دریافت کد بورسی و کد سجام در رفسنجان

  • ۲۹ آذر ۱۳۹۹
  • agah9
  • ۰ نظر
  • ۲۷۸ مشاهده
کدبورسی رفسنجان

بازار بورس را می‌توان یکی از شاخص‌های سنجش وضعیت اقتصاد هر کشوری دانست. فعالیت و پویایی این بازار نشان از تولید و رونق اقتصادی دارد. وارد کردن حساب‌شده مازاد سرمایه به بورس با چشم‌انداز بلندمدت، می‌تواند به نتایج مطلوبی منجر شود و شاید نتوان سود این بازار را با دیگر بازارها مقایسه کرد.

قبل از هر چیز باید بدانید چطور می‌توانید وارد این بازار شوید. در ادامه این مطلب نحوه دریافت کد بورسی در رفسنجان و تمامی مراحلی که برای ثبت نام سجام و احراز هویت باید طی شود، به طور کامل توضیح داده خواهد شد.

 

فهرست مطالب

 

کد بورسی چیست؟

فعالیت در بازار بورس منوط به داشتن کد بورسی است. این کد از سه حرف و پنج عدد تشکیل می‌شود که هویت شما را نزد سازمان بورس و اوراق بهادار مشخص می‌کند. حروف این کد از حروف اول فامیلی انتخاب می‌شود. کد بورسی هر شخصی منحصر به فرد است و امکان ندارد با کد فرد دیگری یکسان باشد. همچنین هیچ‌کس نمی تواند دو کد بورسی داشته باشد.

داشتن این کد به شما اجازه می‌دهد تا در بازار بورس فعالیت کنید. ‌همین‌طور در حین دریافت کد بورسی در رفسنجان باید به قوانین بازار بورس متعهد شوید. رعایت قوانین، عدم خرید ‌و ‌فروش غیر قانونی و … از مهم‌‌ترین موارد این تهعد است. به علاوه در بخشی از آن اقرار می‌کنید که با آگاهی کامل وارد این بازار شده و می‌دانید که در بازار بورس احتمال سود و زیان به یک اندازه است.

این قوانین علاوه بر این که تا حدودی افراد را نسبت ماهیت بازار بورس آگاه می‌کند، از بروز تخلفات و در نهایت آسیب به این بازار جلوگیری به عمل می‌آورد.

نحوه دریافت کد بورسی در رفسنجان

روند اخذ کد بورسی در رفسنجان اینترنتی انجام می‌شود. روال کار به این صورت است که ابتدا باید در سامانه سجام ثبت نام و بعد از دریافت کد مخصوص این سامانه برای احراز هویت اقدام کنید. احراز هویت در دفاتر پیشخوان دولت در رفسنجان صورت می‌گیرد. البته می‌توانید احراز هویت را نیز از طریق اینترنت انجام دهید؛ برای این کار باید اپلیکیشن‌های مورد تایید را نصب و از آن طریق اقدام کنید.

برای دریافت کد بورسی در رفسنجان و دیگر مناطق کشور، محدودیت سن و تحصیلات وجود ندارد. در گذشته به افراد زیر سن قانونی و کسانی که مدرک تحصیلی زیر دیپلم داشتند، کد معاملاتی آفلاین داده می‌شد. در حال حاضر این قانون تغییر کرده است و همه می‌توانند از طریق پنل آنلاین کارگزاری‌ها معامله کنند. البته از افراد زیر ۱۸ سال تعهدنامه ولی دریافت می‌شود.

دریافت کد سجام در رفسنجان

همان طور که اشاره کردیم برای دریافت کد بورسی در رفسنجان باید کد سجام داشته باشید. کد سجام توسط سامانه سجام (سامانه جامع اطلاعات مشتریان) صادر می‌شود. این سامانه اطلاعات هویتی و مالی افراد را جمع‌آوری و آن‌ها را به صورت یک سیستم یکپارچه ذخیره می‌کند. برای دریافت کد سجام در رفسنجان باید وارد www.sejam.ir سامانه شوید و بعد از وارد کردن مشخصات و پرداخت مبلغ اندکی ثبت نام را تکمیل کنید و سپس کد رهگیری که همان کد سجام است به شماره‌ای که در سامانه ثبت کرده‌اید ارسال می‌شود.

مرحله بعدی احراز هویت است که به صورت حضوری در دفاتر پیشخوان دولت و به صورت غیر حضوری در اپلیکیشن‌های تایید شده توسط سامانه سجام انجام می‌شود. با مراجعه به این لینک می‌توانید فهرست دفاتر پیشخوان دولت منتخب کارگزاری آگاه را در سراسر کشور مشاهده کنید. بعد از این مرحله، کد بورسی ظرف چند روز برای‌تان پیامک خواهد شد.

دریافت کد معاملاتی در رفسنجان

کد معاملاتی یکی دیگر از الزامات فعالیت در بازار بورس است. این کد توسط کارگزاری‌ها که رابط اصلی بین واگذارکنندگان سهام و خریداران آن هستند، صادر می‌شود. تا زمانی که کد معاملاتی نداشته باشید نمی‌توانید در کارگزاری فعالیت کنید.

کارگزاری آگاه از طریق آدرس ex.agah.com با دریافت اطلاعات هویتی ثبت نام کد معاملاتی در رفسنجان را انجام می‌دهد. این کارگزاری امکان ویژه‌ای دارد که با ورود به سایت آن می‌توانید هم زمان در خود کارگزاری و ‌همین ‌طور در سامانه سجام ثبت نام کنید. با این تفاوت که دیگر نیاز به پرداخت هیچ مبلغی نیست. اگر هم در سایت سجام جداگانه ثبت نام کرده‌اید، دیگر نیازی نیست تمام اطلاعات را پر کنید، تنها با وارد کردن شماره تلفن، تمام اطلاعات‌تان از سامانه سجام فراخوانی می‌شود.

به خاطر داشته باشید چه در آگاه اکسپرس هر دو ثبت نام را با هم انجام دهید و چه جداگانه ثبت نام کنید، در هر دو صورت باید دو بار احراز هویت انجام دهید. یک بار توسط کارگزاری برای دریافت کد معاملاتی و یک بار هم توسط سامانه سجام برای دریافت کد بورسی در رفسنجان؛ این دو احراز هویت به صورت آنلاین نیز امکان‌پذیر است.

سهام عدالت در رفسنجان

سامانه فروش سهام عدالت

سهام عدالت مجموعه‌ای از سهام چندین شرکت دولتی است که در قالب یک طرح حمایتی در اختیار خانواده‌های متوسط و ضعیف قرار گرفت. البته تا چندی پیش فقط سود این سهام سالانه به حساب افراد واریز می‌شد اما در سال جاری قوانین تغییر کرد و به موجب آن سهام قابل واگذاری شد. یعنی با توجه به چارچوب خاص می‌توان بخشی از این سهام را فروخت. کارگزاری آگاه در مورد مدیریت و فروش سهام عدالت نیز یک سامانه مخصوص دارد که از طریق لینک se.agah.com می‌توانید وارد آن شوید و درخواست فروش را ثبت کنید. متقاضیان فروش سهام عدالت در رفسنجان و سایر نقاط کشور می‌توانند جزئیات و نکات مهم در خصوص فروش و مدیریت آن را در مقاله سامانه مدیریت و فروش سهام عدالت کارگزاری آگاه مطالعه کنند.

 

جمع‌بندی

در این مطلب فرایند دریافت کد بورسی در رفسنجان را با هم بررسی کردیم. بازار بورس یک بستر پرسود برای ‌سرمایه‌گذاری است. خصوصا که با مبلغ کم نیز می‌توان وارد این بازار شد، در صورتی که بازارهایی مثل بازار طلا، ملک و … این قابلیت را ندارند. برای فعالیت در این بازار باید کد سجام، کد معاملاتی و کد بورسی داشته باشید که برای دریافت تمام آن‌ها از طریق اینترنت می‌توانید اقدام کنید. کارگزاری آگاه با تخصیص دادن سامانه‌ای جداگانه به سهام عدالت، فروش و مدیریت آن را آسان‌‌تر کرده‌اند.

آدرس و شماره تماس شعبه رفسنجان

 

 

فرم تماس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عدد را وارد کنید: