دریافت کد بورسی و کد سجام در نجف آباد

  • ۱ دی ۱۳۹۹
  • agah9
  • ۰ نظر
  • ۲۴۳ مشاهده
کدبورسی نجف آباد

در این روزهایی که اقتصاد تورمی کیفیت زندگی را تحت تاثیر قرار داده است، همه به دنبال راهی برای حفظ ارزش ئول هستند. سرمایه گذاری در بازار سرمایه یکی از راه‌های مطمئنی است که به شما کمک می‌کند تا از ارزش پول خود محافظت کنید.

به این منظور باید روال مشخصی را طی کنید تا در نهایت در این بازار به عنوان سهامدار شناخته شوید. ما در ادامه در مورد دریافت کد بورسی در نجف آباد با شما صحبت می‌کنیم و چند قدم اساسی را که باید برای ورود در بازار بورس برداشته شود، شرح می‌دهیم.

 

فهرست مطالب

 

کد بورسی چیست؟

همیشه برای ورود به هر فضایی باید از قوانین آن پیروی کرد. مثلا برای ورود به ادارات دولتی و پیگیری کارهایتان باید حتما کارت ملی در اختیار داشته باشید. این کارت با بیان هویت شما، بستر مناسبی را برای انجام درخواستتان فراهم می‌کند. کد بورسی را می‌توان چیزی شبیه به کد ملی دانست. کد بورسی از لازمه‌های اصلی برای ورود به بازار بورس و سرمایه است که در بازار بورس شما را به‌صورت کاملا قانونی معرفی می‌کند. در واقع هرزمانی که شما این کد را در اختیار داشته باشید، می‌توانید به عنوان فردی قانونی در بازار بورس وارد شوید.

کد بورسی ۸ بخش دارد و مجموعه‌ای از حروف و اعداد است. ساختار این کد مشخص است. اگر برای دریافت کد بورسی در نجف آباد اقدام کرده‌ باشید و تمامی روال قانونی را طی کنید، کدی دریافت می‌کنید که سه بخش اولیه آن از حروف نخست نام خانوادگی برگرفته شده و ۵ بخشی که درادامه می‌آید را اعداد تصادفی تشکیل می‌دهند. حالت دیگری نیز وجود دارد که در آن حروف نیز به صورت تصادفی انتخاب می‌شوند.

این نکته را به خاطر داشته ‌باشید که کد بورسی کدی منحصربه‌فرد است که تنها یک بار برای‌تان صادر می‌شود. به‌همین دلیل بهتر است تا همیشه به خوبی از آن مراقبت کنید. البته افرادی که قبلا برای دریافت کد بورسی در نجف آباد اقدام کرده‌ و حالا آن را فراموش کرده‌اند، می‌توانند آن را در سامانه معاملاتی کارگزاری ببینند.

نکات قابل توجه در مورد در مورد کد بورسی در نجف آباد در یک نگاه:

• بدون داشتن کد بورسی امکان حضور در بازار بورس وجود نخواهد داشت.

• سازمان بورس به ازای هر یک از افراد جامعه تنها یک مرتبه کد بورسی صادر خواهد کرد.

• محدودیت سنی و تحصیلاتی برای دریافت کد بورسی در نظر گرفته نشده است.

• درصورتی که متقاضی زیر سن قانونی باشد، می‌تواند با استفاده از تعهدنامه ولی کد بورسی دریافت کند.

نحوه دریافت کد بورسی در نجف آباد

روال دریافت کد بورسی در نجف آباد بسیار آسان است. شما می‌توانید به دو طریق به این کد دست پیدا کنید. به این منظور باید دو مرحله ثبت ‌نام و احراز هویت طی شود. پس از طی شدن این دو مرحله، در یک بازه زمانی ۲۴ الی ۴۸ ساعته کد بورسی صادر خواهد شد. شما می‌توانید مرحله ثبت‌ نام و احراز هویت را به دو صورت حضوری و آنلاین طی کنید که در ادامه روند هر یک را به تفکیک شرح خواهیم داد.

روش حضوری: در صورتی ‌که روش حضوری را انتخاب کرده‌ باشید، باید به یکی از دفاتر پیشخوان دولت مراجعه کنید و تمامی اطلاعات لازم را به کارشناسان این مجموعه ارائه دهید. در ادامه کارشناسان، شما را به‌ عنوان متقاضی جدید در سامانه سجام و مخصوص کارگزاری ثبت‌ نام می‌کنند. این دفاتر خدمت احراز هویت را نیز ارائه می‌دهند. شما می‌توانید با کلیک روی لینک دفاتر پیشخوان دولت منتخب آگاه در نجف آباد، از شعبه‌های این دفاتر در شهر نجف آباد باخبر شوید. اگر در شهر دیگری زندگی می‌کنید، می‌توانید روی لینک دفاتر پیشخوان دولت منتخب کارگزاری آگاه کلیک کنید و با این دفاتر در سایر شهرهای ایران آشنا شوید.

روش آنلاین: در این روش باید وارد سامانه سجام و سامانه مخصوص کارگزاری شوید و ثبت ‌نام‌تان را تکمیل کنید. ثبت ‌نام در این سامانه‌ها بسیار آسان است. شما می‌توانید در یک زمان کوتاه اطلاعات هویتی و مالی خود را در این دو سامانه وارد کنید تا مرحله اول با موفقیت به اتمام برسد. برای مرحله احراز هویت نیز باید یک مرتبه به سامانه سجام وارد شوید و یک بار هم به سامانه مخصوص کارگزاری. به این ترتیب بدون نیاز به مراجعه حضوری می‌توانید کد بورسی دریافت کنید. در سامانه آگاه اکسپرس امکان ثبت نام همزمان در سامانه سجام و کارگزاری فراهم شده است و به این ترتیب، شما می‌توانید در کوتاه‌ترین زمان ممکن کد بورسی دریافت کنید. برای احراز هویت آنلاین سجام باید از طریق درگاه‌های مورد تایید این سامانه اقدام کنید و احراز هویت آنلاین کارگزاری نیز از طریق سامانه آگاه اکسپرس انجام می‌شود.

دریافت کد سجام در نجف آباد

سامانه جامع اطلاعات مشتریان که به‌صورت اختصاری سجام شناخته می‌شود از سامانه‌های ملی و مهم کشور به‌شمار می‌رود. در این سامانه تمامی اطلاعات مربوط به مشتریان بورسی نگهداری می‌شود. تمامی افرادی که قصد سرمایه‌گذاری در بازار بورس را دارند، باید در این سامانه ثبت‌ نام کنند.

شما به سه روش می‌توانید برای دریافت کد سجام در نجف آباد اقدام کنید:

• راه اول- ورود به وب‌سایت www.sejam.ir : در این روش باید اطلاعات هویتی و مالی خود را در فرم‌های ثبت ‌نام وارد کنید و در نهایت مبلغ ۱۰ هزارتومان بپردازید. درادامه پیامکی برای‌تان ارسال خواهد شد که حاوی کد سجام است.

• راه دوم- استفاده از اپلیکیشن‌های واسط: این اپلیکیشن‌ها (مانند آپ) در نهایت شما را به سامانه سجام وصل می‌کنند. به همین دلیل تمامی مراحلی که باید طی کنید، همانند راه اول است.

• راه سوم- مراجعه به سامانه آگاه اکسپرس: با مراجعه به این سامانه به آدرس ex.agah.com روند متفاوتی را طی خواهیدکرد. در سامانه آگاه اکسپرس نیازی به پرداخت ۱۰ هزارتومان نخواهد بود. شما می‌توانید با ثبت‌ نام در آگاه اکسپرس به‌صورت همزمان برای دریافت کد بورسی و کد سجام در نجف آباد اقدام کنید.

دریافت کد معاملاتی در نجف آباد

برای این که بتوانید به ‌عنوان یک سهامدار واقعی به بازار بورس وارد شوید و در سامانه‌های معاملاتی فعالیت کنید، به کد معاملاتی نیاز خواهید داشت. این کد با کد بورسی متفاوت است. شما می‌توانید با مراجعه به کارگزاری‌های مختلف، چندین کد معاملاتی دریافت کنید اما کد بورسی تنها یک بار صادر می‌شود. برای دریافت کد معاملاتی در نجف آباد می‌توانید از طریق سامانه آگاه اکسپرس اقدام کنید. با در اختیار داشتن این کد امکان دسترسی به سامانه معاملاتی آگاه برای‌تان فراهم می‌شود و می‌توانید سرمایه‌گذاری خود را آغاز کنید.

سهام عدالت در نجف آباد

سامانه فروش سهام عدالت

دولت در سال ۱۳۸۵ با واگذاری سهام عدالت به اقشار کم‌درآمد جامعه بستری تازه را برای پیشرفت و رونق زندگی این دسته از افراد فراهم کرد. سهام عدالت گونه‌ای یارانه محسوب می‌شد که در آن به جای اعطای پول نقد، سرمایه در اختیار خانوارها قرار می‌گرفت. سبد سهام عدالت شامل سهام بعضی از شرکت‌های دولتی می‌شد و یکی از اهداف آن، پیشبرد اهداف خصوصی‌سازی بود. با این حال در طول سال‌های اخیر صاحبان این سهم، حقی در خرید و فروش سهام خود نداشتند. در سال ۱۳۹۹ حق تصمیم‌گیری در مورد این سهام به سهامداران سپرده شد. سهامداران حالا می‌توانند با انتخاب روش مستقیم در مورد آینده سهام خود تصمیم بگیرند.

برای فروش سهام عدالت در نجف آباد باید با اجازه ناظر بازار و با توجه به اطلاعیه‌های دولت به ‌صورت تدریجی اقدام کرد. سامانه آگاه با به راه‌اندازی سامانه سهام عدالت با آدرس se.agah.com شرایط مناسبی را برای فروش سهام سهامداران مهیا کرده ‌است. کارگزاری با در نظر گرفتن تمامی ‌جوانب و قوانین دست‌به فروش سهام متقاضیان می‌زند و در نهایت سود حاصل شده را به حساب آن‌ها انتقال می‌دهد. شما می‌توانید به منظور آشنایی بیشتر با این خدمت و اقدامات لازمی که باید انجام دهید، مقاله سامانه مدیریت و فروش سهام عدالت را مطالعه بفرمایید.

 

جمع‌بندی

برای دریافت کد بورسی در نجف آباد می‌توانید به دو صورت حضوری و آنلاین اقدام کنید. انتخاب شما هر یک از این دو راه که باشد، می‌توانید از خدمات کارگزاری آگاه بهره‌مند شوید. آگاه اکسپرس به‌ منظور رفاه حال مشتریان خود در مراحل دریافت کد بورسی، دریافت کد معاملاتی و احراز هویت با شما همراه است.

آدرس و شماره تماس شعبه نجف آباد

 

 

فرم تماس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عدد را وارد کنید: