دریافت کد بورسی و کد سجام در بهبهان

  • ۲۷ دی ۱۳۹۹
  • ۰ نظر
  • ۲۴۴ مشاهده
کدبورسی بهبهان

اگر سرمایه‌ای در اختیار دارید و به‌ دنبال راهی برای رشد این سرمایه هستید، می‌توانید به بازار بورس رجوع کنید. با حضور آگاهانه در بازار بورس می‌توانید سرمایه خود را دو تا چندین برابر کنید. اگر قصد ورود به دنیای بورس را دارید، باید در نخستین مرحله کد بورسی دریافت کنید.

با دریافت کد بورسی و کسب آموزش‌های لازم می‌توانید به موفقیت‌های چشمگیر دست پیدا کنید. ما در این مطلب درباره نحوه دریافت کد بورسی در بهبهان با شما صحبت می‌کنیم.

 

فهرست مطالب

 

کد بورسی چیست؟

برای اینکه بتوانید در بازار بورس وارد شوید و به‌عنوان یک سهامدار فعالیت داشته باشید، باید کد بورسی دریافت کنید. سازمان بورس بورس و اوراق بهادار کشور برای تمامی متقاضیان بورسی شناسه‌ای منحصربه‌فرد را در قالب کد بورسی صادر می‌کند. این کد ۸ بخشی است و مجموعه‌ای از حروف و اعداد است.

سه بخش اولیه این کد را حروف و ۵ بخش دیگر را اعداد تشکیل می‌دهند. معمولا حروف این کد از نام خانوادگی افراد تشکیل می‌شود. برای مثال کد بورسی فردی با نام خانوادگی امجد، شبیه این خواهد بود: «امج۴۷۱۹۲» در یک حالت دیگر، هم حروف و هم اعداد تصادفی خواهند بود. در نهایت یک کد منحصربه‌فرد ایجاد می‌شود.

اگر قصد دریافت کد بورسی در بهبهان را دارید، به نکات زیر توجه فرمایید:

• کد بورسی شناسه‌ای ویژه است که تا پایان عمر فقط به شما تعلق دارد. این کد تنها یک بار صادر می‌شود.

• تمامی افراد حقیقی و حقوقی می‌توانند برای دریافت کد بورسی در بهبهان اقدام کنند.

• تمامی افراد با هر سنی می‌توانند برای دریافت کد بورسی در بهبهان اقدام کنند. متقاضیانی که زیر سن قانونی قرار دارند، باید تعهدنامه ولی ارائه دهند.

• برای ورود به‌دنیای بورس، محدودیت تحصیلاتی تعریف نشده ‌است. به ‌همین دلیل هر فردی با هر میزان از تحصیلات اجازه ورود به این بازار را خواهد داشت. البته اگرچه کسب آموزش‌های بورسی از الزامات ورود به این دنیای پرسود نیست، اما می‌توان با ارتقای دانش بورسی خود، با سرعت بیشتری به سمت موفقیت حرکت کرد.

نحوه دریافت کد بورسی در بهبهان

برای دریافت کد بورسی در بهبهان باید ثبت نام انجام دهید. این ثبت نام در دو سامانه سجام و کارگزاری انجام می‌شود. پس از این که ثبت نام به ‌اتمام رسید، باید برای احراز هویت اقدام شود. با پشت ‌سر گذاشتن این دو مرحله، کد بورسی متقاضیان صادر می‌شود و به‌ عنوان یک سهامدار در دنیای بورس شناخته می‌شوند.

شما می‌توانید مرحله ثبت نام و احراز هویت را به ‌صورت حضوری یا آنلاین طی کنید. در صورتی که قصد ثبت نام و احراز هویت حضوری را داشته باشید، باید از دفاتر پیشخوان دولت کمک بگیرید. کارشناسان این دفاتر از مرحله ثبت نام تا مرحله صدور کد بورسی با شما همراه خواهند بود. شما می‌توانید با کلیک روی لینک دفاتر پیشخوان دولت منتخب آگاه در بهبهان و با نزدیکترین دفاتر موجود در شهر بهبهان آشنا شوید. اگر در شهرهای دیگری سکونت دارید، می‌توانید روی لینک دفاتر پیشخوان دولت منتخب کارگزاری آگاه کلیک کنید و نزدیکترین دفتر پیشخوان دولت به‌ خودتان را بیابید.

با افزایش مشغله‌ها در زندگی امروزی، مراجعه حضوری برای ثبت نام و احراز هویت کمی دشوار شده ‌است. حالا اکثر افراد به‌ دنبال راهی برای آسان‌تر شدن امور مختلف هستند. کارگزاری آگاه با درنظر گرفتن این خواسته مشتریان سامانه‌ای را با نام آگاه اکسپرس راه‌اندازی کرده ‌است. شما می‌توانید با مراجعه به این سامانه به‌ راحتی ثبت نام سجام و کارگزاری را به صورت همزمان انجام دهید و تنها با استفاده از همین سامانه، تمامی مراحل دریافت کد بورسی در بهبهان را طی کنید.

دریافت کد سجام در بهبهان

یکی از الزامات ورود به دنیای بورس، دریافت کد سجام است. شما می‌توانید با ثبت نام رایگان سجام، اطلاعات خود را در یک بانک اطلاعاتی قوی ذخیره‌سازی کنید. این بانک اطلاعاتی که به سامانه جامع اطلاعات مشتریان بورسی تعلق دارد، توسط شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه راه‌اندازی شده‌ است. هدف از راه‌اندازی این سامانه نگهداری دقیق از اطلاعات بورسی کشور بوده ‌است. تمامی افراد حقیقی، حقوقی و اتباع موظف هستند تا با مراجعه به وب سایت این سامانه با آدرس www.sejam.ir اطلاعات هویتی و مالی خود را ثبت کنند. البته شما می‌توانید به ‌جای رجوع به وب سایت سامانه سجام از اپلیکیشن‌های پرداخت استفاده کنید. این اپلیکیشن‌ها کاربری راحتی دارند و شما را به سامانه سجام متصل می‌کنند.

برای دریافت کد سجام در بهبهان باید به وب سایت سجام وارد شوید و فرم‌های ثبت اطلاعات را تکمیل کنید. پس از تکمیل اطلاعات نوبت به پرداخت هزینه می‌رسد. در صورتی که ۱۰ هزارتومان پرداخت کنید، کد پیگیری یا کد سجام به شماره موبالی که ثبت کرده‌اید، ارسال خواهد شد.

راه دیگر برای دریافت کد سجام استفاده ‌از سامانه آگاه اکسپرس و رجوع به لینک ex.agah.com است. با کلیک روی این لینک می‌توانید به ‌طور همزمان برای دریافت کد بورسی و کد سجام در بهبهان اقدام کنید. لازم است بدانید که ثبت نام برای دریافت کد بورسی و کد سجام در این سامانه به ‌صورت رایگان است.  همچنین شما می توانید برای آموزش بازیابی و دریافت کد پیگیری سجام ایجا کلیک کنید.

دریافت کد معاملاتی در بهبهان

عده‌ای از افراد تصور می‌کنند که کد معاملاتی همان کد بورسی است. در صورتی که این دو کد تفاوت‌های بسیاری در نحوه صدور و ماهیت دارند. برای این که در بازار بورس به‌ عنوان یک فرد معتبر شناخته شوید، به کد بورسی نیاز خواهید داشت. اما برای این که بتوانید در دنیای گسترده بورس خرید و فروش انجام دهید یا از خدمات سامانه‌های معاملاتی استفاده کنید به کد معاملاتی نیاز خواهید داشت.

اگر می خواهید فیلم آموزش خرید و فروش آنلاین سهام در بورس را مشاهده کنید وارد شوید.

شما می‌توانید با مراجعه به چندین کارگزاری، چند کد معاملاتی دریافت کنید و از این طریق، به سامانه معاملاتی چند کارگزاری دسترسی داشته باشید. کارگزاری‌ها موظف هستند برای مشتریان بورسی خود به ‌صورت رایگان کد معاملاتی صادر کنند. اگر قصد دریافت کد معاملاتی در بهبهان را دارید، می‌توانید به سامانه آگاه اکسپرس مراجعه کنید. در این سامانه امکان ثبت نام همزمان برای دریافت کد بورسی و کد معاملاتی فراهم شده ‌است.

سهام عدالت در بهبهان

سامانه فروش سهام عدالت

یکی از تصمیم‌گیری‌های مهمی که در سال ۱۳۸۵ در کشورمان اجرایی شد، به سهام عدالت مربوط می‌شود. دولت در آن سال با واگذاری سهام عدالت به اقشار کم‌درآمد بستر ورود این دسته ‌از افراد را به بازار بورس و سرمایه‌گذاری فراهم کرد. هدف این بود که سهام عدالت، به توانمندسازی خانوارهای ایرانی کمک کند و به جای اعطای وجه نقد، سرمایه در اختیارشان بگذارد. البته در تمامی این سال‌ها، سهام‌داران امکان مدیریت سهام‌شان را نداشتند و فقط از سود آن بهره‌مند می‌شدند. سود این سهام که در فواصل زمانی مختلف به‌ حساب صاحبان سهم واریز می‌شد، مثل یک یارانه به بهبود اوضاع اقتصادی قشر ضعیف جامعه کمک می‌کرد.

دولت در سال ۱۳۹۹ حق فروش سهام عدالت را، در قالب طرح آزادسازی به صاحبان سهم واگذار کرد. حالا سهامداران می‌توانند خودشان در مورد سهام عدالت تصمیم بگیرند. اگر روش مستقیم آزدسازی را انتخاب کرده‌اید و قصد فروش سهام عدالت در بهبهان را دارید، می‌توانید با مراجعه به سامانه سهام عدالت آگاه با آدرس se.agah.com به‌این کارگزاری اجازه فروش دهید. پس از واگذاری این اختیار، کارشناسان کارگزاری آگاه با کسب اجازه ‌از ناظر بازار و با توجه به اعلامیه‌های دولت، سهام عدالت مشتریان را به‌ فروش می‌رسانند. پس از آن سود حاصل از فروش به حساب صاحب سهم انتقال پیدا می‌کند.

توصیه می‌کنیم اگر اطلاعاتی در خصوص واگذاری اختیار فروش سهام عدالت ندارید، مقاله سامانه مدیریت و فروش سهام عدالت را مطالعه کنید.

 

جمع‌بندی

برای حضور در بازار بورس باید چند قدم اساسی برداشته شود، دریافت کد بورسی، دریافت کد معاملاتی و ثبت نام و احراز هویت در سامانه‌های کارگزاری و سامانه سجام از مهم‌ترین اقدامات است. شما می‌توانید با مراجعه به سامانه آگاه اکسپرس برای دریافت کد بورسی در بهبهان اقدام کنید. به ‌منظور آشنایی بیشتر با سایر خدمات کارگزاری آگاه، با نمایندگی این مجموعه در شهر خود تماس حاصل کنید و یا به بآشگاه مشتریان رجوع فرمایید.

آدرس و شماره تماس شعبه بهبهان

 

 

فرم تماس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عدد را وارد کنید: