دریافت کد بورسی و کد سجام در کوار

  • ۱ دی ۱۳۹۹
  • ۰ نظر
  • ۳۳۸ مشاهده
کدبورسی کوار

بازار بورس از مدت‌ها پیش در ایران فعالیت می‌کند اما در سال‌های اخیر بیشتر از هر زمان دیگری مورد توجه قرار گرفته است. فعالیت در بورس جدای از این که نیاز به قدری دانش و مهارت دارد؛ با فرایندهای خاصی نیز همراه است. یکی از این پیش‌نیاز‌ها کد بورسی و کد معاملاتی است.

نحوه دریافت کد بورسی بسیار ساده است اما از آن جایی که استقبال از بورس سیر صعودی دارد؛ ممکن است برای کسانی که می‌خواهند تازه وارد بازار بورس شوند ابهاماتی وجود داشته باشد. این مطلب به نحوه دریافت کد بورسی در کوار می‌پردازد.

 

فهرست مطالب

 

کد بورسی چیست؟

اگر از ماهیت کد بورسی اطلاعاتی ندارید و ضرورت آن را نمی‌دانید، باید بگوییم کد بورسی نقش مهمی در بازار بورس ایفا می‌کند. کد بورسی یک شناسه است که به واسطه آن می‌توان ‌خرید‌و‌فروش سهام انجام داد. هر فرد مجاز است تنها یک کد بورسی داشته باشد. ‌همین‌طور کد بورسی هیچ دو نفری نباید یکسان باشد. این کد معمولا از سه حرف نخست نام خانوادگی افراد و پنج عدد تصادفی تشکیل می‌شود اما در مواردی نیز دیده می‌شود که هم اعداد و هم حروف تصادفی هستند. اصلی‌‌ترین نقش کد بورسی در بازار بورس بررسی ‌خرید‌و‌فروش‌های پیشین افراد است. این کار باعث می‌شود تا از ایجاد تخلف در بازار جلوگیری به عمل آید.

سهام‌داران باید به قوانین بازار پایبند باشند و مواردی که در آیین‌نامه بازار بورس ذکر شده را رعایت کنند. این موارد هنگام ثبت نام به صورت مورد به مورد توضیح داده شده است. مواردی مانند صف چینی، سیگنال فروشی و … از جمله تخلفات بازار بورس است که ممکن است منجر به تذکر، مسدود کردن حساب و حتی مجازات‌های بیشتری مانند زندان شود.

برای دریافت کد بورسی در کوار محدودیتی وجود ندارد. با هر سن و هر میزان از تحصیلات می‌توانید برای آن ثبت نام اقدام کنید. ‌همین‌طور تمام افراد حقوقی می‌توانند با ارائه مدارک قانونی کد بورسی در کوار را دریافت کنند. کد بورسی تاریخ انقضا ندارد، بنابراین از زمانی که کد را دریافت کردید هیچ محدودیتی برای شروع فعالیت نخواهید داشت.

نحوه دریافت کد بورسی در کوار

‌همان‌طور که گفته شد کد بورسی نقش به سزایی در ایجاد امنیت و ثبات در بازار بورس را دارد. به همین دلیل هم مهم است که اطلاعات هویتی و مالی درستی از کاربران داشته باشد. جمع آوری و طبقه بندی این اطلاعات به عهده سامانه سجام است. این سامانه با دریافت اطلاعات از مشتریان بورس و یکپارچه سازی آن‌ها، کار را برای سازمان بورس و کارگزاری‌ها راحت می‌کند.

ثبت نام در سجام از طریق چند سایت امکان پذیر است. سایت sejam.ir مربوط به خود سامانه سجام است. با ورود به این سایت می‌توانید برای دریافت کد بورسی در کوار اقدام کنید. بعد از ثبت نام و احراز هویت، کد بورسی از طریق پیامک برای‌تان ارسال می‌شود.

دریافت کد سجام در کوار

دریافت کد سجام در کوار تنها راه رسیدن به کد بورسی است و بدون آن نمی‌توان کاری از پیش برد. برای ثبت نام کد سجام باید تمام اطلاعات‌تان را به درستی وارد سامانه کنید. ‌همچنین حتما باید شماره موبایلی که در سامانه ثبت می‌کنید به نام خودتان باشد. کد سجام و کد بورسی به همین شماره ارسال می‌شود.

اگر ثبت نام را به درستی انجام دهید، در نهایت از طرف سامانه کد سجام را دریافت می‌کنید. بعد از آن، مرحله آخر احراز هویت است. با ارائه این کد به دفاتر پیشخوان دولت منتخب آگاه در کوار می‌توانید به صورت حضوری احراز هویت را انجام دهید. البته سامانه سجام امکان احراز هویت غیر حضوری و اینترنتی نیز دارد؛ که برای این منظور اپلیکیشن‌ها و سایت‌های مورد تایید خود را معرفی کرده است. با مراجعه به سایت سجام و انتخاب «احراز هویت» هم می‌توانید نزدیک‌‌ترین دفتر پیشخوان به محل زندگی‌تان را پیدا کنید و هم می‌توانید از لیست لینک‌های معتبر برای احراز هویت غیر حضوری سجام استفاده بفرمایید.

روش ساده‌تر، ثبت نام از طریق آگاه اکسپرس است. در این سامانه می‌توانید ثبت نام سجام و کارگزاری را به صورت همزمان انجام دهید. نیازی به پرداخت هیچ گونه هزینه‌ای نیست. در صورتی که از قبل احراز هویت سجام را (حضوری یا غیر حضوری) انجام داده و کد بورسی دریافت کرده باشید، نیازی به احراز هویت مجدد برای کارگزاری آگاه نخواهد بود و با امضای یک قرارداد الکترونیک، مراحل ثبت نام شما تکمیل خواهد شد.

دریافت کد معاملاتی در کوار

پس از دریافت کد بورسی در کوار باید برای دریافت کد معاملاتی اقدام کنید. ‌همان‌طور که روال دریافت کد بورسی در کوار به صورت کاملا اینترنتی انجام می‌شود؛ کد معاملاتی را نیز می‌توان به صورت غیر حضوری دریافت کرد. کد‌های معاملاتی از طرف کارگزاری‌ها صادر می‌شوند. برای همین باید وارد سایت کارگزاری شوید و ثبت نام را انجام دهید. دریافت کد معاملاتی در کوار درست شبیه به کد بورسی است، یعنی باید اطلاعات خواسته شده را وارد سایت کرده و روال ثبت نام را تکمیل کنید. در نهایت بعد از تکمیل فرم‌های ثبت نام کدی برای‌تان ارسال می‌شود. سپس باید احراز هویت شوید و در نهایت می‌توانید کد معاملاتی را دریافت کنید.

سامانه آگاه اکسپرس به آدرس ex.agah.com هم ثبت نام کد معاملاتی و هم ثبت نام کد سجام را انجام می‌دهد. اگر هر دو را هم‌زمان انجام دهید باید تمام اطلاعات خواسته شده را وارد سایت کنید اما اگر کد سجام داشته باشید با وارد کردن شماره موبایل‌تان تمام فیلدهای فرم به صورت اتوماتیک پر می‌شود. برای احراز هویت حضوری به دفاتر پیشخوان دولت منتخب آگاه یا شعب کارگزاری مراجعه کنید. در مورد احراز هویت غیر حضوری نیز در بالا توضیح دادیم.

دقت داشته باشید در صورتی که بعد از سه بار نتوانید احراز هویت غیر حضوری را انجام دهید مجبور هستید برای بار چهارم به صورت حضوری به دفاتر پیشخوان مراجعه کنید. این موضوع در مورد احراز هویت کد سجام نیز صدق می‌کند. برای احراز هویت غیر حضوری سجام به درگاه‌های مورد تایید این سامانه مراجعه کنید و سپس در آگاه اکسپرس احراز هویت غیر حضوری خود را تکمیل کنید.

سهام عدالت در کوار

سامانه فروش سهام عدالت

از زمانی که فروش سهام عدالت امکان‌پذیر شد، ابهامات مختلفی در این زمینه برای کاربران به وجود آمد. این که چه مقدار از سهام عدالت را می‌توان فروخت یا این که چه نوع روش آزادسازی سهام عدالت مناسب‌تر است، از سوالات متداول این حوزه است. اگر روش آزادسازی مستقیم را انتخاب کرده‌اید، برای فروش سهام عدالت در کوار نیاز به کد معاملاتی و کد بورسی ندارید. سامانه se.agah.com از طرف کارگزاری آگاه برای فروش سهام عدالت در نظر گرفته شده است. استفاده از این سامانه ارتباطی با عضویت شما در کارگزاری آگاه ندارد. از طریق این سامانه می‌توانید اختیار فروش سهام مد نظرتان را به کارگزاری آگاه بسپارید. شیوه استفاده از این سامانه و جزئیات بیشتر آن را می‌توانید در مقاله سامانه مدیریت و فروش سهام عدالت ببینید.

 

جمع‌بندی

با توجه به این که بازار بورس به طور فراگیری در سطح جامعه نفوذ کرده است، باید سطح آگاهی خود را در این زمینه بالا ببرید. کارگزاری آگاه به عنوان یکی از کارگزاری‌های برتر کشور، خدمات دریافت کد بورسی در کوار و همچنین سایر خدمات مربوط به دنیای بورس را به شما ارائه می‌دهد. با استفاده از امکانات آموزشی آگاه می‌توانید سرمایه‌گذاری مطمئن‌تری داشته باشید و ریسک سرمایه‌گذاری خود را تا حدود زیادی کاهش دهید.

آدرس و شماره تماس شعبه کوار

 

 

فرم تماس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

عدد را وارد کنید: