دریافت کد بورسی و کد سجام در ارومیه

  • ۳ دی ۱۳۹۹
  • ۰ نظر
  • ۵۳۰ مشاهده
کدبورسی ارومیه

آن چه که باعث می‌شود فعالیت در بورس بیشتر از بازار دیگری مورد توجه قرار گیرد، سود بیشتر در مقایسه با سایر بازار‌ها، نوع سرمایه‌گذاری آسان در بستر اینترنت و همین طور دسترسی سریع به پول نقد حاصل از فروش سهام‌ها است. این سه فاکتور اصلی‌ترین عوامل جذب سرمایه‌گذاران به این بازار هستند.

سرمایه گذاری در بازار سرمایه تنها از طریق دریافت کد بورسی و به صورت اینترنتی انجام می‌شود. دریافت کد بورسی و کد سجام نیز به صورت اینترنتی و غیر حضوری امکان‌پذیر است. در این مقاله نحوه دریافت کد بورسی در ارومیه را به طور کامل بررسی می‌کنیم.

 

فهرست مطالب

 

کد بورسی چیست؟

کد بورسی شناسه‌ای برای فعالیت در بازار بورس است که هویت شما را نزد سازمان بورس و اوراق بهادار مشخص می‌کند. با این کد می‌توانید وارد بازار بورس شوید و تمام خرید‌و‌فروش‌ها را به نام خودتان به ثبت برسانید. کد بورسی با توجه به اطلاعات هر شخصی به صورت منحصر به فرد صادر می‌شود. این کد تاریخ انقضا ندارد و هر زمانی که بخواهید می‌توانید از آن استفاده کنید. کد بورسی از سه حرف اول نام خانوادگی و پنج عدد تصادفی تشکیل می‌شود. البته در یک حالت دیگر هم حروف و هم اعداد تصادفی هستند.

مزیت اصلی استفاده از کد بورسی این است که بازار بورس تحت نظارت قرار می‌گیرد و به سبب آن احتمال ایجاد اخلال در بازار بورس تا حد زیادی کاهش می‌یابد. ثبت خرید‌و‌فروش‌ها با کد بورسی امکان کنترل و پیگیری سوابق کاربران در بازار بورس را راحت‌تر می‌کند.

دریافت کد بورس و ثبت نام در سجام به صورت رایگان در سامانه آگاه اکسپرس

نحوه دریافت کد بورسی در ارومیه

اگر سوال شما هم این است که برای دریافت کد بورسی در ارومیه چه کاری باید انجام دهیم؛ پس به دقت ادامه این مطلب را بخوانید. دریافت کد بورسی مشروط به داشتن کد سجام است. با دریافت کد سجام و احراز هویت آن می‌توانید در مدت کوتاهی کد بورسی خود را دریافت کنید. کد بورسی به تمام افراد تعلق می‌گیرد و برای معاملات آنلاین فارغ از مدرک تحصیلی می‌توانید کد بورسی در ارومیه را دریافت کنید.

قبل‌تر برای دریافت کد بورسی به داشتن حداقل مدرک دیپلم نیاز بود اما در حال حاضر این شرط برداشته شده است. همین طور می‌توانید برای افراد زیر ۱۸ سال نیز، به شرط ارائه تعهدنامه ولی، کد بورسی دریافت کنید. در هنگام ثبت نام شماره تلفن جدیدی که تا به حال با آن در بورس ثبت نام نشده را وارد کنید. در واقع ثبت نام در بورس به ازای هر فرد نیاز به یک شماره تلفن دارد.

دریافت کد سجام در ارومیه

همان طور که گفته شد، باید برای دریافت کد بورسی در ارومیه کد سجام داشته باشید. کد سجام توسط سامانه سجام صادر می‌شود. این سامانه با هدف غیر تجاری تنها برای یکپارچه‌سازی اطلاعات مشتریان بازار بورس راه اندازی شده است. ثبت نام در sejam.ir از طریق سایت سجام با پرداخت هزینه‌ای اندک صورت می‌گیرد. این هزینه بابت ارائه خدمات ثبت نام اخذ می‌شود.

احراز هویت کد سجام به صورت حضوری در دفاتر پیشخوان دولت و البته به صورت غیر حضوری و اینترنتی نیز از طریق سایت‌های معرفی شده در سجام انجام می‌شود. سایت سجام در قسمت احراز هویت دسترسی به لینک‌ها و اپلیکیش‌های مورد تایید خود را قرار داده است. با کلیک روی لینک دفاتر پیشخوان دولت منتخب آگاه در ارومیه آدرس و اطلاعات تماس تمامی دفاتر را مشاهده خواهید کرد. همچنین با مراجعه به لینک دفاتر پیشخوان دولت منتخب کارگزاری آگاه به اطلاعات دفاتر سراسر کشور دسترسی خواهید داشت.

دریافت کد معاملاتی در ارومیه

کارگزاری‌ها بستر اصلی معاملات بورس هستند و تمام خرید‌و‌فروش‌ها توسط کارگزاری‌ها انجام می‌شود. کد معاملاتی در ارومیه نیز توسط کارگزاری‌ها صادر می‌شود. هر فرد می‌تواند در هر کارگزاری تنها یک کد معاملاتی داشته باشد اما هیچ منعی برای ثبت نام در دیگر کارگزاری‌ها وجود ندارد. (جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد مراحل انتخاب استراتژی معاملاتی موفق وارد شوید.)

در هنگام ثبت نام در کارگزاری آگاه اگر قبلا در سایت سجام ثبت نام کرده باشید تنها لازم است شماره تلفن خود را وارد کنید با و با وارد کردن شماره تلفن اطلاعات هویتی‌تان از سجام به کارگزاری انتقال می‌یابد. کارگزاری آگاه با سامانه آگاه اکسپرس فرایند ثبت نام را ساده‌تر کرده است زیرا در این سامانه ثبت نام سجام و کارگزاری به صورت همزمان و بدون نیاز به پرداخت هزینه انجام می‌شود.

احراز هویت کارگزاری آگاه و سامانه سجام به صورت مجزا از یکدیگر هستند و هر کدام برای احراز هویت شرایط خود را دارند. در سایت ex.agah.com شرایط احراز هویت و مراکز مورد تایید را مشاهده خواهید کرد. در صورتی که ثبت نام و احراز هویت سجام شما تکمیل شده باشد، نیازی به احراز هویت مجدد کارگزاری آگاه نخواهد بود.

سهام عدالت در ارومیه

سامانه فروش سهام عدالت

سهام عدالت یک پروژه ملی است که در دولت نهم به مرحله اجرا رسید. در این طرح، سهام بعضی از شرکت‌های دولتی در اختیار اقشار کم‌درامد جامعه قرار گرفت. صاحبان سهام حق هیچگونه دخل و تصرفی را در آن نداشتند و مدیریت به عهده شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی بود. امسال فرایند آزادسازی سهام عدالت آغاز شد. حالا سهامداران می‌توانند روش مستقیم را انتخاب کنند و شخصا مدیریت سهام را به عهده بگیرند یا این کار را همچنان به عهده شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی بگذارند.

برای فروش سهام عدالت در ارومیه می‌توانید به صفحه se.agah.com در کارگزاری آگاه مراجعه کنید. افرادی که روش آزادسازی مستقیم را انتخاب کرده‌اند می‌توانند تا سقف ۶۰ درصد از سهام عدالت خود را با استفاده از این سامانه به فروش برسانند. برای این کار نیازی نیست مشتری کارگزاری آگاه باشید.

برای اطلاعات کامل‌تر در مورد درخواست فروش سهام عدالت در ارومیه می‌توانید به مقاله سامانه مدیریت و فروش سهام عدالت مراجعه کنید.

 

جمع‌بندی

مراحل دریافت کد بورسی در ارومیه را با هم بررسی کردیم. بازار بورس بازاری پر رونق و سودآور است و هر دو طرف سرمایه‌گذار و سرمایه‌پذیر از آن سود می‌برند. برای ورود به این بازار دریافت کد بورسی، کد سجام و کد معاملاتی ضروری است. در نهایت فعالیت شما در بورس با کد بورسی و کد معاملاتی خواهد بود. تمام این ثبت نام‌ها و مراحل آن حتی احراز هویت از طریق اینترنت و به صورت غیر حضوری نیز امکان پذیر است. برای تمام این موارد کارگزاری آگاه سامانه آگاه اکسپرس را ارائه کرده است و بدون پرداخت هزینه ثبت نام را انجام می‌دهد.

آدرس و شماره تماس شعبه ارومیه

 

 

فرم تماس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عدد را وارد کنید: