دریافت کد بورسی و کد سجام در ‌‌‌خوی

  • ۲ دی ۱۳۹۹
  • agah9
  • ۰ نظر
  • ۲۲۰ مشاهده
کدبورسی خوی

‌‌‌سرمایه‌گذاری در بورس از بازارهای پرطرفدار است، البته این بازار در سال‌های اخیر خیلی مورد توجه عموم مردم بوده است. قبل از آن بیشتر کسانی در بورس ‌‌‌سرمایه‌گذاری می‌کردند که سررشته‌‌ای از آن داشتند. هیچ وقت ‌‌‌خرید‌و‌فروش سهام به اندازه امروز فراگیر نبوده است.

عوامل زیادی در این موضوع تاثیر داشته‌اند. از سوددهی بالای بورس گرفته تا ‌‌‌سرمایه‌گذاری راحت و بی‌دغدغه در بستر اینترنت، نوسانات بازار‌های دیگر ‌‌‌سرمایه‌گذاری، آزادسازی سهام عدالت و … هریک به نحوی در هجوم گسترده به بازار بورس تاثیر داشتند. به همین دلیل در ادامه این مطلب توضیحاتی در خصوص ثبت نام کد بورسی در خوی ارائه می‌دهیم که نه تنها برای مردم خوی، بلکه برای تمام کاربران مشتاق به بازار بورس مفید خواهد بود.

 

فهرست مطالب

 

کد بورسی چیست؟

دریافت کد بورسی و کد سجام در خوی اولین قدم برای شروع ‌‌‌سرمایه‌گذاری است. دنیای مدرن امروز بازار بورس را نیز بی‌نصیب نگذاشته است و تکنولوژی را وارد این عرصه کرده است. به لطف همین کد بورسی و خدمات آنلاین کارگزاری‌ها می‌توان ‌‌‌خرید‌و‌فروش را در بستر اینترنت و به صورت آنلاین انجام داد. وجود کد بورسی برای معاملات بازار یک ضرورت به حساب می‌آید چرا که فعالیت‌های کاربران در این بازار قابل کنترل می‌شود و سابقه هر فرد به روشنی مشخص است. به همین دلیل امکان ایجاد تخلف تا حد زیادی کاهش می‌یابد.

کد بورسی شناسه کاربران نزد سازمان بورس و اوراق بهادار است. این کد عموما از سه حرف نخست نام خانوادگی افراد و پنج عدد تصادفی تشکیل می‌شود. برای مثال کد بورسی فردی با نام خانوادگی ثروتی، شبیه این خواهد بود: «ثرو ۴۸۲۵۹» البته حالت دیگری نیز وجود دارد که در آن هم حروف و هم اعداد تصادفی هستند.

با وجود کد بورسی اطلاعات هویتی و مالی کاربران سامان می‌یابد و به صورت یکپارچه طبقه بندی می‌شود. این موضوع به نظارت سازمان بورس بر روند بازار بسیار کمک می‌کند و همین در صورت تخلف اطلاعات کاربر خاطی به راحتی در اختیار سازمان قرار می‌گیرد. ثبت نام کد بورسی با یک آزمون ساده همراه است که چند سوال در زمینه مفاهیم اولیه این بازار مطرح می‌شود. برای ثبت نام در بورس باید نمره قبولی این آزمون را دریافت کنید.

در حین ثبت نام کد بورسی مواردی مختلفی به کاربر تذکر داده می‌شود، مثلا این که بازار بورس بازار ریسک داری است و همان قدر که سود زیادی دارد ‌‌‌سرمایه‌گذاری ناشیانه نیز ممکن است منجر به ضرر شود. به علاوه تعهدی مبنی بر رعایت قوانین بازار بورس از کاربر گرفته می‌شود.

نحوه دریافت کد بورسی در خوی

با مرور موارد بالا ضرورت دریافت کد بورسی بر کسی پوشیده نیست اما حالا چطور باید کد بورسی در خوی را دریافت کنیم؟ به طور کلی برای دریافت کد بورسی در خوی و نقطه دیگری از کشور باید به صورت اینترنتی در سامانه سجام ثبت نام کنید. ثبت نام در این سامانه منجر به دریافت کد سجام می‌شود و بعد از آن باید از طریق دفاتر پیشخوان منتخب دولت در خوی و یا به صورت آنلاین احراز هویت را انجام دهید. در نهایت نیز درصورتی که تمام مراحل را با موفقیت طی کنید کد بورسی به شماره موبایل‌‌‌تان ارسال خواهد شد.

دریافت کد سجام در خوی

برای دریافت کد سجام در خوی که پیش نیاز دریافت کد بورسی است باید سامانه سجام ثبت نام کنید. سامانه سجام به منظور جمع آوری اطلاعات کاربران بازار بورس شکل گرفته است و وظیفه اصلی اش یکپارچه‌سازی اطلاعات برای مبارزه با پولشویی و مافیای اقتصادی است. با ثبت نام در سجام به تمام سرویس‌های بازار سرمایه دسترسی خواهید داشت. آدرس سایت سجام sejam.ir است که برای ثبت نام باید گزینه «ثبت نام در سجام» را در منوی بالای سایت انتخاب کنید. سپس صفحه جدیدی باز می‌شود که اطلاعات هویتی و مالی‌‌‌تان را دریافت می‌کند و در نهایت کد پیگیری برای‌‌‌تان پیامک می‌کند.

با در دست داشتن این پیامک می‌توانید احراز هویت را صورت حضوری در دفاتر پیشخوان منتخب دولت در خوی و یا به صورت غیر حضوری و آنلاین انجام دهید. برای احراز هویت غیر حضوری از صفحه اصلی سایت، در قسمت سمت چپ منوی بالای صفحه گزینه «مراکز احراز هویت» را انتخاب کنید. در صفحه باز شده می‌توانید برای احراز هویت حضوری نزدیک‌ترین دفتر پیشخوان دولت و ‌‌‌همین‌طور لینک‌های مورد تایید سازمان سجام را ببینید.

در هنگام ثبت نام باید حتما شماره موبایل واردشده در سایت به نام خود متقاضی باشد چون تمام پیامک‌ها به همان شماره ارسال می‌شود. با هر شماره تلفن تنها یک بار می‌توان در سامانه ثبت نام کرد و فرد دیگری نمی‌تواند از آن شماره استفاده کند. دریافت کد بورسی در خوی برای هر فرد یک بار انجام می‌شود و کد صادر شده تاریخ انقضایی ندارد. از آنجایی که کد بورسی شناسه‌‌ای یکتا است هیچ دو نفری نمی‌توانند کد بورسی یکسانی داشته باشند و ‌‌‌همین‌طور هیچ فردی مجاز به داشتن دو کد بورسی نیست.

دریافت کد معاملاتی در خوی

داشتن کد معاملاتی در خوی از دیگر ضرورت‌ها برای فعالیت در بازار بورس است. این کد توسط کارگزاری‌ها صادر می‌شود و به واسطه آن می‌توان ‌‌‌خرید‌و‌فروش آنلاین را انجام داد. ثبت نام کد معاملاتی در کارگزاری آگاه از طریق صفحه ex.agah.com انجام می‌شود. این کارگزاری امکان ثبت نام هم زمان کد سجام با کد معاملاتی را نیز ایجاد کرده است. در واقع آگاه اکسپرس یک سامانه برای ثبت نام صفر تا صد بازار بورس است.

با این حال احراز هویت کارگزاری آگاه جدای از احراز هویت سجام در دفاتر پیشخوان منتخب آگاه یا شعب آگاه انجام می‌شود. سامانه سجام نیز برای احراز هویت شیوه‌های خودش را دارد که در سایتش نیز اعلام کرده است.

سهام عدالت در خوی

سامانه فروش سهام عدالت

سهام عدالت به عنوان یک بسته حمایتی در اختیار مردم قرار گرفت. این سهام تا مدت‌ها قابل فروش نبود اما با آزادسازی سهام بخشی از آن قابلیت فروش فروش پیدا کرد. کارگزاری آگاه نیز برای ارائه خدمات به سهام‌داران سهام عدالت فارغ از این که در آگاه عضو هستند یا نه سامانه se.agah.com را راه‌اندازی کرده است. فروش سهام عدالت در خوی نیز از طریق این سامانه امکان‌پذیر است. با مراجعه به این صفحه می‌توانید درخواست فروش سهام عدالت خود را ثبت کند. ‌‌‌همین‌طور در سامانه مدیریت و فروش سهام عدالت تمام جزئیات فروش همراه با تصویر توضیح داده شده است.

 

جمع‌بندی

فعالیت در بازار بورس نیاز به کد بورسی و کد معاملاتی دارد. کارگزاری آگاه نیز در این راستا سامانه‌‌ای ایجاد کرده است تا ثبت نام کد بورسی در خوی همراه با ثبت نام کد معاملاتی هم زمان انجام گیرد. همچنین آگاه برای فروش سهام عدالت یک سامانه اختصاصی دارد. در واقع کارگزاری آگاه را می‌توان یک مرجع کامل در زمینه ارائه خدمات و البته آموزش در حوزه بورس دانست.

آدرس و شماره تماس شعبه خوی

 

 

فرم تماس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عدد را وارد کنید: