دریافت کد بورسی و کد سجام در تربت حیدریه

  • ۲۹ آذر ۱۳۹۹
  • agah9
  • ۰ نظر
  • ۹۰ مشاهده
کدبورسی تربت حیدریه

معمولا زمانی که سخن از سرمایه‌گذاری به میان می‌آید، مبالغ کلان در ذهن همه افراد تداعی می‌شود. کمتر بازاری است که در ان بتوان با سرمایه اندک سوده بسیار به دست آورد. بازار بورس با توجه‌به شرایط ویژه‌اش بستری مناسبی را برای ورود سرمایه‌های کوچک و بزرگ به‌ عرصه اقتصاد مولد فراهم می‌کند.

اگر شما هم از علاقمندان این بازار هستید، باید پیش از هرکاری، کد بورسی تهیه کنید. ما در ادامه درباره دریافت کد بورسی در تربت حیدریه با شما صحبت خواهیم‌کرد.

 

فهرست مطالب

 

کد بورسی چیست؟

اگر به ‌دنبال راهی هستید تا با سرمایه‌گذاری روزهای روشنی را برای آینده رقم بزنید، باید به بازار بورس و سرمایه وارد شوید. شما می‌توانید با تصمیم‌های درست در این بازار خیلی زود به موفقیت‌های چشمگیر دست پیدا کنید. در نخستین مرحله باید برای دریافت کد بورسی در تربت حیدریه اقدام بفرمایید. با در اختیار داشتن این کد، شرایط اولیه برای ورود در بازار بورس مهیا خواهد شد. کد بورسی شناسه‌ای همانند کد ملی است که هویت شما را نزد سازمان بورس و اوراق بهادار برملا خواهد کرد. به افرادی که به منظور اخذ کد بورسی در تربت حیدریه اقدام کرده‌ باشند، اجازه خرید و فروش سهام داده خواهد شد.

نکته مهمی‌که درمورد کد بورسی وجود دارد، منحصر به ‌فرد بودن آن است. در واقع کد بورسی هر فردی انحصارا به خودش تعلق دارد. این کد که از ۸ بخش تشکیل شده ‌است، مجموعه‌ای از اعداد و حروف است. بخش حروف که بخش ابتدایی کد بورسی است، از نام‌خانوادگی متقاضی گرفته می‌شود و بخش اعداد به صورت کامپیوتری و تصادفی انتخاب می‌شود. به عنوان مثال اگر فردی با نام‌خانوادگی کریمی درخواست اخذ کد بورسی در تربت حیدریه کند، سه حرف اولیه این کد «کری» خواهد بود و در ادامه ۵ عدد تصادفی می‌آید مانند «کری۵۶۱۴۹» ترکیب این حروف و اعداد در نهایت یک کد انحصاری برای تمام متقاضیان سراسر کشور خلق می‌کند.

اگر قصد دریافت کد بورسی در تربت حیدریه را دارید، بهتر است کمی بیشتر در مورد آن بدانید:

• کد بورسی همانند کد ملی تنها یک مرتبه صادر خواهدشد.

• این کد توسط سازمان بورس کشور برای متقاضیان صادر می‌شود.

• امکان تغییر کد بورسی و یا دریافت مجدد آن وجود نخواهد داشت. مگر درصورتی‌که اطلاعات هویتی متقاضی دستخوش تغییرات تازه‌ای شود. در این ‌صورت می‌توان نسبت‌ به دریافت کد بورسی تازه اقدام کرد.

• تمامی افراد با هر رده سنی اجازه ورود به بازار بورس را خواهند داشت. البته درصورتی‌که متقاضی زیر ۱۸ سال سن داشته‌باشد، باید تعهدنامه ولی را اخذ کند.

• برای دریافت کد بورسی در تربت حیدریه محدودیت تحصیلی درنظر گرفته نشده‌ است. شما می‌توانید با هر میزان از تحصیلات، دانش بورسی خود را ارتقا دهید و پا به میدان بورس بگذارید.

نحوه دریافت کد بورسی در تربت حیدریه

برای دریافت کد بورسی در تربت حیدریه راه سختی را در پیش نخواهید داشت. فقط کافی است از طریق اینترنت به سامانه سجام و سامانه مخصوص کارگزاری وارد شوید. با تکمیل فرم اطلاعات متقاضی، راه ثبت‌ نام را با موفقیت پیموده‌اید. البته ناگفته نماند که پس‌از تکمیل اطلاعات باید احراز هویت انجام دهید تا در نهایت کد بورسی صادر شود.

از گذشته تا کنون احراز هویت تغییرات زیادی پیدا کرده ‌است. در گذشته مسئولیت احراز هویت مشتریان به ‌طور کل به شعب کارگزاری‌ها واگذار شده بود. مشتریان موظف بودند تا با مراجعه به کارشناس کارگزاری و ارائه مدارک هویتی، احراز هویت انجام دهند. اما پس‌ از مدتی این مسئولیت از دوش کارگزاری‌ها برداشته ‌شد و به دفاتر پیشخوان دولت واگذار شد.

درحال حاضر مشتریان می‌توانند با مراجعه به دفاتر پیشخوان دولت احراز هویت انجام دهند. شما می‌توانید با کلیک روی لینک دفاتر پیشخوان دولت منتخب آگاه در تربت حیدریه از میان لیست موجود، نزدیک‌ترین دفتر به خود را پیدا کنید. لینک دفاتر پیشخوان دولت منتخب کارگزاری آگاه به شما کمک خواهد کرد تا اطلاعاتی در خصوص این دفاتر در سایر شهرهای ایران به ‌دست آورید.

دفاتر پیشخوان دولت از همان مرحله اولیه ثبت‌ نام در سامانه سجام و کارگزاری تا مرحله احراز هویت با مشتریان همراه خواهند بود. در واقع مشتریان می‌توانند از صفر تا صد کار دریافت کد بورسی را به کارشناسان دفاتر پیشخوان دولت بسپارند. البته ناگفته نماند که این روزها استقبال از روش ثبت‌ نام و احراز هویت آنلاین بیشتر شده ‌است. درحقیقت متقاضیان ترجیح می‌دهند تا در زمان دلخواه خود، با مراجعه به سامانه‌های سجام و کارگزاری ثبت‌ نام و احراز هویت انجام دهند.

در روش احراز هویت آنلاین می‌توانید با مراجعه به سامانه‌های مرتبط به روند دریافت کد بورسی با موفقیت خاتمه دهید. برای این کار از اپلیکیشن‌هایی که در این خصوص طراحی شده‌اند کمک بگیرید تا احراز هویت سجام انجام شود. برای احراز هویت کارگزاری نیز باید به سامانه مخصوص کارگزاری وارد شوید و احراز هویت کنید. سامانه آگاه اکسپرس با کاربری آسان به شما کمک می‌کند تا در کوتاهترین زمان احراز هویت کارگزاری را انجام دهید.

دریافت کد سجام در تربت حیدریه

در این روزها بازار بورس به یک بازار بزرگ و پرمخاطب تبدیل شده ‌است. بدیهی است که در چنین شرایطی نیاز به راهی مطمئن برای محافظت از اطلاعات سرمایه‌گذاران خواهدبود. شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه با راه‌اندازی سامانه سجام، فضایی مناسب برای محافظت و یکپارچه‌سازی این اطلاعات را مهیا کرد. به‌ این ‌ترتیب تمامی اطلاعات سرمایه‌گذاران بورسی در یک بانک اطلاعاتی جمع‌آوری می‌شود و به خوبی از این اطلاعات که به ‌نوعی سرمایه‌های مملکت هستند، نگهداری خواهد شد.

با راه‌اندازی سامانه سجام یک چارچوب مناسب برای ورود به بازار بورس فراهم شد. حالا تمامی متقاضیان اعم از اتباع خارجی، افراد حقیقی و افراد حقوقی باید در مرحله اولیه به وب‌سایت www.sejam.ir وارد شوند. پس‌از آن باید اطلاعات هویتی و مالی مختلفی را تکمیل کنند. با پرداخت مبلغ ۱۰ هزارتومان این فرآیند به اتمام می‌رسد و کد سجام به شماره تلفن همراه متقاضی پیامک می‌شود.

اگر به دنبال راهی ساده‌تر و کوتاه‌تر برای دریافت کد بورسی و کد سجام در تربت حیدریه هستید، پیشنهاد می‌کنیم تا از خدمات کارگزاری آگاه بهره ببرید. با کلیک روی لینک ex.agah.com دیگر نیازی به مراجعه‌های جداگانه به سامانه سجام و کارگزاری نیست. شما می‌توانید هر دو ثبت نام را درهمین سامانه انجام دهید. ضمن اینکه کارگزاری آگاه برای ثبت ‌نام در این دو سامانه هیچ مبلغی را از مشتریان دریافت نخواهد کرد و تمامی مراحل ثبت‌ نام رایگان خواهد بود.

دریافت کد معاملاتی در تربت حیدریه

برای حضور در تمامی کارگزاری‌ها و انجام معاملات بورسی نیاز به کد معاملاتی خواهد بود. اگرچه تمامی علاقمندان به بازار بورس تنها یک کد بورسی خواهند داشت، اما می‌توانند چند کد معاملاتی دریافت کنند و در کارگزاری‌های مختلف دست به خرید و فروش سهام بزنند. برای دریافت کد معاملاتی در تربت حیدریه می‌توانید به سامانه اگاه اکسپرس مراجعه کنید.

سهام عدالت در تربت حیدریه

سامانه فروش سهام عدالت

ارائه سهام عدالت به اقشار کم‌درآمد جامعه، راهکاری برای توانمندسازی خانواده‌های ایرانی بود. این طرح که از سال ۸۵ اجرایی شد، بستر مناسبی را برای رشد قشر ضعیف جامعه فراهم کرد. سهام عدالت که در واقع بحشی از سهام شرکت‌های دولتی به حساب می‌آید در سال‌های اولیه بدون اجازه خرید و فروش به افراد واگذار شد. البته سود حاصل از سرمایه‌گذاری در بازه‌های زمانی مشخص به حساب سهامداران واریز می‌شد. در سال ۹۹ سهامداران اجازه خرید و فروش سهام عدالت را پیدا کردند.

در حال حاضر سهام‌داران می‌توانند با ورود به سامانه سهام عدالت آگاه با آدرس se.agah.com اختیار فروش سهام را به کارگزاری آگاه واگذار کنند. به‌ این ترتیب بدون نگرانی و دغدغه می‌توانند از سود حاصل از فروش سهام عدالت بهره‌مند شوند. کارگزاری آگاه تمامی مسئولیت بررسی بازار و قوانین حاکم برای فروش سهام عدالت را بر عهده می‌گیرد و سهام عدالت را به صورت تدریجی و تحت نظارت ناظر بازار به ‌فروش می‌رساند. برای استفاده از این سامانه نیازی به داشتن کد بورسی نیست.

برای واگذاری اختیار فروش سهام عدالت به کارگزاری آگاه باید ثبت درخواست فروش انجام داد. شما می‌توانید با مطالعه مقاله سامانه مدیریت و فروش سهام عدالت به خوبی با روندی که باید طی شود، آشنا شوید.

 

جمع‌بندی

برای ورود به بازار بورس و خرید و فروش سهام در این حوزه باید اقدامات متعددی انجام شود. ما در این مقاله در خصوص دریافت کد بورسی در تربت حیدریه که از اصلی‌ترین اقدامات به حساب می‌آمد با شما صحبت کردیم. مرحله احراز هویت و دریافت کد معاملاتی از دیگر اقداماتی است که می‌توان با کمک کارگزاری آگاه به‌‌ راحتی آن‌ها را به سرانجام رساند.

آدرس و شماره تماس شعبه تربت حیدریه

 

 

فرم تماس

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عدد را وارد کنید: