دریافت کد بورسی و کد سجام در آبادان

  • ۱ دی ۱۳۹۹
  • ۰ نظر
  • ۳۸۲ مشاهده
کدبورسی آبادان

خرید طلا، خرید دلار و سرمایه گذاری در بورس هرکدام راهی برای محافظت از ارزش پول است. البته در این میان سرمایه‌گذاری در بازار بورس راهی مطمئن‌تر است. شما می‌توانید با سرمایه‌گذاری در این بازار ضمن محافظت از ارزش پول خود، سرمایه بیشتر به‌ دست آورید.

به‌ این منظور باید در نخستین مرحله کد بورسی دریافت کنید. درادامه در خصوص نحوه دریافت کد بورسی در آبادان و باید و نبایدهای بورسی با شما صحبت خواهیم کرد. با دانستن این نکات می‌توانید در مدت‌زمانی کوتاه، کد بورسی خود را دریافت و معاملات خود را آغاز کنید.

 

فهرست مطالب

 

کد بورسی چیست؟

نخستین گام برای ورود به دنیای بورس، دریافت کد بورسی است. این کد ۸ بخشی که توسط سازمان بورس صادر می‌شود، به شما اجازه حضور در بازار بورس را می‌دهد. کد بورسی مجموعه‌ای از ۳ حرف و ۵ عدد است که حروف آن از نام خانوادگی افراد برداشته می‌شوند و اعداد نیز به صورت تصادفی انتخاب خواهند شد. برای مثال کد بورسی فردی که نام خانوادگی‌اش رسولی باشد، چیزی شبیه این خواهد بود: «رسو۴۵۶۳۷» البته حالت دیگری نیز وجود دارد که در آن هم اعداد و هم حروف به صورت تصادفی انتخاب می‌شوند.

اگر قصد دریافت کد بورسی در آبادان را دارید، لطفا به نکات زیر توجه فرمایید:

• کد بورسی یک کد منحصر به ‌فرد است. تمامی متقاضیان بورسی تنها یک مرتبه کد بورسی دریافت خواهند کرد و می‌توانند همیشه با استفاده از همان کد در دنیای بورس فعالیت کنند.

• اگر نام خانوادگی فردی که پیشتر کد بورسی دریافت کرده است، دچار تغییرات شود امکان تغییر کد بورسی وجود دارد.

• برای دریافت کد بورسی در آبادان محدودیت تحصیلاتی تعریف نشده‌است. تمامی اقشار با هر میزان از سواد اجازه حضور در بازار بورس را دارند.

• در دنیای بورس محدودیت سنی وجود ندارد. البته افراد زیر ۱۸ سال با کسب تعهدنامه ولی اجازه ورود به بازار بورس را خواهند داشت. • درصورتی‌که کد بورسی فراموش یا گم شود، می‌توان آن را در سامانه معاملاتی کارگزاری مشاهده کرد.

نحوه دریافت کد بورسی در آبادان

برای دریافت کد بورسی در ابادان دو راه در پیش رو خواهید داشت:

• روش حضوری

• روش آنلاین

هر یک از این دو راه را که انتخاب کنید باید روال مشخصی طی شود. به طور کلی به ‌منظور دریافت کد بورسی باید در سامانه‌های سجام و سامانه مخصوص کارگزاری ثبت ‌نام کنید. پس از آن باید در هر یک از این سامانه‌ها احراز هویت انجام شود. در روش حضوری، تمامی این مراحل با مراجعه به دفاتر پیشخوان دولت انجام می‌شود. اما اگر روش آنلاین انتخاب شود، متقاضی می‌تواند شخصا تمامی مراحل را طی کند. پس ‌از طی شدن این دو مرحله در بازه زمانی ۲۴ تا ۴۸ ساعت کد بورسی برای متقاضی صادر خواهد شد.

افرادی که روش حضوری را انتخاب کرده‌ باشند، باید به یکی‌از دفاتر پیشخوان دولت مراجعه کنند. کارشناس این دفاتر با دریافت اطلاعات مالی و هویتی متقاضی، تمامی مراحل ثبت ‌نام و احراز هویت را انجام خواهند داد. با کلیک روی لینک دفاتر پیشخوان دولت منتخب آگاه در آبادان می‌توانید نزدیکترین گزینه را انتخاب کنید. همچنین اگر به دنبال دفاتر پیشخوان دولت در شهرهای دیگر ایران هستید، روی لینک دفاتر پیشخوان دولت منتخب کارگزاری آگاه کلیک کنید.

درصورتی که قصد داشته ‌باشید از صفر تا صد ثبت ‌نام و احراز هویت را خودتان طی کنید، می‌توانید از سامانه‌های آنلاین استفاده کنید و ثبت نام سجام و کارگزاری را انجام دهید. با مراجعه به سامانه آگاه اکسپرس تمامی این اقدامات به راحتی، بدون نیاز به پرداخت هزینه و به صورت همزمان انجام خواهد شد.

دریافت کد سجام در آبادان

شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه با هدف یکپارچه‌سازی و نگهداری از اطلاعات مشتریان بورسی سامانه جامع اطلاعات مشتریان را به ‌راه انداخت. ثبت ‌نام در این سامانه ملی که به اختصار سجام نام دارد از الزامات ورود به بازار بورس است.

چنان چه قصد دریافت کد سجام در آبادان را داشته باشید، می‌توانید به وب‌سایت این سامانه وارد شوید. شما می‌توانید پس از طی کردن یک روال مشخص کد سجام خود را دریافت کنید. این روال به شرح زیر است:

۱- ورود به وب‌سایت سجام با نام www.sejam.ir  

۲- تکمیل کردن اطلاعات هویتی

۳- تکمیل کردن اطلاعات مالی

۴- پرداخت مبلغ ۱۰ هزارتومان

پس از طی کردن این ۴ مرحله، پیامکی به شماره تلفن همراهی که در بخش ثبت‌ نام وارد کرده‌اید، ارسال خواهدشد. کد پیگری که در این پیامک آمده ‌است، در واقع همان کد سجام است.

کارگزاری آگاه با راه‌اندازی سامانه آگاه اکسپرس راه آسان‌تری را برای مشتریان بورسی به‌ وجود آورده ‌است. حالا تمامی افراد می‌توانند برای دریافت کد بورسی و کد سجام فقط به این سامانه رجوع کنند. شما می‌توانید با ورود به این سامانه با آدرس ex.agah.com به طور همزمان در سجام و کارگزاری ثبت‌ نام کنید. ضمن این که تمامی مراحل به‌ صورت رایگان خواهد بود و می‌توانید بدون پرداخت وجه نقد کد سجام خود را دریافت کنید.

دریافت کد معاملاتی در آبادان

عده‌ای از افراد کد بورسی را با کد معاملاتی برابر می‌دانند. در صورتی‌که افرادی که پیشتر به بازار بورس وارد شده‌اند، به خوبی به تفاوت‌های این دو کد آگاه هستند. کد بورسی از لازمه‌های اصلی ورود به دنیای بورس است. شناه‌ای شبیه کد ملی که به وسیله آن نزد سازمان بورس شناخته می‌شوید. کد معاملاتی شناسه شما نزد کارگزاری‌ها است و امکان دترسی به سامانه‌های معاملاتی را برای‌تان فراهم می‌کند.

در صورتی‌که قصد دریافت کد معاملاتی در آبادان را داشته‌ باشید، می‌توانید به سامانه آگاه اکسپرس مراجعه و به ‌صورت رایگان آن را دریافت کنید. شما می‌توانید با مراجعه به کارگزاری‌های مختلف چندین کد معاملاتی داشته باشید و معاملات خود را از طریق چند سامانه پیش ببرید اما کد بورسی تنها یک بار صادر می‌شود.

سهام عدالت در آبادان

سامانه فروش سهام عدالت

سهام عدالت راه ورود اقشار مختلف را به دنیای بورس و سرمایه‌گذاری فراهم کرده ‌است. این سهام از سال ۱۳۸۵ به افراد واگذار شد. در چندین سال گذشته چندین بار سود سهام به حساب سهامداران واریز شد. تا سال ۱۳۹۹ صاحبان سهم اجازه‌ای برای فروش این سهام که به شرکت‌ها و کارخانه‌های دولتی تعلق دارد، نداشتند. اما در سال ۱۳۹۹ اختیار فروش سهام به سهامداران داده شد.

حالا سهامداران می‌توانند بر طبق اطلاعیه‌های دولت به ‌صورت تدریجی دست به فروش سهام خود بزنند. سامانه سهام عدالت آگاه با آدرس se.agah.com راهی آسان را برای فروش سهام عدالت مشتریان فراهم کرده ‌است. شما می‌توانید با مطالعه مقاله سامانه مدیریت و فروش سهام عدالت اطلاعات کاملی در خصوص نحوه مدیریت سهام عدالت به دست آورید.

جمع‌بندی

اگر قصد دریافت کد بورسی در آبادان را دارید، می‌توانید با مراجعه به سامانه آگاه اکسپرس تمامی مراحل ثبت ‌نام و احراز هویت را به ‌صورت حضوری طی کنید. همچنین شما می‌توانید با مراجعه به دفاتر پیشخوان دولت منتخب آگاه انجام تمامی کارهای مربوط به ثبت ‌نام و احراز هویت را به کارشناسان بسپارید. کد بورسی و کد معاملاتی لازمه ورود به بازار بورس هستند و بدون دریافت آن‌ها نمی‌توان در این بازار فعالیت کرد.

آدرس و شماره تماس شعبه آبادان

 

 

فرم تماس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

عدد را وارد کنید: