دریافت کد بورسی و کد سجام در سبزوار

  • ۲۹ آذر ۱۳۹۹
  • agah9
  • ۰ نظر
  • ۱۲۶ مشاهده
کد بورسی سبزوار

چند وقتی است فعالیت در بورس تبدیل به یکی از بحث‌های داغ شده است. سرمایه‌گذاری در هر بازاری نیاز به قدری دانش و اطلاعات دارد.

بازار بورس نیز از این قاعده مستثنی نیست و اگر واقع‌بینانه به آن نگاه کنیم، می‌توانیم بگوییم در صورتی که با آگاهی لازم وارد این بازار شوید سود خوبی به دست می‌آورید بنابراین لازم است از ابتدای کار قدم‌های درست و اصولی بردارید. در این مطلب قصد داریم نحوه دریافت کد سجام و کد بورسی در سبزوار را بررسی کنیم.

 

فهرست مطالب

 

کد بورسی چیست؟

قبل از اقدام برای دریافت کد بورسی در سبزوار باید بدانیم که اساسا کد بورسی چیست و چطور باید برای دریافت آن اقدام کرد. کد بورسی یک شناسه منحصر به فرد است که به هر شخص تنها یک بار تعلق می‌گیرد و هویت بورسی آن فرد را نزد سازمان بورس و اوراق بهادار مشخص می‌کند. همان طور که برای انجام هر گونه فعالیت بانکی به کد ملی نیاز داریم، برای فعالیت در بورس و بازار سرمایه نیز به کد بورسی نیاز خواهیم داشت.

کد بورسی معمولا از سه حرف اول نام خانوادگی افراد و پنج عدد تصادفی تشکیل می‌شود مانند: «صبو ۵۶۴۸۲» البته حالت دیگری نیز وجود دارد که در آن حروف هم به صورت تصادفی انتخاب می‌شوند.

برای صدور کد بورسی محدودیت تحصیلی و مالی وجود ندارد. افراد زیر ۱۸ سال یا کسانی که مدرک تحصیلی پایین‌تر از دیپلم دارند نیز می‌توانند در بورس فعالیت داشته باشند. البته افراد زیر سن قانونی باید تعهدنامه ولی ارائه دهند.

نحوه دریافت کد بورسی در سبزوار

برای دریافت کد بورسی در سبزوار می‌توانید از سامانه آگاه اکسپرس استفاده کنید. بعد از تکمیل ثبت نام و گرفتن کد سجام برای احراز هویت به دفاتر پیشخوان دولت در سبزوار می‌روید. البته این مرحله را نیز می‌توانید اینترنتی انجام دهید فقط به این شرط که از اپلیکیشن‌های تاییدشده این سایت‌ها استفاده کنید.

به تازگی در زمان ثبت نام کد بورسی آزمونی آنلاین گرفته می‌شود که با کسب حد نصاب نمره می‌توانید کد بورسی در سبزوار را دریافت کنید. همچنین در زمان ثبت نام باید متعهد شوید که تمام معاملات‌‌تان را بر اساس چارچوب و قانون بازار انجام می‌دهید. در صورت عدم رعایت قوانین بورس، سازمان اجازه دارد کد بورسی شما را مسدود کند و مانع فعالیت‌‌تان شود. همین‌طور تعهد می کنید که آگاهانه وارد بازار بورس شدید و می‌دانید که این بازار ریسک دارد و همیشه قرار نیست سود کنید.

دریافت کد سجام در سبزوار

دریافت کد سجام لازمه داشتن کد بورسی در سبزوار است. این کد توسط سامانه‌ای با همین نام صادر می‌شود. سامانه سجام (سامانه جامع اطلاعات مشتریان) وظیفه یکپارچه‌سازی اطلاعات هویتی و مالی افراد را به عهده دارد. به همین دلیل هنگام اقدام برای دریافت کد سجام در سبزوار باید تمام اطلاعات هویتی و مالی درخواست شده را به درستی وارد سایت کنید. ثبت نام از طریق سایت سجام به آدرس www.sejam.ir انجام می‌شود. البته از طریق سامانه ex.agah.com می‌توانید ثبت نام سجام و کارگزاری را به صورت همزمان انجام دهید.

بعد از انجام ثبت نام و دریافت کد سجام باید برای احراز هویت آماده شوید. همان طور که قبلا گفته شد این احراز هویت هم به صورت اینترنتی و هم به صورت حضوری انجام می‌شود. دقت داشته باشید اگر روند ثبت نام و دریافت کد بورسی در سبزوار را از طریق سایت کارگزاری آگاه انجام دادید، دیگر نیازی به مراجعه به سایت سجام را ندارید اما احراز هویت سامانه سجام و کارگزاری آگاه به طور جداگانه و به تفکیک انجام می‌شود.

برای احراز هویت حضوری باید از طریق دفاتر پیشخوان دولت اقدام کنید. با کلیک روی لینک دفاتر پیشخوان منتخب آگاه در سبزوار فهرست دفاتر و آدرس و اطلاعات تماس آن‌ها را مشاهده خواهید کرد. همچنین برای مشاهده اطلاعات دفاتر سراسر کشور از لینک دفاتر پیشخوان دولت منتخب کارگزاری آگاه استفاده کنید.

دریافت کد معاملاتی در سبزوار

دریافت کد معاملاتی مرحله مهم دیگری است که باید قبل از آغاز فعالیت در بورس طی شود. این کد به شما این امکان را می‌دهد تا از طریق یک کارگزاری به خرید‌ و ‌فروش سهام بپردازید. برای دریافت کد معاملاتی در سبزوار می‌توانید وارد سامانه آگاه اکسپرس شوید و اطلاعات خواسته‌شده را وارد کنید. اگر قبلا به طور جداگانه در سامانه سجام ثبت نام کرده باشید تنها با وارد کردن شماره همراه، تمام اطلاعات‌‌تان به سایت کارگزاری انتقال پیدا می‌کند. در نهایت نیز برای دریافت کد معاملاتی باید توسط کاگزاری آگاه احراز هویت شوید.

توجه داشته باشید با وجود دریافت کد بورسی در سبزوار تا کد معاملاتی نداشته باشید نمی‌توانید فعالیتی انجام دهید. در حقیقت اگر کد بورسی شبیه کد ملی در نظر بگیریم که برای افتتاح حساب در بانک ضروری است، کد معاملاتی خاصیتی شبیه شماره حساب دارد. شما می‌توانید نزد بانک‌های مختلفی حساب باز کنید و شماره حساب‌های مختلفی داشته باشید، اما تنها یک کد ملی خواهید داشت. به همین صورت امکان دریافت چند کد معاملاتی از چند کارگزاری مختلف نیز وجود دارد.

سهام عدالت در سبزوار

سامانه فروش سهام عدالت

شاید زمانی فعالیت در بازار بورس تنها به عده‌ای از سرمایه‌داران و متخصصین این حوزه ختم می‌شد اما امروزه افراد زیادی در این بازار فعالیت دارند. سهام عدالت نیز یکی از دلایل دیگر توجه افراد به این بازار است. سهام عدالت به عنوان بسته‌هایی برای حمایت خانوار در نظر گرفته شده بود که سالانه سودی از آن به حساب افراد خانواده واریز می‌شد. تا مدت‌ها سهام عدالت غیر قابل فروش بود، تا این که در سال جاری قوانین آن تغییر کرد و این امکان ایجاد شد تا بخشی از سهام فروخته شود. این مدیریت سهام عدالت در بستر کارگزاری‌ها و بانک‌ها انجام می‌شود. با مراجعه به سامانه se.agah.com می‌توانید برای مدیریت سهام عدالت خود اقدام و درخواست فروش ثبت کنید.

به علاوه کسانی که می‌خواهند مدیریت و فروش سهام خود را دست بگیرند ولی در این زمینه اطلاعاتی ندارند می‌توانند با مراجعه به مقاله سامانه مدیریت و فروش سهام عدالت از نکات کلیدی در زمینه فروش سهام عدالت در سبزوار مطلع شوند.

 

جمع‌بندی

بازار بورس از بازار‌های پرطرفدار سرمایه‌گذاری است که اگر در آن فعالیتی آگاهانه داشته باشید می‌توانید نتایج مطلوبی نیز دریافت کنید. قبل از فعالیت در این بازار باید کد بورسی و کد معاملاتی داشته باشید. برای دریافت کد بورسی در سبزوار می‌توانید از طریق سامانه آگاه اکسپرس اقدام کنید. بد نیست بدانید کارگزاری‌ها در زمینه سهام عدالت نیز خدمات ارائه می‌دهند. همچنین اگر اطلاعاتی درباره بورس و خرید‌ و ‌فروش سهام ندارید، دوره‌های آموزشی آگاه یک گزینه عالی برای آغاز مسیر موفقیت شما محسوب می‌شوند.

آدرس و شماره تماس شعبه سبزوار

 

فرم تماس

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عدد را وارد کنید: