دریافت کد بورسی و کد سجام در شاهرود

  • ۶ دی ۱۳۹۹
  • agah9
  • ۰ نظر
  • ۲۵۷ مشاهده
کدبورسی شاهرود

بازار بورس یک بستر مناسب برای کسب سود و در عین حال، حمایت از کارآفرینی و رونق چرخه تولید است که همه ما می‌توانیم به نوعی در این حمایت شریک باشیم. اگر شما هم به ‌دنبال روشی مناسب برای سرمایه‌گذاری در اقتصاد مولد کشور هستید، می‌توانید به بازار بورس وارد شوید.

با هر میزان از سرمایه (حداقل ۵۰۰ هزار تومان) می‌توانید فعالیت بورسی داشته ‌باشید. اگر به این بازار پررونق علاقه دارید، با ما همراه شوید تا در ادامه در خصوص نحوه دریافت کد بورسی در شاهرود با شما صحبت کنیم.

 

فهرست مطالب

 

کد بورسی چیست؟

کد بورسی یک شناسه ۸ بخشی است که به شما اجازه می‌دهد تا در بازار بورس فعالیت قانونی کنید. در واقع با داشتن کد بورسی در شاهرود می‌توانید به‌ عنوان یک سهامدار به خرید و فروش سهم دست بزنید (برای یادگیری و آموزش خرید و فروش در بورس کلیک کنید). این کد ۸ بخشی، از سه حرف و ۵ عدد تشکیل شده‌است.

درصورتی که متقاضی یک فرد حقیقی باشد، سه حرف اولیه این کد از نام خانوادگی وی گرفته می‌شود. به‌عنوان مثال اگر فردی با نام خانوادگی اصغری درخواست دریافت کد بورسی داشته‌باشد، کد بورسی او شبیه این خواهد بود : «اصغ ۴۵۶۷۱» البته حالتی هم وجود دارد که در آن هم حروف و هم اعداد تصادفی هستند.

کد بورسی شناسه‌ای ویژه و منحصر به‌ فرد است که به ‌ازای هر یک از افراد جامعه تنها یک مرتبه صادر می‌شود. این کد هویت شما را نزد سازمان بورس و اوراق بهادار مشخص می‌کند و هر گونه فعالیت در بازار بورس، با این کد به ثبت می‌رسد. به این ترتیب سازمان می‌تواند فعالیت تمامی سرمایه‌گذاران و معامله‌گران را رصد کند و همین مسئله امنیت بازار بورس را افزایش می‌دهد. همان طور که می‌دانید امنیت شفافیت معاملات، یکی از مزایای مهم بازار بورس است.

برای فعالیت در این بازار محدودیت سنی و تحصیلاتی در نظر گرفته نشده است. متقاضیان زیر ۱۸ سال نیز می‌توانند در بازار بورس و سرمایه فعالیت داشته‌ باشند. البته برای این که به این بازار وارد شوند، باید در زمان ثبت ‌نام تعهدنامه ولی ارائه دهند. مدرک تحصیلی نیز در هنگام ثبت نام اهمیتی ندارد و با هر سطح تحصیلی می‌توانید در این بازار فعالیت کنید. البته توجه داشته باشید که شرکت در کلاس‌های آموزش کامل بورس برای مکاهش ریسک سرمایه‌گذاری یک ضرورت محسوب می‌شود.

نحوه دریافت کد بورسی در شاهرود

دریافت کد بورسی در شاهرود اصلا سخت نیست و شما می‌توانید با چند قدم ساده به خواسته خود برسید. این چند قدم ساده عبارتند از:

• ثبت نام در سامانه سجام

• ثبت نام در سامانه کارگزاری

• احراز هویت سجام

• احراز هویت کارگزاری

با طی کردن این ۴ مرحله می‌توانید کد بورسی در شاهرود را دریافت کنید. برای گذر از این مراحل می‌توانید به ‌صورت حضوری یا آنلاین اقدام کنید. چنان چه روش حضوری را انتخاب کنید، باید از دفاتر پیشخوان دولت کمک بگیرید. کارشناسانی که در این دفاتر کار می‌کنند، خدمات مختلفی را از مرحله ثبت نام تا احراز هویت ارائه می‌دهند. شما می‌توانید از این کارشناسان بخواهید تا شما را ثبت نام کنند و مراحل احراز هویت را نیز انجام دهند. با کلیک روی لینک دفاتر پیشخوان دولت منتخب آگاه در شاهرود می‌توانید نزدیکترین گزینه به خود را پیدا کنید و در اسرع وقت به آن جا مراجعه کنید. همچنین با کلیک روی لینک دفاتر پیشخوان دولت منتخب کارگزاری آگاه با سایر این دفاتر در شهرهای دیگر ایران آشنا خواهید شد.

با انتخاب روش آنلاین، خودتان می‌توانید تمامی مراحل را به‌صورت مجازی طی کنید. در این روش محدودیتی در زمان و مکان نخواهید داشت و می‌توانید در هر زمانی که شرایط مناسبی داشتید، برای دریافت کد بورسی در شاهرود اقدام کنید. به ‌این منظور از سامانه آگاه اکسپرس کمک بگیرید. این سامانه در کوتاه‌ترین زمان به درخواست‌های شما پاسخ خواهد داد.

دریافت کد سجام در شاهرود

تمامی افرادی که قصد ورود به دنیای بورس را دارند، با سامانه سجام سر و کار پیدا خواهند کرد. زیرا بدون ورود به این سامانه و تکمیل ثبت نام امکان حضور در دنیای بورس فراهم نیست. این سامانه به همت شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه به‌ راه افتاده ‌است تا اطلاعات مشتریان را به‌ صورت یکپارچه ذخیره کند. شما به سه طریق می‌توانید برای دریافت کد سجام در شاهرود اقدام کنید. در ادامه این سه طریق را توضیح می‌دهیم:

• با مراجعه به وب سایت www.sejam.ir می‌توانید اطلاعات هویت و مالی خود را در سامانه وارد کنید و با پرداخت ۱۰ هزارتومان فرآیند ثبت نام را به‌ پایان برسانید. در ادامه کد پیگیری برای‌تان ارسال خواهدشد.

• می‌توانید از اپلیکیشن‌های مرتبط استفاده کنید (بعضی از اپلیکیشن‌های پرداخت امکان ثبت نام در سجام را فراهم کرده‌اند). از آن جایی که این اپلیکیشن‌ها واسط کاربری آسانی دارند، می‌توانید به ‌راحتی به سامانه سجام وصل شوید و به ‌همان ترتیبی که در روش قبلی گفته‌ شد، ثبت نام کنید.

• در روش سوم می‌توانید از سامانه آگاه اکسپرس با آدرس ex.agah.com کمک بگیرید. در این روش ثبت نام در سامانه سجام رایگان خواهد بود و نیازی به پرداخت ۱۰ هزار تومان نیست. ضمن این که می‌توانید به ‌طور همزمان برای دریافت کد بورسی و کد سجام در شاهرود اقدام کنید.

دریافت کد معاملاتی در شاهرود

تمامی افرادی که در دنیای بورس فعالیت دارند، باید به ‌صورت لحظه‌ای به شاخص‌های بازار توجه داشته ‌باشند و با استفاده‌ از سامانه‌های معاملاتی آنلاین دست به خرید و فروش سهام بزنند. به ‌این منظور باید از کدهای معاملاتی استفاده شود. مشتریان بورسی می‌توانند با مراجعه به کارگزاری‌های مختلف چند کد معاملاتی داشته ‌باشند و با استفاده ‌از آن‌ها در بخش‌های مختلف بازار بورس فعالیت کنند. لازم است بدانید که کارگزاری‌ها به‌ صورت رایگان به مشتریان بورسی خود کد معاملاتی ارائه می‌دهند. اگر قصد دریافت کد معاملاتی در شاهرود را دارید، می‌توانید به سامانه آگاه اکسپرس مراجعه کنید و به آسانی این کد را دریافت کنید.

سهام عدالت در شاهرود

سامانه فروش سهام عدالت

سهام عدالت یکی از پروژه‌های ملی است که در سال ۱۳۸۵ به راه افتاد. هدف از این طرح این بود که به جای پول نقد، سرمایه در اختیار اقشار کم‌درامد جامعه قرار گیرد و به توانمندسازی آن‌ها کمک کند. در نهایت این طرح حدود ۵۰ میلیون نفر از شهروندان ایرانی را تحت پوشش قرار داد.

در تمامی این سال‌ها در بازه‌های زمانی مشخص مبلغی به‌عنوان سود به حساب سهامداران واریز می‌شد. به‌ تازگی سهام عدالت آزاد شده ‌است و سهامداران می‌توانند مدیریت آن را خود به دست بگیرند. البته برای فروش این سهم باید به اطلاعیه‌های دولت و ناظر بازار دقت شود که این کار برای برخی از افراد دشوار است. به ‌همین دلیل کارگزاری آگاه قابلیت تازه‌ای را نیز در زمینه مدیریت و فروش سهام عدالت به خدمات خود افزوده ‌است.

اگر شما هم قصد فروش سهام عدالت در شاهرود را دارید، می‌توانید با مراجعه به سامانه سهام عدالت آگاه به آدرس se.agah.com اختیار فروش سهام‌تان را به این مجموعه واگذار کنید. در ادامه کارشناسان آگاه با در نظر گرفتن تمامی شرایط سهام‌تان را به فروش می‌رسانند و پول ناشی از آن را به حساب‌تان انتقال می‌دهند.

اگر اطلاعات کافی و دقیقی در خصوص واگذاری سهام عدالت ندارید، می‌توانید مقاله سامانه مدیریت و فروش سهام عدالت را مطالعه بفرمایید.

 

جمع‌بندی

برای این که در بازار بورس و سرمایه فعالیت داشته ‌باشید، باید چند گام اساسی و مهم بردارید. ما در این مقاله در خصوص نحوه دریافت کد بورسی در شاهرود و تمامی روندی که باید پشت ‌سر گذاشته‌ شود با شما صحبت کردیم. شما می‌توانید تمامی این مراحل را با کمک کارگزاری آگاه طی کنید. این مجموعه خدمات زیادی از جمله: صدور کد معاملاتی، فروش سهام عدالت، سبدگردانی و… نیز ارائه می‌دهد.

آدرس و شماره تماس شعبه شاهرود

 

 

فرم تماس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عدد را وارد کنید: