دریافت کد بورسی و کد سجام در کازرون

  • ۱ بهمن ۱۳۹۹
  • agah9
  • ۰ نظر
  • ۱۲۲ مشاهده
کدبورسی کازرون

سرمایه‌گذاری راه‌های مختلفی دارد اما اخیرا بازار بورس به یکی از پرطرفدارترین بسترهای سرمایه‌گذاری در ایران تبدیل شده‌ است. از مدتی پیش سود حاصل از سرمایه‌گذاری در این بازارها به میزان قابل توجهی افزایش پیدا کرد و تقاضا برای دریافت کد بورسی افزایش یافت.

مزایای متعدد این بازار از قبیل قابلیت نقدشوندگی بالا، شفافیت، سهولت معاملات و … باعث شد بتواند بخشی از نقدینگی سرگردان جامعه را به خود جذب کند. ما در ادامه درباره نحوه ورود به بازار بورس و دریافت کد بورسی در کازرون با شما صحبت خواهیم‌ کرد.

 

فهرست مطالب

 

کد بورسی چیست؟

همیشه برای ورود به هر بستر سرمایه‌گذاری باید طبق قوانین پیش رفت. در بازار بورس و سرمایه نیز قوانین و بایدهایی تعریف شده‌ است که می‌توان با توجه به ‌آن، فعالیت بورسی خود را آغاز کرد. آشنایی با مراحل دریافت کد بورسی در کازرون نخستین گامی ‌است که باید برای ورود به ‌این بازار بردارید.

کد بورسی از ۸ قسمت تشکیل شده ‌است. ۳ بخش این کد را حروف نخست نام خانوادگی و ۵ بخش دیگر را اعداد تشکیل می‌دهند. تمامی افراد حقیقی و حقوقی که قصد ورود به بازار بورس را داشته ‌باشند، باید کد بورسی دریافت کنند.

افرادی که قصد دریافت کد بورسی در کازرون را دارند، باید بدانند که:

• کد بورسی یک شناسه ویژه و انحصاری است که برای هر یک از افراد جامعه اختصاصی خواهد بود. به ‌این ترتیب امکان دریافت دو کد بورسی برای یک نفر وجود نخواهد داشت.

• کد بورسی برای هر نفر تنها یک بار صادر می‌شود و در صورتی که که آن را فراموش کرده باشید، از طریق سامانه کارگزاری یا سامانه مخصوص استعلام، مجددا بازیابی خواهد شد.

• برای دریافت کد بورسی در کازرون، محدودیت تحصیلانی در نظر گرفته نشده ‌است و هر شخصی با هر میزان از تحصیلات می‌تواند این کد را دریافت کند. البته توصیه می‌شود پیش ‌از ورود به بازار بورس، دانش بورسی مشتریان ارتقا دهید تا در نهایت، فعالیت بورسی نتیجه روشنی داشته‌ باشد.

• برای ورود به بازار بورس هیچ‌گونه محدودیت سنی نیز تعریف نشده ‌است و هر فردی در هر رده سنی می‌تواند به این بازار وارد شود. البته افرادی که زیر سن قانونی قرار دارند، باید تعهدنامه ولی ارائه دهند تا بتوانند در نهایت مراحل دریافت کد بورسی در کازرون را تکمیل کنند.

نحوه دریافت کد بورسی در کازرون

دریافت کد بورسی در کازرون بسیار ساده است. شما می‌توانید با ثبت‌ نام اینترنتی در سامانه‌های سجام و کارگزاری کد بورسی خود را دریافت کنید. پس‌از ثبت‌ نام در این دو سامانه باید به ‌طور مجزا در هر یک از این سامانه‌ها احراز هویت انجام دهید.

به ‌منظور دریافت کد بورسی در کازرون می‌توانید مراحل ثبت ‌نام و احراز هویت را به کارشناسان دفاتر پیشخوان دولت شهر خود بسپارید. این کارشناسان تمامی مراحل ثبت‌ نام و احراز هویت را طی می‌کنند و در نهایت کد بورسی و کد معاملاتی برای‌تان ارسال خواهد شد. با کلیک روی لینک دفاتر پیشخوان دولت منتخب آگاه در کازرون، می‌توانید لیستی از این دفاتر را مشاهده کنید. اگر در سایر شهرهای ایران سکونت دارید، روی لینک دفاتر پیشخوان دولت منتخب کارگزاری آگاه کلیک کنید و آدرس و اطلاعات تماس دفاتر سراسر کشور را مشاهده بفرمایید.

راه دیگری که این روزها طرفداران بسیار زیادی پیدا کرده ‌است، ثبت‌نام و احراز هویت آنلاین است. در این روش هیچ نیازی به مراجعه حضوری نیست و مشتریان بورسی می‌توانند به تنهایی این فرآیند را طی کنند. به ‌این منظور می‌توانید به سامانه آگاه اکسپرس رجوع کرد. سامانه آگاه اکسپرس به کارگزاری آگاه تعلق دارد و در آن تمامی خدمات بورسی به راحت‌ترین شکل ممکن به مشتریان عرضه می‌شود.

دریافت کد سجام در کازرون

سجام یکی از سامانه‌های مهم کشور تلقی می‌شود که مشتریان باید برای ورود به بازار بورس در این سامانه ثبت ‌نام و احراز هویت انجام دهند. هدف از به راه‌اندازی این سامانه یکپارچه‌سازی اطلاعات هویتی و مالی مشتریان بوده‌است که به وسیله شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه به مرحله اجرا رسیده ‌است.

افرادی که قصد دریافت کد سجام در کازرون را دارند، باید به وب سایت این سامانه با آدرس www.sejam.ir وارد شوند و اطلاعات هویتی و مالی خود را در فرم‌های این سامانه وارد کنند. پس‌از این مرحله باید مبلغ ۱۰ هزارتومان را پرداخت کنند تا ثبت‌نامشان نهایی شود و بتوانند درنهایت یک کد رهگیری دریافت کنند.

افرادی که به دنبال راهی آسان‌تر و البته کم هزینه‌تر هستند، می‌توانند به سامانه آگاه اکسپرس با آدرس ex.agah.com وارد شوند. ثبت ‌نام در این سامانه دو مزیت دارد:

• مزیت اول: درصورتی‌که ثبت‌نام سجام از طریق سامانه آگاه اکسپرس انجام شود، دیگر نیازی به پرداخت هزینه نیست و می‌توان به ‌صورت رایگان کد سجام در کازرون را دریافت کرد.

• مزیت دوم: فرآیند ثبت ‌نام در سجام و کارگزاری در سامانه آگاه اکسپرس بسیار راحت است. در واقع می‌توان در این سامانه به طور همزمان برای ثبت نام سجام و کارگزاری اقدام کرد.

پس ‌از ثبت ‌نام باید احراز هویت در سامانه‌های سجام و کارگزاری انجام شود که می‌توان به ‌این منظور مراجعه حضوری به دفاتر پیشخوان دولت یا روش آنلاین را انتخاب کرد.

دریافت کد معاملاتی در کازرون

برای خرید و فروش در بورس، باید از سامانه‌های معاملاتی آنلاین استفاده کنید. کارگزاری‌ها دسترسی این سامانه‌ها را در اختیار مشتریان خود قرار می‌دهند و برای این کار، دریافت کد بورسی و کد معاملاتی ضرورت دارد. افرادی که قصد دریافت کد معاملاتی در کازرون را داشته‌ باشند، می‌توانند به ‌صورت رایگان این کد را از کارگزاری آگاه دریافت کنند.

این نکته را به ‌خاطر داشته‌ باشید که کد معاملاتی بر خلاف کد بورسی، شناسه‌ای منحصر به فرد و ویژه نیست. به همین دلیل است که هر فرد می‌تواند از چند کارگزاری چندین کد معاملاتی دریافت کند و معاملات خود را از طریق سامانه‌های مختلف پیش ببرد.

سهام عدالت در کازرون

سامانه فروش سهام عدالت

دولت در سال ۱۳۸۵ اجرای طرح سهام عدالت را آغاز کرد. هدف از این طرح واگذاری سهام شرکت‌های دولتی به اقشار کم‌درآمد جامعه و توانمندسازی آن‌ها بود. در بازه‌های زمانی مبلغی به عنوان سود به حساب سهامداران واریز می‌شد و در تمامی این سال‌ها سهامداران فقط می‌توانستند از سود سهام بهره‌مند شوند و حقی برای فروش آن نداشتند. به ‌تازگی دولت حق فروش سهام عدالت را به صاحبان آن واگذار کرده ‌است. کارگزاری آگاه خدمت تازه‌ای را به مشتریان خود ارائه داده و فرایند مدیریت سهام عدالت را تسهیل کرده است. افرادی که قصد فروش سهام عدالت در کازرون را دارند، می‌توانند به سامانه سهام عدالت آگاه به آدرس se.agah.com مراجعه کنند و اختیار فروش این سهام را به کارگزاری بسپارند. کارگزاری درخواست‌ها را از مشتریان جمع می‌کند و به تدریج و تحت نظارت ناظر بازار، عملیات فروش را انجام می‌دهد. در نهایت سود سهام به حساب افراد واگذار خواهد شد. با مطالعه مقاله سامانه مدیریت و فروش سهام عدالت نحوه ثبت در خواست در این سامانه را می‌آموزید.

 

جمع‌بندی

یکی از راه‌های مطمئن برای رسیدن به آینده‌ای روشن، سرمایه‌گذاری در بازار بورس است. ما در این مقاله درباره باید و نبایدهای بورسی، نحوه دریافت کد بورسی در کازرون، نحوه ثبت‌نام و احراز هویت در سامانه سجام، استفاده ‌از خدمات آنلاین کارگزاری آگاه، واگذاری اختیار فروش سهام عدالت و نحوه دریافت کد معاملاتی از کارگزاری با شما صحبت کردیم. در صورتی ‌که در حوزه بورس سوالات بیشتری دارید، حتما سری به بآشگاه مشتریان بزنید یا با نمایندگی آگاه در شهر خودتان تماس حاصل فرمایید.

آدرس و شماره تماس شعبه کازرون

 

 

فرم تماس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عدد را وارد کنید: