دریافت کد بورسی و کد سجام در آباده

  • ۱۷ خرداد ۱۴۰۱
  • ۰ نظر
  • ۵۲۶ مشاهده
کدبورسی آباده

اقتصاد تورمی موجود در کشور، موجب شده ‌است تا بسیاری از افراد تا حدود زیادی با دنیای بورس آشنا شوند. سرمایه گذاری در بورس راه مناسبی برای غلبه به فشارهای اقتصادی در جامعه است.

برای این که بتوان به این بازار وارد شد، باید اقدامات اولیه‌ای مثل دریافت کد بورسی، دریافت کد معاملاتی و احراز هویت را پشت سر گذاشت. ما تصمیم داریم در این مقاله درباره دریافت کد بورسی در آباده توضیحاتی را ارائه دهیم.

 

فهرست مطالب

 

کد بورسی چیست؟

اگر قصد حضور در بازار بورس را داشته ‌باشید، باید برای دریافت کد بورسی در آباده اقدام کنید. این کد لازمه ورود شما به بازار سرمایه است و هویت‌تان را نزد سازمان بورس و اوراق بهادار مشخص می‌کند. کد بورسی شناسه‌ای منحصربه‌فرد است که برای هر داوطلب تنها یک بار صادر می‌شود. پس‌از دریافت این کد قادر به خرید و فروش سهام می‌شوید.

کد بورسی از لحاظ انحصاری بودن، داشتن ساختار ویژه و کاربرد شباهت‌های زیادی به کد ملی دارد. کد بورسی ۸ بخشی است که ۳ بخش آن را حروف و ۵ بخش دیگر را اعداد تصادفی تشکیل می‌دهند. البته حالت دیگری هم وجود دارد که در آن حروف نیز تصادفی هستند.

در صورتی که به‌عنوان یک فرد حقیقی قصد دریافت کد بورسی در آباده را داشته ‌باشید، سه حرف اولیه این کد از نام فامیل شما گرفته خواهدشد. مثلا در صورتی که فامیلی شما فاضلی باشد، کد بورسی شما چیزی شبیه این خواهد بود: «فاض ۷۵۴۶۳»

توصیه می‌کنیم برای دریافت کد بورسی در آباده به موارد زیر توجه داشته ‌باشید:

● کد بورسی برای شناساندن شما در بازار بورس به عنوان شخصی منحصربه‌فرد کاربرد دارد. به همین دلیل تنها یک بار اجازه درخواست صدور کد بورسی را خواهید داشت.

● در صورت تغییر نام خانوادگی، امکان تغییر کد بورسی نیز وجود دارد.

● برای دریافت کد بورسی محدودیت تحصیلی و سنی در نظر گرفته نشده ‌است. البته توصیه می‌شود پیش از ورود به این بازار برای کسب دانش و مهارت بورسی اقدام شود.

● حتی افرادی که زیر سن قانونی و زیر ۱۸ سال هستند نیز می‌توانند در بازار بورس سهامدار شوند. فقط باید در زمان ثبت‌ نام تعهدنامه ولی را در اختیار داشته‌ باشند.

نحوه دریافت کد بورسی در آباده

برای دریافت کد بورسی در آباده باید دو گام اساسی برداشته شود. گام اول ثبت‌ نام در سامانه‌های سجام و کارگزاری است. گام بعدی نیز احراز هویت است. لازم به ذکر است که مرحله احراز هویت در هر یک از این سامانه‌ها باید به تفکیک طی شود.

ثبت نام از طریق سامانه‌های اینترنتی انجام می‌شود اما متتقاضیان می‌توانند از مرحله ثبت‌نام در سامانه سجام و کارگزاری تا مرحله احراز هویت را به کارشناسان دفاتر پیشخوان دولت بسپارند. درصورتی که قصد دارید به صورت حضوری ثبت نام خود را انجام دهید، می‌توانید روی لینک دفاتر پیشخوان دولت منتخب آگاه در آباده کلیک نمایید. همچنین با کلیک روی لینک دفاتر پیشخوان دولت منتخب کارگزاری آگاه می‌توانید اطلاعاتی در مورد دفاتر پیشخوان در تمامی شهرهای ایران به ‌دست آورید.

افرادی که علاقه‌ای به مراجعه حضوری نداشته ‌باشند، می‌توانند از مرحله صفر تا صد دریافت کد بورسی در آباده را از طریق سامانه‌های آنلاین طی کنند. با مراجعه به سامانه سجام و کارگزاری می‌توان ثبت ‌نام و احراز هویت را تکمیل کرد. در حال حاضر اپلیکیشن‌هایی برای رفاه حال متقاضیان طراحی شده ‌است که احراز هویت سجام را به صورت آنلاین انجام می‌دهند. احراز هویت کارگزاری آگاه نیز از طریق سامانه آگاه اکسپرس انجام می‌شود.

دریافت کد سجام در آباده

شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه با به راه‌اندازی سامانه سجام گامی‌ موثر در راستای یکپارچه‌سازی اطلاعات مشتریان برداشت. در حال حاضر تمامی اطلاعات بورسی سهامداران در این سامانه نگهداری می‌شود. به همین دلیل یکی از مهمترین سامانه‌های کشور به ‌حساب می‌آید. بر طبق قانون تمامی افراد حقیقی، حقوقی و اتباع باید برای ورود به بازار بورس در این سامانه ملی ثبت‌ نام کنند.

افراد برای دریافت کد سجام در آباده باید به لینک www.sejam.ir وارد شوند. البته می‌توان از اپلیکیشن‌های مرتبط نیز کمک گرفت. در این سامانه باید فرم‌های مربوط به اطلاعات هویتی و مالی تکمیل شود. در مرحله بعد باید مبلغ ۱۰ هزار تومان واریز شود تا ثبت‌ نام نهایی انجام شود. با نهایی شدن ثبت ‌نام کد سجام برای متقاضی پیامک خواهد شد.

اگر به‌ دنبال یک راه آسان برای دریافت کد بورسی و کد سجام در آباده هستید، سامانه آگاه اکسپرس بهترین گزینه برای‌تان خواهد بود. این سامانه بستر مناسبی را برای ثبت‌ نام همزمان در سجام و کارگزاری فراهم کرده ‌است. شما می‌توانید همین حالا با کلیک روی لینک ex.agah.com از این خدمت کاربردی بهره‌مند شوید.

دریافت کد معاملاتی در آباده

برخی از افراد تصور می‌کنند پس از دریافت کد بورسی همه اقدامات لازم برای حضور در بازار بورس و سرمایه را انجام داده‌اند. در صورتی که این چنین نیست. کد معاملاتی یکی دیگر از الزامات خرید و فروش سهام در بازار بورس به‌ حساب می‌آید. کد معاملاتی شناسه‌ای است که هویت شما را نزد کارگزاری مشخص می‌کند. در حقیقت با این کد امکان دسترسی به سامانه‌های معاملاتی کارگزاری‌ها فراهم می‌شود. افرادی که برای دریافت کد معاملاتی در آباده اقدام کرده ‌باشند، می‌توانند به ‌صورت آنلاین دست به خرید و فروش بزنند و از خدمات سامانه‌های معاملاتی بهره‌مند شوند. برای دریافت کد معاملاتی محدودیت در نظر گرفته نشده‌ است. به ‌همین دلیل متقاضیان می‌توانند با مراجعه به کارگزاری‌های مختلف، چندین کد معاملاتی داشته ‌باشند.

سهام عدالت در آباده

سامانه فروش سهام عدالت

دولت از سال ۱۳۸۵ سهام عدالت را به اقشار کم‌درآمد جامعه واگذار کرد. هدف این بود که به جای اعطای پول نقد، سرمایه در اختیار خانواده‌ها قرار گیرد و آن‌ها را توانمندتر کند. خصوصی‌سازی یکی دیگر از اهداف این طرح بود که از طریق واگذاری سهام شرکت‌های دولتی تا حدودی محقق شد. البته سهامداران اجازه خرید و فروش سهام را نداشتند و فقط می‌توانستند از سود آن بهره‌مند شوند. این سود در بازه‌های زمانی مختلف به حساب صاحبان سهم واریز می‌شد.

اما از سال ۹۹ روال قبل دستخوش تغییرات شد. حالا سهامداران می‌توانند برای مدیریت سهام خود اقدام کنند. افرادی که روش آزادسازی مستقیم را انتخاب کرده باشند می‌توانند درخواست فروش بخشی از سهام خود را ثبت کنند. روند آزادسازی به تدریج صورت می‌گیرد و در هر نوبت درصدی از سهام آزاد خواهد شد.

کارگزاری آگاه با راه‌اندازی سامانه سهام عدالت آگاه با لینک se.agah.com فضای مناسبی را برای خرید و فروش این سهام فراهم کرده ‌است. حالا سهامداران می‌توانند با انتخاب کارگزاری آگاه به عنوان فروشنده سهام، مراحل فروش را ساده‌تر انجام دهند. این کارگزاری با در نظر گرفتن تمامی قوانین موجود دست به فروش سهام مشتریان می‌زند و سود حاصل از آن را به حساب آن‌ها واریز می‌کند. در صورتی که اطلاعاتی در خصوص واگذاری اختیار فروش سهام عدالت ندارید، حتما مقاله سامانه مدیریت و فروش سهام عدالت را مطالعه کنید تا از جزئیات نحوه ثبت درخواست مطلع شوید.

 

جمع‌بندی

با دریافت کد بورسی در آباده می‌توانیدفعالیت خود را در بازار بورس آغاز کنید. کارگزاری آگاه با ارائه دادن تمامی خدمات بورسی از طریق سامانه آگاه اکسپرس، راه دریافت این کد را برای مشتریان خود آسان کرده ‌است. شما می‌توانید از این خدمات به صورت آنلاین بهره‌مند شوید یا کار را به دفاتر پیشخوان دولت بسپارید.

آدرس و شماره تماس شعبه آباده

 

 

فرم تماس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

عدد را وارد کنید: