دریافت کد بورسی و کد سجام در اهواز

  • ۳۰ آذر ۱۳۹۹
  • agah9
  • ۰ نظر
  • ۴۰۱ مشاهده
کدبورسی اهواز

این روزها بسیاری از افراد با هدف سرمایه‌گذاری پا به بازار بورس گذاشته‌اند زیرا این بازار از پتانسیل خوبی برای توسعه برخوردار است و مزایای متعددی را می‌توان برای آن برشمرد.

اگر شما هم قصد ورود به بورس را دارید، باید در نخستین مرحله کد بورسی دریافت کنید. ما در این این مقاله در خصوص تمامی مراحلی که باید برای دریافت کد بورسی در اهواز طی شود، با شما صحبت خواهیم کرد.

 

فهرست مطالب

 

کد بورسی چیست؟

به زبان ساده می‌توان گفت کد بورسی یک الزام اولیه برای ورود به دنیای سهامداری است. یعنی تا زمانی که شما کد بورسی نداشته‌ باشید، نمی‌توانید در بازار بورس به‌ عنوان یک سهامدار خرید و فروش کنید. کد بورسی ساختار مشخصی دارد و از ۸ جزء تشکیل شده ‌است. سه جزء اولیه حروف نخست نام خانوادگی و ۵ جزء بعدی اعداد تصادفی هستند. قرار گرفتن این ۸ جزء در کنار هم یک کد انحصاری خلق می‌کند. کدی که همانند کد ملی منحصربه‌فرد است و هویت شما را نزد سازمان بورس مشخص می‌کند.

کد بورسی در اهواز برای تمامی متقاضیان از سوی سازمان بورس کشور صادر می‌شود. در صورت گم کردن یا فراموش کردن کد بورسی می‌توان به سامانه معاملات مراجعه کرد. کد بورسی برای هر فرد تها یک بار صادر می‌شود و امکان تغییر آن وجود ندارد؛ مگر این که نام خانوادگی فرد تغییر کند.

برای دریافت کد بورسی در اهواز محدودیت خاصی در نظر گرفته نشده ‌است. یعنی تمامی افراد در هر رده سنی و با هر میزان از تحصیلات می‌توانند به بازار بورس وارد شوند. البته اگر چه تحصیلات از الزامات ورود به بازار بورس نیست، اما بهتر است تمامی متقاضیان پیش ‌از ورود موثر خود به بازار بورس دانش و مهارت تخصصی خود را ارتقا دهند. با به ‌دست آوردن دانش بورسی می‌توان در این عرصه تصمیم‌های صحیح گرفت و ریسک سرمایه‌گذاری را کاهش داد.

افرادی که زیر سن قانونی قرار هستند و قصد دریافت کد بورسی در اهواز را دارند، باید تعهدنامه ولی ارائه دهند. با ارائه این تعهدنامه می‌توانند به عنوان یک سهامدار مستقل به بازار بورس وارد شوند.

نحوه دریافت کد بورسی در اهواز

دریافت کد بورسی در اهواز بسیار آسان است. شما می‌توانید با طی کردن چند قدم مشخص و کوتاه کد بورسی خود را دریافت کنید. امکان ثبت نام هم به صورت حضوری و هم به صورت آنلاین فراهم شده است.

به طور کلی برای دریافت کد بورسی در اهواز باید مراحل ثبت ‌نام در سامانه سجام، ثبت ‌نام در سامانه مخصوص کارگزاری و احراز هویت در هر یک از این سامانه‌ها طی شود. انتخاب با شما است که این مراحل را به ‌صورت حضوری یا آنلاین طی کنید.

در صورتی‌ که روش حضوری را برای اخذ کد بورسی در اهواز انتخاب کرده ‌باشید، باید به دفاتر پیشخوان دولت مراجعه کنید. این دفاتر تمامی مراحل ثبت ‌نام و احراز هویت را برای‌تان انجام خواهند داد. روی لینک دفاتر پیشخوان دولت منتخب آگاه در اهواز کلیک و نزدیک‌ترین دفتر را پیدا کنید. اگر هم در سایر شهرهای ایران سکونت دارید با کلیک روی لینک دفاتر پیشخوان دولت منتخب کارگزاری آگاه آدرس و اطلاعات تماس دفاتر سراسر کشور را مشاهده خواهید کرد.

افرادی که برای اخذ کد بورسی در اهواز روش آنلاین را انتخاب کرده‌ باشند، نیازی به مراجعه حضوری به دفاتر پیشخوان دولت ندارند. این دسته‌ از افراد می‌توانند با استفاده از اینترنت ثبت ‌نام و احراز هویت‌شان را تکمیل نمایند. کافی است با مراجعه به سامانه سجام و سامانه مخصوص کارگزاری روال تعیین‌شده را طی کنند. با انتخاب کارگزاری آگاه، می‌توانید در کوتاه‌ترین زمان ممکن روال دریافت کد بورسی در اهواز را طی کنید. سامانه آگاه اکسپرس از مرحله ثبت‌نام تا احراز هویت با شما همراه است.

دریافت کد سجام در اهواز

همان ‌طور که گفته شد برای دریافت کد بورسی به ثبت ‌نام در سامانه سجام نیاز است. سجام را می‌توان از سامانه‌های ملی کشور دانست که توسط شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه به راه افتاد. هدف از فعالیت این سامانه نگهداری از اطلاعات مشتریان بورسی بود. حالا تمامی‌داوطلبان بورس باید در سامانه جامع اطلاعات مشتریان یا همان سامانه سجام ثبت ‌نام کنند. لازم است بدانید تمامی افرادی که پیش ‌از به راه‌اندازی این سامانه به بازار بورس وارد شده‌اند نیز ملزم به تکمیل اطلاعات خود در سجام هستند.

اگر قصد دریافت کد سجام در اهواز را دارید، می‌توانید به وب سایت www.sejam.ir وارد شوید و با تکمیل اطلاعات و پرداخت ۱۰ هزار تومان، روند ثبت ‌نام در سجام را به اتمام برسانید. پس از این دو اقدام پیامکی حاوی کد سجام برای‌تان ارسال خواهد شد.

مراجعه به لینک ex.agah.com یا همان سامانه آگاه اکسپرس یک راه دیگر برای دریافت کد سجام است. استفاده ‌از سامانه آگاه اکسپرس کارتان را بسیار آسان‌تر خواهد کرد. شما می‌توانید با رجوع به این سامانه به‌ طور همزمان برای دریافت کد بورسی و کد سجام در اهواز اقدام بفرمایید و تمامی مراحل ثبت‌ نام و احراز هویت را به ‌صورت آنلاین طی کنید.

دریافت کد معاملاتی در اهواز

اگر به ‌تازگی کد بورسی در اهواز را دریافت کرده‌اید، باید بدانید که گام بعدی دریافت کد معاملاتی است. با دریافت کد معاملاتی در اهواز شانس ورود به سامانه‌های معاملاتی را به دست خواهید آورد. به‌ این ترتیب می‌توانید اخبار لحظه‌ای بازار بورس را پیگیری کنید و با توجه به شرایط دست ‌به خرید و فروش سهام بزنید. کد معاملاتی با کد بورسی بسیار متفاوت است. همان‌طور که گفتیم کد بورسی منحصربه‌فرد و یکتا است. درصورتی که شما می‌توانید چندین کد معاملاتی داشته باشید و معاملات خود را از طریق چند کارگزاری پیش ببرید.

سهام عدالت در اهواز

سامانه فروش سهام عدالت

دولت در سال ۱۳۸۵ سهامی را با نام سهام عدالت به اقشار کم‌درآمد جامعه واگذار کرد. سبد سهام عدالت شامل سهم‌هایی از شرکت‌های دولتی بود و به عنوان یک سرمایه و گونه‌ای یارانه غیر نقدی در اختیار مردم قرار گرفت. تا چندی پیش سهامداران اجازه خرید و فروش این سهام را نداشتند و فقط می‌توانستند از سود سهام استفاده کنند. سود سهام در بازه‌های زمانی مختلف به حساب سهامداران واریز می‌شد. در سال ۱۳۹۹ دولت اعلام کرد که سهامداران می‌توانند در طرح آزادسازی سهام عدالت شرکت کنند و با انتخاب روش مستقیم، به ‌صورت مستقل برای سهام‌شان تصمیم بگیرند.

حالا سهامداران می‌توانند با توجه به اطلاعیه‌های دولت و وضعیت بازار سهام خود را به فروش برسانند. کارگزاری آگاه شرایط مناسبی را برای فروش سهام عدالت فراهم کرده‌است. سهامداران می‌توانند با مراجعه به سامانه سهام عدالت آگاه یا لینک se.agah.com مسئولیت فروش سهام‌شان را در اختیار کارگزاری قرار دهند. به ‌این ترتیب مجموعه آگاه سهام را به فروش می‌رساند. در نهایت پول فروش سهام به حساب سهامداران واریز می‌شود.

اگر اطلاعات کافی در این خصوص ندارید می‌توانید مقاله سامانه مدیریت و فروش سهام عدالت را مطالعه کنید. در این مقاله اطلاعات مفیدی در خصوص واگذاری اختیار فروش سهام عدالت بیان شده‌است.

 

جمع‌بندی

دنیای بورس دنیای گسترده‌ای است. دریافت کد بورسی، دریافت کد معاملاتی، احراز هویت، خرید و فروش سهام و… از جمله اقداماتی است که باید در این بازار انجام شود. اگر به ‌دنبال یک منبع مطمئن و راهگشا هستید یا به دنبال راهی آسان برای دریافت کد بورسی در اهواز می‌گردید، سامانه آگاه اکسپرس یک گزینه عالی برای شما محسوب می‌شود.

آدرس و شماره تماس شعبه اهواز

 

 

فرم تماس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عدد را وارد کنید: