دریافت کد بورسی و کد سجام در اهر

  • ۲۵ آذر ۱۳۹۹
  • asgari
  • ۰ نظر
  • ۱۲۳ مشاهده

شاید یکی از سخت‌ترین اقدامات در اقتصاد تورمی، حفاظت از ارزش پول باشد. این روزها افراد با استفاده از روش‌های مختلفی ارزش پول خود را حفظ می‌کنند. یکی از این راه‌ها ورود به بازار سرمایه و بورس است.

اگر شما هم به ‌دنبال راهکاری برای محافظت از سرمایه خود هستید، بهتر است هر چه زودتر نسبت‌ به دریافت کد بورسی اقدام کنید تا بتوانید به این بازار وارد شوید. در این مطلب روند دریافت کد بورسی در اهر را شرح خواهیم‌ داد.

 

فهرست مطالب

 

کد بورسی چیست؟

کد بورسی یکی از مفاهیم اولیه و البته کلیدی در بازار بورس است. در صورتی‌ که قصد دریافت کد بورسی در اهر را دارید، باید هرچه زودتر نسبت به تکمیل فرآیند دریافت این کد اقدام کنید. در غیر این ‌صورت امکان معامله در این بازار را نخواهید داشت.
در یک تعریف کلی می‌توان گفت کد بورسی شناسه‌ای شبیه به کد ملی است که برای هر شخص منحصر‌ به‌ فرد خواهد بود. در واقع همان‌طور که دربانک‌ها و مراکز اداری با کد ملی شناخته می‌شوید، در بازار سهام و بورس با کد بورسی خود شناخته خواهید شد. تمامی افراد حقیقی و حقوقی برای فعالیت در این بازار باید کد دریافت کنند.
ساختار کد بورسی از سه حرف اولیه نام‌ خانوادگی افراد و ۵ عدد تصادفی تشکیل شده ‌است. به‌ عنوان مثال کد بورسی فردی با نام‌ خانوادگی اسدی به این شکل خواهد بود: «اسد ۱۹۳۷۵». این کد برای هر فرد تنها یک بار صادر می‌شود. البته درصورت ایجاد تغییرات در اطلاعات هویتی امکان تغییر کد بورسی نیز وجود دارد اما در حالت‌ کلی شما برای انجام تمام معاملات و ثبت ‌نام در کارگزاری‌های مختلف تنها یک کد بورسی خواهید داشت که به واسطه آن نزد سازمان بورس و اوراق بهادار شناخته می‌شوید.

نحوه دریافت کد بورسی در اهر

در صورتی ‌که قصد دریافت کد بورسی در اهر را داشته ‌باشید، باید از یک روند کلی که در سرتاسر کشور یکسان است تبعیت کنید. به این منظور باید در نخستین گام ثبت‌ نام اینترنتی انجام دهید. به سامانه سجام و سامانه مخصوص کارگزاری‌ها وارد شوید و مراحل ثبت ‌نام را تکمیل بفرمایید. پس از ارائه اطلاعات لازم، نوبت به مرحله احراز هویت خواهد رسید.

در گذشته شعب کارگزاری‌ها تنها مرجع احراز هویت به حساب می‌آمدند. متقاضیان موظف بودند تا با مراجعه به شعب کارگزاری‌ها و ارائه مدارک مورد نیاز، ادامه روند کار احراز هویت را انجام دهند اما حالا شرایط کمی متفاوت شده ‌است. درحال‌حاضر کارگزاری‌ها مسئولیتی در این خصوص ندارند و این وظیفه به دفاتر پیشخوان دولت واگذار شده ‌است.

خوشبختانه با وجود تعداد زیاد دفاتر پیشخوان دولت، رسیدگی به این امر بسیار سریع و آسان شده ‌است. برای دریافت کد بورسی در اهر پیشنهاد می‌کنیم روی لینک دفاتر پیشخوان دولت منتخب آگاه در اهر کلیک کنید تا بتوانید نزدیک‌ترین دفتر به خود را بیابید و در کوتاه‌ترین زمان ممکن مرحله احراز هویت را به‌پایان برسانید. همچنین برای مشاهده فهرست دفاتر سراسر کشور، روی لینک دفاتر پیشخوان دولت منتخب کارگزاری آگاه کلیک کنید. در صورت تمایل می‌توانید تمامی مراحل ثبت نام سجام، ثبت نام کارگزاری و احراز هویت را در دفاتر پیشخوان دولت انجام دهید.

به ‌تازگی و به‌ منظور رفاه حال بیشتر متقاضیان، احراز هویت آنلاین نیز راه‌اندازی شده ‌است. بدون ‌شک این روش در سال‌های آتی بیشتر از سایر روش‌ها مورد استقبال قرار خواهد گرفت. اگر شما هم از طرفداران احراز هویت آنلاین هستید، باید از اپلیکیشن‌های مورد تایید سجام استفاده کنید.

دریافت کد سجام در اهر

همان‌طور که پیشتر گفته ‌شد، در‌ صورتی‌ که قصد دریافت کد بورسی و کد سجام در اهر را داشته ‌باشید، باید به سامانه سجام وارد شوید. ثبت ‌نام در این سامانه که از طریق شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه راه‌اندازی شده است، از الزامات اخذ کد بورسی در اهر به‌ شمار می‌رود.

سامانه سجام یک سامانه ملی محسوب می‌شود که تمامی اطلاعات سرمایه‌گذاران را به ‌صورت یکپارچه در خود جای داده ‌است. اگر قصد دریافت کد سجام را دارید باید به این سامانه با آدرس www.sejam.ir وارد شوید. پس از ورود به این سامانه باید فرم‌های مربوط به اطلاعات هویتی و مالی را تکمیل کنید. در ادامه‌ راه، ملزم به پرداخت ۱۰ هزار تومان هزینه خواهید شد. در ‌صورتی‌ که این دو مرحله را با موفقیت پشت ‌سر بگذارید، یک کد پیگیری به شماره تلفن همراهی که در فرم اطلاعات وارد کرده‌اید، ارسال خواهد شد. این کد پیگیری همان کد سجام است که برای طی مراحل بعدی ثبت نام به آن نیاز پیدا می‌کنید.

کارگزاری آگاه همواره در تلاش است تا با فراهم‌کردن بسترهای مناسب روند حضور در بازار بورس و سرمایه را برای هم میهنانش آسان‌تر کند. به ‌همین منظور شما می‌توانید با ورود به سامانه آگاه اکسپرس مراحل ثبت ‌نام و دریافت کد بورسی در اهر را با سهولت بیشتری تجربه کنید. شما می‌توانید از طریق این سامانه بدون پرداخت هزینه، ثبت ‌نام در سجام و کارگزاری را به صورت همزمان انجام دهید. کافی است روی لینک ex.agah.com کلیک و ثبت نام خود را آغاز کنید.

با انتخاب کارگزاری آگاه روند ثبت ‌نام را در کوتاه‌ترین زمان ممکن طی خواهیدکرد. سپس می‌توانید از طریق مراجعه به یکی از دفاتر پیشخوان دولت یا روش آنلاین احراز هویت کنید. احراز هویت آنلاین کارگزاری آگاه از طریق سامانه آگاه اکسپرس انجام می‌گیرد.

دریافت کد معاملاتی در اهر

اگر تاکنون به بازار بورس وارد نشده‌اید و اطلاعات جامعی در این زمینه ندارید شاید تصور کنید که کد بورسی همان کد معاملاتی است. در ‌صورتی ‌که این باور اشتباه است. کد بورسی از الزامات اولیه ورود به بازار سرمایه به ‌حساب می‌آید. برای ورود به سامانه‌های معاملاتی، به کد معاملاتی نیاز خواهید داشت. در حقیقت کارگزاری‌ها با استفاده از کد معاملاتی هویت مشتریان را شناسایی می‌کنند و به آن‌ها اجازه می‌دهند که دست به معاملات کوچک و بزرگ بزنند.

برای دریافت کد معاملاتی در اهر باید چند نکته را مد نظر داشته باشید:

• در صورتی که تمامی مراحل ثبت نام را به درستی طی کرده باشید، پس از حدود دو روز کاری کد معاملاتی برای‌تان صادر خواهد شد.
• کد بورسی تنها یک ‌مرتبه برای هر فرد صادر می‌شود اما کد معاملاتی کمی متفاوت است.

شما می‌توانید به کارگزاری‌های مختلف مراجعه و چند کد معاملاتی دریافت کنید.

سهام عدالت در اهر

سامانه فروش سهام عدالت

سهام عدالت از طرح‌های دولت نهم به‌ حساب می‌آید که در سال ۱۳۸۵ اجرایی شد. هدف از اجرایی کردن این طرح کمک به اقشار کم‌درآمد جامعه است. این طرح به جای کمک نقدی، سهام بعضی از شرکت‌های دولتی را در اختیار دهک‌های مختلف جامعه قرار داد. در چند سال گذشته صاحبان سهام عدالت حقی در زمینه مدیریت یا خرید و فروش آن نداشتند و سالانه مبلغی به‌ عنوان سود سهام به ‌حساب‌شان واریز می‌شد. نداشتن اختیار روی سهام عدالت موجب شد تا افراد زیادی به آن بی‌توجه باشند. در سال ۹۹ زمزمه‌های آزادسازی این سهام مطرح شد و شرایط تغییر کرد. در حال ‌حاضر افراد می‌توانند به ‌طور مستقل برای سهام خود تصمیم بگیرند. دو روش مستقیم و غیر مستقیم برای مدیریت سهام عدالت در نظر گرفته شده‌ است.

سهامدارانی که روش مستقیم را انتخاب کرده‌اند، می‌توانند به ‌صورت تدریجی برای فروش سهام‌شان اقدام کنند. در ‌صورتی‌ که شما هم تصمیم به فروش سهام عدالت خود دارید، می‌توانید به سامانه se.agah.com وارد شوید و وکالت فروش را به کارگزاری آگاه بدهید. کارگزاری با اجازه ناظر بازار سهم‌ها می‌فروشد و مبلغ به ‌دست آمده را به حساب‌تان انتقال می‌دهد.

اگر اطلاعاتی در زمینه خریدوفروش سهام عدالت ندارید، توصیه می‌کنیم مقاله سامانه مدیریت و فروش سهام عدالت را طالعه بفرمایید. پس از مطالعه این مقاله اطلاعات مفیدی درباره چگونگی فروش سهام عدالت به دست خواهید آورد.

 

جمع‌بندی

افرادی که به ‌دنبال دریافت کد بورسی در اهر هستند، می‌توانند با ورود به سامانه آگاه اکسپرس روند ثبت ‌نام و دریافت کد بورسی و کد معاملاتی را به ‌آسانی طی کنند. به ‌منظور رفاه حال مشتریان تمامی این اقدامات به ‌صورت آنلاین و بدون پرداخت هزینه درنظر گرفته شده ‌است. برای مرحله بعدی که احراز هویت است، می‌توانید از میان گزینه‌های آنلاین و حضوری مورد دلخواه را انتخاب کنید و پس از آن به بازار بورس و سرمایه وارد شوید.

 

 

آدرس و شماره تماس شعبه اهر

 

فرم تماس

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عدد را وارد کنید: