دریافت کد بورسی و کد سجام در مریوان

  • ۱۷ خرداد ۱۴۰۱
  • ۰ نظر
  • ۵۴۰ مشاهده
کدبورسی مریوان

بازار بورس یکی از اصلی‌ترین زیرساخت‌های اقتصادی هر کشوری است. فعالیت در بورس و به فروش گذاشتن سهام از سوی شرکت‌ها و کارخانجات، همین‌طور خرید سهام توسط کاربران باعث به جریان در آمدن پول در چرخه اقتصاد مولد می‌شود. بازار بورس یک فرصت ایده ال برای هر دو طرف است. هم خریداران سهام و هم فروشندگان از این بازار سود می‌برند.

افراد زیادی از همین راه سرمایه خود را افزایش داده اند. سودآوری در بورس نیاز به صبر و دانش تخصصی دارد، البته الزاماتی هم به برای ورود به بورس وجود دارد. دریافت کد بورسی و کد معاملاتی یکی از این الزامات است. برای آشنایی با روش‌های دریافت کد بورسی در مریوان ادامه این مطلب را بخوانید.

 

فهرست مطالب

 

کد بورسی چیست؟

دریافت کد بورسی در مریوان اولین اقدامی است که باید برای فعالیت در بورس باید انجام دهید. به واسطه این کد بازار بورس نظم بیشتری پیدا می‌کند، چون هر کس با یک کد شناسی در بازار فعالیت می‌کند. کد بورسی یک عدد چند رقمی است که سه حرف از اول حروف نام خانوادگی هر فرد نیز در ابتدای آن قرار دارد. برای دریافت این کد محدودیت سن و تحصیلات در نظر گرفته نشده است. البته افراد زیر ۱۸ سال برای دریافت کد بورسی در مریوان باید تعهدنامه ولی ارائه دهند. در زمان ثبت نام برای دریافت کد بورسی در مریوان آزمونی ساده برگزار می‌کنند که باید حداقل نمره را کسب کنید. همین‌طور در ابتدای ثبت نام باید تعهد دهید که با آگاهی وارد این بازار شده‌اید و می‌دانید بازار بورس، بازار پر رسیک سود و ضرر است.

دریافت کد بورس و ثبت نام رایگان سجام در سامانه آگاه اکسپرس

نحوه دریافت کد بورسی در مریوان

رروال دریافت کد بورسی ساده است. قبل از هر چیز باید کد سجام خود را دریافت کنید و در این سامانه سجام احراز هویت شوید. بعد از احراز هویت کد بورسی برای‌تان ارسال می‌شود. مراحل دریافت کد بورسی در مریوان به صورت تماما آنلاین انجام می‌شود. حتی برای مرحله احراز هویت نیز می‌توان از اینترنت و یا اپلیکیشن‌های مخصوص استفاده کرد. با این حال، می‌توانید انجام این مراحل را به دفاتر پیشخوان دولت بسپارید.

کد بورسی شناسه‌ای برای فعالیت افراد در بازار بورس است و تمام خرید‌و‌فروش‌ها با همین کد بورسی ثبت می‌شود. این موضوع باعث می‌شود بازار تحت نظارت باشد و امکان بروز خطا نیز کمتر شود.

دریافت کد سجام در مریوان

همان‌ طور که گفته شد برای دریافت کد بورسی در مریوان باید کد سجام دریافت کنید. در واقع زمانی که احراز هویت کد سجام شما تایید شد، تمام مراحل انجام شده و می‌توانید کد بورسی دریافت کنید. سجام سامانه‌ای است که با هدف سامان‌دهی به بازار بورس فعالیت خود را آغاز کرده است. دریافت کد سجام در مریوان هم از طریق سامانه سجام sejam.ir انجام می‌شود. همچنین از طریق مراجعه به سامانه آگاه اکسپرس می‌توانید ثبت نام سجام و کارگزاری را همزمان انجام دهید. این دو سامانه با دریافت اطلاعات هویتی و مالی افراد، همین‌طور شماره تلفن و سایر اطلاعات، ثبت نام را انجام می‌دهند.

البته ثبت نام از طریق کارگزاری آگاه و سامانه سجام چند فرق کوچک دارد، مثلا با ثبت نام در سامانه سجام باید مبلغی اندک پرداخت کنید اما ثبت نام در کارگزاری آگاه کاملا رایگان است. به علاوه در آگاه اکسپرس هر دوی ثبت نام‌ها با هم انجام می‌شود. احراز هویت این دو سامانه با یکدیگر تفاوت دارد و هر کدام برای احراز هویت راهکارهای خود را دارند.

سایت سجام خدمات احراز هویت خود را به صورت حضوری و غیر حضوری ارائه می‌دهد. برای اطلاع از سامانه‌های غیر حضوری منتخب سامانه سجام می‌توانید وارد سایت سجام شوید و گزینه خدمات احراز را انتخاب کنید. با پر انتخاب نوع احراز هویت، استان، شهر و سایر اطلاعات خواسته شده نزدیک‌ترین محل برای‌تان مشخص می‌شود. همین‌طور برای خدمات غیر حضوری نیز لینک‌های مورد تایید سجام مشخص شده‌اند که با کلیک بر روی آن‌ها می‌توانید وارد صفحه مورد نظر شوید.

در صورتی که قصد دارین احراز هویت سجام را به روش حضوری انجام دهید، می‌توانید به لینک دفاتر پیشخوان دولت منتخب آگاه در مریوان مراجعه و آدرس و اطلاعات تماس دفاتر را مشاهده کنید. همچنین با مراجعه به لینک دفاتر پیشخوان دولت منتخب کارگزاری آگاه فهرست دفاتر سراسر کشور را مشاهده خواهید کرد.

در صفحات احراز هویت غیر حضوری دو روش احراز هویت هم تحت وب و هم با اپلیکیشن در نظر گرفته شده است و کاربران می‌توانند از هر دو طریق احراز هویت را انجام دهند. تنها در صورتی که سه بار به هر دلیلی موفق به انجام احراز هویت نشوند، باید برای بار چهارم اقدام حضوری انجام دهید.

دریافت کد معاملاتی در مریوان

کارگزاری‌ها واسطه بین سهام‌داران و واگذارکنندگان سهام و در واقع یک بستر برای خرید‌و‌فروش سهام شرکت‌ها هستند. تنها از طریق این کارگزاری‌ها می‌توانید خرید‌و‌فروش سهام را انجام دهید. به همین دلیل هم باید کد معاملاتی دریافت کنید. دریافت کد معاملاتی در مریوان به صورت اینترنتی از طریق کارگزاری‌ها انجام می‌شود. سامانه ex.agah.com متعلق به کارگزاری آگاه ثبت نام کد معاملاتی و کد سجام را انجام می‌دهد. دقت داشته باشید که کد بورسی با کد معاملاتی تفاوت دارد. کد بورسی برای هر فرد تنها یک بار صادر می‌شود اما هر فرد می‌تواند چند کد معاملاتی داشته باشد و معاملات خود را از طریق چند کارگزاری انجام دهد.

بیشتر بخوانید: انتخاب استراتژی معاملاتی موفق

اگر بخواهید در این سامانه برای هر دو کد ثبت نام کنید باید تمام اطلاعات را وارد سامانه کنید اما اگر قبلا یک بار در سامانه سجام ثبت نام کرده باشید تنها با وارد کردن شماره تلفن‌تان در سامانه می‌توانید ثبت را انجام دهید. در واقع بقیه اطلاعات‌تان از طریق سایت سجام وارد سایت کارگزاری آگاه می‌شود.

سهام عدالت در مریوان

سامانه فروش سهام عدالت

با آزاد شدن اجازه فروش سهام عدالت، کارگزاری‌ها سامانه‌ای برای مدیریت سهام عدالت ایجاد کرده اند که از آن طریق می‌توانید مقدار مشخص شده سهام خود را بفروشید. کارگزاری آگاه نیز در سامانه se.agah.com خدمات فروش سهام عدالت را ارائه می‌دهد. این سامانه تنها مختص افرادی که در کارگزاری آگاه ثبت نام کرده باشند نیست. تمام افرادی که سهام عدالت دارند و الیته روش مستقیم سهامداری را انتخاب کرده‌اند، می‌توانند از این سامانه استفاده کنند. 

برای فروش سهام عدالت در مریوان نیز می‌توانید از همین سامانه استفاده کنید و سهام خود را به پول نقد تبدیل کنید. هرچند که فروش سهام عدالت تنها به میزان مشخص شده و در بازه زمانی خاصی صورت می‌پذیرد.

 

جمع‌بندی

فعالیت در بازار بورس طرفداران زیادی دارد و همه دوست دارند یک شبه ره صد ساله را بروند. هر چند که بازار بورس سودهی خوبی دارد اما میزان ریسک نیز در این بازار کم نیست. تنها چیزی که می‌تواند تضمین دهنده یک سرمایه گذاری بدون ریسک باشد خرید‌و‌فروش سهام با آگاهی و مطالعه است. اگر می‌خواهید وارد بازار بورس شوید ابتدا باید برای دریافت کد بورسی در مریوان اقدام کنید. کارگزاری‌هایی چون آگاه با ارائه خدمات گسترده در این زمینه دریافت کد بورسی و کد سجام در مریوان را راحت‌تر کرده اند. همین‌طور ارائه خدمات آموزشی آگاه قدم بزرگی برای سرمایه‌گذاری با ریسک کمتر است.

آدرس و شماره تماس شعبه مریوان

 

 

فرم تماس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

عدد را وارد کنید: