دریافت کد بورسی و کد سجام در سراوان

  • ۲۳ دی ۱۳۹۹
  • agah9
  • ۰ نظر
  • ۱۸۲ مشاهده
کدبورسی سراوان

برای ین که آینده درخشان و موفقی داشته ‌باشیم، باید همین امروز راهی مطمئن برای سرمایه‌گذاری پیدا کنیم. به این ترتیب می‌توانیم ضمن افزایش سرمایه خود، رفاه بیشتری را تجربه کنیم. یکی ‌از راه‌های مطمئن که اتفاقا این روزها رونق بسیار خوبی هم پیدا کرده، سرمایه گذاری در بازار بورس است.

با سرمایه‌گذاری در بورس می‌توان ضمن ارتقای رفاه زندگی و سرمایه، به افزایش کارآفرینی و رونق چرخه تولید کمک کرد. ما در ادامه در مورد تمامی مراحلی که باید برای دریافت کد بورسی در سراوان طی شود، با شما صحبت خواهیم‌ کرد.

 

فهرست مطالب

 

کد بورسی چیست؟

برای این که بتوانید در بازار بورس فعالیت کنید، باید بر طبق قوانین سازمان بورس و اوراق بهادار کشور پیش بروید. اولین قدمی که باید بردارید، دریافت کد بورسی در سراوان است. با در اختیار داشتن این کد، می‌توانید در قالب سهامدار در بازار بورس فعالیت داشته‌ باشید. کد بورسی شناسه‌‌ای ویژه است که در خصوص انحصاری بودن شباهت بسیاری به کد ملی دارد. کد بورسی همانند کد ملی تنها یک مرتبه برای شما صادر خواهد شد و برای شناسایی هویت شما به کار گرفته می‌شود.

تمامی افراد حقیقی و حقوقی می‌توانند برای دریافت کد بورسی در سراوان اقدام کنند. این کد متشکل از سه حرف و ۵ عدد تصادفی است. در نهایت این ۵ عدد تصادفی هستند که به خلق یک شناسه منحصر به فرد منجر می‌شوند.

از آن جایی که امکان دریافت چندباره کد بورسی در سراوان وجود ندارد، سازمان بورس کشور امکان بازیابی کد بورسی مشتریان را فراهم کرده ‌‌است. به این ترتیب اگر کد بورسی خود را فراموش کرده باشید، می‌توانید مجددا ان را بازیابی کنید.

چنانچه زیر ۱۸ سال دارید و می‌خواهید وارد بازار بورس شوید، می‌توانید پیش ‌از دریافت کد بورسی در سراوان تعهدنامه ولی دریافت کنید. به این ترتیب اجازه خواهید داشت تا به عنوان فردی مستقل در بازار بورس فعالیت کنید.

نحوه دریافت کد بورسی در سراوان

برای دریافت کد بورسی در سراوان می‌توان به دو طریق اینترنتی و حضوری اقدام کرد. اگر چه امکان پیگیری به دو روش مختلف وجود دارد، اما روندی که باید طی شود در هر دو روش یکسان خواهد بود. تمامی متقاضیان برای اخذ کد بورسی در سراوان باید در سامانه‌های سجام و کارگزاری ثبت ‌نام کنند و پس از آن احراز هویت انجام دهند. در صورتی‌ که روش حضوری را انتخاب کنند، این روند به دست کارشناسان دفاتر پیشخوان دولت طی خواهد شد. اما اگر روش اینترنتی را انتخاب کرده باشند، خودشان می‌توانند از طریق اینترنت کد بورسی در سراوان را دریافت کنند.

افرادی که ترجیح می‌دهند برای دریافت کد بورسی در سراوان به صورت حضوری اقدام کنند، می‌توانند روی لینک دفاتر پیشخوان دولت منتخب آگاه در سراوان کلیک کنند و فهرست دفاتر را مشاهده کنند. با کلیک روی لینک دفاتر پیشخوان دولت منتخب کارگزاری آگاه لیستی از دفاتر شهرهای دیگر را مشاهده خواهید کرد.

افرادی که روش اینترنتی را انتخاب کرده ‌باشند، خودشان مسئول ثبت‌ نام یا احراز هویت خواهند بود. به ‌این ترتیب باید بر طبق مراحل تعریف‌شده در سامانه‌های سجام و کارگزاری پیش بروند تا در نهایت کد بورسی را دریافت کنند. سامانه آگاه اکسپرس که به کارگزاری آگاه تعلق دارد، بستر مناسبی را برای ثبت ‌نام و احراز هویت آسان مشتریان بورسی فراهم کرده ‌‌است.

دریافت کد سجام در سراوان

برای ین که بتوانید فعالیت بورسی خود را آغاز کنید، باید برای دریافت کد سجام در سراوان اقدام کنید. این سامانه ملی به منظور ذخیره‌سازی و پشتیبانی از داده‌های بورسی کشور به راه افتاده‌ است. برای این که بتوانید اطلاعات هویتی و مالی خود را در این سامانه وارد کنید، سه راه خواهید داشت که در ادامه هر یک از این سه راه را شرح خواهیم ‌داد:

• پس‌ از مراجعه به وب سایت سامانه سجام با آدرس www.sejam.ir باید تمامی فرم‌های هویتی و مالی را تکمیل کنید. پس‌از آن باید مبلغ ۱۰ هزار تومان بپردازید تا در نهایت کد پیگیری دریافت کنید.

• با استفاده‌‌از اپلیکیشن‌های واسط مثل آپ می‌توانید به وب سایت سامانه سجام متصل شوید. در ادامه باید همانند راه اول اطلاعات خود را تکمیل کنید و با پرداخت مبلغ ۱۰ هزار تومان به کار خود خاتمه دهید.

• استفاده ‌‌از سامانه ex.agah.com ساده‌ترین راه ثبت نام در بورس است. شما می‌توانید با مراجعه به این سامانه از خدمات متنوعی استفاده کنید. به عنوان مثال می‌توانید بدون پرداخت هیچ هزینه‌‌ای کد سجام را دریافت کنید یا به طور همزمان برای دریافت کد بورسی و کد معاملاتی اقدام کنید. 

برای مطالعه بیشتر می‌توانید نحوه دریافت کد پیگیری سجام را مطالعه نمایید.

نکته: شما می‌توانید از یکی از این سه روش برای ثبت ‌نام استفاده کنید و به صورت حضوری یا اینترنتی احراز هویت انجام دهید.

دریافت کد معاملاتی در سراوان

برای این که بتوانید در دنیای بورس فعالیت هدفمند و دقیق داشته ‌باشید، به کد معاملاتی نیاز خواهید داشت. این کد به شما اجازه استفاده‌‌ از سامانه‌های معاملاتی و خدمات آنلاین را خواهد داد.

برای دریافت کد معاملاتی در سراوان باید به کارگزاری‌ها مراجعه کنید. از آن جایی که برای دریافت کد معاملاتی محدودیتی تعریف نشده‌‌ است، می‌توانید با مراجعه به چندین کارگزاری، چند کد معاملاتی داشته‌ باشید. به این ترتیب می‌توانید با استفاده ‌‌از چند کد معاملاتی، عملکردهای متنوعی در بازار بورس را تجربه کنید.

این نکته را به خاطر داشته‌باشید که صدور کد بورسی و کد معاملاتی توسط کارگزاری آگاه به صورت رایگان انجام خواهد شد. با استفاده ‌‌از سامانه آگاه اکسپرس می‌توانید نام کاربری و گذرواژه دریافت کنید و پس‌ از آن فعالیت حرفه‌ای بورسی خود را آغاز کنید.

سهام عدالت در سراوان

سامانه فروش سهام عدالت

سهام عدالت یکی از طرح‌های بزرگ ملی است که از سال ۱۳۸۵ اجرایی شد. سود ناشی ‌از این سهام در زمان‌های مختلف به حساب سهامداران ریخته می‌شد، همانند یارانه به ‌ارتقای کیفیت زندگی افراد کمک می‌کرد و مدیریت سهام به عهده شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی بود. به تازگی و در راستای طرح آزادسازی سهام عدالت، سهامداران می‌توانند به طور مستقل برای خرید یا فروش سهام خود اقدام کنند.

اگر به دنبال دیدن فیلم آموزش خرید و فروش آنلاین سهام در بورس هستید وارد شوید.

از آنجایی که فروش سهام عدالت بر طبق قوانین و اعلامیه‌های دولتی، توسط بانک‌های عامل یا کارگزاری‌ها انجام می‌شود. این کارگزاری با به راه‌‌انداختن سامانه سهام عدالت آگاه با آدرس se.agah.com شرایط ویژه‌‌ای را برای فروش سهام عدالت مهیا کرده‌‌است. به ‌این ترتیب افراد می‌توانند با مراجعه به ‌این سامانه اختیار فروش سهام عدالت در سراوان را به کارگزاری بسپارند. در ادامه، تمامی روال فروش سهام عدالت به کارشناسان کارگزاری آگاه سپرده خواهد شد و در نهایت سود حاصل از فروش به حساب سهامداران انتقال پیدا می‌کند. برای کسب اطلاعات بیشتر، مقاله سامانه مدیریت و فروش سهام عدالت را مطالعه بفرمایید.

 

جمع‌بندی

بازار بورس یک بازار مطمئن و سودده است که می‌توان با ورود به آن، به سود بسیاری دست پیدا کرد. برای ورود به این بازار باید کد بورسی دریافت کنید. ما در این مقاله درباره نحوه دریافت کد بورسی در سراوان و خدماتی که کارگزاری آگاه در این زمینه ارائه می‌دهد، با شما صحبت کردیم. در صورتی‌ که سوالات بیشتری در این زمینه دارید، می‌توانید به بآشگاه مشتریان یا شعبه کارگزاری آگاه در شهر خود مراجعه بفرمایید.

آدرس و شماره تماس شعبه سراوان

 

 

فرم تماس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عدد را وارد کنید: