صندوق‌های آگاه را بدون کارمزد بخرید!

 • ۹ مرداد ۱۴۰۲
 • ۲۴ خرداد ۱۴۰۱
 • ۱۴۹ نظر
 • ۶۳۹۸ مشاهده
تخفیف کارمزد صندوق های آگاه

همان‌طور که برای هر یک از تراکنش‌های بانکی، مبلغی به عنوان کارمزد کم می‌شود، در بازار بورس نیز مبلغی تحت عنوان کارمزد معاملات وجود دارد. بخشی از این مبلغ، کارمزد کارگزار است. در طرح جدید کارگزاری آگاه، برای خرید صندوق‌های ETF این کارگزاری از طریق سامانه‌های معاملاتی آگاه، نیازی به پرداخت کارمزد کارگزاری نیست. برای آشنایی بیشتر با این تخفیف همراه ما باشید.

خرید صندوق های آگاه بدون کارمزد

برای خرید و فروش سهام یا سایر اوراق بهادار قابل معامله در بورس، باید از طریق کارگزاری‌ها اقدام کنیم و دریافت کد معاملاتی کارگزاری از اولین قدم‌های ورود به این بازار است. کارگزاران بورس محیطی را فراهم می‌کنند تا معامله‌گران در یک بستر معاملاتی شفاف، اطلاعات مربوط به قیمت را رصد کنند و بر سر قیمت به توافق برسند.
در ازای ارائه این خدمات به مشتریان و اتصال آن‌ها به بازار سرمایه، مبلغی را تحت عنوان کارمزد معاملاتی دریافت می‌کنند. هنگام فروش سهام نیز علاوه بر کارمزد، مبلغی به عنوان مالیات دریافت می‌شود که از حساب سرمایه‌گذار که نزد کارگزار است به صورت مستقیم کسر خواهد شد.
گروه آگاه در خدمتی تازه به مشتریان خود برای خرید صندوق‌های آگاه، تخفیف ۱۰۰ درصدی را در نظر گرفته است. در این طرح، مشتریان آگاه با خرید سه صندوق همای، هستی‌بخش (آگاس) و زرین (مثقال) از سامانه معاملاتی این کارگزاری، دیگر نیاز نیست کارمزد آگاه را پرداخت کنند.

این تخفیف برای خرید صندوق‌های قابل معامله در بورس یا ETF آگاه اعمال می‌شود و تنها به مشتریان این کارگزاری و در بستر بآشگاه مشتریان آگاه به افراد تعلق می‌گیرد. یعنی در فرآیند اعمال تخفیف، پس از هر معامله در پنل معاملاتی آگاه و پس از کسر کارمزد، سهم کارمزد کارگزاری بلافاصله به حساب بآشگاه فرد واریز خواهد شد.
نکته دیگر این که مشتریان آگاه در هر سطح از بآشگاه که باشند و با هر امتیازی، می‌توانند از تخفیف ۱۰۰ درصدی خرید صندوق برخوردار شوند. در ادامه شما را با بآشگاه مشتریان آگاه بیشتر اشنا خواهیم کرد تا اگر قصد دریافت این تخفیف را دارید، با عضویت در بآشگاه بتوانید از آن بهره‌مند شوید.

معرفی بآشگاه مشتریان کارگزاری آگاه

بآشگاه مشتریان کارگزاری آگاه سامانه‌ای است که در آن مجموعه‌ای از امکانات، خدمات سازمان یافته به همه مشتریان این کارگزاری و سایر کاربران بازار سرمایه ارائه می‌شود. در بآشگاه به افرادی که معاملات خود را در حوزه بورس و اوراق بهادار از طریق این کارگزاری انجام می‌دهند، مشتری گفته می‌شود و کاربران، افرادی هستند که فقط عضو بآشگاه هستند و هنوز برای دریافت کد معاملاتی از آگاه اقدام نکرده‌اند.

چنانچه کاربران بآشگاه قصد دریافت کد بورسی از کارگزاری آگاه را داشته باشند، حساب کاربری آن‌ها به حساب مشتری تبدیل می‌شود و می‌توانند از تخفیف ۱۰۰ درصدی کارمزد خرید صندوق بهره‌مند شوند. برای این که حساب کاربری خود را به حساب مشتری تبدیل کنید، باید کارهای زیر را انجام دهید:

 1. به یکی از شعب کارگزاری آگاه مراجعه یا به صورت آنلاین و از طریق سامانه آگاه اکسپرس، ثبت نام و کد معاملاتی دریافت کنید.
 2. پس از دریافت کد بورسی و با اطلاعات حساب کاربری خود وارد سایت بآشگاه شوید.
 3. پس از ورود، پنجره تبدیل حساب کاربری نمایش داده می‌شود که لازم است گزینه «مشتری کارگزاری آگاه شده‌ام» را کلیک کنید.
 4. در صفحه جدید باید نام کاربری و رمز عبور سامانه معاملات آنلاین خود را در بخش مربوطه وارد کنید.

با فعالیت در باشگاه مشتریان آگاه «امتیاز» و «ریال» به دست می‌آورید و با این امتیاز و ریال می‌توانید از خدمات متنوع کارگزاری بهره‌مند شوید. خدمات ارائه شده در بآشگاه مشتریان آگاه عبارت است از تخفیف کارمزد معاملات به صورت وجه نقد بآشگاه، اعتبار معاملاتی، بسته‌های آموزش بورس، بسته‌های مشاوه‌ای تحلیلی و … .

ویدئو صندوق‌های آگاه را بدون کارمزد بخرید

معرفی صندوق‌های ETF آگاه

در بورس به دو روش می‌توانیم سرمایه‌گذاری کنیم: با صرف زمان و دانش به صورت مستقیم به معامله در این بازار بپردازیم یا با استفاده از دانش و تجربه تحلیل‌گران باسابقه به صورت غیرمستقیم وارد معاملات این بازار شویم. سبدگردانی اختصاصی و صندوق‌های سرمایه‌گذاری دو روش سرمایه‌گذاری غیرمستقیم در بورس هستند که در آن‌ها، فرد مدیریت دارایی خود را بر عهده تیم تحلیل‌گر سبدگردان یا صندوق قرار می‌دهد تا سود بیشتری به دست آورده و ریسک حضور در این بازار را کاهش دهد.
شرکت سبدگردان آگاه درحال حاضر مدیریت ۷ صندوق سرمایه‌گذاری مختلف اعم از صندوق درآمد ثابت، صندوق سهامی، مختلط و طلا را برعهده دارد و راهکاری مناسب برای افرادی محسوب می‌شود که زمان یا دانش کافی برای فعالیت در بازار بورس را ندارند.
از میان صندوق‌های آگاه، سه صندوق همای، آگاس و مثقال از نوع صندوق‌های ETF یا قابل معامله در بورس هستند. صندوق‌های ETF به صندوق‌هایی گفته می‌شود که خرید و فروش واحدهای آن به صورت آنلاین و در ساعات معاملات بازار انجام می‌شود. با ورود به سامانه معاملاتی کارگزاری و جست‌وجوی نماد صندوق مزبور می‌توان سفارش خرید یا فروش واحدهای صندوق را به تعداد دلخواه ثبت و ارسال کرد.

آسان بودن خرید و فروش صندوق‌های ETF، نقدشوندگی در کنار بازدهی بالا و مدیریت حرفه‌ای، تنها گوشه‌ای از مزایای این صندوق‌ها به شمار می‌رود. در طرح تخفیف کارمزد نیز با خرید هر یک از صندوق‌های قابل معامله آگاه می‌توانید با یک تیر دو نشان بزنید و علاوه بر یک سرمایه‌گذاری با بازدهی بالا، هزینه معاملاتی خود را نیز کاهش دهید. در ادامه به معرفی صندوق‌های ETF آگاه می‌پردازیم تا بیشتر با میزان بازده و نحوه کار این صندوق‌ها آشنا شوید. همچنان همراه ما باشید.

۱/ صندوق همای آگاه

صندوق سرمایه‌گذاری همای آگاه که در اواخر مرداد ماه ۱۴۰۰ راه‌اندازی شده است، یکی از صندوق‌های ETF آگاه است که تحت مدیریت تیم متخصص شرکت سبدگردان آگاه قرار دارد. این صندوق در طی این مدت کوتاه، توانسته در رتبه اول بازدهی بین تمامی صندوق‌های درآمد ثابت بازار قرار بگیرد. همای از نوع صندوق‌های درآمد ثابت نوع دوم در بورس است که پرداخت سود نقدی ماهانه دارد.
اکثر دارایی همای در اوراق مشارکت، اوراق با درآمد ثابت و سپرده بانکی سرمایه‌گذاری شده است، بنابراین ریسک پایینی دارد. همچنین این صندوق پرداخت سود ماهانه بیشتر از سپرده بانکی داشته و مناسب افراد ریسک‌گریزی است که به دنبال کسب درآمد هستند. ارزش مبنای هر واحد سرمایه‌گذاری صندوق همای آگاه ۱۰۰۰ تومان و حداقل میزان سرمایه‌گذاری در آن ۱۰۰ هزار تومان است.

۲/ صندوق هستی بخش آگاه «آگاس»

صندوق هستی بخش آگاه که با نماد «آگاس» در بورس معامله می‌شود، از نوع صندوق‌های سهامی است که توانسته با اخذ مجوز از سازمان بورس اوراق بهادار از سال ۱۳۹۴ فعالیت خود را آغاز کند و در طول این سال‌ها با ارائه بازده بالاتر از شاخص بازار، توانسته است بین معامله‌گران بازار سرمایه جایگاه بسیار خوبی پیدا کند.
بازدهی این صندوق تاکنون بیش از ۳۰۰۰ درصد بوده است. به علت ماهیت سهامی بودن آگاس، همواره بین ۷۰ تا ۹۰ درصد دارایی‌ آن در سهام شرکت‌های بورسی سرمایه‌گذاری می‌شود و مناسب افرادی است که ریسک‌پذیرند یا دید بلندمدت به سرمایه‌گذاری خود دارند.

۳/ صندوق زرین با نماد «مثقال»

صندوق طلای زرین آگاه با نماد «مثقال»، ششمین صندوق طلای بازار سرمایه است که تحت مدیریت شرکت سبدگردان آگاه قرار دارد. بیشترین درصد دارایی‌ صندوق مثقال در گواهی سپرده سکه طلا و اوراق مشتقه مبتنی بر سکه طلا سرمایه‌گذاری می‌شود.
این صندوق همانند دیگر صندوق‌های طلای بازار سرمایه متناسب با رشد اونس جهانی طلا و نرخ ارز رشد می‌کند و با حداقل مبلغ ۱۰۰ هزار تومان می‌توانید در آن سرمایه‌گذاری کنید.
با سرمایه‌گذاری در مثقال علاوه بر این که دارایی‌تان در زمان تورم حفظ می‌شود و در مواقع نیاز پول‌تان نقد است، از ریسک سرقت نیز در امان هستید.
سود حاصل از سرمایه‌گذاری در مثقال از طریق رشد قیمت هر واحد (NAV) به دست می‌آید. این صندوق نیز مشمول تخفیف کارمزد آگاه می‌شود.


سخن آخر

با خرید صندوق‌های ETF آگاه از سامانه معاملاتی این کارگزاری دیگر نیاز نیست کارمزد آگاه را پرداخت کنید. این طرح سه صندوق همای، آگاس و مثقال را شامل می‌شود. در این طرح پس از هر معامله در پنل معاملاتی و کسر کارمزد، سهم کارمزد کارگزاری بلافاصله به حساب بآشگاه شما واریز خواهد شد.

149 پاسخ به “صندوق‌های آگاه را بدون کارمزد بخرید!”

 1. علی گفت:

  طرح خوبیه؛ کمی از درد سخت‌گیری‌های اخیر در مورد ارزش تضمین و بلوکه کردن اعتبارها کم میکنه. کاش گروه آگاه یک صندوق اهرمی هم راه‌اندازی کنه.

  ۱۷
 2. جعفر گفت:

  با سلام، کارگزاری دیگر بدون نیاز به خرید صندوق سرمایه گذاری رأسا اقدام به سرمایه گذاری پول های رسوب شده نزد خودشان می کنند. حال آنکه در کارگزاری آگاه حتما باید صندوق همای را خریداری کنیم تا در سود ماهانه صندوق دخیل باشیم. پیشنهاد می کنم کارگزاری آگاه نیز چنین طرحی را ایجاد نمایید.

  ۳۰
  • اعظم نعیمی گفت:

   با سلام دوست عزیز
   در کارگزاری آگاه برحسب مانده قابل برداشت حساب معاملاتی شما وام قرض الحسنه تعلق می‌گیرد. در بآشگاه مشتریان با کلیک ثبت درخواست محاسبه رسوب مانده‌حساب در قسمت وام قرض‌الحسنه در بخش خدمات، درخواست شما به کارگزاری ارسال می‌شود. پس از آن رسوب پول بر اساس این ماه محاسبه‌شده و در پایان همان ماه اعلام می‌شود. در ماه های آینده می‌توانید بر اساس قدرت دریافت وام خود که منجر به روشن شدن بسته های اعتباری می گردد بسته وام موردنظر را انتخاب کرده و درخواست دریافت آن را به کارگزاری ارسال کنید. (قدرت دریافت وام در صدی از رسوب می باشد که این درصد با توجه به سطح باشگاه شما از ۵۰ تا ۷۰ درصد متغیر است ) پس از بررسی شرایط در نظر گرفته شده، از جمله دارا بودن سطح ۵ در باشگاه و میزان تضامین لازم در کارگزاری آگاه، مبلغ وام درخواستی در حساب معاملاتی نزد کارگزاری واریز می‌شود و شما می‌توانید برای خرید سهام از اعتبار خود استفاده کنید. لازم به ذکر است وام در نظر گرفته شده قرض‌الحسنه بوده و کارمزدی برای آن در نظر گرفته نشده است.

   ۱۹
   • مسعود امن اللهی گفت:

    با سلام .گرفتن اعتبارات یک مشکل داره اینکه تا زمان سر رسید اعتبار سه ماهه هنگامی که پول لازم داشته باشم نمیتونم تا سقف اعتبار از حسابم برداشت کنم؛ مثلا اگر اعتبارم ۵ میلیون هست، اگه بخوام قبل از سر رسید برداشت کنم باید ۱۰میلیون بفروشم که بتونم ۵ میلیون مازاد رو برداشت کنم .

    ۶
    • میترا رضایی گفت:

     سلام دوست عزیز
     طبق قانون جدید سازمان بورس تا سقف ۳۰ درصد ارزش تضمین خود را می توانید از اعتبارتان برداشت نمایید.به طور مثال شما ۱۰۰ میلیون ارزش تضمین دارید ؛مانده نهایی شما نیز ۱۸ میلیون می باشد شما میتوانید مبلغ ۱۲ میلیون رو برداشت کنید.
     توجه: گردش حساب و ارزش تضمین شما جهت تقاضای وجه اعتباری مورد بررسی قرار گرفته سپس تقاضای وجه شما تایید می گردد.

     ۱۰
     • علی گفت:

      با توجه به اینکه مبلغ اعتبار از ماندهٔ نهایی کم میشه احتمالاً منظور شما از ماندهٔ نهایی «۱۸ میلیون»، منفی «(۱۸ میلیون)» هست؟

      ۰
     • فاطمه نظری گفت:

      با سلام دوست عزیز، برای بررسی تقاضای وجه اعتباری، زمانی‌که مانده ی شما منفی است، می‌توانید با شماره تماس ۰۲۱۹۱۰۰۴۰۰۴ در خصوص ثبت درخواست وجه اعتباری تماس حاصل فرمایید.

      ۰
    • ایوب گفت:

     فروش صندوق نیز شامل تخفیف کارمزد می‌شود؟

     ۵
     • فاطمه نظری گفت:

      با سلام دوست عزیز، خرید و فروش صندوق‌های قابل معامله در بورس آگاه، از سامانه آگاه، شامل تخفیف ۱۰۰درصدی کارمزد کارگزاری خواهد شد.

      ۸
 3. MKH گفت:

  سلام
  پس یعنی این تخفیف بصورت اتومات انجام میشه و نیازی به کار اضافه ایی توسط ما نیست؟

  ۵
  • اعظم نعیمی گفت:

   با سلام. دوست عزیز
   با خرید صندوق‌های ETF آگاه از سامانه معاملاتی این کارگزاری دیگر نیاز نیست کارمزد آگاه را پرداخت کنید. این طرح سه صندوق همای، آگاس و زرین را شامل می‌شود. در این طرح پس از هر معامله در پنل معاملاتی و کسر کارمزد، سهم کارمزد کارگزاری بلافاصله به صورت سیستمی به حساب بآشگاه شما واریز خواهد شد.

   ۹
   • امین سیفی گفت:

    تخفیف ۱۰۰ درصدی کارمزد صندوق های قابل معامله آگاه از کی اجرایی شده؟ چون چند وقت پیش من آگاس خریدم

    ۳
    • میترا رضایی گفت:

     سلام دوست عزیز
     تخفیف کارمزد صندوق های قابل معامله کارگزاری آگاه از اواخر خرداد ماه اجرایی شده است.

     ۲
     • امین سیفی گفت:

      من قبل اوایل سال خریدم،خیلی قبل تر از ماه خرداد ، اما در حساب باشگاه واریزی انجام نشده است.

      ۰
     • میترا رضایی گفت:

      با سلام
      دوست عزیز
      جهت پیگیری این موضوع لازم است باشگاه مشتریان شما بررسی شود .جهت بررسی دقیق این موضوع لطفا با همکاران ما درکارگزاری با شماره ۰۲۱۹۱۰۰۴۰۰۴ تماس بگیرید.

      ۰
     • میترا رضایی گفت:

      با سلام
      دوست عزیز
      جهت پیگیری این موضوع لازم است حساب کاربری باشگاه مشتریان شما بررسی شود .جهت بررسی دقیق این موضوع لطفا با همکاران ما درکارگزاری با شماره ۰۲۱۹۱۰۰۴۰۰۴ تماس بگیرید.

      ۲
     • میترا رضایی گفت:

      سلام
      دوست عزیز
      جهت پیگیری این موضوع لازم است حساب کاربری باشگاه مشتریان شما بررسی شود .جهت بررسی دقیق این موضوع لطفا با همکاران ما درکارگزاری با شماره ۰۲۱۹۱۰۰۴۰۰۴ تماس بگیرید.

      ۲
 4. آرزو پولادوند گفت:

  بسیار عالی

  ۱۲
 5. علی گفت:

  با سلام چگونه سهام صندوق همای را خریداری کنم؟

  ۵
  • محمد سمیعی گفت:

   باسلام دوست عزیز، جهت خرید واحد های صندوق همای ابتدا می‌بایست کدبورسی دریافت نمایید و ثبت نام خود را در سامانه معاملاتی کارگزاری آگاه تکمیل نمایید. سپس وارد سامانه معاملاتی شده و با انتخاب علامت ذره بین موجود در دیده بان، نماد همای را جستجو کنید. تعداد و قیمت مورد نظر را وارد نموده و بر روی گزینه خرید کلیک نمایید. توجه داشته باشید که حداقل مبلغ خرید طبق قوانین سازمان بورس اوراق بهادار پنج میلیون ریال می‌باشد.

   ۱۴

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

عدد را وارد کنید:

1 2 3 15