دریافت کد بورسی و کد سجام در مراغه

  • ۱۵ دی ۱۳۹۹
  • ۰ نظر
  • ۳۶۲ مشاهده
کدبورسی مراغه

بورس بازاری است که با فراهم‌کردن بستری شفاف و امن شرایط مناسبی را در اختیار سرمایه‌گذاران و شرکت‌های سرمایه‌پذیر قرار می‌دهد. اخیرا استقبال از این بازار بیشتر از قبل شده است و حالا مردم به ‌خوبی می‌دانند که برای حفظ ارزش سرمایه خود باید آن را در بستری امن و قانونی جای دهند.

در نخستین گام برای حضور در این بازار باید کد بورسی داشته باشید. در ‌ادامه در مورد نحوه دریافت کد بورسی در مراغه با شما صحبت خواهیم‌ کرد.

 

فهرست مطالب

 

کد بورسی چیست؟

برای این که بتوانید در بازار بورس حضور داشته‌ باشید، باید کد بورسی یا کد سهامداری بگیرید. اهمیت و ارزش کد بورسی در بازار بورس و سرمایه همانند ارزش کد ملی در بانک است. همان ‌طور که شما بدون داشتن کد ملی امکان افتتاح حساب یا واریز و برداشت را نخواهید‌ داشت، در بازار بورس هم بدون کد بورسی توانایی استفاده از خدمات کارگزاری‌ها و خرید و فروش سهم را نخواهید داشت. 

کد بورسی یک شناسه منحصر به ‌فرد است که فقط برای شما درنظر گرفته می‌شود. این شناسه متشکل از ۳ حرف و ۵ عدد است. ۳ حرف این کد از نام‌ خانوادگی متقاضی گرفته می‌شود و ۵ عدد نیز به صورت تصادفی در ادامه می‌آیند.

برای دریافت کد بورسی در مراغه محدودیتی در زمینه سن و تحصیلات متقاضیان تعریف نشده ‌است. البته افراد زیر ۱۸ سال باید با در دست داشتن تعهدنامه ولی نسبت به اخذ کد بورسی اقدام کنند.

نحوه دریافت کد بورسی در مراغه

به‌ منظور اخذ کد بورسی در مراغه باید دو مرحله را طی کنید:

• مرحله اول: ثبت ‌نام در سامانه سجام و سامانه مخصوص کارگزاری‌ها

• مرحله دوم: احراز هویت

پس از این که به‌ صورت آنلاین در سامانه سجام و سامانه مخصوص کارگزاری‌ها ثبت ‌نام کنید، نوبت به‌ مرحله احراز هویت می‌رسد که می‌توانید از دو طریق پیگیری کنید. راه اول مراجعه حضوری به دفاتر پیشخوان دولت است. خوشبختانه دفاتر پیشخوان دولت متعددی در سطح کشور مشغول به فعالیت هستند تا مرحله احراز هویت به آسانی پشت ‌سر گذاشته شود.

اگر قصد دریافت کد بورسی در مراغه را دارید روی لینک دفاتر پیشخوان دولت منتخب آگاه در مراغه کلیک کنید و آدرس و اطلاعات تماس دفاتر را ببینید. همچنین با مراجعه به لینک دفاتر پیشخوان دولت منتخب کارگزاری آگاه اطلاعات مربوط به دفاتر سراسر کشور را مشاهده خواهید کرد.

یکی از خدمات ارائه‌شده در دفاتر پیشخوان دولت، ثبت‌ نام متقاضیان در سامانه سجام و سامانه مخصوص کارگزاری‌ها است. به‌ این ‌ترتیب شما می‌توانید با مراجعه حضوری به این دفاتر مرحله ثبت ‌نام و احراز هویت را پشت‌ سر بگذارید.

راه دیگری که می‌توانید برای ثبت‌ نام و احراز هویت انتخاب کنید، روش آنلاین است. در این روش دیگر نیازی به مراجعه حضوری نیست و می‌توانید این مراحل را به آسانی در بستر اینترنت طی کنید. به‌منظور احراز هویت در سامانه سجام می‌توانید با مراجعه به ‌همین سامانه و استفاده از اپلیکیشن‌های مرتبط به‌ مقصود برسید. برای احراز هویت آنلاین کارگزاری آگاه نیز می‌توانید از طریق سامانه آگاه اکسپرس اقدام کنید.

دریافت کد سجام در مراغه

تمامی افرادی که تمایل به‌ حضور در بازار سرمایه و بورس را دارند، باید نسبت ‌به‌ ثبت ‌نام در سامانه سجام اقدام کنند. این یک قانون کلی است و در مورد تمامی افراد حقوقی، حقیقی و اتباع خارجی صدق می‌کند. هدف از راه‌اندازی این سامانه یکپارچه‌سازی تمام اطلاعات مربوط ‌به مشتریان است. این سامانه که به‌ وسیله شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه راه‌اندازی شده، بستر مناسب و مطمئنی را برای سرمایه گذاری در بورس فراهم کرده ‌است.

مراحل دریافت کد سجام در مراغه به ‌شرح زیر است:

• گام اول: ورود به وب سایت www.sejam.ir به صورت مستقیم یا استفاده از اپلیکیشن‌ها و نرم افزارهای مختلف (مانند آپ)

• گام دوم: تکمیل تمامی اطلاعات هویتی و مالی

• گام سوم: پرداخت هزینه‌ای به مبلغ ۱۰ هزار تومان و کامل کردن فرآیند ثبت‌ نام

• گام چهارم: دریافت کد رهگیری یا همان کد سجام از طریق تلفن همراه متقاضی به‌ صورت پیامک و تکمیل فرآیند ثبت‌ نام

روش ساده‌تر برای دریافت کد سجام و کد بورسی در مراغه استفاده از سامانه آگاه اکسپرس است. شما می‌توانید بدون نیاز‌ به ثبت ‌نام و پرداخت هزینه در سامانه سجام، روند دریافت کد بورسی و کد سجام در مراغه را به ‌طور همزمان طی کنید. فقط کافی است به لینک ex.agah.com مراجعه کنید و به ‌صورت همزمان ثبت نام رایگان سجام و کارگزاری را انجام دهید.

بعد از این که ثبت‌ نام خود را کامل کردید، وارد مرحله احراز هویت خواهید شد. در این مرحله می‌توانید از میان گزینه‌های مراجعه حضوری و آنلاین یک مورد را انتخاب کنید و این فرآیند را به ‌طور کامل به‌ اتمام برسانید.  همچنین شما می توانید برای آموزش دریافت و بازیابی کد پیگیری سجام ایجا کلیک کنید.

دریافت کد معاملاتی در مراغه

برای این که بتوانید از سامانه‌های معاملاتی بورس استفاده کنید و از طریق کارگزاری‌ها دست به معامله بزنید، به یک شناسه نیاز خواهید‌ داشت. کد معاملاتی همان شناسه‌ای است که شما را نزد کارگزاری‌ها معتبر می‌سازد. برای دریافت کد معاملاتی در مراغه نیز می‌توانید از سامانه آگاه اکسپرس استفاده کنید. در نظر داشته باشید که کد معاملاتی با کد بورسی تفاوت دارد. کد بورسی برای هر نفر یک بار صادر می‌شود اما به تعداد کارگزاری‌هایی که از خدمات آن‌ها استفاده می‌کنید، می‌توانید کد معاملاتی داشته باشید. در واقع امکان این که معاملات خود را از طریق چند کارگزاری پیش ببرید وجود دارد.

سهام عدالت در مراغه

سامانه فروش سهام عدالت

توجه به اقشار کم‌ درآمد جامعه و ارائه خدمات و تسهیلات ویژه به آن‌ها موجب کاهش شکاف طبقاتی در جامعه می‌شود. ارائه سهام عدالت به اقشار ضعیف جامعه یکی از این راهکارها به ‌حساب می‌آید که از سال ۱۳۸۵ اجرایی شد. در این طرح سهام بعضی از مجموعه‌های دولتی به افراد سپرده شد. اگرچه آن‌ها اختیاری در خرید و فروش این سهام نداشتند، اما می‌توانستند از سود ناشی از سهام بهره ببرند. این روال تا سال ۱۳۹۹ ادامه داشت. اما به‌ تازگی روند کار کمی متفاوت شده‌ است و به سهام‌داران اجازه داده شده ‌است تا برای سهام‌شان تصمیم بگیرند.

در حال‌ حاضر افراد می‌توانند با انتخاب روش مستقیم آزادسازی سهام عدالت، مدیریت این دارایی را خود به عهده بگیرند. البته روند آزادسازی به ‌صورت تدریجی انجام می‌شود. افرادی که روش مستقیم را انتخاب کرده‌اند، می‌توانند با مراجعه به سامانه se.agah.com نسبت به فروش سهام خود اقدام کنند.

افرادی که اختیار فروش سهام عدالت خود را به کارگزاری آگاه بسپارند، می‌توانند بدون هیچ زحمت و نگرانی وجه ناشی از فروش را به ‌دست آورند. کارگزاری آگاه پس از دریافت سفارش‌های ثبت‌شده با اجازه ناظر بازار و در بازه زمانی مشخص نسبت‌ به فروش تدریجی سهام اقدام می‌کند و در نهایت وجه حاصل از فروش را به حساب سهامداران انتقال می‌دهد. 

جمع‌بندی

برای حضور در بازار بورس پیش از هر اقدامی نیاز به دریافت کد بورسی در مراغه خواهید‌ داشت. این کار به ‌صورت آنلاین در سامانه آگاه اکسپرس انجام می‌شود. شما می‌توانید توسط کارگزاری آگاه کد بورسی و کد معاملاتی را به‌ راحتی دریافت کنید. مرحل احراز هویت سجام و کارگزاری به صورت حضوری و از طریق دفاتر پیشخوان دولت امکان‌پذیر است. برای احراز هویت آنلاین سجام از اپلیکیشن‌های معرفی‌شده در این زمینه استفاده کنید. احراز هویت غیر حضوری کارگزاری آگاه نیز از طریق سامانه آگاه اکسپرس انجام می‌گیرد.

آدرس و شماره تماس شعبه مراغه

 

 

فرم تماس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

عدد را وارد کنید: