دریافت کد بورسی و کد سجام در بیرجند

  • ۲۹ دی ۱۳۹۹
  • agah9
  • ۰ نظر
  • ۱۹۰ مشاهده
کدبورسی بیرجند

مدت‌ها است فعالیت در بورس به بحث داغی در سطح جامعه تبدیل شده است. خانواده‌های زیادی درگیر بورس و خرید سهام هستند. بخشی از محبوبیت بازار بورس به مزیت‌های آن نسبت به سایر بازارهای سرمایه‌گذاری برمی‌گردد. سرمایه‌گذاری با پول کم از اصلی‌ترین ویژگی‌های آن است که امکان فعالیت را برای تمام اقشار جامعه فراهم می‌کند. سوددهی بالای بازار بورس از دیگر موارد محبوبیت این بازار است.

از این رو هر روز به تعداد سرمایه‌گذاران و طرفداران بورس اضافه می‌شود. یکی از دغدغه‌های تازه‌کارها و کسانی که می‌خواهند وارد بازار بورس شوند دریافت کد بورسی است. در این مقاله صفر تا صد ورود به بازار بورس را بررسی می‌کنیم. با مطالعه ادامه مطلب دریافت کد بورسی در بیرجند را بررسی می‌کنیم.

 

فهرست مطالب

 

کد بورسی چیست؟

قبل از صحبت درباره دریافت کد بورسی در بیرجند ابتدا می‌خواهیم در مورد ماهیت این کد اطلاعاتی در اختیارتان قرار دهیم. کد بورسی یک کد منحصر‌به‌فرد برای فعالیت در بورس است. این کد از حروف ابتدایی نام خانوادگی افراد و هچنین چند عدد تشکیل می‌شود. وجود کد بورسی به عنوان یک عنصر از روند سامان‌دهی برای نظارت بیشتر و بهتر در بازار ضروری است. به واسطه این کد فعالیت افراد به طور دقیق و شفاف قابل بررسی است که همین موضوع نیز از تخلفات این حوزه می‌کاهد.

با داشتن کد بورسی می‌توانید وارد شبکه بازار بورس شوید و خرید‌و‌فروش سهام را آغاز کنید (برای دیدن فیلم آموزش خرید و فروش آنلاین سهام در بورس کلیک کنید). این کد از جهاتی شبیه به کد ملی است، چون هم برای هر فرد تنها یک کد صادر می‌شود و هم هیچ دو نفری نمی‌توانند کد یکسانی داشته باشند. فعالیت در بازار بورس بدون داشتن این کد امکان‌پذیر نیست و فرقی نمی‌کند برای خودتان می‌خواهید کد بگیرید یا برای فرزند ۱۰ساله‌تان و یا برای شرکت و موسسه‌ای حقوقی؛ در هر صورت باید برای فعالیت در بورس ابتدا کد بورسی را دریافت کنید. محدودیت سنی و تحصیلی در این زمینه وجود ندارد اما افراد زیر ۱۸ سال باید تعهدنامه ولی ارائه دهند.

نحوه دریافت کد بورسی در بیرجند

برای دریافت کد بورسی در بیرجند باید وارد سامانه سجام شوید و با ثبت اطلاعات لازم، هویت خود را مشخص کنید. همان‌طور که گفته شد کد بورسی به همه افراد حقیقی و حقوقی تعلق می‌گیرد. برای افراد حقیقی مشخصاتی مانند شماره ملی، شماره حساب و … لازم است و برای شرکت‌های حقوقی نیز باید مدارکی از جمله آگهی تاسیس، مدارک مدیر عامل و … ارائه شود. یک راه ساده‌تر ثبت نام در سامانه آگاه اکسپرس است که به واسطه آن، ثبت نام رایگان سجام و کارگزاری به صورت همزمان انجام می‌شود.

دریافت کد بورسی الزامی برای فعالیت در بازار بورس ایجاد نمی‌کند و می‌توانید هر زمانی که خواستید برای شروع معاملات خود اقدام کنید. دریافت کد بورسی در بیرجند و شروع فعالیت در بورس اول ماجرا است. اصلی‌ترین بخش خرید‌و‌فروش اصولی و حساب‌شده سهام است. به همین دلیل هم در هنگام ثبت نام هم آزمونی ساده از فرد متقاضی گرفته می‌شود و هم تعهدی مبنی بر این که از ریسک بازار بورس آگاه است.

البته در تعهدات ثبت نام قسمتی نیز برای رعایت قوانین و مقررات وجود دارد که در صورت عدم رعایت آن‌ها سازمان بورس می‌تواند حساب کاربری شما را مسدود کند؛ زمان ثبت نام نیز از این حیث تذکراتی داده می‌شود.

دریافت کد سجام در بیرجند

همانطور که گفته شد ثبت نام در بورس منوط به داشتن کد سجام است و روند دریافت کد بورسی در بیرجند با ثبت نام کد سجام آغاز و با احراز هویت این سامانه به اتمام می‌رسد. در واقع دریافت کد سجام در بیرجند و احراز هویت آن منجر به دریافت کد بورسی می‌شود. ثبت نام در سجام از طریق سایت خود سجام به آدرس sejam.ir و همین‌ طور از طریق آگاه اکسپرس انجام می‌شود. این دو سایت به صورت جداگانه ثبت نام سجام را انجام می‌دهند و بعد از دریافت اطلاعات هویتی و مالی فرد، کد پیگیری یا همان کد سجام را از طریق پیامک برایش ارسال می‌کنند.

سامانه سجام با هدف یکپارچه‌سازی اطلاعات مشتریان بازار بورس راه‌اندازی شده است و برای ارائه خدمات به کاربران مبلغی اندک نیز دریافت می‌کند. البته این سامانه هدف تجاری ندارد و این هزینه صرف خدمات ارائه شده، می‌شود. یکی از تفاوت‌های ثبت نام کد سجام در بیرجند از طریق سامانه سجام و کارگزاری آگاه نیز در همین مورد است. ثبت نام در آگاه اکسپرس نیاز به پرداخت هیچ هزینه‌ای ندارد و این کارگزاری هزینه‌های خود را از سایر خدمات ارائه شده به کاربران به دست می‌آورد. اگر در مورد بازیابی و دریافت کد پیگیری سجام به مشکل خوردید کلیک کنید.

موضوع دیگر در ثبت نام کد بورسی بیرجند احراز هویت کد سجام است. برای احراز هویت دو راه حضوری و غیر حضوری وجود دارد. برای احراز هویت حضوری به دفاتر پیشخوان دولت منتخب آگاه در بیرجند مراجعه کنید. همچنین در لینک دفاتر پیشخوان دولت منتخب کارگزاری آگاه آدرس و اطلاعات دفاتر سراسر کشور را مشاهده خواهید کرد. احراز هویت غیر حضوری از طریق اپلیکیشن‌های مورد تایید سامانه یا به صورت آنلاین تحت وب انجام می‌شود.

برای اطلاع از درگاه‌های معتبر احراز هویت آنلاین، می‌توانید به سامانه سجام مراجعه کنید. با انتخاب گزینه احراز هویت غیر حضوری لینک‌های مورد تایید این سامانه نمایش داده می‌شود.

دریافت کد معاملاتی در بیرجند

با وجود این که دریافت کد بورسی در بیرجند اصلی‌ترین شرط برای ورود به بازار بورس است اما برای خرید‌و‌فروش سهام به کد معاملاتی نیز احتیاج دارید. کد معاملاتی تنها از طریق کارگزاری‌ها ارائه می‌شود و به واسطه این کد می‌توانید در بازار بورس خرید‌و‌فروش سهام انجام دهید.

کارگزاری‌ها نقش پررنگی در بازار بورس دارند و خرید‌و‌فروش سهام تنها از درگاه این کارگزاری‌ها میسر است. به همین جهت کد معاملاتی در بیرجند نیز از ضرورت‌های فعالیت در بورس به حساب می‌آید. ثبت نام کد معاملاتی کارگزاری آگاه در سامانه ex.agah.com انجام می‌شود. این سامانه برای ثبت نام کد سجام نیز خدمات ویژه‌ای دارد. در واقع در آگاه اکسپرس می‌توانید به صورت هم‌زمان برای دریافت کد سجام و کد معاملاتی اقدام کنید.

سهام عدالت در بیرجند

سامانه فروش سهام عدالت

سهام عدالت را می‌توان به نوعی یارانه تلقی کرد، چرا که این سبد سهام به اقشار ضعیف‌تر تعلق گرفته و سالانه سود سهام به حساب افراد واریز می‌شود. هدف دیگر این طرح، آغاز فرایند خصوصی‌سازی و اعطای سهام دولتی به عموم مردم بود. با این حال، سهامداران اجازه فروش سهام خود را نداشتند و مدیریت به دست شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی سپرده شده بود. از زمانی که سهام عدالت اجازه فروش پیدا کرد متقاضیان زیادی وارد بازار بورس شدند. اصلی‌ترین دلیل آن هم رشد زیاد این سهام بود. البته عدم اجازه فروش سهام، در رشد سهام عدالت نقش به سزایی داشت.

افرادی که روش آزادسازی مستقیم را انتخاب کرده‌اند، می‌توانند برای فروش سهام عدالت در بیرجند به سامانه se.agah.com مراجعه کنند. کارگزاری آگاه این سامانه را به صورت اختصاصی برای مدیریت و فروش سهام عدالت راه‌اندازی کرده است و یکی از مهم‌ترین مزیت‌هایش این است که تمام افراد بدون عضویت در این کارگزاری می‌توانند از این سامانه استفاده کنند. جزئیات فروش سهام عدالت از طریق کارگزاری آگاه در مقاله سامانه مدیریت و فروش سهام عدالت به طور کامل شرح داده شده است.

 

جمع‌بندی

مراحل دریافت کد بورسی در بیرجند را با هم بررسی کردیم. برای طی تمامی این مراحل می‌توانید از سامانه آگاه اکسپرس استفاده کنید یا کار را به دفاتر پیشخوان دولت بسپارید. دقت داشته باشید که دریافت کد بورسی و کد معاملاتی تنها گام نخست در مسیر موفقیت است و قبل از آغاز معاملات، لازم است آموزش ببینید. همچنین می‌توانید از خدمات مشاوره و مدیریت دارایی کارگزاری آگاه استفاده کنید.

آدرس و شماره تماس شعبه بیرجند

 

 

فرم تماس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عدد را وارد کنید: