راهنمای ثبت نام در آگاه اکسپرس

 • ۱۱ آبان ۱۳۹۸
 • ۱۱۸۱ نظر
 • ۹۴۱۱۴۰ مشاهده
راهنمای ثبت نام در آگاه اکسپرس

شرکت کارگزاری آگاه مفتخر است به منظور تسهیل و بهبود فرآیند ثبت نام علاقه‌مندان به دریافت کد بورسی، سامانه آگاه اکسپرس را معرفی کند. در این سامانه می‌توانید با صرف چند دقیقه، اطلاعات خود را در سیستم ثبت نام آگاه به آدرس ex.agah.com وارد کنید. در سامانه ثبت نام کارگزاری آگاه علاوه بر ثبت نام دریافت کد بورسی (کد معاملاتی)، ثبت نام سجام نیز به‌ صورت رایگان قابل انجام است. در این مقاله راهنمای ثبت نام آگاه اکسپرس به همراه آخرین تغییرات برای شما عزیزان ذکر شده است.

مراحل دریافت کد بورسی از کارگزاری آگاه

ورود به سامانه آگاه اکسپرسبه صفحه ex.agah.com وارد شوید.

ادامه مراحل ثبت نام در آگاه اکسپرسدرصورتی‌که عضو بآشگاه هستید روی «ادامه» کلیک کنید.

عدم عضویت در بآشگاهدرصورت عدم عضویت در باشگاه روی گزینه «ثبت نام جدید» کلیک کنید.

مشخصات فردی، مشخصات هویتی، شغلی، مالی و تحصیلی را وارد کنید.

بررسی و تایید اطلاعات وارد شدهاطلاعات وارد شده را بررسی و در صورت صحت، تایید کنید.

تعیین روش احراز هویتروش احراز و تایید نهایی اطلاعات را انتخاب نمایید. 

تایید ثبت نام سجامثبت نام سجام خود را تایید  و کد مربوطه را وارد کنید.

 

نکته: در صورتی که پیش از این برخی از مراحل ثبت‌نام در آگاه اکسپرس را انجام داده‌اید، جهت تکمیل و یا پیگیری ثبت نام خود روی گزینه پیگیری یا تکمیل ثبت نام کلیک کنید.

۱- شروع ثبت نام

برای دریافت کد معاملاتی یا کد بورسی از کارگزاری آگاه می‌توانید با مراجعه به سامانه ex.agah.com نسبت به درج مشخصات خود اقدام کنید.
پس از ورود به سایت برای شروع ثبت نام از طریق گزینه «ثبت نام دریافت کد بورسی رایگان» اقدام بفرمایید.

نکته: اگر پیش از این اطلاعات خود را در سامانه آگاه اکسپرس ثبت کرده‌اید، برای ادامه مسیر و همچنین پیگیری ثبت نام انجام‌شده، به بخش پیگیری و تکمیل ثبت نام مراجعه کنید.

ثبت نام دریافت کد بورسی رایگان

۱-۱ ثبت نام از طریق کاربری بآشگاه مشتریان

ثبت نام با حساب بآشگاه: در صورتی که پیش از این عضو بآشگاه مشتریان کارگزاری آگاه بوده‌اید، با انتخاب گزینه «ادامه» می‌توانید علاوه‌ بر ثبت ‌نام و دریافت کد معاملاتی به صورت آنلاین، تمامی موارد از جمله امتیاز و ریال خود را که پیش از این در بآشگاه کسب کرده‌اید، حفظ کنید.

ورود یا ثبت نام جدید در آگاه اکسپرسبا انتخاب این گزینه لازم است با وارد کردن نام کاربری و رمز عبور حساب بآشگاه خود، ثبت نام کد بورسی را شروع کنید.

نام کاربری و کلمه عبور برای ورود به آگاه اکسپرس

۱-۲ ثبت نام جدید

ثبت کد ملی: در صورتی‌که عضو بآشگاه کارگزاری آگاه نیستید، لازم است در صفحه ورود، گزینه «ثبت نام جدید» را انتخاب کنید و پس از انتخاب این گزینه با وارد کردن کد ملی برای شروع ثبت نام اقدام کنید. در صورتی که کد ملی واردشده پیش از این توسط شخص دیگری ثبت شده باشد، امکان ثبت نام جدید برای متقاضی ممکن نیست.

چنان چه پیش از این برای ثبت نام و احراز هویت سجام خود اقدام کرده‌اید، پس از ثبت کد ملی، کد پنج رقمی تایید سجام به شماره تلفن شما ارسال می‌شود و پس از ثبت آن به صفحه «مشاهده و بررسی» منتقل خواهید شد. در این صفحه امکان بررسی اطلاعات هویتی، ارتباطی، شغلی و مالی برای شما ایجاد می‌شود. دراین مرحله باید روی قلم محل صدور کلیک و محل صدور شناسنامه خود را انتخاب و ذخیره کنید. درصورت تایید صحت اطلاعات، به مراحل بعد منتقل می‌شوید و اطلاعات مد نظر را ثبت می‌کنید.
نکته: در صورت مشاهده هر گونه مغایرت در اطلاعات، ضمن ادامه ثبت نام، درخواست ویرایش را با ایمیل پیش فرض به crm@agah.com ارسال کنید.

وارد کردن کد ملی برای ثبت نام در آگاه اکسپرس

۲- ثبت مشخصات فردی

در این صفحه می‌توانید نسبت به تکمیل مشخصات فردی خود مطابق با مدارک هویتی، اقدام کنید. پس از تکمیل اطلاعات مربوطه و با انتخاب گزینه «ادامه ثبت نام»، تمامی اطلاعات این بخش ذخیره می‌شود و به مرحله بعد هدایت خواهید شد.
در صورتی‌ که پیش از این در بآشگاه مشتریان کارگزاری آگاه عضو نبوده‌اید، پس از ثبت مشخصات فردی، به عضویت بآشگاه در خواهید آمد.

با نام کاربری و رمز عبوری که توسط شما در این مرحله تعریف می‌شود، می‌توانید به بآشگاه مشتریان کارگزاری آگاه و نرم‌افزار های معاملاتی آگاه (سامانه آساتریدرآگاه و اپلیکیشن آساتریدر) وارد شوید.

از آن جایی که تمامی اطلاع‌رسانی‌ها از طریق ایمیل و شماره موبایل صورت می‌گیرد، در ثبت آن‌ها دقت فرمایید.

وارد کردن مشخصات فردی در آگاه اکسپرسپس از تکمیل مشخصات در این مرحله، کد فعالسازی ۴ رقمی به شماره موبایل شما ارسال خواهد شد. با ثبت این کد فعالسازی در صفحه مربوطه، مرحله اول عضویت شما تکمیل می شود و می‌توانید بقیه مراحل ثبت نام را انجام دهید.

کد تایید 4 رقمی در آگاه اکسپرس۳- ثبت مشخصات هویتی

در این مرحله پس از تکمیل اطلاعات شناسنامه‌ای و درج آدرس و کد پستی محل سکونت، برای ادامه مراحل می‌توانید گزینه «ادامه ثبت نام» را انتخاب کنید.

بارگذاری تصاویر مدارک شناسایی الزامی نیست.

ثبت مشخصات هویتی در آگاه اکسپرس

۴- ثبت اطلاعات شغلی

در این بخش لازم است اطلاعات شغلی، شامل عنوان شغل، تلفن محل کار، کد پستی و نشانی محل کار و …. را ثبت کنید.

درصورتی‌که بازنشسته، خانه‌دار، دانشجو، بیکار و … هستید، می‌توانید اطلاعات محل زندگی خود را به عنوان اطلاعات محل کار درج کنید.

ثبت اطلاعات شغلی در آگاه اکسپرس

۵- ثبت اطلاعات مالی و تحصیلی

در این مرحله لازم است مشخصات حساب بانکی خود شامل نام بانک، نوع حساب، نام شعبه، کد شعبه، شماره حساب، شماره شبا و نیز اطلاعات تحصیلی خود را به صورت صحیح درج و گزینه «ادامه ثبت نام» را انتخاب کنید.

در صورت مغایرت نام دارنده حساب با مشخصات حساب معاملاتی، امکان برداشت وجه مقدور نیست.

در مورد افراد زیر ۱۸ سال، تکمیل فرم تعهدنامه کد بورسی آنلاین توسط قیم ضرورت دارد. 

ثبت اطلاعات مالی و تحصیلی در آگاه اکسپرس۶- مشاهده اطلاعات ثبت‌شده

در این بخش لازم است متقاضی صحت اطلاعات ثبت‌شده را بررسی و در صورت نیاز با استفاده از گزینه «قبلی» برای تصحیح اطلاعات اقدام کند.

توجه داشته باشید، پس از تایید اطلاعات، امکان تصحیح آن ممکن نیست.

مشاهده اطلاعات ثبت شده در آگاه اکسپرس

۷- تعیین روش احراز هویت

در این بخش شما می‎توانید نسبت به تعیین روش احراز هویت خود به شرح زیر اقدام کنید:

توجه داشته باشید پس انتخاب شهر مورد نظر می‌بایست با انتخاب «صحت اطلاعات وارد شده را تایید می نمایم» اطلاعات ثبت‌شده را تایید و گزینه ثبت نهایی را انتخاب کنید.

گزینه مراجعه به شعبه

با انتخاب این گزینه آدرس و شماره تلفن شعب کارگزاری در آن شهر نمایش داده می‌شود.

توجه داشته باشید در صورتی‌که زمان ثبت نام روش احراز هویت خود را مراجعه به شعبه انتخاب کنید و سپس قصد احراز هویت در دفاتر پیشخوان را داشته باشید، می‌بایست با کارگزاری واحد کدگیری تماس گرفته و درخواست تعویض روش احراز خود را اعلام فرمایید.

احراز هویت در شعب آگاهگزینه مراجعه به دفاتر پیشخوان

با انتخاب این گزینه و پس از مشخص کردن شهر مورد نظر، آدرس و تلفن دفاتری که سرویس کارگزاری آگاه و سجام را ارائه می‌دهند، نمایش داده می‌شود.

احراز هویت آگاه اکسپرس در دفاتر پیشخوان

احراز هویت غیر حضوری

کارگزاری آگاه به منظور سهولت هر چه بیشتر ورود به بازار بورس، روش احراز هویت آنلاین را نیز به خدمات خود افزوده است. برای استفاده از این روش باید از قبل ثبت نام و احراز هویت سجام را انجام داده باشید. افرادی که این مراحل را به صورت کامل طی کرده باشند نیازی به مراجعه حضوری برای احراز هویت آگاه نخواهند داشت و می‌توانند با امضای یک قرارداد الکترونیک در سامانه آگاه اکسپرس ثبت نام و احراز هویت خود را تکمیل و پس از گذشت سه تا پنج روز کاری، کد معاملاتی خود را دریافت کنند.

 

۸- ثبت نام در سجام

با توجه به الزامی بودن ثبت نام سجام برای صدور کد بورسی، در سامانه آگاه اکسپرس آگاه علاوه بر ثبت نام کد معاملاتی ثبت نام سجام نیز امکان‌پذیر است.
دراین مرحله کد فعل سازی پنج رقمی به شماره همراه ثبت شده در فرایند ثبت نام ارسال شده و با درج کد توسط متقاضی، مرحله بعد نمایش داده می‌شود.

 

ثبت نام سجام در کارگزاری اگاه

در این مرحله موفقیت‌آمیز بودن ثبت نام سجام و پایان آن به متقاضی نمایش داده می‌شود و پس از استعلامات مربوطه متعاقباً کد پیگیری ده رقمی برای مشتری ارسال خواهد شد. متقاضی باید با در دست داشتن این کد و مدارک شناسایی و تحصیلی به مراکز احراز هویت مراجعه کند.

 

تایید ثبت نام سجام در کارگزاری آگاه

 

۹- قدردانی و دریافت و فرم‌های ثبت نام:

در این مرحله شما می‌توانید با کلیک بر روی لینک آموزش بورس یا بآشگاه مشتریان، با انواع دوره های آموزشی رایگان، ویدیوهای اختصاصی سرمایه گذاری، و خدمات متنوع بآشگاه مشتریان آشنا شوید.
همچنین امکان پیگیری ثبت نام نیز از این مرحله وجود دارد که با کلیک روی «گزینه پیگیری» قابل نمایش است.
در ضمن شما می‌توانید قبل از مراجعه برای احراز هویت با کلیک روی گزینه «دریافت فرم‌های تکمیل‌شده» آن‌ها را مطالعه کنید و پرینت بگیرید.

 

اتمام ثبت نام در آگاه اکسپرس

۱۰- روند صدور کدهای معاملاتی

پس از تکمیل فرم‌های مربوطه و انجام مراحل احراز هویت، کد معاملات بورس و دسترسی سامانه معملات برخط  صادر و از طریق شماره موبایل و ایمیل ثبت شده در آگاه اکسپرس، برای شما ارسال خواهد شد.

چند نکته:
صحت اطلاعات درج شده در سامانه بر عهده متقاضی است. لذا دقت کافی در زمان ثبت اطلاعات الزامی است و نیز توجه داشته باشید اطلاعات شما به صورت محرمانه در کارگزاری ثبت می‌شود.
در صورتی که قصد تکمیل ثبت نام خود را دارید، باید روی گزینه ادامه کلیک و نام کاربری و رمز عبوری را که پیش از این تعیین کرده‌اید وارد کنید. در صورت فراموشی رمز عبور شما می‌توانید با مراجعه به سایت بآشگاه و انتخاب گزینه «رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟» رمز خود را بازیابی کنید. درصورتی که علاوه بر رمز عبور، نام کاربری خود را نیز فراموش کرده‌اید، به منظور بازیابی آن با مرکز تماس کارگزاری آگاه به شماره ۹۱۰۰۴۰۰۴ – ۰۲۱ عدد ۲ تماس بگیرید. 
در هر مرحله، تکمیل موارد ستاره‌دار و دارای آیکون ضروری است و در صورت عدم تکمیل هر یک از آن‌ها، مرحله بعد قابل مشاهده نخواهد بود.
در صورتی که قبل از ثبت نام در بآشگاه معرف خود را معرفی کرده‌اید، برای تمدید امکان استفاده از مزایای سطح معرف خود (برای یک ماه از تاریخ صدور کد آنلاین) می‌توانید از آدرسی مشابه آدرس زیر استفاده کنید:
کد باشگاه معرف/ex.agah.com/ref
اگر زیرمجموعه‌هایی دارید که قصد دریافت کد بورسی دارند، می‌توانید با دادن لینک اختصاصی خود به زیرمجموعه هایتان این امکان را در اختیار آن‌ها قرار دهید که یک ماه دیگر از مزایای سطح شما بهره مند شوند.

نمونه: کد باشگاه خود/ex.agah.com/ref

برای مثال آقای جعفری با کد بآشگاه AG1111 می‌تواند لینک اختصاصی خود را به زیرمجموعه‌ها یا افراد جدیدی که به بآشگاه معرفی می‌کند، ارائه دهد.

ex.agah.com/ref/AG1111

در زمان احراز هویت ( به صورت مراجعه به شعبه یا دفاتر پیشخوان) ارائه مدارک زیر الزامی است:
اصل شناسنامه و کپی از تمام صفحات
اصل کارت ملی و کپی از پشت و رو

در صورتی که مشتری احراز هویت سجام را پیش از این انجام نداده باشد، ارائه کد ده رقمی سجام در زمان احراز هویت الزامی است.

کدگیری اتباع خارجی در ایران

همه اتباع خارجی، می‌توانند با دریافت کد بورسی از کارگزاری آگاه، در بورس ایران فعالیت خود را آغاز کنند.

این دسته از مشتریان برای دریافت کد بورس اوراق بهادار، می‌بایست به ‌صورت حضوری به همراه اصل پاسپورت معتبر و مدرک معتبری که نام پدر در آن قید شده باشد، به یکی از شعب کارگزاری آگاه مراجعه کنند.

با مراجعه به شعب کارگزاری آگاه، فرم‌های مربوطه را دریافت می‌کنند و پس از تکمیل فرم‌ها، آن‌‌ را به همکاران کارگزاری آگاه تحویل می‌دهند.

سپس شرکت سپرده‌گذاری مدارک ارسال‌شده را بررسی کرده و یک تا چهار هفته بعد، دسترسی مشتری ایجاد و برای ایشان ارسال می‌شود.

نکات:

۱- مشتریان اتباع برای دریافت کدبورسی حتماً باید به‌صورت حضوری به شعب کارگزاری آگاه در سراسر کشور مراجعه کنند و دریافت کد بورسی از طریق مراجعه به دفاتر پیشخوان امکان‌پذیر نیست.

۲- برای انجام احراز هویت، متقاضی باید حتماً به همراه پاسپورت معتبر به شعب کارگزاری آگاه مراجعه کند و کارت آمایش اتباع قابل ‌قبول نیست.

کدگیری ایرانی‌های مقیم خارج کشور

افرادی که با ملیت ایرانی خارج از کشور اقامت دارند، برای دریافت کد بورسی باید همانند بقیه مشتریان در سایت آگاه اکسپرس (ex.agah.com) ثبت ‌نام خود را کامل کنند و پس ‌از آن با در دست داشتن مدارک شناسایی شامل شناسنامه، کارت ملی، پاسپورت و همچنین چاپ فرم‌های قرارداد اکسپرس، به سفارت ایران در کشور محل اقامت مراجعه کنند و در سفارت ایران احراز هویت شوند.
پس از تحویل مدارک به سفارت و ارسال آن‌ها از طریق سفارت به کارگزاری آگاه، کد بورسی برای مشتری صادر و دسترسی‌های لازم ارسال می‌شود.

نکات:

۱- ایرانیان خارج از کشور می‌توانند برای احراز هویت سجام از روش غیر حضوری استفاده کنند. درگاه‌های احراز هویت آنلاین سجام در وب سایت این سامانه معرفی شده است. برای احراز هویت حضوری به کنسولگری ایران مراجعه کنید. 

۲- در صورتی ‌که در کشور مورد نظر سفارتخانه ایران وجود نداشت، مشتری می‌تواند به دفتر اتباع ایرانی حافظ منافع جمهوری اسلامی ایران موجود در آن کشور مراجعه کند.

۳- توجه داشته باشید مدارک و فرم‌های قرارداد حتماً باید از طریق سفارت یا دفتر اتباع ایرانی به شعبه مرکزی کارگزاری آگاه ارسال شود و اگر شخصاً توسط مشتری ارسال شود ترتیب اثر داده نخواهد شد.

۴- آدرس شعبه مرکزی کارگزاری آگاه عبارت است از: تهران، خیابان آفریقا بالاتر از پل میرداماد، بن‌بست پیروز، پلاک ۱۳

تلفن: ۹۱۰۰۴۰۰۴-۰۲۱

کد پستی: ۱۹۱۷۶۷۵۱۱۳

 

دسترسی به خدمات کارگزاری آگاه:

 

 

 

 

نتیجه گیری

با آگاه اکسپرس سرعت و سهولت در دریافت کد معاملاتی را تجربه کنید. کارگزاری آگاه امیدوار است که با راه‌اندازی این خدمت توانسته باشد گامی موثر در جهت مشتری‌مداری و جلب رضایت سرمایه‌گذاران محترم بازار سرمایه بردارد. در همین صفحه نیز می‌توانید سوالات، مشکلات، انتقادات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

 

آموزش بورس به نوعی به عنوان اولین قدم در راستای کسب موفقیت و تضمینی برای حاشیه امن سرمایه‌گذاری شماست. به منظور ارتقاء سطح دانش بورسی خود از گزینه زیر استفاده نمایید:

 

1,181 پاسخ به “راهنمای ثبت نام در آگاه اکسپرس”

 1. محمد داوودی گفت:

  با درود
  من مرحله ثبت نام رو انجام دادم در مرحله اطلاعات بانکی با اینکه همه موراد درست انجام دادم و خطایی نمیده اما گزینه ثبت میزنم جلو نمیره ؟ چکار باید بکنم؟
  ایا بخاطر اینه که شماره حساب ملی دادم باید حتما سامان یا ملت باشه؟؟؟

  ۰
 2. نیکویی گفت:

  سلام من میخوام بدونم که زمانی که ثبت نام کردم کدوم ایمیلم رو وارد کردم.از کجا باید بفهمم؟

  ۰
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   در صورت فراموشی ایمیل ثبت شده در سیستم می توانید به صورت حضوری به شعب کارگزاری مراجعه نمایید.جهت پیگیری بیشتر لطفا در سامانه معاملاتی آنلاین تیکت ثبت فرمائید.

   ۰
 3. m.s گفت:

  سلام. برای من ثبت نام توسط شخص دیگه ای انجام شده و آدرس ایمیل. امکان ویرایشش هست؟ به چه صورت؟

  ۰
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   برای اینکه بتوانید اطلاعات هویتی خود را به کارگزاری معرفی یا ویرایش و یا اضافه نمایید ، باید اطلاعات هویتی خود را اعم از نام و نام خانوادگی ،کد ملی،اطلاعات هویتی که میخواهید معرفی و یا ویرایش کنید،کپی کارت ملی و کپی شناسنامه باید بصورت ضمیمه به ایمیل پشتیبانی crm@agah.com بفرستید (با همان ایمیلی که به کارگزاری معرفی کردید باید ایمیل بزنید) تا اطلاعات شما معرفی و یا ویرایش می شود.در ضمن در صورت فراموشی ایمیل ثبت شده در سیستم می توانید به صورت حضوری به شعب کارگزاری مراجعه نمایید.

   ۰
 4. علی گفت:

  سلام وقت بخیر من ثبت نام کردم تو کارگزاری اگاه ولی اگه میخوام وارد میشم نام کاربری ورمز دروست وکد تایید هم میاد ولی میگه خطا ارسال کد به سجام وممنون

  ۰
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   جهت پیگیری لطفا در ساعات اداری با شماره تلفن ۰۲۱۹۱۰۰۴۰۰۴ داخلی ۱ بخش اکسپرس و کد گیری تماس حاصل فرمائید.

   ۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عدد را وارد کنید:

1 107 108 109