تحلیل تکنیکال چیست؟

 • ۳۱ مرداد ۱۳۹۸
 • agah4
 • ۲۰۵ نظر
 • ۵۹۳۱۰ مشاهده
تحلیل تکنیکال چیست

سرمایه گذاری در بورس یکی از راه های مناسب برای کسب سود است. ورود به بورس از دو روش (سرمایه گذاری مستقیم و غیرمستقیم) امکان پذیر است. در روش اول یا سرمایه گذاری مستقیم، شخص سرمایه گذار باید اقدام به خرید و فروش سهام کند. روش دوم یا سرمایه گذاری غیرمستقیم به دو شکل صندوق های سرمایه گذاری و سبدگردانی اختصاصی انجام می شود و برای افرادی است که وقت و دانش کافی برای انجام معاملات مستقیم در بازار بورس ندارند. در خصوص سرمایه گذاری غیرمستقیم می توانید مطالب «صندوق های سرمایه گذاری» و «سبدگردانی آگاه» را مطالعه کنید.

همان طور که گفته شد ورود به بازار بورس مستلزم داشتن اطلاعات کافی در حوزه‌های مرتبط با بورس و سرمایه‌گذاری است. این اطلاعات در کنار دانش بورسی می تواند موفقیت در بورس را ممکن کند. اطلاعات کافی باید به همراه استفاده از تحلیل‌های مورد نیاز برای بررسی وضعیت بازار سهام و همچنین پیگیری اخبار مرتبط باشد تا سرمایه‌گذاری به صورت هوشمندانه انجام شود و ریسک‌های موجود را کاهش دهد. تحلیل بنیادی و تحلیل تکنیکال مهم‌ترین روش‌های مورد استفاده فعالان بازار بورس برای شناخت و انتخاب بهتر گزینه‌های سرمایه‌گذاری در بورس هستند. در این مطلب قصد داریم به بررسی تحلیل تکنیکال بپردازیم.

برای رسیدن به این هدف ابتدا باید بتوان به دو سؤال مهم پاسخ داد!

۱.تحلیل تکنیکال چیست؟
۲.تحلیل تکنیکال چه کاربردی دارد؟

تحلیل تکنیکال

به طور کلی می توان گفت تحلیل تکنیکال با استفاده از نمودار و اطلاعات مرتبط مانند قیمت و حجم، و همچنین تکنیک‌ها و ابزارهای مختلف به ارزیابی وضعیت کلی بازار و سهام مختلف می‌پردازد. در مطلب «اصول تحلیل تکنیکال: تاریخچه و نظریه‌های آن» به صورت کامل به سابقه پیدایش و کاربردهای تحلیل تکنیکال پرداخته شده است. در ادامه به تعریف کاملی از تحلیل تکنیکال می‌پردازیم.

تحلیل تکنیکال در واقع یک استراتژی معاملاتی برای ارزیابی سرمایه‌گذاری‌ها و تعیین فرصت‌های معامله با تجزیه و تحلیل روندهای آماری است که از فعالیت‌های معاملاتی مانند تحرکات قیمتی و حجم معاملات استفاده می‌کند.

تجزیه و تحلیل تکنیکال می‌تواند بر روی هر نوع اوراق بهاداری که دارای سوابق تاریخی معاملاتی است مورد استفاده قرار گیرد. این موارد می‌توانند شامل اوراق سهم، آتی، کالا، ، و سایر اوراق بهادار باشند. اما این ابزار بیشتر برای تحلیل سهام مورد معامله در بازار بورس استفاده می‌شود.

 

 تجزیه و تحلیل تکنیکال یک استراتژی معاملاتی است که سرمایه‌گذاری‌ها را ارزیابی و فرصت‌های معاملاتی را با روندهای قیمتی و الگوهای دیده شده بر روی نمودارها مشخص می‌کند.

 تجزیه و تحلیل تکنیکال بیان می‌کند که فعالیت‌های معاملاتی گذشته و تغییرات قیمتی یک سهم می‌تواند نشانه‌های ارزشمندی از تحرکات آتی قیمت سهم باشد.

طی سالیان متمادی از زمان پیدایش تحلیل تکنیکال تا امروزه هزاران الگو و تکنیک مورد استفاده در تحلیل تکنیکال گسترش یافته است. تحلیلگران تکنیکال بسیاری از این الگوها و تکنیک‌ها را باهم ترکیب می‌کنند تا به استراتژی بهینه معاملاتی خود دست یابند و با استفاده از استرانژی خود به خرید و فروش سهام بپردازند.

فرضیات اصلی تحلیل تکنیکال چیست؟

همان طور که چارلز داو هم عنوان کرده است، اولین و مهم‌ترین فرض در تحلیل تکنیکال این است که قیمت، همه اطلاعات را نشان می‌دهد. در حقیقت تحلیل تکنیکال بر تحلیل آماری نوسانات قیمت تکیه می‌کند و تلاش می‌کند تا با دیدن الگوها و روندهای قیمتی گذشته و حال، روند قیمت آینده را پیش‌بینی کند. داو همچنین معتقد است که در بازارهای کارا عواملی که بر قیمت سهام تاثیرگذارند مشخص است و در هر نقطه از زمان قیمت همه اطلاعات مورد نیاز معامله‌گران را در اختیار آن‌ها قرار می‌دهد. با این که ممکن است این فرضیه در حالت کلی درست باشد اما امکان نوسان قیمت سهم در کوتاه‌مدت یا بلندمدت توسط اخبار یا اطلاعیه‌ها وجود دارد. در حالتی که کارایی بازار تا حد کمی وجود داشته باشد تحلیل تکنیکال به خوبی قابل استفاده است.

یکی دیگر از فرضیات تحلیل تکنیکال که توسط داو بیان شده است این است که نوسانات قیمتی بازار تصادفی نیستند و الگوها و روندها طی زمان تکرار می‌شوند. این فرضیه نشان می‌دهد که روندها در کوتاه‌مدت و بلندمدت به وجود می‌آیند و معامله‌گران را قادر می‌سازند تا با استفاده از تحلیل این روندها کسب سود کنند.

امروزه تحلیل تکنیکال بر ۳ اصل استوار است:

۱.قیمت همه چیز را نشان می دهد:

بسیاری از منتقدان تحلیل تکنیکال این موضوع را که تنها در نظر گرفتن تحرکات قیمتی برای پیش‌بینی رفتار سهم کافی است و عوامل بنیادی مورد توجه قرار نمی‌گیرند را قبول ندارند. تحلیل تکنیکال معتقد است که همه چیز از جمله اصول بنیادی نیز در قیمت سهم مشخص است و توجه به آن سبب حذف سایر عوامل قبل از تصمیم‌گیری برای سرمایه‌گذاری است. تنها چیزی که مهم است تحرکات قیمتی است که میزان عرضه و تقاضای بازار را نشان می‌دهد.

۲.قیمت در روند نمودار حرکت می‌کند:

تحلیلگران تکنیکالی معتقدند که قیمت‌ها در روندهای کوتاه‌مدت، میان‌مدت و بلندمدت، حرکت و روندهای گذشته را تکرار می‌کنند.

۳.گذشته تمایل دارد تا تکرار شود:

طبیعت روند قیمت بدین گونه است که تکرار شود. در واقع براساس روانشناسی بازار و احساساتی مانند ترس و هیجان، چرخه های قیمتی گذشته تکرار می‌شود. تحلیلگر تکنیکال با استفاده از نمودارها احساسات را تحلیل می‌کند و متعاقب آن به تحلیل روند قیمتی نمودار سهام می‌پردازد. برخی از ابزارهای تحلیل تکنیکال برای روندهای ۱۰۰ ساله است که مورد استفاده قرار گرفته‌اند؛ زیرا تحلیلگران بر این باورند که نمودار سهام، روندهای قیمتی خود را تکرار می‌کنند.

تحلیل تکنیکال چیست؟

تحلیل تکنیکال چگونه مورد استفاده قرار می‌گیرد؟

تحلیلگر تکنیکال تلاش می‌کند تا برای هر نوع اوراق بهادار تحرکات قیمتی را پیش‌بینی کند. او می‌تواند در کنار استفاده از قیمت سهم، حجم معاملات سهم را نیز برای تحلیل خود به کار برد. در هر صنعتی از بازار، هزاران الگو و سیگنال وجود دارد که در تحلیل تکنیکال به کار می‌رود. برخی از ابزارها و اندیکاتورها بر تعیین وضعیت فعلی بازار تمرکز می‌کنند و برخی دیگر بر وضعیت آینده بازار. برای مثال حدود حمایت و مقاومت بر تعیین قدرت یک روند و جهت احتمالی حرکت آن استفاده می‌شود. در مطالب «ابزارهای تحلیل تکنیکال و کلیات آن» و «تحلیل تکنیکال کلاسیک و ابزارهای آن» می‌توانید اطلاعات کافی در مورد ابزراهای مورداستفاده در تحلیل تکنیکال را کسب کنید.

 

محدودیت‌های تحلیل تکنیکال 

با توجه به اینکه فرضیه بازار کارا از فرضیات اساسی تحلیل تکنیکال است، یکی از محدودیت های آن نیز می تواند باشد. طبق این فرضیه قیمت‌های بازار، همه اطلاعات گذشته و حال را منعکس می‌کند و بنابراین هیچ راهی برای کسب منفعت از روندهای بازار نیست مگر اینکه بازار کارایی کامل نداشته باشد. تحلیلگران بنیادی معتقدند که بازار می‌تواند کارا باشد، اما همه اطلاعات در قیمت گذشته و حال وجود ندارد و قیمت‌ها تصادفی حرکت می‌کنند.

دومین انتقاد از تحلیل تکنیکال این است که این روش در برخی از اوقات کاربرد دارد. برای مثال اگر معامله‌گران حد ضرر مشابهی برای یک سهم خاص در نظر بگیرند، با رسیدن سهم به قیمت نزدیک حد ضرر بسیاری از سهامداران شروع به فروش می‌کنند و این موضوع سبب می‌شود که قیمت سهم پایین بیاید و پیش‌بینی‌ها را تایید کند و اینگونه برداشت شود که روند پیش‌بینی شده تحلیل تکنیکال درست بوده است.

مهم ترین تفاوت بین تحلیل بنیادی و تحلیل تکنیکال چیست؟

تحلیل تکنیکال و تحلیل بنیادی پرکاربردترین روش‌های معاملاتی هستند. هر دوی این روش‌ها برای جستجو، تحلیل، پیش‌بینی و انتخاب اوراق بهادار و سهام هستند و مانند هر روش سرمایه‌گذاری دیگری حامیان و منتقدان خود را دارند.

تحلیل بنیادی روشی است که ارزش ذاتی سهام را ارزیابی می‌کند. این تحلیل دارای نگاه کلی از شرایط اقتصاد، صنایع، شرایط مالی و مدیریتی شرکت‌ها است و همه موارد مالی شرکت از جمله دارایی ها، بدهی ها، درآمد و مخارج برای تحلیل بنیادی مهم است.

تحلیل تکنیکال  از این حیث با تحلیل بنیادی متفاوت است که قیمت و حجم سهام را تنها ورودی‌های این روش می‌توان برشمرد. در تحلیل تکنیکال تلاش نمی‌شود تا ارزش ذاتی سهام تعیین شود و به جای آن از نمودار سهام استفاده می‌شود تا با مشخص کردن الگوها و نمودار، رفتار سهم در آینده نشان داده شود.

با مطالعه مطلب «مقایسه تحلیل تکنیکال و بنیادی: بررسی مزایا و معایب» می‌توانید اطلاعات بیشتری درباره تفاوت‌های دو تحلیل به دست آورید.

سخن آخر:

با توجه به مطالب عنوان شده در این مطلب می‌توان نتیجه‌گیری کرد تحلیل تکنیکال می‌تواند یکی از کاربردی‌ترین روش‌های مورد استفاده برای ارزیابی وضعیت بازار و سهام باشد. با توجه به وجود ابزارها و تکنیک‌های مختلف موجود در این روش همه افراد می‌توانند برای انتخاب گزینه‌های سرمایه‌گذاری خود از آن استفاده کنند و به پیش‌بینی روند قیمت‌ها بپردازند. این نوع تحلیل قابلیت دارد تا در همه بازارهای موجود مانند بازار بورس، طلا، سکه و … به کار رود. همچنین با توجه به اینکه برای یادگیری تحلیل تکنیکال، می بایست از مطالب آموزشی و کلاس های آموزشی استفاده کرد؛ به منظور دستیابی به مطالب و کلاس های آموزشی برای افزایش دانش بورسی خود،  می توانید بر روی لینک زیر کلیک کنید.

 

آیا از کارگزار خود تخفیف نقدی کارمزد، وام قرض‌الحسنه و یا اعتبار دریافت می‌کنید؟

کارگزاری آگاه به تمام مشتریان خود این خدمات را ارائه می‌کند. برای کسب اطلاعات بیشتر، فرم ذیل را تکمیل نمایید تا با شما تماس بگیریم.

205 پاسخ به “تحلیل تکنیکال چیست؟”

 1. AR3498 گفت:

  بعضی از دوستان صرفا یا تحلیل تکنیکال کار میکنند یا تحلیل بنیادی. این دو مکمل هم هستند وباید هر دو تحلیل را یاد بگیرند. ممنونم از مطالب مفید و آموزنده تان
  پیروز باشید

  ۲۸
 2. BE6629 گفت:

  سلام
  اطلاعاتی در مورد صندوق سرمایگذاری اگاه و سبد گردانی در اختیار ما بزارید
  اخه من کسی می شناسم که پول خودشون گذاشتن داخل بانک شاید با اطلاعتی که شما در اختیارم بزارید بتوانم قانع کنم که پول اینجا سرمایگذاری کنند
  متشکرم

  ۱۵
  • Agah گفت:

   سلام دوست عزیز
   لطفا به منظور آشنایی با خدمات بخش صندوق‌های سرمایه گذاری و سبدگردانی کارگزاری آگاه از سایت "https://agahinvest.com/" استفاده نمایید.

   ۱۰
 3. BE1044 گفت:

  درود
  مطلب مفید بود من به شدت به این نوع تحلیل علاقه دارم.
  همین که روند رو بفهمی ۵۰ در صد راه رو رفتی
  خدا قوت

  ۶
 4. AP1535 گفت:

  سلام
  بسیار عالی توضیح داده شد من خودم از تکنیکال استفاده می کنم ولی نمیشه گفت که با تحلیل تکنیکال میشه سود ۱۰۰ درصدی کرد
  تشکر از آگاه

  ۵
 5. AO0185 گفت:

  تکنیکال. علم لازم خرید و فروش . مثل ستون خونه که باید روی پایه ای محکم بنا بشه .

  ۸
 6. AK3114 گفت:

  با مشاهده ویدئو های آموزشی سایت آگاه میشه به راحتی با مفاهیم تحلیل های تکنیکال و بنیادی آشنا شد

  ۶
 7. AV9377 گفت:

  با سلام مطلب مفیدی اما بنظر به دانش و وقت زیادی و کلاس های آموزش نیاز داره که برای همه مقدور نیست

  ۳
 8. BB3546 گفت:

  باسلام و احترام
  اطلاعات خوبی بود امیدوارم بتونم روزی به همه این امور احاطه داشته باشم

  ۳
 9. AY1966 گفت:

  تحلیل تکنیکال و بنیادی با هم ومکمل همدیگه هستن و بهترین نتیجه رو میدن

  ۴
 10. BF1465 گفت:

  با سلام سوالم اینه که مگه تحلیل تکنیکال با تحلیل بنیادی هر دو یک مسیر درست برای تصمیم گیری در مورد سهم را دنبال نمیکنند پس چرا در عمل دو طرز فکر مختلف هستند که همدیگر را حتی رد میکنند.

  ۸
  • Agah گفت:

   با سلام
   بعضی وقت ها دلیل افزایش قیمت یک سهم صرفا به خاطر وضعیت بنیادی شرکت نیست، برای همین در بعضی تحلیل ها ممکنه بین بنیادی و تکنیکال اختلاف باشد.

   ۱
 11. پرویز پارسا گفت:

  با سلام واحترام به استحضار میرساند در سجام نام نویسی کردم .وهم اکنون در بورس برخط چندین خرید داشته ام.پرسشم از مدیدیت محترم اگاه اینست میتوانم همزمان.با ان کارگزاری کار کنم. متشکرم.

  ۲
  • Agah گفت:

   سلام دوست عزیز
   در حال حاظر شما قادر هستید با چند کارگزاری مختلف معاملات خود را انجام دهید. شرط اولیه دریافت کد بورسی از کارگزاری مربوطه هست.

   ۵
  • AN2455 گفت:

   با کد بورسی خود میتوانید در همه کارگزاری ها به خرید و فروش بپردازید اما برای تمرکز روی سرمایه گذاری ها پیشنهاد نمی شود.

   ۵
 12. BE4921 گفت:

  مطالب بسیار مفیدی بود. البته تحلیل تکنیکال به تنهایی کافی نیست و باید با تحلیل فوندامنتال همراه گردد.

  ۳
 13. سیدمحمداحمدنیا گفت:

  تحلیل تکنیکال در کنار تحلیل بنیادی و رفتارشناسی موثر می باشد

  ۵
 14. AQ7781 گفت:

  سلام . مشتریانی که نمی توانند از سامانه آنلاین استفاده کنند چگونه در خواست خرید عرضه اولیه بدهند ؟

  ۳
  • agah4 گفت:

   سلام دوست عزیز
   همه افرادی که امکان استفاده از پنل معاملاتی آنلاین را ندارند، می توانند از طریق پنل معاملاتی آفلاین آگاه اقدام به خرید و فروش سهام و همچنین عرضه اولیه کنند.

   ۲
  • Agah گفت:

   سلام دوست عزیز
   در صورتی که شما دسترسی سامانه معاملات افلاین را داشته باشید، باز هم قادر به ثبت سفارش عرضه اولیه خواهید بود.

   ۳
 15. AQ8811 گفت:

  به نظر من تحلیل تکنیکال خطای خیلی زیادی دارد . و تحلیل فاندامنتال مطمئن تر می باشد.

  ۲
 16. توحید زاهدی گفت:

  لطفا ویدئو های آموزشی تحلیل تکنیکال پیشرفته رو تو سایت بزارید . باتشکر

  ۱
 17. BA5566 گفت:

  سلام معاملات آفلاین چجوریه ؟برای چه کسایی هست؟

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام دوست عزیز
   دسترسی پنل معاملات آفلاین برای اشخاصی که مدرک تحصیلی زیر دیپلم دارند و همچنینی برای افراد زیر ۱۸ سال، صادر می‌شود.

   ۲
 18. BF1132 گفت:

  سلام وقت بخیر
  من میخواستم راهنمایی کنید که چطور از صفر یعنی از اموزش مقدماتی شروع کنم؟
  باید به کجا مراجعه کنم اگه از کارگزاری اقدام کنم بهتر هست؟

  ۰
  • Agah گفت:

   باسلام و احترام
   شما می توانید از طریق صفحه آموزش باشگاه دوره های مقدماتی و ابتدایی برای آغاز فعالیت در بورس را مشاهده و در صورت تمایل در کلاس های حضوری و آنلاین شرکت کنید.
   همچنین در بلاگ بآشگاه کلیه اطلاعات لازم و ویدیوهای آموزشی جهت آشنایی با بازار بورس وجود دارد.

   ۳
  • gholipour گفت:

   اگر شما بالا ی دیپلم دارید میتونید از منو agahtvرو انتخاب کنید و فصل ۱ رو به صورت فایل های ویدیویی تماشا ویا دانلود کنید

   ۰
 19. BA1970 گفت:

  سلام میخواستم بدونم مشتری فعال چه شرایطی باید داشته باشه؟/

  ۰
  • Agah گفت:

   با سلام و احترام
   با انجام معالمات خرید و فروش، فعالیت های باشگاهی مانند شرکت در مسابقات و معرفی زیر مجموعه می توانید مشتری فعال شوید.

   ۰
 20. AO9317 گفت:

  سلام وقت بخير
  كسي كه از طريق خودم وارد بورس شده چجور بايد كد خودم رو به عنوان معرف بزنه
  ممنون ميشم راهنمايي كنيد

  ۰
  • Agah گفت:

   باسلام و احترام
   زیرمجموعه شما می تواند از طریق وارد کردن کد باشگاه شما در قسمت معرفی معرف شما را به عنوان معرف در باشگاه خود اضافه نماید.

   ۰
 21. AQ4689 گفت:

  سوالات تورنومنت کی و چه ساعتی منتشر می شوند؟
  من هر روز به باشگاه سر می زنم ولی سوالی نمی بینم و بعد که به مسابقات گذشته نگاه می کنم می بینم سوالات تورنومنت اونجا هست.
  با تحلیل تکنیکال می شه به این سوالات پاسخ داد؟

  ۲
  • Agah گفت:

   سلام دوست عزیز
   سوالات تورنمنت بآشگاه روزهای شنبه و دوشنبه ساعت ۵ عصر منتشر می شود. برای پاسخ به سوالات می توانید از پنل تکنیکال استفاده نمایید.

   ۰
 22. BC1912 گفت:

  ممنونم بابت آموزش تون

  ۰
 23. BD8393 گفت:

  تحلیل بنیادی و روانشناسی بازار هم باید در کنارش قرار گیرد

  ۰
 24. AU9208 گفت:

  همیشه با معرفی من توسط دوستانم ۵۰۰ امتیاز به بنده داده میشد.اما در مرحله آخر که همین چند دقیقه ی پیش بود ۵۰ امتیاز لحاظ شد.با توجه به اینکه اغلب دوستان تازه وارد هستند و ثبت نام سجام و آموزش سایت و غیره اکثرا توسط معرف انجام می شود خواهشمند است رسیدگی شود تا انگیزه ای باشد برای معرفی بیشتر دوستان

  ۱
  • Agah گفت:

   سلام دوست عزیز
   اگر دسترسی شخصی که شما را به عنوان معرف ثبت کرده باشد، در سطح کاربر باشد و هنوز به مشتری کارگزاری آگاه تبدیل نشده باشد فقط ۵۰ امتیاز به شما تخصیص داده می‌شود. در صورتی که شخص نام برده بعد از ثبت معرفی معرف به مشتری آگاه تبدیل شد، ۴۵۰ امتیاز مابقی در حساب شما لحاظ خواهد شد.

   ۰
 25. AK2093 گفت:

  س چرا جدیدا سود تحقق یافته رو دیگه نشان نمیدهد توی دارایی سهام

  ۰
 26. AU3172 گفت:

  سلام خسته نباشید من تحلیل تکنیکال را به صورت حرفه ای میخوام دنبال کنم ولی نمیدونم چطور اگر میشه راهنمایی کنید

  ۱
  • Agah گفت:

   سلام دوست عزیز
   شما می توانید از کلاس های حوضری و آنلاین کارگزاری آگاه در سایت باشگاه برای یادگیری تحلیل تکنیکال اقدام کنید.

   ۱
 27. مجتبی حسین زاده بهره مند گفت:

  اگر بازار در سطح ضعیف باشه ،تحلیل بنیادی خیلی کمک میکنه به سرمایه گذاران.با محاسبه ارزش ذاتی و مقایسه با ارزش بازار سهام ، میشه تصمیم گرفت که سهام خریداری بشه یا فروش.ممنون از توضیحات کامل آگاه

  ۰
 28. BF1351 گفت:

  لازمه در بازار ما بتونیم هر تحلیل بنیادی رو یاد بگیریم وهم تحلیل تکنیکال هر دوی اینها باهم باید باشند وفقط نمیشه روی یکی تمرکز کرد ماباید بتونیم شرکت های بنیادی خوب رو پیدا کنیم وبعد بااستفاده از تحلیل تکنیکال درنقطه ورود مناسب خریدشون کنیم
  این اصول باعث میشه شما در هر بازاری چه صعودی وچه نزولی بهترین تصمیم رو بگیرین

  ۲
 29. AV4820 گفت:

  مطلب مفیدی بود

  ۱
 30. AO8221 گفت:

  تابلوخوانی و ترکیب اون با تحلیل تکنیکال میتونه سبد بسیار پرسودی به ارمغان بیاره.

  ۱
 31. AV2613 گفت:

  سلام و وقت بخیر خدمت شما
  آیا در باشگاه امکانی هست به کاربر سهم پیشنهاد کنید؟یا راهنمایی؟

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام دوست عزیز
   به منظور استفاده از خدمات مشاوره و پیشنهاد سهم و خدمات تحلیلی از سایت همفکران استفاده نمایید.

   ۱
 32. AN2668 گفت:

  تحلیل تکنیکال و بنیادی مانند دو بال برای پروازند که ما رو به موفقیت میرسانند
  تکنیکال خیلی خوبه
  موفق باشید

  ۱
 33. BE5421 گفت:

  سلام. لطفا وبلاگ را در بازه زمانی کوتاهتری به روزرسانی کنید. مطالب وبلاگ دیر منتشر میشود. سپاس

  ۰
 34. BF2980 گفت:

  ولی تجربه هم در کنار تکنیکال لازمه تا تحلیل گر گیج نشه

  ۱
 35. Ax7431 گفت:

  باسلام و احترام
  ضمن تشکر از مطالب مفید و کاربردی
  چنانچه دوستان عزیز تابلو خوانی را خوب فرا گرفته باشند و در کنار آن تحلیل تکنیکال نیز مسلط شوند سطح آگاهی و دانش آنان از خرید و فروش های هیجانی و کاذبی که در بازار وجود دارد افزایش پیدا خواهد نمود و سودهای خوبی صید خواهند کرد

  ۴
 36. BA3662 گفت:

  چه قدر زمان برای تسلط کامل به تحلیل تکنیکال لازم هست؟ آیا میتوانم با آموزش های اینترنت به تسلط کافی برسم؟

  ۰
 37. BF1465 گفت:

  سلام
  در تحلیل تکنیکال سهام نمیشود که یک شرکت خوب را بررسی کرد فقط نمودار قیمت سهامه و با کوچکترین عوامل تاثیر گذار تغییر میکند

  ۱
 38. BD8594 گفت:

  سلام . مشتریانی که نمی توانند از سامانه آنلاین استفاده کنند چگونه در خواست خرید عرضه اولیه بدهندمیشه جوابم بدید؟

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام دوست عزیز
   در صورتی که دسترسی به سامانه معاملات افلاین دارید، قادر به ثبت سفارش عرضه اولیه در کارگزاری آگاه خواهید بود.

   ۰
 39. AR0754 گفت:

  با سلام و تشکر
  روش ها، ایده ها و کارکردها همراه با تجربه ها در کل راه های بیشماری از تلفیق تحلیل ها برای کسب سود را ارایه می دهند.
  پیروز باشید

  ۰
 40. AQ2267 گفت:

  بعضی از دوستان صرفا یا تحلیل تکنیکال کار میکنند یا تحلیل بنیادی. این دو مکمل هم هستند وباید هر دو تحلیل را یاد بگیرند. ممنونم از مطالب مفید و آموزنده تان
  پیروز باشید

  ۰
 41. BA5566 گفت:

  سلام برای سرمایه گذاری در صندوق سرمایه گذاری حداقل پول چقدر باید باشه ؟؟؟

  ۰
  • Agah گفت:

   با سلام و احترام
   دوست عزیز حداقل مبلغ برای سرمایه‌گذاری در صندوق‌های آگاه، خالص ارزش روز صدور (NAV صدور) هر واحد سرمایه‌گذاری می‌باشد که می‌توانید با مراجعه به وب‌سایت هر صندوق از این قیمت اطلاع حاصل فرمایید. حداقل واحد برای خرید واحدهای هر صندوق تعداد یک واحد است. البته برای صندوق قابل معامله هستی‌بخش آگاه حداقل خرید تعداد واحدها ۱۰ عدد می‌باشد.

   ۰
   • BA5566 گفت:

    ممنون بعد باز کردن سپرده در شعبه و صدور اولیه واحد ها از اون به بعد میتونیم ماهانه خودمون
    از سایت صدور بزنیم و مبلغ سرمایه گذاری رو افزایش بدیم ؟؟/ یا باید برای هر صدور و ابطالی بریم شعبه ؟؟

    ۰
 42. AK6766 گفت:

  درود
  مطلب مفید بود من به شدت به این نوع تحلیل علاقه دارم.

  ۰
 43. BA5566 گفت:

  من اصلا نمیتونم روی یک سهم هر سه تحلیل رو پیاده کنم .. مثلا سهمی هست که به منطقه حمایت رسیده و برای خرید خوبه ولی سهام شناور یا سهامداران عمده یا p/e که در روانشناسی بازار توضیح میده برای سهم مناسب نیست... حالا کدوم تحلیل رو آدم توجه کنه بهتره با توجه به تحلیل تکنیکال و خط روند وارد بشیم یا روانشناسی بازار کدوم تحلیل برای خرید سهم بیشتر میچربه ؟؟؟؟؟

  ۰
  • Agah گفت:

   باسلام و احترام
   هر کس بستگی به انتظارات و اهداف خود نتایج مختلفی می تواند از تحلیل ها کسب کند و هر کس استراتژی معاملاتی مختلفی نیز دارد.
   بنابراین ابتدا لازم است تا فرایند انجام درست تحلیل های موجود را یاد گرفته و سپس براساس استراتژی معاملاتی خود تحلیل ها را بر روس سهام مورد نظر پیاده سازید.

   ۰
 44. BF6273 گفت:

  با سلام...کلاس رایگان هم برگزار کنید

  ۰
 45. AN8103 گفت:

  بسیار عالی و مفید بود. با قدرت ادامه بدید

  ۰
 46. AT6387 گفت:

  چرا بعضی از نظرات رو نمیزارید ؟

  ۰
 47. AX6350 گفت:

  آیا با کد بورسی می توان سهام ارزی هم خرید؟

  ۰
 48. m.boures گفت:

  سلام وخسته نباشید
  با تحلیل تکنیکال نصف راه پموده میشه ولی کافی نیست و تحلیل بنیادی هم می خوادتا درست تصمیم بگیریم.

  ۰
 49. BF1465 گفت:

  سلام
  تحلیل تکنیکال یک فرصت عالی برای اهداف کوتاه مدته یا حتی بلند مدته و این دیدگاه حتما باید در کنار سایر تحلیل ها قرار بگیره

  ۰
 50. AQ9427 گفت:

  سلام
  ببخشید اگه امکانش هست منابع معتبر برای مطالعه بیشتر در زمینه تحلیل تکنیکال رو هم داخل وبلاگتون قرار بدید.
  ممنون

  ۰
 51. AT3124 گفت:

  سلام برای سرمایه گذاری در صندوق های سرمایه گذاری داخل بورس با همون کد بورسی هم میشه صدور و ابطال کرد؟ این صندوق ها با چه حروفی شروع میشوند و این که ایا سود ثابت میدهند یا خیر نوسان دارند.
  با تشکر

  ۰
  • Agah گفت:

   باسلام و احترام
   واحدهای صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله در بورس را می توانید از طریق سیستم معاملاتی آنلاین خود خرید و فروش کنید. واحدهای سایر صندوق های سرمایه گذاری براساس رویه هر صندوق متفاوت است و از طریق سایت صندوق می توانید اطلاعات لازم را کسب کنید.
   همچنین کلیه اطلاعات مربوط به همه صندوق های سرمایه گذاری را می توانید از سایت fipiran.com مشاهده کنید.

   ۰
 52. AV4313 گفت:

  باسلام و احترام
  اطلاعات خوبی بود امیدوارم بتونم روزی به همه این امور احاطه داشته باشم

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام دوست گرامی
   امکان دریافت ۲ کد معاملاتی در چند کارگزاری با ۱ کد بورسی وجود دارد. کد بورسی مثل کد ملی شما منحصر به فرد بوده و تنها ۱ کد بورسی می توانید داشته باشید.

   ۰
 53. AV4313 گفت:

  با سلام
  یه سوال داشتم آیا امکان اینکه دو تا کد بورسی داشته باشیم وجود دارد؟

  ۰
 54. BB0193 گفت:

  سلام
  بسیار ممنون از آموزش های خوبتون
  لطفا اموزش های بیشتری را در بلاگ قرار دهید
  ممنون

  ۰
 55. AU7814 گفت:

  اگر آموزشها بصورت قدم به قدم و بصورت پیوسته باشد یادگیری بهتر خواهد شد یعنی در جلسه بعد ربط آموزش جلسه جدید با قبلی ذکر شود ذهن آموزش بیننده به پیگیری مطالب عادت می کند.

  ۱
 56. BF6716 گفت:

  مطالب بسیار مفید و آموزنده است.
  لطفاً سعی کنید بیشتر در رابطه با ریسک پذیری و نحوه خروج از یک بازار صحبت کنید.

  ۰
 57. BA8526 گفت:

  سلام واقعا ممنون از مطالب خوبتون اگر میشه در مورد استراتژی های معاملاتی هم مطلب بذارید

  ۰
 58. AB9561 گفت:

  سلام
  جایزه خوش حسابی تسویه اعتبار حداکثر چند روز بعد واریز میشود؟
  من یه بسته داشتم ۳روز زودتر از موعد در ۲۶مرداد تسویه کردم.

  ۰
 59. BE2926 گفت:

  سلام خسته نباشید.
  من به تازگی با بورس آشنا شدم و مطالب بلاگ بسیار مفید و کمک کننده است.
  ممنون

  ۰
 60. AM6117 گفت:

  ممنون از مطالب شما،من در کلاسهای آنلاین شما شرکت می کنم.مطالب گسترده و خوبی ارائه می شود.ولی یک سوال برای من وجود دارد (گرچه من تازه کارم)ولی در روند بازار ایران تکنیک ها بدون اخبار بازار خوب جواب نمی دهند.چرا؟

  ۰
  • Agah گفت:

   باسلام و احترام
   اخبار مرتبط بازار و تحلیل ها موارد بسیار مهم و تاثیرگذار برای تصمیم گیری در مورد انتخاب سهام هستند و توجه به هر دوی آن ها ضروری است.

   ۰
 61. AF8476 گفت:

  ممنون مفید و سودمند بود
  من دوره تحلیل تکنیکال مقدماتی شرکت کردم و بسیار استفاده کردم و فوق العاده کاربردی بود
  بازم ممنون بابت کارگزاری خوبتون

  ۰
 62. AF8476 گفت:

  پیشنهاد میکنم دوره تحلیل تکنیکال کارگزاری اگاه شرکت کنید بدلیل اینکه اگاهانه تر معامله کنید.
  پرسود باشید.

  ۰
 63. BF2574 گفت:

  چرا کد معاملاتی من نمیاد

  ۰
 64. AU6010 گفت:

  تکنیکال فقط چند تا خط کشیدن نیست بایددر کنارش روانشناسی و بنیاد سهم رو هم درک کرد و همچنین بازی بازیگر سهم رو کی سهم رو بالا میبره کجا خالی می کنه

  ۰
 65. AG6918 گفت:

  سلام
  ضمن سپاس
  لطفا در مورد مدیریت سرمایه مقالات بیشتری بذارین

  ۰
 66. AY2815 گفت:

  سبدگردان ها به صورت یک شرکت حقوقی عمل میکنن؟ یعنی در بعضی سهام به عنوان بازیگر اصلی ایفا نقش دارن ؟
  ----
  TR

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام دوست عزیز
   بله سبدگردان ها به صورت حقوقی فعالیت می‌کنند و می‌توانند در بعضی سهم‌ها به عنوان بازیگر اصلی، امکان ایفای نقش داشته باشند.

   ۰
 67. BF7596 گفت:

  به نظر من دونستن روند پایه ی تحلیل تکنیکال است

  ۰
 68. Reezaa گفت:

  بعضی از دوستان صرفا یا تحلیل تکنیکال کار میکنند یا تحلیل بنیادی. این دو مکمل هم هستند وباید هر دو تحلیل را یاد بگیرند

  ۰
 69. AX6350 گفت:

  چرا قیمت تغیرات سهام با کمی تاخیر اشکار می شود؟

  ۰
 70. BB8726 گفت:

  خیلی خوبه ولی یادگیریش زمان زیادی میخاد

  ۰
 71. BB7499 گفت:

  ممنونم از مطلب اموزشی خوبتون و توضیحات تکمیلی دوستان

  ۰
 72. BF7994 گفت:

  خیلی خوبه ولی کاش هزینه های اموزش کمتر بود

  ۰
 73. AU5959 گفت:

  چرا تعداد سهام خریداری شده عرضه اولیه در دوحالت انلاین وافلاین فرق دارد؟ آفلاین کمتر وآنلاین بیشتره؟

  ۰
 74. AN4113 گفت:

  تحلیل تکنیکال و تحلیل بنیادی مکمل هم دیگر هستن به تنهای بدرد نمی خورن

  ۰
 75. AP2926 گفت:

  از سبدگردانی اصلا بحث نشده

  ۰
 76. BF3886 گفت:

  برای درست کردن پروفایل سیستم اعلام میکندکه پرکردن نام مستعاراجباری میباشد اما هرچی سعی میکنم قسمت نام مستعار بازنمیشودبرای نوشتن .راهنمایی بفرمایید

  ۰
 77. AU9239 گفت:

  به نظر بنده به غیر از بنیادی و تکنیکال
  دستهای پشت پرده هم در بالا رفت و پایین آمدن سهم دخیلند.

  ۱
 78. AU9239 گفت:

  سلام و خسته نباشید. سیگنال معتبر رو از چه کسی میتونم دریافت کنم،؟؟

  ۰
 79. ehsan گفت:

  سلام خسته نباشید.
  من به تازگی با بورس آشنا شدم و مطالب بلاگ بسیار مفید و کمک کننده است.
  ممنون

  ۰
 80. BB1470 گفت:

  مطالب بسیار مفید و اموزنده ای بود.ممنون از شما

  ۰
 81. BF2118 گفت:

  سلام من اشتباهی خودموزیرمجموعه ی کسی کردم که درواقع هدفم این بوده که اون زیرمجموعه ی من باشه ایا میتونم حذفش کنم واصلاحش کنم

  ۰
 82. BD0262 گفت:

  سلام
  متن کامل و خوبی بود. مخصوصا کامنت ها تجربیات خوبی رو انتقال داد. تشکر

  ۰
 83. احسان کریمی گفت:

  سلام. از کجا می‌توانیم تحلیل‌های خوب بنیادی بورس را ببینیم؟

  ۰
 84. BF6886 گفت:

  با سلام..از اطلاعات بسیار گرانبهای شما در مورد تحلیل تکنیکال سپاسگزارم..واقعا عالی بود

  ۰
 85. AS0895 گفت:

  نمودار و تحلیل هیچ وقت خیانت نمیکنه

  ۰
 86. AY7733 گفت:

  سلام.
  آیا بلد بودن تحلیل تکنیکال بتنهایی برای خریدن یک سهم خوبه؟

  ۰
  • Agah گفت:

   باسلام و احترام
   جهت دستیابی به سرمایه گذاری با بازده نیاز است در کنار دریافت اخبار و اطلاعات لازم تحلیل های تکنیکال و بنیادی نیز مورد نظر قرار گیرد.

   ۰
  • gholipour گفت:

   اصلا نمیتونه به تنهایی کسی رو به سود برسونه و شما باید تحلیل های بنیادی و تابلو خوانی رو هم فرا بگیرید

   ۰
 87. AT1176 گفت:

  باتشکر از مطالب مفید شما
  ولی علاوه بر تکنیکال وبنیادی ، روانشناسی بازار هم اهمیت بالایی داره

  ۱
 88. BF2034 گفت:

  اگر آموزش این دو نوع تحلیل در سایت باشد بسیار مفید میباشد

  ۰
 89. BA5566 گفت:

  سلام این سهام صندوق های سرمایه در بورس که سهامشون رو میفروشن بخریم چه فرقی داره با اینکه بریم خود صندوق سپرده باز کنیم ؟؟؟مثلا نماد آگاس نوشته سهام صندوق هستی آگاه هستش بخریمش چه فرقی داره بریم خود صندوق واحد صدور بزنیم ؟؟؟

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام دوست عزیز
   صندوق هستی‌بخش از نوع قابل معامله بوده و صندوق‌های قابل معامله امکان صدور واحد حضوری ندارند و صرفاً می‌توان مانند سهام آنها را معامله کرد.

   ۰
   • BA5566 گفت:

    منظورم اینه فرق این صندوق قابل معامله با اون صندوقی که خود آگاه اهراز هویت میکند و صدور واحد میزنه چیه ؟؟/

    ۰
    • Agah گفت:

     سلام دوست عزیز
     در هر دو صندوق مکانیزم ایجاد بازدهی بر اساس خالص ارزش روز دارایی‌های صندوق محاسبه می‌شود اما صندوق‌های قابل معامله را می‌توان راحتتر از صندوق‌های مبتنی بر صدور و ابطال معامله کرد. همچنین در صندوق‌های مبتنی بر صدور و ابطال اگر در زمانی کمتر از ۳ ماه ابطال زده شود، سرمایه‌گذار متحمل مبلغی به عنوان جریمه خواهد شد که برای هر صندوق بر اساس امیدنامه آن صندوق محاسبه می‌شود.

     ۰
 90. AK8490 گفت:

  مطلب مفید بود من به شدت به این نوع تحلیل علاقه دارم.

  ۰
 91. امین رامشگر گفت:

  سلام
  من تازه شروع کردم حقیقتش هنوز یکم گیجم
  امیدوارم درآینده نزدیک بتونم مسلط بشم
  ممنونم از شما ومطالبتون

  ۰
 92. BF1465 گفت:

  با سلام
  خیانت نمیکنه البته اگر بازار واقعی بسازه باهاش

  ۰
 93. BF1465 گفت:

  اگه قیمت بازار طبق روال خودش تکرار بشه نمودار ما به صورت پیش فرض صحیح خواهد بود و بعد از اون دوباره هر جا ممکن است با نمودار فاصله بگیرد

  ۰
 94. شاکری گفت:

  مطالب بسیار مفید بود
  در کلاس استاد فرموده بودند : بعد از اینکه چشممان با نمودارها آشنا بشود خیلی سریع میتوانیم تشخیصی نسبتا درست درباره نمودار بدهیم و بصورت کلی میتوان در باره آن نظر داد

  ۰
 95. علی بهلول گفت:

  تحلیل تکنیکال خیلی وسیع و گسترده است و هر کس بعد از آموزش میتونه یه روش منحصر بفرد برای تحلیل داشته باشه ولی باز هم نباید از تحلیل بنیادی غافل بشه

  ۰
 96. BF6981 گفت:

  مطالب بسیار مفید و اموزنده ای بود.ممنون از شما

  ۰
 97. BF2037 گفت:

  برای سرمایه گذاری کوتاه مدت، تحلیل تکنیکال بهتره یا بنیادی؟

  ۰
  • Agah گفت:

   باسلام و احترام
   هر دو نوع تحلیل جهت انجام سرمایه گذاری بهتر نیاز است. با توجه به ابزارهای موجود و در دسترس در تحلیل تکنیکال در کوتاه مدت می توان از این تحلیل بیشتر استفاده کرد.

   ۰
  • BF5915 گفت:

   هر دو نیازه ولی تو این حالت تکنیکال بیشتر به دردتون میخوره ولی یه نگاهی هم به بنیادی و اخبارش داشته باشین

   ۰
  • BF1465 گفت:

   با سلام به نظر من سرمایه گذاری کوتاه مدت یه جور سرمایه گذاری پر ریسک هست و امکان اینکه به حد ضرر برسه خیلی نزدیکه و اینکه الان شرایط تاثیر گذار جوی یکی از موارد تاثیر گذار بنیادی هستش پس نمیشه نادیده گرفت شرایط پایدار شرکت را که نباید تحریم ها و گرانی شرکت را فلج کنه

   ۰
 98. AU8148 گفت:

  این تحلیل نیاز به دانش هوش دقت ممارست وتحربه دارد

  ۰
 99. BA5566 گفت:

  سلام از کدوم قسمت نمودار تکنیکال آسا تریدر میتونیم نمودار تکنیکال رو لگاریتمی بکنیم ؟؟؟؟

  ۰
 100. BF5915 گفت:

  اگه تکنیکال بنیادی با هم نباشن مفت هم نمی ارزه !!!!

  ۰
 101. معصومه گفت:

  لطفا کلاس آقای افضلیان رو حضوری بگذارید من مدتهاست منتظرم

  ۰
 102. AT3070 گفت:

  روی تحلیل تکنیکال باید خوب کار کرد تا یاد گرفت

  ۰
 103. BG5805 گفت:

  گذشته تمایل دارد تا تکرار شود! بسیار جمله ی ارزشمند و مهم.ممنون از کارگزاری خوب آگاه

  ۰
 104. BG1638 گفت:

  اگه میشه تعداد کلاس ها رو بیشتر کنید و در بازه های مختلف زمانبدی کنید...
  ممنون

  ۰
 105. BE3095 گفت:

  سلام
  میخواستم بدونم تخفیف بسته های آموزشی که در سطوح مختلف داده میشه ، شامل کلاس ها میشه یا ویدئو آموزشی؟
  منظور از بسته آموزشی چی هست ؟
  ممنون

  ۰
  • Agah گفت:

   باسلام و احترام
   شما می توانید دوره های آموزشی که به صورت آنلاین و حضوری برگزار می شود را از قسمت صفحه آموزش ملاحظه بفرمایید. ویدیوهای آموزشی باشگاه به صورت رایگان را می توانید مشاهده کنید.

   ۰
 106. BF1465 گفت:

  با سلام
  چرا کلاس های حضوری بسیار کم برگزار میشه در این جامعه به نظر من باید خیلی بیشتر وقت گذاشت خوب پیشرفت علمی سهامدار باعث پیشرفت شرکت های مناسب تر میشه و کمک به کل اقتصاد میکنه.

  ۰
 107. AN8885 گفت:

  مطالب بسیار مفید و اموزنده ای بود.ممنون از شما

  ۰
 108. AU0902 گفت:

  با سلام
  یکی از پیامها امتیاز سوال ۷۵ امتیاز پاک نمیشه لطفا اقدام نمایید چندین بار تماس هم گرفتم لطفا پیگیری نمایید

  ثبت فعالیت جدید در بآشگاه
  فعالیت پاسخ صحیح به مسابقه دانش بازار سرمایه در حساب بآشگاه شما ثبت شد دریافت ۷۵ امتیاز

  ۱۳۹۸/۰۶/۰۹
  کد باشگاه Au0902

  ۱
  • Agah گفت:

   سلام دوست گرامی
   لطفا گزینه "تبدیل همه به خوانده شده" را بزنید و سپس صفحه را رفرش کنید تا مشکل برطرف شود.
   درصورتی که همچنان این مشکل وجود داشت، با پشتیبانی بآشگاه تماس بگیرید.
   با تشکر

   ۱
 109. AV1089 گفت:

  سلام و خسته نباشید دستتون درد نکنه فقط یه خواهش اگر میشه تعداد کلاس ها رو بیشتر کنید ممنون

  ۰
 110. AN8638 گفت:

  جذابیت تحلیل تکنیکال و بکار بردن چند متد تخصصی از تحلیل تکنیکال در قالب یک استراتژی معاملاتی سودده میتونه معاملات موفقی رو رقم بزند.پیروز و ثروتمند باشید

  ۰
 111. AT0603 گفت:

  سلام ، تحلیل تکنیکالی باید در راستای تحلیل بنیادی باشد

  ۰
 112. AW9549 گفت:

  با سلام
  خیلی به این تحلیل علاقه مندم البته که تحلیل بنیادی هم باید در نظر داشت تا بهترین عملکرد رخ دهد.
  سپاس از آگاه

  ۰
 113. BH0987 گفت:

  بسیار مفید بود خدا قوت ، قطعا سود میکنم با مطالب مفیدتون

  ۰
 114. BE6579 گفت:

  تحلیل تکنیکال قطعا باید همراه به تحلیل بنیادی باشد تا درصد موفقیت بالاتر برود

  ۰
 115. BD3700 گفت:

  سلام من دو تا سوال داشتم
  اول اینکه با استفاده از پنل معاملاتی چطور میتوان در معاملات انلاین ساعت ۹-۱۲/۵هر روز بورس شرکت کرد
  دوم اینکه چطور میتونم همزمان تو چندین کارگزاری نام نویسی کنم ایا یه کد جدید از طرف اونها برای من ارسال میشه

  ۰
 116. BD3700 گفت:

  سلام
  چرا در عرضه اولیه رنیک پول ۱۵۶تا سهم از ما گرفته شد ولی ۱۵۵تا سهم به من تعلق گرفت

  ۰
  • Agah گفت:

   باسلام و احترام
   میزان تخصیصی تعداد سهام در عرضه اولیه توسط سازمان بورس محاسبه می شود و از تقسیم تعداد کل سهام قابل عرضه به حجم کلیه سفارشات به دست می آید. جهت رند شدن ، برخی از سفارش ها یک سهم کمتر دریافت می کنند که به صورت تصادفی است.

   ۰
 117. AG1842 گفت:

  عالی بود ولی اگه چند تا مثال عملی داشت خیلی خوب بود.

  ۱
 118. انصاری گفت:

  سلام
  چطور میتونم کسی را به باشگاه دعوت کنم

  ۰
  • Agah گفت:

   با سلام دوست گرامی
   در بخش پروفایل حساب بآشگاه لینک مربوط به معرفی برای شما فرار گرفته. از طریق این لینک می توانید دوستان خود را به باشگاه آگاه دعوت کنید.

   ۰
 119. BA4082 گفت:

  برخی از افراد فقط تحلیل تکنیکال ویا فقط تحلیل بنیادی رو انجام میدن باید بگم که این دو مکمل همند وبایداز هر دو استفاده کنید
  ممنون از آگاه

  ۰
 120. BG4988 گفت:

  سلام من تازه وارد بورس شدم و این مطالب برام خیلی مفید بود و سعی میکنم که مطالعه بیشتری داشته باشم.ممنون

  ۰
 121. BF3540 گفت:

  سلام
  برگزاری دوره آموزشی تحلیل تکنیکال چند هفته طول میکشه؟

  ۰
 122. AX9785 گفت:

  با سلام و تشکر از توضیحات کامل شما ولی خیلی مواقع مسائل سیاسی بر تحلیل ها اثر میگذارند و باعث برهم ریختگی بازار می‌شود

  ۰
 123. AY6209 گفت:

  دو تحلیل تکنیکها و بنیادی مکمل هم اند

  ۰
 124. BG2047 گفت:

  بهترین اندیکاتور تحلیل تکنیکال از نظر شما کدام است؟

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام دوست عزیز
   هر اندیکاتور بر اساس مبنایی جداگانه به وجود آمده است. این که چه اندیکاتوری بهترین کارایی رو دارد به استراژی معاملاتی شما وابسته است.

   ۰
 125. AQ5402 گفت:

  کارگزاری آگاه همیشه دربحث آموزش اوله?
  ممنون از همه کارکنان آگاه که زحمت جمع آوری این مطالب رو میکشن.

  ۲
 126. BD7981 گفت:

  سلام
  اگر امکانش هست لطف کنید درباره فیلتر نویسی در بورس هم آموزش قرار بدهید لطف بزرگی میکنید

  ۱
  • Agah گفت:

   سلام دوست عزیز
   با جستجو در بلاگ بآشگاه می توانید به مطالب و ویدیوهای آموزشی راجع به فیلترنویسی، دسترسی داشته باشید.

   ۱
 127. AQ6784 گفت:

  سلام من تازه وارد بورس شدم و این مطالب برام خیلی مفید بود و سعی میکنم که مطالعه بیشتری داشته باشم.ممنون

  ۱
 128. behnaz گفت:

  سلام معاملات آفلاین چجوریه ؟

  ۰
  • Agah گفت:

   باسلام و احترام
   افراد فاقد مدرک دیپلم کد آفلاین دریافت می کنند و سفارشات خود را به صورت آفلاین در پنل افلاین ثبت می کنند. سفارشات پس از حدود ده دقیقه در سیستم معاملات ثبت می شود و در صورت رسیدن به قیمت تعیین شده انجام می شود.

   ۱
 129. BJ0190 گفت:

  سلام
  شرکت در کلاس های آموزشی کارگزاری آگاه یکی از بهترین گزینه ها برای افزایش توانایی تحلیلی هست.
  با تشکر از کلاس های مفید و کاربردی و اساتید خوبتون

  ۰
 130. Mahsa گفت:

  با سلام و خسته نباشید
  ببخشید میشه اطلاعاتی در مورد صندوق های طلا بذارید ممنون میشم
  ممنون از اطلاعات کامل و مفیدتون
  با تشکر

  ۰
 131. مصطفی گفت:

  با سلام و خسته نباشید
  من از مشتریان آگاه و در حال حاضر سطح تفتان هستم. تا کنون کلاس نرفتم و بیشتر یادگیری را از طریق مطالعه و نکاه کردن به فیلم های آموزشی و یادداشت مطالب مهم بدست آوردم.
  علاقه دارم دوره کامل تکنیکال و پرایس اکشن و امواج الیوت رو بگذرونم ولی متاسفانه تایم کلاسها جوریه که نمیتونم شرکت کنم.
  اگر برای پنجشنبه ها کلاسی از سوی کارگزاری آگاه برگزار بشه و ترجیحا آنلاین افرادی مثل من هم امکان شرکت در کلاس را خواهند داشت.
  ممنون از آگاه

  ۴
 132. 7_11_21 گفت:

  یک استراتژی خوب این است که"
  ۱_نقاط حمایت ومقاومت راهم در صعودی وهم نزولی یدست بیاورید
  ۲_نقاطی که سیگنال برای نزولی وصعودی را صادر میکندراپیدا کنید(بدست اوردند روندکه اغلب همه با ان مشکل دارند)
  ۳_نقاط ریورسی(گردشی "جایی که قیمت برمیگردد)راپیداکنید
  ۴_حدضرررا باید بدانید کجا باید بگذارید(استاپ لاس)که ضرر بیشتری نکنید
  ۵_هدف را باید بیابید که کجا هست واین روند تا کجا میخواهد برود
  اگرتوانستیداین ۵ مورد را پیدا کنید انوقت شما یک معامله گر موفقی خواهید شدوگرنه مانند ۹۹ درصد افراد دیگه بازنده هستید
  این موضوع در همه بازارهای جهانی (فارکس وسهام وطلا ونفت)وبورس ایران صدق میکنه

  ۶
 133. عیدانی گفت:

  سلام خواستم از کارگذاری آگاه بابت همراهی و اموزش های لازم جهت کم کردن ریسک سرمایه گذاری تشکر کنم

  ۱
 134. فروشگاه وردپرس گفت:

  سلام
  از آگاه واقعا ممنونم ، بسیار آموزش های مفیدی ارائه میده
  موفق و پیروز باشید

  ۱
 135. مجتبی شبانی گفت:

  سلام وقت بخیر لطفا برنامه های آموزشی جهت جدید الورود ها ارائه دهید ممنون

  ۰
 136. محمد رضائی گفت:

  با سلام
  تحلیل تکنیکال راهنما و الگوی معامله گر هست، ممنون از مطالبتون

  ۰
 137. محمد هادی غضنفری گفت:

  تحلیل تکنیکال تحلیلیه که با وجود بازار هیجانی الان ارزش خودش رو از دست داده

  ۰
 138. ح.ج گفت:

  منم روش تکنیکال رو دوست دارم چون خیلی راحت میشه نوسان روزانه گرفت
  البته نوسان گیری روزانه برای افراد قانع خوبه توی بورس هم باید قانع بود طمع سرمایه رو به باد میده

  ۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عدد را وارد کنید: