دریافت کد بورسی و کد سجام در یزد

  • ۸ دی ۱۳۹۹
  • agah9
  • ۰ نظر
  • ۲۱۱ مشاهده
کدبورسی یزد

آیا تا به‌ حال به راهی برای افزایش درآمد خود فکر کرده‌اید؟ بازار بورس یک بستر مناسب برای رسیدن به درآمدهای خوب است. شما می‌توانید با هر میزان از سرمایه به این بازار وارد شوید.

در واقع می‌توانید با عملکردی درست درآمدهای اندک خود را افزایش دهید. ما در این مقاله در خصوص دریافت کد بورسی در یزد با شما صحبت می‌کنیم تا بتوانید روال ورود به بازار بورس را به راحتی طی کنید.

 

فهرست مطالب

 

کد بورسی چیست؟

کد بورسی شناسه‌ای یکتا است که فقط به شما تعلق دارد. با استفاده‌ از این کد می‌توانید تا پایان عمر در بازار بورس حضور فعال داشته ‌باشید. البته این نکته را به ‌خاطر بسپارید که سازمان بورسی کشور تنها یک مرتبه برای شما کد بورسی صادر خواهد کرد. کد بورسی از لحاظ یکتایی و انحصاری بودن شباهت زیادی به کد ملی دارد. هر دوی این کدها برای شناسایی هویت شما استفاده می‌شوند.

البته کد بورسی و کد ملی از لحاظ ساختار با یکدیگر تفاوت‌هایی دارند. به ‌عنوان مثال همان‌طور که می‌دانید کد ملی ۱۰ رقمی است و از مجموعه‌ای از اعداد تشکیل شده‌ است. در صورتی که کد بورسی ۸ بخش دارد و مجموعه‌ای از حروف و اعداد است. سه حرف اولیه این کد حروف و مابقی اعداد تصادفی هستند که بخش حروف از نام خانوادگی افراد حقیقی گرفته می‌شود.

اگرچه امکان دریافت دوباره کد بورسی در یزد وجود ندارد، اما افرادی که پیشتر این کد را دریافت کرده‌اند و پس ‌از آن اطلاعات هویتی خود را تغییر داده‌اند، می‌توانند مجددا درخواست دریافت کد بورسی در یزد داشته ‌باشند. سازمان بورسی کشور برای این دسته افراد مجددا کد بورسی صادر خواهد کرد.

تمامی افراد حقیقی با هر میزان از تحصیلات اجازه فعالیت در بازار بورس را خواهند داشت. البته بهتر است برای فعالیتی درست و سنجیده، پیش ‌از آغاز فعالیت آموزش‌های بورسی لازم گذرانده شود.

نوجوانانی که به دنیای بورس علاقه دارند، می‌توانند با ارائه تعهدنامه ولی، برای دریافت کد بورسی در یزد اقدام کنند.

نحوه دریافت کد بورسی در یزد

روال دریافت کد بورسی در تمامی شهرهای ایران به یک ترتیب است. اگر قصد دریافت کد بورسی در یزد یا سایر شهرهای ایران را دارید، باید در نخستین مرحله در دو سامانه سجام و کارگزاری ثبت ‌نام انجام دهید. پس از آن باید در همان سامانه‌ها مرحله احراز هویت را طی کنید. پس از آن کار شما به ‌اتمام رسیده‌ است.

شما می‌توانید روند دریافت کد بورسی در یزد را به دو طریق حضوری یا آنلاین طی کنید. در صورتی که انتخاب‌تان روش حضوری باشد، باید از دفاتر پیشخوان دولت کمک بگیرید. این دفاتر تمامی خدمات بورسی را به مشتریان‌شان عرضه می‌کنند. به این ترتیب می‌توانید از مرحله ثبت ‌نام تا احراز هویت از کمک کارشناسان دفاتر پیشخوان دولت بهره‌مند شوید. با کلیک روی لینک دفاتر پیشخوان دولت منتخب اگاه در یزد با مجموعه این دفاتر در شهر یزد اشنا خواهیدشد. لینک دفاتر پیشخوان دولت منتخب کارگزاری آگاه برای افرادی که در سایر شهرهای ایران سکونت دارند، مناسب است.

افرادی که روش آنلاین را برای دریافت کد بورسی در یزد انتخاب کرده ‌باشند، باید کارشان را از طریق سامانه‌ها پیش ببرند. این دسته‌از افراد می‌توانند بدون نیاز به مراجعه حضوری و به ‌صورت شخصی در سامانه‌های کارگزاری و سجام ثبت ‌نام کنند.

اگر شما هم جز آن دسته ‌از افرادی هستید که روش آنلاین را انتخاب کرده‌اید، می‌توانید از سامانه آگاه اکسپرس استفاده کنید. در این سامانه ثبت ‌نام و احراز هویت غیر حضوری کارگزاری آگاه به راحتی انجام می‌شود.

دریافت کد سجام در یزد

افرادی که در دنیای بورس فعالیت دارند، به‌ خوبی با سامانه سجام آشنا هستند. آن دسته ‌از افرادی هم که به تازگی قصد ورود به دنیای بورس را پیدا کرده‌اند، در همان مراحل اولیه با این سامانه سروکار پیدا خواهند کرد. زیرا تمامی افرادی که قصد فعالیت در بازار بورس را دارند، باید در ابتدای کار در سامانه سجام ثبت‌ نام کنند. سجام مخفف سامانه جامع اطلاعات مشتریان است که به وسیله شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه به راه افتاده ‌است.

در این سامانه تمامی اطلاعات بورسی کشور ثبت و نگهداری می‌شود. به ‌همین دلیل شما باید در نخستین مرحله برای دریافت کد سجام در یزد به وب سایت این سامانه با آدرس www.sejam.ir وارد شوید و اطلاعات هویتی و مالی خود را ثبت کنید. پس ‌از آن با پرداخت ۱۰ هزار تومان، ثبت نام‌تان نهایی خواهد شد و می‌توانید کد پیگیری دریافت کنید. برای مطالعه بیشتر می‌توانید نحوه دریافت کد پیگیری سجام را مطالعه نمایید.

البته به غیر از مراجعه به وب سایت این سامانه، دو راه دیگر نیز دارید. شما می‌توانید یا از اپلیکیشن‌های واسط استفاده کنید یا از سامانه آگاه اکسپرس با آدرس ex.agah.com کمک بگیرید. مهم‌ترین مزیت استفاده ‌از سامانه آگاه اکسپرس، رایگان بودن فرآیند ثبت‌ نام در سامانه سجام است (جهت ثبت نام رایگان سجام کلیک کنید). ضمن این که شما می‌توانید در این سامانه به‌ طور همزمان برای دریافت کد بورسی و کد سجام در یزد اقدام کنید.

دریافت کد معاملاتی در یزد

برای این که بتوانید در بازار بورس حضور موثر و فعالی داشته ‌باشید، به کد معاملاتی نیاز خواهید داشت. این کد از طریق کارگزاری‌ها صادر می‌شود و با استفاده ‌از آن، از خدمات سامانه‌های معاملاتی برخوردار می‌شوید. در واقع می‌توانید وضعیت بازار را به‌ صورت آنلاین بررسی کنید و در لحظه برای وضعیت سهام‌تان تصمیم بگیرید.

اگر قصد دریافت کد معاملاتی در یزد را دارید، می‌توانید از خدمات آنلاین سامانه آگاه اکسپرس استفاده کنید. صدور کد معاملاتی در کارگزاری آگاه برای تمامی مشتریان به‌ صورت رایگان انجام خواهد شد. کارگزاری آگاه پس از ارائه درخواست مشتریان، یک نام کاربری و گذرواژه ارائه خواهد داد. مشتریان می‌توانند با استفاده از این نام کاربری و گذرواژه به سامانه‌های معاملاتی وارد شوند و فعالیت بورسی داشته‌ باشند.

سهام عدالت در یزد

سامانه فروش سهام عدالت

یکی از سهام‌های دولتی که بستر مناسبی را برای ورود اقشار ضعیف جامعه به بازار بورس فراهم کرد، سهام عدالت نام دارد. این سهام از سال ۱۳۸۵ واگذار شد و در بازه‌های زمانی مختلف مبلغی به‌ عنوان سود سهام به حساب صاحباش واریز شد. اگر چه این سود چندان زیاد نبود، اما همانند یارانه‌ای به اقتصاد خانواده‌های کم درآمد کمک می‌کرد. ضمن این که سهام عدالت راه مناسبی را برای فعالیت بورسی این دسته ‌از افراد فراهم کرد.

اگر چه سهامداران در سال‌های گذشته حقی در فروش سهام‌شان نداشتند، اما این سهام در سال‌های پیش رشد بسیار خوبی داشته ‌است. در حال حاضر افرادی که دارای سهام عدالت در یزد هستند، می‌توانند بر طبق اعلامیه دولت برای فروش سهام‌شان اقدام کنند. این کار توسط کارگزاری آگاه به راحتی انجام می‌شود. فقط کافی است تا سهامداران محترم به سامانه سهام عدالت آگاه با آدرس se.agah.com رجوع کنند و اختیار فروش سهام عدالت خود را به این کارگزاری بسپارند.

در ادامه کارگزاری آگاه با توجه به شرایط موجود و تحت نظارت ناظر بازار، سهام را به فروش می‌رساند و سود آن را به حساب صاحبانش انتقال می‌دهد. اگر شما هم قصد فروش سهام‌تان را دارید، ولی اطلاعات کافی در این خصوص ندارید حتما مقاله سامانه مدیریت و فروش سهام عدالت را مطالعه بفرمایید.

 

جمع‌بندی

یکی از راه‌های افزایش درآمد ورود به دنیای بورس است. در این مقاله در مورد مراحلی که باید برای دریافت کد بورسی در یزد طی شود، با شما صحبت کردیم. شما می‌توانید در تمامی این مراحل از خدمات کارگزاری آگاه استفاده بفرمایید. این کارگزاری در بخش صدور کد معاملاتی، فروش سهام عدالت، سبدگردانی، آموزش‌های بورسی و… نیز همراه مشتریانش است. به منظور کسب اطلاعات بیشتر، اخبار و اطلاعیه‌های بآشگاه مشتریان را پیگیری بفرمایید.

آدرس و شماره تماس شعبه یزد

 

 

فرم تماس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عدد را وارد کنید: