دریافت کد بورسی و کد سجام در آمل

  • ۳۰ آذر ۱۳۹۹
  • agah9
  • ۰ نظر
  • ۲۳۲ مشاهده
کدبورسی آمل

سرمایه‌گذاری در بازار بورس یک راه مناسب برای حفظ ارزش پول و درآمدزایی است. شما می‌توانید با ارتقای دانش و مهارت‌های بورسی خود به‌ عنوان فردی کارآزموده وارد این بازار شوید و خیلی زود به موفقیت‌های چشمگیر دست پیدا کنید.

اگرچه در بازار بورس محدودیتی برای حضور شما در نظر گرفته نشده‌است، اما بهتر است پس از به دست آوردن دانش کافی در این زمینه به عنوان سهامدار فعالیت خود را شروع کنید. برای شروع رسمی فعالیت خود باید کد بورسی دریافت کنید. ما در ادامه نحوه دریافت کد بورسی در آمل را شرح می‌دهیم.

 

فهرست مطالب

 

کد بورسی چیست؟

اگر قصد ورود به بازار بورس را دارید اما اطلاعات کافی در این حوزه ندارید، بهتر است پیش ‌از هر اقدامی کمی با مفاهیم اولیه بورسی آشنا شوید. یکی ‌از مفاهیم اولیه که در همان ابتدای کار با آن سر و کار پیدا می‌کنید، کد بورسی است. درواقع برای حضور در بازار بورس نیازمند کد بورسی خواهید شد. این کد بورسی شناسه‌ای منحصر به ‌فرد به ‌حساب می‌آید که در واقع بیانگر هویت شما نزد سازمان بورس است.

برای دریافت کد بورسی در آمل باید به‌ صورت اینترنتی یا حضوری اقدام کنید. پس‌ از انجام اقدامات لازم، یک کد ۸ بخشی به شما تحویل داده می‌شود. سه بخش اولیه این کد از نام خانوادگی شما گرفته می‌شود و ۵ عددی که در ادامه می‌آید، تصادفی انتخاب می‌شود. به‌ عنوان مثال اگر نام خانوادگی شما برمکی باشد، کد بورسی چیزی شبیه این خواهد بود: «برم۴۲۷۹۱» برای مشاهده کد بورسی می‌توانید به سامانه معاملاتی مراجعه کنید.

به طور کلی قوانینی برای دریافت کد بورسی در آمل تعریف شده ‌است. این قوانین عبارتند از:

• هر یک ‌از متقاضیان تنها یک مرتبه قادر به دریافت کد بورسی خواهندبود. این کد همانند کد ملی یکتا و منحصر به‌ فرد است.

• هیچ‌گونه محدودیت سنی و تحصیلی برای حضور در بازار بورس تعریف نشده ‌است.

• افراد زیر ۱۸ سال که قصد دریافت کد بورسی در آمل را دارند، می‌توانند باید تعهدنامه ولی ارائه دهند.

نحوه دریافت کد بورسی در آمل

برای دریافت کد بورسی در آمل فقط باید چند قدم ساده بردارید. در صورتی که بتوانید ثبت‌ نام و احراز هویت را در سامانه‌های سجام و سامانه مخصوص کارگزاری با موفقیت پشت‌سر بگذارید، صاحب کد بورسی خواهید شد. شما می‌توانید برای ثبت‌ نام و احراز هویت یکی از دو شیوه حضوری و آنلاین را انتخاب کنید.

درصورتی‌که انتخاب‌تان روش حضوری باشد، باید با در دست داشتن مدارک هویتی و مالی به یکی از دفاتر پیشخوان دولت مراجعه کنید. پیشنهاد می‌کنیم با کلیک روی لینک دفاتر پیشخوان دولت منتخب آگاه در آمل نزدیکترین دفتر به خود را پیدا کنید. البته با کلیک روی لینک دفاتر پیشخوان دولت منتخب کارگزاری آگاه می‌توانید آدرس و اطلاعات تماس دفاتر سراسر کشور را مشاهده کنید.

با انتخاب روش آنلاین، باید مراحل ثبت ‌نام و احراز هویت را در دو سامانه سجام و سامانه مخصوص کارگزاری طی کنید. با ورود به سامانه آگاه اکسپرس ثبت نام سجام و کارگزاری همزمان و بدون نیاز به پرداخت هزینه انجام خواهد شد.

دریافت کد سجام در آمل

برای دریافت کد سجام در آمل باید به لینک www.sejam.ir وارد شوید. با ورود به وب‌سایت این سامانه و تکمیل فرآیند ثبت نام، اطلاعات شما در سامانه جامع اطلاعات مشتریان ثبت خواهد شد. در این سامانه که توسط شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه به‌راه افتاده است، تمامی اطلاعات مشتریان بورسی نگهداری می‌شود. از طریق اپلیکیشن‌های رابط نیز می‌توان به سامانه سجام وارد شد.

با انتخاب هر یک از این دو روش باید فرم‌های اطلاعاتی سامانه سجام را تکمیل کنید. این اطلاعات شامل داده‌های هویتی و مالی شما خواهد بود. در ادامه باید ۱۰ هزار تومان بپردازید تا در نهایت کد سجام صادر شود.

راه سوم استفاده از سامانه آگاه اکسپرس با لینک ex.agah.com است. با مراجعه به این سامانه روال کار کمی متفاوت خواهد بود. شما با ورود به این سامانه می‌توانید برای دریافت کد بورسی و کد سجام در آمل اقدام کنید. در واقع تمامی خدمات لازم برای ورود شما در بازار بورس در آگاه اکسپرس به صورت رایگان ارائه می‌شود. یعنی شما می‌توانید بدون پرداخت هزینه کد بورسی و کد سجام دریافت کنید.

دریافت کد معاملاتی در آمل

کد معاملاتی شناسه‌ای است که هویت شما را نزد کارگزاری‌ها مشخص می‌کند. با داشتن این کد اجازه دسترسی به سامانه‌های معاملاتی کارگزاری‌ها را خواهید داشت. بر خلاف کد بورسی که تنها یک بار صادر می‌شود، محدودیتی برای دریافت کد معاملاتی تعریف نشده ‌است. به‌ همین دلیل شما می‌توانید با دریافت چندین کد معاملاتی، از طریق چند کارگزاری فعالیت‌های خود را انجام دهید. کد بورسی را به کد ملی تشبیه کردیم. با در نظر گرفتن این تشبیه، کد معاملاتی عملکردی شبیه شماره حساب در بانک دارد. شما تنها با یک کد ملی در سیستم بانکی کشور شناخته می‌شوید اما می‌توانید در بانک‌های مختلف، حساب باز کنید و شماره حساب داشته باشید.

سهام عدالت در آمل

سامانه فروش سهام عدالت

احتمالا تا کنون نام سهام عدالت به گوش‌تان خورده‌است. پروژه سهام عدالت ۱۴ سال پیش آغاز شد. بر طبق این طرح تمامی شهروندان ایرانی دهک‌بندی شدند و بخشی از سهام شرکت‌های دولتی به دهک‌های کم‌درامد واگذار شد. هدف پروژه این بود که به جای تخصیص یارانه نقدی، سرمایه در اختیار خوانوارها قرار گیرد و آن‌ها را توانمندتر کند. همچنین این طرح گامی در راستای تحقق اهداف خصوصی‌سازی محسوب می‌شد. با این حال بر طبق قانون اعلامی دولت، سهامداران حقی در خرید و فروش سهام خود نداشتند. آن‌ها فقط از سود سهام برخوردار می‌شدند. این سود در فواصل زمانی مختلف به حساب سهامداران واریز می‌شد.

دولت در سال ۱۳۹۹ حق خرید و فروش سهام عدالت را به سهامداران واگذار کرد. به‌این ترتیب آن‌ها می‌توانند با انتخاب روش آزادسازی مستقیم سهام خود را به فروش برسانند. البته این کار زیرنظر دولت و با توجه به اطلاعیه‌های دولتی انجام می‌شود. ضمن اینکه باید پیش‌از فروش از ناظر بازار اجازه گرفته شود تا بتوان سهام را به‌صورت تدریجی به فروش رساند.

سهامداران می‌توانند با مراجعه به سامانه سهام عدالت آگاه به آدرس se.agah.com اختیار فروش سهام خود را به کارگزاری آگاه انتقال دهند. به ‌این ترتیب می‌توانند بدون هیچ نگرانی و بررسی، از سود سهام به‌فروش رفته برخوردار شوند. در واقع کارگزاری آگاه با درنظر گرفتن تمامی باید و نبایدها، سهام عدالت را به فروش می‌رساند و سود آن را برای سهامدار واریز می‌کند. با مطالعه مقاله سامانه مدیریت و فروش سهام عدالت می‌توانید اطلاعات بیشتری در خصوص واگذاری اختیار فروش سهام عدالت به ‌دست آورد.

 

جمع‌بندی

بازار بورس بستر مناسبی را برای رشد و پیشرفت جامعه فراهم کرده ‌است. این بازار جزئیات و الزامات مختلفی دارد و دریافت کد بورسی نخستین گام برای ورود به آن محسوب می‌شود. کارگزاری آگاه با راه‌اندازی سامانه آگاه اکسپرس خدمات متنوعی را در دنیای بورس به مشتریان ارائه می‌دهد. شما می‌توانید با مراجعه به این سامانه برای دریافت کد بورسی در آمل اقدام کنید. ثبت نام سجام و همچنین ثبت نام و احراز هویت کارگزاری از طریق همین سامانه انجام می‌گیرد.

آدرس و شماره تماس شعبه آمل

 

 

فرم تماس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عدد را وارد کنید: