دریافت کد بورسی و کد سجام در خمینی شهر

  • ۲۹ آذر ۱۳۹۹
  • agah9
  • ۰ نظر
  • ۹۵ مشاهده
کدبورسی در خمینی شهر

رونق بازار بورس موجب شده ‌است تا هر روز بر تعداد علاقمندان این عرصه افزوده شود. اگر شما هم تصمیم دارید به‌ عنوان یک سرمایه‌گذار پا به ‌این میدان بگذارید، باید کد بورسی دریافت کنید.

کد بورسی از طریق سازمان بورس به متقاضیان ارائه می‌شود و شناسه‌ای است که هویت آن‌ها را نزد سازمان مشخص می‌کند. ما در این مقاله درباره راه‌های دریافت کد بورسی در خمینی شهر با شما صحبت می‌کنیم.

 

فهرست مطالب

 

کد بورسی چیست؟

برای این که در نزد ارگان‌های دولتی شناخته شوید یا بتوانید در جامعه فعالیت کنید، به کد ملی نیاز خواهید داشت. کد بورسی چیزی شبیه به کد ملی است و به شما کمک می‌کند تا در بازار بورس به‌ عنوان یک فرد معتبر شناخته شوید. قبل از بررسی مراحل دریافت کد بورسی در خمینی شهر بهتر است ابتدا کمی با ساختار و اجزای آن آشنا شویم. به‌ طور کلی کد بورسی از ۸ جز تشکیل شده‌است. این اجزا برای افراد حقیقی و حقوقی کمی متفاوت است.

کد بورسی افراد حقیقی از ۳ حرف و ۵ عدد تشکیل می‌شود. ۳ حرفی که در ابتدای کد بورسی به ‌چشم می‌خورد، مخففی از سه حرف اول نام‌ خانوادگی متقاضی است. به ‌عنوان مثال کد بورسی فردی که نام‌ خانوادگی‌اش شرافتی باشد چیزی شبیه این خواهد بود: «شراف ۴۵۲۷۱»

برای دریافت کد بورسی در خمینی شهر هیچ گونه محدودیتی از لحاظ سن درنظر گرفته نشده ‌است. به ‌طور کلی تمامی افراد جامعه و با هر میزان تحصیلاتی می‌توانند در این بازار به ‌عنوان سهامدار حضور داشته ‌باشند. البته برای این که بتوانید سرمایه‌گذاری موفقی در این عرصه داشته ‌باشید، باید دانش و مهارت لازم بورسی را کسب نمایید. امکان حضور افرادی که زیر ۱۸ سال هستند نیز در بازار بورس مهیا است. این دسته از افراد می‌توانند از ولی خود تعهدنامه دریافت کنند. با ارائه این تعهدنامه به سازمان بورس امکان دریافت کد بورسی درخمینی شهر برای کودکان و نوجوانان نیز وجود دارد.

نحوه دریافت کد بورسی در خمینی شهر

برای این که بتوانید کد بورسی در خمینی شهر را دریافت کنید، باید مراحل ثبت نام را به‌ صورت اینترنتی پیش ببرید. داشتن کد بورسی به شما اجازه حضور در بازار بورس و فرابورس را خواهد داد. رجوع به سامانه سجام و سامانه مخصوص کارگزاری از الزامات دریافت کد بورسی به‌ حساب می‌آید. پس ‌از ثبت ‌نام در این دو سامانه، احراز هویت انجام می‌شود. در صورتی‌که احراز هویت نیز با موفقیت انجام شود، کد بورسی در یک بازه ۲۴ تا ۴۸ ساعته صادر خواهد شد و این فرایند یک تا دو روز کاری به طول می‌انجامد. برای احراز هویت دو راه در پیش ‌رو خواهید داشت. شما می‌توانید از میان گزینه‌های حضوری و آنلاین یک مورد را انتخاب کنید.

چنان چه انتخاب شما احراز هویت حضوری باشد، باید مدارک مورد نیاز هویتی را به یکی از دفاتر پیشخوان دولت ارائه دهید تا روند احراز هویت به‌ درستی و طبق برنامه طی شود. اگر در خمینی شهر زندگی می‌کنید، می‌توانید با کلیک روی لینک دفاتر پیشخوان دولت منتخب آگاه در خمینی شهر، گزینه مورد نظرتان را پیدا کنید. اگر هم در شهرهای دیگر سکونت دارید، می‌توانید با کلیک بر روی لینک دفاتر پیشخوان دولت منتخب کارگزاری آگاه لیستی از این دفاتر در شهرهای مختلف و اطلاعات تماس و آدرس‌های هر یک را مشاهده کنید.

احراز هویت آنلاین یک راه سریع و آسان است. در این روش نیازی به مراجعه حضوری نیست و می‌توانید تمامی مراحل احراز هویت را به‌ صورت اینترنتی طی نمایید. فقط کافی است تا به سامانه آگاه اکسپرس که به کارگزاری آگاه تعلق دارد، وارد شوید و در کوتاه‌ترین بازه زمانی احراز هویت کنید. برای احراز هویت آنلاین سجام نیز باید از طریق اپلیکیشن‌های مورد تایید این سامانه استفاده کنید.

دریافت کد سجام در خمینی شهر

برای حضور مطمئن و دقیق در یک عرصه گسترده نیاز به یکپارچه‌سازی داده‌ها و محافظت هرچه بیشتر از آن‌ها است. از آن جایی که بازار بورس و اوراق بهادار یک بازار گسترده و کلیدی در کشور به ‌حساب می‌آید، نیاز به یک سامانه دقیق به ‌منظور ایجاد پیوستگی در میان داده‌ها وجود دارد. از همین ‌رو شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه، سامانه‌ای را به‌نام سجام راه‌اندازی کرد. در این سامانه تمامی‌اطلاعات مربوط به مشتریان نگهداری می‌شود. تمامی افرادی که قصد ورود به بازار بورس را دارند، باید در ابتدا در این سامانه ملی با آدرس www.sejam.ir ثبت‌ نام کنند.

افرادی که قصد دریافت کد سجام در خمینی شهر را دارند، می‌توانند ضمن رجوع به این سامانه، از اپلیکیشن‌های مرتبط با این موضوع نیز کمک بگیرند. روند ثبت ‌نام در سامانه سجام بسیار آسان است. پس از تکمیل اطلاعات هویتی و مالی، مبلغ ۱۰ هزار تومان پرداخت می‌شود. پس از این دو اقدام کد سجام برای متقاضی پیامک خواهد شد.

افرادی که به ‌دنبال راهی آسان برای دریافت کد سجام و کد بورسی در خمینی شهر هستند، می‌توانند با مراجعه به سامانه آگاه اکسپرس یا لینک ex.agah.com راهی آسان‌تر را طی کنند. با استفاده از این سامانه دیگر نیازی به ثبت نام جداگانه در سامانه‌های سجام و کارگزاری نیست. افراد می‌توانند هردوی این ثبت ‌نام‌ها را به ‌صورت رایگان در سامانه آگاه اکسپرس انجام دهند.

دریافت کد معاملاتی در خمینی شهر

معاملات بورس از طریق سامانه‌های آنلاین کارگزاری‌ها انجام می‌گیرد. برای استفاده از این سامانه‌ها، نیاز به ‌دریافت کد معاملاتی خواهد بود.

شما می‌توانید با مراجعه به سامانه آگاه اکسپرس برای دریافت کد معاملاتی در خمینی شهر اقدام کنید. در ادامه نام کاربری و گذرواژه‌ای به شما ارائه می‌شود که می‌توانید با استفاده از آن خرید و فروش سهام را انجام دهید. سهامداران می‌توانند از کارگزاری‌های مختلف چند کد معاملاتی دریافت کنند و با استفاده از آن‌ها فعالیت‌های مختلف و جداگانه‌ای در بازار بورس داشته باشند. اگر کد بورسی را شبیه کد ملی در نظر بگیریم، کد معاملاتی خاصیتی شبیه شماره حساب دارد. شما یک بار و به وسیله شماره ملی خود نزد سیستم بانکی کشور و بانک مرکزی شاخته می‌شوید اما ممکن است از چند بانک مختلف، شماره حساب دریافت کنید.

سهام عدالت در خمینی شهر

سامانه فروش سهام عدالت

سهام عدالت پروژه‌ای است که با هدف رشد اقشار کم‌درآمد طراحی شد. هدف این پروژه این بود که با اعطای سام شرکت‌های دولتی به جای پول نقد، خانوارها توانمندتر و مستقل‌تر شوند. این سهام از سال ۱۳۸۵ واگذار شد و سود حاصل از آن به‌حساب سهامداران واریز می‌شد. یکی از قوانینی که در خصوص این سهام وجود داشت، عدم اختیار در خرید و فروش آن بود. این قانون تا سال ۱۳۹۹ پابرجا بود. در سال ۱۳۹۹ اعلام شد که سهامداران می‌توانند با انتخاب روش آزادسازی مستقیم سهام خود را به ‌فروش برسانند.

اگر قصد فروش سهام عدالت در خمینی شهر را دارید، می‌توانید به سامانه سهام عدالت آگاه به آدرس se.agah.com وارد شوید. در ادامه با ثبت درخواست فروش، اختیار فروش سهام‌تان را به کارگزاری آگاه انتقال می‌دهید. کارگزاری آگاه نیز با توجه به قوانین موجود به‌ صورت تدریجی سهام متقاضیان را به ‌فروش می‌رساند و سود فروش را به‌ حساب شما منتقل می‌کند. اگر با روند ثبت درخواست فروش آشنایی ندارید، می‌توانید با مطالعه مقاله سامانه مدیریت و فروش سهام عدالت» اطلاعات خوبی در این خصوص به‌ دست آورید.

 

جمع‌بندی

مراحل دریافت کد بورسی در خمینی شهر را با هم بررسی کردیم. برای طی تمامی این مراحل می‌توانید از سامانه آگاه اکسپرس استفاده کنید یا در صورت تمایل، کار را به دفاتر پیشخوان دولت بسپارید. دقت داشته باشید که دریافت این کد آغاز مسیر شما محسوب می‌شود و قبل از شروع معاملات، بهتر است نسبت به ارتقای سطح دانش بورسی خود اقدام کنید. به این ترتیب می‌توانید ریسک سرمایه‌گذاری خود را تا حدود زیادی کاهش دهید و به سودهای بیشتری دست یابید.

آدرس و شماره تماس شعبه خمینی شهر

 

 

فرم تماس

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عدد را وارد کنید: