دریافت کد بورسی و کد سجام در سمنان

  • ۲ دی ۱۳۹۹
  • agah9
  • ۰ نظر
  • ۲۹۹ مشاهده
کدبورسی سمنان

بازار بورس ویژگی‌های منحصر به فردی دارد که در سایر بازار‌ها دیده نمی شود. ‌سرمایه‌گذاری با پول کم، سود زیاد، امکان مدیریت سرمایه به صورت آنلاین و …. وجه تمایز این بازار از سایر بازارهای ‌سرمایه‌گذاری است.

بنابراین طبیعی است که طرفداران بیشتری هم داشته باشد. ورود به بازار بورس نیاز به داشتن کد بورسی دارد. در ادامه این مطلب روند دریافت کد بورسی در سمنان را با جزئیات توضیح می‌دهیم.

 

فهرست مطالب

 

کد بورسی چیست؟

ورود تکنولوژی به همه عرصه‌ها از جمله بازار بورس باعث شده بتوان همه کارها را از راه دور و غیر حضوری انجام داد. دریافت کد بورسی در سمنان نیز به صورت غیر حضوری انجام می‌شود. البته می‌توانید این کار را به دفاتر پیشخوان دولت نیز بسپارید. بد نیست قبل از مرور مراحل دریافت کد بورسی ابتدا ماهیت آن را بررسی کنیم. کد بورسی شناسه‌ای چند رقمی است که چند حرف هم از فامیلی افراد در آن دیده می‌شود. به واسطه این کد نظارت روی بازار بورس افزایش یافته و امنیت آن بیشتر شده است. شاید قبل از این تخلفات بیشتری در بازار صورت می‌گرفت اما با وجود کد بورسی و قابلیت پیگیری تخلفات حجم آن نیز کاهش یافته است.

تخلفات بورسی مواردی مانند سیگنال فروشی، ایجاد صف خرید و فروش کاذب، دستکاری معاملات، سفارش چینی و … است که تمام آن‌ها در هنگام ثبت نام برای متقاضی بیان می‌شود. همین‌طور برای اطمینان از آگاهی حداقلی متقاضی ثبت نام یک آزمون ساده نیز برگزار می‌شود. تنها با کسب نمره حد نصاب می‌توانید برای دریافت کد بورسی در سمنان اقدام کنید.

نحوه دریافت کد بورسی در سمنان

اولین قدم برای دریافت کد بورسی در سمنان ثبت نام در سامانه سجام است. با وارد کردن اطلاعات و دریافت کد پیگیری مراحل ثبت نام انجام می‌شود. بعد از آن باید با داشتن کد سجام، برای احراز هویت اقدام کنید و در نهایت موفق به دریافت کد بورسی در سمنان خواهید شد. تمام افراد می‌توانند برای دریافت کد بورسی در سمنان اقدام نمایند. هیچ محدودیت سنی و تحصیلی برای آن وجود ندارد. کد بورسی هیچ تاریخ انقضایی ندارد و حتی اگر بعد از دریافت آن از فعالیت در بورس پشیمان شدید هم مشکلی برای‌تان ایجاد نمی‌شود. این کد به صورت منحصر به فرد برای هر فرد صادر می‌شود و کد هیچ کس با دیگری یکسان نیست. ماهیت کد بورسی شبیه به کد ملی است و بر خلاف این که افراد می‌توانند چند کد معاملاتی داشته باشند، در مورد کد بورسی تنها مجازند یک کد دریافت کنند.

دریافت کد سجام در سمنان

داشتن کد سجام در سمنان از الزامات فعالیت در بازار بورس است چرا که اصلا به واسطه همین کد و احراز هویت آن، کد بورسی صادر می‌شود. سامانه سجام هدفش جمع آوری اطلاعات مشتریان و طبقه‌بندی آن‌ها است. آدرس سایت سجام sejam.ir است. با ورود به این سایت می‌توانید ثبت نام برای دریافت کد بورسی در سمنان را آغاز کنید. ابتدا باید یک شماره موبایل که به نام خودتان است ارائه دهید و بعد از تایید آن از طریق پیامک ارسالی، سایر فرم‌ها را پر کنید. اطلاعات مورد نیاز سجام شامل اطلاعات هویتی و مالی افراد می‌شود. بعد از دریافت این اطلاعات و تکمیل ثبت نام کد سجام یا همان کد پیگیری سامانه برای‌تان ارسال می‌شود. سپس باید از طریق خود سجام احراز هویت را انجام دهید تا بتوانید کد بورسی در سمنان را دریافت کنید.

احراز هویت در سجام به صورت اینترنتی و حضوری انجام می‌شود. برای احراز هویت حضوری به دفاتر پیشخوان دولت منتخب آگاه در سمنان مراجعه کنید. احراز هویت غیر حضوری از طریق اینترنت انجام می‌شود. لینک سایت‌ها و سامانه‌های مورد تایید، در سایت سجام قرار داده شده است که با انتخاب آن‌ها می‌توانید احراز هویت را از طریق اپلیکیشن یا تحت وب انجام دهید.

دریافت کد معاملاتی در سمنان

کارگزاری‌ها یکی از عنصرهای کلیدی در بازار بورس هستند که بستر ارتباط بین واگذارکننده سهام و خریدار را فراهم می‌کنند. بعد از دریافت کد بورسی حالا نوبت به کد معاملاتی می‌رسد. کارگزاری آگاه نیز سامانه ex.agah.com را به منظور ثبت نام راه اندازی کرده است. در آگاه اکسپرس به طور هم زمان می‌توان برای دریافت کد سجام و کد معاملاتی اقدام کرد.

ثبت نام از طریق سامانه آگاه اکسپرس کاملا رایگان است. در این سامانه فقط یک بار اطلاعات‌تان را وارد می‌کنید و فقط احراز هویت کدها به صورت جداگانه انجام می‌شود. احراز هویت کارگزاری آگاه در دفاتر پیشخوان دولت منتخب آگاه یا شعب آگاه انجام می‌گیرد. در صورتی که قبلا در سامانه سجام ثبت نام و احراز هویت را انجام داده باشید، نیازی به احراز هویت مجدد برای کارگزاری نیست.

سهام عدالت در سمنان

سامانه فروش سهام عدالت

سهام عدالت یک پروژه ملی است که در سال ۱۳۸۵ و دولت دولت نهم راه‌اندازی شد. هدف این بود که به جای یارانه نقدی، سهام شرکت‌های دولتی در اختیار مردم قرار گیرد تا سرمایه باارزشی برای زندگی آن‌ها باشد. نکته مهم دیگر تحقق اهداف خصوصی‌سازی از طریق اعطای سهام شرکت‌های دولتی به مردم بود. البته هیچ یک از این خواسته‌ها عملا محقق نشد زیرا مردم اجازه دخل و تصرفی در سهم‌ها نداشتند و مدیریت به شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی سپرده شد. در سال ۱۳۹۹ طرح آزادسازی سهام عدالت آغاز شد. به این صورت که سهامداران می‌توانستند تصمیم بگیرند که آیا ترجیح می‌دهند مستقیما مدیریت سهم‌ها را به عهده بگیرند یا ترجیح می‌دهند این کار همچنان به عهده شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی باشد. از این طریق امکان فروش سهام عدالت فراهم شد.

کارگزاری آگاه در زمینه سهام عدالت نیز سامانه‌ای برای عموم مردم در نظر گرفته است. سامانه se.agah.com سامانه‌ای برای فروش و مدیریت سهام عدالت است. از سمنان و هر نقطه دیگری از ایران می‌توانید به صورت آنلاین از سامانه مذکور استفاده کنید (البته به شرطی که روش آزادسازی مستقیم را انتخاب کرده باشید). این سامانه فقط برای افرادی که عضو کارگزاری آگاه هستند طراحی نشده است و حتی اگر کد معاملاتی در کارگزاری آگاه نداشته باشید باز هم می‌توانید از خدمات سامانه برای فروش سهام عدالت خود در سمنان استفاده کنید. توضیحات تکمیلی در خصوص فروش سهام عدالت از طریق کارگزاری آگاه در مقاله سامانه مدیریت و فروش سهام عدالت بیان شده است.

 

جمع‌بندی

مراحل دریافت کد بورسی در سمنان را با هم بررسی کردیم. فعالیت در بورس بسیار وسوسه کننده است. سودهای بالا نیز افراد را ترغیب به ورود به بورس می‌کند. برای ورود و فعالیت در بورس نیاز به کد معاملاتی و کد بورسی دارید. لازمه دریافت کد بورسی نیز داشتن کد سجام است، به همین دلیل حتما باید در این سامانه ثبت نام کنید. سامانه آگاه اکسپرس ثبت نام این دو کد را به صورت هم زمان انجام می‌دهد. همچنین این کارگزاری برای فروش سهام عدالت سامانه‌ای مجزا در اختیار کاربران قرار می‌دهد.

آدرس و شماره تماس شعبه سمنان

 

 

فرم تماس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عدد را وارد کنید: