دریافت کد بورسی و کد سجام در بوشهر

  • ۲۹ آذر ۱۳۹۹
  • agah9
  • ۰ نظر
  • ۲۸۸ مشاهده
کدبورسی بوشهر

بازار بورس در ایران، فعالیت گسترده‌ای دارد. این بازار زمینه‌ای را فراهم می‌کنند که سرمایه‌گذاران و شرکت‌های سرمایه‌پذیر بتوانند به صورت قانونی و دریک محیط شفاف با هم معامله کنند و هر دو از این معامله سود ببرند.

تمام این معاملات به صورت اینترنتی و از طریق سامانه‌های کارگزاری‌ها صورت می‌پذیرد اما برای استفاده از این سامانه‌ها افراد در ابتدا باید کد بورسی و کد معاملاتی دریافت کنند. در این مطلب، مراحل دریافت کد بورسی در بوشهر را بررسی می‌کنیم.

 

فهرست مطالب

 

کد بورسی چیست؟

کد بورسی کدی است که فرد با آن مجاز به فعالیت در بازار بورس می‌شود. این شناسه به طور خاص برای هر فرد صادر می‌شود. همه افراد حقیقی و حقوقی باید این کد را دریافت کنند و بدون داشتن کد بورسی نمی‌توان در بازار بورس فعالیت کرد.

برای دریافت کد بورسی باید از طریق سامانه سجام و سامانه کارگزای‌ها اقدام کنید. بعد از ارائه مدارک مورد نیاز و تکمیل مراحل ثبت نام، یک کد اختصاصی برای هر فرد صادر می‌شود که ساختار آن از ۳ حرف اول نام خانوادگی و ۵ عدد تصادفی تشکیل شده است. برای دریافت کد بورسی در بوشهر محدودیت سن و تحصیلات در نظر گرفته نشده است. هر فردی با هر سن و هر میزان تحصیلاتی می‌تواند در بورس فعالیت کند اما از افراد زیر ۱۸ سال تعهدنامه ولی دریافت می‌شود.

دریافت کد بورس و ثبت نام در سجام به صورت رایگان در سامانه آگاه اکسپرس

نحوه دریافت کد بورسی در بوشهر

برای گرفتن کد بورسی در بوشهر باید از طریق آنلاین اقدام کرد. ثبت نام در سامانه سجام و کارگزاری از الزامات این کار است. برای این کار می‌توانید به سامانه آگاه اکسپرس مراجعه کنید و ثبت نام سجام و کارگزاری را به صورت همزمان و بدون نیاز به پرداخت هزینه انجام دهید. پس از ثبت نام در این سامانه نوبت به احراز هویت می‌رسد. احراز هویت را می‌توانید از طریق دفاتر پیشخوان دولت یا به صورت آنلاین انجام دهید. مدارک لازم برای احراز هویت به شرح زیر است:

• اصل و فتوکپی شناسنامه

• اصل و فتوکپی کارت ملی

• شماره حساب و مدارک حساب بانکی

• آدرس و مشخصات پستی

دفاتر پیشخوان هم اکنون مسئولیت امور ثبت نام و احراز هویت را پذیرفته‌اند. با کلیک روی لینک دفاتر پیشخوان دولت منتخب آگاه در بوشهر می‌توانید فهرست این دفاتر را به همراه اطلاعات تماس و آدرس‌ها مشاهده بفرمایید. همچنین لینک دفاتر پیشخوان دولت منتخب کارگزاری آگاه آدرس و اطلاعات تماس تمامی دفاتر در سطح کشور را در اختیارتان قرار خواهد داد.

با توجه به زیاد شدن تعداد متقاضیان فعالیت در بورس و امکان ازدحام و شلوغی در این دفاتر، بهتر است که کار خود را به صورت آنلاین انجام دهید. حتی می‌توانید احراز هویت را هم به صورت اینترنتی پیگیری کنید. برای احراز هویت آنلاین کارگزاری آگاه به سامانه آگاه اکسپرس مراجعه کنید.

دریافت کد سجام در بوشهر

برای دریافت کد سجام در شیراز باید به درگاه www.sejam.ir مراجعه کنید. این سامانه توسط شرکت سرمایه‌گذاری مرکزی و سازمان بورس و اوراق بهادار و با هدف یکپارچه کردن اطلاعات مشتریان طراحی و اجرا ده است. هر فرد حقیقی و حقوقی و حتی اتباع غیر ایرانی باید برای فعالیت در بورس در این سامانه فعالیت کند. در این وب سایت ابتدا باید مراحل زیر را طی کنید:

• تکمیل اطلاعات هویتی و مالی

• پرداخت هزینه به مبلغ ۱۰ هزار تومان

پس از طی این مراحل یک کد پیگیری به شماره همراهی که در سامانه ثبت کرده‌اید ارسال می‌شود که همان کد سجام است. با در دست داشتن این کد می‌توانید برای احراز هویت و ثبت نام کارگزاری و دریافت کد بورسی در بوشهر اقدام کنید. راه دیگری هم وجود دارد که بتوانید از طریق آن کد سجام خود را دریافت کنید و آن ورود به درگاه ex.agah.com است که هزینه‌ای در بر نخواهد داشت و هر دو ثبت نام سجام و کارگزاری را می‌توان در آن به طور همزمان انجام داد.

دریافت کد معاملاتی در بوشهر

کارگزاری‌ها واسطه میان سرمایه‌گذاران و سازمان بورس و اوراق بهادار هستند. همان طور که بانک‌ها واسطه میان مردم و بانک مرکزی محسوب می‌شوند. برای فعالیت در هر بانک یک کد ملی لازم است که هویت شما را در کل سیستم بانکی کشور مشخص می‌کند و یک شماره حساب که شناسه شما نزد یک بانک به خصوص است. کد بورسی و کد معاملاتی نیز چنین شرایطی دارند.

کد معاملاتی کدی است که سرمایه‌گذار و متقاضی فعالیت در بورس با آن نزد کارگزاری شناخته می‌شود. معامله اوراق بهادار مشروط به داشتن این کد است. برای دریافت کد معاملاتی در بوشهر به سامانه آگاه اکسپرس مراجعه کنید. کد معاملاتی با کد بورسی تفاوت دارد. این کد را کارگزاری صادر می‌کند تا با آن بتوانید به سامانه‌های مخصوص کارگزاری‌ها دسترسی داشته باشید. افراد می‌توانند معاملات خود را از طریق چند کارگزاری پیش ببرند و چندین کد معاملاتی داشته باشند اما هر فرد تنها یک کد بورسی خواهد داشت. جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد مراحل انتخاب استراتژی معاملاتی موفق وارد شوید.

سهام عدالت در بوشهر

سامانه فروش سهام عدالت

سهام عدالت یکی از طرح‌های ملی برای حمایت از اقشار کم‌درامد است. این طرح در دولت نهم اجرایی شد و به موجب آن سهام بعضی از کارخانه‌های دولتی به دهک‌های خاصی از جامعه اختصاص یافت. خانواده‌های تحت پوشش کمیته امداد، بازنشستگان نیروهای مسلح، فرهنگیان و … بسیاری از گروه‌های دیگر سهام عدالت را دریافت کردند تا به جای پول نقد، سرمایه در اختیار مردم قرار گیرد. هدف دیگر این طرح پیشبرد اهداف خصوصی‌سازی بود. با این حال، مردم دخل و تصرفی در سهم‌ها نداشتند و تنها سود سالیاته به حساب‌شان واریز می‌شد. در سال ۹۹ و با ارایه طرح آزادسازی سهام عدالت، امکان مدیریت سهام در اختیار مردم قرار گرفت.

افرادی که روش آزادسازی مستقیم را انتخاب کرده باشند برای فروش سهام عدالت در بوشهر، می‌توانند با مراجعه به se.agah.com مراجعه کنند و اختیار فروش سهام را به کارگزاری آگاه بسپارند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه ثبت درخواست در این سامانه، مقاله سامانه مدیریت و فروش سهام عدالت را مطالعه بفرمایید.

 

جمع‌بندی

انتخاب روش دریافت کد بورسی در بوشهر به عهده خود شما است. برای تمامی مراحل توضیح داده شده در بالا می‌توانید به سامانه آگاه اکسپرس مراجعه کنید یا از طریق دفاتر پیشخوان دولت اقدام کنید. در هر صورت دریافت کد معاملاتی و کد بورسی تنها مرحله نخست فعالیت بورسی شما محسوب می‌شود و بهتر است قبل از هر گونه اقدام برای معامله، نسبت به شرکت در کلاس‌های آموزشی یا استفاده از خدمات مشاوره اقدام کنید.

آدرس و شماره تماس شعبه بوشهر

 

 

فرم تماس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عدد را وارد کنید: