذاری غیرمستقیم بهترین گزینه است)

ویژگی سوم: ریسک کمتر و مدیریت سرمایه بهتر

تخصیص سرمایه در هر دارایی و به اصطلاح تشکیل سبد بهینه، یکی از مهارت‌هایی است که بیشتر فعالان بازار به درستی آنرا فرا نگرده‌اند.
افرادی که مدیریت سرمایه را در صندوق‌های سرمایه‌گذاری و سبدگردانی اختصاصی برعهده می‌گیرند، از فیلترهایی عبور می‌کنند تا واجد شرایط بودن آنها محرز شود. با سپردن سرمایه به سبدگردان اختصاصی یا صندوق‌های سرمایه‌گذاری، این افراد متخصص با تشکیل سبد سرمایه‌گذاری بهینه و مناسب، ریسک سرمایه‌گذاری را کاهش می‌دهند.

ویژگی چهارم: پتانسیل کسب سود معقول

در خدمات سبدگردانی اختصاصی،  کارمزد سبدگردان ارتباط کامل و مستقیم با سودآوری سبد دارد و معمولا اگر سود حاصل شده سالیانه از سرمایه‌گذاری کمتر از سود بانکی باشد، شرکت سبدگردان کارمزد متغیر را از مشتری دریافت نمی‌کند. با توجه به این موضوع که درآمد شرکت سبدگردان کاملا به عملکرد خود بستگی دارد، شرکت تمام تلاش خود را می‌کند تا بیشترین بازدهی ممکن را برای سرمایه‌گذار ایجاد کند.
اینکار در کنار تکنیک‌های خاص مدیریت سبد به سرمایه‌گذار این اطمینان نسبی را می‌دهد که سرمایه‌گذاری‌ او بازدهی مناسبی را خواهد داشت.

نتیجه‌گیری

ویژگی‌های دو نوع سرمایه‌گذاری مستقیم در بورس و خدمات سبدگردانی اختصاصی را با هم مرور کردیم. افرادی که سرمایه‌گذاری مستقیم را انتخاب می‌کنند شاید صرفا به خاطر علاقه‌ای که به اینکار دارند با وجود همه ویژگی‌هایش آنرا ادامه می‌دهند. اما کسانی که شرایط‌شان به نحوی است که ترجیح می‌دهند مستقیما در بورس فعال نباشند و بطور غیرمستقیم سرمایه‌شان را به افراد متخصص بسپارند، خدمات سبدگردانی اختصاصی را انتخاب می‌کنند.

پذیرش سرمایه در شرکت سبدگردانی آگاه آغاز شده است، در صورتی که شما نیز علاقه‌مند به خدمات هستید، فرم موجود در زیر را تکمیل کنید:

با خدمات سبدگردانی آگاه، ثروت خود را افزایش دهید

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سبدگردانی، فرم زیر را ثبت کنید تا با شما تماس بگیریم.

49 پاسخ به “تفاوت سبدگردانی و سرمایه‌گذاری مستقیم در بورس”

 1. hr.smaeili@gmail.com گفت:

  سلام
  از توضیحات شما سپاس گزارم.

  ۰
 2. agaht02169 گفت:

  سلام
  حداقل مبلغ مورد نیاز برای سبدگردانی در کارگزاری آگاه چقدر است؟

  ۰
 3. AJ3745 گفت:

  سلام و روز به خیر...
  چند روز پیش توی نظر سنجی سیستم جدید آسا شرکت کردم و پیشنهاد دادم که علاوه بر شاخص کل، دیگر شاخص ها هم توی این سیستم نمایش داده بشه... دیروز این تغییر اعمال شد که کار بسیار موثری در موفق ترید کردن کاربران شما خواهد بود. ضمن تشکر از این حرکت بسیار زیباتون، جایزه ی ما به عنوان پیشنهاد دهنده چی میشه؟

  مطمئناً خودتون هم به فکر بودید، ولی خب بالاخره اجراش هم زمان با ایده ی من بوده، پس منتظر جایزه ی ویژه کارگزاری آگاه میشم!

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام
   دوست بزرگوار شاخص ها در ورژن ۲٫۱۰٫۰ و حدود ۱ ماه پیش به آنلاین جدید اضافه شده است. ورژن فعلی برنامه ۲٫۲۲٫۱ است.
   چنانچه به تازگی در نظر سنجی شرکت کرده اید، در دوره بعدی که امتیازات نظرسنجی اعمال می شود، بر اساس سوالات پاسخ داده شده، امتیاز شما نیز منظور خواهد شد.

   ۱
 4. heyna گفت:

  جاداره اینجا از خانم سارا احمدی مدیر مسابقات تشکرکنم که نذاشتند ۵۵۲ امتیاز کسرا به راحتی از گلوی ما پایین بره تا مبادا ما خفه بشیم !!!!!!!!!!!!!

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام
   سوال مذکور به علت داشتن دو پاسخ، حذف شده است.

   ۰
   • heyna گفت:

    کدوم دوپاسخ؟ این که ازاشتباهات تایپی که دربعضی از سوالات وجود داشت که بدتر نبود.همه ما با مسابقه آشنایی داریم و می دونیم که ۲۹۳ را اشتباها ۳۹۳ تایپ شده . گیرم که حد بالا را اشتباه کردید دیگه مشخص هست که وقتی گزینه بالایی ۲۹۳۱ ریال حد پایینش هست گزینه قبلی ۲۹۳ بوده. منتها شما به جای تفهیم کردن این مطلب به تنها معترض اون سوال تصمیم گرفتید حق ۵۰ نفر را تضییع کنید.

    ۰
    • Agah گفت:

     با سلام و احترام خدمت شما دوست عزیز؛
     همانطور که در جریان مسابقات و فرایند و قوانین نانوشته آن قرار دارید، در صورتی که در یک مسابقه به دلیل وجود ابهام در صورت یا گزینه های سوال، وجود بیش از یک پاسخ صحیح و یا نبودن پاسخ صحیح در گزینه های موجود و ... مسابقه دارای مشکل تشخصی داده شود این سوال باید از لیست سوالات باشگاه حذف و امتیاز آن در رتبه بندی لحاظ نشود. سوال مورد نظر شما دارای دو گزینه صحیح بود. در این سوال دو بازه قیمتی وجود داشت که هر دو هم می توانست پاسخ سئوال باشد. لذا این سوال طبق روال گذشته حذف گردید.

     ۰
 5. Salhivand گفت:

  با سلام
  از تلاش و پشتکار همکاران کارگزاری نهایت سپاس و امتنان را داریم و ب امید روزی ک آموزش و پرورش یاد بگیره ،ابنها رو باید از دوران راهنمایی ودبیرستان آموزش بده تا ملت از همان نوجوانی راههای سرمایه گزاری رو یاد بگیرند.ب امید آنروز.

  ۱
 6. AH7980 گفت:

  با سلام
  لطفاً از درصدهای سود سبدگردانی هم بفرمایید
  با تشکر

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام
   دارایی های سبدهای سرمایه گذاری بسته به میزان ریسک پذیری و بطور کلی شرایط هر سرمایه گذار متفاوت است لذا ریسک و بازده هر سبد با سبد دیگر متفاوت است.

   ۰
 7. Amir04550 گفت:

  سلام.
  ممنون بابت مطالب خوبی که در جهت یادگیری اعضای باشگاه جمع آوری میکنید.
  ضمنا من فکر میکنم که شما به تمامی کامنتهایی که در ذیل مطالب بلاگ گذاشته میشه امتیاز نمیدید چون من تقریبا راجب تمامی مطالب کامنت گذاشتم ولی امتیازاتی بهم تعلق نگرفت. منظور همون ۱۰ امتیاز بابت هر کامنت هست

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام
   کلیه کامنتهایی که توسط مدیر سایت منتشر یا پاسخ داده می شود، امتیاز دریافت می کنند. البته برای جلوگیری از خستگی خوانندگان،کامنتهای تکراری منتشر نمی شوند.

   ۰
   • heyna گفت:

    منظورتون ازکامنت تکراری کامنت من بود که منتشر نکردید؟ دیگرانی هم بودند که به خانم احمدی اعتراض داشتند پس چرا اونها را پخش نکردید؟

    ۰
    • Agah گفت:

     سلام
     خیر کامنت تکراری کامنتی است که شامل:
     مرسی.
     عالی بود.
     خوب بود
     و...
     باشد. یا کامنتی که توسط یک نفر چند بار عیناً تکرار شده باشد.
     البته درنظر داشته باشید که به علت کثرت کامنتها ممکن است برخی کامنتها با تاخیر پاسخ داده شود.

     ۰
   • Amir04550 گفت:

    سلام.
    فکر کنم باید دقت رو بیشتر کنید.
    سپاس

    ۰
 8. AG5766 گفت:

  باسلام وتشکر از مطالب مفیدتان
  لطفا در مورد صندوق ها وتشخیص صندوق مناسب هم مطالبی قرار دهید.

  ۰
 9. AH6355 گفت:

  با سلام اگر من خدمات سبدگردانی اگاه قرارداد یک ساله ببندم و بعد شش ماه به پولم احتیاج داشته باشم ایا می توانم قرداد را لغو کنم و در صورت لغو قرار داد چه مقدار جریمه می شوم.

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام
   سرمایه گذار می تواند در هر برهه ی زمانی نسبت به اخذ اصل و فرع سرمایه خود اقدام نماید، لذا در اولین فرصت دارایی های وی به وجه نقد تبدیل شده و پس از اخذ کارمزدهای توافقی، بدون اعمال جریمه به سرمایه گذار تحویل داده می شود. اما بدیهی است بازده برخی از انواع دارایی در میان مدت حاصل می گردد لذا برداشت سرمایه قبل از پایان قرارداد پیامدهایی همچون عدم حصول به بازده مورد انتظار و... را به دنبال دارد.

   ۰
 10. رضا گفت:

  سلام
  حداقل سودی که کارگزاری به مدیریت سرمایه پرداخت کرده چند درصد حداقل در ماه بوده
  ممنون

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام
   دارایی های سبدهای سرمایه گذاری بسته به میزان ریسک پذیری و بطور کلی شرایط هر سرمایه گذار متفاوت است لذا ریسک و بازده هر سبد با سبد دیگر متفاوت است.

   ۰
 11. mohamad00688 گفت:

  سلام
  من قبلا در صندوق سرمایه گذاری بانک گردشگری سرمایه گذاری کردم.این صندوق با مدیریت کارگزاری شماست. درسته
  شما چند تا صندوق سرمایه گذاری دارین؟؟؟

  ۰
 12. agah15168 گفت:

  سلام.مفید بود ممنون از وقتی که میذارید

  ۰
 13. AH6355 گفت:

  با سلام احترام به نظر من سبد گردانی برای کسانی مناسب می باشد که وقت کافی برای انالیز بازار را نداشته باشند

  ۰
 14. AJ0063 گفت:

  آیا سبد گردانی مزایائی غیر از مزایای سرمایه گذاری مستقیم برای فرد در بر دارد؟ چه مزایائی؟

  ۰
  • Agah گفت:

   باسلام
   تصمیماتی که در خصوص دارایی تحت تملک شما در سبد سرمایه تان از جانب سبدگردان اتخاذ می شود متناسب با میزان ریسک پذیری و ریسک گریزی شما است بطوری که افراد متخصص در این مقوله با توجه به شرایط منحصر به فرد شما به بهترین شکل ممکن اقدام به کسب سود از بازار سرمایه می نمایند.
   بطوری که شاید انجام این محاسبات و اتخاذ اینگونه تصمیمات معاملاتی در سرمایه گذاری ها مستقیم امکان پذیر نباشد.

   ۰
  • Agah2 گفت:

   باسلام و احترام
   تصمیماتی که در خصوص دارایی تحت تملک شما در سبد سرمایه تان از جانب سبدگردان اتخاذ می شود متناسب با میزان ریسک پذیری و ریسک گریزی شما است بطوری که افراد متخصص در این مقوله با توجه به شرایط منحصر به فرد شما به بهترین شکل ممکن اقدام به کسب سود از بازار سرمایه می نمایند.
   بطوری که شاید انجام این محاسبات و اتخاذ اینگونه تصمیمات معاملاتی در سرمایه گذاری ها مستقیم امکان پذیر نباشد.

   ۰
 15. AH1746 گفت:

  با سلام -- میشه همزمان سرمایه گذار مستقیم و سبد گردان بود؟ چه کمکهائی به سبد گردان از نظر وام و اعتبار از طریق باشگاه میشه؟

  ۰
  • Agah گفت:

   با سلام
   سبدگردانی یک خدمت است که از جانب شرکت های سبدگردانی، کارگزاری ها و.. به مشتریان ارائه می گردد، به این طریق که با مدیریت بهینه سرمایه شما از مزایای بازار سرمایه برخوردار می شوید. شما میتوانید به طور همزمان با کد شخصی خود در بازار سرمایه بصورت مستقیم معامله انجام دهید و با مراجعه به یکی از مراکز معتبر سبدگردانی و تشکیل سبد از مزایای سبدگردانی نیز بهره مند شوید.

   ۰
  • Agah2 گفت:

   با سلام و احترام،
   سبدگردانی یک خدمت است که از جانب شرکت های سبدگردانی، کارگزاری ها و.. به مشتریان ارائه می گردد، به این طریق که با مدیریت بهینه سرمایه شما از مزایای بازار سرمایه برخوردار می شوید. شما میتوانید به طور همزمان با کد شخصی خود در بازار سرمایه بصورت مستقیم معامله انجام دهید و با مراجعه به یکی از مراکز معتبر سبدگردانی و تشکیل سبد از مزایای سبدگردانی نیز بهره مند شوید.

   ۰
 16. AF5137 گفت:

  سلام یه سوال داشتم ، فرق بین سبد گردانی و صندوق های سرمایه گذاری چیه ؟ کدام یک بهتره ؟ ریسک کدومش کمتره؟ و آیا کارگزاری آگاه صندوق سرمایه گذاری هم داره ؟

  ۰
  • Agah2 گفت:

   با سلام و احترام
   درسبدگردانی ابتدا با ارزیابی ظرفیت ریسک‌پذیری و اهداف هر مشتری، نیازهای سرمایه‌گذاری وی مشخص و سپس برای هر یک از سرمایه‌گذاران، به صورت جداگانه سبدی تشکیل می‌شود. ازاینرو یکی از مهمترین مزایای سبدگردانی "مشتری‌محور" بودن آن است و معمولا هر شرکت سبدگردانی میزان حداقلی برای سرمایه گذاری اولیه جهت ارائه خدمات سبدگردانی درنظر می گیرد.
   ولی صندوق سرمایه­‌گذاری را می‌توان مانند شرکتی درنظر گرفت که با جمع‌آوری منابع پولی کوچک، به سرمایه‌گذاری در سبدی از اوراق بهادار می‌پردازد که این سبد ممکن است شامل سهام، اوراق مشارکت و سایر اوراق بهادار باشد. در حقیقت صندوق سرما‌یه‌گذاری این امکان را برای سرمایه‌گذاران فراهم می‌کند تا به جای خرید یک سهم یا اوراق مشارکت خاص، در مجموعه‌­ای از این دارایی‌­­ها، سرمایه‌­گذاری کنند. در حقیقت هر فرد می‌تواند با سرمایه مورد نظر خود (هرچند اندک) در سبدی از دارایی‌­های متنوع سرمایه‌­گذاری کرده و به این ترتیب نسبت به آورده خود در سود وزیان صندوق سهیم ‌شود. برای مطالعه کامل شرایط سبدگردانی و صندوق های سرمایه گذاری می توانید به مطالب زیر در باشگاه مراجعه بفرمایید.
   صندوق‌های سرمایه‌گذاری: راهنمای کامل
   سبدگردانی معاملات اوراق بهادار در کارگزاری آگاه
   صندوق های سرمایه گذاری فعال کارگزاری آگاه در حال حاضر صندوق سرمایه گذاری مشترک آگاه،صندوق سرمایه گذاری مشترک عقیق، صندوق سرمایه گذاری بانک گردشگری، صندوق سرمایه گذاری ایران زمین و صندوق سرمایه گذاری هستی بخش آگاه می باشند که از طریق صفحه زیر می توانید اطلاعات کامل در مورد آنها را مطالعه بفرمایید:
   https://agah.com/fund#fundIntroduction
   درصورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر و بهره گیری از خدمات مشاوره رایگان می توانید با شماره ۸۲۱۵۴۲۰۱ تماس حاصل فرمایید.

   ۰
 17. AJ8553 گفت:

  با سلام . سایت خرید و فروش سهام کارگزاری در کدام قسمت است ؟ لطفا توضیح دهید که ما که هنوز رمز ورود برای خرید وفروش نگرفته ایم از کجا باید شروع کنیم؟
  تشکر.

  ۰
  • Agah گفت:

   با سلام و دورود
   شما بعد از تکمیل ثبت نام در سایت ex.agah.com و صادر شدن کد بورسی و دریافت کد کاربری و رمز که برای شما ارسال می شود میتوانید برای انجام معاملات به سایت online.agah.com مراجعه کنید.

   ۰
 18. AH7434 گفت:

  بازار بورس فقط هوش مالی و سرعت عمل زیادی را می خواهد و تجربه و وقت زیاد

  ۰
 19. AP1535 گفت:

  سلام
  چرا برای سبد گردانی اختصاصی حداقل سرمایه رو ۵۰۰ میلیون در نظر گرفتند? با این وجود کمتر افرادی هستند که توانایی چنین سرمایه گذاری را دارند، دلیل تعیین سقف برای سبدگردانی اختصاصی چیه?

  ۰
  • agah5 گفت:

   سلام
   دوست عزیز برای مبالغ زیر ۵۰۰ میلیون تومان این امکان وجود دارد که در صندوق‌های کارگزاری آگاه سرمایه‌گذاری فرمایید.
   برای اطلاعات بیشتر به “بخش صندوق‌های” سایت آگاه مراجعه بفرمایید.
   متشکرم

   ۰
 20. AD2642 گفت:

  با سلا م و عرض ادب، کارمزد ثابت سبدگردانی مطابق قوانین سازمان بورس عدد ثابتی است یا اینکه آن هم با توافق انجام می شود و یا اینکه مانند کارمزد سود بالاتر از سود بانکی (کارمزد متغیر) به سرمایه اولیه بستگی دارد.
  با سپاس

  ۰
 21. AW3964 گفت:

  سبد گردانی و صندوق های سرمایه گذاری روش خیلی خوبی برای سرمایه گذاری مستقیم در بورس هستن. فقط حداقل مبلغ سبد گردانی خیلی بالا هست.

  ۰
 22. mohammad.vakili گفت:

  با سلام
  به طور کلی کسانی که شرایط‌شان به نحوی است که ترجیح می‌دهند مستقیما در بورس فعال نباشند و بطور غیرمستقیم سرمایه‌شان را به افراد متخصص بسپارند، خدمات سبدگردانی اختصاصی را انتخاب می‌کنند.

  ۰
 23. سعید گفت:

  سلام اگر کد بورسی آگاه را داشته باشیم برای سبد گردانی غیر مستقیم این امکان وجود دارد که با رقم کم شروع کرد یا حتما باید عدد بالایی باشد

  ۰
  • agah8 گفت:

   سلام دوست عزیز
   سرمایه گذار با عقد قرارداد با سبدگردانی کارگزاری آگاه، سرمایه خود را که یک میلیارد است در اختیار این شرکت قرار می دهد.برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به مطلب "سبدگردانی " مراجعه کنید.

   ۰

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عدد را وارد کنید: