دریافت کد بورسی و کد سجام در بوکان

  • ۳۰ آذر ۱۳۹۹
  • ۰ نظر
  • ۴۲۱ مشاهده
کدبورسی بوکان

فعالیت در بازار بورس به عنوان یکی از بازار‌‌های ‌‌‌‌سرمایه‌گذاری رشد چشم‌گیری داشته است. اصلی‌‌ترین دلیل این مسئله مزایای بورس و نوسانات بازار‌‌های دیگر مانند طلا و دلار است. سرمایه‌گذاری در این بازار با سرمایه اندک نیز امکان‌پذیر است، کاری که در بسیاری از بازارهای دیگر شدنی نیست.

تمام این ویژگی‌ها محبوبیت بازار بورس را در سراسر کشور دو چندان کرده است. دریافت کد بورسی اولین قدم برای وارد شدن به این بازار وسوسه‌انگیز است در این مطلب، تمامی جزئیات را درباره دریافت کد بورسی در بوکان بررسی خواهیم کرد.

 

فهرست مطالب

 

کد بورسی چیست؟

کد بورسی یک شناسه برای تعیین هویت افراد در بازار بورس است که از حروف اول نام خانوادگی و ‌‌‌‌همین ‌طور چند عدد تشکیل‌‌ می‌شود. برای مثال کد بورسی کسی که نام خانوادگی‌اش حمیدی باشد، چیزی شبیه این خواهد بود : «حمی ۴۵۲۷۸». هر فرد برای فعالیت در بازار بورس حتما باید کد بورسی دریافت کند اما دریافت کردن کد، اجباری برای فعالیت ایجاد نمی‌کند. کد بورسی در بوکان تاریخ انقضا ندارد و برای هر فرد تنها یک کد صادر‌‌ می‌شود.

عملکرد کد بورسی از جهتی مانند کد ملی است و هیچ کس نمی‌تواند دو کد بورسی داشته باشد و ‌‌‌‌همین ‌طور هیچ دو نفری کد بورسی یکسانی ندارند. برای دریافت کد بورسی در بوکان و ‌‌‌‌خرید‌ و ‌فروش آنلاین سهام باید در سامانه سجام و سامانه مخصوص کارگزاری ثبت نام کنید.

زمان ثبت نام کد بورسی در بوکان به صورت اینترنتی تعهدی مبنی بر رعایت قوانین بازار بورس گرفته‌‌ می‌شود. در این تهعد ذکر شده است که کاربر حق ندارد فعالیتی بر خلاف قوانین بازار و یا در راستای اخلال بورس انجام دهد؛ در غیر این صورت کد بورسی او مسدود‌‌ می‌شود. ایجاد صف خرید کاذب، سیگنال‌فروشی و… از این نمونه تخلف‌ها هستند.

نحوه دریافت کد بورسی در بوکان

رتنها راه دریافت کد بورسی در بوکان ثبت نام در سامانه جامع اطلاعات مشتریان یا همان سجام است. سجام یک سامانه ملی است که با هدف یکپارچه‌سازی اطلاعات مشتریان راه‌اندازی شده است. به این معنا که هدف تجاری یا کسب درآمد ندارد. با ثبت نام در این سامانه و احراز هویت تمام مشخصات‌‌‌‌تان به سازمان بورس کشور انتقال داده‌‌ می‌شود و بعد از آن هر فعالیت و ‌‌‌‌خرید ‌و ‌فروشی که داشته باشید با کد بورسی‌‌‌‌تان ثبت‌‌ می‌شود. برای ثبت نام در این سامانه می‌توانید شخصا و از طریق مراجعه به وب سایت sejam.ir اقدام کنید. همچنین با مراجعه به سامانه آگاه اکسپرس می‌توانید ثبت نام سجام و کارگزاری را به صورت همزمان و بدون نیاز به پرداخت هزینه انجام دهید. دفاتر پیشخوان دولت نیز مراحل ثبت نام سجام و کارگزاری را برای متقاضیان انجام می‌دهند.

دریافت کد سجام در بوکان

با مراجعه به سایت سجام sejam.ir و انتخاب گزینه ثبت نام در سجام صفحه‌‌‌ای جدید باز‌‌ می‌شود که بعد از وارد کردن شماره تلفن همراه یک کد از طرف سامانه به عنوان تاییدیه شماره موبایل، برای‌‌‌‌تان ارسال‌‌ می‌شود؛ بعد از آن‌‌ می‌توانید ثبت نام را آغاز کنید. به خاطر داشته باشید شماره تلفن همراه حتما باید متعلق به فردی باشد که‌‌ می‌خواهد برای کد بورسی در بوکان اقدام کند.

تنها با یک بار ثبت نام کردن در سامانه سجام هویت شما در سازمان بورس و کارگزاری‌ها ثبت‌‌ می‌شود. به طوری که زمان دریافت کد معاملاتی به محض این که شماره تلفن همراه خود را در سایت کارگزاری وارد‌‌ کنید تمام اطلاعات از سایت سجام فراخوانی‌‌ می‌شود. در نهایت بعد از پر کردن تمام فرم‌ها و پرداخت وجه ثبت نام کد پیگیری سامانه که همان کد سجام است برای‌‌‌‌تان ارسال‌‌ می‌شود که با در دست داشتن آن کد‌‌ می‌توانید برای احراز هویت اقدام کنید.

دریافت کد سجام در بوکان از طریق سایت آگاه اکسپرس نیز میسر است، با این تفاوت که ثبت نام کاملا رایگان است و به صورت هم‌زمان ثبت نام برای کد سجام و کد معاملاتی انجام‌‌ می‌شود. احراز هویت سامانه سجام از طریق دفاتر پیشخوان دولت و ‌‌‌‌همین‌طور به صورت غیر حضوری توسط اپلیکیشن‌‌های مورد تایید این سازمان انجام‌‌ می‌شود. با مراجعه به لینک دفاتر پیشخوان دولت منتخب کارگزاری آگاه آدرس و اطلاعات تماس دفاتر پیشخوان دولت در سراسر کشور را مشاهده خواهید کرد.

دریافت کد معاملاتی در بوکان

کارگزاری‌ها به عنوان زنجیره متصل کننده در بازار سهام وظیفه ارتباط میان خریدار سهام و واگذارکننده آن را دارند. به همین جهت هم برای هر ‌‌‌‌خرید ‌و ‌فروشی در این بازار نیاز به اخذ کد معاملاتی دارید. دریافت کد معاملاتی در بوکان و سایر شهرهای کشور مستقیما از طریق سامانه مخصوص کارگزاری آگاه به آدرس ex.agah.com انجام‌‌ می‌شود.

اگر قبلا در سامانه سجام جداگانه ثبت نام کرده باشید که تنها باید شماره تلفن خود را در هنگام ثبت نام وارد کنید. در صورتی هم که از سامانه آگاه برای ثبت نام کد معاملاتی و کد سجام استفاده کنید باید تمام مشخصات خود را پر کنید. در این روش باید تمام اطلاعات هویتی و مالی خواسته‌شده را در سامانه آگاه اکسپرس ثبت کنید.

احراز هویت سامانه سجام و کارگزاری به صورت جداگانه انجام‌‌ می‌شود. یعنی با این که ثبت نام از درگاه کارگزاری آگاه انجام شده اما احراز هویت سجام به خود سامانه سجام مربوط می‌شود. البته هر دو این سامانه‌ها امکان احراز هویت به صورت اینترنتی و غیر حضوری هم دارند، برای مراجعه حضوری نیز‌‌ می‌توانید به دفاتر پیشخوان دولت منتخب کارگزاری آگاه در بوکان مراجعه کنید.

سهام عدالت در بوکان

سامانه فروش سهام عدالت

سهام عدالت مجموعه‌‌‌ای از سهام‌‌های شرکت‌‌های تعاونی و دولتی است که توسط دولت در اختیار اقشار کم‌درامد جامعه قرار گرفته است. به موجب این طرح سود سهام عدالت در انتهای سال به حساب افراد واریز شده و تا مدتی هیچ کس اجاره فروش آن را نداشت. در واقع‌‌ می‌توان گفت این سهام نوعی کمک هزینه برای خانوار بود. ‌‌‌‌همین‌ طور این روش به نوعی باعث افزایش شرکت‌‌های تعاونی و ‌‌‌‌سرمایه گذاری در بورس شد. از اوایل سال جاری تغییر و تحولاتی در قوانین سهام عدالت صورت گرفت و قرار شد در بازه‌‌‌ای مشخص امکان فروش سهام ایجاد شود. از آن پس افراد مدیریت و فروش سهام عدالت را خودشان در دست گرفتند.

کارگزاری آگاه نیز در این راستا با ایجاد سامانه se.agah.com برای سهامداران سهام عدالت امکان مدیریت مستقیم و غیر مستقیم آن را فراهم کرده است. این سامانه تنها متعلق به مشتریان کارگزاری آگاه نیست و هر فردی‌‌ می‌تواند درخواست فروش خود را از طریق این سامانه انجام دهد. بنابراین تمامی افرادی که روش آزادسازی مستقیم را انتخاب کرده‌اند، می‌توانند برای فروش سهام عدالت در بوکان و سایر مناطق از خدمات سامانه مذکور استفاده کنند. برای اطلاعات بیشتر در این مورد‌‌ می‌توانید مقاله سامانه مدیریت و فروش سهام عدالت شوید و اطلاعاتی درباره جزئیات فروش سهام به دست آورید.

جمع‌بندی

بازار بورس بستری برای ‌‌‌‌خرید‌ و‌ فروش سهام است که این روزها بیشتر از همیشه مورد توجه قرار گرفته است. اگر می‌خواهید در بازار بورس فعالیت کنید قبل از هر چیزی باید برای کد بورسی در بوکان درخواست دهید. البته ‌‌‌‌خرید ‌و ‌فروش آنلاین نیاز به کد معاملاتی از کارگزاری‌‌های معتبر هم دارد. تمام مراحل دریافت کد بورسی در بوکان به صورت اینترنتی انجام‌‌ می‌شود، حتی مرحله احراز هویت را نیز‌‌ می‌توانید از طریق برنامه‌‌های مورد تایید انجام دهید. برای ثبت نام سجام و کارگزاری می‌توانید از سامانه آگاه اکسپرس استفاده کنید.

آدرس و شماره تماس شعبه بوکان

 

 

فرم تماس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عدد را وارد کنید: