ثبت نام سجام و نحوه احراز هویت برای کد بورسی: اطلاعات تکمیلی

 • ۸ دی ۱۳۹۷
 • Agah
 • ۵۹۸ نظر
 • ۵۰۹۷۸۷ مشاهده
ثبت نام سجام و نحوه احراز هویت برای کد بورسی: اطلاعات تکمیلی

در اطلاع رسانی قبلی بآشگاه مشتریان کارگزاری آگاه با عنوان سامانه جامع مشتریان (سجام) اعلام شد که شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه، به منظور جمع آوری اطلاعات فعالان بازار سرمایه، سامانه سجام به نشانی www.sejam.ir را راه اندازی کرده است. در مرحله اول مقرر شد که فعالان بازار سرمایه و همچنین اشخاصی که قصد دریافت کد معاملاتی دارند در این سامانه ثبت نام اینترنتی کنند.

اکنون با فعال شدن مراکز احراز هویت سجام، سوالات متعددی درباره ثبت نام و احراز هویت در ذهن فعالان بازار سرمایه به وجود آمده است. در این مطلب تلاش می‌کنیم به برخی از این سوالات پاسخ دهیم.

طبق اخبار اولیه، مقرر شد مهلت ثبت نام در این سامانه تا تاریخ ۴ دی ماه ۱۳۹۷ باشد و پس از این تاریخ، فعالیت کسانی که در سامانه سجام ثبت نام نکرده اند، به حالت تعلیق درآید.

 اگر تا تاریخ ۴ دی ماه ۹۷ ثبت نام در سامانه سجام برای دریافت کد بورسی انجام نشده باشد، چه باید کرد؟
آیا مهلت ثبت نام در سامانه سجام تمدید نمی شود؟

در تاریخ ۳ دی ماه طبق اطلاع‌رسانی‌ صورت گرفته در سایت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه، به دلیل استقبال فراوان سهامداران، مهلت ثبت نام در سامانه سجام (sejam) تمدید شد. همچنین پس از طرح موضوع در هیئت مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار، تصمیم گیری در خصوص ضرب‌الاجل جدید برای ثبت نام در سیستم سجام متعاقباً اعلام خواهد شد.

در ادامه به سوالات مهمی که برای مخاطبان ایجاد شده است، پاسخ داده می شود:

شرایط احراز هویت

مدارک لازم برای احراز هویت سجام چیست؟ نحوه احراز هویت سجام چگونه است؟

در خصوص نحوه احراز هویت، سهامدارانی که در سامانه ثبت نام کرده‌اند، می‌توانند به همراه مدارک شناسایی (اصل شناسنامه و کارت ملی) به مراکز احراز هویت مورد تایید سامانه سجام (شعب کارگزاری آگاه و دفاتر منتخب پیشخوان دولت) مراجعه کنند. همچنین نشانی این مراکز در سایت سجام به نشانی sejam.ir به صورت کامل وجود دارد که سهامداران می‌توانند از طریق جستجو در بخش لیست مراکز احراز هویت، نزدیک‌ترین آن‌ها را انتخاب نمایند.

آیا کارگزاری آگاه می‌تواند احراز هویت سجام را انجام دهد؟

 بله؛ تمامی شعب کارگزاری آگاه قادر به ارائه این خدمت است. سهامداران می‌توانند روزهای شنبه الی چهارشنبه از ساعت ۰۸:۰۰ الی ۱۶:۰۰ به شعب کارگزاری آگاه در سراسر کشور مراجعه نمایند.

آیا تنها مشتریان آگاه می‌توانند برای احراز هویت سجام به شعب کارگزاری آگاه مراجعه کنند؟

خیر. تمامی فعالان بازار سرمایه می‌توانند به‌منظور احراز هویت سجام به یکی از شعب کارگزاری آگاه مراجعه نمایند.

پیامکی درباره مراجعه به مراکز احراز هویت را دریافت نکرده ام. چه کار باید بکنم؟

تمامی اشخاصی که در سامانه سجام (sejam.ir) ثبت‌نام کرده‌ و کد پیگیری ۱۰ رقمی را دریافت کرده اند، می‌توانند به مراکز احراز هویت مراجعه کنند. لذا نیازی به دریافت پیامک مبنی بر مراجعه به این مراکز نیست و داشتن کد پیگیری ۱۰ رقمی کافی است.

برای احراز هویت سجام حتما لازم است خود فرد مراجعه کند؟

بله. برای احراز هویت سجام حتماً خود شخص باید حضور داشته باشد تا احراز هویت به صورت کامل انجام گیرد. بجز افرادی که در زمان ثبت نام سجام، نماینده (وکیل، وصی، قیم، ولی و…) معرفی کرده باشند.

احراز هویت آنلاین سجام چگونه است؟

در سامانه سجام اپلیکیشن‌ها و درگاه‌های معتبر احراز هویت غیر حضوری مشخص شده‌اند. با استفاده از این روش‌ها، می‌توانید بدون نیاز به مراجعه حضوری ثبت نام و احراز هویت خود را تکمیل بفرمایید.

مشتریانی که قبلا توسط کارگزاری آگاه یا سایر کارگزاری ها احراز هویت شده اند، باید مجدد احراز هویت شوند؟

بله. تمامی اشخاصی که در بازار سرمایه فعالیت دارند باید در سامانه سجام ثبت نام کرده و احراز هویت شوند. این شرایط شامل همه افرادی است که پیش از این توسط کارگزاری آگاه یا سایر کارگزاری ها احراز هویت شده اند.

کدپیگیری و ویرایش مشخصات

شماره پیگیری ۱۰ رقمی ثبت نام خود را فراموش کرده ام. از کجا می توانم دریافت کنم؟

در سایت سجام بر روی گزینه “ورود به سجام” کلیک کنید و در بخش خواسته شده، شماره تلفن همراه خود را وارد نمایید. یک کد تایید به شماره تلفن همراه شما پیامک می شود. با استفاده از آن کد تایید و شماره ملی خود می توانید وارد سامانه سجام شوید. پس از ورود، کد پیگیری شما در سامانه نمایش داده می شود.

اگر اطلاعات خود را سامانه سجام اشتباه وارد کرده باشیم، چه کار باید کنیم؟

پس از ورود به سامانه سجام (مطابق سوال پیش)، در منوی سمت راست بخشی برای ویرایش اطلاعات پیشین قرار تعیین شده است. سهامدارن می توانند برای اصلاح اطلاعات خود به آن مراجعه نموده و مشخصات مدنظر را ویرایش کنند.
شایان ذکر است که در این بخش اطلاعات ارتباطی، اطلاعات کدهای سهامداری، اطلاعات شغلی و اطلاعات مالی قابل ویرایش است.

نمی توانم اطلاعاتم را در سامانه سجام ویرایش کنم. برای پشتیبانی سجام باید با چه شماره ای تماس بگیرم؟

چنانچه در ویرایش اطلاعات ثبت شده در سجام با مشکلی مواجه شده اید، می توانید در ساعات اداری روزهای شنبه تا چهارشنبه با شماره تلفن پشتیبانی سامانه سجام ۰۲۱۶۴۶۱ تماس حاصل فرمایید.

چند سوال دیگر

هزینه احراز هویت سجام چقدر است؟ 

در ثبت نام اینترنتی سجام، سهامدارن می بایست مبلغ ۱۰,۰۰۰ تومان به صورت آنلاین پرداخت نمایند و در مرحله احراز هویت در دفاتر پیشخوان می بایست مبلغ ۵,٠٠٠ تومان پرداخت شود. لازم به ذکر است احراز هویت در شعب کارگزاری آگاه به صورت رایگان انجام می گردد.

اگر در آگاه اکسپرس ثبت نام کرده ایم، باید در سجام هم ثبت نام کنیم؟

بله. با توجه به این که دو سامانه آگاه اکسپرس و سجام فعلا جدای از هم هستند، لذا مشتریان باید در هر دو ثبت نام کنند. بزودی با ثبت نام در سامانه آگاه اکسپرس، مشتریان می توانند درخواست ثبت نام  در سامانه سجام را نیز در آگاه اکسپرس اعلام نمایند.

احراز هویت غیر حضوری در سامانه آگاه اکسپرس چگونه انجام می‌شود؟

افرادی که ثبت نام و احراز هویت سجام را انجام داده و کد بورسی خود را دریافت کرده باشند، نیازی به احراز هویت مجدد برای کارگزاری آگاه نخواهند داشت. در صورتی که احراز هویت و ثبت نام سجام را انجام داده‌اید، می‌توانید به سامانه آگاه اکسپرس مراجعه کنید و با امضای یک قرارداد الکترونیک، ثبت نام خود را تکمیل کنید. پس از گذشت سه تا پنج روز کد معاملاتی برای شما صادر می‌شود و می‌توانید به سامانه معاملات برخط دسترسی داشته باشید.

در این مطلب تلاش شد تا به سوالات مهمی که برای فعالان بازار بورس و متقاضیان دریافت کد بورسی در خصوص ثبت نام سامانه سجام وجود داشت، پاسخ داده شود.

598 پاسخ به “ثبت نام سجام و نحوه احراز هویت برای کد بورسی: اطلاعات تکمیلی”

 1. AH2323 گفت:

  با سلام و تشکر. صرفا جهت اطلاع، ظاهرا دفاتر پیشخوان مبلغ ۵۰۰۰ تومان در مرحله احراز هویت دریافت میکنن.

  ۳۶
  • AR5181 گفت:

   سلام.دفاتر پیش خوان برا هر کاری پول می گیرند.......

   ۸۴
  • AT1329 گفت:

   برای من ۱۲ هزار گرفتن

   ۲۷
   • Agah گفت:

    سلام دوست گرامی
    دفاتر پیشخوان طبق قرارداد جدید، بابت احراز هویت آگاه اکسپرس به جای مبلغ ۸۰۰۰ تومان، ۱۲۰۰۰ تومان دریافت میکنند.
    باتشکر

    ۴۶
   • Mhsa گفت:

    سلام وقت بخیر راستش من برا احراز هویت سجام دفتر پیشخوان رفتم ازم عکس گرفتن و ۵۰۰۰تومن هم پول گرفتن بعدش یه کد برای ثبت نام برام اومد ولی الان تو سامانه سجام برام نوشته هنوز احراز هویت نشدم چرا؟؟
    ینی طبیعیه اینهمه طول بکشه؟ ؟ حدود یه هفته پیش رفته بودم

    ۴۸
    • Agah گفت:

     باسلام
     شما فقط احراز هویت سجام را انجام دادید. برای دریافت کد بورسی باید به شعب کارگزاری یا دفاتر پیشخوان طرف قرارداد با کارگزاری مراجعه کرده و مدارک را تحویل و احراز هویت انجام دهید.

     ۲۰
    • روح اله گفت:

     سلام من ثبت احراز هویت حضوری در سامانه سجام در دفتر پیش خوان دولت انجام دادم حالا برای دریافت کد بورسی چکار باید بکنم آیا نیاز هست به دفاتر و شعب کارگزاری مثل آگاه مراجعه کنم؟

     ۲۷
     • agah9 گفت:

      سلام دوست عزیز
      در صورتیکه احراز هویت سجام را انجام داده اید باید احراز هویت آگاه را نیز انجام دهید ، بعد از احراز هویت حدود یک هفته بعد کد بورسی صادر و نام کاربری و کلمه عبور برای ورود به سامانه معاملاتی از طریق ایمیل و یا پیامک ارسال می شود.

      ۲۸
     • 7106 گفت:

      اگر سهام دارید حتما به داخل برگه سهامها نگاه کنید چون هر کس سهامک داره کدبورسی هم داره دیگه نیاز به گرفتن مجدد کدبورسی نیست

      ۲
    • روح اله گفت:

     سلام من فرزند ۴ ساله خود را اینترنتی با پرداخت ۱۰ هزار تومان ثبت نام سجام کردم و گزینه ولایت را زدم که در مرحله آخر که کارت ملی و شناسنامه خودم و فرزندم را آپلود کردم جهت اهراز هویت خطا میگیره که شما پدر فرزند نیستید ! به دفتر خدمات دولت هم رفتم همین خطا تکرار میشه چکار کنم مشکل چیه؟
     ممنون

     ۲
     • agah9 گفت:

      سلام دوست عزیز
      چنانچه در ویرایش اطلاعات ثبت شده در سجام با مشکلی مواجه شده اید، می توانید در ساعات اداری روزهای شنبه تا چهارشنبه با شماره تلفن پشتیبانی سامانه سجام ۰۲۱۶۴۶۱ تماس حاصل فرمایید.

      ۱
  • محمد گفت:

   سلام من رفتم دفتر پیشخوان دولت هم پنج هزار تومان گرفت هم ده هزارتومان واسه پست کردن برگهایی که کپی گرفته و امضا زدم درست اپن هزینه ده تومانی یا نه

   ۱۲
   • Agah گفت:

    سلام دوست عزیز
    فرآیند ثبت نام و احراز هویت در دفاتر پیشخوان شامل هزینه است. مشکلی از این بابت در این فرآیند وجود ندارد.

    ۱۰
 2. AQ4554 گفت:

  من مشترک کارگزاری آگاه هستم چندماه قبل ثبت نام کردم و الان هم در حال معامله هستم موقع ثبت نام فرم های مربوط به سجام هم پر کردم تحویل کارگزاری دادم ۱۰تومن هم پرداخت کردم من که دیگه نیازی نیست تو سجام دوباره ثبت نام کنم؟

  ۱۴
  • agah4 گفت:

   با سلام
   دوست عزیز با توجه به اینکه در احراز هویت سجام باید در مراکز احراز هویت از شما عکس گرفته شود، در صورتی که احراز هویت به این شکل برای شما انجام نشده است باید مجدداً برای احراز هویت اقدام کنید.

   ۸
 3. AO3441 گفت:

  سلام خسته نباشید من کددارم ولی واردنمیشم

  ۵
  • Agah گفت:

   سلام دوست گرامی
   لطفا واضح بفرمایید که به کدام سایت امکان ورود ندارید و درصورتی که خطایی دریافت می‌کنید آن را اعلام نمایید تا بتوانیم آن را بررسی کنیم.
   متشکرم

   ۰
   • محمدحمامی گفت:

    سلام وخسته نباشید من باراول است درکارگزاری ثبت نام کردم برای ثبت درسجام به من میگه قبلا بااین کدملی باشماره موبایل دیگری ثبت نام انجام شده باید چکارکنم

    ۳
    • agah11 گفت:

     سلام به منظور بررسی بیشتر اطلاعات شما لطفا با مرکز تماس گروه آگاه به شماره ۰۲۱۸۲۱۵۴۰۰۰ و ۰۲۱۹۱۰۰۴۰۰۴ و ۰۲۱۴۱۷۹۲۰۰۰ عدد ۱ تماس بگیرید.

     ۱
 4. AR6045 گفت:

  سلام خسته نباشید زعفران تاکی هست

  ۵
 5. AL4089 گفت:

  سلام
  تشکر از اطلاع رسانی و پیگیری شما..
  ان شاالله که این طرح کارشناسی و عمقی باشد و کارگشا..
  ممنون

  ۳
 6. AR0754 گفت:

  یک پیشنهاد خارج از متن بحث: هر چند که جوایز قرعه کشی چرخونکی متنوع می باشد. لیکن وجود گزینه پوچ که گاها نصیب دوستان می شود و امروز نیز اینجانب بی نصیب از آن نماندم. احساس نوعی بی احترامی به اعضا تلقی می شود. می توان با حداقل امتیاز به جای پوچ نیز مخاطب را تنبیه و تشویق نمود و از اثرات سوء احساس پوچی دوری کرد. متشکرم از لطف و عنایتتان.

  ۱۶
 7. AR0754 گفت:

  شما در قرعه کشی لاگین پیاپی جایزه ای برنده نشده اید.
  واکنون با توجه به متن پیغام دوست بازنده به تمام معنا ما و شماییم.
  نا گفته پیداست که هرچه از دوست رسد نکوست.

  ۳
 8. AS2007 گفت:

  تاریخش که نامشخصه .... اصلا معلوم نیست

  ۷
 9. AR3025 گفت:

  باسلام
  چطور میتونیم مشخصات ثبت نامی خود در آگاه اکسپرس را ویرایش کنیم ؟

  ۵
  • Agah گفت:

   سلام
   درصورتی که گزینه ثبت نهایی در مرحله آخر ثبت نام در سامانه آگاه اکسپرس را انتخاب کرده باشید؛ دیگر قادر به اصلاح آن نیستید.
   ولی می‌توانید فرم‌ها را پرینت بگیرید و به صورت دستی، فرم‌ها را اصلاح بفرمایید.
   باتشکر

   ۱
 10. AP1535 گفت:

  با سلام
  تشکر از اطلاع رسانی آگاه
  من در کارگزاری آگاه قبلا احراز هویت شدم و شماره پیگیری سجام رو به متصدی دادم.، چرا باید مجددااحراز هویت بشم، آیا نماینده قانونی یا وکیل میتونه پیگیر این موضوع بشه?

  ۵
  • agah4 گفت:

   با سلام
   دوست گرامی برای احراز هویت در سامانه سجام باید در مراکز احراز هویت از شما عکس گرفته شود. لذا در صورتی که در زمان احراز هویت برای کد معاملاتی از شما عکسی برای سجام دریافت نشده باشد مجدداً باید برای احراز هویت اقدام فرمایید.

   ۱
 11. AR5016 گفت:

  سلام
  از اینکه مشتریان رو با زبان ساده راهنمایی می کنید سپاسگزارم

  ۲۲
 12. AA0048 گفت:

  سلام من سجام ثبت نام کردم ولی کد برام نیومده چرا؟

  ۱۴
 13. AA0040 گفت:

  سلام
  وقت بخیر. یه سوال داشتم. آیا شماره حسابی که به سجام معرفی می کنیم بایدهمون شماره حسابی باشه که به کارگزاری آگاه معرفی کردیم؟

  ۰
  • agah4 گفت:

   با سلام
   دوست گرامی نیازی به معرفی شماره حساب یکسان نیست و شما می توانید شماره حساب یکی از حساب های بانکی به نام خودتان را برای سامانه سجام ثبت کنید.

   ۰
   • AJ4528 گفت:

    سلام
    من موقع ثبت نام با ی لینک ثبت نام کردم و بدون اینکه بدونم ی معرف انتخاب کردم حالا میخام حذفش کنم
    چجوری میتونم اینکارو کنم

    ۰
    • Agah گفت:

     سلام
     دوست گرامی از آنجایی که به هنگام انتخاب معرف از کاربر بابت عدم تغییر یا حذف معرف، تایید گرفته می‌شود لذا در سایت بآشگاه، نمی توانید معرف را حذف نمایید و یا تغییر دهید.
     باتشکر

     ۰
   • AR0754 گفت:

    سلام، متشکرم دوست عزیز، پاسخ قابل استفاده ای بود.

    ۰
 14. طالب زاده گفت:

  سلام
  چنانچه در سامانه سجام ثبت نام نکرده باشیم پس از ثبت نام باید مجدد به کارگزرای مراجعه نماییم؟

  ۴
  • Agah گفت:

   سلام دوست گرامی
   برای دریافت کد بورسی، ثبت نام در سامانه سجام و آگاه اکسپرس الزامی است.
   باتشکر

   ۲
  • علی گفت:

   سلام من تو سامانه سجام ثبت نام کردم ۱۰ هزار پرداخت کردم کد پیگیری ۱۰ رقمی ارسال شده و کد بورسی نداشتم برای اهراز هویت و کد بورسی به دفاتر پیشخوان برم دیگه تمومه یا باز داستان داریم

   ۰
   • agah4 گفت:

    با سلام
    برای دریافت کد بورسی باید در سامانه آگاه اکسپرس کارگزاری آگاه هم ثبت نام کنید و احراز هویت کارگزاری را انجام دهید.
    ex.agah.com

    ۱
 15. AK5511 گفت:

  سلام من کد معاملاتی دارم ولی سامانه سجام ثبت نام نکرده ام باید ثبت نام کنم؟

  ۳
 16. AQ5213 گفت:

  سلام. پنجم دیماه در دفتر میشخوان احراز هویت شدم. توی سایت هم میزنه منتظر احراز هویت.
  چقدر زمان جهت تایید لازم هست؟

  ۰
 17. AQ9849 گفت:

  با سلام درصورتی که کد ۱۰ رقمی دیافت نشده باشد چطور پیگیری کنیم ؟

  ۰
 18. AQ6501 گفت:

  سلام
  حدود دو ماه پیش در سامانه ثبت نام و به کارگذاری مراجعه کردم . الان در سامانه وضعیت را در انتظار احراز هویت زده . و در قسمت مراکز احراز هویت کارگذاری اگاه اردبیل نیز به عنوان یکی از مراکز معرفی میکند . حالا بنده لرای احراز هویت باید به دفتر پیش خوان مراجعه کنم یا به کارگذاری؟

  ۳
  • Agah گفت:

   سلام دوست عزیز
   درصورتی که در سامانه آگاه اکسپرس ثبت نام کرده و برای احراز هویت به کارگزاری مراجعه نموده باشید؛
   مجدد نیازی به انجام احراز هویت و مراجعه به دفاتر پیشخوان نیست.

   ۰
 19. tahereh گفت:

  با عرض سلام . به دفتر پیشخوان شهرمون که سجام معرفی کرده بودبرای احراز هویت رفتم و کد ده رقمی دریافت کردم . اما هزینه هم داشت ۲۵ هزار تومان برای کارمزد دریافت کردم .‌

  ۱۷
  • حسین گفت:

   با سلام
   نوع حساب وبانکی که به کارگزاری معرفی میشه فرقی نمیکنه چی باشه اخه دوستان قدیمی تو بورس میگن یا ملت باید باشه یا سامان و این که شرط دیپلم هنوز هست؟

   ۱
   • agah9 گفت:

    سلام دوست عزیز
    با هر بانکی حساب دارید ، می توانید نزد کارگزاری حساب معاملاتی داشته باشید البته توجه داشته باشید که شماره حساب به نام شما باشد.

    ۰
 20. AS2484 گفت:

  من کد پیگیری سجام رو دارم اما برای احراز هویت جایی نرفتم. با توجه به این که چند روزی هم گذشته میشه برای احراز هویت اقدام کرد یا دیر شده؟

  ۱
  • AS2484 گفت:

   تو سایت سجام نگاه کردم. زمان احراز هویت رو از طریق پیامک اطلاع رسانی می کنن

   ۰
  • Agah گفت:

   سلام دوست عزیز
   درصورتی که در سامانه آگاه اکسپرس ثبت نام کرده و برای احراز هویت به کارگزاری مراجعه نموده باشید؛
   مجدد نیازی به انجام احراز هویت و مراجعه به دفاتر پیشخوان نیست.

   ۰
  • محمد گفت:

   سلام من احراز هویت شدم.حالا میخوام کد بورسی بگیرم میرم تو اگاه ثبت نام کنم میزنه وضعیت در حال احراز هویت.چکاری باید انجام بدم که کد بورسی رو بگیرم؟

   ۱
 21. AF6271 گفت:

  سلام پس از مراجعه به مراکز احراز هویت و تایید اطلاعات امکان ویرایش اطلاعات وجود داره؟ بطور مثال اضافه کردن یک حساب بانکی به حساب انلاین جهت واریز وجه و یا اضافه کردن کارگزاری جدید.

  ۲
  • Agah گفت:

   با سلام
   دوست عزیز لطفا شماره حساب، شماره شبا، نام بانک و نوع حساب خود را به همراه اطلاعات نام و نام خانوادگی، کدبورسی به آدرس crm@agah.com ایمیل نمایید تا همکاران آنلاین، تغییرات لازم را در سیستم ثبت نمایند
   باتشکر

   ۲
 22. ریاحی گفت:

  با تشکر از اطلاع رسانی تان ، فقط سوالی که داشتم اینه که در سجام ثبت نام کردیم و ۱۰ هزار واریز کردیم قضیه عکس چی هست؟ راهنمایی بفرمایید مراجعه میکنیم برای احراز هویت باید دوباره عکس و پول بدهیم؟ ممنونم

  ۱
  • agah5 گفت:

   با سلام
   برای احراز هویت سجام نیازی به پرداخت هزینه در زمان احراز هویت نیست و تنها در سایت سجام و در زمان ثبت نام اینترنتی باید هزینه پرداخت کنید.
   باتشکر

   ۰
 23. AR1208 گفت:

  من قبل اومدنی باشگاه ثبت نام کردم سجام بازم باید ثبت نام کنم ؟

  ۰
 24. AR1482 گفت:

  سلام و خسته نباشید
  میخواستم بپرسم سهام حق تقدم حساب رسی نشده رو چطوری میشه فروخت
  با تشکر

  ۲
  • Agah گفت:

   سلام
   حق تقدم حسابرسی نشده نداریم ، احتمالا منظور شما استفاده نشده است که خود شرکت به وکالت از سهامداران بفروش میرساند و در سامانه کدال نسبت به دریافت وجه حاصل از فروش را اطلاع رسانی میکند

   ۰
 25. AP0325 گفت:

  سلام
  از اینکه مشتریان رو با زبان ساده راهنمایی می کنید کمال تشکر رو دارم

  ۶
 26. AS2798 گفت:

  سلام و عرض ادب
  چشم میریم اوکی میکنیم، ممنون از کارگزاری معظم آگاه

  ۰
 27. هادی گفت:

  سلام
  من قبلا با کارگزاری شایان کار کرده بودم الان با کارگزاری شما کار می کنم و در سامانه سجام قبلی رو ننوشتم چون هیچ برگه سهامی از آنها نداشتم آیا لازم است نام آن کارگزاری را در سجام وارد کنم؟

  ۰
 28. AP3062 گفت:

  سلام من میتونم برای فرزندم تو سامانه سجام ثبت نام کنم و کد معاملاتی بگیرم ؟۹ سالشه.

  ۰
  • Agah گفت:

   با سلام
   دوست عزیز برای افراد زیر ۱۸ سال می‌توانید کد بورسی دریافت کنید و معامله انجام دهید. اما امکان دریافت کد آنلاین به دلیل نداشتن مدرک تحصیلی بالای دیپلم وجود ندارد.
   در اینصورت شما می‌بایست کد آفلاین دریافت کنید و از طریق معامله گر کارگزاری معاملات خود را انجام دهید.
   بنابراین لازم است هم در سامانه سجام و هم سامانه آگاه اکسپرس ثبت نام نمایید.

   ۱
 29. AM0646 گفت:

  سلام یعنی با ارایه فرمهای به کارگزاریها میشود احراز هویت کرد؟

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام دوست گرامی
   درصورتی که در سامانه سجام و آگاه اکسپرس ثبت نام خود را انجام داده باشید این امکان وجود دارد که جهت احراز هویت به کارگزاری آگاه مراجعه نمایید.
   باتشکر

   ۰
 30. AB6474 گفت:

  سلام - من میخام کد آفلاین برای پدر و مادرم بگیرم . برای این کار به جز ثبت نام در آگاه اکسپرس و ثبت نام در سجام و احراز هویت به واسطه سجام ، آیا نیاز به احراز هویت جداگانه ای توسط کارگزاری دارد؟

  ۰
 31. AR3772 گفت:

  سلام و عرض ادب یکی از دوستانم را به باشگاه دعوت کردم ولیکن او فقط می خواهد در مسابقات شرکت کند سوالی که ذهنش را در گیر کرده که چرا گذینه انتقال انتیاز برایش غیر فعال هست حد اقل دلخوشیش این بود که امتیازش را به دوستانش هدیه دهد لطفا راهنمایی بفرمایید

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام دوست گرامی
   تنها مشتریان کارگزاری می‌توانند امتیاز بآشگاهی خود را منتقل نمایند و این امکان برای کاربران بآشگاه، غیرفعال است.
   باتشکر

   ۰
 32. AS5775 گفت:

  ممنون بابت مطلب.امیدوارم مثل کارت سوخت نشه این طرح.یکبار واسه همیشه باشه

  ۰
 33. AQ6610 گفت:

  سلام. اگر در سامانه سجام ثبت نام نکنم چه اتفاقی می‌افتد؟

  ۰
 34. AA2981 گفت:

  سلام
  خواهشا اینقدر درباره سجام ننویسید...؟؟////

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام دوست گرامی
   با توجه به اینکه تعداد زیادی از مشتریان در خصوص سامانه سجام و نحوه ثبت نام و احراز هویت ابهام دارند لذا لازم دیدیم که مطلب جدیدی جهت راهنما آماده و در بلاگ قرار دهیم.
   باتشکر از همراهی شما

   ۳
 35. AN2421 گفت:

  با سلام
  من متوجه نشدم
  بنده اول تابستون در کارگزاری آگاه کد بورسی آنلاینمو دریافت کردم
  الان به برگه بهم دادن که باید در سایت سجام ثبتنام کنم
  برای اینکار من برم تو سایت سجام ثبت نام کنم کارم تموم میشه؟ یا بعدش باید یه مرحله حضوری هم انجام بدم؟

  ۱
  • operator2 گفت:

   با سلام
   دوست گرامی همه فعالین بورس باید در سامانه سجام ثبت نام کنند و احراز هویت حضوری را انجام دهند.

   ۱
 36. AQ6399 گفت:

  با سلام
  چرا باید جهت احراز هویت پول گرفته بشه؟؟؟

  ۰
  • operator2 گفت:

   با سلام
   طبق قرارداد سامانه سجام و دفاتر پیشخوان پرداخت این مبلغ ضروری است و به منظور احراز هویت از مشتریان دریافت می گردد. در صورت تمایل می توانید برای احراز هویت رایگان به شعب کارگزاری آگاه مراجعه کنید

   ۱
 37. AR0754 گفت:

  سلام، کامنت های بدون امتیاز خیلی با حالن، مخصوصا اگه سرسری هم ازشون بگذرین. موفق باشید.

  ۲
  • Agah گفت:

   سلام دوست گرامی
   درصورتی که کامنتی از سمت شما ارسال شده و امتیازی دریافت نکردید لطفا اعلام نمایید تا بتوانیم این مشکل را بررسی کنیم.
   باتشکر

   ۳
 38. AR0062 گفت:

  با سلام
  چه مزیتی دارد

  ۱
  • حامد گفت:

   من میخام وارد بازار بورس بشم در سجام ثبت نام کردم کد پیگیری گرفتم و به دفتر پیشخوان رفتم احراز هویت شدم و کد معاملاتی شامل سه حرف نام خانوادگی و چند عدد دریافت کردم. الان باید در ادامه به دفتر کارگزاری منتخب مراجعه کنم ؟

   ۲
   • agah9 گفت:

    سلام دوست عزیز
    در صورتی که کد بورسی برای شما صادر شده باشد ، نام کاربری و کلمه عبو ربرای شما از طریق ایمیل و یا بصورت پیامک برای شما ارسال می شود با نام کاربری و کلمه عبور می توانید وارد سامانه معاملاتی آسا تریدر شوید و اقدام به معامله اعم از خرید و فروش سهام در بورس نمائید.

    ۱
   • agah9 گفت:

    سلام دوست عزیز
    در صورتی که کد بورسی برای شما صادر شده باشد ، نام کاربری و کلمه عبو ربرای شما از طریق ایمیل و یا بصورت پیامک برای شما ارسال می شود. با نام کاربری و کلمه عبور می توانید وارد سامانه معاملاتی آنلاین شوید و اقدام به معامله اعم از خرید و فروش سهام در بورس نمائید.

    ۰
 39. AS6239 گفت:

  با ثبت نام تو سجام میشه بدون احراز هویت تو کارگزاری ثبت نام کرد ؟چون بالاخره یه بار احراز هویت شدیم

  ۲
  • Agah گفت:

   سلام دوست گرامی
   برای دریافت کد بورسی علاوه بر اینکه در سامانه سجام ثبت نام کردید لازم است در سایت آگاه اکسپرس نیز ثبت نام خود را تکمیل کنید و پس از احراز هویت، دسترسی آنلاین کارگزاری آگاه برای شما ارسال می‌گردد.
   درصورتی که در محل سکونت شما نمایندگی آگاه وجود ندارد این امکان وجود دارد که از طریق دفاتر پیشخوان احراز هویت خود را انجام دهید.
   باتشکر

   ۳
 40. mahsa گفت:

  سلام مگر به جز ثبت نام اهراز هویتم نیازه

  ۰
 41. AP6774 گفت:

  سلام. من یه سوال دارم و اونم اینه که الان که بعضی ما هویت سجامی داریم آیا دوباره کارگزاری نیاز به انجام تایید هویت داره یا از سجام استفاده میکنه؟ منظورم زمان الانه نه آینده.سجام عملیاتی شده یا هنوز نشده؟

  ۰
  • Agah گفت:

   با سلام
   با توجه به این که هنوز سامانه سجام و سامانه آگاه اکسپرس یکسان سازی نشده‌اند، احراز هویت باید در هر دو سامانه صورت پذیرد. لذا در صورت تمایل می توانید با مراجعه به شعب کارگزاری آگاه هم در سامانه سجام و هم در آگاه اکسپرس به صورت رایگان احراز هویت شوید.

   ۰
 42. AA2508 گفت:

  سلام و عرض ادب
  سپاس فراوان از نگارش مقاله سودمند و مفید تان ، آیا برای احراز هویت نیاز به عکس است ؟ یا باید عکس همراه خود داشته باشیم یا در محل احراز هویت عکس میگیرند ؟

  ۲
 43. AR5016 گفت:

  سلام
  در صورتی که برای احراز هویت به. کارگزاری مراجعه نشود چه اتفاقی می افتد?

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام
   در صورتی که احراز هویت سجام صورت نگیرد، کد بورسی غیرفعال می شود.
   برای احراز هویت نیز الزامی به مراجعه به کارگزاری نیست و میتوانید از لیست دفاتر پیشخوانی که سجام به آدرس sejam.ir اعلام کرده است، دفتری را انتخاب نمایید.

   ۰
 44. مجتبی گفت:

  با سلام . من قبلا کد آنلاین گرفتم. آیا الان نیازی هست کد سجام بگیرم؟ که حسابش برا واریز وجه وصل بشه؟ درآینده مشکلی یا شرطی میزران برای ما که قبلا کد گرفتیم؟

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام
   همان طور که در متن همین پست اعلام شده است: تمامی اشخاصی که در بازار سرمایه فعالیت دارند باید در سامانه سجام ثبت نام کرده و احراز هویت شوند. این شرایط شامل همه افرادی است که پیش از این توسط کارگزاری آگاه یا سایر کارگزاری ها احراز هویت شده اند.

   ۱
 45. AR8601 گفت:

  سلام
  یه سوال داشتم
  آیا میشه برای شخصی که کد باشگاهی شو داریم، پیام خصوصی بذاریم؟

  ۲
 46. AS0619 گفت:

  سلام
  سوال: با انتقال ژنولوژی امتیازات اخذ شده توسط دهنده آن تغییری نمی کند؟

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام
   در انتقال ژنولوژی صرفاٌ ژنولوژی منتقل می شد و امتیازات تغییری نمی کند. اما اگر به واسه اضافه شدن زیرمجموعه های جدید به ينولوژی انتقال یافته (پس از انتقال) امتیازی تعلق گیرد، این امتیاز شامل حال گیرنده ژنولوژی می شود.

   ۰
 47. AR7008 گفت:

  سلام دوستان من هر قدر اطللاعاتم رو ویرایش و عدض میکنم بازم قبول نمیکنه و میگه باید بازم ویرایش کنی ۱۰ تومن رو هم واریز کردم و تایید واریز هم شده چیکار باید بکنم؟

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام
   دوست بزرگوار این سوال در متن پاسخ داده شده است.
   نمی توانم اطلاعاتم را در سامانه سجام ویرایش کنم. برای پشتیبانی سجام باید با چه شماره ای تماس بگیرم؟

   چنانچه در ویرایش اطلاعات ثبت شده در سجام با مشکلی مواجه شده اید، می توانید در ساعات اداری روزهای شنبه تا چهارشنبه با شماره تلفن پشتیبانی سامانه سجام ۰۲۱۶۴۶۱ تماس حاصل فرمایید.

   ۳
 48. AQ8646 گفت:

  سلام.
  بابت اطلاع رسانی و راهنمایی از اگاه ممنونیم

  ۱
 49. SB گفت:

  با عرض سلام و خسته نباشيد
  افراد حقيقي خارجي چگونه در سامانه سجام ميتوانند ثبت نام كنند؟
  آقاي شماره موبايل وارد شده محدود به داخل ايران مي باشد، يا شماره موبايل افراد حقيقي خارجي نيز ميتواند وارد شود؟
  افراد حقيقي خارجي براي احراز هويت به كجا بايد مراجعه كنند؟

  با تشكر

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام دوست گرامی
   تا امروز سازمان بحثي راجع به مشتريان خارجي (افرادي كه كد خارجي دارند) نكرده و الزامي به احراز نداشتند. در رابطه با ايرانيان مقيم خارج از كشور، بايد مثل ساير افراد ثبت نام كرده و كد دريافت كنند تا زماني كه بيان ايران و احراز بشوند.
   اما امکان دریافت کد معاملاتی و معاملات آنلاین برای اتباع خارجی که داری پاسپورت و اقامت ایران و دارای حساب بانکی هستند وجود دارد.
   مدارک و مراحل به شرح ذیل است:
   مرحله اول، گرفتن مجوز معامله از سازمان بورس برای سرمایه گذاران خارجی است ، به این منظور مشتری با در دست داشتن اصل پاسپورت و بودن نام پدر در آن و (در صورتی که نام پدر در پاسپورت قید نشده مدرکی که نام پدر در آن باشد) به صورت حضوری به کارگزاری مراجعه میکند و پس از تکمیل فرم های مربوطه توسط کارگزاری از اطلاعات مشتری، و امضا آن توسط مشتری برای سازمان بورس ارسال می گردد. (حدودا یک هفته تا ده روز کاری زمان صدور مجوز می باشد.)
   مرحله دوم، پس از اخذ مجوز از سازمان ، کارگزاری اقدام به گرفتن کد بورسی مشتری از طریق شرکت سپرده گذاری می نماید. (حدودا یک هفته تا ده روز کاری زمان صدور کد بورسی می باشد.) پس از اخذ کد بورسی مشتری می تواند با عقد قرارداد آنلاین، خود اقدام به خرید و فروش نمایند.
   با تشکر

   ۰
 50. AR7552 گفت:

  من سجام ثبت نام کردم ولی یسری اطلاعاتم اشتباهه ، امکان ویرایش هست ؟

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام
   می توانید در ساعات اداری روزهای شنبه تا چهارشنبه با شماره تلفن پشتیبانی سامانه سجام ۰۲۱۶۴۶۱ تماس حاصل فرمایید.

   ۱
 51. AQ5244 گفت:

  سلام خسته نباشین،میشه بگین آخرین مهلت تاریخ احراز هویت توسط سجام تا کیه؟

  ۱
 52. AR9921 گفت:

  سلام، آیا سامانه سجام صرفا برای کارگزاری است؟

  ۰
 53. AS0421 گفت:

  سلام افرادی که جدیدا ثبت نام کرده اند و کد سجام خود را به کارگزاری داده اند دوباره باید مراجعه کنند؟

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام دوست گرامی
   کد پیگیری سجام از احراز هویت آن مجزا است. برای احراز هویت مجدد باید به دفاتر معتبر مراجعه نمایید.

   ۰
 54. AS3551 گفت:

  تازه کد بورسی گرفتم باید دوباره تایید هویت بشم؟

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام
   برای احراز هویت سجام، ضمن ثبت نام در سامانه سجام به نشانی sejam.ir باید مجدد به شعب کارگزاری یا دفاتر پیشخوان دولت مراجعه نمایید.

   ۰
 55. AS1857 گفت:

  با سلام چرا امکان ثبت نام در کارگزاری آگاه برای من وجود ندارد

  ۱
  • Agah گفت:

   سلام دوست گرامی
   جهت ثبت نام و دریافت کد بورسی از کارگزاری آگاه لازم است در سایت آگاه اکسپرس، اقدامات لازم را انجام دهید که پس از احراز هویت، دسترسی سامانه آنلاین کارگزاری آگاه برای شما صادر می‌گردد.
   اگر در روند ثبت نام خطایی دریافت می کنید و یا مشکلی وجود دارد لطفا عکس خطا را به تلگرام پشتیبانی بآشگاه
   agah_help@
   ارسال بفرمایید تا این مشکل را پیگیری کنیم.
   متشکرم

   ۰
 56. AS6029 گفت:

  سلام
  چجوری می تونم اعتباری خرید کنم؟ یعنی خرید اعتباری صرفا بر اساس میزان فعالیت تو باشگاهه؟
  ممنون میشم راهنمایی کنین

  ۰
 57. AL0407 گفت:

  سلام.احرازهویت انجام شده....پیشخوان دولت اینقدر بی توجه وبی دقت بودن....ازمن چندبارعکس گرفتن..۷۰۰۰ تومن هم گرفتن!!!حالا من ازکجا اطمینان پیداکنم که کارشون را درست انجام دادن؟

  ۲
 58. AQ6119 گفت:

  با سلام و تشکر از اطلاع رسانیتون. من ثبت نام کرده ام ولی شماره حساب اعلامی من غیر شماره حسابفعال در بورس است ایا اشکالی پیش میاد؟

  ۰
 59. AR5649 گفت:

  سلام. مهلت احراز هویت تا کی می باشد. اگر مراجعه نکنیم وضعیت کد بورسی فعال ما چه می شود؟

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام
   فعلاً تاریخ اعلام نشده است. اما در صورتی که احراز هویت سجام صورت نگیرد، کد بورسی غیرفعال می شود.

   ۰
 60. AO2668 گفت:

  سلام من امروز رفتم دفتر پیشخوان و احراز هویت رو انجام دادم متاسفانه چون قوانین مشخص نیست ۲ تا ۵ هزار تومن از من گرفتن آدم نمی فهمه واقعا نیت جهت رفاه مردم و سهام کارهاست یا یه کاسبی برای بعضی آدمها و ارگانها

  ۲
 61. AS3222 گفت:

  پیشخوان دولت امل ۷۰۰۰تومان برای احراز سجام میگیره

  ۰
 62. AA2981 گفت:

  سلام خدمت عزیزان فعان آگاه.....
  علت این کار چیست؟
  آیا جزمنبع درآمد برای دولت میتواندباشد؟

  ۰
  • operator2 گفت:

   با سلام
   دوست گرامی ثبت نام در سجام طبق اطلاعیه این سامانه به منظور مبارزه با پول شویی و مسائل دیگر انجام می شود.اهداف این سامانه به صورت کامل در سایت سجام اطلاع رسانی شده است.

   ۰
 63. AD0318 گفت:

  با سلام خدمت شما.دریافت پول از ما حتی اگر یک ریال باشد برای ثبت نام اجباری در این سایت که برای مردم ضرب الاجل هم تعیین می کند حرام واقعی است.در سایت سجام اعلام شده که بدلیل استقبال زیاد سهامداران! مهلت ثبت نام تمدید خواهد شد!باید خدمت شما عرض کنم سهامداران صرفا از ترس تعلیق شدن کد بورسی خود مجبور به ثبت نام هستند نمونه اش خود بنده که سر جایم نشسته بودم و بدون هیچ مشکلی معاملاتم را هرچند اندک انجام می دادم لطفا به دست اندرکاران این وبسایت که به گفته خودشان اصلی ترین هدفشان صرفا گردآوری اطلاعات هویتی، مالی، بانکی و ارتباطی سهامداران حقیقی و حقوقی می باشد اعلام کنید مزایای ثبت نام در این سایت را برای ما اعلام کنند تا ببینیم آیا به شدت استقبال خواهیم کرد! یا صرفا از سر اجبار و ترس از غیرفعال شدن کد بورسی خود جلوی باجه های پیشخوان دولت ازدحام خواهیم کرد! ۵۰۰۰ تومن یا ده هزار تومن ارزشی ندارد البته زمانی که دلخواه پرداخت شود نه از سر اجبار! در نظرها هم می بینید که برخی پیشخوانهای دولتی از برخی عزیزان مبالغ بسیار بیشتری دریافت کرده اند که همه این گناه ها و ظلم ها بر عهده دست اندرکاران سامانه سجام است به این دلیل که فرآیند ثبت نام در سامانه ای که خودشان ساخته اند و خواسته سهامداران نبوده است را پولی کرده اند و ضرب الاجل هم برای ثبت نام در آن تعیین می کنند! و مردم را مجبور می کنند که هر هزینه ای را برای ثبت نام در آن متقبل شوند حتی اگر پول زور باشد چون مجبورند.این فرآیند باید رایگان باشد درغیراینصورت هر هزینه ای که ما مجبور به پرداخت آن شویم چه به سجامی ها و چه به برخی پیشخوان های دولتی دینش به گردن سجامی هاست.خداوند در این دنیا و در قیامت حق مظلوم را از ظالم می گیرد.به سجامی ها اعلام کنید افرادی مثل بنده با این دیدگاه وجود دارند تا بفهمند استقبال فراوان سهامداران و ازدحامشان جلوی باجه های پیشخوانهای دولتی به چه دلیل است تا بلکه روشنگری کنند.خداوند داد مظلوم را از ظالم بستاند.الهی آمین.لطفا نظر من را نمایش دهید.ممنون.

  ۶
  • Agah گفت:

   سلام دوست گرامی
   کارگزاری آگاه برای آسایش و راحتی بیشتر مشتریان، ثبت نام در سامانه سجام و احراز هویت سجام را به صورت رایگان انجام میدهد.
   برای اطلاعات بیشتر به مطلب "هزینه ثبت نام سجام را با کارگزاری آگاه صفر کنید!"مراجعه بفرمایید.
   دفاتر پیشخوان طبق قانون اجازه دریافت مبلغ بیشتر را ندارند درصورتی که به موردی برخوردید که مبلغ اضافه از شما دریافت کردند لازم است در اسرع وقت به همکاران آگاه اکسپرس اعلام کنید تا بررسی و مبلغ اضافه به مشتری عودت داده شود.
   باتشکر

   ۰
 64. باران گفت:

  سلام
  در سایت سجام
  برای افردی که المثنی دارند چه گزینه ی را انتخاب کنیم ؟
  لطفا راهنمایی بفرمایید
  با تشکر

  ۰
 65. AN3221 گفت:

  شرکت سجام با اینکه درآمد زیادی داره با این حال سطح پاسخگویی ضعیفی داره

  ۲
 66. AN0283 گفت:

  با سلام
  بنده اطلاعات رو به نظرم کامل وارد کرده ام، ولی کد رهگیری برایم صادر نمی شود و پیام عدم تایید اطلاعات برایم پیامک می شود. آیا احیانا تمام حساب های بانکی خود را باید در این سامانه تعریف کرد؟

  با سپاس

  ۱
 67. AP1535 گفت:

  سلام
  من در زمان ثبت نام در سجام یک شماره حساب رو وارد کردم و الان میخام شماره حسابمو تغییر بدم ، چطور شماره حسابمو تغییر بدم?

  ۰
 68. مرتضی گفت:

  سلام بجز ۱۰ هزار تومانی که در هنگام ثبت نام میگیره هزینه دیگری هم داره؟

  ۰
  • Agah گفت:

   با سلام
   اگر از طریق دفاتر پیشخوان احراز هویت شوید، مبلغ ۵۰۰۰ تومان برای احراز هویت سجام و ۱۲۰۰۰ تومان بابت احراز هویت آگاه اکسپرس باید پرداخت کنید. اما احراز هویت از طریق شعب کارگزاری آگاه رایگان است.

   ۰
 69. AS7741 گفت:

  سلام تا چه تاریخی وقت هست برا مراجعه ؟

  ۰
  • Agah گفت:

   با سلام
   فعلا زمان ثبت نام در سامانه سجام تمدید شده است و سهامداران می‌توانند برای ثبت نام و احراز هویت اقدام کنند.

   ۰
 70. AS8173 گفت:

  سلام
  آیا این امکان وجود داره که شماره حساب وارد شده توی سامانه سجام و کارگزاری آگاه تغییر بدم؟
  متشکر

  ۰
  • Agah گفت:

   با سلام
   برای ویرایش اطلاعات حساب در سامانه سجام باید از طریق بخش ویرایش اطلاعات در همین سامانه اقدام کنید. اما برای تغییر اطلاعات حساب در کارگزاری آگاه باید اطلاعات هویتی و اطلاعات حسابتان را از طریق ایمیل به آدرس crm@agah.com ارسال کنید.

   ۰
 71. سیدعلی گفت:

  مگه سجام برای یک پارچگی نیومده پس ما برای چی باید هم تو کارگزاری احراز هویت شیم هم تو دفتر پیش خوان این چه وضعشه تاکی اینطوریه وسیستم ها به هم متصل نیست ؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  ۰
  • Agah گفت:

   با سلام
   دوست گرامی با توجه به این که سامانه سجام هنوز به صورت کامل فعال نشده است و همه فعالین بورس در این سامانه ثبت نام نکرده اند، لذا یکسان سازی این دو سامانه هنوز امکان پذیر نیست.

   ۰
 72. حسین کیانی گفت:

  سلام
  وقت بخیر
  آیا در حال حاضر در تمام شعب کارگزاری آگاه احراز هویت انجام میشه؟ (همدان)

  ۰
 73. AR8176 گفت:

  باسلام،محدودیت زمانی اعلامی برای ثبت نام در سجام برای عموم هست، یا کسانی که از قبل کد معاملاتی داشتن؟

  ۰
 74. AK8695 گفت:

  با تشکر از کارگزاری آگاه بابت فراهم کردن احراز هویت رایگان در کلیه شعب

  ۰
 75. AR6786 گفت:

  تا چه زمانی ثبت نام در سجام اجباری میشه ؟

  ۰
 76. AE5826 گفت:

  طرح جدیدتون برای سجام عالیه.خیلی ممنونم.

  ۰
 77. AA5921 گفت:

  سلام

  با تشکر از مسئولین محترم که با تهیه این مطلب پاسخهای لازم را به سوالات پیش آمده بصورت یکجا جمع آوری و ارائه نموده اند و امیدواریست که در مورد سایر مطالب نیز چنین تمرکزی بر پرسش و پاسخ های مرتبط اقدامی بعمل آورده شده و در این بلاگ گروه بندی لازمه جهت موضوعات مختلف لجاظ گردد.

  با تشکر

  ۰
 78. AR1530 گفت:

  سلام
  واقعا ضرورت دریافت کد سجام چیه ؟
  قبلا که نبود مگه مشکلی وجود داشت؟

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام دوست گرامی
   ثبت نام در سامانه سجام از طرف شرکت سپرده گذاری مرکزی برای تمامی افراد فعال در بورس جهت انجام یک سری اقدامات زیرساختی و یکپارچه سازی اطلاعات مشتریان، الزامی شده است.
   جهت اطلاعات بیشتر به سایت سجام مراجعه بفرمایید.
   باتشکر

   ۰
 79. AM8851 گفت:

  تبلیغ آگاه را دیدم زده بود
  کارگزاری در اقدامی خداپسندانه هزینه ثبت نام سجام مشتریان را میدهد
  چگونه هست واقعیت دارد؟
  احیانا بجای ده هزار تومان هدیه ثبت نام در باشگاه مشتریان ثبت نام سجام را انجام میدهید؟
  احراز هویت سجام را آگاه میتواند در محل مشتری کارگزاری توسط کارشناس ارسالی از آگاه انجام دهد؟
  یک دوربین و اینترنت موبایل بیشتر نمیخواهد.

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام دوست گرامی
   این امکان درحال حاضر در سامانه آگاه اکسپرس در مرحله تست است.
   و هنوز عملیاتی نشده است.
   لذا به محض عملیاتی شدن این امکان، از طریق بلاگ بآشگاه اطلاعرسانی خواهیم کرد.
   باتشکر

   ۰
 80. AJ1975 گفت:

  سلام. بالاخره انگار تعیین تکلیف شد. با تشکر از زحمات شما

  ۰
 81. AS8993 گفت:

  باسلام
  لطفا بفرمایید بعد از اتمام محدوده زمانی تعیین شده جهت ثبت نام در سجام، تکلیف افرادیکه به تازگی میخوان وارد چرخه معاملات آنلاین بشن چیه؟
  ممنون

  ۰
 82. AR9759 گفت:

  با سلام در سامانه سجام بیست روز پیش ثبت نام کردم کد پیگیری هم گرفته‌ام اما هنوز احراز هویت نکرده‌ام آیا لازمه دوباره ثبت نام کنم ممنون

  ۰
 83. محمد گفت:

  سلام.
  من یکبار کامنت گذاشتم ولی ظاهرا تایید نشد.
  احراز هویت من از طریق آگاه اکسپرس انجام شد و همون زمان هم در سجام ثبت نام کردم و اطلاعاتم رو وارد کردم.
  الان سجام در مرحله "مراجعه به مراکز احراز هویت هست". من گیج شدم. آیا نیازه باز هم مراجعه کنم به مراکز احراز هویت؟

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام دوست گرامی
   درصورتی که برای احراز هویت به دفاتر پیشخوان یا محل کارگزاری مراجعه کردید مجدد نیازی به احراز هویت ندارید.
   لذا جهت اطلاعات بیشتر می توانید با پشتیبانی سجام با شماره ۰۲۱۶۴۶۱ تماس حاصل بفرمایید.
   متشکرم

   ۰
 84. AQ0253 گفت:

  ایکاش هنگام ثبت نام برای آگاه اکسپرس، در زمینه سجام هم اطلاع رسانی میکردید که مجبور به مراجعه دوباره برای تشخیص هویت نباشیم.

  ۰
 85. AS2798 گفت:

  من فقط عکس نگرفتن ازم، بازم باید برم واسه ثبت نام؟؟

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام دوست گرامی
   درصورتی که قبلا در سامانه سجام ثبت نام نکرده‌اید لازم است در این سامانه نیز ثبت نام نمایید
   باتشکر

   ۰
 86. حميدرضا گفت:

  براي احراز هويت شخصيت حقوقي چه مداركي لازم است؟ ايا لازم است سهامداران يا صاحبان امضا حضور داشته باشند يا يكي از صاحبان امضا كافي است؟
  چون بالا توي كامنت ها خوندم بايد از شخص عكس گرفته بشه اما خب براي شركت به چه صورت هست؟ ممنون

  ۰
  • Agah گفت:

   باسلام و احترام
   برای احراز هویت شخص حقوقی برای دریافت کد معاملاتی:کپی آگهی تاسیس و کلیه تغییرات و اساسنامه ، کپی شناسنامه و کارت ملی اعضای هیئت مدیره و مدیر عامل و صاحبان امضا ، نامه درخواست کد بر روی سربرگ، همراه با مهر و امضا و نامه معرفی نماینده بر روی سربرگ و اصل مدرک شناسایی نماینده و فرم مشخصات اشخاص حقوقی .
   جهت احراز هویت برای دریافت کد حقوقی فقط حضور نماینده کافی است .
   گرفتن عکس برای احراز هویت سجام است که روال احراز هویت در سجام برای حقوقی ها متفاوت است و در احراز هویت سجام باید مدیر عامل و اعضا هیئت مدیره و صاحبان امضا و کسانی که حق برداشت بانکی دارند بصورت جداگانه در سامانه ثبت نام انجام دهند و بعد شرکت حقوقی را ثبت کنند و جهت احراز افراد حقیقی که ذکر شد باید مراجعه کنند
   باتشکر

   ۰
 87. AA0772 گفت:

  آیا با ثبت نام سجام برای دریافت سود نیازی به مراجعه ب بانک و.. یا همان سیستم سنتی نیست؟
  در واقع دیگه بعد از مجمع هر سودی به هر سهمی تعلق بگیره ب طور اتوماتیک وارد حساب شخص میشه؟

  ۰
 88. AS6085 گفت:

  من تازه وارد بورس شدم قبلش هم سجام ثبت نام کرده بودم از کجا بفهمم همون موقع احراز حویت شدم یا نه؟

  ۰
 89. وحید گفت:

  سلام برای تغییر شماره تماسی که به کارگزاری آگاه دادیم چیکار میشه کرد باید به صورت حضوری به شعبه کارگزاری مراجعه کنیم یا میشه بصورت اینترنتی شماره تماس را تغییر داد

  ۰
  • Agah گفت:

   با سلام
   دوست عزیز لطفا شماره تماس جدید خود را به همراه اطلاعات نام و نام خانوادگی، کدبورسی به آدرس crm@agah.com ایمیل نمایید تا همکاران آنلاین، تغییرات لازم را در سیستم ثبت نمایند
   باتشکر

   ۰
 90. AL6370 گفت:

  سلام پس از ثبت نام ددر سجام سود سهام به حساب واریز میشود؟یا خیر من سود سهام شپدیس دارم و به حسابم واریز نشده .باید صبر کنم یا از بانک بگیرم.ممنون

  ۰
  • operator2 گفت:

   دوست گرامی
   به دلیل اینکه سامانه سجام، هنوز به طور کامل شروع به فعالیت نکرده است لذا لازم است برای دریافت سود سهام خود اقدام نمایید.

   ۰
 91. AS9361 گفت:

  بعد از ثبت نام باید منتظر پیام برای مراجعه به مراکز احراز هویت باشیم ؟

  ۱
 92. AN0790 گفت:

  احراز هویت رایگانه ؟

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام
   دوست عزیز درصورتی که برای احراز هویت به شعب کارگزاری آگاه مراجعه کنید به صورت رایگان صورت می پذیرد.
   باتشکر

   ۰
 93. AS9277 گفت:

  با سلام
  ضمن تشکر آیا واقعا کسانی که در این سامانه ثبت نام نکرده اند، فعالیتشون معلق شده؟!
  چجوری مشخص میشه؟

  ۱
 94. AF6449 گفت:

  سلام
  برای افرادی که شهرستان هستند و دسترسی به کارگزاری ندارن چه باید کرد؟

  ۰
 95. AR7922 گفت:

  سلام مدارک خود را یک هفته است که پست کرده ام ولی کد بورسی فعال نشده

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام دوست گرامی
   از شما بابت این تاخیر پیش آمده در پروسه کدگیری پوزش می‌خواهیم.
   مراحل کدگیری شما توسط همکاران آگاه اکسپرس بررسی می گردد.
   از صبوری شما سپاسگزاریم

   ۰
 96. AR7955 گفت:

  سلام

  سایت باشگاه و وبلاگ و قسمت آموزشش و در کل تمامی قسمتهاش دائم قطع و وصل میشه . و هی باید رفرش بزنیم تا صفحه درست لوود بشه. لطفا به مسئولین سایت اطلاع بدید.

  ممنون

  ۰
  • agah5 گفت:

   سلام دوست گرامی
   مشکلی در این خصوص وجود ندارد.
   اگر که خطایی دریافت می‌کنید در صورت امکان از خطا عکس بگیرید برای پشتیبانی بآشگاه ارسال بفرمایید.

   ۰
 97. AQ4799 گفت:

  سلام من قبلا ثبت نام کردم الان نیاز هست کاری انجام بدم ؟

  ۰
 98. AT2004 گفت:

  اینترنتی ثبت نام کردم مرحله بعدی چیه؟

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام
   دوست گرامی اگر منظور شما ثبت نام در سجام است لازم است برای احراز هویت به دفاتر پیشخوانی که در این سامانه مشخص شده است، مراجعه بفرمایید.

   ۰
 99. AS6103 گفت:

  سلام
  از طریق سجام می تونیم تعداد سهامهایی که داریم رو ببینیم؟ و همچنین کلیه مطالبات و سودهایی رو که طلبکاریم ور هم می تونیم مشاهده کنیم؟

  ۰
 100. AK5669 گفت:

  سلام

  برای دریافت سود نقدی مجامعی که تشکیل شده ولی پرداخت سال بعد است(۱۳۹۸)و مجامعی که تشکیل و موعد پرداختم گذشته بدلیل مبلغ کم ارزش اقدام نداشته ،با با ثبت نام در سجام به شماره حساب اعلامی واریز میشه ؟

  ۱
  • Agah گفت:

   با سلام
   دوست عزیز هنوز از طرف سامانه سجام اعلام نشده که چنین قابلیتی وجود دارد یا خیر

   ۱
   • AK5669 گفت:

    با توجه به اینکه سجام هنوز فعال نشده وثبت نام در حال حاضر هیچ مزیتی برای سهامدار نداره و کد سهامداری هم غیر فعال نمیشه بهتر نیست موقعی که سجام کاملا فعال شد ثبت نام کنم؟

    ۰
    • Agah گفت:

     سلام دوست گرامی
     با توجه به اینکه ثبت نام در سجام برای مشتریان قدیمی تا آخر اسفند مهلت دارد لذا بهتر است در اسرع وقت جهت ثبت نام در سامانه سجام اقدام نمایید.
     متشکرم

     ۰
 101. مصطفی گفت:

  باسلام من سجام ثبت نام کردم کد ۱۰رقمی دریافت ایا توخود شعبه اگاه عکس میگیرن برا احراز هویت یا به پیشخوان مراجعه کنیم

  ۰
 102. AS7121 گفت:

  با سلام
  من برای فرزندم کد بورسی گرفتم. خودم هم دارم و در سامانه سجام احراز هویت شده ام. برای احراز هویت فرزنم باید چه کنم؟ متشکرم

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام دوست گرامی
   دریافت کد بورسی برای افراد زیر ۱۸ سال به این صورت است که ابتدا در سامانه سجام و آگاه اکسپرس ثبت نام می‌کنند و پدر فرزند جهت احراز هویت با مدارک شناسنامه و کارت ملی به همراه مدارک فرزند به دفاتر پیشخوان یا محل کارگزاری مراجعه میکند.
   در خصوص معرفی شماره حساب لازم است اعلام کنیم که حساب به نام خود شخص (فرد زیر ۱۸ سال) باشد.
   باتشکر

   ۰
 103. AC3064 گفت:

  برای گرفتن کد آفلاین درصورتی که خود فرد نتواند حضور یابد در شعبه آیا میتواند وکالت دهد به شوهرش براش احراز کنن و کد آفلاینش بیاد ؟

  ۰
 104. AK0665 گفت:

  كارگزاري آگاه ايا براي مشتريان خود كه قبلا كد گرفته اند و در حال معامله مي باشند جهت احراز هويت سامانه سجام تمهيداتي انديشيده است؟؟؟ ماننده زمان ثبت نام كه كارگزار به محل مراجعه مي نمود

  ۰
  • operator2 گفت:

   با سلام

   دوست عزیز به دلیل اینکه از شما می بایست برای احراز هویت سجام عکس گرفت امکان احراز هویت در محل وجود ندارد.

   ۰
 105. AH8407 گفت:

  ممنون بابت راهنمایی و مطالب خوب و بجا، درود بر اگاه

 106. AA2981 گفت:

  سلام
  ظاهراً هروقت قانون fatf توی مصلحت نظام تصویب شد سجام هم اجباری میشه؟؟؟؟

  ۰
 107. AS3745 گفت:

  سلام
  بابت دریافت کد بورسی برای پسرم گفتن بایستی کد افلاین بگیرید وکارهاتون رو کارگزارز انجام میده میشه لطفا راهنمایی کنید

  ۱
  • Agah گفت:

   سلام دوست گرامی
   دریافت کد بورسی برای افراد زیر ۱۸ سال به این صورت است که ابتدا در سامانه سجام و آگاه اکسپرس ثبت نام می‌کنند و پدر فرزند جهت احراز هویت با مدارک شناسنامه و کارت ملی به همراه مدارک فرزند به دفاتر پیشخوان یا محل کارگزاری مراجعه میکند.
   در خصوص معرفی شماره حساب لازم است اعلام کنیم که حساب به نام خود شخص (فرد زیر ۱۸ سال) باشد.
   باتشکر

   ۰
 108. رضا گفت:

  ضمن سلام و خسته نباشید
  جهت ثبت نام در سامانه سجام در قسمتی که شماره حساب و شماره شبا میخواد حتما باید شخص دو تا شماره حساب داشته باشه تا بتونه ثبت نام کنه؟

  ۰
 109. عماد گفت:

  ممنون از کارگزاری آگاه که ثبت نام در سیستم سجام رو رایگان کرده
  احراز هویت در شعبات کارگزاری رایگان هست

  ۰
 110. فاطمه گفت:

  من وقتی که مراحل عضویت برای دریافت کد بورسی رایگان رو انجام میدادم درست توی مرحله احراز هویت ، انتخاب نحوه احراز هویت من ثبت نشد و بعد از اون هرچند بار که تلاش کردم که برای ادامه عملیات ثبت نام وارد پروفایل کاربریم شم با این خطا مواجه میشم ( متاسفانه اطلاعات ثبت نامی شما به دلایلی به صورت کامل ثبت نشده است . برای پیگیری موضوع همکاران ما به زودی با شما تماس خواهند گرفت)
  و هنوز با من تماسی گرفته نشده
  اگر ممکنه راهنمایی کنید 🙁

  ۳
 111. AT8025 گفت:

  تایید هویت سجام حضوری است؟ مثل تایید هویت کارگزاری نمیشه نماینده بفرستید به محل؟

  ۰
 112. AT8554 گفت:

  سلام. به هیچ وجه احراز هویت از طریق دفاتر پیشخوان رایگان نیست. مگر راهی باشه که من ازش بی اطلاعم. اگر جایی دیدید که احراز هویت رایگان هست بدونید صحت نداره. مثلا من خودم ۱۵ تومن دادم. روز بخیر

  ۰
 113. AU2120 گفت:

  با سلام سئوالی که من دارم اینه در قسمت هویتی سریال شناسنامه میخاد و شماره ۲ رقمی و حرف اما شناسنامه من المثنی است که حرف نداره چی بنویسم تا بتونم ثبت نام کامل کنم؟

  ۰
 114. AT6435 گفت:

  با سلام بنده برای دریافت کد بورسی به کار گزاری اگاه مراجعه کردم وهم چنین احراز هویت شدم . وحدود چند ساعت بعد یک کد برام ارسال شد که برای ورود به معاملات آنلاین بود . حالا هرچه این کد را وارد میکنم میزنه اشتباهه حتی با نام کاربری قبلی هم وارد نمیشه .خواهش میکنم راهنمایی کنید .

  ۰
 115. محمدی گفت:

  با سلام و خسته نباشید .
  آیا احراز هویت درب منزل هم شامل هزینه خدمات میشه ؟ و چه میزان مبلغ ؟

  ۲
 116. مهدی گفت:

  با سلام
  من آشنایی زیادی با بورس ندارم به همین دلیل برای دریافت کد بورسی تو گوگل سرچ کردم ولی وارد اولین سایت شدم(کارگزاری آبان) از طریق لینک این کارگزاری تو سجام ثبت نام کردم و احراز هویت هم شدم ولی کدی بعنوان کد بورسی دریافت نکردم به همین دلیل اینبار در کارگزاری آگاه ثبت نام کردم سوالم اینه که نیاز به احراز هویت هست؟ اگر جواب مثبته کد ده رقمی(کد پیگیری سجام) که بار اول دریافت کردم هم لازمه؟ با تشکر

  ۱
 117. ali گفت:

  سلام من فقط در سجام ثبت نام کردم و هیچ کد بورسی ندارم فقط یه کد ۱۰ رقمی سجام دارم که برای احراز هویتم استفاده شد حالا برای دریافت کد بورسی چکاری باید انجام بدم چون تو شهر ما هیچ کارگزاری وجو نداره! با تشکر

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام
   شما می توانید با اصل و کپی مدارک شناسایی خود (شناسنامه و کارت ملی) به دفاتر پیشخوان منتخب که در سایت سجام به نشانی sejam.ir وجود دارد، مراجعه کنید. پس از احراز هویت کد بورسی به شما ارائه می شود.

   ۱
   • ali گفت:

    با سلام
    ممنون از پاسخ دهیتون فقط یه ابهام برام وجود داره! برای دریافت کد بورسی نیاز به ثبت نام در هیچ کارگزاری نیست؟

    ۰
    • Agah گفت:

     سلام
     دوست گرامی برای دریافت کدبورسی و دسترسی آنلاین، علاوه بر ثبت نام در سامانه سجام لازم است در سامانه آگاه اکسپرس نیز ثبت نام نمایید.
     باتشکر

     ۱
 118. امیر هاشمی گفت:

  سلام
  برای سامانه سجام احراز هویت انجام دادم ایا برای اگاه اکسپرس هم نیاز به احراز هویت جداگانه هست یا نه ؟

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام
   به دلیل اینکه سامانه سجام به طور کامل شروع به فعالیت نکرده است لذا لازم است برای احراز هویت سامانه آگاه اکسپرس نیز به کارگزاری مراجعه نمایید.
   باتشکر

   ۰
   • بابک گفت:

    با عرض سلام و احترام‌. من حدود یک سال هست که کد بورسی رو از کارگزاری آگاه دریافت کردم و برای احراز هویت در اون زمان به شعب کارگزاری مراجعه کردم اما الان نمیتونم وارد درگاه یکپارچه ذینفعان بشم و سجام اعلام میکنه احراز هویت سجام شما انجام نشده.
    لطفا راهنمایی کنید.

    ۰
    • agah9 گفت:

     سلام دوست عزیز
     در حال حاضر ثبت نام در سجام برای افرادی که فعال در بازار سرمایه هستند الزامی است. بنابراین لطفا در سامانه سجام ثبت نام و از طریق نرم افزار سیگنال قادر به احراز هویت خواهید شد.

     ۰
 119. Mehri گفت:

  سلام خسته نباشید من در اگه اکسپرس ثبت نام کردم و کد۵ رقمی برای سجام اومد اما وقتی میخاستم احراز هویت کنم گفتن باید یه کد ۱۰ رقمی باشه،اون کد ۱۰ رقمی پیگیری برای من نیومده اطلاعاتم رو هم درست وارد کردم میشه راهنماییم کنید؟

  ۰
 120. فاطمه گفت:

  سلام
  من در سجام ثبت نام کردم و برای احراز هویت مراجعه کردم و انجام شد. اما کد بورسی برام نیومد و وضعیتم در سایت رو مینویسه در انتظار مراجعه به مراکز احراز هویت

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام دوست گرامی
   درصورتی که برای احراز هویت به شعب کارگزاری آگاه مراجعه کنید صدور کد بورسی ۲ روز کاری و زمانی که به دفاتر پیشخوان مراجعه نمایید، ممکن است تا ۵ روز کاری زمان ببرد.
   باتشکر

   ۰
 121. سعید عباسی راد گفت:

  باسلام

  احراز هویت در سامانه سجام برای افراد مقیم خارج از کشور چگونه انجام میشود

  با تشکر

  ۲
  • Agah گفت:

   سلام دوست عزیز
   در رابطه با ايرانيان مقيم خارج از كشور، میبایست مثل ساير افراد ثبت نام و كد دريافت كنند تا زماني كه بيان ايران و احراز بشوند.
   باتشکر

   ۰
 122. مهندس گفت:

  قبلا در سامانه سجام ثبتنام و کد بورس را هم دریافت نموده ام آیا برای ثبتنام و ورود در کارگذاری مفید باز هم بای از اول اقدام و احراز هویت شوم؟
  اگر نیازی نیست اکنون برای ورود به کارگذاری مفید چه باید بکنم؟

  ۰
 123. امیرحسین گفت:

  سلام خسته نباشید ببخشید من قبلا تو آگاه اکسپرس ثبت نام کردم وقت نکردم برم دفتر پیش خوان دولت فرم هاشم ندارم باید چی کار کنم برای گرفتن کد بورس؟

  ۰
  • Agah گفت:

   باسلام
   دوست گرامی می توانید یکی از روش های زیر را برای احراز هویت خود انتخاب و جهت دریافت کد اقدام نمایید :
   ۱- مراجعه حضوری به کارگزاری آگاه و ارائه مدارک جهت احراز هویت
   ۲- جهت استفاده از خدمت کدگیری در محل باید با پشتیبانی آگاه اکسپرس تماس گرفته و نوع احراز هویت خود را تغییر دهید.( درصورتی که اگر ساکن شهرستان‌هایی باشید که شعب کارگزاری آگاه در آنجا دایر باشد)
   ۳- مراجعه به دفاتر پیشخوان دولت برای ارائه مدارک
   که پس از انجام احراز هویت و تحویل مدارک، کد بورسی برای شما صادر می گردد.
   باتشکر

   ۰
 124. محسن گفت:

  با سلام
  من کد بورسی دارم الان میخوام تو سامانه سجام ثبت نام کنم ولی تو قسمت افزودن کد سهامداری بعد از انتخاب بورس و فرابورس کد رو وارد میکنم میگه غیر معتبر ، دو قسمت داره که اصلا حروف قبول نمیکنه ، چی باید وارد کنیم ممنون

  ۰
 125. haman گفت:

  درود در آگاه اکسپرس ثبت نام کردم زمانی که کد سجام رو وارد کردم خطا داد و دیگه تو سجام ثبت نام نشد الان چیکار باید کرد مگه آگاه رایگان نیست الان من باید چیکار کنم

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام دوست گرامی
   بابت مشکل ثبت نام شما در سامانه سجام، پوزش می‌خواهیم.
   ازآنجایی که کارگزاری آگاه اطلاعات ثبت نام سجام را از شرکت سپرده گذاری دریافت می‌کند، گاهی این ارتباط با مشکل مواجه می‌شود البته ما در تلاش هستیم که بتوانیم سرویس خود را بهینه تر کنیم.
   و درحال بررسی این مشکل هستیم.
   باتشکر

   ۰
 126. میثم گفت:

  از یه طرف میگید در کارگزاری آگاه ثبت نام کنید هزینه ثبت نام سجام صفر میشه
  از طرف دیگه میگید اگر در کارگزاری آگاه احراز هویت شدید معتبر نیست و باید به دفاتر سجام مراجعه کنیم
  بلاخره چی شد؟

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام دوست گرامی
   همانطور که در مطلب "هزینه ثبت نام سجام را با کارگزاری آگاه صفر کنید!" ذکر شد درصورتی که ثبت نام سجام را در سامانه آگاه اکسپرس انجام دهید، ثبت نام شما به صورت رایگان صورت می‌گیرد.
   اما برای احراز هویت درصورتی که به دفاتر پیشخوان منتخب سجام مراجعه نمایید لازم است برای احراز هویت کارگزاری نیز اقدام نمایید.
   در این صورت پیشنهاد میکنیم برای احراز هویت به دفاتر کارگزاری آگاه مراجعه نمایید که در اینصورت هم احراز هویت سجام و هم احراز هویت کارگزاری را برای شما انجام خواهند داد.
   برای اطلاعات بیشتر نیز می‌توانید درساعات اداری با واحد آگاه اکسپرس تماس بگیرید.
   باتشکر

   ۰
 127. مصطفی گفت:

  با سلام من تو یکی از شهرستان ها زندگی میکنم ک امکان مراجعه به دفاتر شعب کارگزاری آگاه ندارم میخواستم ببینم میتونم غیر حضوری و با مراجعه به دفاتر اسناد رسمی احراز هویت کنم.من کد بورسی دارم فقط میخوام تو کارگزاری اگاه ثبت نام کنم.

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام دوست عزیز
   شما می‌توانید به دفاتر پیشخوانی مراجعه کنید که طرف قرارداد با کارگزاری آگاه هستند و از طریق ارسال مدارک از دفاتر پیشخوان اقدام فرمایید.
   جهت اطلاع از آدرس دفاتر پیشخوان طرف قرارداد لازم است پس از ثبت نام در سامانه آگاه اکسپرس، گزینه مراجعه به دفاتر پیشخوان را انتخاب نمایید تا فهرست این دفاتر نمایش داده شود.
   که پس از ثبت نام در سامانه آگاه اکسپرس می‌توانید برای احراز هویت به این دفاتر مراجعه بفرمایید.
   باتشکر

   ۰
 128. AW2653 گفت:

  سلام
  برای احراز هویت حضوری حتماً باید تو همون تاریخی که نوشته مراجعه کرد؟ اگه اون تاریخ بگذره چی میشه؟

  ۰
 129. علی حجتی گفت:

  سلام
  من رفتم دفتر پیشخوان تو قزوین ۱۲ /۲/ ۹۸
  از من ۵۰۰۰ تومان بابت هزینه رسید داد ۱۱۲۵۰ هم نمی دونم واسه چی گرفت .
  اگه غیر قانونیه بگید بزن اعتراض کنم !!!

  ۰
 130. سمیرا گفت:

  سلام خسته نباشید.
  من سامانه احراز هویت سامانه سجام رو انجام دادم و ثبت نام تکمیل شده. حالا برای ثبت نام در کارگزاری آگاه باز لازمه برم احراز هویت رو انجام بدم؟؟؟؟

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام
   بله دوست گرامی
   درصورتی که در سامانه آگاه اکسپرس ثبت نام نکرده‌اید لازم است ثبت نام خود را انجام دهید و برای احراز هویت مراجعه بفرمایید.
   باتشکر

   ۰
 131. AU0902 گفت:

  دوستان خسته نباشین خدا قوت که با خونسردی کامل جواب همه رومیدین

  ۰
 132. سجاد گفت:

  سلام ، برای احراز هویت فقط شناسنامه کافی نیست ؟ کارت ملی مفقود شده

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام دوست عزیز
   در صورتی که شناسنامه جدید داشته باشید از طریق آن می توانید اقدام کنید در غیر این صورت داشتن کپی کارت ملی مفقود شده و برگه درخواست المثتنی از ثبت احوال برای دریافت کارت ملی جدید نیاز است.
   باتشکر

   ۰
 133. ایمان گفت:

  با سلام
  الان من ۱۶ سالم هستش. می خواهم در سایت ثبت نام کنم.
  حال سوال اینجاست که به من به دلیل نداشتن دیپلم می توانم در اگاه و سجام ثبت نام و در اخر در آسا تریدر شروع به کار کنم یا باید از طریق کس دیگری ثبت نام کنم؟

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام دوست گرامی
   شما می توانید در سامانه آگاه اکسپرس و از طریق آن سجام را ثبت نام کنید و سپس بعد از احراز هویت کد آفلاین خود را دریافت کرده و به معامله بپردازید.
   باسپاس

   ۰
 134. علی گفت:

  با سلام
  من در سامانه سجام و کارگزاری آگاه ثبت نام کردم و کد پیگیری ده رقمی رو هم دریافت کردم. به دفتر پیشخوان دولت مراجعه کردم و از من عکس گرفته شد و مراحل ثبت نام انجام شد. در حال حاضر کد معاملاتی بورسی رو در سامانه آگاه دریافت کردم و خرید سهام هم انجام دادم. ولی هنوز مطمئن نیستم که ثبت نام و احراز هویت من در سجام نهایی شده باشه . به چه طریق باید از این بابت مطمئن شد.

  ۰
 135. AA3880 گفت:

  سلام من کد گرفتم ولی سجام را نتونستم ثبت نام کنم چیکار باید بکنم؟

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام دوست عزیز
   اگر در حین ثبت نام سجام در سامانه آگاه اکسپرس به مشکلی خوردید لطفا با واحد اکسپرس تماس بگیرید. در غیر اینصورت ابتدا لازم است به سایت سجام مراجعه کرده و ثبت نام خود را انجام دهید سپس برای احراز هویت به کارگزاری یا سایر مراکز تایید شده سجام مراجعه نمایید.
   باتشکر

   ۰
 136. AX0695 گفت:

  سلام و خسته نباشید
  هزینه احراز هویت سجام چقدر است؟

  در ثبت نام اینترنتی سجام، سهامدارن می بایست مبلغ ۱۰,۰۰۰ تومان به صورت آنلاین پرداخت نمایند و در مرحله احراز هویت در دفاتر پیشخوان می بایست مبلغ ۵,٠٠٠ تومان پرداخت شود. لازم به ذکر است احراز هویت در شعب کارگزاری آگاه به صورت رایگان انجام می گردد.

  میخواستم بدونم به صورت اینترنی که در سامانه آگاه اکسپرس ثبت نام کردیم و کد بورسی گرفتیم، آیا نمیشه در سجام هم به صورت اینترنتی و رایگان در سجام ثبت نام کنیم؟ حتما باید به شعب مراجعه کنیم برای ثبت نام رایگان؟؟؟

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام
   در زمان ثبت نام آگاه اکسپرس شما می توانید در سجام هم ثبت نام نمایید تا مبلغ ثبت نام برای شما صفر شود. اگر احراز هویت خود را هم از طریق کارگزاری انجام دهید، هزینه احراز هویت هم رایگان خواهدبود.
   اما اگر به هر دلیل در زمان ثبت نام در آگاه اکسپرس، ثبت نام سجام را انجام ندهید، لازم است مستقیماً از سامانه سجام اقدام نموده و هزینه ثب نام را پرداخت نمایید.

   ۰
   • BB4459 گفت:

    سلام.
    زمان ثبت نام در آگاه اکسپرس زمانی که به مرحله سجام می رسد خطایی می دهد مبنی بر اینکه ثبت نام اکنون امکانپذیر نیست و بعداً اقدام نمایید!
    مجبور شدم از طریق دفاتر پیشخوان اقدام کنم.
    در دفتر پیشخوان مدارک تحصیلی من را دریافت نکردن! آیا برای دریافت کد معاملات آنلاین به مشکل برخواهم خورد؟

    ۰
 137. علی گفت:

  با سلام
  حد اکثر زمان برای دریافت کد بورسی چه قدر است ؟
  من شش روزه مدارکم رو تحویل درفتر پیشخوان دادم اما هنوز برام کد بورسی نیومده!

  ۱
 138. AR2196 گفت:

  سلام
  از اینکه مشتریان رو با زبان ساده راهنمایی می کنید سپاسگزارم

  ۰
 139. BA3092 گفت:

  سلام
  مامور شناسایی هویت ک از طرف اگاه میاد برا شناسایی پول هم دریافت میکنه؟

  ۰
 140. علی گفت:

  سلام کسانی که تازه میخواهند وارد بورس شوند باید ابتدا در سجام ثبت نام کرده و سپس به یک کارگزاری جهت دریافت کد بورسی بروند؟اصلا با ثبت نام در سجام کد بورسی میگیریم؟کلا سازوکارش چجوریه واسه تازه واردا؟
  --
  سلام دوست عزیز
  شما می توانید با ثبت نام در سامانه آگاه اکسپرس هم برای دریافت کد بورسی و هم برای ثبت نام رایگان سجام اقدام کنید. سپس با مراجعه به کارگزاری ، احراز هویت دریافت کد و سجام را نیز هم زمان و رایگان انجام دهید.

  ۰
 141. عرفان گفت:

  سلام. سوال اول اینکه آیا اطلاعات وورد شده در امانه سجام بعد از اتمام ثبت نام قابل ویرایش هست یا ن؟
  سوال دوم اینکه برای ثبت نام در کارگزاری آگاه چه نوع حسابی باید داشته باشیم؟حتما ببانک ملت باید باشه؟

  ۰
  • Agah گفت:

   باسلام و احترام
   جهت ویرایش اطلاعات سامانه سجام لازم است با پشتیبانی سجام تماس بگیرید.
   جهت لینک کردن حساب بانکی به حساب معاملاتی می توانید از شماره حساب بانک ملت استفاده کنید. در غیر اینصورت هر حساب بانک معتبر قابل ارائه است.

   ۰
 142. محمد حسن گفت:

  سلام خسته نباشید
  بنده در آگاه اکسپرس ثبت نام کردم سجام هم ثبت نام کردم برای احراز هویت هم ب دفتر پیشخوان رفتم الان باید کاره دیگه ای هم بکنم برای دریافت کد بورسی؟؟؟؟
  دفتر پیشخوان هیچیزی نگفته نمیدونم باید چیکار کنم ممنون میشم راهنمایی کنید

  ۰
 143. علیرضا گفت:

  سلام.
  ۱)من از طریق دفاتر منتخب پیشخوان اقدام کردم، با وجود اینکه ۷ روز کاری از تایید هویت م در سامانه سجام می گذره اما هنوز کد بورسی برای من صادر نشده است!
  این موضوع عادیه؟!

  ۲) فرم قرارداد معاملات بر خط را باید کجا تحویل دهیم؟

  با تشکر.

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام دوست عزیز
   برای بررسی وضعیت دریافت کد بورسی خود لطفا با واحد اکسپرس تماس بگیرید.
   فرم قرارداد معاملات بر خطر یا همان فرم آنلاین را در هنگام احراز هویت امضا می کنید.
   باتشکر

   ۰
 144. فرشاد گفت:

  سلام من دیروز رفتم اهراز هویت سجام رو انجام دادم و تاییدیه هم گرفتم ولی هنوز تو اگاه اکسپرس میزنه در انتظار تایید هویت سجام. چقدر زمان میبرهو چرا نمیشه از طریق سایت تاییدیه رو ثبت کرد

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام و وقت بخیر
   مشتری گرامی برای پیگیری ثبت نام خود لطفا با واحد اکسپرس با شماره تماس ۸۲۱۵۴۰۰۰ - ۰۲۱ عدد ۱ تماس بگیرید. با سپاس از شما

   ۰
 145. f soly گفت:

  با سلام بنده براي ثبت اطلاعات وارد سامانه سجام شدم و پس از وارد كردن شماره تماس و كد ملي ارور مطابقت نداشتن شماره تماس با كد ملي ثبت شده درسامانه اعلام مي گردد
  بنده پيش ازاين ثبت نام نكرده ام چطور ميتونم شماره تماس را اصلاح كنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  عاجزانه منتظر راهنمايي شما هستم

  ۰
 146. آرتین گفت:

  سلام خسته نباشید
  من سه روزه احراز هویتم را در دفتر پیشخوان انجام داده ام چیزی بهم نگفتن نمیدونم کد بورسی چطوری برام میاد با پیامک میاد یا باید دوباره برم دفترپیشخوان دریافت کنم ممنون میشم راهنمایی کنید؟

  ۰
 147. Zahra گفت:

  سلام خسته نباشید
  من سه روزه احراز هویتم را در دفتر پیشخوان انجام داده ام چیزی بهم نگفتن نمیدونم کد بورسی چطوری برام میاد با پیامک میاد یا باید دوباره برم دفترپیشخوان دریافت کنم ممنون میشم راهنمایی کنید؟

  ۰
 148. مرادی گفت:

  سلام
  من وسط عملیات ثبت نام از سامانه خارج شدم مراحل آخرش بود ده تومان هم واریز کردم الان چکار کنم؟
  از اول دوباره برم که باید دوباره ده رو به حساب بریزم

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام
   اگر شما مستقیما از سایت سجام اقدام به ثبت نامکرده اید و میلغ را واریز کرده اید، لازم است مجددا وارد سامانه سجام شوید. بعد از ثبت کدملی و ورد به سایت، می توانید ادامه ثبت نام خود را انجام دهید.
   در صورت برز مشکل میتوانید با پشتیبانی سجام یه شماره ۶۴۶۱ تماس حاصل فرمایید.

   ۰
 149. شهاب آقاپور گفت:

  سلام
  ببخشید من کد بورسی ندارم ولی توی سامانه سجام ثبت نام کردم و احراز هویت هم شدم الآن باید چیکار کنم تا کد بورسی بگیرم
  نمیدونم حالا باید تو یه کارگزاری ثبت نام کنم یا نه
  ممنون

  ۰
  • Agah گفت:

   با سلام خدمت شما دوست گرامی
   برای دریافت کد بورسی کافی است به سامانه اگاه اکسپرس به آدرس ex.agah.com مراجعه بفرمایید و فرایند ثبت نام خود را تکمیل نمایید.
   با تشکر

   ۰
 150. یزدی گفت:

  سلام دفتر پیشخوان خمینی شهر خیابان شهرداری مبلغ ۱۶۵۰۰ تومن برای احراز هویت گرفتن ازم مگه مبلغش ۵۰۰۰ تومن نیس؟؟
  تشکر

  ۱
 151. محمد گفت:

  سلام امروز برای احراز هویت رفتم ولی به جای ۵۰۰۰ تومن ازم ۱۶۵۰۰ گرفتن باید چیکار کنم؟؟ ممنون

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام دوست عزیز
   در صورتی که بابت احراز هویت سجام به تنهایی از شما این مبلغ دریافت شده، می توانید با پشتیبانی سجام تماس حاصل فرمایید.
   ۰۲۱-۶۴۶۱

   ۰
 152. arsalan گفت:

  سلام خسته نباشید
  واسه ثبت نام حتما باید بیایم ؟اینترنتی کلا انجام نمیشه؟

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام دوست گرامی
   شما میبایست اطلاعات ثبت نامی خود را از طریق سایت آگاه اکسپرس ثبت نمایید، اما طبق قوانین سازمان بورس جهت امضای قرارداد و احراز هویت آگاه وسجام باید حتما به یکی از شعب کارگزاری و یا دفاتر پیشخوان طرف قرارداد مراجعه کنید.

   ۰
 153. Saeid گفت:

  من میخوام اطلاعات بانکی رو وارد کنم ک کد برام پیامک بشه،همش میزنه اطلاعات بانکی مورد تایید نیست درصورتی ک همرو از روی دفترچه حساب بانکیم پر میکنم و مطمعانم ک مشکل نداره..حسابم کوتاه مدته ک کارت هم داره..

  ۰
 154. آریا فکوری گفت:

  سلام ببخشید من در سامانه سجام ثبت نام کردم بعد دفاتر پیشخوان هم رفتم برای احراز هویت عکس هم گرفتن بعد کد رهگیری دادن..حالا باید چیکار انجام بدم؟؟ باید تو اگاه هم ثبت نام کنم که کد بورس بگیرم..ممنون

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام دوست گرامی
   بله شما باید در سایت ثبت نامی آگاه اکسپرس به نشانی ex.agah.com نیز اقدام به ثبت نام کرده و پس از آن، برای احراز هویت آگاه نیز به شعب و یا دفاتر پیشخوان طرف قرارداد کارگزاری آگاه مراجعه نمایید.

   ۰
 155. آریا فکوری گفت:

  سلام من در سامانه سجام ثبت نام کردم ودر پیشخوان دولت هم احراز هویت رو انجام دادم بعد از اون چیکار باید انجام بدم باید تو سامانه آگاه هم ثبت نام کنم؟

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام و وقت بخیر
   به‌منظور ثبت نام در کارگزاری آگاه به سامانه آگاه اکسپرس مراجعه نمایید و اطلاعات موردنظر را ثبت کنید و برای احراز هویت در کارگزاری آگاه یکی از روش های مراجعه به شعبه یا دفاتر پیشخوان را انتخاب نمایید.

   ۰
 156. حمیدرضا گفت:

  سلام خسته نباشید
  من در سامانه آگاه ثبت نام کردم ایا باید در سایت سجام هم ثبت نام دوباره انجام بدهم؟؟

  ۰
  • Agah گفت:

   با سلام
   در صورتی که در زمان ثبت نام احراز هویت سجام برای مشا انجام شده باشه نیازی به ثبت نام در سایت سجام نیست.
   در غیر این صورت برای احراز هویت به کارگزاری آگاه مراجعه کنید.

   ۰
 157. BE3881 گفت:

  سلام
  من هفته پیش در آگاه ثبت نام کردم ولی در مرحله احرازهویت به مشکل خورد در نهایت از طریق دفاتر پیشخوان ثبت نام سجام رو تکمیل کردم (که دیگه رایگان هم نبود) الان وضعیت آگاه هنوز در مرحله احراز هویت مونده لطفا راهنمایی کنید

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام دوست عزیز
   منظور از احراهویت نمایش داده شده در سامانه آگاه اکسپرس، احرازهویت کد بورسی هست و شما به این منظور باید به دفاتر پیشخوان یا شعب شهر محا اقامت خود مراجعه نمایید.

   ۰
 158. مهدی گفت:

  سلام. من میرم دفتر پیشخوان. هر مدل امضا میکنم واسه سجام خطا میده. اما تمام آیتمهای خطا چک میکنیم موردی نداره. پررنگه. کوچیکه نیست. اسم داخلش نیست. ۱۵۰dpi هست.حجمش کمتر از ۶۰۰ک بایت‌. لطفا راهنمایی فرمایید.استان بوشهر شهر کنگان. آیا آگاه اونجا نمایندگی مستقیم داره مرسی؟ یک‌ماهه گیر امضام

  ۱
  • Agah گفت:

   سلام دوست گرامی
   در خصوص ثبت نام در سامانه سجام، درصورتی که ثبت نام شما با مشکل مواجه شده باشد می توانید با پشتیبانی سجام تماس حاصل فرمایید.
   ۰۲۱-۶۴۶۱
   همچنین در حال حاضر کارگزاری اگاه شعبه ای در استان بوشهر ندارد.

   ۰
 159. امیر گفت:

  سلام
  من دو سه روز پیش برای احراز هویت رفتم شعبه کارگزاری آگاه و امضاهای قرارداد رو انجام دادم. از قبل هم در آگاه اکسپرس ثبت نام کرده بودم و از همون آگاه اکسپرس سجام هم ثبت نام کرده بودم و کد پیگیری سجام و ... هم گرفتم. الان توی سامانه سجام و آگاه هنوز وضعیتم در حالت انتظار برای احراز هویت مانده و کامل نشده. من که احراز هویت رفتم چرا هنوز تکمیل نشده؟ کد بورسی و کد معامله آنلاین کی میاد برام؟

  ۰
 160. somayeh گفت:

  سلام.کد سجام رو به صورت اینترنتی از اگاه اکسپرس دریافت کردم. برای احراز هویت در دفاتر پیشخوان هزینه دریافت میشه؟؟

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام دوست عزیز
   در حال حاضر برای احراز هویت آگاه ۱۲۰۰۰ تومان و برای احراز هویت سجام ۵۰۰۰ تومان در دفاتر پیشخوان از شما اخذ می شود. اگر برای احراز هویت به شعب آگاه مراجعه کنید، احراز هویت سجام و آگاه به صورت کاملاً رایگان انجام خواهد شد.

   ۱
 161. BG3754 گفت:

  من در سامانه سجام احراز هویت شدم باید دراگاه اکسپرس هم احراز هویت کنم

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام دوست عزیز
   اولین احرازهویت مربوط به سجام بوده که انجام شده و دومین احرازهویت هم در دفترکارگزاری سا شعب و دفاتر پیشخوان به منظور دریافت کد بورسی انجام می‌شود.

   ۰
 162. افسانه ایروانی گفت:

  من سامانه سجام ثبت نام کردم و احراز هویت شدم حالا چجوری میتونم کد بورسی دریافت کنم؟؟ ثبت نام کد بورسی کردم توی مرحله احراز هویت مونده چیکار باید بکنم؟

  ۱
  • Agah گفت:

   باسلام و احترام
   شما می توانید در سایت آگاه اکسپرس ثبت نام اولیه خود را انجام داده و سپس با مراجعه به کارگزاری مدارک را تحویل دهید.

   ۰
 163. ن گفت:

  با درود
  هر گونه پول اضافه‌تر از ۵۰۰۰ تومان را که دفترهای پیشخوان می‌گیرند سرِ خود هست و مجوز این کار را ندارند.
  از من هم پول اضافه گرفتند و با اینکه خواستم اما نرخ تعرفه‌ها را هم نشان ندادند. با پشتیبانی سامانه سجام ۶۴۶۱ ۰۲۱ تماس گرفتم گفتند غیر قانونیه و کد پیشخوان مربوطه رو برای پیگیری گرفتند. من هم که مطمئن شدم کارشون قانونی نیست تهدید به شکایت کردم. آنها هم پول اضافی رو پس دادند.
  داستان این نیست که پول کمی هست(برای شما) یا زیاد(برای آنها با توجه به مراجعه‌های بسیار)؛ داستان این سجام که قراره مانع فساد بشه، مانند دیگر موردها نردبانی شده که پیچک فسادِ پیشخوان‌ها از آن بالا میره.

  ۲
 164. BH2224 گفت:

  سلام
  رفتم پیشخوان ثبتنام کردم و تایید شد الان تو سایت اگاه چی کارکنم .

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام دوست گرامی
   درصورتی که احراز هویت سجام و کارگزاری آگاه را انجام داده اید می بایست تا زمان صدور کد بورسی صبوری بفرمایید.
   بعد از صدور کد بورسی، نام کاربری و رمز عبور سامانه معاملاتی کارگزاری آگاه برای شما پیامک می شود.

   ۰
 165. موسی گفت:

  با سلام.یک ماه بیشتر احرازهویت شدم هم آگاه هم سجام اما کد بورسی هنوز برام نیومده چرا؟

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام دوست عزیز
   برای پیگیری کد بورسی خود لازم است در ساعات اداری با شماره ۰۲۱۸۲۱۵۴۰۰۰ داخلی آگاه اکسپرس تماس حاصل بفرمایید.

   ۰
 166. علیرضا گفت:

  من دیپلم ردی هستم میتونم در سجام شرکت کنم .اگر نه بگید چکار باید بکنم

  ۱
  • Agah گفت:

   با سلام و وقت بخیر
   مشتری گرامی کلیه فعالان بازار سرمایه، فارغ از شرایط سرمایه گذار میبایست اقدام به دریافت کد سجام نمایند.

   ۰
 167. Danial گفت:

  سلام در سامانه سجام ثبت نام کردم و احراز هویت هم شدم و بعد چون میخام از کار گزاری آگاه کد بورسی دریافت کنم به صورت اینترنتی ثبت نام کرده ام و فرم هایه مربوطه را پر کرده ام حال برای دریافت کد بورسی دوباره باید احراز هویت انجام دهم؟ باید چیکار کنم تا کد بورسی را دریافت کنم با توجه به اینکه در سجام احراز هویت شده ام

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام دوست عزیز
   فرآیند احرازهویت در دو بخش که شامل احراز هویت سامانه سجام و احرازهویت کد بورسی در شعب کارگزاری یا دفاتر پیشخوان است، انجام می شود.

   ۰
 168. mir@ گفت:

  سلام من هنگام ثبت نام برایم ارور میدهد و می گوی اطلاعات شخص نماینده قانونی وارد نشده در صورتی که من شخص اصیل را انتخاب میکنم. علت چیه؟

  ۰
 169. Farahnaz گفت:

  اگر در کارگزاری آگاه ثبت نام کرده باشیم و احراز هویت هم در یکی از دفاترپیشخوان دولت منتخب آگاه انجام داده باشیم ،برای احراز هویت سجام هم حتما باید به پیش خوان دولت های منتخب آگاه مراجعه کنیم یا میتوان احراز هویت سجام را در پیشخوان دولت یک کارگزاری دیگر انجام داد؟

  ۰
 170. مهدی گفت:

  سلام دقیقا هزینه احراز هویت چقدره از من دوتا ۵ تومن و یه ۱۲ تومن گرفتن

  ۰
 171. میرشمس گفت:

  سلام . من دو سه روز پیش برای احراز هویت به دفاتر پیشخوان مراجعه کردم و پیامک مربوط به احراز هویت هم اومد اما وارد سایت میشم همچنان در انتظار احراز هویت نشون میده.چه مدت زمان میبره ؟

  ۰
 172. مصطفی گفت:

  سلام. من سایت سجام ثبت نام کردم و برای احراز هویت به کارگزاری اگاه رفتم. کد سجام رو از کجا میتونم بگیرم.

  ۰
  • Agah گفت:

   اسلام و احترام
   کد رهگیری سجام پس از ثبت نام برای شما ارسال می شود. جهت بررسی کد رهگیری به سایت سجام مراجعه کنید.

   ۰
 173. منصور مفرح گفت:

  سلام- از کدوم قسمت سایت میشه دریافت سودهای عقب افتاده از شرکتهایی که قبلا یا الان سهامدار هستم را پرینت گرفت. ممنون

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام دوست عزیز
   در صفحه سامانه معاملات آنلاین آساتریدر آگاه، از طریق منوی اصلی وارد بخش سودهای تقسیمی من شوید.

   ۰
 174. محمد گفت:

  سلام من تا قسمتی از ثبت نام سایت را انجام دادم و بنابر دلایلی مجبور شدم نصفه نیمه ولشش کنم الان میخوام دوباره ثبت نام کنم میگه ایمیل و شماره تلفن قبلا استفاده شده و هرچی هم ادامه میزنم میگه با نام کاربری و رمز میگه اشتباه است لطفا راهنمایی کنید

  ۰
 175. هادی گفت:

  سلام من در سجام ثبت نام کردم بانک من موسسه اعتباری نور نبود در صورتی که در اگاه اکسپرس ثبت نام کردم بود

  ۰
 176. هادی گفت:

  برا احظار هویت بجای مدرک تحصیلی میشه کارت دانشجوی برد

  ۰
 177. امیر گفت:

  سلام . این کدهای جدید بورسی که جدیدا ۳ حروف دارن مثلا (ع ش و ۵۵۵۵۵) داخل سامانه سجام این کدها رو چگونه باید وارد کرد قسمت مربوط به حروف وقتی بخوای جدا جدا بنویسی حرف اخرو دیگه نمینویسه چکار باید کرد؟؟

  ۰
 178. مهشید گفت:

  با سلام
  در هنگام احراز هویت از افراد عکس گرفته میشه. می خوام بدونم از این عکس جایی استفاده میشه مثل اپ یا ... و یا نه فقط برای تشکیل پرونده پست میشه تهران؟

  ۱
 179. سعید گفت:

  سلام تروخدا جواب بدین،من بصورت آنلاین دیروز ثبت نام کردم واسه سامانه سجام و ده هزار تومنم پرداخت کردم اما نتم قطع شد و کلا تاریخ چه مرورگرم پاک شده چکار کنم اون ده هزار تومنم نره؟؟تروخدا بگین😔

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام دوست عزیز
   این امر مربوط به سامانه سجام بوده و شما باید با پشتیبانی سجام به شماره ۶۴۶۱-۰۲۱ تماس حاصل بفرمایید.

   ۰
 180. منصور گفت:

  باسلام وعرض خسته نباشین خدمت شما بزرگواران من سالها قبل از طریق نرم ازارآسامقداری سهام خریدوفروش کردم ومقدار۲۲۲سهم ازشرکت ...رونتونستم بفروشم وسالها ازبازافاصله گرفتم و عضو باشگاه هم هستم ظاهرا کد بورسی ماهم غیر فعال شده چکار کنیم .

  ۰
  • agah8 گفت:

   سلام دوست عزیز
   کد بورسی جدید با کد بورسی قدیم تفاوتی باهم ندارند اما در صورتی که مدتی در بورس فعالیتی (خرید و فروش ) نداشته باشید کدمعاملاتی شما غیر فعال می شود،با دریافت کدبورسی جدید می توانید معاملات خود را انجام دهید.برای این منظور می توانید در سامانه آگاه اکسپرس به نشانی ex.agah.com ثبت نام نمایید. سپس نحوه احرازهویت خود را انتخاب کنید. در همین سایت امکان ثبت نام سجام هم وجود دارد. برای احراز هویت دو روش وجود دارد: مراجعه به دفاتر پیشخوان و شعب منتخب کارگزاری پس از تکمیل مراحل احراز هویت دسترسی انجام معامله برای شما فعال می شود. پس از احراز هویت ۵ الی ۷ روز بعد کد بورسی برای شما صادر میگردد.
   برای پیگیری بشتر میتوانید با شماره ۰۲۱۴۱۷۹۲۰۰۰ داخلی ۱ بخش کدگیری تماس بگیرید.

   ۰
   • منصور گفت:

    ممنون دستتون درد نکنه .یه خسته نباشین هم برای تیم پشتیبانی آگاه که واقعا زحمات زیادی رو متحمل میشن خداوند بهتون صبر بده بهترنها را براتون آرزو میکنم

    ۰
 181. M گفت:

  سلام دوستان وقتتون بخیر
  من موقع ثبت نام شماره حسابم رو اشتباه وارد کرده بودم بعدا رفتم کارگزاری شماره حساب رو ویرایش کردم الان هرچی تقاضای وجه میکنم به حساب دیگه ای میره.
  ازدوستان کسی میتونه راهنماییم کنه ببینم چکار کنم

  ۰
 182. مجتبی گفت:

  سلام و خسته نباشید برای پدرو مادرم که دیپلم ندارند و سواد بورسی هم ندارند هم میتوانم کدبورسی آفلاین بگیرم و برای آنها عرضه اولیه بخرم

  ۰
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   بله ، افراد فاقد مدرک دیپلم نیزمی توانند از طریق ثبت نام در سایت آگاه اکسپرس کد بورسی دریافت کنند و با دسترسی به پنل آفلاین معاملات خود را انجام دهند.

   ۰
 183. دکتر بویری گفت:

  سلام.من کد بورسی دارم و از طریق معاملات آنلاین (کارگزاری...)انجام میدهم و در سامانه سجام ثبت نام کرده و از طریق پیشخوان احراز هویت انجام داده آیا باید در آگاه اکسپرس هم ثبت نام کنم.چرا ؟

  ۰
  • neda biazar گفت:

   سلام دوست عزیز
   برای انجام معاملات از طریق کارگزاری آگاه باید نام کاربری و رمز عبور ورود به سامانه معاملاتی آگاه را دریافت کنید.برای این منظور باید در آگاه اکسپرس ثپت نام نمایید و سپس احراز هویت آگاه را به صورت حضوری در یکی از شعب آگاه یا دفاتر پیشخوان انجام دهید.

   ۰
 184. محمد گفت:

  سلام وقت شما بخیرمن دوروز قبل درکارگزاری آگاه ثبتنام کرده و نام کاربری و رمزعبور انلاین دریافت کردم سوال من این است که آیا باید درسامانه سجام هم ثبت نام کنم یا این کار به هنگام ثبت نام و دریافت کدمشتری آگاه خودبخود انجام شده است ؟ممنون از راهنمایتان

  ۰
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   در صورت ثبت نام در سامانه آگاه اکسپرس ،ثبت نام در سامانه سجام هم انجام می شود و در مرحله جهت احراز هویت درسجام و آگاه باید بصورت حضوری به یکی از شعب کارگزاری آگاه و یا دفاتر پیشخوان اقدام بفرمائید.

   ۰
 185. سعیدنیا گفت:

  سلام خسته نباشید.
  من در سامانه سجام ثبت نام اینترنتی کردم کد پیگیری ۱۰ رقمی برام ارسال شد.بعد به دفتر پیشخوان دولت رفتم و احراز هویت شدم و کد معاملاتی در بازار سرمایه رو دریافت کردم.الان باید چیکار کنم؟
  چجوری باید کارگزاری انتخاب کنم؟و ایا باید حضوری به کارگزاری مراجعه کنم؟

  ۰
  • agah8 گفت:

   سلام دوست عزیز
   برای دریافت کد بورسی شما ابتدا باید در سامانه آگاه اکسپرس و سجام ثپت نام کنید . پس از ارسال کد ۱۰ رقمی سجام باید احراز هویت به صورت حضوری هم آگاه و هم سجام را در یکی از شعب آگاه یا دفاتر پیشخوان طرف قرارداد انجام دهید.بعد از ۵ الی ۷ روز کد بورسی شما صادر می گردد.
   افرادی که فاقد مدرک دیپلم هستند و یا زیر ۱۸ سال سن دارند میتوانند از پنل آفلاین برای معاملات خود استفاده کنند.

   ۰
  • علی گفت:

   با سلام ، من در سجام ثبت نام کرده ام ، و توسط دفاتر پیشخوان هم احراز هویت شده ام ، حال برای گرفتن کدبورسی و معاملات آنلاین بورس چه کاری انجام دهم ، لطفا راهنمایی فرمایید .

   ۰
   • agah8 گفت:

    سلام دوست عزیز
    برای دریافت کد بورسی شما ابتدا باید در سامانه آگاه اکسپرس و سجام ثپت نام کنید . پس از ۱ الی ۲ روز کد ۱۰ رقمی سجام برای شما ارسال میشود.
    سپس بعد از آن باید احراز هویت به صورت حضوری هم آگاه و هم سجام را در یکی از شعب آگاه یا دفاتر پیشخوان طرف قرارداد انجام دهید.بعد از ۵ الی ۷ روز کد بورسی شما صادر می گردد.
    افرادی که فاقد مدرک دیپلم هستند و یا زیر ۱۸ سال سن دارند میتوانند از پنل آفلاین برای معاملات خود استفاده کنند.

    ۰
 186. حجت گفت:

  سلام ، من در سجام ثبت نام کردم کد پیگیری گرفتم و بعدش رفتم کارگزاری اگاه مدارک دادم و کد بورسی انلاین هم گرفتم ، اما تو سامانه سجام نوشته هنوز احراز هویت نشدم ، دلیلش چیه؟

  ۰
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   جهت پیگیری لطفا در ساعات اداری باشماره تلفن ۰۲۱۴۱۷۹۲۰۰۰ داخلی ۲ بخش پذیرش آنلاین کارگزاری آگاه تماس حاصل فرمائید.

   ۰
 187. حسین گفت:

  سلام من سجام ثبت نام کردم احراز هویت هم شدم حالا برای خرید انلاین سهام باید چه کاری انجام بدم

  ۰
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   بعداز احراز هویت بعداز ۵ الی ۷ روز کاری کد بورسی صادر می شود .در صورت صدور کد بورسی نام کاربری و کلمه عبور جهت ورود به سامانه معاملاتی بصورت پیامک و یا از طریق ایمیل برای شما ارسال
   می شود.

   ۰
 188. حامد93 گفت:

  سلام خسته نباشید من به دفتر پیشخوان واسه احراز هویت برای سجام و کارگزاری اگاه مراجعه کردم(خودم هزینه ۱۰ تومن سجام رو اینترنتی پرداخت کردم) و دفتر پیشخوان مبلغ ۴۵۰۰۰ تومن از من گرفت،واقعا هزینش همینقده؟یا باید شکایت کنم ازشون؟

  ۰
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   هزینه احراز هویت سجام در دفتر پیشخوان ۵ هزار تومان می باشد. شما می توانید اعتراض خود را از طریق کانون پیشخوان پیگیری نمائید.

   ۱
 189. مهدی نونهال گفت:

  سلام من سجام ثبت نام کردم واحراز هویت هم رفتم در دفتر پیخشان کردم وبلافاصله هم کد بورسی امد ولی میخواستم بدونم الان چجوری نام کاربری ورمز عبور بگیرم برای خرید سهام چیکار کنم

  ۰
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   در صورت صدور کد بورسی نام کاربری و کلمه عبور از طریق ایمیل و یا بصورت پیامک برای شما ارسال خواهد شد. در صورتی که ایمیل یا پیامکی حاوی نام کاربری و کلمه عبور برای شما ارسال نشده می توانید در ساعات اداری باشماره تلفن ۰۲۱۴۱۷۹۲۰۰۰ داخلی ۱ بخش کد گیری کارگزاری تماس حاصل فرمائید

   ۰
 190. محمد گفت:

  سلام. من می خواستم برای فرزندم که ۶ ساله هست حساب آفلاین بگیرم و در سجام ثبت نام کنم. آیا برای مرحله احراز هویت باید فرزندم رو به مراکز احراز هویت ببرم یا نیازی نیست و حضور خودم (پدرش) کافی است؟

  ۰
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   به منظور احرازهویت کودکان نیازی به حضور آنها نیست و والدین با داشتن مدارک ایشان، قادر به انجام فرآیند خواهند بود.

   ۰
 191. امیر گفت:

  من برای ورود به سایت آگاه نام کاربردی وپسورد میخام چگونه اینا رو بدست بیارم

  ۰
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   در صورتی که تمام مراحل ثبت نام تا مرحله احراز هویت در سجام و آگاه را انجام داده باشید.بعد از ۵ الی ۷ روز کاری کد بورسی برای شما صادر خواهد شد.در صورت صدور کد بورسی نام کاربری و کلمه عبور از طریق ایمیل و یا پیامک به شما ارسال خواهد شد.

   ۰
 192. مهدی گفت:

  با سلام
  با ثبت نام در سجام برای افرادی که کد بورسی ندارن به آنها کد بورسی اختصاص داده می شود؟

  ۰
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   خیر، جهت انجام معاملات باید کد بورسی دریافت کنید و برای در یافت کد بورسی می بایست هم در سامانه سجام و هم در کارگزاری ثبت نام فرمائید.

   ۰
 193. سوال گفت:

  سلام در قسمت سوالات متداول سجام گفته شده بعد از دریافت کد پیگیری امکان ویرایش اطلاعات وجود نداره درحالی که من کد ده رقمی رو دریافت کردم ولی تونستم اطلاعات رو ویرایش کنم ! میخواستم بدونم بعد از ویرایش اطلاعات ایا باید منتظر دریافت کد ده رقمی دیگری باشم ؟

  ۰
 194. حیدر گفت:

  سلام خدمت شما حدودیک ماه قبل درسامانه سجام احراز هویت شدم وکد معاملاتی دریافت کردم ولی نام کاربری و کلمه عبور برایم ارسال نشده چه باید کنم

  ۰
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   در صورتی که نام کاربری و کلمه عبور برای شما ارسال نشده است ،جهت پیگیری لطفا در ساعت اداری باشماره تلفن ۰۲۱۴۱۷۹۲۰۰۰ داخلی ۲ بخش پذیرش آنلاین تماس حاصل فرمائید.

   ۰
 195. یوس ۴۳۷۳۴ گفت:

  سلام من امروز احراز هویت رو انجام دادم وای وارد سامانه سجام نمیتونم بشم!!! کد بورسی رو میزنم و رمز عبور بورسمو قبول نمیکنه باید چند ساعت از احراز هویت بگذره تا فعال بشه؟؟

  ۰
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   بعد از انجام احراز هویت طی ۵ الی ۷ روز کاری کد بورسی صادر می شود.در صورتی که کد بورسی صادر شود نام کاربری و کلمه عبور از طریق ایمیل و یا بصورت پیامک برای شما ارسال خواهد شد.

   ۰
 196. امیر گفت:

  سلام. برای احراز هویت، من فقط شناسنامه و گواهی تعویض کارت ملی دارم و مدرک تحصیلی برای ارائه فقط کارت دانشجویی فوق لیسانس. می‌تونم احراز هویت کنم؟

  ۰
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   بله ، با همراه داشتن شناسنامه و گواهی تعویض کارت ملی و کارت دانشجویی و شماره حساب به صورت حضوری به یکی از شعب کارگزاری آگاه و یا دفاتر پیشخوان طرف قرارداد با کارگزاری آگاه احراز هویت خود را انجام دهید.

   ۰
 197. s.a.m گفت:

  برای احزار هویت اگر در ثبت نام آگاه شهر یزد و انتخاب کردم ولی رفتم به طبس برای انجام کاراش اونجااخطار داد شماره ملی بنده رو نمیارن. یعنی حتماباید برم یزد؟

  ۰
  • agah8 گفت:

   سلام دوست عزیز
   شما میتوانید جهت پیگیری برای تغییر محل احراز هویت خود با شماره ۰۲۱۴۱۷۹۲۰۰۰ داخلی ۲ بخش آنلاین تماس حاصل فرمائید.

   ۰
 198. حسین گفت:

  سلام
  ایا مشخصات بانکی ک در طی ثبت نام وارد میکنیم باید حتما متعلق به خودمان باشد یا میتوان با حساب فردی دیگر نیز ثبت نام کرد؟

  ۰
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   شماره حسابی که اعلام می‌کنید لازم است به نام خود فرد که درخواست کد بورسی داده است؛ معرفی گردد.
   در غیر اینصورت به هنگام درخواست وجه، وجه مربوطه به حساب کارگزار بازگشت داده می شود.

   ۰
 199. محمد گفت:

  سلام من در سامانه سجام ثبت نام کردم و تمامی فرم ها رو اونایی که الزامی بود درست پر کردم و وقتی منتظر دریافت کد پیگیری میشم پیامی مبنی بر اینکه اطلاعات هویتی شما مورد تایید نمیباشد ارسال میشود و دوباره ب سایت میرم و ویرایش میکنم علاوه براینکه مشکلی نیس در اطلاعات فرم بازم همین پیام ارسال میشود

  ۰
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   جهت پیگیری می توانید در ساعات اداری روزهای شنبه تا چهارشنبه با شماره تلفن پشتیبانی سامانه سجام ۰۲۱۶۴۶۱ تماس حاصل فرمایید.

   ۰
 200. محسن گفت:

  سلام
  وقت بخیر
  بنده ثبت نام کامل انجام دادم کدمعاملاتیم برام ارسال شده اما نوع بورس را در سامانه سجام اشتباه انتخاب کردم یعنی به جای بورس اوراق بهادار بورس کالا رو انتخاب کردم الان باید چیکار کنم؟
  ممنون

  ۰
 201. احمد گفت:

  باسلام.من در سجام احراز هویت کردم و کد معاملاتی گرفتم.و حالا میخوام در سایت اگاه اکسپرس ثبت نام کنم باید دوباره برم احراز هویت کنم؟

  ۰
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   بله ، به منظور انجام معاملات در کارگزاری به آگاه ابتدا از طریق سامانه آگاه اکسپرس ثبت نام کرده و به منظور احرازهویت به دفتر کارگزاری یا شعب و دفاتر پیشخوان مراجعه نمایید.

   ۰
 202. شهروند گفت:

  سلام. خسته نباشید به خاطر پاسخ به سوالات مخاطبان
  بنده ۴ بهمن ۹۸ در آگاه اکسپرس اینترنتی ثبت نام کردم. کد پیگیری سجام رو هم دریافت کردم.دو تا سوال داشتم:
  ۱- الان مراحل احراز هویت بنده دو مرحله ای هست یعنی یه بار سجام و یه بار کارگزاری؟
  ۲- تو شهر ما دفتر پیشخوان هست ولی متاسفانه مثل اینکه طرف قرارداد کارگزاری آگاه نیست. الان باید به یه شهر دیگه برم برای احراز هویت؟

  ۰
 203. نازی گفت:

  سلام،من از طریق کارگزاری شما برای دریافت کد بورسی و سجام اقدام کردم،کد بورسی که به قسمت احراز هویت رسیده،ولی برای سجام اس ام اس کد تایید اومده،میخواستم بدونم برای ثبت نام سجام باید به سایت sajam.ir برم یا از طریق همین سایت مشتریان آگاه بعد از احراز هویت توسط دفتر پیشخوان ،ادامه ثبت نام فعال میشه

  ۰
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   در صورتی که مراحل ثبت نام در سایت آگاه اکسپرس را به اتمام رسانده باشید ، بعد از یک الی دو روز کد ده رقمی سجام برای شما ارسال می گردد و می توانید برای احراز هویت به دفاتر پیشخوان یا شعب کارگزاری آگاه مراجعه بفرمائید، بعد از ۵ الی ۷ روز کد بورسی صادر می شود. در صورتی که کد بورسی صادر شود نام کاربری و کلمه عبور از طریق ایمیل و یا پیامک برای ورود به سامانه معاملاتی برای شما ارسال می گردد.

   ۰
 204. حسین رهبر گفت:

  سلام خیته نباشین در باشگاه ثبت نام کردیم و در انلاین اگاه هم ثبت نام کردیم ولی در انتها ثبت نام سجام رو نزد برامون .باید هزینه ۱۰ هزار تومن رو پرداخت کنیم ؟

  ۰
  • agah9 گفت:

   سلام وقت بخیر
   بله ، در صورتی که از طریق سایت آگاه اکسپرس نتوانستید ثبت نام خود را در سامانه سجام انجام دهید می توانید وارد سایت سجام شوید و ثبت نام خود را انجام دهید.

   ۰
 205. مهدی گفت:

  سلام وقت بخیر
  در مورد مراحل و ترتیب ثبت نام نیاز به راهنمایی داشتم

  ایا اول در سایت اگاه اکسپرس و سپس در سجام ثبت نام کنم یا ثبت نام هردو باهم ممکن است؟!

  در مرحله بعد کدی دریافت خواهم کرد که باید با ان در دفتر پیشخوان احراز هویت شوم،درسته؟!
  و بعد بقیه مراحل

  لطفا ادرس دقیق دو سایت "سجام" و "اگاه اکسپرس" را ذکر کنید.
  باتشکر

  ۰
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   برای دریافت کد بورسی شما ابتدا باید در سامانه آگاه اکسپرس و سجام ثپت نام کنید . در سایت آگاه اکسپرس از قسمت راهنمای ثبت ناممی توانید مراحل ثبت نام را مرحله به مرحله مشاهده و دنبال بفرمائید. پس از ۱ الی ۲ روز کد ۱۰ رقمی سجام برای شما ارسال میشود. سپس بعد از آن باید احراز هویت به صورت حضوری هم آگاه و هم سجام را در یکی از شعب آگاه و یا دفاتر پیشخوان طرف قرارداد با آگاه انجام دهید.بعد از ۵ الی ۷ روز کد بورسی شما صادر می گردد.

   ۰
 206. سید مهدی موسوی گفت:

  سلام خسته نباشین بنده امروز احراز هویت کردم عکس هم گرفتن کدم دریافت کردم فقط تو سایت شما هنوز نوشته در انتظار احراز هویت ممنون میشم راهنمایم کنین تا کی باید منتظر بمونم تا باز بشه

  ۰
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   جهت پیگیری لطفا در ساعات اداری با شماره تلفن ۰۲۱۴۱۷۹۲۰۰۰ داخلی ۲ بخش پذیرش آنلاین تماس حاصل فرمائید.

   ۰
 207. زهره گفت:

  سلام
  من در سامانه سجام ثبت نام کردم ولی برای دریافت کد رهگیری پیام میاد که اطلاعات بانکی مورد تایید نیستدر صورتیکه اطلاعات رو صحیح وارد کردم باید چیکار کنم؟

  ۰
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   چنانچه در ویرایش اطلاعات ثبت شده در سجام با مشکلی مواجه شده اید، می توانید در ساعات اداری روزهای شنبه تا چهارشنبه با شماره تلفن پشتیبانی سامانه سجام ۰۲۱۶۴۶۱ تماس حاصل فرمایید.

   ۰
 208. رضا گفت:

  سلام وقتتون بخیر
  عزیز بنده تو سایت ثبت نام کردم فرم هم پر کردم الان باید احراز هویت کنم ولی چون هیچ سررشته ای ندارم و فعلا وقت شرکت در کلاسی رو ندارم .اگر برای احراز هویت مراجعه نکنم مشکلی نیست؟ پروفایلم پاک میشه ؟

  ۰
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   در صورتی که تمایل دارید کد بورسی دریافت نمائید ، باید مراحل ثبت نام از ثبت نام در آگاه اکسپرس تا احراز هویت را انجام دهید بعد از انجام احراز هویت سجام و آگاه که به صورت حضوری می باشد، کد بورسی برای شما صادر شود.

   ۰
 209. علی نوری گفت:

  باسلام چه مدت پس از احراز هویت نام کاربری وکلمه عبورایمیل می شود.

  ۰
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   در صورتی که احراز هویت خود را به صورت حضوری در یکی از شعب کارگزاری آگاه و یا دفاتر پیشخوان انجام دهید بعد از ۵ الی ۷ روز کاری کد بورسی صادر می گردد. در صورتی که کد بورسی صادر شد نام کاربری و کلمه عبور برای ورود به سامانه معاملاتی برای شما ایمیل و یا پیامک می گردد

   ۰
 210. معصومه گفت:

  سلام وقتتون بخیر من توی سامانه سجام ثبت نام کردم تا مرحله یکی مانده با آخر یعنی اطلاعات حساب رفتم ولی همش خطای شماره حساب پیشفرض میده. من باید چکار کنم؟ . از طرفی شماره شبا هم میگه اشتباهه در صورتیکه من از بانک گرفتم شماره شبام رو
  اگه بخام از دفاتر خدماتی ادامه ثبت نامم رو انحام بدم آیا باید دوباره هزینه ۱۰هزار تومانیم رو پرداخت کنم؟

  ۰
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   چنانچه در ویرایش اطلاعات ثبت شده در سجام با مشکلی مواجه شده اید، می توانید در ساعات اداری روزهای شنبه تا چهارشنبه با شماره تلفن پشتیبانی سامانه سجام ۰۲۱۶۴۶۱ تماس حاصل فرمایید.

   ۰
 211. محمود سنچولی گفت:

  سلام من و خانواده ۱۳ بهمن اگاه و سجام ثبت نام کردیم چرا از ما مبلغ ۷۰ هزار تومن گرفتن در حالی در سایت هزینه ذکر شده ۱۵ هزار تومن

  ۱
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   هزینه احراز هویت آگاه در دفاتر پیشخوان ۱۲۰۰۰ تومان است. چنانچه پرینت مدارک همراه شما نباشد ۵۰۰۰ تومان هزینه پرینت مدارک از شما اخذ می گردد . ۵۰۰۰ تومان نیز هزینه احراز هویت سجام دریافت می شود.
   اگر بیشتر از این مبالغ از شما دریافت شد , لطفا با شماره ۰۲۱۴۱۷۹۲۰۰۰ داخلی ۱ تماس بگیرید و شکایت خود را ثبت نمایید.

   ۰
 212. رويا گفت:

  سلام و عرض ادب
  من در سامانه آگاه اكسپرس براي دريافت كد بورسي ثبت نام كردم اما اشتباها محل تولد خودم رو وارد كردم،كه گويا آگاه اكسپرس در سامانه سجا بنده رو اتماتيك ثبت نام كردند،و هنوز براي احراز هويت مراجعه حضوري نداشتم ،ميخواستم بدونم چجوري ميتونم اطلاعات فرديم (محل تولد) رو در سامانه اگاه اكسپرس و سجام ويرايش كنم؟آيا باتوجه به اينكه اشتباها محل تولدم رو در آگاه اكسپرس وارد كردم اين اشتباه در سامانه سجام هم وارد شده؟ممنون ميشم از پاسختون

  ۰
 213. حسین گفت:

  با سلام.دوتا سوال از خدمت شما دارم
  ۱-من در آگاه اکسپرس ثبت نام کردم ولی کد بورسیم رو قید نکردم.چطور میشه کد بورسیم رو بگم؟
  ۲-من قبلا با یک کارگزاری دیگه کار میکردم.با اومدن به کارگزاری آگاه اون حساب کاربری در کارگزاری قبلیم که حذف یا غیرفعال نمیشه؟

  ۰
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   در صورتی که در سایت آگاه اکسپرس ثبت نام نموده اید و احراز هویت در آگاه را انجام داده اید ، نام کاربری و کلمه عبور برای ورود به سامانه معاملاتی برای شما ارسال می گردد. شما میتوانید کد بورسی خود را از طریق زیر مشاهده نمایید.
   در سامانه معاملاتی ، قسمت بالای صفحه سمت چپ، روی علامت چرخ دنده کلیک کنید
   در زیر نام و نام خانوادگی کد بورسی شما نوشته شده است.
   شما در چندین کارگزاری می توانید حساب معاملاتی داشته باشید.

   ۲
 214. جمالی گفت:

  سلام، من دیروز ثبت نام کردم برای اعضای خانواده، برای یکی از اعضای خانواده در سجام ثبت نام به عمل نیومد و کد ده رقمی سجام هم دریافت نکرده میشه بررسی کنید؟

  ۰
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   گاهی اوقات سامانه سجام به مشکل می خوردو امکان ثبت نام مستقیم وجود ندارد. در صورتی که این حالت به وجود بیاید با شماره تلفن ۰۲۱۴۱۷۹۲۰۰۰ داخلی ۱ بخش اکسپرس تماس بگیرید.
   اگر امکان فعال سازی از طرف ما باشد انجام میدهیم ,اگر نباشد باید جداگانه ثبت نام سجام انجام بدهید.

   ۰
 215. علی گفت:

  سلام خسته نباشید
  من تو سامانه سجام ثبت نام کردم و احراز هویتم کردم تو دفتر پیشخوان بعد تو کارگزاری اگاه ثبت نام کردم الان دوباره باید برم احراز هویت یا نه اگه نه در ادامه باید چیکار کنم چون تو وضعیت ثبت نامم تو گاه زده در انتظار احراز هویت؟

  ۰
 216. علی گفت:

  یعنی احراز هویت کنیم کد بورسی رو میدن

  ۰
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   برای دریافت کد بورسی شما ابتدا باید در سامانه آگاه اکسپرس و سجام ثپت نام کنید . پس از ۱ الی ۲ روز کد ۱۰ رقمی سجام برای شما ارسال میشود. سپس بعد از آن باید احراز هویت به صورت حضوری هم آگاه و هم سجام را در یکی از شعب آگاه و یا دفاتر پیشخوان طرف قرارداد با آگاه انجام دهید.بعد از ۵ الی ۷ روز کد بورسی شما صادر می گردد. بعد از احراز هویت کد بورسی بعد از چند روز برای شما صادر میشود . نام کاربری و کلمه عبور برای ورود به سامانه معاملاتی از طریق پیامک یا ایمیل اطلاع رسانی می شود.

   ۰
 217. رها گفت:

  با سلام اگر من آدرس محل سکونتم کرج باشه برای احراز هویت باید به کارگزاری کرج مراجعه کنم یا تهران هم میتونم مراجعه کنم ؟ محل کار من تهرانه و دسترسی به به کارگزاری های تهران برام راحت تره

  ۰
 218. فرزانه گودرزی گفت:

  سلام
  این ارور برای من میاد
  گرامی، اطلاعات بانکی شما در سامانه سجام مورد تایید نمی باشد. لطفا برای تکمیل ثبت نام خود،پس از ورود به سامانه سجام اطلاعات بانکی خود را ویرایش نمایید.
  شرکت سپرده گذاری مرکزی
  من اطلاعات بانکیمو چند بار ویرایش کردم و درست هست باز این پیامک میاد
  مشکلش چیه دقیقا ؟

  ۴
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   چنانچه در ویرایش اطلاعات ثبت شده در سجام با مشکلی مواجه شده اید، می توانید در ساعات اداری روزهای شنبه تا چهارشنبه با شماره تلفن پشتیبانی سامانه سجام ۰۲۱۶۴۶۱ تماس حاصل فرمایید.

   ۰
 219. علی گفت:

  سلام من همه کارامو انجام دادم سه روزه ولی هنوز کد بورسی ندادن فقط در انتظار تایید مونده باید چیکار کنم کلیه ثبت نامام انجام شده

  ۰
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   بعد از تکمیل مراحل ثبت نام از ثبت نام در سایت آگاه اکسپرس تا مرحله احراز هویت ، بعد از حدود یک هفته کد بورسی صادر می شود و نام کاربری و کلمه عبور برای ورود به سامانه آگاه اکسپرس برای شما ایمیل یا پیامک می شود

   ۰
 220. حلما اسماعیلی گفت:

  من اسم ام رو عوض کردم، مشخصات سهامی که دارم به اسم قبلی ام هست. اطلاعات حساب ام که باهاش میخوام توی سجام ثبت نام کنم با اسم جدیدم هست و سامانه برای استعلام میزنه عدم مطابقت. باید چیکار کنم؟

  ۰
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   لطفا جهت پیگیری در ساعات اداری با شماره ۰۲۱۴۱۷۹۲۰۰۰ یا ۸۲۱۵۴۰۰۰ ۰۲۱ داخلی ۱ بخش اکسپرس تماس بگیرید.

   ۰
 221. علی یاوری گفت:

  با سلام
  من در آگاه ثبت نام کردم. برای احراز که هویت به دفتر پیشخوان مراجعه کردم، گفتند که باید یک کد ده رقمی داشته باشم که چنین کدی از طریق آگاه دریافت نکرده ام.
  آیا برای دریافت کد باید در سامانه ی سجام ثبت نام کنم؟

  ۰
  • agah8 گفت:

   سلام دوست عزیز
   ابتدا باید در سامانه سجام ثبت نام نمایید. جهت پیگیری کد ده رقمی سجام می توانید در ساعات اداری روزهای شنبه تا چهارشنبه با شماره تلفن پشتیبانی سامانه سجام ۰۲۱۶۴۶۱ تماس حاصل فرمایید.

   ۰
 222. Ali گفت:

  سلام
  من ثبت نامم تکمیل شده یک هفته گذشته اما هنوز کد کارگذاری رو دریافت نکرده ام باید چیکار کنم 🙁

  ۰
 223. mahtab گفت:

  سلام من کارت ملیم گم شده توی سامانه ثبت نام کردم برای احراز هویت بخوام برم به مراکز کارگزاری چکار باید بکنم؟ کارت ملی جدید هم هنوز بعد از چندین ماه نیومده برام

  ۰
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   برای انجام احراز هویت می بایست کارت ملی به همراه داشته باشید در صورتی که برای دریافت کارت ملی اقدام نموده اید، می توانید در مرحله احراز هویت با در دست داشتن فیش و رسید پیگیری دریافت المثنی کارت ملی برای احرازهویت اقدام فرمائید.

   ۰
 224. FARSHID گفت:

  سلام خسته نباشید من در سجام ثبت نام کردم ولی در احراز هویت موندم میشه بهم خوب توضیح بدین که باید چی کار کنم تا کد بورسی رو بگیرم
  ممنون

  ۰
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   برای احراز هویت می توانید به صورت حضوری به یکی از شعب کارگزاری آگاه و یا دفاتر پیشخوان مراجعه و احراز هویت خود را انجام دهید.

   ۰
 225. من گفت:

  سلام.میشه لطفا هزینه دقیق احراز هویت کارگزاری و سجام رو از طریق پیشخوان بگید
  یکی از دوستان من امروز مراجعه کرده
  ۱۶۳۰۰ تومان بابت کارگزاری
  ۵۰۰۰ تومان بابت سجام
  ۴۰۰۰۰تومان بابت پرینت و اسکن و عکس گرفته
  جما ۶۱۳۰۰تومان
  درسته این مبلغ؟

  ۰
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   هزینه احراز هویت آگاه در دفاتر پیشخوان ۱۲۰۰۰ تومان است. چنانچه پرینت مدارک همراه شما نباشد ۵۰۰۰ تومان هزینه پرینت مدارک از شما اخذ می گردد . ۵۰۰۰ تومان نیز هزینه احراز هویت سجام دریافت می شود.
   اگر بیشتر از این مبالغ از شما دریافت شد , لطفا با شماره ۰۲۱۴۱۷۹۲۰۰۰ داخلی ۱ تماس بگیرید و شکایت خود را ثبت نمایید.

   ۰
 226. مرتضی گفت:

  سلام خسته نباشید
  من سجام ثبت نام کردم واسه داداشم ک سنش زیر ۱۸ ساله بعد چند ساعت تایید میشه همه کاراشو انجام دادم

  ۰
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   در صورت که درسجام ثبت نام کرده اید بعد از یک الی دو روز کد ده رقمی سجام ارسال می شود و می توانید برای احراز هویت حضوری مراجعه بفرمائید

   ۰
 227. Ali گفت:

  با سلام ببخشید من الاان ۵روزه که هنوز کد سجامم نیومده و برای احراز هویت نرفتم دفتر پیشخوان دولت اگه من برم دفترپیشخوان کد سجامم میاد ؟

  ۰
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   جهت بازیابی کد ده رقمی سجام می توانید در ساعات اداری روزهای شنبه تا چهارشنبه با شماره تلفن پشتیبانی سامانه سجام ۰۲۱۶۴۶۱ تماس حاصل فرمایید. بعد از دریافت کد ده رقمی سجام برای احراز هویت به دفاتر پیشخوان مراجعه بفرمائید. بعد از احراز هویت بر اساس الویت کد بورسی صادر و دسترسی به سامانه معاملاتی ارسال می شود.

   ۰
 228. m.r.pourahmad گفت:

  با سلام
  بنده کد بورسی از قبل دارم آیا دوباره باید ثبت نام و کد دریافت بکنم شرایط چیست؟

  ۰
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   به منظور انجام معاملات از طریق کارگزاری آگاه ابتدا از طریق سامانه آگاه اکسپرس ثبت نام کرده و به منظور احرازهویت به دفاتر پیشخوان مراجعه نمایید. بعد از صدور کد معاملاتی دسترسی "کاربر تستی" شما به دسترسی "مشتری" تبدیل خواهد شد.

   ۰
 229. 1reza07 گفت:

  سلام
  پدر من حدود ۲۰ سال پیش سهامی را خریداری کرده پس از این سال ها ما قصد فروش آن را داریم که به ما گفتند باید در کارگزاری و سجام ثبت نام کنیم پس از ثبت نام سیستم کارگزاری آگاه و کد بورسی فعال شده اما میزان سهام خریداری شده چند سال پیش آن شرکت در سیستم وجود ندارد که ما بتوانیم ان را بفروشیم ممنون میشم راهنمایی کنید.در ضمن کد بورسی هم قبلا داشته

  ۱
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   به منظور انتقال برگه سهام به کارگزاری آگاه، باید مشتری کارگزاری اگاه باشید. در صورتی که مشتری کارگزاری آگاه نیستید از طریق سامانه آگاه اکسپرس به نشانی ex.agah.com به منظور دریافت کد بورسی اقدام نمایید. در هر حال بعد از دسترسی به سامانه معاملات آنلاین یا آفلاین از گزینه تغییر کارگزار ناظر استفاده نمایید تا درخواست انتقال برگه سهام مدنظرتان در کارگزاری آگاه ثبت شود. برای انتقال برگه سهام خود به کارگزاری آگاه نیازی به وارد کردن کد گواهینامه نقل و انتقال نمی باشد و برای ارسال درخواست می‌توانید به قسمت درخواست‌ها و گزینه درخواست انتقال ناظر مراجعه کنید. با استفاده از آیکن + پنجره درخواست جدید باز می شود.نماد خود را انتخاب کرده و درخواست خود را برای کارگزاری ارسال کتید. درخواست شما توسط کارشناسان بخش اوراق بهادار بررسی شده و در صورتی که منع قانونی برای انتقال ناظروجود نداشته باشد، کارگزار ناظر شما تغییر می کند و کارگزاری آگاه به عنوان ناظر نماد مدنظر شما می‌شود.

   ۰
 230. 1reza07 گفت:

  سلام خداقوت در قسمت تغییر کارگزار ناظر پس از انتخاب گزینه دوم (اصل گواهینامه نقل وانتقال...) و آپلود گواهی انتقال سهم و کد گواهینامه نقل و انتقال، پیغام کد اعتبار سنجی نامعتبر است نشان داده میشود ممنون میشم راهنمایی کنید

  ۰
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   لطفا جهت پیگیری با شماره ۰۲۱۴۱۷۹۲۰۰۰ داخلی ۲ بخش آنلاین از شنبه تا چهارشنبه از ۸ صبح تا ۱۶ تماس بگیرید .

   ۰
 231. حسین مجدی گفت:

  باسلام. من اینترنتی ثبت نام کردم و در پیشخوان، احراز هویت سجام هم انجام دادم. آیا برای ادامه فرایند باید حتما خودم به کارگزاری مراجعه کنم یا میشه یه نفر دیگه به جای من بقیه کارها رو انجام بدم؟

  ۰
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   برای دریافت کد بورسی باید هم در سایت آگاه اکسپرس و هم در سامانه سجام ثبت نام و احراز هویت سجام و آگاه را در دفاتر پیشخوان انجام دهید.بعد از انجام این مراحل کد بورسی صادر و دسترسی به سامانه معاملاتی با ارسال نام کاربری و کلمه عبور فعال می شود.

   ۰
 232. یاس گفت:

  سلام بنده قبلا از یک کارگزاری دیگه احراز هویت شدم و کد بورسی هم دارم
  حالا میخوام کارگزاری عوض کنم و البته در سایت آگاه هم ثبت کردم فقط باید برم احراز هویت آگاه بشم دیگه درسته ، لازم نیست دوباره برای سجام احراز هویت بشم ، لطفا راهنمایی کنید.

  ۰
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   خیر ، در صورتی که قبل از ثبت نام در سایت آگاه اکسپرس کد بورسی دریافت نموده اید و در سامانه سجام نیز ثبت نام و احراز هویت شده اید ، فقط باید در آگاه احراز هویت شوید .برای احراز هویت آگاه به دفاتر پیشخوان مراجعه بفرمائید.

   ۰
 233. صدرا گفت:

  سلام من سامانه سجام ثبت نام کردم برا احراز هویت هم رفتم الان کد بورسی برام اومده،آیا با همون کدبوررسی میتونم خرید و فروش انجام بدم ،یا اینکه باید به کارگزاری مراجعه کنم؟

  ۰
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   برای فعالیت در بازار بورس باید در یکی از کارگزاری های مورد تأئید سازمان بورس حساب معاملاتی داشته باشید. به این منظور باید هم در سامانه سجام و هم در آگاه اکسپرس ثبت نام و احراز هویت حضوری سجام و آگاه را در دفاتر پیشخوان انجام دهید تا دسترسی به سامانه معاملاتی برای شما فعال شود.

   ۰
 234. محمود گفت:

  سلام من سامانه سجام ثبت نام کردم اگاه اکسپرس هم ثبت نام کردم رفتم دفتر پیشخوان احراز هویت هم شدم بعدداز چند روز کد معاملاتی هم برام امده ولی کد کاربری و پسوورد جدید که کارگزاری میفرسته نیومده برام و نام کاربری که خودم دادم میرم سایت میگه احراز هویت نشدی در صورتی که کد معاملاتی برام امده و رفتم احراز هوییت هم شدم مشکل کجایه کار هست راهنمایی کنین

  ۰
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   فعال شدن دسترسی به سامانه معاملاتی کمی زمانبر است و طبق اولویت ارسال می شود . در صورتی که دسترسی به سامانه معاملاتی برای شما فعال شود نام کاربری و کلمه عبور برای ورود به سامانه معاملات ارسال می شود و می توانید خرید و فروش خود را انجام دهید.

   ۰
 235. رضا گفت:

  سلام من هنوز کد بورسی واسم نیومده و شماره حسابمو فک کنم اشتباه وارد کرده کافینته
  چکار کنم کجا برم واسه ویرایش اطلاعات؟

  ۰
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   لطفا جهت پیگیری با شماره ۰۲۱۴۱۷۹۲۰۰۰ داخلی ۱ بخش اکسپرس از شنبه تا چهارشنبه از ۸ صبح تا ۱۶ تماس بگیرید .

   ۰
 236. محمد جواد گفت:

  سلام.روزتون بخیر دوست عزیز
  چند روز پیش پیام گذاشتم مبنی بر اینکه پدر بنده بازنشسته میباشد و از طرف شرکت سهام دادن به پدر بنده که کارگزار csd زده بودن و شما فرمودید توی اگاه اکسپرس ثبت نام کن و مراحل ثبت نام انجام شده فقط دفتر پیشخوان مانده. سهام های شرکت اتوماتیک توی پرتفو میاد یا باید مراحلی باز طی کرد.
  ممنونم از وقتی که برای پاسخگویی میزارید باتشکر ویژه

  ۰
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   بعد از ثبت نام در سایت آگاه اکسپرس و احراز هویت در دفاتر پیشخوان کد معاملاتی صادر و دسترسی به سامانه معاملاتی با ارسال نام کاربری و کلمه عبور فعال می شود که بعد از فعال شدن دسترسی به سامانه معاملاتی آسا از طریق گزینه تغییر کارگزار ناظر می توانید برگه سهام های پدر خود را به سامانه معاملاتی آنلاین و به سبد دارایی اضافه نمائید.بعد از تکمیل این مراحل می توانید به صورت آنلاین با داشتن اینترنت در بازار بورس فعالیت (خرید و فروش سهام ) نمائید.

   ۰
 237. زهرا گفت:

  سلام . ببخشید من چند سوال داشتم : ۱- من برای احراز هویت هنگام ثبت نام یه دفتر پیشخوان انتخاب کردم می خواستم بپرسم می تونم برای احراز هویت به یه دفتر پیشخوان دیگه در یه شهرستان دیگه مراجعه کنم؟اگه نمی تونم چطوری می تونم دفتر پیشخوان ثبت احراز هویت رو عوض کنم ؟ ۲- آیا مدرک تحصیلی حتما لازمه ؟و افرادی که سواد ندارن یاسواد ابتدایی دارند می تونن ثبت نام کنند؟ ۳-حد اقل سن برای ثبت نام در بورس چقد است؟

  ۰
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   برای تغییر نحوه احراز هویت از دفتر پیشخوان در زمان ثبت نام به دفتر پیشخوان مد نظر خود لطفا در ساعات اداری با شماره تلفن ۰۲۱۴۱۷۹۲۰۰۰ داخلی ۱ بخش اکسپرس تماس حاصل فرمائید. در حال حاضر برای دریافت کد بورسی مدرک تحصیلی نیاز نیست. محدودیت سنی برای دریافت کد بورسی وجود ندارد.

   ۰
 238. فراهانی گفت:

  سلام من حدود ۲۰ روزه که ثبت نام کردم هم اگاه هم سجام همه مراحل و رد کردم کد بورسیم هم اومده ولی نمیتونم وارد سایت بشم و معالمه ای انجام بدم میگه ورود شما محدود است چیکار باید بکنم
  در ضمن رفتم دفتر پیشخوان و عکس هم ازم گرفتن

  ۰
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   بعد از انجام مراحل ثبت نام در سایت آگاه اکسپرس و احراز هویت حضوری در دفاتر پیشخوان ، کد بورسی صادر می شود اما دسترسی به سامانه معاملاتی کمی زمان بر می باشد. در صورتی که دسترسی برای شما فعال شود نام کاربری و کلمه عبور برای شما ارسال و از حالت آزمایشی خارج می شوید و قادر به پرداخت شتابی و انجام معاملات خود خواهید شد.

   ۰
 239. Morteza hosseini گفت:

  سلام دوست عزیز
  من یکی از اتباع افغانستانی هستم و مدرک شناسایی هم کارت آمایش دارم که شماره اختصاصی یا کد فراگیر دارد
  میتونید راهنمایی م کنید چطور میتونم کد بورسی تهیه کنم؟
  سپاس

  ۰
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   برای دریافت کد بورسی برای افراد غیر ایرانی بصورت حضوری این افراد با در دست داشتن پاسپورت ،مدارک هویتی ، مدارکی که نشان دهد اقامتشان در ایران با مشکلی مواجه نیست به یکی از شعب کارگزاری آگاه مراجعه نمایند.

   ۰
 240. نیما گفت:

  سلام بنده ثبت نام اینترنتی کردم در کارگزاری
  ولی هی میاد که اطلاعات هویتی شما مورد تایبد سجام نیست
  در حالی که من کاملا منطبق با شناسنامه وارد کردم

  ۳
 241. ف گفت:

  سلام.من الان خواستم سامانه سجام ثبت نام کنم که همون مراحل اولیه بیان شد که با کدملی شما با تلفن همراه دیگری کد سجام دریافت شده است.الان من چکار باید کنم؟

  ۰
 242. محمود گفت:

  من کد بورسی دارم .و حتی خرید و فروش انلاین هم انجام میدادم الان تقریبا بعد دو سال دوباره اومدم که وارد انلاین بشم میگه رمز عبور صحیح نیست.در صورتی که برای ورود به معاملات الکترونیکی هیچ مشکلی نداره و وارد میشه باید چیکار کنم

  ۰
  • agah11 گفت:

   سلام به منظور بررسی بیشتر اطلاعات شما لطفا برای پیگیری این مورد با مرکز تماس گروه آگاه به شماره ۰۲۱۸۲۱۵۴۰۰۰ و ۰۲۱۹۱۰۰۴۰۰۴ عدد ۲ تماس بگیرید.

   ۰
 243. هلما حسینی گفت:

  سلام خسته نباشید
  ببخشید من توی سایت آگاه ثبت نام کردم الان وضعیتم رو میزنه در انتظار احراز هویت ولی کد سجام ده رقمی رو دریافت نکردم
  الان وارد خود سایت سجام هم شدم مراحل ثبت نام رو هم انجام دادم ۱۰ تومن هم آنلاین پرداخت کردم ولی متاسفانه تا آخرین مرحله پیش نمیره که کد سجام برام ارسال بشه دوباره برمیگرده به مرحله اول
  حالا باید چکار کنم اگر کد سجام برام ارسال نشه؟

  ۰
  • agah11 گفت:

   سلام به منظور بررسی بیشتر اطلاعات شما لطفا با مرکز تماس گروه آگاه به شماره ۰۲۱۸۲۱۵۴۰۰۰ و ۰۲۱۹۱۰۰۴۰۰۴ و ۰۲۱۴۱۷۹۲۰۰۰ عدد ۱ تماس بگیرید.

   ۰
 244. حسام گفت:

  با سلام
  پدر بنده ۱۵ سال پیش در بورس سهام خریدن و سهامشون رو هنوز دارند
  میخواستم بدونم برای ایشون نیاز به احراز هویت هستش؟

  ۰
 245. مهدوی گفت:

  سلام
  بنده امروز در سایت آگاه اکسپرس ثبت نام کردم و تمام مراحل را مو به مو انجام دادم ولی کده ده رقمی سجام برا بنده پیامک نشد و فقط این پیام برا بنده اومد که ثبت نام شما برا دریافت کد اوراق بهادار به پایان رسیده است و نحوه احراز هویت دفاتر پیشخوان
  حالا باید چیکار کنم برا دریافت کده رقمی

  ۰
  • agah11 گفت:

   سلام به منظور بررسی بیشتر اطلاعات شما لطفا با مرکز تماس گروه آگاه به شماره ۰۲۱۸۲۱۵۴۰۰۰ و ۰۲۱۹۱۰۰۴۰۰۴ و ۰۲۱۴۱۷۹۲۰۰۰ عدد ۱ تماس بگیرید.

   ۰
 246. شهاب گفت:

  سلام
  من در سایت سجام ثبت نام کردم ولی پیامک امد که اطلاعات هویتی شما غلط میباشد ،بررسی کردم مشکلی نبود ولی مجدد همون پیامک برام ارسال شد ممکنه راهنمایی بفرمایید.

  ۰
 247. عباس گفت:

  سلام در ثبت نام شماره موبایلی که وارد کردم به نام برادرم هست مشکلی نداره؟؟

  ۰
 248. امیر گفت:

  سلام من قبلا سجام ثبت نام کردم ولی متاسفانه پیگیرش نبودم و فراموش کردم و اون شماره موبایلم رو هم الان ندارم. الان برای ویرایش اطلاعات قبول نمیکنه با شماره جدید وارد بشم . اخطار خطا میده که قبلا با شماره دیگری وارد شدم . چکار باید بکنم؟

  ۰
  • agah11 گفت:

   سلام به منظور بررسی بیشتر اطلاعات شما لطفا با مرکز تماس گروه آگاه به شماره ۰۲۱۸۲۱۵۴۰۰۰ و ۰۲۱۹۱۰۰۴۰۰۴ و ۰۲۱۴۱۷۹۲۰۰۰ عدد ۱ تماس بگیرید.

   ۰
 249. جمال گفت:

  سلام من تو سامانه سجام وسامانه آگاه ثبت نام کردم ولی کد ده رقمی برام نیومده که برم دولت پیشخوان
  چکار باید بکنم ؟

  ۰
 250. محسن گفت:

  با سلام
  بنده اگاه اکسپرس رو در منزل ندرارک رو مر کردم و در نهایت سیستم اعلام کرد نیاز به احراز هویت برای اتمام کار دارید
  امروز برای احراز هویت سجام به دفاتر پیش خوان رفتم انجام شد ولی برای احراز هویت اگاه کاری انجام نداد گفت خودتون ثبت نام کردید .....درست بوده بنده کارم تمام شده یا خیر و اینکه کد بورسی از آگاه کی به دستم میرسه؟؟؟؟

  ۰
 251. عبدالله گفت:

  با سلام
  من برای برادرم که در استرالیا ساکن هست هم در اگاه اکسپرس ثبت نام کردم و هم در سجام ولی در قسمت نماینده که خودم را وکیل معرفی کرده با اینکه وکالت نامه تام الاختیار و کلیه مدارک شناسائی لازم را دادم ولی عدم تایید شدم و از بنده استمراریه وکالت نامه میخواهند !!!

  ۰
  • agah11 گفت:

   سلام به منظور بررسی بیشتر اطلاعات شما لطفا با مرکز تماس گروه آگاه به شماره ۰۲۱۸۲۱۵۴۰۰۰ و ۰۲۱۹۱۰۰۴۰۰۴ و ۰۲۱۴۱۷۹۲۰۰۰ عدد ۱ تماس بگیرید.

   ۰
 252. محمود گفت:

  سلام من ثبت نام کد بورسی رایگان رو انجام دادم و الان تو وضعیت احراز هویت هستم ولی فقط کد پیگیری ۵ رقمی به من ارسال شده و من رفتم پیشخوان واسه احراز هویت و از من کد پیگیری ۱۰ رقمی رو خواستند.این کد پیگیری ۱۰ رقمی کی به من ارسال میشه ؟ من الان پیگیری یا تکمیل ثبت نام رو میزنم رو مرحله احراز هویت گیر کرده و ویرایش یا عملیات خاصی نمیشه انجام داد . ی راهنمایی بفرمایید ممنون میشم

  ۱
 253. علی گفت:

  سلام خواستم ببینم کارگذاری آگاه هم امکان در یافت کد برای افراد زیر ۱۸ سال رو داره؟خودم کد دارم خواستم برا بچم که۴ سالشه بگیرم

  ۰
  • agah8 گفت:

   سلام دوست عزیز
   برای دریافت کد بورسی شما ابتدا باید در سامانه آگاه اکسپرس و سجام ثبت نام کنید . پس از ۱ الی ۲ روز کد ۱۰ رقمی سجام برای شما ارسال میشود.
   سپس بعد از آن باید برای احراز هویت آگاه و سجام به صورت حضوری توسط ولی فرزند با به همرا داشتن مدارک هویتی خود و فرزند و کد ۱۰ رقمی سجام و شماره حساب به نام فرزند و شماره شبا و شماره تلفن همراه جداگانه در یکی از دفاتر پیشخوان طرف قرارداد با آگاه اقدام نماید .
   افراد زیر ۱۸ سال که ولی، وصی، یا قیم ایشان متقاضی دریافت دسترسی معاملات آنلاین میباشد، میتوانند با امضای تعهدنامه( توسط ولی ، وصی یا قیم) به صورت حضوری در یکی از دفاتر پیشخوان طرف قرارداد با آگاه, اقدام به دریافت این دسترسی نماید.
   این تعهد نامه حتما باید توسط ولی قانونی امضا گردد.

   ۰
 254. علی گفت:

  باسلام
  من برای دوفرزنم درسجام ثبت نام کردم وحسابم به اسم فرزندانمه ولی کد برام نمیاد واین پیغام مبنی بر اینکه اطلاعات حساب شما مورد تایید نمی باشد میاد وجهت ویرایش به سامانه سجام
  مراجعه کنید میاد هرچیم ویرایش میکنم همین پیغام مجدد میاد لطفا راهنمایی کنید چ کنیم ممنون میشم

  ۰
 255. محسن گفت:

  درود برشما؛من شناسنامه المثنی دارم و جهت ثبت نام احراز هویت قسمت سریال مشکل بوجود میاد و نمیتونم ثبت نام کنم چون شناسنامه های المثنی قسمت سریال رو یه بخش کمتر دارن و مثل شناسنامه اصلی نیست

  ۱
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   لطفا جهت پیگیری با شماره ۰۲۱۴۱۷۹۲۰۰۰ یا ۰۲۱۹۱۰۰۴۰۰۴داخلی ۱ بخش اکسپرس از شنبه تا چهارشنبه از ۸ صبح تا ۱۶ تماس بگیرید .

   ۰
 256. سمیه حمزه ای ریسه گفت:

  سلام خسته نباشید. اطلاعات هویتی را چگونه ویرایش کنیم( نام خانوادگی). در قسمت ویرایش گزینه ای برای ویرایش نام خانوادگی نداره ممنون

  ۰
  • agah8 گفت:

   سلام دوست عزیز
   لطفا جهت پیگیری با شماره ۰۲۱۴۱۷۹۲۰۰۰ یا ۰۲۱۹۱۰۰۴۰۰۴ داخلی ۲ بخش آنلاین از شنبه تا چهارشنبه از ۸ صبح تا ۱۶ تماس بگیرید.

   ۰
 257. Akbar yousefi گفت:

  سلام من ثبت نام کردم و الان تو سایت زده در مرحله احراز هویت ولی کد پیگیری ده رقمی برام نیومد و دفاتر پیشخوان هم گفتند بدون اون کد نمیشه احراز هویت انجام داد

  ۰
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   وارد سایت سجام که می شوید ، آیتمی وجود دارد دریافت کد پیگیری. شماره تلفن همراهی رو که موقع ثبت نام سجام ثبت نموده اید راباید بزنید و یک کد ۵ رقمی براش اس ام اس میشود. بعد از وارد کردن آن کد، وارد صفحه جدیدی میشوید که کد پیگیری ۱۰ رقمی نوشته شده است.

   ۰
 258. نواب گفت:

  کاش روش های جدیدتر و بهتری رو برای تایید هویت در سجام انجام بدید. امیدواریم تایید هویت از طریق بانک ها زودتر انجام بشه.
  تو این شرایط بیماری و فاصله گذاری اجتماعی و بویژه با آزاد کردن سهام عدالت، شرایط رو خیلی سخت کردن. شلوغی جلوی دفاتر پست بانک خیلی زیاده.
  نمونه سایت های های خارجی و اروپایی برای تبادلات مالی، جهت تایید هویت علاوه بر پیامک از عکس مدارک و همینطور عکس شخصی سلفی همراه کارت ملی استفاده می کنند که خیلی سریعتر و بهتر است.

  ۲
 259. سید عسگری گفت:

  سلام من در سامانه سجام ثبت نام کردم وبا کد ده رقمی در بانک شهر احراز هویت شدم در ادامه چه کاری باید انجام دهم لطفا راهنمایی بفرمایید با تشکر

  ۰
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   برای دریافت کد بورسی و فعال شدن دسترسی به سامانه معاملاتی (نام کاربری و کلمه عبور) لازم است در سامانه سجام و آگاه اکسپرس ثبت نام و احراز هویت آگاه و سجام را در دفاتر پیشخوان انجام دهید.در صورتی که فقط در سجام ثبت نام و احزار هویت نموده اید ، لازم است که در آگاه اکسپرس ثبت نام و در دفاتر پیشخوان احراز هویت آگاه را انجام دهید تا دسترسی به سامانه معاملاتی آسا برای شما فعال شود.

   ۰
 260. رضا گفت:

  سلام من ثبت نام کردم منتهی میگه اطلاعات بانکی شما مورد تایید نمیباشد الان متوجه شدم فامیلم اشتباهی نوشتم میخوام ویرایش کنم نمیتونم چکار باید کرد؟

  ۰
  • agah8 گفت:

   سلام دوست عزیز
   لطفا جهت پیگیری با شماره ۰۲۱۴۱۷۹۲۰۰۰ یا ۰۲۱۹۱۰۰۴۰۰۴ داخلی ۲ بخش آنلاین از شنبه تا چهارشنبه از ۸ صبح تا ۱۶ تماس بگیرید.

   ۰
 261. Rahman گفت:

  سلام،بنده کد بورسی دارم وحالا میخوام در آگاه ثبت نام کنم،چیکار باید بکنم؟دوباره برم اهراز هویت سجام؟با تشکر

  ۰
 262. ابوالفضل گفت:

  سلام بنده در یک کارگزاری دیگه فعالیت دارم و در سجام هم ثبت نام کردم الان میخوام در کارگزاری اگاه ثبت نام کنم آیا لازمه دوباره در سجام ثبت نام کنم؟

  ۰
  • agah8 گفت:

   سلام دوست عزیز
   خیر, نیازی به ثبت نام مجدد در سامانه سجام نیست. در صورتی که تمایل دارید مشتری کارگزاری آگاه شوید باید در سایت آگاه اکسپرس ثبت نام کنید و جهت احراز هویت آگاه به صورت حضوری در دفاتر پیشخوان طرف قرارداد با آگاه اقدام نمایید. با همان نام کاربری و کلمه عبوری که وارد سایت بآشگاه می شوید در آگاه اکسپرس نیز با همان نام کاربری و کلمه عبور ثبت نام نمائید تا از این طریق بتوانید به عنوان مشتری اگاه از مزایای بآشگاه مشتریان آگاه و تخفیفات معاملات و تخفیف بسته های تحلیلی و بسته های اعتباری ودیگر مزایای آن بهره مند شوید.

   ۰
 263. srph گفت:

  سلام
  الان چند روز است که در سجام ثبت نام کرده و به علت سن زیر هجده سالم مجبور شدم پدرم را به انواع نماینده خود قرار دهم سوال اولم این است چطور می توان اطلاعات نماینده را ویرایش کرد

  ۵
  • agah8 گفت:

   سلام دوست عزیز
   لطفا جهت پیگیری با شماره ۰۲۱۴۱۷۹۲۰۰۰ یا ۰۲۱۹۱۰۰۴۰۰۴ داخلی ۲ بخش آنلاین از شنبه تا چهارشنبه از ۸ صبح تا ۱۶ تماس بگیرید.

   ۰
 264. با سلام و تشکر از سایت خوبتان
  من کد بورس دارم وارد می شوم اما سفارش سهام که می دهم پیام کاربر مسدود است می دهد لازم به ذکر است که من در سجام ثبت نام کردم اما هنوز احراز هویت نرفتم و
  دوم من ۳سال با کد بورسم خرید فروش نکرم ممنون

  ۰
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   در صورتی که بیش از دو سال از عدم فعالیت شما در بورس گذشته باشد، کد بورسی شما غیر فعال می شود.
   ۱. اگر تاکنون سجامی نشده‌اید، به سایت سجام به آدرس profilesejam.csdiran.com مراجعه و فرآیند ثبت‌نام را تکمیل نمایید؛ سپس
   ۲. به درگاه یکپارچه ذی نفعان شرکت سپرده گذاری مرکزی و تسویه وجوه به آدرس ddn.csdiran.com مراجعه نموده و با انتخاب گزینه میز خدمت الکترونیک، درخواست رفع ممنوع المعامله بودن را ثبت نمایید.

   ۰
 265. غریبعلی گفت:

  سلام
  امروز ۲۵ اردیبهشت ۹۹
  آیا تغییری در ثبت نام و احراز هویت انجام شده اگه احراز هویت سجام را انجام بدیم بازم نیاز که برای آگاه جداگانه انجام بدیم

  ۰
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   برای دریافت کد بورسی و فعال شدن دسترسی به سامانه معاملاتی لازم است که شما هم در آگاه اکسپرس و سجام ثبت نام و احراز هویت آگاه و سجام را در یکی از دفاتر پیشخوان انجام دهید.

   ۰
 266. یاسین گفت:

  سلام من تو سجام ثبت نام کردم
  ولی هی میزنه اطلاعات هویتی شما مورد قبول نیست و باید ویرایش شه
  از روی شناسنامه زدم اما بازم نمیشه چیکار کنم؟ چند بارم چک کردم درست بود

  ۰
  • agah8 گفت:

   سلام دوست عزیز
   لطفا جهت پیگیری با شماره ۰۲۱۶۴۶۱ پشتیبانی سجام از شنبه تا چهارشنبه از ۸ صبح تا ۱۶ تماس بگیرید.

   ۰
 267. زهرا گفت:

  من از طریق اینترنت سجام را ثبت نام کردم . کد ده رقمی گرفتم و احراز هویت شدم و کد معاملاتی را هم دریافت کردم . حالا برای انتخاب کارگزاری آگاه میتونم اینترنتی ثبت نام کنم ؟ حتما باید برای احراز هویت دوباره دفتر پیشخوان برم ؟ کدام قسمت از کار را خودم میتوانم انجام دهم ؟

  ۰
 268. amin گفت:

  بنده اطلاعات مربوط به دریافت کد بورسی را در اگاه ثبت نام کردم
  احراز هوییت هم انجام شده در دفتر پیشخوان
  ولی الان پیگیری میکنم هنوز در مرحله انجام احراز هویت هست
  چیکار باید انجام بدیم
  ممنون میشم راهنمایی کنید

  ۰
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   فعال شدن دسترسی به سامانه معاملاتی کمی زمانبر است و طبق اولویت ارسال می شود . در صورتی که دسترسی به سامانه معاملاتی برای شما فعال شود نام کاربری و کلمه عبور برای ورود به سامانه معاملات ارسال می شود و می توانید خرید و فروش خود را انجام دهید.

   ۰
 269. بورس گفت:

  سلام وقت بخیر

  یه سوال داشتم. آیا شماره حسابی که به سجام معرفی می کنیم بایدهمون شماره حسابی باشه که به کارگزاری آگاه معرفی کردیم؟

  ۰
 270. رحمانی گفت:

  سلام وقت بخیر
  من از طریق کارگزاری آگاه ثبت نام کردم ولی در سجام ثبت نشد. باز با سامانه سجام ثبت نام کردم مبلغ ۱۰تومان هم پرداخت کردم. الان برام پیام اومده ک شماره همراهی ک با ان در سامانه سجام ثبت نام کرده اید معتبر نمیباشد. یعنی چی؟ و اینکه میخواستم بدونم شماره همراه حتما باید ب اسم خودم باشه؟یا فرقی نمیکنه

  ۰
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   بله شماره تلفن ثبت شده در سامانه سجام حتما باید به نام خود شما باشد. در غیر این صورت با پیام این شماره تماس شما معتبر نیست مواجه خواهید شد.

   ۰
 271. Banoo sadat گفت:

  سلام،من برای ثبتنام در سجام اسم شناسنامه ای م رو وارد کردم که باسادات هست
  درصورتی که کارت بانکیم اسم بدون کلمه سادات هست
  الان اخطار اطلاعات کارت بانکی میده و کد رو نمیفرسته
  میزنم ویرایش اطلاعات هم نمیشه اسمم رو تصحیح کنم
  من باید چیکار کنم؟

  ۰
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   جهت ویرایش اطلاعات در سامانه سجام ، لطفا در ساعات اداری با شماره تلفن ۰۲۱۱۵۶۹ بخش پشتیبانی سجام تماس حاصل فرمائید.

   ۰
 272. محمد گفت:

  سلام. من برای دخترم که هنوز به سن قانونی نرسیده درخواست کد بورسی دادم .(خودم رو به عنوان ولی معرفی کردم) بنده قبلا احراز هویت شدم.ایا الان به عنوان ولی ایشون مجددا باید احراز هویت بشم یا نیازی نیست؟

  ۰
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   بله ، برای احراز هویت فرزند لازم است که ولی فرزند به صورت حضوری به دفتر پیشخوان مراجعه و احراز هویت شود.

   ۰
 273. افسانه بازایی گفت:

  سلام وخسته نباشید همسر من حدود دو ماه هست که تمام مراحل احراز هویت رو انجام داده و کد بورسی رو داره ولی نمیتوانیم پولی واریز کنیم و توی مراحل احراز هویت سامانه میزنه در انتظار میشه راهنمایی بفرمایید

  ۰
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   توجه داشته باشید که احراز هویت شامل احراز هویت سجام و احراز هویت آگاه است. در صورتی که احراز هویت سجام را انجام دهید،کد بورسی توسط سازمان بورس صادر می شود و بعد از انجام احراز هویت به صورت حضوری در دفاتر پیشخوان طرف قرارداد با آگاه کد بورسی و حساب معاملاتی شما با ارسال نام کاربری و کلمه عبور فعال می شود که البته فعال شدن دسترسی به سامانه معاملاتی زمان بر است.

   ۰
 274. حسین زارعی گفت:

  هرکسی که نمی خوادسهام بفروشه بایددرسجام ثبت نام کنه

  ۰
 275. Sezar گفت:

  سلام
  من در سجام احراز شدم و در همراه بانک قرض الحسنه مهر ایران زده بود احراز انلاین کد بورسی و من وارد شدم احراز شدم و چون چهارشنبه بود شنبه یک پیامک واسه من اومد که زده بود کد بورسی شما ...ولی مگه نباید نام کاربری و رمز عبور هم باشه اصلا این چیه که اومده به ؟ضمنا در اگاه هم ثبت نام کردم

  ۰
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   توجه داشته باشید که احراز هویت شامل احراز هویت سجام و احراز هویت آگاه است. در صورتی که احراز هویت سجام را انجام دهید،کد بورسی توسط سازمان بورس صادر می شود و بعد از انجام احراز هویت به صورت حضوری در دفاتر پیشخوان طرف قرارداد با آگاه کد بورسی و حساب معاملاتی شما با ارسال نام کاربری و کلمه عبور فعال می شود که البته فعال شدن دسترسی به سامانه معاملاتی زمان بر است.

   ۰
 276. مهدی گفت:

  با سلام من در سامانه سجام ثبت نام کردم ولی دو هفته س هنوز کد ده رقمی نیومده حس میکنم در وارد کردن اطلاعات هویتی اشتباه کرد که قابل ویرایش نیست چکار کنم؟

  ۰
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   جهت ویرایش اطلاعات در سجام لطفا در ساعات اداری با شماره تلفن ۱۵۶۹ بخش پشتیبانی سجام تماس حاصل فرمائید.

   ۰
 277. علی گفت:

  سلام من افغان هستم و کارت امایش دارم چجور میتونم ثبت نام کنم توی کارگزاری اگاه ممنون میشم راهنمایی کنید

  ۰
  • agah8 گفت:

   سلام دوست عزیز
   لطفا جهت ثبت نام در کارگزاری گاه, به همراه مدارک هویتی و اقامتی خود به شعب کارگزاری آگاه مراجعه نمایید.

   ۰
 278. النا گفت:

  سلام من سال ۸۴ مقداری سهام خریدم حالا گفتند که باید در سامانه سجام و آگاه احراز هویت کنم و من این کار را انجام دادم کافینتی که برام این کار رو انجام داد به کد سهامدار روی برگه سهامم توجه نکرد و برای گرفتن کد سهام داری جدید اقدام کرد ، من احراز هویت انجام داده ام و قرار هست که یه کد سهامدار برای من ارسال بشه با توجه به این که من قبلاً این کد را داشته ام چه اتفاقی مییفته آیا دو کده میشم ، و اگه این اتفاق بیفته باید چه کار کنم ، لطفا من رو راهنمایی کنید.

  ۰
 279. صادق زاده گفت:

  با سلام شرکت هستیم در سامانه سجام می خواهیم ثبت نام کنیم با اعضاء ۵نفر کسی است انجام دهد . ممنون

  ۰
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   جهت پیگیری لطفا با شماره تلفن ۱۵۶۹ بخش پشتیبانی سجام و یا به دفاتر پیشخوان برای ثبت نام در سامانه سجام مراجعه بفرمائید.

   ۰
 280. فاطمه گفت:

  سلام من سجام ثبت نام کردم احراز هویت انجام شده کدبورسی گرفتم ولی نمیدونم کدام کارگزاری هستم. چجوری بفهمم کارگزار ناظرم کیست؟

  ۰
 281. Fati گفت:

  سلام احراز هویت انجام دادم
  کدوپیگیری سجام برام اومده بازم نیازه به دفتر پیشخوان برم ؟
  ومبلغ۱۰هزارتومن پرداخت کردم

  ۰
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   می توانید از طریق نرم افزار سیگنال به صورت غیر حضوری احراز هویت سجام خود را انجام دهید.

   ۰
 282. علی گفت:

  سلام
  من هم در سجام و هم در کارگزاری ثبت نام کردم و برای احراز هویت به کارگزاری مراجعه کردم. الان کد بورسی دارم و معامله انجام می دهم و هیچ مشکلی از این بابت ندارم. اما برای معامله پالایش یکم، تغییر کارگزار ناظر انجام می دادم که همین کار کردم ولی به صفحه معاملاتی من نیامده واز طرف دیگر برای سهام عدالت، پیامک آمده که باید در سجام ثبت نام کنید، الان مشکل کجاست که من نمی توانم پالایش یکم را معامله کنم؟
  آیا احراز هویت در سجام، با دریافت کد بورسی انجام شده است؟ لطفا راهنمایی کنید.

  ۰
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   جهت پیگیری لطفا در ساعات اداری با شماره تلفن ۰۲۱۹۱۰۰۴۰۰۴ داخلی ۲ بخش پذیرش آنلاین تماس حاصل فرمائید.

   ۰
 283. Hatam گفت:

  سلام خانوم من ۱۷ سالش هست
  برای گرفتن کد سجام خانومم میتونه به دفاتر مراجعه کنه یا باید خودم یا پدرش این کارو انجام بده؟

  ۱
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   برای فرد زیر ۱۸ سال باید پدر ایشان برای احراز هویت سجام به همراه مدارک هویتی خود و فرزند زیر ۱۸ سال خود به یکی از دفاتر پیشخوان مراجعه فرمایند.حضور فرزند نیز الزامی نیست.

   ۰
 284. زهرا گفت:

  سلام من روش مستقیم روانتخاب کردم باید درسجام ثبت نام کنم؟یانه؟

  ۰
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   مالکان سهام عدالت به منظور برخورداری از منافع و امتیازات آتی شرکت مذکور از جمله انتفاع از سود شرکت، باید در سامانه سجام ثبت‌نام کنند.

   ۰
 285. Mona گفت:

  من با برنامه آپ ثبت نام کردم و کد بورسی برام ارسال شد ،،لازم دوباره به دفتر پیشخوان مراجعه کنم یا لازم نیست

  ۰
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   جهت انجام معاملات در بازار بورس لازم است در سامانه سجام و نیز در یکی از کارگزاری های مورد تائید سازمان بورس افتتاح حساب نمائید.در صورتی که در سامانه سجام ثبت نام و احراز هویت شوید کد بورسی صادر می شود و پس از ثبت نام در آگاه اکسپرس و انجام احراز هویت غیر حضوری حساب معاملاتی با ارسال نام کاربری و کلمه عبور فعال می شود.در حال حاضر ثبت نام در سامانه سجام و آگاه اکسپرس به صورت غیر حضوری انجام می شود و نیازی به مراجعه به دفاتر پیشخوان نیست.

   ۰

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عدد را وارد کنید: