دریافت کد بورسی و کد سجام در میانه

  • ۳۰ آذر ۱۳۹۹
  • agah9
  • ۰ نظر
  • ۱۷۰ مشاهده
کدبورسی میانه

سرمایه‌گذاری در حال حاضر تنها راهکار برای حفظ ارزش پول محسوب می‌شود. اگر به ‌دنبال راهی امن و مطمئن برای سرمایه‌گذاری هستید که در نهایت به افزایش سرمایه ختم شود، می‌توانید به سراغ بازار بورس بروید.

برای ورود به این بازار باید پیش‌ از هرگونه اقدامی برای دریافت کد بورسی تلاش کنید. ما در ادامه روالی که باید برای دریافت کد بورسی در میانه طی شود را توضیح خواهیم ‌داد.

 

فهرست مطالب

 

کد بورسی چیست؟

برای ورود به هر بازاری باید طبق استانداردها و قوانین تعریف‌‌شده گام بردارید. یکی از قوانین مهمی که در بازار بورس وجود دارد، دریافت کد بورسی است. افرادی که قصد ورود به بورس و بازار سرمایه را دارند، باید در ابتدای کار پیش از اقدام به آموزش خرید و فروش سهام  نسبت ‌به دریافت کد بورسی در میانه اقدام کنند. بد نیست پیش‌ از آن که درباره نحوه دریافت این کد توضیح دهیم، کمی با ساختار کد بورسی آشنا شویم.

برای دریافت کد بورسی در میانه باید به سامانه سجام وارد شوید و ثبت‌ نام کنید. پس ‌از تکمیل فرآیند ثبت‌ نام که درادامه به ‌طور دقیق به آن می‌پردازیم؛ یک کد ۸ جزئی دریافت خواهید کرد. این کد از ۳ حرف و ۵ عدد تشکیل شده ‌است. بخش حروف کد بورسی با رجوع ‌به نام ‌خانوادگی فرد حقیقی یا ماهیت مجموعه حقوقی انتخاب می‌شود. به‌ عنوان مثال کد بورسی فردی با نام‌ خانوادگی اهری چیزی شبیه این خواهد بود: «اهر ۴۱۷۹۵» در نهایت کد بورسی هیچ ‌یک از متقاضیان با دیگری مشابه نخواهد بود.

افرادی که قصد دریافت کد بورسی در میانه را دارند، باید بدانند که سازمان بورس برای هر متقاضی تنها یک‌ بار کد بورسی صادر خواهد کرد. اگر مدتی پیش کد بورسی‌تان را دریافت کرده‌اید و حالا آن را فراموش کرده‌اید؛ می‌توانید با مراجعه به ‌سامانه معاملاتی کد بورسی خود را مشاهده کنید. برای دریافت کد بورسی در میانه هیچ محدودیت سنی و تحصیلاتی تعریف نشده ‌است. البته بهتر است قبل از آغاز فعالیت در این بازار، دانش کافی به دست آورید، در دوره‌های آموزشی شرکت کنید و بعد از آن شاهد موفقیت‌های روزافرون‌تان باشید. افراد زیر ۱۸ سال برای ثبت نام در بورس باید تعهدنامه ولی ارائه کنند.

نحوه دریافت کد بورسی در میانه

ثبت‌ نام برای دریافت کد بورسی در میانه به ‌صورت مجازی و حضوری انجام می‌شود. به ‌این منظور باید در دو سامانه ثبت ‌نام کنید. سامانه اول سجام نام دارد و سامانه دوم متعلق به کارگزاری است. شما می‌توانید با استفاده از اینترنت ثبت ‌نام کنید یا به یکی از دفاتر پیشخوان دولت مراجعه کنید. کارشناسان این دفاتر می‌توانند ثبت‌ نام را برای‌تان انجام دهند.

بعد از ثبت‌ نام در این دو سامانه به مرحله احراز هویت خواهید رسید. احراز هویت نیز همانند ثبت ‌نام به دو صورت آنلاین و حضوری انجام می‌شود. افرادی که روش آنلاین را انتخاب کنند خودشان باید مراحل احراز هویت را طی کنند اما در روش حضوری می‌توان با مراجعه به دفاتر پیشخوان دولت این کار را به کارشناسان سپرد. به ‌طور کلی بین ۲۴ تا ۴۸ ساعت زمان لازم است تا در نهایت کد بورسی برای‌تان صادر شود. پس از دریافت این کد و البته با دریافت کد معاملاتی، می‌توانید فعالیت خود را در بورس آغاز کنید.

اگر روش حضوری را انتخاب کرده‌اید، می‌توانید روی لینک دفاتر پیشخوان دولت منتخب آگاه در میانه کلیک کنید. در لینک دفاتر پیشخوان دولت منتخب کارگزاری آگاه نیز اطلاعاتی در مورد سایر دفاتر در تمامی شهرهای کشور به‌ دست می‌آورید.

اگر انتخاب‌تان احراز هویت آنلاین است، باید به دو سامانه سجام و مخصوص کارگزاری رجوع کنید. سامانه سجام یا اپلیکیشن‌های این سامانه به شما کمک می‌کند تا مرحله احراز هویت را به ‌راحتی طی کنید. برای احراز هویت کارگزاری نیز می‌توانید به سامانه آگاه اکسپرس رجوع کنید. با استفاده از این سامانه می‌توانید در مدت‌زمان کوتاهی احراز هویت را انجام دهید.

دریافت کد سجام در میانه

سجام سامانه‌ای است که توسط شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه ‌راه افتاده ‌است. در این سامانه اطلاعات مربوط به تمامی مشتریان بورسی یکپارچه‌سازی و نگه‌داری می‌شود. این سامانه ملی بسیار با ارزش و مهم است و تمامی افراد حقیقی، حقوقی و اتباع ملزم به ثبت ‌نام در آن هستند.

به‌ منظور دریافت کد سجام در میانه می‌توانید به دو طریق اقدام کنید: مراجعه به وب‌ سایت سجام با لینک www.sejam.ir یا استفاده از اپلیکیشن‌هایی که بستر مناسب به‌ منظور ورود به سامانه سجام را مهیا کرده‌اند.

به ‌طور کلی هر یک از این دو راه را که انتخاب کرده‌ باشید، باید یک روال مشخص را طی کنید. در نخستین گام باید اطلاعات هویتی و مالی خود را وارد کنید. در ادامه مبلغ ۱۰ هزارتومان را پرداخت می‌کنید تا در انتها کد سجام به شماره تلفن همراهتان پیامک شود.

البته یک راه آسان‌تر برای دریافت کد بورسی و کد سجام در میانه وجود دارد. با کمک این راه آسان می‌توانید ثبت‌ نام سجام و کارگزاری را به ‌صورت یک‌باره انجام دهید. به ‌این منظور باید به سامانه آگاه اکسپرس به آدرس ex.agah.com وارد شوید. به ‌این ترتیب با استفاده از یک سامانه می‌توانید فرآیند ثبت ‌نام در سامانه سجام و کارگزاری را به ‌راحتی تمام کنید.

دریافت کد معاملاتی در میانه

برای این‌ که بتوانید در سامانه‌های معاملاتی حضور داشته ‌باشید و به ‌صورت آنلاین برای خرید و فروش سهام تصمیم بگیرید؛ باید کد معاملاتی داشته ‌باشید. به ‌منظور دریافت کد معاملاتی در میانه باید به کارگزاری مراجعه کنید. برای دریافت کد معاملاتی از طریق کارگزاری آگاه، به سامانه آگاه اکسپرس مراجعه کنید. توجه داشته باشید که کد معاملاتی با کد بورسی تفاوت دارد. برای هر شخص تنها یک کد بورسی صادر می‌شود که هویت او را نزد سازمان بورس و اوراق بهادار مشخص می‌کند اما افراد می توانند چند کد معاملاتی از چند کارگزاری داشته باشند. کد معاملاتی امکان دسترسی به سامانه معاملاتی کارگزاری‌ها را فراهم می‌کند.

سهام عدالت در میانه

سامانه فروش سهام عدالت

سهام عدالت یکی از طرح‌های اجرایی دولت است که از سال ۱۳۸۵ راه‌اندازی شده ‌است. در این طرح سهام شرکت‌ها و کارخانه‌های دولتی به افراد جامعه سپرده شد. هدف اصلی پروژه سهام عدالت، پشتیبانی از اقشار کم درآمد جامعه بود. سود حاصل‌ از این سهام که در بازه‌های زمانی مختلف به‌ حساب سهامداران واریز می‌شد، در واقع نوعی یارانه بود که به ‌رونق معیشت این دسته از افراد کمک می‌کرد.

دولت تا مدت‌ها اجازه خرید و فروش سهام را به سهامداران نداد. دریافت سود ناشی از سهام تنها نفعی بود که برای این دسته ‌از افراد درنظر گرفته شده ‌بود. اما به ‌تازگی و در سال ۹۹ دولت طرح آزادسازی سهام عدالت را اجرا کرد. حالا سهامداران می‌توانند با آزادسازی سهام نسبت‌ به فروش آن تصمیم بگیرند.

اگر قصد فروش سهام عدالت در میانه را دارید، می‌توانید با مراجعه به سامانه سهام عدالت آگاه به آدرس se.agah.com اختیار فروش‌ سهام‌تان را به کارگزاری آگاه بسپارید. کارشناسان آگاه پس از بررسی شرایط موجود و با اجازه ناظر بازار سهام‌تان را به ‌فروش خواهند رساند. در نهایت وجه حاصل از فروش سهام به حساب‌تان انتقال پیدا می‌کند. اگر اطلاعات کافی در این خصوص ندارید، توصیه می‌کنیم حتما مقاله سامانه مدیریت و فروش سهام عدالت را مطالعه بفرمایید.

 

جمع‌بندی

دریافت کد بورسی از الزامات اولیه ورود به بازار بورس است. در صورتی ‌که قصد دریافت کد بورسی در میانه را داشته ‌باشید؛ می‌توانید به سامانه آگاه اکسپرس وارد شوید و مراحل ثبت‌ نام و احراز هویت سجام و کارگزاری را به ‌راحتی انجام دهید تا در اولین فرصت کد بورسی شما صادر شود.

آدرس و شماره تماس شعبه میانه

 

 

فرم تماس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عدد را وارد کنید: