صندوق‌های آگاه را بدون کارمزد بخرید!

 • ۹ مرداد ۱۴۰۲
 • ۱۴۷ نظر
 • ۵۸۴۴ مشاهده
تخفیف کارمزد صندوق های آگاه

همان‌طور که برای هر یک از تراکنش‌های بانکی، مبلغی به عنوان کارمزد کم می‌شود، در بازار بورس نیز مبلغی تحت عنوان کارمزد معاملات وجود دارد. بخشی از این مبلغ، کارمزد کارگزار است. در طرح جدید کارگزاری آگاه، برای خرید صندوق‌های ETF این کارگزاری از طریق سامانه‌های معاملاتی آگاه، نیازی به پرداخت کارمزد کارگزاری نیست. برای آشنایی بیشتر با این تخفیف همراه ما باشید.

خرید صندوق های آگاه بدون کارمزد

برای خرید و فروش سهام یا سایر اوراق بهادار قابل معامله در بورس، باید از طریق کارگزاری‌ها اقدام کنیم و دریافت کد معاملاتی کارگزاری از اولین قدم‌های ورود به این بازار است. کارگزاران بورس محیطی را فراهم می‌کنند تا معامله‌گران در یک بستر معاملاتی شفاف، اطلاعات مربوط به قیمت را رصد کنند و بر سر قیمت به توافق برسند.
در ازای ارائه این خدمات به مشتریان و اتصال آن‌ها به بازار سرمایه، مبلغی را تحت عنوان کارمزد معاملاتی دریافت می‌کنند. هنگام فروش سهام نیز علاوه بر کارمزد، مبلغی به عنوان مالیات دریافت می‌شود که از حساب سرمایه‌گذار که نزد کارگزار است به صورت مستقیم کسر خواهد شد.
گروه آگاه در خدمتی تازه به مشتریان خود برای خرید صندوق‌های آگاه، تخفیف ۱۰۰ درصدی را در نظر گرفته است. در این طرح، مشتریان آگاه با خرید سه صندوق همای، هستی‌بخش (آگاس) و زرین (مثقال) از سامانه معاملاتی این کارگزاری، دیگر نیاز نیست کارمزد آگاه را پرداخت کنند.

این تخفیف برای خرید صندوق‌های قابل معامله در بورس یا ETF آگاه اعمال می‌شود و تنها به مشتریان این کارگزاری و در بستر بآشگاه مشتریان آگاه به افراد تعلق می‌گیرد. یعنی در فرآیند اعمال تخفیف، پس از هر معامله در پنل معاملاتی آگاه و پس از کسر کارمزد، سهم کارمزد کارگزاری بلافاصله به حساب بآشگاه فرد واریز خواهد شد.
نکته دیگر این که مشتریان آگاه در هر سطح از بآشگاه که باشند و با هر امتیازی، می‌توانند از تخفیف ۱۰۰ درصدی خرید صندوق برخوردار شوند. در ادامه شما را با بآشگاه مشتریان آگاه بیشتر اشنا خواهیم کرد تا اگر قصد دریافت این تخفیف را دارید، با عضویت در بآشگاه بتوانید از آن بهره‌مند شوید.

معرفی بآشگاه مشتریان کارگزاری آگاه

بآشگاه مشتریان کارگزاری آگاه سامانه‌ای است که در آن مجموعه‌ای از امکانات، خدمات سازمان یافته به همه مشتریان این کارگزاری و سایر کاربران بازار سرمایه ارائه می‌شود. در بآشگاه به افرادی که معاملات خود را در حوزه بورس و اوراق بهادار از طریق این کارگزاری انجام می‌دهند، مشتری گفته می‌شود و کاربران، افرادی هستند که فقط عضو بآشگاه هستند و هنوز برای دریافت کد معاملاتی از آگاه اقدام نکرده‌اند.

چنانچه کاربران بآشگاه قصد دریافت کد بورسی از کارگزاری آگاه را داشته باشند، حساب کاربری آن‌ها به حساب مشتری تبدیل می‌شود و می‌توانند از تخفیف ۱۰۰ درصدی کارمزد خرید صندوق بهره‌مند شوند. برای این که حساب کاربری خود را به حساب مشتری تبدیل کنید، باید کارهای زیر را انجام دهید:

 1. به یکی از شعب کارگزاری آگاه مراجعه یا به صورت آنلاین و از طریق سامانه آگاه اکسپرس، ثبت نام و کد معاملاتی دریافت کنید.
 2. پس از دریافت کد بورسی و با اطلاعات حساب کاربری خود وارد سایت بآشگاه شوید.
 3. پس از ورود، پنجره تبدیل حساب کاربری نمایش داده می‌شود که لازم است گزینه «مشتری کارگزاری آگاه شده‌ام» را کلیک کنید.
 4. در صفحه جدید باید نام کاربری و رمز عبور سامانه معاملات آنلاین خود را در بخش مربوطه وارد کنید.

با فعالیت در باشگاه مشتریان آگاه «امتیاز» و «ریال» به دست می‌آورید و با این امتیاز و ریال می‌توانید از خدمات متنوع کارگزاری بهره‌مند شوید. خدمات ارائه شده در بآشگاه مشتریان آگاه عبارت است از تخفیف کارمزد معاملات به صورت وجه نقد بآشگاه، اعتبار معاملاتی، بسته‌های آموزش بورس، بسته‌های مشاوه‌ای تحلیلی و … .

ویدئو صندوق‌های آگاه را بدون کارمزد بخرید

معرفی صندوق‌های ETF آگاه

در بورس به دو روش می‌توانیم سرمایه‌گذاری کنیم: با صرف زمان و دانش به صورت مستقیم به معامله در این بازار بپردازیم یا با استفاده از دانش و تجربه تحلیل‌گران باسابقه به صورت غیرمستقیم وارد معاملات این بازار شویم. سبدگردانی اختصاصی و صندوق‌های سرمایه‌گذاری دو روش سرمایه‌گذاری غیرمستقیم در بورس هستند که در آن‌ها، فرد مدیریت دارایی خود را بر عهده تیم تحلیل‌گر سبدگردان یا صندوق قرار می‌دهد تا سود بیشتری به دست آورده و ریسک حضور در این بازار را کاهش دهد.
شرکت سبدگردان آگاه درحال حاضر مدیریت ۷ صندوق سرمایه‌گذاری مختلف اعم از صندوق درآمد ثابت، صندوق سهامی، مختلط و طلا را برعهده دارد و راهکاری مناسب برای افرادی محسوب می‌شود که زمان یا دانش کافی برای فعالیت در بازار بورس را ندارند.
از میان صندوق‌های آگاه، سه صندوق همای، آگاس و مثقال از نوع صندوق‌های ETF یا قابل معامله در بورس هستند. صندوق‌های ETF به صندوق‌هایی گفته می‌شود که خرید و فروش واحدهای آن به صورت آنلاین و در ساعات معاملات بازار انجام می‌شود. با ورود به سامانه معاملاتی کارگزاری و جست‌وجوی نماد صندوق مزبور می‌توان سفارش خرید یا فروش واحدهای صندوق را به تعداد دلخواه ثبت و ارسال کرد.

آسان بودن خرید و فروش صندوق‌های ETF، نقدشوندگی در کنار بازدهی بالا و مدیریت حرفه‌ای، تنها گوشه‌ای از مزایای این صندوق‌ها به شمار می‌رود. در طرح تخفیف کارمزد نیز با خرید هر یک از صندوق‌های قابل معامله آگاه می‌توانید با یک تیر دو نشان بزنید و علاوه بر یک سرمایه‌گذاری با بازدهی بالا، هزینه معاملاتی خود را نیز کاهش دهید. در ادامه به معرفی صندوق‌های ETF آگاه می‌پردازیم تا بیشتر با میزان بازده و نحوه کار این صندوق‌ها آشنا شوید. همچنان همراه ما باشید.

۱/ صندوق همای آگاه

صندوق سرمایه‌گذاری همای آگاه که در اواخر مرداد ماه ۱۴۰۰ راه‌اندازی شده است، یکی از صندوق‌های ETF آگاه است که تحت مدیریت تیم متخصص شرکت سبدگردان آگاه قرار دارد. این صندوق در طی این مدت کوتاه، توانسته در رتبه اول بازدهی بین تمامی صندوق‌های درآمد ثابت بازار قرار بگیرد. همای از نوع صندوق‌های درآمد ثابت نوع دوم در بورس است که پرداخت سود نقدی ماهانه دارد.
اکثر دارایی همای در اوراق مشارکت، اوراق با درآمد ثابت و سپرده بانکی سرمایه‌گذاری شده است، بنابراین ریسک پایینی دارد. همچنین این صندوق پرداخت سود ماهانه بیشتر از سپرده بانکی داشته و مناسب افراد ریسک‌گریزی است که به دنبال کسب درآمد هستند. ارزش مبنای هر واحد سرمایه‌گذاری صندوق همای آگاه ۱۰۰۰ تومان و حداقل میزان سرمایه‌گذاری در آن ۱۰۰ هزار تومان است.

۲/ صندوق هستی بخش آگاه «آگاس»

صندوق هستی بخش آگاه که با نماد «آگاس» در بورس معامله می‌شود، از نوع صندوق‌های سهامی است که توانسته با اخذ مجوز از سازمان بورس اوراق بهادار از سال ۱۳۹۴ فعالیت خود را آغاز کند و در طول این سال‌ها با ارائه بازده بالاتر از شاخص بازار، توانسته است بین معامله‌گران بازار سرمایه جایگاه بسیار خوبی پیدا کند.
بازدهی این صندوق تاکنون بیش از ۳۰۰۰ درصد بوده است. به علت ماهیت سهامی بودن آگاس، همواره بین ۷۰ تا ۹۰ درصد دارایی‌ آن در سهام شرکت‌های بورسی سرمایه‌گذاری می‌شود و مناسب افرادی است که ریسک‌پذیرند یا دید بلندمدت به سرمایه‌گذاری خود دارند.

۳/ صندوق زرین با نماد «مثقال»

صندوق طلای زرین آگاه با نماد «مثقال»، ششمین صندوق طلای بازار سرمایه است که تحت مدیریت شرکت سبدگردان آگاه قرار دارد. بیشترین درصد دارایی‌ صندوق مثقال در گواهی سپرده سکه طلا و اوراق مشتقه مبتنی بر سکه طلا سرمایه‌گذاری می‌شود.
این صندوق همانند دیگر صندوق‌های طلای بازار سرمایه متناسب با رشد اونس جهانی طلا و نرخ ارز رشد می‌کند و با حداقل مبلغ ۱۰۰ هزار تومان می‌توانید در آن سرمایه‌گذاری کنید.
با سرمایه‌گذاری در مثقال علاوه بر این که دارایی‌تان در زمان تورم حفظ می‌شود و در مواقع نیاز پول‌تان نقد است، از ریسک سرقت نیز در امان هستید.
سود حاصل از سرمایه‌گذاری در مثقال از طریق رشد قیمت هر واحد (NAV) به دست می‌آید. این صندوق نیز مشمول تخفیف کارمزد آگاه می‌شود.


سخن آخر

با خرید صندوق‌های ETF آگاه از سامانه معاملاتی این کارگزاری دیگر نیاز نیست کارمزد آگاه را پرداخت کنید. این طرح سه صندوق همای، آگاس و مثقال را شامل می‌شود. در این طرح پس از هر معامله در پنل معاملاتی و کسر کارمزد، سهم کارمزد کارگزاری بلافاصله به حساب بآشگاه شما واریز خواهد شد.

147 پاسخ به “صندوق‌های آگاه را بدون کارمزد بخرید!”

 1. روح الله ایسپره گفت:

  سلام خسته نباشید مثلاً برای خرید۱میلیون تومان چقدر کارمزد به حساب باشگاه آگاه واریز میشود؟آیا به فروش هم تخفیف کارمزد تعلق می گیرد.

  ۱
  • امیر حسین حبیبی گفت:

   با سلام. دوست عزیز
   سهم کارمزد کارگزاری برای صندوق های اگاه پس از معامله خرید و یا فروش به وجه نقد باشگاه واریز میگردد.

   ۰
 2. محمد علی گفت:

  سلام سود صندوق درآمد ثابت چگونه محاسبه و پرداخت میشه
  یعنی باید یک ماه سهم را داشته باشیم یا فقط باید آخر ماه داشته باشیم

  ۰
  • کوثر حضرتی گفت:

   سلام دوست عزیز، صندوق همای و یاقوت صندوق های درآمد ثابت هستند.
   صندوق یاقوت سود مرکب دارد. در صندوق‌های بدون پرداخت سود یا همان سود مرکب، سرمایه‌گذار این شانس را دارد که با مرکب شدن سود حاصل از سرمایه‌گذاری خود، سود بیشتری کسب نماید. همچنین صندوق همای که سود آن دوره ای می‌باشد و پیش بینی سود بین۲۰تا۲۲درصد سالانه و ۱.۵ تا ۱.۸درصد ماهانه است. تقسیم سود دوره‌ای نیز آخر هر ماه انجام می‌شود.
   لازم به ذکر است سود این دو صندوق روزشمار بوده و هر تعداد روزی که سرمایه شما در این صندوق ها باشد، به همان نسبت، سود به شما تعلق می‌گیرد.

   ۱
 3. Moslem گفت:

  سلام
  لطفا در مورد خرید صندوق اگه میشه بیشتر توضیح بدید باید پول تو پرتفومون باشه و شما برامون خرید میزنید یا خودمون خرید کنیم

  ۰
  • کوثر حضرتی گفت:

   سلام دوست عزیز، جهت سرمایه گذاری در صندوق های قابل معامله نیاز به احراز هویت و دریافت کد بورسی است. می‌توانید در زمان معاملات بازار با استفاده از سامانه ی معاملاتی نماد را جستجو و واحد های صندوق را خریداری کنید. همچنین برای صندوق های مبتنی بر صدور و ابطال در صورتی که ثبت نام سجام و اطلاعات شما تکمیل باشد، می‌توانید وارد سایت صندوق شوید و از قسمت ورود سرمایه گذاران، بخش ثبت نام را انتخاب نمایید.
   توجه داشته باشید درخواست خرید می‌بایست از جانب سرمایه گذار ثبت گردد.

   ۰
 4. رضا گفت:

  لطفا محدودیت ۵۰۰ هزار تومانی را لااقل برای صندوقهای درآمد ثابت حذف کنید، این تخفیف شامل صندوق یاقوت نمی شود؟ (چون تقسیم سود ماهیانه ندارد راحتتر است.)

  ۰
  • کوثر حضرتی گفت:

   سلام دوست عزیز، طبق تصمیمات سازمان بورس حداقل ارزش ريالي ناخالص سفارش خريد مي بايست ۵ ميليون ريال باشد.
   شما می‌توانید صندوق‌های ETF آگاه را با تخفیف ۱۰۰ درصدی کارمزد کارگزاری خریداری کنید. این تخفیف کارمزد شامل صندوق‌های همای، آگاس ,مثقال و یاقوت است.

   ۰
 5. جواد حسن پور گفت:

  با سلام
  در مورد کارمزد
  بخش کارمزد کارگزاری شامل تخفیف میشود؟
  و بخش کارمزد سازمان و مالیات و... به قوت خود باقیست؟
  و دریافت میشود؟

  ۰
  • نگین الهی گفت:

   با سلام، دوست عزیز
   تخفیف کارمزد تنها شامل سهم کارگزاری می‌شود. کارمزد نزد کارگزار صندوق ها به شرح زیر است :
   کارمزد نزد کارگزار صندوق کالایی: ۰.۰۰۰۷۵
   کارمزد نزد کارگزار صندوق درآمد ثابت: ۰.۰۰۰۱۵
   کارمزد نزد کارگزار صندوق سهامی: ۰.۰۰۰۹۵
   در خصوص سوال دوم شما، بله کارمزد سازمان دریافت می‌شود و صندوق های سرمایه گذاری معاف از مالیات است.

   ۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

عدد را وارد کنید: