۸ سایت کاربردی برای فعالان بازار سرمایه

اطلاعات در بازارهای مالی و بورس اوراق بهادار نقش مهمی را ایفا می‌کند. تفاوتی ندارد که شما یک تحلیلگر حرفه‌ای باشید و یا اینکه برای دریافت راهنمایی جهت سرمایه‌گذاری، از خدمات شرکت‌های مشاور سرمایه‌گذاری مانند آوای آگاه استفاده کنید، یا اینکه حتی بخواهید قیمت سهامی که خریداری کردید به تنهایی مشاهده نمایید، در هر صورت برای تصمیم‌گیری‌ در خصوص سرمایه‌گذاری، نیاز به جمع‌آوری و بررسی اطلاعات همیشه وجود دارد.

بطور کلی تحلیلگران از اطلاعات خام برای تحلیل و بررسی سهام شرکت‌ها، صنایع و یافتن موقعیت‌های معامله‌گری و سرمایه‌گذاری استفاده می‌کنند. دسته دیگر،اطلاعات آماده و تحلیل شده‌ هستند که توسط شرکت‌های مشاوره سرمایه‌گذاری، کارگزاری‌ها و سایر افراد حقیقی و حقوقی در اختیار معامله‌گران و سرمایه‌گذاران قرار گرفته می‌شود.

در ادامه این مطلب از بآشگاه قصد داریم شما را با برخی از سایت‌ها و ابزارهایی که برای دست‌یابی به اطلاعات خام و اولیه می‌توان از آنها استفاده کرد را به شما معرفی کنیم.

سایت Irvex.ir

کسانی که مایلند قبل از ورود واقعی به بازار، خودشان را محک بزنند، سایت تالار مجازی بورس امکان معاملات مجازی را برای افراد فراهم کرده است. شاید تنها اشکال این سایت پیچیدگی سایت و مشابه نبودن پنل معاملاتی با معاملات واقعی بازار باشد.
در این سایت درباره خدماتی که ارائه می‌گردد اینگونه نوشته شده:تالار مجازی
“تالار مجازی بورس ایران توسط شرکت اطلاع‌رسانی و خدمات بورس وابسته به سازمان بورس و اوراق بهادار و با هدف آموزش و آشنایی علاقه‌مندان سرمایه‌گذاری در بازار بورس ایران با سازوکار مناسب سرمایه‌گذاری در بورس راه اندازی شده است.
برای فعالیت در این تالار، کاربران نه نیاز به پول دارند و نه ضرر خواهند کرد. هدف اصلی این سامانه، آموزش عملی سرمایه‌گذاری در بورس است. قیمت‌ها، شاخص‌ها و سایر اطلاعات در تالار مجازی، واقعی و منطبق بر شرایـط واقعی بازار است، بطوری که گویی کاربر واقعا در حال سرمایه گذاری در بورس است.”

سایت Tsetmc.com

سایت مدیریت فناوری بورس را می‌توان مجموعه کاملی از اطلاعات دانست، حتی اطلاعیه‌ها و گزارشات سایت کدال نیز در این سایت نمایش داده می‌شود.
“شرکت مدیریت فناوری بورس تهران به عنوان یکی از شرکت‌های مجموعه‌ی سازمان بورس و اوراق بهادار برای ارایه‌ی خدمات به چرخه‌ی کامل معاملات الکترونیکی ابزارهای مالی به ارکان بازار سرمایه فعالیت می‌کند. این شرکت با هدف بهبود کیفیت خدمات و افزایش رضایت مشتریان بازار سرمایه و بهبود پیوسته‌ی فعالیت‌ها و فرایندهای خود، سامانه‌ی مدیریت کیفیت بر اساس استاندارد ISO9001-2008 را برگزیده است.”
کارگزاری آگاه سری فیلم‌های آموزشی سایت Tsetmc.com را منتشر نموده که از لینک‌ زیر می‌توانید به آنها دسترسی داشته باشیدtsetmc
منوهای کاربردی در بالای سایت Tsetmc.com این امکان را به شما می‌دهد تا بتوانید اخبار و تازه‌های سایت، راهنمای سایت، بخش نظر و پیشنهاد، امکان جستجو، دیده‌بان و لیست نمادها را ببینید.

با کلیک روی علامت ذره‌بین سبز و وارد کردن نماد یا نام شرکت، می‌توان به سادگی صفحه آن نماد را یافت. بخش دیده‌بان نیز به نوعی تابلوی آنلاین بورس است که در یک نگاه، جزییاتی دقیق از وضعیت معاملات سهام را در اختیار بیننده قرار می‌دهد.

نکته کاربردی در سایت Tsetmc.com

 مشاهده روند معاملات روزهای گذشته یکی از نکات جالب توجه در سایت Tsetmc است. با کلیک روی تاریخ دلخواه در بخش سابقه معاملات، صفحه‌ای باز می‌شود که شما می‌تواند سابقه دقیق‌تری از معاملات را در روز موردنظر مشاهده کنید.

 با تیک زدن گزینه “خودکار” در این صفحه، حس می‌کنید معاملات در حال انجام است و سفارشات خرید و فروش که با هم مچ می‌شوند انجام می‌گیرند. در واقع این صفحه مانند این است که فیلمی از صفحه نماد ضبط شده و شما می‌توانید سرعت فیلم را کم یا زیاد کنید.
جزییاتی کاربردی مانند حجم خرید و فروش حقوقی‌ها و حقیقی‌ها، تعداد معامله‌گران، ارزش معاملات، میانگین قیمت، سهامداران (قبل و بعد از معاملات روز) در این صفحه وجود دارد.

سایت Fipiran.com

سایت fipiran متعلق به شرکت مدیریت فناوری بورس تهران و به عنوان مرکز پردازش اطلاعات مالی ایران است. در این سایت می‌توان به اطلاعات ارزشمندی که برای مقایسه و تحلیل سهام کاربرد فراوان دارد دست پیدا کرد. در کمتر سایتی امکان مقایسه ترازنامه شرکت‌ها، مقایسه صورت سود و زیان و مواردی دیگر مانند مقایسه صندوق‌های سرمایه‌گذاری وجود دارد. این سایت برای مشاهده اطلاعات تحلیلی و آماری بصورت یکجا بسیار مفید است.

در این سایت درباره خدماتی که ارائه می‌گردد اینگونه نوشته شده:
“واحد پردازش اطلاعات مالی ایران، به عنوان یکی از واحدهای شرکت مدیریت فناوری بورس تهران (سهامی خاص) در راستای کمک به توسعه و گسترش بازار سرمایه کشور و با بهره گیری از دانش و تخصص روز، انبار داده (Data Warehouse) گسترده‌ای به منظور گردآوری و پردازش داده‌های اثرگذار بر تصمیم سرمایه گذاران ایجاد نموده است.

در این کار تلاش شده با کمک دست‌اندرکاران و ذی‌نفعان بازارهای مالی ایران، داده‌های متنوع از دیدگاه‌های گوناگون گردآوری شده و پس از پردازش به صورت های مختلف در اختیار علاقمندان قرار گیرد. هدف واحد پردازش اطلاعات مالی ایران، ارائه داده‌ها و اطلاعات پردازش شده بازارهای مالی ایران در سطوح مختلف و برای کاربرد گروه‌های مختلف کاربران است.”

نکته کاربردی در سایت Fipiranمحاسبه بازدهی صندوق

در بخش مقایسه صندوق‌های سرمایه‌گذاری می‌توانید با کلیک روی عنوان هرستون، اطلاعات موجود در آن را از کم به زیاد یا بالعکس مرتب کنید. بطور مثال با کلیک روی سرستون “بازدهی ماه” می‌توان صندوق‌ها را براساس بازدهی مرتب کرد.

 

سایت Codal.ir

سایت کدال از سایت‌هایی است که بیشتر فعالان بازار سرمایه از آن برای دریافت و مشاهده گزارش‌ها، صورت‌های مالی و اطلاعیه‌ها استفاده می‌نمایند.کدال

سامانه یکپارچه گردآوری، نظارت و انتشار الکترونیکی اطلاعات به نشانی WWW.CODAL.IR به منظور مکانیزه کردن جمع‌آوری، بررسی و انتشار اطلاعات مالی شرکت‌های ثبت شده نزد سازمان و سایر اشخاصی که طبق قانون بازار اوراق بهادار ملزم به گزارش اطلاعات خود هستند، طراحی شده است

فیلم راهنمای استفاده از سایت کدال را مشاهده کنید

توجه داشته باشید که سایت کدال یکی از سایت‌های رسمی سازمان بورس است.

سایت Seo.ir

این سایت رسمی سازمان بورس است. بخشی از این سایت که برای تحلیل و بررسی بازار کاربرد دارد، اطلاعات و آمارهاست که از آن طریق گزارش‌های آماری سالانه و ماهانه بورس و شرکت‌ها را می‌توانید در بازه زمانی دلخواه دریافت کنید. این گزارشات به شکل فایل pdf قابل دانلود هستند و با جزییات زیاد ارائه می‌شوند.سایت سازمان بورس
نمونه این گزارش، گزارش آماری سال ۹۴ بورس است. این گزارش آمار جامعی از عملکرد سال ۹۴ بورس را در بردارد و امکان مقایسه این آمار با آمار مشابه سال گذشته را فراهم می‌آورد. آمار این گزارش در دو سطح کل بورس و صنایع آن گردآوری شده است و مواردی همچون شاخص‌ها، ارزش معاملات، تعداد سهام معامله شده، تعداد شرکت‌های پذیرفته شده و غیره را شامل می‌شود. گزارش ذکرشده را با کلیک بر این لینک می‌توانید دانلود کنید.

 

سایت Sena.ir

در پایگاه اطلاع‌رسانی بازار سرمایه (سِنا) اخبار بورس اوراق بهادار، بورس کالا، فرابورس، بورس انرژی، بازارهای بین‌المللی، شرکت‌ها، مجامع و کارگزاران را می‌توانید سایت سنادنبال کنید. این سایت از سایت‌های رسمی تحت نظارت سازمان بورس است بنابراین اخبار موثقی در آن ارسال می‌شود.
این سایت اپلیکیشن اندروید را نیز داراست که پیگیری اخبار روی موبایل را ساده‌تر می‌سازد.

 

سایت Efanos.com

فانوس مرجعی است که می‌توان در آن سیگنال‌ها و تحلیل‌های شرکت‌های بورسی را مشاهده کنید. قابلیت‌های سایت باعث شده تا مقایسه تحلیل‌ها و سیگنال‌ها برای فعالان بورس ساده گردد و تحلیلگران زیادی در این سایت تحلیل‌ها و سیگنال‌هایشان را ثبت کنند. این عامل باعث شده بتوان نظرات مختلف را بصورت یکجا مشاهده کرد و تصمیم مناسب‌تری برای سرمایه‌گذاری و معامله در بورس انجام داد.

فانوس بورس

در این سایت درباره خدماتی که ارائه می‌گردد اینگونه نوشته شده:
با یک کلیک ساده روی نماد جستجو در صفحه اصلی فانوس بدون تایپ هیچگونه عبارتی آخرین سیگنال‌ها و تحلیل‌های موجود در بانک اطلاعاتی فانوس را مشاهده نمایید. از شما دعوت می‌شود با عضو شدن در فانوس و انتخاب گزینه‌ی ثبت سیگنال به جمع سیگنال‌دهندگان فانوس بپیوندید.
بدون شک سیگنال‌های ثبت شده توسط شما در فانوس در مقایسه با هر روش دیگری بیشتر مشاهده خواهد شد و با فعالیت بیشتر در فانوس، سیگنال‌های صحیح شما تاثیر بیشتری در روند سهم مورد نظرتان خواهد داشت. همچنین با امتیازات دریافتی از محل درج سیگنال، می‌توانید سیگنال‌های مورد پسند خود را لایک کرده و آنها را در جمع پرلایک‌ترین سیگنال‌ها قرار دهید.

سایت Hamfekran.com

شرکت مشاور سرمایه‌گذاری آوای آگاه (سایت همفکران) به عنوان یکی از شرکت‌های زیر مجموعه گروه آگاه، نخستین شرکت مشاور سرمایه‌گذاری کشور است که در سال ۱۳۸۹ موفق به اخذ مجوز از سازمان بورس اوراق بهادار شد.همفکران بورس
شرکت مشاور سرمایه گذاری آوای آگاه خدمات بازار سهام خود را در قالب تحلیل‌های بنیادی، تحلیل تکنیکال، اخبار موثق شرکت‌ها و صنایع، مصاحبه با شرکت‌ها، پوشش شایعات و شنیده‌های بازار، رصد کل معاملات از نگاه سبدگردانان، پرسش و پاسخ به‌صورت آنلاین، بررسی نبض بازار در هر دقیقه، پوشش روند معاملات سهام و مواردی از این دست ارائه می‌دهد.
بخشی از خدمات مذکور نظیر نبض بازار رایگان بوده و استفاده آن برای عموم آزاد است. اما بخش دیگری از خدمات نظیر تحلیل‌ها برای کاربرانی امکان پذیر است که اکانت ویژه این سایت را داشته باشند.
نتیجه‌گیری
سایت‌هایی که می‌توانید با استفاده از اطلاعات آنها سرمایه‌گذاری پرسودتری انجام دهید معرفی شد. امیدوارم در این سایت‌ها اطلاعات و ابزارهای موردنیاز خود را بیابید، در صورتی که سوال یا نکته‌ای درباره این سایت‌ها وجود دارد آنرا در بخش دیدگاه با ما و سایرین در میان بگذارید.
[iphorm id=”3″ name=”پیش ثبت نام دوره آشنایی با بورس”]62 نظر در مورد مطلب “۸ سایت کاربردی برای فعالان بازار سرمایه

  1. سلام دوست گرامی
   سایت فانوس، سایت جامعی در خصوص ارائه تحلیل و سیگنال است لذا برای استفاده از آن پیشنهاد میشود در انتخاب تحلیلگر خود به تجربه و سابقه و میزان دقت ایشان، توجه لازم را داشته باشید.
   البته کارگزاری آگاه همواره استفاده از تحلیلها و پیشنهادات مشاوران سایت همفکران را پیشنهاد می کند.

   1. سلام و خسته نباشید خدمت همفکردان بزرگوار
    از گروه تلگرامش که خوب استفاده میکنم ولی از سایت هنوز استفاده نکردم
    تحلیلیهای رایگان هم داره داخل سایت همفکران ؟
    با تشکر از زحماتتون

 1. باسلام ممنون از راهنمایی شما،سایت همفکران فقط یک هفته بصورت آزمایشی دسترسی هاش باز هست که اگه این مدت حداقل دوهفته باشه خیلی بهتر هست.

 2. سلام
  سایتهای خوبی معرفی کردید چندتا از آنها را بیشتر آنهایی که در بازار فعالیت دارند می شناسند ولی یکی دو مورد بود که کمتر شناخته شده است.
  متشکر

 3. باسلام وخسته نباشید واقعا مطالب مفیدوکاربردی در باشگاه قرار می دهیداگه بیشتر سوالات مسابقات کاربردی باشد به نظر بنده بهتر است باتشکر.

 4. سلام این مطالب بسیار خوب بیان شده و بجا هست من هم استفاده بردم برای افراد تازه وارد بسیار مفید خواهند بود

 5. سلام ممنون از مطالب خوبتون میخواستم یک سایت خبری خوب رو هم معرفی کنم که بنده شخصا ازش استفاده میکنم سایت پیشخوان دات نت، روزنامه های روز کشور رو به صورت کامل و آنلاین نشونتون میده و از این طریق میتوان از تمام مسائل سیاسی و اقتصادی که در روزنامه ها نوشته شده مطلع شد

 6. سلام و خسته نباشید
  من همیشه چند تا از سایتای بالا رو چک میکردم، ولی سایت های معرفی شده کامل و کاربردی بودند.
  عالی بود.

  1. سلام دوست عزیز
   برای بررسی این موضوع خواهشمند است از صفحه “رتبه من” عکس گرفته و بهمراه مشخصات خود(نام و نام خانوادگی وشماره تماس) و شرح مختصری از مشکل، به آدرس ایمیل info@bashgah.com ارسال فرمایید.

   با تشکر

 7. با سلام خیلی مطالب مفید و آموزنده ای بود من جز ۲ مورد کدال و تی اس ای هیچ کدومشو بلد نبودم متاسفانه.

 8. سلام. ممنون از این اطلاعات جامع و یکجا. دنبال سایتهایی میگشتم که نیاز اطلاعاتی من رو براورده کنه که اینجا شما اونا رو گذاشتید.

 9. سلام و خسته نباشید چند روزی هست که امتیاز و پیام خرید و فروش سهام در باشگاه برای من ثبت نمیشود ،لطفا راهنمایی کنید

 10. باسلام و عرض خسته نباشید.ببخشید چرا تخفیف های کارمزد معاملاتی من این هفته لحاظ نشده و به حساب باشگاهم نیومده..ممنون میشم جواب بدین

 11. با سلام
  ممنون از اطلاعات جامعتون در مورد سایت های مورد نیاز در بورس
  من با چند تا از این سایت ها آشنایی داشتم حالا به لطف شما آشنایی کامل دارم

 12. سلام وقت بخیر…من الان نزدیک به دو هفته هست هر خریدی که میکنم در باشگاه نشان نمیده و تخفیفات هم اعمال نمیشه! علتش چی هست طرح های تخفیف لغو شده؟

  1. سلام
   دوست گرامی، شما از تاریخ ۹آبانماه لغایت ۱۸ آبانماه معامله ای انجام نداده‌اید، لذا در این تاریخ تخفیف و امتیازی ندارید.
   در تاریخ ۱۹و۲۲آبانماه معامله داشتید که امتیاز و ریال آن، به تاریخ ۲۳آبانماه لحاظ گردید.

 13. با سلام خیلی ببخشید در همه کشورها بورس دو روز متوالی تعطیل است یا فقط در ایران وضع به این منوال است با تشکر

 14. سلام
  سایت فانوس اطلاعاتی در مورد سیگنال های خرید و فروش می دهد این سیگنالها تا چه اندازه قابل اعتماد هستند؟
  متشکرم

  1. با سلام
   دوست گرامی مشخص نیست.
   بسته به دقت تحلیلگر در آن صنعت و نیز تعدادسیگنال های به هدف رسیده ایشان دارد.

 15. سلام خسته نباشید
  خیلی سات های عالی بود مخصوصا سایت های اول و آخری که استفاده خوبی داشت واسه من
  ممنون از زحمتی که میکشید

 16. سلام و تشکر بابت معرفی سایتهای مفیدتون . مخصوصا سایت خرید و فروش مجازی که خیلی بدرد بخور بود . ممنون

  1. سلام
   این مورد مربوط به برنامه نویسی است. RSS (مخفف: most commonly expanded as Really Simple Syndication) خانواده‌ای از قالب‌ها در وب است که برای انتشار محتویاتی که در بازه‌های زمانی خاص بروزرسانی می‌شوند، استفاده می‌شود (مانند وب‌نوشت‌ها، عناوین اخبار، و پادکست‌ها)

 17. با سلام
  مطلب خیلی خوب بود و به تازه واردها خیلی کمک میکنه.
  من نمیتونم وارد کانال تلگرام همفکران بشم با وجود اینکه عضو سایت هستم. میشه لطفا راهنمایی کنید.

 18. سلام من در حدود ۴۰۰هزار سهم را در مدت یک سالی با سرمایه ۱۰ میلیون تومان که در کار گزاری اگاه معاملعه کردم چیزی حدود ۸۰۰ هزار تومان حدودا کار مزد دادم حالا کار گازی در مقابل تخصیص عرضه اولیه ام بی تفاوت بوده و هر بار یه بهونه ای رو جور میکنه در صورتی که عرضه اُمید اخرین عرضه اولیه که در ابان ماه روز چهارشبنه ثبت کردم جهت اطمینان از کارگزاری پرسیدم و ایشان هم ثبت عرضه اولیه منو تائید کرده و حالا چیزی به عنوان عرضه اولیه به من تعلق نگرفته واقعا نانجیبی که من برای ۱۶۰۰تا عرضه اولیه بیام اینجا بگم چرا اینجور شد چرا اونجور شد کارگزاری مثل x سه سال اونجا معامله کردم یبار هم واسه عرضه اولیه پای سیستم نبودم ولی همیشه بهم تخصیص می دادن اگه اینجوری که من موقع عرضه گرفتن که حقم هست باید از قبل۲۰ دقیقه پشت خط باشم با مشکلاتی نظیر این روبرو باشم که تکلیفمون رو روشن کنیم اگه نه چنین چیزی حق ما هست خوب چرا پس اختصاص نمیدید
  دوم اینکه هر بار که زنگ میزنم کارکزاری بی جهت ما رو حدود ۲۰دقیقه پشت خط در انتظار قرار میدن اصلن این درست نیست یه کارگزار با اون همه اوبهت بیاد یکی رو اینجوری از پا دربیاره لطفا رسیدگی بشه مخصوصا در مورد عرضه اولیه.

  1. سلام
   دوست بزرگوار ابتدا عذرخواهی می کنیم بابت انتظار طولانی در زمان تماس با کارگزاری. همانطور که تلفنی حضور شما اعلام شد، در زمان شلوغی خط ها می توانید با بخش ارتباط با مشتریان (عدد ۴) تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *