راهنمای کامل دریافت رمز پویا

 • ۱ بهمن ۱۳۹۸
 • agah4
 • ۳۰ نظر
 • ۵۲۴۵ مشاهده
رمز پویا

استفاده از اینترنت برای خرید یا جابه‌جایی پول به بخشی از زندگی روزمره ما تبدیل شده است. شارژ کردن سامانه معاملاتی بورس به‌صورت اینترنتی هم از این قاعده مستثنی نیست. تاکنون خریدهای اینترنتی با ارائه رمز دوم ثابت (ایستا) انجام می‌شد. طبق اطلاعیه روابط عمومی بانک مرکزی، رمز دوم ایستا کارت های بانکی از ابتدای بهمن‌ماه سال ۱۳۹۸ غیرفعال‌شده و انجام تراکنش‌های بانکی و پرداخت، صرفاً با دریافت رمز پویا یا رمز یک‌بار مصرف امکان‌پذیر است.

در این مقاله به مزایا و معایب رمز دوم پویا و چگونگی فعال‌سازی آن توسط بانک‌های کشور به‌طور مجزا می‌پردازیم.

رمز پویا چیست؟

رمز پویا یا رمز یک‌بار مصرف (OTP: One Time Password) یک عدد ۷ رقمی است که شما می‌توانید آن را مانند رمز دوم ثابت (ایستا) استفاده کنید. تنها تفاوت در این است که رمز یک‌بار مصرف، برای یک تراکنش قابل‌استفاده است که غالباً در یک نرم‌افزار از سوی بانک تولید می‌شود و حداکثر هر ۶۰ ثانیه یک‌بار (بسته به بانک) منقضی شده و رمز جدیدی تولید می‌شود؛ یعنی اگر شما یک رمز دوم یک‌بار مصرف دریافت کردید و تا یک دقیقه بعد از آن استفاده نکردید، دیگر اعتبار ندارد و باید دوباره آن را دریافت کنید. همچنین اگر رمز دوم پویا را گرفتید و یک تراکنش انجام دادید، برای تراکنش بعدی، حتی اگر هنوز ۱ دقیقه هم نشده باشد، باز هم باید رمز دوم جدیدی دریافت کنید.

مزایای رمز پویا چیست؟

سارقان با استفاده از اطلاعات کارت در کنار رمز دوم ثابت (ایستا) می‌توانند حساب فرد را به‌سرعت خالی کنند. برای جلوگیری از این اتفاقات، در بسیاری از کشورهای جهان، رمز دوم یک‌بار مصرف (پویا) در نظر گرفته شده است. با استفاده از این روش سرقت از حساب کاربر عملاً غیرممکن می‌شود. با افزایش تهدیدها و حملات فیشینگ، فارمینگ، کی لاگرها از طریق استفاده از رمزهای ایستا، امنیت در سیستم‌های بانکداری الکترونیک به خطر افتاده است.

فیشینگ: سایت‌های جعلی پرداخت که کاملاً شبیه قسمت پرداخت بانک‌ها طراحی شده و با انتقال کاربر به آن تمام اطلاعات ازجمله رمز دوم ثابت (ایستا) در دست سارقین افتاده و باعث سرقت‌های آنلاین می‌شود. در دادسرای جرائم رایانه‌ای مال‌باختگانی وجود دارند که از ارقام جزئی کم‌تر از ۱ میلیون تومان تا مبالغ سنگین در حد ۴۰۰ میلیون تومان به دلیل حملات فیشینگ از دست داده‌اند.

فارمینگ: یک حمله مهندسی اجتماعی است که برای دسترسی به گواهینامه‌های دستیابی مانند نام کاربری و رمز عبور در سرقت‌های آنلاین به کار گرفته می‌شود.

کی لاگرها: نرم‌افزارهایی که کلیدهای فشرده‌شده روی صفحه‌کلید را ذخیره می‌کند. به صورتی که می‌شود اطلاعات تایپ‌شده توسط کاربران ازجمله رمز دوم ثابت (ایستا) را سرقت کرد.

با پویاسازی رمزهای دوم کارت‌های بانکی احتمال این‌گونه سوءاستفاده‌ها کاهش یافته و دارندگان کارت‌های بانکی می‌توانند به‌جای استفاده از یک رمز دوم ثابت (ایستا)، در هر بار خرید اینترنتی یا پرداخت‌های نیازمند رمز دوم، از رمزهای متفاوتی (پویا) که بانک در اختیارشان قرار می‌دهد، استفاده نمایند. شایان‌ذکر است این رمزها طول عمر محدودی (حداکثر ۱ دقیقه) داشته و یک‌بار مصرف هستند؛ به این معنا که صرفاً برای یک تراکنش قابل استفاده‌اند. اپلیکیشن‌ های بانک‌ها این رمز را با استفاده از الگوریتم پیچیده‌ای تولید می‌کنند که دسترسی به آن برای هکر‌ها بسیار پیچیده یا حتی غیرممکن به‌حساب می‌آید. استفاده از رمز یک‌بار مصرف، حتی اگر برای دیگران قابل‌مشاهده هم باشد، خطری حساب بانکی و تراکنش‌های مالی افراد را تهدید نمی‌کند.

معایب رمز پویا چیست؟

رمز دوم پویا در کنار تمام مزایای با اهمیت، معایبی نیز دارد. دشواری مردم در راه‌اندازی و عادت به استفاده از رمز دوم پویا مسئله‌ای است که البته جلوگیری از کلاه‌برداری و امنیت فراهم‌شده، مشقت آن را پوشش می‌دهد. امنیت بیشتر یا دردسر مضاعف!
چنانچه مشغول به خرید اینترنتی با کامپیوتر و یا لپ تاب باشید و ناگهان گوشی موبایلتان خاموش شود، امکان انجام پروسه رمزگیری مختل می‌شود و به نظر برخی از کارشناسان این مصوبه در ماه‌های ابتدایی اجرا، منجر به کاهش شدید در فروش فروشگاه‌های اینترنتی خواهد شد.

نبود بسترهای لازم در سمت مشتریان و مشکلات مربوط به بسترهای ایجادشده از سوی بانک‌ها مشکل اصلی است که اميد می‌رود بانک‌ها با برداشتن قدم‌های موفق‌تر در اين حيطه، امکان‌های راحت‌تری را براي تهیه‌ی رمز یک‌بار مصرف در اختیار مشتريان خود قرار دهند. به‌طورکلی اگر فهرستی از مزایا و معایب این شیوه‌ی پرداخت تهیه کنیم، قطعاً کفه‌ی ترازو به سمت مزایای آن سنگینی می‌کند.

فعال‌سازی رمز پویا چگونه است؟

پویاسازی رمز دوم کارت‌های بانکی فقط توسط بانک صادرکننده کارت انجام می‌شود و مشتریان هر بانک می‌توانند برای اطلاع از روش‌های فعال‌سازی رمز پویای کارت خود به شعب آن بانک مراجعه کنند. برای دریافت رمز دوم یک‌بار مصرف، سه روش کلی وجود دارد:

۱. دریافت رمز دوم یک‌بار مصرف با پیامک
۲. دریافت رمز دوم یک‌بار مصرف به‌وسیله کد USSD2.
۳. دریافت رمز دوم یک‌بار مصرف با اپلیکیشن موبایل بانک‌ها

افرادی که گوشی هوشمند ندارند، می‌توانند رمز پویا برای استفاده از خدمات بانکی را به‌جای نرم‌افزار رمزساز، از طریق پیامک یا USSD دریافت کنند که برای دریافت پیامک، با حضور در بانک صادرکننده کارت و احراز هویت باید رضایت صریح مشتری به دریافت پیامک حاوی رمز پویا از طریق شماره تلفن همراه ثبت شده نزد بانک مستند شود.

هر بانک ممکن است از یک یا چند روش مختلف برای ارائه رمز دوم به مشتریان خود استفاده کند. در ادامه مقاله به روش فعال‌سازی رمز دوم پویا بانک‌ها می‌پردازیم و در انتها لینک سایت اصلی سایر بانک‌های موجود را قرار داده‌ایم.

بانک ملی بانک ملت بانک صادرات بانک تجارت بانک مسکن
بانک سپه بانک کشاورزی بانک سامان بانک پاسارگاد بانک آینده
بانک پارسیان بانک دی بانک انصار بانک اقتصادنوین بانک سینا
پست بانک بانک قرض الحسنه مهر ایران بانک حکمت ایرانیان بانک قوامین  

دریافت رمز پویا بانک ملی

فعال‌سازی رمز پویا بانک ملی

فعال‌سازی رمز پویا – اپلیکیشن

برای فعال‌سازی رمز یک‌بارمصرف اول و دوم کارت‌های بانک ملی باید اپلیکیشن «شصت (۶۰)» را از سایت بانک ملی دانلود و نصب کنید. بانک ملی روش‌های متعددی برای فعال‌سازی برنامه رمز ساز خود دارد. در ادامه و برای فعال‌سازی نرم‌افزار شصت، به یکی از سه روش «مراجعه به سامانه بام»، «مراجعه به دستگاه‌های کیوسک» و «دستگاه‌های خودپرداز» می‌توان عمل کرد.

فعال‌سازی رمز پویا – ussd یا پیامک

بانک ملی فعلاً روش پیامکی را برای فعال‌سازی رمز پویا در نظر ندارد و شما می‌توانید از یک راه ساده‌تر به اسم کد USSD استفاده کنید. فعال‌سازی رمز پویا بانک ملی با کد USSD از طریق شماره #۶۰*۷۳۷* صورت می‌پذیرد.

دریافت رمز پویا بانک ملت

فعال‌سازی رمز پویا بانک ملت

فعال‌سازی رمز پویا – اپلیکیشن

بانک ملت جهت استفاده مشتریان از امکان جدید رمزهای پویا، برنامه موبایلی «رمزنگار ملت» را ارائه کرده است. برای استفاده از برنامه رمزنگار ملت لازم است که در ابتدا با مراجعه به عابر بانک ملت، کد فعال‌سازی برنامه را دریافت نمایید. پس از دانلود رمزنگار ملت و نصب آن، با واردکردن کد، برنامه را فعال کنید. ازاین‌پس برای هر بار دریافت رمز پویا کافی است به رمزنگار ملت مراجعه نمایید.

فعال‌سازی رمز پویا – پیامک

با مراجعه به دستگاه خودپرداز بانک ملت و ورود به منوی تغییر رمز و خدمات رمز پویا، سامانه رمزنگار ملت – نسخه پیامکی را انتخاب نموده و مراحل موردنظر را انجام دهید. پیامک فعال‌سازی و راهنمای سامانه از سوی بانک ملت ارسال می‌شود. در این مرحله جهت دریافت رمز پویا، چهار رقم آخر کارت بانکی فعال‌شده را به شماره ۳۰۰۰۳۳۰۳ ارسال کنید. درنهایت رمز ۷ رقمی یک‌بار مصرف از طرف بانک با سر شماره Bank Mellat برای شما ارسال می‌گردد.

دریافت رمز پویا بانک صادرات

فعال‌سازی رمز پویا بانک صادرات

فعال‌سازی رمز پویا – اپلیکیشن

بانک صادرات جهت استفاده مشتریان از امکان جدید رمزهای پویا، اپلیکیشن «ریما» را ارائه کرده است. از طریق سایت بانک صادرات ایران برنامه رمز ساز ریما را دانلود و نصب نمایید. سپس به دستگاه خودپرداز بانک صادرات مراجعه کرده و کد فعال‌سازی نرم‌افزار را دریافت کنید.

فعال‌سازی رمز پویا ussd یا پیامک

برای دریافت رمز دوم یک‌بار مصرف بانک صادرات کافی است کد دستوری #٧١٩* را در قسمت تماس گوشی شماره‌گیری کرده و مراحل را طی کنید تا به‌راحتی بتوانید رمز دوم یک‌بار مصرف بانک صادرات را تهیه کنید.

دریافت رمز پویا بانک تجارت

فعال‌سازی رمز پویا بانک تجارت

فعال‌سازی رمز پویا – اپلیکیشن

بانک تجارت نرم‌افزار «همراز» را به‌منظور صدور رمز دوم یک‌بار مصرف ایجاد کرده است. مشتریان می‌توانند با مراجعه به دستگاه‌های خودپرداز بانک تجارت، درخواست گرفتن رمز پویا خود را ثبت نمایند که یک پیامک حاوی کد فعال‌سازی رمز پویا به شماره تلفن همراه آن‌ها ارسال می‌گردد. سپس از طریق سایت بانک تجارت اقدام به دریافت نرم‌افزار تولید رمز یک‌بار مصرف همراز ‌نمایند و درنهایت با استفاده از پیامک دریافتی در مرحله اول، اقدام به فعال‌سازی نرم‌افزار همراز خود نمایند.

فعال‌سازی رمز پویا ussd یا پیامک

بانک تجارت به‌منظور سهولت دسترسی مشتریان خود به رمز یک‌بار مصرف (پویا) تجارت کارت، کد دستوری #۸۸*۷۸۸* را فعال کرده است. از مزایای این روش عدم مراجعه به دستگاه خودپرداز برای فعال‌سازی رمز پویا و عدم نصب اپلیکیشن است.

دریافت رمز پویا بانک مسکن

فعال‌سازی رمز پویا بانک مسکن

فعال‌سازی رمز پویا – اپلیکیشن

بانک مسکن از نرم‌افزاری به نام «رمز نما» به‌منظور صدور رمز دوم یک‌بار مصرف استفاده می‌کند. برای فعال‌سازی نرم‌افزار به دستگاه خودپرداز بانک مسکن مراجعه کنید. در بخش تغییر رمز، گزینه رمز دوم پویا را انتخاب کنید و مراحل را انجام دهید. هم‌چنین می‌توانید برنامه رمز نما را از سایت بانک مسکن دانلود و نصب نمایید. در اپ رمزنما، شماره مسکن کارت، کد فعال‌سازی چاپ شده و شماره سریال پیامک شده را وارد و نرم‌افزار را فعال کنید. با زدن گزینه دریافت رمز، رمز دوم یک‌بار مصرف برای شما تولید می‌شود.

فعال‌سازی رمز پویا ussd یا پیامک

جهت فعال‌سازی رمز پویا به‌صورت پیامکی، باید با مراجعه به یکی از دستگاه‌ های خودپرداز بانک مسکن و واردکردن شماره همراه خود، نسبت به تائید آن اقدام نمایید. جهت استفاده از رمز دوم پیامکی باید ۴ رقم آخر شماره کارت خود را از طریق شماره همراه خود به سر شماره ۱۰۰۰۲۵۱۶ پیامک و بخش رمز متغیر را از طریق همین سر شماره دریافت نمایید.

دریافت رمز پویا بانک سپه

فعال‌سازی رمز پویا بانک سپه

فعال‌سازی رمز پویا – اپلیکیشن

برای دریافت رمز دوم پویا بانک سپه باید اپلیکیشن «رمزساز سپه» را دریافت و نصب نمایید. به‌منظور فعال‌سازی این اپلیکیشین باید به یکی از شعب این بانک مراجعه کنید زیرا کد فعال‌سازی اولیه اپلیکیشن از طریق پیامک ارسال نخواهد شد.

فعال‌سازی رمز پویا ussd یا پیامک

برای دریافت رمز دوم پویا از طریق پیامک، نیازی به مراجعه به شعب بانک سپه ندارید؛ اما لازم است ابتدا کارت بانکی خود را برای دریافت رمز دوم پویا فعال کنید، برای این کار کافی است کد دستوری شماره ۱۶ رقمی کارت بانکی *کد ملی*۱ را به سر شماره ۶۷۱۵۰۱۴ پیامک کنید. بعد از فعال شدن رمز پویا برای کارت بانکی، می‌توانید برای هر تراکنش بانکی تنها با پیامک چهار رقم آخر کارت بانکی *کدملی*۲ به همان سر شماره ۶۷۱۵۰۱۴، رمز پویای مختص به آن تراکنش رو به‌صورت پیامکی دریافت نمایید.

دریافت رمز پویا بانک کشاورزی

فعال‌سازی رمز پویا بانک کشاورزی

فعال‌سازی رمز پویا – اپلیکیشن

برای دریافت رمز دوم پویا بانک کشاورزی باید از اپلیکیشن «ریما» استفاده کنید؛ بنابراین ابتدا اپلیکیشن را از سایت بانک کشاورزی دانلود و نصب کنید. به‌منظور فعال‌سازی آن، باید به یکی از دستگاه های خودپرداز این بانک مراجعه کنید و مراحل فعال‌سازی آن را انجام دهید. سپس یک توکن (رمز) توسط خودپرداز و یک رمز توسط پیامک برای شما ارسال می‌شود که با استفاده از آن‌ها می‌توانید اپلیکیشن را فعال کنید.

فعال‌سازی رمز پویا ussd یا پیامک

در این روش باید به دستگاه‌های خودپرداز بانک کشاورزی مراجعه کنید و بعد از دریافت دو کد ۸ رقمی و واردکردن شماره تلفن، از طریق پیامک این سرویس را برای خود فعال کنید.

دریافت رمز پویا بانک سامان

فعال‌سازی رمز پویا بانک سامان

فعال‌سازی رمز پویا – اپلیکیشن

بانک سامان برای ارائه خدمات رمز دوم یک‌بار مصرف خود از اپلیکیشن «رمزینه» استفاده می‌کند. ابتدا جهت دریافت اپلیکیشن و فعال‌سازی رمز یک‌بار مصرف به سایت بانک سامان مراجعه نمایید. سپس با مراجعه به یکی از شعب بانک یا از طریق نت بانک سامان برای گرفتن رمز پویا اقدام نمایید.

فعال‌سازی رمز پویا ussd یا پیامک

مشتریانی که هم‌اکنون در سامانه پیامکی بانک سامان عضو هستند و پیامک‌های هشداری و بانکی را دریافت می‌کنند، به‌صورت خودکار دریافت پیامک‌های رمز دوم پویا نیز بر روی همان خط برای آن‌ها فعال می‌شود؛ اما مشتریانی که این پیامک را دریافت نمی‌کنند، لازم است از طریق دستگاه های خودپرداز اقدام نمایند.

دریافت رمز پویا بانک پاسارگاد

فعال‌سازی رمز پویا بانک پاسارگاد

فعال‌سازی رمز پویا – اپلیکیشن

مشتریان بانک پاسارگاد می‌توانند از طریق «موبایل بانک» نسبت به دریافت و فعال‌سازی رمز دوم یک‌بارمصرف اقدام کنند. فعال‌سازی موبایل بانک بدین‌صورت است که با مراجعه به خودپرداز بانک پاسارگاد کد کاربری و رمز عبور را دریافت می‌کنید. پس‌ازآن با دانلود همراه بانک پاسارگاد نسبت به دریافت رمز یک‌بارمصرف کارت‌های بانک پاسارگاد اقدام می‌کنید.

فعال‌سازی رمز پویا ussd یا پیامک

شماره #۷۲۰* را شماره‌گیری کنید. سپس گزینه رمز پویای کارت را انتخاب کنید. به‌این‌ترتیب رمز دوم پویا به شماره شما پیامک خواهد شد.

دریافت رمز پویا بانک آینده

فعال‌سازی رمز پویا بانک آینده

فعال‌سازی رمز پویا – اپلیکیشن

بانک آینده برای ارائه خدمات رمز دوم یک‌بار مصرف خود از اپلیکیشن «ریما» استفاده می‌کند. پس از نصب این اپلیکیشن از سایت بانک آینده به‌منظور دریافت کد امنیتی، به یکی از دستگاه‌های خودپرداز بانک آینده مراجعه ‌نمایند. با وارد نمودن کد امنیتی دریافتی از طریق خودپرداز (۸ رقمی) و کد امنیتی پیامک شده، می‌توانند نسبت به فعال‌سازی برنامه اقدام نمایند.

فعال‌سازی رمز پویا ussd یا پیامک

با مراجعه به دستگاه خودپرداز بانک آینده و انتخاب گزینه فعال‌سازی رمز یک‌بار مصرف دوم به روش پیامک، مراحل را به ترتیب انجام داده و با ارسال کد فعال‌سازی دریافتی به سر شماره ۳۰۰۹۴۰ عملیات با موفقیت انجام می‌پذیرد.

دریافت رمز پویا بانک پارسیان

فعال‌سازی رمز پویا بانک پارسیان

فعال‌سازی رمز پویا – اپلیکیشن

در ابتدا اپلیکیشن «پارسیان من» را دانلود و نصب نمایید. پس‌ازآن به یکی از دستگاه های خودپرداز بانک پارسیان مراجعه کرده و مراحل را به ترتیب انجام دهید.

فعال‌سازی رمز پویا ussd یا پیامک

پس از طی مراحل فوق، از مشتری خواسته می‌شود تا در صورت تمایل به استفاده از سرویس رمز یک‌بار مصرف پیامکی، موافقت خود را اعلام نماید.

دریافت رمز پویا بانک دی

فعال‌سازی رمز پویا بانک دی

فعال‌سازی رمز پویا – اپلیکیشن

بانک دی از اپلیکیشن «ارس» برای ارسال رمز یک‌بار مصرف استفاده می‌کنند. برای فعال‌سازی آن به سامانه اینترنت بانک دی مراجعه کرده و مراحل را انجام دهید. درصورتی‌که نام کاربری و رمز عبور اینترنت بانک دی را در اختیار ندارید، جهت فعال‌سازی اپلیکیشن ارس به همراه مدارک هویتی به یکی از شعب بانک دی مراجعه نمایید.

دریافت رمز پویا بانک انصار

فعال‌سازی رمز پویا بانک انصار

فعال‌سازی رمز پویا – اپلیکیشن

بانک انصار برای تولید رمز دوم پویا از اپلیکیشن «ارس» استفاده می‌کند. پس از نصب این نرم‌افزار باید به یکی از شعب بانک انصار مراجعه کنید و برای فعال‌سازی آن درخواست رسمی دهید. پس از ارائه درخواست، یک کد برای شما پیامک می‌شود. با واردکردن این کد در اپ ارس و اسکن کد QR ارائه‌شده توسط شعبه، می‌توان رمز دوم پویا را فعال نمود.

دریافت رمز پویا بانک اقتصاد نوین

فعال‌سازی رمز پویا بانک اقتصاد نوین

فعال‌سازی رمز پویا – اپلیکیشن

بانک اقتصاد نوین برای ارائه خدمات رمز دوم یک‌بار مصرف خود از اپلیکیشن «ارس» استفاده می‌کند. پس از نصب آن هم می‌توان به‌صورت حضوری به یکی از شعب بانک مراجعه کرد و هم می‌توان با ورود به اینترنت بانک نسبت به فعال‌سازی اقدام نمود.

فعال‌سازی رمز پویا- پیامک

مشتریانی که هم‌اکنون در سامانه پیامکی بانک اقتصاد نوین عضو هستند و پیامک‌های هشداری و بانکی را دریافت می‌کنند، به‌صورت خودکار دریافت پیامک‌های رمز دوم پویا نیز بر روی همان خط برای آن‌ها فعال می‌شود؛ اما مشتریانی که این پیامک را دریافت نمی‌کنند، لازم است از طریق دستگاه های خودپرداز اقدام نمایند.

دریافت رمز پویا بانک سینا

فعال‌سازی رمز پویا بانک سینا

فعال‌سازی رمز پویا – اپلیکیشن

دریافت رمز پویا برای کارت بانک سینا از طریق اپلیکیشن «ارس» انجام می‌شود. پس از نصب نرم‌افزار به بانک مراجعه نموده و مراحل را به ترتیب انجام دهید.

دریافت رمز پویا پست بانک ایران

فعال‌سازی رمز پویا پست بانک ایران

فعال‌سازی رمز پویا – اپلیکیشن

برای این‌که بتوانید از رمز یک‌بار مصرف پست بانک استفاده کنید، حتماً باید به شعبه مراجعه کنید و اپلیکیشن مخصوص پست بانک را دانلود کنید و از طریق کد ویژه‌ای که در شعبه دریافت می‌کنید، وارد بخش رمز پویا شده و هرگاه که خواستید از این سرویس به‌راحتی استفاده کنید.

دریافت رمز پویا بانک قرض الحسنه مهر ایران

فعال‌سازی رمز پویا بانک قرض الحسنه مهر ایران

فعال‌سازی رمز پویا – اپلیکیشن

برای بانک قرض‌الحسنه مهر ایران نیز باید از اپلیکیشن «ارس» استفاده کنید. پس حتماً آن را از قبل بر روی گوشی‌های خود دانلود کنید. ابتدا به یکی از شعب بانک قرض‌الحسنه مهر ایران مراجعه کرده و یک کد QR دریافت کنید و به‌راحتی وارد سامانه ارس شوید و از این اپلیکیشن برای دریافت رمز پویا استفاده کنید. البته قبل از این‌که بخواهید این کد QR را وارد کنید، باید یک پیامک دریافت کرده و آن را وارد اپلیکیشن کنید.

دریافت رمز پویا بانک حکمت ایرانیان

فعال‌سازی رمز پویا بانک حکمت ایرانیان

فعال‌سازی رمز پویا – اپلیکیشن

برای بانک حکمت ایرانیان نیز باید از اپلیکیشن ارس استفاده کنید. پس حتماً آن را از قبل بر روی گوشی‌های خود دانلود کنید. ابتدا به یکی از شعب بانک حکمت ایرانیان مراجعه کرده و یک کد QR دریافت کنید و به‌راحتی وارد سامانه ارس شوید و از این اپلیکیشن برای دریافت رمز پویا استفاده کنید.

دریافت رمز پویا بانک قوامین

فعال‌سازی رمز پویا بانک قوامین

فعال‌سازی رمز پویا – اپلیکیشن

بانک قوامین جهت فعال‌سازی و گرفتن رمز پویا از طریق اپلیکیشن «جی‌بی‌رمز» اقدام نموده است. نصب نسخه اندروید برنامه جی‌بی‌رمز با مراجعه به سایت بانک قوامین و نصب نسخه IOS از طریق نرم‌افزار سیبچه انجام می‌پذیرد. سپس با مراجعه به شعب و یا خودپردازهای بانک قوامین در سراسر کشور، نسبت به فعال‌سازی و گرفتن رمز پویا کارت خود اقدام نمایند.

 

لینک راهنمای فعال‌سازی سایر بانک‌های جمهوری اسلامی ایران، در سایت آن‌ها قرار داده شده است.

دریافت رمز پویا بانک گردشگری دریافت رمز پویا بانک توسعه تعاون دریافت رمز پویا بانک سرمایه دریافت رمز پویا بانک ایران زمین
دریافت رمز پویا بانک شهر دریافت رمز پویا بانک قرض الحسنه رسالت دریافت رمز پویا بانک رفاه کارگران دریافت رمز پویا بانک صنعت و معدن

سخن آخر

با توجه به اینکه کلاه‌برداران از هر فرصتی برای سوءاستفاده بهره می‌گیرند، لازم است دارندگان کارت ضمن حفظ هوشیاری، مراقب وب سایت‌ها و پیامک های جعلی با عناوین فریبنده‌ای مانند پویاسازی رمزهای دوم بوده و تنها از روش‌های اعلام‌شده توسط بانک خود، برای فعال‌سازی و دریافت رمز دوم پویا استفاده نمایید. شایان‌ذکر است فعال‌سازی رمز پویا کاملاً رایگان بوده و به‌هیچ‌عنوان در وب‌سایت بانک مرکزی انجام نمی‌شود. همچنین آگاه باشید که بانک‌ها و مؤسسات اعتباری به‌هیچ‌عنوان برای فعال‌سازی رمز دوم پویا، اطلاعات حساس کارت‌های بانکی مانند رمز دوم و کد اعتبار سنجی (CVV2) کارت شما را مطالبه نخواهند کرد. در صورت برخورد با موارد مشکوک، فوراً بانک خود را از این موضوع مطلع نموده و در این خصوص از بانک کمک بگیرید.

 

قصد یادگیری و پیشرفت در بورس را دارید؟

از صفر تا صد بورس را توسط بهترین اساتید آموزش ببینید. لطفاً برای کسب اطلاعات کامل‌تر، مشخصات خود را وارد نمایید تا با شما تماس بگیریم.

30 پاسخ به “راهنمای کامل دریافت رمز پویا”

 1. سپهر گفت:

  ممنون که بصورت کامل تمامی بانک هارو پوشش دادید.مفید بود استفاده کردم

  ۱۵
 2. سالار گفت:

  خیلی ممنون از راهنمایی خوبتون

  ۱۲
 3. داووددشتی گفت:

  دست مریزاد

  ۱۰
 4. جمالی گفت:

  ممنون از اطلاعات مفید و جامعی که ارائه کردید 🙂

  ۹
 5. ali گفت:

  مرسی عالی بود

  ۶
 6. mory1360 گفت:

  ممنون خیلی مفید و کامل بود. مثل همیشه عالی

  ۵
 7. نوروزی گفت:

  مرسی از اطلاعات مفیدتون. بنظرم اگه هردو میشد استفاده کرد بهتر بود. مثلا واسه گرفتن یه شارژ ساده ، رمز دوم اذیت کننده هست. ولی واسه انتقال و خرید اینترنتی با مبالغ بالا مناسبه.

  ۵
 8. نجمه علی اکبریان گفت:

  ممنون از توضیحات کامل

  ۱
 9. رزاق فانی گفت:

  کاملا واضح و بموقع

  ۱
 10. محمد رضا گفت:

  با بورس رو به آینده ایم، تا قبل از این نمی دانستم چطور واز کجا این اطلاعات جامع وکلی راباخبر شوم.
  برونشورهای بانک گنگ و ناکافی بودند و پرسنل آن به خاطرکار فشرده و مختصر بیان می کردند و با چند سوال روی اعصابشان بودی.
  شما سنگ تمام گذاشتید.

  ۳
 11. حسن حسامی گفت:

  مرسی از بابت اطلاع رسانی دوباره شما

  ۲
 12. اصغر رضائی گفت:

  خیلی عالیست
  استفاده از رمز پویا اطمینان خاطر بیشتری رو ایجاد میکنه

  ۲
 13. محمد سعید روشنی گفت:

  خیلی کمک میکنه این نکته ها

  ۲
 14. سعید گفت:

  ممنون از راهنماییتان

  ۲
 15. مجتبی گفت:

  از اطلاعات مفید و جامعی که ارائه کردید سپاس

  ۱
 16. ابوالفضل میر گفت:

  ممنون از راهنماییتون

  ۱
 17. حسن جنت نژاد گفت:

  بهترین روش بابت بالا بردن امنیت حسابهای بانکی است
  البته هنوز جای پیشرفت داره

  ۱
 18. مصطفی گفت:

  سلام ممنونم از شما

  ۲
 19. Bj3445 گفت:

  سلام
  بسیار آموزنده بود.
  ممنون از باشگاه آگاه که مطالب بروزی در سایت قرار میده.

  ۵
 20. AQ6265 گفت:

  سلام همیشه به موقع اطلاع رسانی می کنید مرسی

  ۴
 21. علی گفت:

  عالییییی واقعا کارگزاری آگاه عالیه

  ۲
 22. سپهر گفت:

  امنیت پول و سرمایه در کشور زیربنای پیشرفت و آبادانی

  ۲
 23. نجمه گفت:

  با سلام. در مورد کلاس های تحلیل بنیادی آیا مقدور هست برای مشهد روز و ساعت دیگری غیر از دوشنبه بعد از ظهر ارایه دهید؟

  ۱
 24. حسین عارف احمدی گفت:

  قطعا سیستم جدید جای پیشرفت و بهبودی بیشتری داره.

  ۲
 25. رحیم گفت:

  اگر سری به دادگاه ها و مراجعات پلیس فتا بزنید متوجه خواهید شد که رمز دوم واقعا الزام داشت، متاسفانه سیستم الکترونیکی بعضی از بانک ها دارای ضعف هایی هست که در نهایت مشتری متضرر می شود.

  ۰

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عدد را وارد کنید: