خرید آنلاین سهام در بورس چگونه است؟

برای ورود به بازار سرمایه و خرید و فروش سهام، سرمایه‌گذاران می‌بایست با روش‌های مختلف معاملات از قبیل خرید و فروش اینترنتی، تلفنی، حضوری و خرید و فروش آنلاین سهام آشنایی پیدا کنند. خرید و فروش سهام در بورس همیشه زیرنظر کارگزاری صورت می‌پذیرد و افراد نمی‌توانند به‌صورت مستقل و بدون درگیربودن یک کارگزار، اقدام به معاملات نمایند. کارگزار واسطه بین سرمایه‌گذار و بازار سهام یا همان بورس است و درحقیقت خرید و فروش بین سرمایه‌گذاران توسط سیستم‌های معاملاتی کارگزاران که به سامانه معاملات بورس متصل است انجام می شود. پس اولین قدم برای سرمایه‌گذاری در بورس، مراجعه به یک کارگزاری و افتتاح حساب معاملاتی در آن کارگزاری است.

افتتاح حساب معاملاتی و دریافت کد بورسی

همه افراد برای شروع معامله در بورس نیازمند دریافت کد بورسی هستند. کد بورسی مانند کد ملی یک شناسه فردی محسوب می‌شود که از سه حرف اول نام‌خانوادگی فرد و یک عدد ۵ رقمی تشکیل شده است. افراد در بورس با کد بورسی خود شناخته می‌شوند. به کد بورسی، کد معاملاتی یا کد سهام‌داری نیز گفته می‌شود. برای دریافت این کد باید به کارگزاری‌ها مراجعه کرد. کارگزاری‌ها پس از دریافت اطلاعات افراد، اقدام به صدور کدبورسی و افتتاح حساب می‌نمایند.

نکته: کارگزاری‌ آگاه امکان ثبت‌نام و دریافت کدسهام‌داری را به‌صورت غیرحضوری در سایت‌ آگاه اکسپرس فراهم کرده است.

ورود به سایت آگاه اکسپرس

افرادی که قصد دارند در بورس سرمایه‌گذاری کنند، از هر منطقه جغرافیایی که باشند می‌توانند با تکمیل فرم‌ها بصورت آنلاین اقدام به دریافت کدسهام‌داری نمایند. پس از دریافت کد سهام‌داری افراد می‌توانند خرید و فروش سهام در بورس آغاز کنند.

انواع روش‌های خرید و فروش در بورس

خرید آنلاین سهام در بورس چگونه است؟برای خرید و فروش سهام در بورس راه‌های مختلفی در دسترس است که عبارتند از:

 • مراجعه حضوری به کارگزاری و ارائه سفارش خرید یا فروش
 • سفارش تلفنی به کارگزاری
 • ثبت سفارش اینترنتی در پنل مربوطه (اردر آفلاین)
 • خرید یا فروش آنلاین سهام (معاملات بر خط)

مراجعه حضوری به کارگزاری

در این روش، سرمایه‌گذار به‌صورت حضوری به شرکت کارگزاری مراجعه نموده و فرم درخواست خرید یا فروش اوراق‌بهادار را تکمیل می‌نماید. فرم معامله در بازار بورس به‌صورت حضوری، شامل اطلاعاتی مثل مشخصات کامل فرد، نشانی و تلفن تماس، کد سهام‌داری و همچنین مشخصات کامل سهام یا سایر اوراق‌بهاداری است که فرد قصد خرید یا فروش آن‌ها را دارد. پس از تکمیل فرم درخواست خرید و فروش سهام، سرمایه‌گذار می‌تواند مبلغ موردنیاز و کارمزد معامله را ازطریق واریز به حساب بانکی یا استفاده از دستگاه کارت‌خوان در شعب کارگزاری، پرداخت نماید.

سفارش تلفنی

در روش معامله از طریق سفارش تلفنی، سرمایه‌گذار می‌تواند بدون نیاز به مراجعه‌ حضوری به کارگزاری، صرفاً از طریق استفاده از سامانه تلفنی کارگزاری، سفارش خود را به کارگزار ارائه دهد. برای فعال کردن امکان معامله در بورس از طریق سفارش تلفنی، سرمایه‌گذار فقط یکبار به کارگزاری مراجعه نموده و قرارداد مربوطه را امضا می‌نماید. کارگزاری نام کاربری و رمز عبور اختصاصی را به‌صورت محرمانه به مشتری ارائه می‌دهد که پس از دریافت نام کاربری و رمز عبور، سرمایه‌گذار می‌تواند به‌صورت تلفنی با کارگزاری تماس گرفته و سفارشات خود را وارد سامانه نماید. البته امروزه با پیشرفت و توسعه اینترنت و تکنولوژی، سفارش تلفنی و حضوری تقریباً منسوخ شده‌اند.

سفارش اینترنتی

در روش ارسال سفارش اینترنتی، سرمایه‌گذار پس از دریافت رمز عبور از طرف شرکت کارگزاری به سایت اینترنتی شرکت کارگزاری مراجعه می‌نماید و با تکمیل فرم‌های درخواست خرید یا فروش سهام به صورت‌ اینترنتی، سفارش خود را در سامانه‌ کارگزاری ثبت می‌نماید. کارگزار پس از رویت و تایید درخواست مشتری، در اولین زمان ممکن درخواست مذکور را تحقق می‌بخشد. اما مشکلی که در این زمینه وجود دارد این است که در این مدت ممکن است نظر مشتری درخصوص قیمت خرید یا فروش یا وضعیت بازار تغییر پیدا کند. خرید و فروش اینترنتی اغلب برای کسانی مناسب است که در زمان باز بودن بازار، نمی‌توانند به سیستم معاملاتی دسترسی داشته باشند یا حداقل مدرک تحصیلی دیپلم را نمی توانند به کارگزاری تحویل دهند. بااین‌حال به دلیل را‌ه‌اندازی سامانه‌ی معاملات برخط که امکان خرید و فروش با انواع دستگاه‌ها مانند موبایل، تبلت و لپ‌تاپ را فراهم کرده، امروزه دیگر از روش اینترنتی نیز استفاده چندانی نمی‌شود.

معاملات برخط (آنلاین)

اما پرطرفدارترین روش، معامله سهام از طریق سامانه معاملات برخط یا آنلاین است. در این روش سرمایه‌گذار می‌تواند با در اختیار داشتن یک سیستم متصل به اینترنت در هر نقطه مستقیماً اقدام به خرید و فروش کند. برای دسترسی به سامانه معاملات برخط فرد با مراجعه تنها یکبار به کارگزاری و پر کردن فرم‌ها و قراردادهای مربوطه، کد کاربری و کلمه عبور دریافت کرده و با ورود به سامانه آنلاین کارگزاری امکان انجام معاملات در ساعت بازار بورس (۰۹:۰۰ الی ۱۲:۳۰ روزهای شنبه تا چهارشنبه) برای سرمایه‌گذار میسر می شود. در این روش سرمایه‌گذار مستقیماً سفارش خود را وارد سامانه می‌نماید و به راحتی می‌تواند در صورت لزوم در قیمت و تعداد سهام مورد معامله خود تغییرات ایجاد کند. در معاملات آنلاین، مشتریان از وضعیت لحظه‌ای بازار باخبر می‌شوند و به‌صورت آنلاین آمار مربوط به نمادها، شاخص‌ها و همچنین چند سفارش اول برای خرید و فروش سهام را مشاهده می‌کنند. در این سامانه سرمایه‌گذاران امکان مشاهده وضعیت درخواست‌های خرید و فروش خود را دارند و سهام خریداری شده نیز بلافاصله در پرتفوی یا سبد سهام آن‌ها قابل مشاهده است. همچنین مشتریان برای نقل و انتقال وجوه لازم برای سرمایه‌گذاری، می‌توانند اقدام به پرداخت الکترونیک کرده و گردش حساب خود در کارگزاری را در بخش‌های مالی سامانه آنلاین خود مشاهده کنند. معاملات آنلاین، در حال حاضر بهترین و پرطرفدارترین نحوه معامله در بازار بورس است و به دلیل سرعت و دقتی که دارد مورد استقبال افراد زیادی قرار گرفته است.

انواع سامانه‌های معاملات بر خط کارگزاری‌ها سامانه‌های معاملات برخط که توسط کارگزاری‌ها در اختیار مشتریان قرار می‌گیرد، یکی از وجوه تمایز بین آنان به‌شمار می‌رود و انتخاب کارگزاری که یک نرم‌افزار معاملات آنلاین مناسب را برای انجام معاملاتی امن و آسان در اختیارتان قراردهد، یکی از نکات مهم و اساسی خواهد بود. هر کدام از این نرم‌افزارها ویژگی‌های خاص خود را دارند. باید توجه داشت که تعدادی از نرم‌افزارهای آنلاین موجود اختصاصی هستند؛ به این مفهوم که به کارگزاری خاصی تعلق دارند و تنها مشتریان آن کارگزاری امکان استفاده از نرم‌افزار را دارند. نرم‌افزار معاملاتی آساتریدرآگاه که بطور اختصاصی توسط کارگزاری آگاه توسعه و پیاده‌سازی شده، دارای ویژگی‌هایی است که امکان معاملات امن، سریع و بادقت بیشتر را فراهم می‌کند.

درباره آساتریدرآگاه بیشتر بخوانید.

مزایای معاملات به شیوه آنلاین

در روش سفارش‌گذاری به شیوه آنلاین دقت و سرعت معاملات بسیار بیشتر است و افراد می‌توانند بدون اتلاف وقت و با نظارت و دقت بر وضعیت سهام نسبت به خربد و فروش سهم اقدام نمایند. از دیگر مزایا این روش می‌توان به موارد زیر اشاره کرد: فقط با یکبار مراجعه و افتتاح حساب دیگر نیازی به مراجعه یا تماس با کارگزاری جهت انجام فرآیند رایج معاملات نیست. در هر مکانی افراد قادر به انجام معاملات خواهند بود و به لحاظ جغرافیایی محدودیتی برای انجام معاملات وجود ندارد. مشتریان، ثبت سفارش خود را از طریق سامانه آنلاین انجام می‌دهند و امکان اشتباه یا کوتاهی از طریق کارگزار از بین می‌رود. سفارش مشتری دقیقاً در زمان موردنظر وارد سیستم معاملات می‌شود. سرمایه‌گذار مطمئن است اطلاعاتی که دریافت می‌کند، لحظه‌ای است و هیچ تاخیری ندارد و افرادی زودتر از او به این اطلاعات دسترسی ندارند و این باعث بهبود فضای رقابتی می‌شود. مشتری به صورت لحظه‌ای می‌تواند سفارش خود را ارسال، اصلاح و لغو نماید. نقل و انتقال وجوه بدون نیاز به مراجعه به بانک صورت می‌گیرد و در کسری از ثانیه انجام می‌شود و همچنین سرمایه‌گذاران می‌توانند اطلاعات صورتحساب خود را در لحظه مشاهده نمایند. امکان مشاهده پورتفوی لحظه‌ای برای سرمایه گذاران وجود دارد. تصمیم‌گیری خریدار و فروشنده متأثر از اطلاعات و تحلیل خود آنهاست و افراد معامله‌گر کارگزاری در آن نقشی ندارند.

معاملات آنلاین معایبی نیز دارد!

سیستم معاملاتی آنلاین در کنار مزایایی که فراهم کرده در صورت استفاده ناصحیح معایبی نیز دارد. از آنجایی که در روش آنلاین سفارش به‌صورت مستقیم در سیستم معاملاتی ثبت می‌شود، اگر مشتریان آگاهی درستی از نحوه خرید و فروش سهام نداشته باشند، ممکن است منجر به ضرر و زیان شود. به همین دلیل کارگزاری‌ها یک آزمون معاملات آنلاین از مشتریان می‌گیرند که اگر حد نصاب این آزمون را بدست آورند اجازه دسترسی به سیستم معاملات آنلاین به آنها داده خواهد شد. همچنین سازمان بورس کارگزاری‌ها را موظف کرده است برای جلوگیری از مشکلات این چنینی به افرادی که مدرک تحصیلی پایین‌تر از دیپلم دارند، دسترسی معاملات آنلاین ندهند. هنگام سفارش‌گذاری ممکن است در وارد کردن اطلاعات ثبت سفارش به دلیل بی‌دقتی یا عجله کردن، اشتباهاتی رخ دهد که جبران خسارات ناشی از آن بسیار سخت و زمان‌بر باشد. برای معاملات برخط دارا بودن اینترنت پرسرعت و بدون قطعی ضروری است. اگر به هر دلیل اتصال وجود نداشته باشد انجام معاملات در زمان موردنظر ممکن نیست و فرصت از دست رفته را نمی‌توان جبران کرد. با توجه به اینکه سرمایه‌گذار تحلیل مستقل انجام می‌دهد و امکان ارسال سفارش خرید و فروش به سامانه معاملات را در ساعات معاملاتی دارا است، از مشاوره‌های مقدماتی کارگزاران که در حالت سنتی وجود دارد محروم است، احتمال اینکه به‌صورت هیجانی و بدون تحلیل‌های لازم اقدام به معامله کند افزایش می‌یابد. این امر به عنوان یک تهدید برای معاملات برخط است.

نتیجه‌گیری

معاملات آنلاین پرطرفدارترین و مناسب‌ترین نوع خرید و فروش سهام در بورس است که مزایایی همچون عدم‌وابستگی به موقعیت جغرافیایی، انجام فرآیندها بصورت آنلاین، لحظه‌ای و فوری بودن را داراست به طور کلی معامله‌ کردن به هر طریق ریسک‌های خاص خود را دارد و برای موفقیت در آن باید هوشیارانه عمل کرد و با تحقیق و بررسی ریسک ناشی از معاملات را کاهش داد. پیشرفت تکنولوژی و دسترسی بهتر مشتریان به سیستم‌های معاملاتی، سرمایه‌گذاری را تسهیل کرده و با جذب فعالان جدید به بازار، به توسعه بازار سرمایه کشور کمک می‌کند. در حال حاضر استفاده از معاملات برخط با توجه به موارد ذکر شده بهترین روش معامله در بازار محسوب می‌شود. معاملات بر خط تحول عظیمی در بورس و صنعت کارگزاری ایجاد کرده است و روزبه‌روز با ارائه ابزارهای جدید توسط کارگزاری‌ها در حال بهبود و توسعه است.

آیا از کارگزار خود تخفیف نقدی کارمزد، وام قرض‌الحسنه و یا اعتبار دریافت می‌کنید؟

کارگزاری آگاه به تمام مشتریان خود این خدمات را ارائه می‌کند. برای کسب اطلاعات بیشتر، فرم ذیل را تکمیل نمایید تا با شما تماس بگیریم.57 نظر در مورد مطلب “خرید آنلاین سهام در بورس چگونه است؟

 1. البته معامله انلاین یک مشگل دیگر نیز دارد که ان خطا دهی سیستم برخط کارگزاری ها می باشد و از کار افتادن سیستم برخط معاملات است من تجربه این مورد را در کارگزاری سابق خودم به فور دارم

 2. با سلام در قسمت تکنیکال روی نمودار سهم ها اطلاعات روز چهارشنبه نیست. این که شما یک کندل رو نداشته باشید به نظر من خیلی ضعف بزرگی میتونه باشه برای تحلیل کردن. لطفا بررسی کنید

 3. ضمن تشکر از مطلب ارائه شده درخصوص نحوه خرید و فروش آنلاین و تشریح کامل مراحل
  انشالله این قبیل مطالب بصورت مداوم ارائه گردد.

  1. سلام دوست گرامی
   لازمه دریافت اعتبار از کارگزاری آگاه، داشتن قرارداد اعتباری است.
   بنابراین می‌بایست به همراه کارت ملی خود به یکی از شعب کارگزاری آگاه مراجعه کنید
   لازم به ذکر است که براساس میزان پرتفویی که در کارگزاری دارید با شما قرارداد اعتباری بسته می‌شود.
   و پس از انعقاد قرار داد،میتوانید نسبت به فعالسازی اعتبار خود اقدام نمایید.

 4. ضمن تشکر از مطلب ارائه شده درخصوص نحوه خرید و فروش آنلاین و تشریح کامل مراحل
  انشالله این قبیل مطالب بصورت مداوم ارائه گردد

 5. سلام سوالی داشتم جایی شنیدم که کارگزاری برای معاملات زیر پانصد هزار تومن کارمزد جداگانه ای دریافت میکند. آیا این موضوع صحت داره؟ یا کارمزد همه معاملات جدا از اینکه چه رقمی دارند یکسان است؟

   1. البته کارمزد بورس یک حداقلی دارد که اگر معامله شما کمتر ازآن باشد کارگزاری می تواند آن را بگیرد فکر کنم این عدد ۲۰۰۰ تومان است یعنی اگر شما ۱۰۰ هزار تومان معامله کنید به جای اینکه ۳۸۵ تومان کارمزد کارگزاری بگیرد می تواند ۲۰۰۰ تومان بگیرد اما فکر کنم کارگزاری آگاه این رو از مشتریانش نمی گیرد.

 6. سلام
  این شایعه که برخی کارگزاری ها برای بعضی افراد ویژه چند ثانیه قبل از ۸/۳۰ سامانه ثبت سفارش خرید را باز می کنند تا چه حد صحت دارد؟ آیا به لحاظ عملی قابل اجراست؟ آیا از سالیان گذشته تا کنون، سابقه تخلفی در این خصوص وجود داشته است (نیازی به ذکر نام کارگزاری متخلف نیست)؟ ممنون

  1. با سلام
   ایجاد دسترسی معامله حتی یک هزارم ثانیه زودتر از ساعت ۸:۳۰ خلاف صریح قانون است. و در صورتی که کارگزاری خاصی چنین دسترسی در اختیار مشتریان خود قرار دهد بی‌شک برخورد قانونی از سوی بازرسی سازمان بورس، انجام خواهد شد.

 7. باسلام.. یه پیشنهاد داشتم.. وقتی کامنتی میگذاریم وبعد از مدتی بهش پاسخ داده میشه باتوجه به اینکه گاهی هم این فاصله خیلی زیاد هست.. کاش امکانی توی باشگاه طراحی بشه که وقتی جواب کامنت یه نفر رو میدهید به اون شخص یجوری منشن بشه که کجا بره جوابشو بخونه.. چون گاها فراموش میکنیم که سوال خودمون رو زیر کدوم تاپیک نوشتیم و باید درون انبوه سوال و جوابها دنبال جواب کامنتمون بگردیم

 8. سلام.من از وام اعتباری استفاده کردم ولی برای نحوه تسویه مطلبی پیدا نکردم.فقط نوشته اگر زودتر از موعد تسویه کنید پاداش خوش حسابی بهتون تعلق میگیره.با کارگزاری تهران تماس گرفتم میگن در تاریخ سررسید وام تو حسابتون پول باشه خودش تسویه میشه ولی برای زودتر از موعد اطلاعاتی ندادن .ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

  1. سلام دوست گرامی
   امکان تسویه اعتبار زودتر از موعد وجود ندارد لذا ولی به تعداد روزهایی که از اعتبار استفاده نکنید وجه آن به وجه نقد بآشگاه واریز می‌گردد.
   جهت اطلاع بیشتر به مطلب “سرویس جدید اعتبار معاملاتی آگاه: بازگشت اعتبار مصرف نشده! “مراجعه کنید.

 9. سلام خسته نباشین
  من مقداری سهام بصورت انلاین خریدم ..ایا لازم هست که برگه کاغذی اون رو هم از کارگزاری بگیرم یا خیر؟
  با تشکرات

 10. با سلام
  ارسال سفارش در ساعات ۸٫۳۰ دقیقه برای سهام بعد از روز عرضه اولیه خیلی مهم هستش و بهتره که برای ارسال سفارش و موندن توی صف و در نهایت خرید سهم از طریق خود کارگزاری انجام بشه .

 11. استفاده ازسیستم آنلاین خودش به تنهایی یکی ازجذابیت های سرمایه گذاری هست وحتی برای افرادی که ازتعامل وتنش وروبروشدن باافراد جامعه گریزان هستند نیز کارامدهست.

  1. با سلام
   بله دوست عزیز
   کد بورسی از طرف سازمان بورس صادر می‌شود اما کد آنلاین توسط کارگزاری برای انجام معاملات صادر می‌شود.

 12. بسیار کامل بود. ممنون، لطفا درمورد مطالب پایه ای آشنایی با بورس که یادگیری آن ها ضروری هست، بیشتر مطلب بزارید.

 13. با سلام و احترام
  یکی از مشکلات سامانه آنلاین که اخیرا هم زیاد شده عدم امکان اتصال به حساب آنلاین است (به خصوص آنلاین بانک ملت که من از آن استفاده میکنم) و نمیدانم این مشکل از طرف بانک است یا کارگزاری.

 14. ضمن تشکر از مطلب ارائه شده درخصوص نحوه خرید و فروش آنلاین و تشریح کامل مراحل
  انشالله این قبیل مطالب بصورت مداوم ارائه گردد.

  1. سلام دوست گرامی
   درآساتریدر کارگزاری آگاه قسمت دارایی سهام، ستونی به نام سود تحقق نیافته وجود دارد که سود و زیان سهم‌ها را به صورت لحظه‌ای نمایش می‌دهد.

 15. ضمن عرض سلام ادب و احترام من هم تازه به دنیای بورس وارد شده ام
  اما خیلی سوالات مختلف و زیادی در ذهنم هست
  متاسفانه هرکسی یک منبعی رو معرفی میکنه و بیشتر من گنگ میشم
  کسی هست کمک کنه

  1. سلام دوست عزیز
   برای شروع آشنایی با بورس به شما پیشنهاد می‌کنیم به بلاگ سایت بآشگاه، مطلب ” سرمایه گذاری در بورس برای تازه واردان: راهنمای کامل” مراجعه کنید، چراکه این مطلب برای تازه واردان در بورس قرار داده شده‌است. همچنین مطالب آموزشی موجود در بخش “آموزش بورس” شما را از نحوه شروع در بورس تا حرفه‌ای شدن، راهنمایی می‌نماید. “فیلم های آموزشی رایگان” نیز در خصوص بازار بورس از مبتدی تا پیشرفته در بلاگ بآشگاه قرار گرفته‌است. علاوه بر آن، واحد آموزش کارگزاری آگاه دوره‌هایی را به صورت حضوری و آنلاین از مبتدی تا پیشرفته برگزار می‌کند که می‌توانید از بخش” آموزش” سایت بآشگاه در این کلاس‌ها ثبت‌نام نمایید.

  1. با سلام و احترام دوست گرامی
   سجام یا همان “سیستم جامع اطلاعات مردمی” یک سیستم جامع جهت پیشگیری وقوع جرم در تمامی دستگاه‌ها و سازمان‌ها است. سازوکار آن به این شکل است افرادی به عنوان دیده‌بان پیشگیری تعیین می‌گردند و ۱۰ تخلف که به عنوان اقدامات مجرمانه شناسایی شدند به آنها اطلاع رسانی می‌شود و آنها در صورت مشاهده این موارد به سجام اطلاع رسانی می‌کنند.

 16. سلام. پشتیبانی و نحوه حمایت کردن کارگزاری آگاه از مشتریاش حرف نداره ولی کارگزاری شهر بندرعباس به شدت افتضاح و اصلا کار راه نمیندازن و من همه کارهامو به صورت اینترنتی و یا تلفنی انجام میدم و اگر نیاز به حضور در کارگزاری باش کلا بیخیال میشم

  1. سلام
   ممنونیم از لطف شما.
   در خصوص شعبه بندرعباس هم چنانچه ممکن است با جزئیات بیشتری اعلام فرمایید که بتوانید بهبود در شعبه مذکور را داشته باشیم.

  1. سلام دوست گرامی
   به جز دفاتر پستی و شعب کارگزاری به دفاتر پیشخوان هم می‌توانید مراجعه کنید.
   برای اطلاعات بیشتر در ساعات اداری با شماره ۰۲۱۸۲۱۵۴۰۰۰ داخلی ۱ تماس بگیرید.

  1. سلام دوست گرامی
   برای استفاده از سامانه آنلاین اوراق کارگزاری آگاه، لازم است به سایت online.agah.com مراجعه نمایید. که این نرم افزار تحت وب بوده و هماهنگ با موبایل است.
   جهت نصب اپلیکیشن‌های اندروید و ios به لینک زیر مراجعه کنید.
   راهنمای دانلود و استفاده از نسخه اندروید نرم افزار معاملات برخط آسا
   راهنمای دانلود و استفاده از نسخه iOS (اپل – آیفون – iPhone) معاملات برخط آسا

 17. سلام برای خرید برای افراد زیر ۱۸ سال به کدوم سایت باید مراجعه کنیم؟
  خب نمیشه با مسئولیت ولی به سامانه آنلاین وصلشون کنید؟

  1. سلام دوست گرامی
   درصورتی که مشتری آفلاین کارگزاری هستید لازم است برای انجام معاملات آفلاین به سایت panel.agah.com مراجعه بفرمایید.
   با تشکر

 18. با عرض سلام و احترام قبل از اینکه وارد تالار بورس انلاین بشم مقداری سهام خریداری کرده بودم سوالی که برایم پیش آمده چگونه ان سهام سابق را در پورتابل انلاین خودم وارد کنم راهنمایی کنید ممنونم

  1. سلام
   اگر دسترسی سامانه معاملات آنلاین کارگزاری آگاه را دریافت کرده اید، می توانید در بخش درخواست ها، گزینه درخواست “تغییر کارگزار ناظر” را انتخاب کنید. با تعیین نام نماد خریداری شده خود، می توانید درخواست را برای کارگزاری ارسال نمایید تا همکاران ما درخواست شما را ررسی کرده و در صورت امکان نماد مدنظر شما را به داراییتان اضافه کنند.
   تغییر کارگزار ناظر

  2. سلام دوست عزیز
   شما ابتدا می‌بایست کد آنلاین خود را از سایت ex.agah.com دریافت نمایید و در سامانه آساتریدر کارگزاری آگاه، قسمت تغییر کارگزار ناظر نسبت به تغییر ناظر سهام خود به صورت غیر حضوری اقدام نمایید.
   جهت اطلاعات بیشتر به فیلم آموزشی “نسخه جدید نرم افزار آساتریدرآگاه – تغییر کارگزار ناظر” مراجعه بفرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *