دریافت کد بورسی و کد سجام در عسلویه

  • ۲۹ آذر ۱۳۹۹
  • agah9
  • ۰ نظر
  • ۸۳ مشاهده
کد بورسی عسلویه

بازار بورس یکی از بهترین بسترهای سرمایه‌گذاری به ‌حساب می‌آید که به شرط داشتن دانش و مهارت کافی در این زمینه می‌تواند سود بسیاری را نصیب سرمایه‌گذاران کند. بازاری که معامله در آن به سادگی و از طریق سامانه‌های آنلاین انجام می‌گیرد و مزایای بسیاری دارد

ما تصمیم داریم در ادامه درباره کد بورسی در عسلویه با شما صحبت کنیم و به بررسی فرایند دریافت کد سجام و کد معاملاتی را بپردازیم.

 

فهرست مطالب

 

کد بورسی چیست؟

بازار بورس بستری مناسب برای رفع نیازهای صاحبان‌ شرکت‌ها و سرمایه‌گذاران است. در واقع با تزریق نقدینگی از جانب سرمایه‌گذاران به مجموعه‌ها و شرکت‌های فعال، امکان رشد و شکوفایی می‌دهد. این رشد اقتصادی در نهایت به ‌ارتقای کیفیت زندگی سهامداران و بهبود وضعیت شرکت‌ها منجر خواهد شد.

بهتر است در ابتدا کمی با ویژگی‌ها و مشخصات کد بورسی آشنا شویم. این کد متشکل از ۳ حرف و ۵ عدد است که در کنار هم کد بورسی متقاضیان را تشکیل می‌دهد. سه حرف اولیه از حروف ابتدایی نام ‌خانوادگی افراد گرفته می‌شود و ۵ عددی که در ادامه می‌آید، به ‌صورت تصادفی انتخاب خواهند شد.

برای این که امکان خرید و فروش سهام در بازار بورس را داشته ‌باشید، باید در مرحله اولیه نسبت به دریافت کد بورسی در عسلویه اقدام کنید. این کد که تنها یک مرتبه برای شما صادر خواهد شد، از گام‌های اساسی است که باید برای ورود به‌این بازار بزرگ و پررونق برداشته شود. برای ورود به ‌این بازار و دریافت کد بورسی در عسلویه محدودیتی در تحصیلات و سن در نظر گرفته نشده‌ است. حضور افراد با هر میزان تحصیلات و هر سنی در بازار بورس آزاد است. البته که افراد زیر ۱۸ سال پس از ارائه تعهدنامه ولی امکان حضور در این فضا را خواهند داشت.

نحوه دریافت کد بورسی در عسلویه

اخذ کد بورسی در عسلویه یا سایر شهرهای ایران بسیار آسان است. فقط کافی است تا با استفاده از اینترنت ثبت ‌نام مجازی خود را تکمیل کنید. البته هم اینک خدمت ثبت‌نام در دفاتر پیشخوان دولت نیز انجام می‌شود اما به تدریج تمایل متقاضیان به ثبت نام غیر حضوری بیشتر می‌شود. برای دریافت کد بورسی در عسلویه باید به‌ سامانه سجام و سامانه مخصوص کارگزاری وارد شوید. با تکمیل کردن اطلاعات و ثبت درخواست به ‌مرحله احراز هویت خواهید رسید.

احراز هویت نیز به دو صورت حضوری و آنلاین انجام می‌شود. در گذشته استقبال از احراز هویت حضوری بسیار بیشتر بود اما حالا با پیشرفت بیشتر تکنولوژی و ماشینی شدن امور مختلف، تمامی افراد به‌ دنبال کوتاه‌ترین و آسان‌ترین راه‌ها برای رسیدن به‌ مقصودشان هستند. به ‌همین دلیل اخیرا احراز هویت آنلاین از رونق بسیار خوبی برخوردار شده ‌است.

اگر به‌دنبال دریافت کد بورسی در عسلویه هستید و احراز هویت حضوری را انتخاب کرده‌اید، می‌توانید با کلیک روی لینک لیست دفاتر پیشخوان دولت منتخب آگاه در عسلویه نزدیکترین دفتر به ‌خود را پیدا کنید. کارشناسان آگاه در کوتاه‌ترین زمان ممکن خدمات لازم را به‌مشتریان خود ارائه خواهند داد. با کلیک روی لینک دفاتر پیشخوان دولت منتخب کارگزاری آگاه می‌توانید اطلاعاتی در خصوص دفاتر منتخب در سراسر ایران به ‌دست آورید.

برای احراز هویت آنلاین باید به سامانه سجام و سامانه مخصوص کارگزاری مراجعه شود. اپلیکیشن‌های مرتبط از خدمات دیگری است که برای متقاضیان در نظر گرفته شده ‌است. با استفاده از این اپلیکیشن‌ها دیگر نیازی به مراجعه به سامانه سجام نیست. آگاه اکسپرس سامانه مخصوص کارگزاری آگاه است که می‌توانید در آن احراز هویت کارگزاری را به‌آسانی پشت سر بگذارید.

دریافت کد سجام در عسلویه

برای این که بتوانید کد بورسی در عسلویه را دریافت کنید، حتما باید در سامانه سجام ثبت ‌نام کرده باشید. این سامانه ملی که از اطلاعات مشتریان بورسی نگهداری می‌کند، توسط شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه راه‌اندازی شده‌ است. در این سامانه اطلاعات مربوط به ‌افراد حقیقی، حقوقی و اتباع خارجی به ‌صورت یکپارچه نگهداری می‌شود.

شما به ‌دو طریق می‌توانید برای دریافت کد سجام در عسلویه اقدام کنید. راه اول مراجعه به‌ وب ‌سایت www.sejam.ir است. راه دوم استفاده از اپلیکیشن‌هایی است که به ‌واسطه آن‌ها می‌توانید از خدمات سامانه سجام بهره‌مند شوید و در واقع به ‌عنوان واسطی شما را به سامانه سجام وصل می‌کنند. پس از این که اطلاعات خود را در این سامانه تکمیل کردید، باید مبلغ ۱۰ هزار تومان پرداخت کنید. پس از پرداخت این مبلغ کد سجام برای شما پیامک خواهد شد.

همان ‌طور که پیشتر گفته ‌شد برای دریافت کد بورسی و کد سجام در عسلویه باید در دو سامانه سجام و کارگزاری ثبت ‌نام کرد. با ورود به لینک ex.agah.com ثبت‌ نام در هر دو سامانه سجام و کارگزاری را به ‌صورت همزمان انجام می‌دهید. نکته مهمی که در مورد ثبت ‌نام در کارگزاری آگاه وجود دارد، رایگان بودن آن است. شما می‌توانید بدون پرداخت هزینه ثبت ‌نام خود را در این سامانه تکمیل کنید.

دریافت کد معاملاتی در عسلویه

برای این که در نزد مجموعه آگاه یا سایر کارگزاری‌های فعال هویت داشته ‌باشید، به کد معاملاتی نیاز خواهید داشت. کد معاملاتی اعتبار شما را در نزد کارگزاری تعریف می‌کند و به شما اجازه می‌دهد تا از امکانات سامانه‌های معاملاتی استفاده کنید.

از آن جایی که برخی ‌از افراد از تفاوت‌های کد بورسی و کد معاملاتی آگاه نیستند، در ادامه دو تفاوت اصلی این کدها را ذکر خواهیم‌کرد:

● کد بورسی از طریق سازمان بورسی برای متقاضیان صادر می‌شود. در‌صورتی‌که کد معاملاتی از طریق کارگزاری برای مشتریان صادر خواهد شد.

● کدبورسی تنها یک مرتبه صادر می‌شود. در‌ صورتی‌که می‌توان چندین کد معاملاتی داشت. در حقیقت افراد می‌توانند معاملات خود را از طریق چند کارگزاری پیش ببرند.

سهام عدالت در عسلویه

سامانه فروش سهام عدالت

اعطای سهام شرکت‌های دولتی به افراد جامعه یک راه حمایت از اقشار کم‌درآمد به‌ حساب می‌آید. این ایده در قالب سهام عدالت اجرایی شد. سهام عدالت از سال ۱۳۸۵ به افراد واگذاری شد. البته که در ابتدا اختیارات صاحبان سهم در سهام عدالت با اختیارات سرمایه‌گذاران بورسی کمی متفاوت بود. صاحبان سهام عدالت اختیاری در خرید و فروش سهام خود نداشتند. دولت در بازه‌های زمانی مشخص مبلغی را به ‌حساب صاحبان سهم واریز می‌کرد اما از سال ۱۳۹۹ زمزمه‌هایی در خصوص آزادسازی سهام عدالت شنیده شد. حالا صاحبان سهام عدالت می‌توانند با انتخاب روش مستقیم و البته با در نظر گرفتن شرایط موجود به ‌صورت تدریجی سهام خود را به ‌فروش برسانند.

کارگزاری آگاه به ‌منظور آسان‌تر کردن روند مدیریت سهام عدالت، بستر مناسبی را برای متقاضیان فروش فراهم کرده ‌است. کافی است به سامانه سهام عدالت آگاه se.agah.com وارد شوید و درخواست فروش خود را ثبت نهایی کنند. ادامه کارشناسان آگاه با توجه به قوانین موجود دست ‌به فروش سهام عدالت مشتریان می‌زنند و مبلغ حاصل را به ‌حساب سهامداران انتقال می‌دهند. پیشنهاد می‌کنیم پیش از ثبت درخواست فروش حتما مقاله سامانه مدیریت و فروش سهام عدالت را مطالعه بفرمایید تا به ‌خوبی با روند ثبت این درخواست آشنا شوید.

 

جمع‌بندی

دریافت کد بورسی در عسلویه به شما امکان خرید و فروش سهام در بازار بورس را خواهد داد. شما می‌توانید تمامی مراحل ثبت ‌نام برای دریافت کد بورسی را در سامانه آگاه اکسپرس طی کنید. در این سامانه کد معاملاتی نیز به مشتریان ارائه می‌شود. ضمن این که احراز هویت نیز به‌ صورت آنلاین و رایگان خواهد بود.

آدرس و شماره تماس شعبه عسلویه

 

 

فرم تماس

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عدد را وارد کنید: