خدمات جدید بآشگاه مشتریان آگاه و تغییرات مهم آن

 • ۲۵ تیر ۱۴۰۲
 • ۶۵ نظر
 • ۱۰۱۳۸ مشاهده
خدمات جدید بآشگاه مشتریان آگاه و تغییرات مهم آن

از آبان ۱۳۹۴ که بآشگاه مشتریان کارگزاری آگاه در دسترس عموم قرار گرفت، یک سال و اندی می‌گذرد. سامانه بآشگاه با هدف ارائه خدمات مورد نیاز به فعالان بازار سرمایه و علاقمندان به سرمایه‌گذاری در حوزه بورس و اوراق بهادار راه‌اندازی شد. در این مدت عزیزان بسیاری همراه ما شدند. برخی سپاس گفتند و برخی بر ما خرده‌ها گرفتند؛ اما اغلب اوقات با الطاف و گرمای وجودشان قوت قلبمان بودند و ما را راهنمایی کردند.

تجربه و یادگیری، همواره موجب پیشرفت و بهبود است و سامانه بآشگاه نیز از این قاعده مستثنی نیست. در این ۱۵ ماه، سخنان شما را شنیدیم و خواندیم و از شما بسیار آموختیم. خدمات جدیدی اضافه کردیم، برخی بخش‌ها را بهبود بخشیدیم و این مسیری است که ادامه خواهیم داد؛ چرا که معتقدیم پویایی جزء جدانشدنی بآشگاهمان است. گفتیم “بآشگاهمان”، زیرا این بآشگاه متعلق به خانواده آگاه است. خانواده‌ای که از درون یا بیرون آگاه همراه او هستند.

در این مطلب قصد داریم خدمات جدید و تغییرات مهم بآشگاه را که در نیمه دوم سال ۹۵ (از مهرماه تاکنون) اتفاق افتاده است، مانند بازگشت اعتبار، انتقال اعتبار و افزایش امتیاز معاملات، با هم مرور کنیم.

۱- درنظر گرفتن تخفیف کارمزد و امتیاز برای معاملات کلیه اوراق بهادار

چنانچه مستحضرید، تخفیف کارمزد فقط به معاملات سهام و آتی سکه تعلق می‌گرفت. اما در برنامه‌ریزی‌های جدید و از دی ماه سال جاری، معاملات کلیه اوراق بهادار (شامل حق تقدم سهام در بورس، اوراق مشارکت، اوراق اجاره، تسهیلات مسکن) نیز شامل تخفیف کارمزد می‌شود.

نکته قابل ذکر این است که باتوجه به تفاوت کارمزد در معاملات هر یک از اوراق بهادار، میزان ریال بازگشتی از تخفیف کارمزد نیز متفاوت خواهد بود.
یعنی اگر مشتری ۱۰۰ هزارتومان (۱ میلیون ریال) سهام بخرد و ۱۰۰ هزارتومان (۱ میلیون ریال) هم اوراق مشارکت بخرد، ریالی که به عنوان تخفیف کارمزد دریافت می‌کند برابر نیست. زیرا کارمزد کارگزاری در خرید سهام ۰٫۰۰۴ و در اوراق مشارکت ۰٫۰۰۰۶۳ است. در همین مثال اگر مشتری سطح ۵ باشد، ۱۵% تخفیف کارمزد خواهد داشت، بنابراین تخفیف‌های وی در معاملات ذکر شده، به‌صورت زیر خواهد بود:

تخفیف حاصل از معامله سهام به ارزش ۱ میلیون ریال:               (ریال) ۶۰۰=۰٫۱۵×۰٫۰۰۴×۱,۰۰۰,۰۰۰

تخفیف حاصل از معامله اوراق مشارکت به ارزش ۱ میلیون ریال:    (ریال) ۹۴٫۵=۰٫۱۵×۰٫۰۰۰۶۳×۱,۰۰۰,۰۰۰

۲- افزایش امتیاز مربوط به معاملات اوراق بهادار و آتی سکه

۱چنانچه مستحضرید از ابتدای راه‌اندازی بآشگاه و طبق آنچه در جدول نحوه توزیع امتیازات ذکر شده بود، به ازای هر ۱ میلیون تومان معامله در اوراق بهادار، علاوه بر دریافت تخفیف نقدی کارمزد، ۲۰ امتیاز نیز به مشتریان تعلق می‌گرفت. همچنین به ازای هر قرارداد آتی، علاوه بر تخفیف کارمزد، ۱۲ امتیاز برای مشتریان در نظر گرفته می‌شد.

از ۱۶ بهمن ۹۵ امتیاز تخصیص داده شده در هر دو حوزه، یعنی هم معاملات اوراق بهادار و هم آتی سکه، به میزان ۲ برابر افزایش یافت. بنابراین هم‌اکنون مشتریان کارگزاری آگاه با هر ۱ میلیون تومان معامله اوراق بهادار ۴۰ امتیاز و با انجام هر قرارداد آتی سکه، ۲۴ امتیاز می‌گیرند.

شایان ذکر است که همانند گذشته،مشتریان علاوه بر امتیاز مذکور، بابت این معاملات تخفیف کارمزد سطح خود را نیز دریافت خواهند نمود.

۳- بازگشت اعتبار استفاده نشده

بر اساس این خدمت نوین که از تاریخ ۱۶ بهمن آغاز شد، بابت اعتبار استفاده نشده در طول دوره بسته اعتباری، هزینه بخش استفاده نشده بسته به مشتری بازگرداننده می‌شود. یعنی مشتری به اندازه اعتباری که در طول دوره بسته استفاده می‌کند، هزینه پرداخت خواهد کرد. بازگشت اعتبار به‌صورت روزانه برای مشتریان محاسبه شده و ابتدای هر هفته مجموع مبلغ بازگشت اعتبار هفته قبل برای ایشان در حساب بآشگاه منظور می‌شود.
اولین ریال مربوط به بازگشت اعتبار نیز در تاریخ ۲ اسفند برای مشتریانی که از اعتبار استفاده‌می‌کنند، واریز شده است.

این سرویس هم شامل بسته‌هایی می‌شود که مشتری برای خود تهیه کرده و هم بسته‌هایی که به دیگران انتقال داده است. درخصوص بسته‌های انتقالی، مشتری انتقال دهنده می‌تواند مشخص کند که بازگشت اعتبار به حساب خودش منظور شود یا به حساب استفاده کننده (گیرنده) اعتبار.

در مطلب “سرویس جدید اعتبار معاملاتی آگاه: بازگشت اعتبار مصرف نشده!” توضیحات مفصل‌تری درباره سرویس انتقال اعتبار ارائه شده است.

۴- انتقال اعتبار

با این سرویس، کلیه مشتریان کارگزاری آگاه که برای دریافت بسته‌های اعتباری، ریال کافی در حساب بآشگاه خود دارند، می‌توانند بسته‌های اعتباری را برای اشخاص دیگر تهیه نمایند. برای مثال اگر زیرمجموعه‌، دوست یا اعضای خانواده شما در بآشگاه ریال کافی ندارد، شما می‌توانید بسته موردنیاز را تهیه کرده و به حساب کاربری او انتقال دهید.

برای استفاده از خدمت “انتقال اعتبار”، برای انتقال دهنده اعتبار تنها دو شرط وجود دارد:

۱- بسته‌ یا بسته‌های اعتباری مورد نظر برای وی فعال باشد.

۲- ریال کافی برای خرید بسته در حساب بآشگاه انتقال دهنده، وجود داشته باشد.

با این توضیحات، انتقال دهنده اعتبار به داشتن سایر شرایط لازم برای دریافت اعتبار، نیازی ندارد.

برای اطلاع بیشتر از این سرویس می‌توانید مطلب “انتقال بسته‌های اعتباری در بآشگاه مشتریان کارگزاری آگاه” را مطالعه کنید.

۵- جایزه خوش حسابی

کلیه مشتریانی که بسته‌های اعتباری خود را در موعد مقرر تسویه کنند، از جایزه خوش حسابی بهره‌مند می‌شوند. جایزه خوش حسابی شامل ۵% از قیمت پرداخت شده برای بسته اعتباری مصرفی است. این مبلغ به استفاده‌کنندگان بسته‌های اعتباری تعلق می‌گیرد.
یعنی اگر بسته اعتباری توسط آقای “الف” به آقای “ب”، انتقال داده شود، در صورت تسویه بموقع، جایزه خوش حسابی به آقای “ب” تعلق خواهد گرفت. زیرا ایشان اعتبار خود را در مهلت قانونی تسویه کرده‌ است.

۶- افزایش امتیاز گسترش ژنولوژی در سطح ۱ (زیرمجموعه‌های مستقیم)

با راه‌اندازی بآشگاه، به ازای هر زیرمجموعه مستقیم (زیرمجموعه سطح ۱ در ژنولوژی) ۳۰۰ امتیاز به معرف تعلق می‌گرفت. اکنون در نحوه تخصیص امتیاز به ازای هر زیرمجموعه سطح ۱، تغییراتی به شرح زیر صورت گرفته است:

مشتری کارگزاری آگاه باشد: ۵۰۰ امتیاز
کاربر سایت بآشگاه باشد (مشتری نباشد): ۵۰ امتیاز
از کاربر به مشتری تبدیل شود: ۴۵۰ امتیاز

۷- امکان استفاده مجدد از تخفیف‌های سطح معرف
(برای کاربرانی که به مشتری تبدیل شده‌اند.)

کلیه کاربرانی که در زمان کاربر بودن خود، از خدمات سطح معرف استفاده کرده‌اند، در صورتی که حساب کاربری خود را به مشتری تبدیل کنند، مجدداً از تخفیفات سطح معرف خود برای یک ماه دیگر بهره‌مند می‌شوند.

تبدیل حساب کاربری به مشتری، مستلزم دریافت کدبورسی یا کد آنلاین در کارگزاری آگاه است. اگر مشتری کارگزاری آگاه نیستید، می‌توانید با مراجعه به سامانه کدگیری آگاه اکسپرس، به خانواده بزرگ آگاه بپیوندید. پیش از تکمیل فرم‌ها در سامانه آگاه اکسپرس، حتماً راهنمای آن را مطالعه کنید.

مشتری: مشتری به کسی اطلاق می‌شود که با سامانه معاملاتی کارگزاری آگاه، معاملات خود را انجام می‌دهد.

۸- تبدیل خودکار حساب کاربری به حساب مشتری
(برای افرادی که از طریق سامانه آگاه اکسپرس اقدام به کدگیری نمایند.)

متقاضیانی که از طریق سامانه کدگیری آگاه اکسپرس، اقدام به کدگیری در کارگزاری آگاه می‌کنند، حساب بآشگاه آنان (پس از صدور کد آنلاینشان) خودبه‌خود به حساب مشتری تبدیل می‌شود.

پیش از این افرادی که مشتری کارگزاری می‌شدند، حتماً لازم بود حساب کاربری خود را به حساب مشتری تبدیل نمایند. اکنون فقط افرادی که از روشی غیر از آگاه اکسپرس، اقدام به کدگیری نمایند، لازم است که حساب کاربری خود را تغییر دهند.

جمع‌بندی:

۸ خدمت و تغییر جدید سامانه بآشگاه مشتریان کارگزاری آگاه را با هم مرور کردیم. درنظر گرفتن تخفیف کارمزد و امتیاز برای معاملات کلیه اوراق بهادار، افزایش امتیاز مربوط به معاملات اوراق بهادار و آتی سکه، بازگشت اعتبار استفاده نشده، انتقال اعتبار، جایزه خوش حسابی، افزایش امتیاز گسترش ژنولوژی در سطح ۱، امکان استفاده مجدد از تخفیف‌های سطح معرف و تبدیل خودکار حساب کاربری به حساب مشتری (با کدگیری از طریق سامانه آگاه اکسپرس) خدماتی بود که در این مطلب با هم مرور کردیم.

به امید اینکه در این مسیر همراه ما باشید و خدمات ارائه شده، رضایتمندی شما را در پی داشته باشد.

آیا از کارگزار خود تخفیف نقدی کارمزد، وام قرض‌الحسنه و یا اعتبار دریافت می‌کنید؟

کارگزاری آگاه به تمام مشتریان خود این خدمات را ارائه می‌کند. برای کسب اطلاعات بیشتر، فرم ذیل را تکمیل نمایید تا با شما تماس بگیریم.

65 پاسخ به “خدمات جدید بآشگاه مشتریان آگاه و تغییرات مهم آن”

 1. agah02772 گفت:

  سپاسگزلرم..... از بابت زحمات کلیه پرسنل و عزیزانی که در مجموعه باشگاه مشغول به فعالیت هستند،سپاسگزارم و خدا قوت.ارزش باشگاه به کمیت زمانی نیست به کیفیتش هست،و از همه مهمتر افرادی که دیده نمیشن اما هویت و حیات باشگاه از اوناست،برای شمااز خداوندآرزوی موفقعیت می کنم.

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام دوست بزرگوار
   از لطف و همراهی شما ممنونیم. امیدواریم که تلاش‌های ما، به ارائه خدمات بهتر و بیشتر و همین‌طور رضایت مشتریان عزیزی چون شما بیانجامد. 🙂

   ۰
 2. dadkhah11249 گفت:

  سلام و تشکر از زحمات همه دست اندرکاران کارگزاری آگاه بالاخص باشگاه مشتریان . به دور از اغراق اخلاق خوب ُ خدمات خوب و محیط کاربر پسند باشگاه باعث علاقمندی مشتریان و کاربران و بالطبع رونق آن خواهد بود . موفق باشید .

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام دوست بزرگوار
   از لطف و همراهی شما ممنونیم. امیدواریم که تلاش‌های ما، به ارائه خدمات بهتر و بیشتر و همین‌طور رضایت مشتریان عزیزی چون شما بیانجامد. 🙂

   ۰
 3. 49730 گفت:

  ممنون از بابت کلیه فعالیتهای باشگاه که هر روز بهتر از گذشته هست و عرض خسته نباشید و توفیق روز افزون سلامتی برای تمامی دست اندرکاران باشگاه و خانواده های ایشان.

  ۲
 4. n15476 گفت:

  سلام
  مدیران محترم کارگزاری آگاه همشه در حال ارائه خدمات نوین برای مشتریان هستند تا در این زمینه همه منتفع شوند. امید است که همیشه پیشتاز ارائه خدمات به مشتریان در بین کارگزاری ها بوده و رتبه کارگزاری را بدین گونه ارتقاء دهید.
  با تشکر

  ۲
 5. 09473 گفت:

  ممنون از بابت زحمات کلیه پرسنل و عزیزانی که در مجموعه باشگاه مشغول به فعالیت هستند،خسته نباشید و خدا قوت.ارزش باشگاه به کمیت زمانی نیست به کیفیتش هست،و از همه مهمتر افرادی که دیده نمیشن اما هویت و حیات باشگاه از اوناست،اجرتون با خداهمگی پیروز و موفق باشید.

  ۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

عدد را وارد کنید:

1 2 3 9