خرید آنلاین سهام در بورس چگونه است؟

 • ۵ مرداد ۱۳۹۷
 • Agah
 • ۱۲۹ نظر
 • ۹۲۶۱۶ مشاهده

برای ورود به بازار سرمایه و خرید و فروش سهام، سرمایه‌گذاران می‌بایست با روش‌های مختلف معاملات از قبیل خرید و فروش اینترنتی، تلفنی، حضوری و خرید و فروش آنلاین سهام آشنایی پیدا کنندکه در فیلم آموزش نحوه خرید و فروش آنلاین سهام این توضیحات بصورت ویدئو در اختیار شما قرار گرفته است. خرید و فروش سهام در بورس همیشه زیرنظر کارگزاری صورت می‌پذیرد و افراد نمی‌توانند به‌صورت مستقل و بدون درگیربودن یک کارگزار، اقدام به معاملات نمایند. کارگزار واسطه بین سرمایه‌گذار و بازار سهام یا همان بورس است و درحقیقت خرید و فروش بین سرمایه‌گذاران توسط سیستم‌های معاملاتی کارگزاران که به سامانه معاملات بورس متصل است انجام می شود. پس اولین قدم برای سرمایه‌گذاری در بورس، مراجعه به یک کارگزاری و افتتاح حساب معاملاتی در آن کارگزاری است.

افتتاح حساب معاملاتی و دریافت کد بورسی

همه افراد برای شروع معامله در بورس نیازمند دریافت کد بورسی هستند. کد بورسی مانند کد ملی یک شناسه فردی محسوب می‌شود که از سه حرف اول نام‌خانوادگی فرد و یک عدد ۵ رقمی تشکیل شده است. افراد در بورس با کد بورسی خود شناخته می‌شوند. به کد بورسی، کد معاملاتی یا کد سهام‌داری نیز گفته می‌شود. برای دریافت این کد باید به کارگزاری‌ها مراجعه کرد. کارگزاری‌ها پس از دریافت اطلاعات افراد، اقدام به صدور کدبورسی و افتتاح حساب می‌نمایند.

نکته: کارگزاری‌ آگاه امکان ثبت‌نام و دریافت کدسهام‌داری را به‌صورت غیرحضوری در سایت‌ آگاه اکسپرس فراهم کرده است.

ورود به سایت آگاه اکسپرس

افرادی که قصد دارند در بورس سرمایه‌گذاری کنند، از هر منطقه جغرافیایی که باشند می‌توانند با تکمیل فرم‌ها بصورت آنلاین اقدام به دریافت کدسهام‌داری نمایند. پس از دریافت کد سهام‌داری افراد می‌توانند خرید و فروش سهام در بورس آغاز کنند.

برای ثبت نام در دوره مبانی سرمایه گذاری موفق در بورس کلیک نمایید:

انواع روش‌های خرید و فروش در بورس

خرید آنلاین سهام در بورس چگونه است؟برای خرید و فروش سهام در بورس راه‌های مختلفی در دسترس است که عبارتند از:

 • مراجعه حضوری به کارگزاری و ارائه سفارش خرید یا فروش
 • سفارش تلفنی به کارگزاری
 • ثبت سفارش اینترنتی در پنل مربوطه (اردر آفلاین)
 • خرید یا فروش آنلاین سهام (معاملات بر خط)

مراجعه حضوری به کارگزاری

در این روش، سرمایه‌گذار به‌صورت حضوری به شرکت کارگزاری مراجعه نموده و فرم درخواست خرید یا فروش اوراق‌بهادار را تکمیل می‌نماید. فرم معامله در بازار بورس به‌صورت حضوری، شامل اطلاعاتی مثل مشخصات کامل فرد، نشانی و تلفن تماس، کد سهام‌داری و همچنین مشخصات کامل سهام یا سایر اوراق‌بهاداری است که فرد قصد خرید یا فروش آن‌ها را دارد. پس از تکمیل فرم درخواست خرید و فروش سهام، سرمایه‌گذار می‌تواند مبلغ موردنیاز و کارمزد معامله را ازطریق واریز به حساب بانکی یا استفاده از دستگاه کارت‌خوان در شعب کارگزاری، پرداخت نماید.

سفارش تلفنی

در روش معامله از طریق سفارش تلفنی، سرمایه‌گذار می‌تواند بدون نیاز به مراجعه‌ حضوری به کارگزاری، صرفاً از طریق استفاده از سامانه تلفنی کارگزاری، سفارش خود را به کارگزار ارائه دهد. برای فعال کردن امکان معامله در بورس از طریق سفارش تلفنی، سرمایه‌گذار فقط یکبار به کارگزاری مراجعه نموده و قرارداد مربوطه را امضا می‌نماید. کارگزاری نام کاربری و رمز عبور اختصاصی را به‌صورت محرمانه به مشتری ارائه می‌دهد که پس از دریافت نام کاربری و رمز عبور، سرمایه‌گذار می‌تواند به‌صورت تلفنی با کارگزاری تماس گرفته و سفارشات خود را وارد سامانه نماید. البته امروزه با پیشرفت و توسعه اینترنت و تکنولوژی، سفارش تلفنی و حضوری تقریباً منسوخ شده‌اند.

سفارش اینترنتی

در روش ارسال سفارش اینترنتی، سرمایه‌گذار پس از دریافت رمز عبور از طرف شرکت کارگزاری به سایت اینترنتی شرکت کارگزاری مراجعه می‌نماید و با تکمیل فرم‌های درخواست خرید یا فروش سهام به صورت‌ اینترنتی، سفارش خود را در سامانه‌ کارگزاری ثبت می‌نماید. کارگزار پس از رویت و تایید درخواست مشتری، در اولین زمان ممکن درخواست مذکور را تحقق می‌بخشد. اما مشکلی که در این زمینه وجود دارد این است که در این مدت ممکن است نظر مشتری درخصوص قیمت خرید یا فروش یا وضعیت بازار تغییر پیدا کند. خرید و فروش اینترنتی اغلب برای کسانی مناسب است که در زمان باز بودن بازار، نمی‌توانند به سیستم معاملاتی دسترسی داشته باشند یا حداقل مدرک تحصیلی دیپلم را نمی توانند به کارگزاری تحویل دهند. بااین‌حال به دلیل را‌ه‌اندازی سامانه‌ی معاملات برخط که امکان خرید و فروش با انواع دستگاه‌ها مانند موبایل، تبلت و لپ‌تاپ را فراهم کرده، امروزه دیگر از روش اینترنتی نیز استفاده چندانی نمی‌شود.

معاملات برخط (آنلاین)

اما پرطرفدارترین روش، معامله سهام از طریق سامانه معاملات برخط یا آنلاین است. در این روش سرمایه‌گذار می‌تواند با در اختیار داشتن یک سیستم متصل به اینترنت در هر نقطه مستقیماً اقدام به خرید و فروش کند. برای دسترسی به سامانه معاملات برخط فرد با مراجعه تنها یکبار به کارگزاری و پر کردن فرم‌ها و قراردادهای مربوطه، کد کاربری و کلمه عبور دریافت کرده و با ورود به سامانه آنلاین کارگزاری امکان انجام معاملات در ساعت بازار بورس (۰۹:۰۰ الی ۱۲:۳۰ روزهای شنبه تا چهارشنبه) برای سرمایه‌گذار میسر می شود. در این روش سرمایه‌گذار مستقیماً سفارش خود را وارد سامانه می‌نماید و به راحتی می‌تواند در صورت لزوم در قیمت و تعداد سهام مورد معامله خود تغییرات ایجاد کند. در معاملات آنلاین، مشتریان از وضعیت لحظه‌ای بازار باخبر می‌شوند و به‌صورت آنلاین آمار مربوط به نمادها، شاخص‌ها و همچنین چند سفارش اول برای خرید و فروش سهام را مشاهده می‌کنند. در این سامانه سرمایه‌گذاران امکان مشاهده وضعیت درخواست‌های خرید و فروش خود را دارند و سهام خریداری شده نیز بلافاصله در پرتفوی یا سبد سهام آن‌ها قابل مشاهده است. همچنین مشتریان برای نقل و انتقال وجوه لازم برای سرمایه‌گذاری، می‌توانند اقدام به پرداخت الکترونیک کرده و گردش حساب خود در کارگزاری را در بخش‌های مالی سامانه آنلاین خود مشاهده کنند. معاملات آنلاین، در حال حاضر بهترین و پرطرفدارترین نحوه معامله در بازار بورس است و به دلیل سرعت و دقتی که دارد مورد استقبال افراد زیادی قرار گرفته است.

انواع سامانه‌های معاملات بر خط کارگزاری‌ها سامانه‌های معاملات برخط که توسط کارگزاری‌ها در اختیار مشتریان قرار می‌گیرد، یکی از وجوه تمایز بین آنان به‌شمار می‌رود و انتخاب کارگزاری که یک نرم‌افزار معاملات آنلاین مناسب را برای انجام معاملاتی امن و آسان در اختیارتان قراردهد، یکی از نکات مهم و اساسی خواهد بود. هر کدام از این نرم‌افزارها ویژگی‌های خاص خود را دارند. باید توجه داشت که تعدادی از نرم‌افزارهای آنلاین موجود اختصاصی هستند؛ به این مفهوم که به کارگزاری خاصی تعلق دارند و تنها مشتریان آن کارگزاری امکان استفاده از نرم‌افزار را دارند. نرم‌افزار معاملاتی آساتریدرآگاه که بطور اختصاصی توسط کارگزاری آگاه توسعه و پیاده‌سازی شده، دارای ویژگی‌هایی است که امکان معاملات امن، سریع و بادقت بیشتر را فراهم می‌کند.

درباره آساتریدرآگاه بیشتر بخوانید.

مزایای معاملات به شیوه آنلاین

در روش سفارش‌گذاری به شیوه آنلاین دقت و سرعت معاملات بسیار بیشتر است و افراد می‌توانند بدون اتلاف وقت و با نظارت و دقت بر وضعیت سهام نسبت به خربد و فروش سهم اقدام نمایند. از دیگر مزایا این روش می‌توان به موارد زیر اشاره کرد: فقط با یکبار مراجعه و افتتاح حساب دیگر نیازی به مراجعه یا تماس با کارگزاری جهت انجام فرآیند رایج معاملات نیست. در هر مکانی افراد قادر به انجام معاملات خواهند بود و به لحاظ جغرافیایی محدودیتی برای انجام معاملات وجود ندارد. مشتریان، ثبت سفارش خود را از طریق سامانه آنلاین انجام می‌دهند و امکان اشتباه یا کوتاهی از طریق کارگزار از بین می‌رود. سفارش مشتری دقیقاً در زمان موردنظر وارد سیستم معاملات می‌شود. سرمایه‌گذار مطمئن است اطلاعاتی که دریافت می‌کند، لحظه‌ای است و هیچ تاخیری ندارد و افرادی زودتر از او به این اطلاعات دسترسی ندارند و این باعث بهبود فضای رقابتی می‌شود. مشتری به صورت لحظه‌ای می‌تواند سفارش خود را ارسال، اصلاح و لغو نماید. نقل و انتقال وجوه بدون نیاز به مراجعه به بانک صورت می‌گیرد و در کسری از ثانیه انجام می‌شود و همچنین سرمایه‌گذاران می‌توانند اطلاعات صورتحساب خود را در لحظه مشاهده نمایند. امکان مشاهده پورتفوی لحظه‌ای برای سرمایه گذاران وجود دارد. تصمیم‌گیری خریدار و فروشنده متأثر از اطلاعات و تحلیل خود آنهاست و افراد معامله‌گر کارگزاری در آن نقشی ندارند.

معاملات آنلاین معایبی نیز دارد!

سیستم معاملاتی آنلاین در کنار مزایایی که فراهم کرده در صورت استفاده ناصحیح معایبی نیز دارد. از آنجایی که در روش آنلاین سفارش به‌صورت مستقیم در سیستم معاملاتی ثبت می‌شود، اگر مشتریان آگاهی درستی از نحوه خرید و فروش سهام نداشته باشند، ممکن است منجر به ضرر و زیان شود. به همین دلیل کارگزاری‌ها یک آزمون معاملات آنلاین از مشتریان می‌گیرند که اگر حد نصاب این آزمون را بدست آورند اجازه دسترسی به سیستم معاملات آنلاین به آنها داده خواهد شد. همچنین سازمان بورس کارگزاری‌ها را موظف کرده است برای جلوگیری از مشکلات این چنینی به افرادی که مدرک تحصیلی پایین‌تر از دیپلم دارند، دسترسی معاملات آنلاین ندهند. هنگام سفارش‌گذاری ممکن است در وارد کردن اطلاعات ثبت سفارش به دلیل بی‌دقتی یا عجله کردن، اشتباهاتی رخ دهد که جبران خسارات ناشی از آن بسیار سخت و زمان‌بر باشد. برای معاملات برخط دارا بودن اینترنت پرسرعت و بدون قطعی ضروری است. اگر به هر دلیل اتصال وجود نداشته باشد انجام معاملات در زمان موردنظر ممکن نیست و فرصت از دست رفته را نمی‌توان جبران کرد. با توجه به اینکه سرمایه‌گذار تحلیل مستقل انجام می‌دهد و امکان ارسال سفارش خرید و فروش به سامانه معاملات را در ساعات معاملاتی دارا است، از مشاوره‌های مقدماتی کارگزاران که در حالت سنتی وجود دارد محروم است، احتمال اینکه به‌صورت هیجانی و بدون تحلیل‌های لازم اقدام به معامله کند افزایش می‌یابد. این امر به عنوان یک تهدید برای معاملات برخط است.

نتیجه‌گیری

معاملات آنلاین پرطرفدارترین و مناسب‌ترین نوع خرید و فروش سهام در بورس است که مزایایی همچون عدم‌وابستگی به موقعیت جغرافیایی، انجام فرآیندها بصورت آنلاین، لحظه‌ای و فوری بودن را داراست به طور کلی معامله‌ کردن به هر طریق ریسک‌های خاص خود را دارد و برای موفقیت در آن باید هوشیارانه عمل کرد و با تحقیق و بررسی ریسک ناشی از معاملات را کاهش داد. پیشرفت تکنولوژی و دسترسی بهتر مشتریان به سیستم‌های معاملاتی، سرمایه‌گذاری را تسهیل کرده و با جذب فعالان جدید به بازار، به توسعه بازار سرمایه کشور کمک می‌کند. در حال حاضر استفاده از معاملات برخط با توجه به موارد ذکر شده بهترین روش معامله در بازار محسوب می‌شود. معاملات بر خط تحول عظیمی در بورس و صنعت کارگزاری ایجاد کرده است و روزبه‌روز با ارائه ابزارهای جدید توسط کارگزاری‌ها در حال بهبود و توسعه است.

آیا از کارگزار خود تخفیف نقدی کارمزد، وام قرض‌الحسنه و یا اعتبار دریافت می‌کنید؟

کارگزاری آگاه به تمام مشتریان خود این خدمات را ارائه می‌کند. برای کسب اطلاعات بیشتر، فرم ذیل را تکمیل نمایید تا با شما تماس بگیریم.

129 پاسخ به “خرید آنلاین سهام در بورس چگونه است؟”

 1. AL8268 گفت:

  برای من که تازه به این بازار وارد شدم تجربه آساتریدر واقعا خوب و کمک کننده بود

  ۴
 2. AK7335 گفت:

  البته معامله انلاین یک مشگل دیگر نیز دارد که ان خطا دهی سیستم برخط کارگزاری ها می باشد و از کار افتادن سیستم برخط معاملات است من تجربه این مورد را در کارگزاری سابق خودم به فور دارم

  ۵
 3. AL2803 گفت:

  با سلام در قسمت تکنیکال روی نمودار سهم ها اطلاعات روز چهارشنبه نیست. این که شما یک کندل رو نداشته باشید به نظر من خیلی ضعف بزرگی میتونه باشه برای تحلیل کردن. لطفا بررسی کنید

  ۳
 4. AH7434 گفت:

  تشکر از وقتی که برای باشگاه قرار میدید - خسته نباشید

  ۰
 5. AL7062 گفت:

  ضمن تشکر از مطلب ارائه شده درخصوص نحوه خرید و فروش آنلاین و تشریح کامل مراحل
  انشالله این قبیل مطالب بصورت مداوم ارائه گردد.

  ۲
 6. میثم گفت:

  با سلام
  بنده درخواست بسته اعتباری میزنم چرا رد میشه از طرف باشگاه؟

  ۰
  • Agah2 گفت:

   سلام دوست گرامی
   لازمه دریافت اعتبار از کارگزاری آگاه، داشتن قرارداد اعتباری است.
   بنابراین می‌بایست به همراه کارت ملی خود به یکی از شعب کارگزاری آگاه مراجعه کنید
   لازم به ذکر است که براساس میزان پرتفویی که در کارگزاری دارید با شما قرارداد اعتباری بسته می‌شود.
   و پس از انعقاد قرار داد،میتوانید نسبت به فعالسازی اعتبار خود اقدام نمایید.

   ۱
 7. AL8004 گفت:

  ضمن تشکر از مطلب ارائه شده درخصوص نحوه خرید و فروش آنلاین و تشریح کامل مراحل
  انشالله این قبیل مطالب بصورت مداوم ارائه گردد

  ۰
 8. AK5879 گفت:

  سلام سوالی داشتم جایی شنیدم که کارگزاری برای معاملات زیر پانصد هزار تومن کارمزد جداگانه ای دریافت میکند. آیا این موضوع صحت داره؟ یا کارمزد همه معاملات جدا از اینکه چه رقمی دارند یکسان است؟

  ۷
  • Agah2 گفت:

   سلام
   دوست گرامی نرخ کارمزد در همه معاملات، مطابق با دستورالعمل بورس یکسان است. نرخ آن را می‌توانید از مطلب "کارمزدها و نرخ خدمات در بازار سرمایه ایران" مطالعه نمایید.

   ۰
   • عباس گفت:

    البته کارمزد بورس یک حداقلی دارد که اگر معامله شما کمتر ازآن باشد کارگزاری می تواند آن را بگیرد فکر کنم این عدد ۲۰۰۰ تومان است یعنی اگر شما ۱۰۰ هزار تومان معامله کنید به جای اینکه ۳۸۵ تومان کارمزد کارگزاری بگیرد می تواند ۲۰۰۰ تومان بگیرد اما فکر کنم کارگزاری آگاه این رو از مشتریانش نمی گیرد.

    ۲
 9. AM1668 گفت:

  سلام
  بهترین شغل تمام وقت و پاره وقت دنیا ترید کردنه.
  پرسود باشین.

  ۵
 10. AA2981 گفت:

  سلام
  یعنی الان حضوری هم میشه کد بورسی گرفت،،،؟واقعا عالی،،،،

  ۱
 11. AL4221 گفت:

  سلام
  این شایعه که برخی کارگزاری ها برای بعضی افراد ویژه چند ثانیه قبل از ۸/۳۰ سامانه ثبت سفارش خرید را باز می کنند تا چه حد صحت دارد؟ آیا به لحاظ عملی قابل اجراست؟ آیا از سالیان گذشته تا کنون، سابقه تخلفی در این خصوص وجود داشته است (نیازی به ذکر نام کارگزاری متخلف نیست)؟ ممنون

  ۰
  • Agah2 گفت:

   با سلام
   ایجاد دسترسی معامله حتی یک هزارم ثانیه زودتر از ساعت ۸:۳۰ خلاف صریح قانون است. و در صورتی که کارگزاری خاصی چنین دسترسی در اختیار مشتریان خود قرار دهد بی‌شک برخورد قانونی از سوی بازرسی سازمان بورس، انجام خواهد شد.

   ۱
   • احسان گفت:

    سلام چندی پیش در عرضه اولیه بنده در ثانیه نخست ثبت سفارش کردم و متاسفانه سایت باز نشد و دقیقا از یک دقیقه بعد ثبت سفارش انجام شد با کارگزاری تماس گرفتم سفارش بنده رو چک کردن و به موضوع اعتراف کردند و خودشونن هم مونده بودند... همیشه در بازگشایی ها و ثبت سفارش ها تخلفاتی هست که هیچ نظارتی نیست... یا مثلا چند ثانیه قبل از ساعت ۸ و سی سامانه کاربران رو از سیستم خارج میکنه که در عرضه اولیه های اخر دیده شد

    ۰
    • Agah گفت:

     سلام دوست عزیز
     لطفا کد باشگاه، اسم و فامیل و اسم نمادی که برای عرضه اولیه اقدام به ارسال سفارش کردید را اعلام نمایید تا این مشکل در اسرع وقت بررسی گردد.
     باتشکر

     ۱
 12. AL0407 گفت:

  سلام-یکی دیگه ازمشکلات معاملات آنلاین,...بعدازسفارش وثبت آن درسامانه بورس...صف هستش....خیلی طول میکشه که نوبت ب مشتری برسه....واصلا قابل توجیه نیست...رسیدگی کنید
  .
  .
  آیا بخاطر کند بودن شبکه نت هست؟
  ممنون

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام
   در صورتیکه که سفارش شما ارسال شده و شما در صف قرار گرفته باشید، اینکه نوبت شما کی فرا می رسد وابسته به سامانه معاملاتی نیست. با ضعیف بودن اینترنت ممکن است شما دیرتر مشاهده نمایید که سفارش انجام شده است.

   ۰
 13. AK5879 گفت:

  باسلام.. یه پیشنهاد داشتم.. وقتی کامنتی میگذاریم وبعد از مدتی بهش پاسخ داده میشه باتوجه به اینکه گاهی هم این فاصله خیلی زیاد هست.. کاش امکانی توی باشگاه طراحی بشه که وقتی جواب کامنت یه نفر رو میدهید به اون شخص یجوری منشن بشه که کجا بره جوابشو بخونه.. چون گاها فراموش میکنیم که سوال خودمون رو زیر کدوم تاپیک نوشتیم و باید درون انبوه سوال و جوابها دنبال جواب کامنتمون بگردیم

  ۱
 14. AE0174 گفت:

  سلام.من از وام اعتباری استفاده کردم ولی برای نحوه تسویه مطلبی پیدا نکردم.فقط نوشته اگر زودتر از موعد تسویه کنید پاداش خوش حسابی بهتون تعلق میگیره.با کارگزاری تهران تماس گرفتم میگن در تاریخ سررسید وام تو حسابتون پول باشه خودش تسویه میشه ولی برای زودتر از موعد اطلاعاتی ندادن .ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

  ۰
 15. AK7414 گفت:

  سلام خسته نباشین
  من مقداری سهام بصورت انلاین خریدم ..ایا لازم هست که برگه کاغذی اون رو هم از کارگزاری بگیرم یا خیر؟
  با تشکرات

  ۱
  • Agah2 گفت:

   سلام
   خیر احتیاجی نیست.
   ولی هر زمان که خواستید برگه سهم را تحویل بگیرید می‌توانید به شعبه مراجعه نمایید.

   ۰
 16. AL8321 گفت:

  با تشکر از شما به خاطر اپلیکیشن خوب اسا معاملات باهاش واقعا راحت و پر سرعته

  ۰
 17. AA2981 گفت:

  سلام
  سایت اکسپرس غیر از سایت خودمون؟

  ۰
 18. AE7956 گفت:

  با سلام
  ارسال سفارش در ساعات ۸٫۳۰ دقیقه برای سهام بعد از روز عرضه اولیه خیلی مهم هستش و بهتره که برای ارسال سفارش و موندن توی صف و در نهایت خرید سهم از طریق خود کارگزاری انجام بشه .

  ۰
 19. AM1344 گفت:

  چرا نمی شه وام گرفت

  ۰
 20. AG4980 گفت:

  استفاده ازسیستم آنلاین خودش به تنهایی یکی ازجذابیت های سرمایه گذاری هست وحتی برای افرادی که ازتعامل وتنش وروبروشدن باافراد جامعه گریزان هستند نیز کارامدهست.

  ۰
 21. AM3787 گفت:

  بسیار جامع و کامل بود. ممنون از مطالب خوبتون

  ۰
 22. AM7347 گفت:

  سلام وقتتون بخیر تشکر بابت مطالب ارزنده اتون

  ۰
 23. میثم گفت:

  باسلام
  کد بورسی چیزی جدا از کد آنلاینه؟

  ۱
  • agah5 گفت:

   با سلام
   بله دوست عزیز
   کد بورسی از طرف سازمان بورس صادر می‌شود اما کد آنلاین توسط کارگزاری برای انجام معاملات صادر می‌شود.

   ۰
 24. محمدحسن گفت:

  بسیار کامل بود. ممنون، لطفا درمورد مطالب پایه ای آشنایی با بورس که یادگیری آن ها ضروری هست، بیشتر مطلب بزارید.

  ۱
 25. AF4443 گفت:

  با سلام و احترام
  یکی از مشکلات سامانه آنلاین که اخیرا هم زیاد شده عدم امکان اتصال به حساب آنلاین است (به خصوص آنلاین بانک ملت که من از آن استفاده میکنم) و نمیدانم این مشکل از طرف بانک است یا کارگزاری.

  ۰
 26. AK6766 گفت:

  ضمن تشکر از مطلب ارائه شده درخصوص نحوه خرید و فروش آنلاین و تشریح کامل مراحل
  انشالله این قبیل مطالب بصورت مداوم ارائه گردد.

  ۰
 27. AL5672 گفت:

  سلام جرا در سایت آنلاین سود و زیان لحظه ای سهم قابل مشاهده نیست؟

  ۰
  • ClubAgah گفت:

   سلام دوست گرامی
   درآساتریدر کارگزاری آگاه قسمت دارایی سهام، ستونی به نام سود تحقق نیافته وجود دارد که سود و زیان سهم‌ها را به صورت لحظه‌ای نمایش می‌دهد.

   ۰
 28. AM7127 گفت:

  ضمن عرض سلام ادب و احترام من هم تازه به دنیای بورس وارد شده ام
  اما خیلی سوالات مختلف و زیادی در ذهنم هست
  متاسفانه هرکسی یک منبعی رو معرفی میکنه و بیشتر من گنگ میشم
  کسی هست کمک کنه

  ۰
  • Agah2 گفت:

   سلام دوست عزیز
   برای شروع آشنایی با بورس به شما پیشنهاد می‌کنیم به بلاگ سایت بآشگاه، مطلب ” سرمایه گذاری در بورس برای تازه واردان: راهنمای کامل” مراجعه کنید، چراکه این مطلب برای تازه واردان در بورس قرار داده شده‌است. همچنین مطالب آموزشی موجود در بخش “آموزش بورس” شما را از نحوه شروع در بورس تا حرفه‌ای شدن، راهنمایی می‌نماید. “فیلم های آموزشی رایگان” نیز در خصوص بازار بورس از مبتدی تا پیشرفته در بلاگ بآشگاه قرار گرفته‌است. علاوه بر آن، واحد آموزش کارگزاری آگاه دوره‌هایی را به صورت حضوری و آنلاین از مبتدی تا پیشرفته برگزار می‌کند که می‌توانید از بخش” آموزش” سایت بآشگاه در این کلاس‌ها ثبت‌نام نمایید.

   ۱
 29. AM5075 گفت:

  با سلام و تشکر
  لطفا راجع به سامانه سجام هم توضیح بدهید

  ۰
  • azimpour گفت:

   با سلام و احترام دوست گرامی
   سجام یا همان "سیستم جامع اطلاعات مردمی" یک سیستم جامع جهت پیشگیری وقوع جرم در تمامی دستگاه‌ها و سازمان‌ها است. سازوکار آن به این شکل است افرادی به عنوان دیده‌بان پیشگیری تعیین می‌گردند و ۱۰ تخلف که به عنوان اقدامات مجرمانه شناسایی شدند به آنها اطلاع رسانی می‌شود و آنها در صورت مشاهده این موارد به سجام اطلاع رسانی می‌کنند.

   ۰
 30. AL7637 گفت:

  سلام. پشتیبانی و نحوه حمایت کردن کارگزاری آگاه از مشتریاش حرف نداره ولی کارگزاری شهر بندرعباس به شدت افتضاح و اصلا کار راه نمیندازن و من همه کارهامو به صورت اینترنتی و یا تلفنی انجام میدم و اگر نیاز به حضور در کارگزاری باش کلا بیخیال میشم

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام
   ممنونیم از لطف شما.
   در خصوص شعبه بندرعباس هم چنانچه ممکن است با جزئیات بیشتری اعلام فرمایید که بتوانید بهبود در شعبه مذکور را داشته باشیم.

   ۰
 31. AM8222 گفت:

  متاسفانه پست ها از اتمام قرارداد صحبت میکنند - و باید به مراکز استان ها مراجعه کرد -

  ۰
  • agah5 گفت:

   سلام دوست گرامی
   به جز دفاتر پستی و شعب کارگزاری به دفاتر پیشخوان هم می‌توانید مراجعه کنید.
   برای اطلاعات بیشتر در ساعات اداری با شماره ۰۲۱۸۲۱۵۴۰۰۰ داخلی ۱ تماس بگیرید.

   ۰
 32. AM0140 گفت:

  نرم افزار اسا رو از کجا می تونم دانلود کنم؟

  ۰
 33. AP1535 گفت:

  با سلام
  از تلاش آگاه برای سهولت معاملات آنلاین با آسا برای مشتریانش تشکر میکنم

  ۰
 34. AL8766 گفت:

  سلام برای خرید برای افراد زیر ۱۸ سال به کدوم سایت باید مراجعه کنیم؟
  خب نمیشه با مسئولیت ولی به سامانه آنلاین وصلشون کنید؟

  ۰
  • agah5 گفت:

   سلام دوست گرامی
   درصورتی که مشتری آفلاین کارگزاری هستید لازم است برای انجام معاملات آفلاین به سایت panel.agah.com مراجعه بفرمایید.
   با تشکر

   ۰
 35. محمد علی گفت:

  با عرض سلام و احترام قبل از اینکه وارد تالار بورس انلاین بشم مقداری سهام خریداری کرده بودم سوالی که برایم پیش آمده چگونه ان سهام سابق را در پورتابل انلاین خودم وارد کنم راهنمایی کنید ممنونم

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام
   اگر دسترسی سامانه معاملات آنلاین کارگزاری آگاه را دریافت کرده اید، می توانید در بخش درخواست ها، گزینه درخواست "تغییر کارگزار ناظر" را انتخاب کنید. با تعیین نام نماد خریداری شده خود، می توانید درخواست را برای کارگزاری ارسال نمایید تا همکاران ما درخواست شما را ررسی کرده و در صورت امکان نماد مدنظر شما را به داراییتان اضافه کنند.
   تغییر کارگزار ناظر

   ۰
  • agah5 گفت:

   سلام دوست عزیز
   شما ابتدا می‌بایست کد آنلاین خود را از سایت ex.agah.com دریافت نمایید و در سامانه آساتریدر کارگزاری آگاه، قسمت تغییر کارگزار ناظر نسبت به تغییر ناظر سهام خود به صورت غیر حضوری اقدام نمایید.
   جهت اطلاعات بیشتر به فیلم آموزشی “نسخه جدید نرم افزار آساتریدرآگاه – تغییر کارگزار ناظر” مراجعه بفرمایید.

   ۰
 36. علی گفت:

  سلام من ثبت نام کردم بعدازچندساعت بامن تماس گرفتن وگفتن نام کاربری و رمز عبور اشتباه بوده است الان من چیکارکنم باتشکر

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام دوست گرامی
   با این ایمیل ثبت نامی در آگاه اکسپرس صورت نگرفته است.
   لذا در صورتی که همچنان این مشکل وجود دارد در ساعات اداری با واحد پشتیبانی مشتریان تماس بگیرید.
   باتشکر

   ۰
 37. AE0039 گفت:

  سلام. آیا برای خرید عرضه اولیه هم اعتبار پرداخت میشود؟

  ۰
 38. احمد گفت:

  سلام تا دیروز خرید و فروش سهام انجام میدادم ولی امروز نوشته بود شما قرارداد امضا نکرده اید و دسترسی ندارید. علتش چیه؟ ممنون

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام دوست عزیز
   خطایی که اعلام کردید لازم است توسط همکاران پشتیبانی آنلاین بررسی گردد.
   لذا درصورت امکان درساعات اداری با همکاران تماس حاصل بفرمایید.
   باتشکر

   ۰
 39. مجید گفت:

  با سلام درموردمدرک دیپلم بنظرم یک ظلم در حق کسانیست که ازان محروم هستد ونمیتونن معامله انجام دهند اولا افلاین عملا فایده ندارد ثانیا حضوری برای کسی که به عنوان شغل بخواهد انجام دهد بسیار مشقت اوره بنظرم بهترین کار اینست که از افراد ازمون بگیرند ودر صورت قبولی کد انلاین بدهند

  ۳
  • Agah گفت:

   سلام
   فرمایش شما صحیح است. اما قوانین سازمان بورس به گونه ای است که داشتن کدآنلاین را منوط به احراز مدرک دیپلم نموده است.

   ۰
 40. AT5929 گفت:

  چرا در زمان خرید و ثبت سفارش به خطا هایی که باید خرید شما باید یک درصد از قیمت اخرین خرید حداکثر باشد یا ...
  آموزش بر خط موجود نیست

  ۱
 41. مهدی گفت:

  با سلام و خسته نباشید خدمت شما من یکی از مشتریان کارگذاری شما هستم و به دلیل نداشتن دیپلم از روش افلاین استفاده میکنم اما سفارشات من با اینکه ثبت میشوند اما انجام نمیشوند مشکل چیست؟

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام دوست گرامی
   درصورتی که قیمت خریدار با قیمت فروشنده مچ شوند معامله شما انجام خواهد شد.
   در غیر اینصورت معامله ای صورت نمی گیرد.

   ۰
 42. جلال گفت:

  سلام دو سوال ۱-آیا خرید انلاین همه سهام ها از بورس اول یا پایه یا بازار دوم بورس امکان پذیر هست یا خرید انلاین فقط برای بازار اول بورس هست ؟
  ۲- اگه از یه کارگزاری کد بورسی داشتهباشم میتونم از کارگزاری دیکه ای هم کد بگیرم؟

  ۱
  • Agah گفت:

   با سلام
   برای بازار پایه هم امکان پذیر است.
   شما می‌توانید از چند کارگزاری کد آنلاین برای معاملات داشته باشید

   ۱
 43. AU0902 گفت:

  بهترین حالت خرید یا فروش آنلاین سهام (معاملات بر خط)

  ۰
 44. AU0902 گفت:

  سلام
  ایا بهترین حالت خرید یا فروش آنلاین سهام (معاملات بر خط) میباشد

  ۰
 45. AU0902 گفت:

  با سلام
  خرید انلاین در این روش سرمایه‌گذار می‌تواند با در اختیار داشتن یک سیستم متصل به اینترنت در هر نقطه مستقیماً اقدام به خرید و فروش کند

  ۰
 46. AU0902 گفت:

  با سلام
  به نظرم یکی از بهترین روش معامله معاملات بر خط انلاین که تحول عظیمی در بورس محسوب می‌شود.!!!!

  ۰
 47. منصور گفت:

  با سلام. آیا امکان تعویض شرکت کارگزاری هستش؟مثلا کد بورسی رو از شرکت آگاه گرفته باشم و بخواهم با شرکت دیگری معاملات رو انجام بدم یا بالعکس؟ ممنون میشم راهنمایی کنید.در ضمن کدی که من گرفتم سه حرف اول شرکت و شش رقم بعد از آن هست.همین امروز دریافت کردم البته شرکت آگاه نبوده. با توضیحات شما که سه حرف اول نام خودم و پنج رقم بعد از آن جور در نمیاد.اگه توضیح بدین ممنون میشم. با سپاس فراوان

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام دوست عزیز
   کد بورسی مشخصه ای منحصر به فرد برای هر کسی است که از طرف سازمان بورس علام می شود. افراد می توانند از هر کارگزاری که تمایل داشته باشند نام کاربری و رمز عبور سیستم معاملات آن کارگزرای را دریافت کرده و معاملات خود را انجام دهند.

   ۰
 48. Me گفت:

  سلام،اگه کد سجام داشته باشیم میتونیم به طور کاملا غیرحضوری ثبت نام انجام بدیم؟و اینکه احراز مدرک تحصیلی هم غیرحضوریه؟؟چون من اصفهانم نمیتونم تهران مراجعه کنم

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام دوست عزیز
   شما می توانید جهت احراز هویت به شعبه کارگزاری در شهر اصفهان و یا دفاتر پیشخوان مراجعه نمایید.
   باتشکر

   ۰
 49. Mehdi گفت:

  سلام به دلیل نداشتن کارت پایان خدمت دانشگاه مدرک تحصیلی منو نمیده چه طوری میتونم مدرک به کارگزاری ارائه بدم؟چون میخام انلاین معامله کنم

  ۰
 50. Mehdi گفت:

  سلام،برای ثبت نام در کارگزاری اگاه شماره حساب ملت دادم ،بعد شماره حسابی که برای سجام دادم بانک شهره میخواستم بدونم اشکالی نداره دوتا حساب مال یک بانک نیست؟؟
  ممنون

  ۰
 51. Mehrdad گفت:

  سلام موقع ثبت نام کارگزاری اگاه ایمیلمو الان متوجه شدم اشتباه دادم از لحاظ امنیت مشکلی نداره ؟؟؟چه طوری میتونم درستش کنم؟از مرحله احراز هویت هم گذشتم

  ۰
 52. Mehrdad گفت:

  درود ، مرحله احراز هویت برای ثبت نام کارگزاری تایید شده فقط مرحله تایید ثبت نام باقی مانده میخاستم ببینم چند روز کاری طول میکشه تایید بشه و کد بورسی بدن؟؟

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام دوست عزیز
   اگر با مراجعه کارگزاری اقدام به احراز هویت کرده باشید حداقل دو روز کاری و از طریق دفاتر پیشخوان صورت گرفته باشد، حداقل ۵ روز کاری به طول می انجامد.
   باتشکر

   ۰
 53. AW2193 گفت:

  سلام سهام یک شرکت را بصورت آنلاین فروختم، اصل پول و سود متعلقه را از کجا باید دریافت کنم؟

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام دوست عزیز
   پس از فروش سهام اصل پول و سهام بعد از دو روز کاری به حساب کارگزاری شما واریز می شود و می توانید از طریق ارسال درخواست تقاضای وجه به حساب بانکی خود انتقال دهید.
   باتشکر

   ۰
 54. Mahdi گفت:

  خسته نباشید ،ایمیلی که دادم برای ثبت نام کاملا درست بود اما در قرارداد حرف اولش نخورده بود میخاستم ببینم مشکل فرمت قراردادتون هست ؟؟
  چون مطمئنم درست ایمیل دادم

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام دوست عزیز
   فرم قرارداد در بخش ایمیل مشکلی ندارد و همه حروفی که شما وارد کرده باشید را به عنوان ایمیل شما ثبت خواهد نمود.

   ۰
 55. Me گفت:

  سلام میخاستم شماره حساب که دادم به کارگزاری تغییرش بدم به بانک شهر از بانک شهر فقط شماره کارت شماره حساب شماره شبا دارم ،دفترچه حسابشو ندارم،میخاستم بدونم برای مراجعه به کارگزاری این اطلاعات کافیه؟

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام دوست عزیز
   بله برای تغییر حساب شما هم می توانید به کارگزاری مراجعه کنید و یا اینکه اطلاعات حساب جدید و مشخصات خود را به آدرس ایمیل crm@agah.com ارسال نمایید.
   باتشکر

   ۰
 56. AY9485 گفت:

  با درود
  کازگزاری آگاه رشت کارشون درسته
  ممنون از مهندس اسماعیلی که خیلی با حوصله جواب ما رو میده

  ۰
 57. BC1128 گفت:

  نمیتونم وارد آسا تریدر بشم
  میگه کلمه و رمز عبور اشتباهه

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام دوست گرامی
   در صورتی که مشتری آنلاین کارگزاری هستید در سایت online.agah.com
   می توانید با کلیک بر گزینه «فراموشی کلمه عبور» در صفحه آساتریدر آگاه نام کاربری و کلمه عبور خود را بازیابی کنید.
   باتشکر

   ۰
 58. هدی گفت:

  سلام خسته نباشین،من تازه کد بورسی گرفتم میخوام خرید کنم ولی چیزی بلد نیستم میشه لطفاً راهنمایی کنید،اکه فیلم آموزشی هست ممنون میشم لینکشو بزارید،تشکر

  ۰
 59. پیمان گفت:

  سلام
  من کد سهامداری دارم
  ولی ایران زندگی نمیکنم
  چطور میتونم از معاملات انلاین در کارگزاری شما استفاده کنم؟

  ۰
  • Agah گفت:

   باسلام و احترام
   باتوجه به الزامی شدن احراز هویت سجام به صورت حضوری تنها می توانید از طریق مراجعه حضوری به کارگزاری اقدام کنید.

   ۰
 60. BC6026 گفت:

  سلام .. من از طریق آفلاین میتونم خرید فروش کنم .. به نظر شما برای فروش سهام به کارگزاری مراجعه کنم یا آفلاین انجام بدم ؟قیمت فروش همون قیمت روز بزنم ؟

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام دوست عزیز
   نیازی به مراجعه برای فروش سهام نیست. شما می توانید طبق قیمت و حجم مورد نظر خود سفارش خرید یا فروش خود را در سیستم معاملات افلاین ارسال کنید.

   ۰
 61. It's ME گفت:

  عرض سلام و ادب و وقت بخیر
  من به عنوان یک فرد عادی خیلی دوست دارم بتونم وارد بورس بشم ، امتحانش کنم و تجربه کسب کنم.
  اما واقعا چیزی از بورس نمیدونم. کار سختی هست؟ بنظر شما من میتونم اینکار رو انجام بدم؟چطور؟

  ۰
  • Agah گفت:

   با سلام خدمت شما دوست گرامی
   برای ورود به هر حوز جدید برای اینکه حرفه ای و موفق شوید نیاز دارید اموزش های لازم در آن حوزه را سپری نمایید. در خصوص سرمایه گذاری در بازار بورس نیز این مورد مصداق دارد. برای شروع سرمایه گذاری در بورس و کسب سود از سرمایه گذایر در کنار دریافت مشاوره و تحلیل های معتبر و موثق نیاز دارید اولین گام خود را با اموزش بورس بردارید. با گذراندن آموزش های لازم و کسب تجربه حتما می توانید به صورت حرفه ای در بازار بورس سرمایه گذاری نمایید.
   در این خصوص کارگزاری آگاه دوره های متنوعی را برای مبتدیان ورود به بازار بورس برگزار می کند. برای دریافت اطلاعات کامل در مرود این دوره ها می توانید به بخش آموزش در بآشگاه مشتریان به آدرس bashgah.com/edu مراجعه بفرمایید.
   با تشکر

   ۰
 62. BF4398 گفت:

  سلام عضو باشگاه آگاه شدم وارد سامانه سجام شدم و ثبت نام کردم از طریق دفاتر پیشخوان دولت احراز هویت انجام دادم مرحله ی بعدی چیه برای اینکه بتونم خرید و فروش سهام و انجام بدم آیا شماره رهگیری متقاضی که تو برگه احراز هویتم هست همون کد بورسیه؟لطفا راهنماییم کنید متشکرم

  ۰
  • Agah گفت:

   باسلام و احترام
   شما با دریافت کد بورسی، نام کاربری و رمز عبور می توانید وارد سیستم معاملات خود شده اقدام به معامله کنید.
   شماره رهگیری مربوط به احراز هویت سجام است و با کد بورسی تفاوت دارد. کد بورسی شامل چند حرف و عدد است.

   ۰
 63. امين حسين پور گفت:

  سلام روز خوش سوالي داشتم در مورد اينكه براي خريد و فروش انلاين من يك حساب جاري بدون دسته چك در بانك ملت دارم و كارگزار ميفرمايند كه بايستي حساب كوتاه مدت باشد ميشه من و راهنمايي كنيد
  من كارمند بانك ملت هستم و فرقي بين حساب كوتاه مدت و جاري بدون دسته چك وجود ندارد پس دليل نپذيرفتن حساب جاري رو نميتونم درك كنم با تشكر

  ۰
 64. جواد گفت:

  سلام وقتی خرید انلاین میکنم پیام میده شما مجاز به این درخواست نمی باشید لطفا راهنمایی کنید مدرک تحصیلی بنده فوق دیپلم هستم

  ۰
 65. حسینی گفت:

  سلام یه سوال
  من رفتم کارگذاری آگاه واسه دریافت کدبورسی همه مراحلو که انجام دادم گفتن امشب کدبورسیتو واست پیامک میکنیم اما فقط یه پیامک اومد که نوشته بود رمز عبورشما تغییر یافت پس کد بورسیم چی شد؟ ویه سوال دیگه با کد بورسی که بگیرم میتونم عرضه اولیه به صورت آنلاین بخرم؟

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام دوست عزیز
   در صورتی که به شعب کارگزاری مراجعه کرده باشید و فرآیند ثبت نام و احرازهویت را به صورت کامل انجام داده باشید، فردای آن روز کد بورسی شما فعال شده و قادر به انجام معاملات خواهید بود. در صورت بروز هر گونه سوال و نیاز به راهنمایی می توانید با شماره ۰۲۱۸۲۱۵۴۰۰۰ داخلی خدمات آنلاین تماس حاصل نمایید.

   ۰
 66. علی محمد گفت:

  سلام. با تبلت هم ميشه معامله کرد یا باید لپ تاپ باشه

  ۰
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   در صورت دسترسی به اینترنت ،هم بالپ تاپ و هم با تب لت می توانید وارد سامانه معاملاتی آساتریدر شوید و اقدام به خرید و فروش سهام نمائید.

   ۰
 67. reza گفت:

  با سلام می خواستم بدونم این خبری که مبنی بر تغییر کد آفلاین به آنلاین برای افراد بالای ۱۸ سال با مدرک زیر دیپلم پخش شده صحت دارد ؟
  اگر درسته مراحل انجام کار چیه ؟

  ۰
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   بله ، با توجه به حذف بند مربوط به لزوم اخذ مدرک تحصیلی برای ایجاد دسترسی آنلاین در دستورالعمل جدید معاملات برخط ؛ حساب کاربری آنلاین برای اشخاص بالای ۱۸ سال ایجاد خواهد شد. شما میتوانید با ثبت قرارداد آنلاین این دسترسی را دریافت نمایید. برای اینکه بتوانید دسترسی خود را از آفلاین به آنلاین تغییر دهید می بایست بصورت حضوری به کارگزاری مراجعه فرمائید.

   ۰
 68. محمد گفت:

  سلام سوالی داشتم توی آسا تریدر سهم زیر هزار تا ثبت نمیشه

  ۰
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   حداقل سفارش شما در پنل آنلاین باید ۱۰۰ هزار تومن باشد. اما در پنل افلاین هیچ محدودیتی برای ثپت سفارش ندارید.
   اگر بخواهید زیر ۱۰۰ هزار تومن بفروشید باید از پنل آفلاین اقدام کنید

   ۰
 69. زهرا گفت:

  سلام وقت شما بخیر
  من تازه کد بورس گرفتم چه جوری میتونم پولم رو وارد بورس کنم. چون امروز خرید انجام دادم نوشت موجودی ندارید.
  ممنون میشم راهنمایی کنید.

  ۰
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   به منظور پرداخت شتابی به سامانه آنلاین، باید به منوی درخواست‌ها در سامانه معاملاتی خود مراجعه نموده و تب پرداخت شتابی را انتخاب کنید. سپس در صفحه بانکی که باز می‌شود اطلاعات کارت بانکی خود را به درستی وارد نمایید. پس از تایید پرداخت، واریز وجه به حساب آنلاین شما صورت گرفته است و چنانچه برای تکمیل “حساب نزد کارگزاری” به صورت حضوری به بانک مراجعه نموده و اقدام به پرداخت مبلغ مورد نظر کرده باشید، لازم است برای ثبت مشخصات فیش واریزی خود در تب “اعلامیه واریز وجه” بر روی آیکن “+” کلیک کرده و بعد از تکمیل فیلدهای مورد نظر و پیوست نمودن فیش واریزی، روی دکمه ذخیره کلیک نماید. به این ترتیب مشخصات فیش واریزی کاربر به کارگزاری ارسال و پس از بررسی به حساب شمامنظور می‌شود.

   ۰
 70. محمود رنجاب گفت:

  سلام سوالم این است که آیا در ساعات تعطیلی بازار می توان سفارش خرید گذاشت .

  ۰
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   در خارج از ساعات معاملات از طریق پنل آفلاین می توانید سفارش خرید یا فروش ثبت نمائید. سفارش شما برای معامله گر ارسال شده و در ساعات معاملات ، سفارش خرید یا فروش شما انجام می شود.

   ۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عدد را وارد کنید: