تامین مالی جمعی بازار سرمایه در جهت پیش‌گیری از بیماری کرونا

 • ۵ تیر ۱۴۰۱
 • ۲۰ نظر
 • ۴۵۴۸ مشاهده
گواهی نیکوکاری کرونا1 و کرونا2

بازار سرمایه و اهالی آن همیشه در شرایط خاص اجتماعی کمک شایانی به بخش آسیب دیده نموده‌اند. در زمان رخداد بلایای طبیعی همچون سیل و زلزله افراد برجسته در بازار سرمایه اقدام به جمع آوری کمک های مردمی کرده‌اند. حالا با توجه به شرایط ویژه ای که در کشورمان شاهد آن هستیم، سازمان بورس و اوراق بهادار قصد دارد با کمک اهالی بازار سرمایه دین خود را نسبت به جامعه ادا کند.

با مصوبه جدید هیئت مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار برای تهیه الزامات مربوط به پیشگیری، تشخیص و درمان بیماری کرونا، اوراقی تحت عنوان اوراق گواهی نیکوکاری در دو نماد کرونا۱ و کرونا۲ ایجاد شده است. تمام فعالان بازار سرمایه،سرمایه گذاران و حتی افرادی که هنوز فعالیت خود را در این بازار شروع نکرده‌اند، می توانند با استفاده از این ابزار در مسیر همیاری و مقابله با ویروس کرونا به همنوعان و هم‌وطنان خود یاری رسانند. لازم به ذکر است که مبالغ تامین شده در اختیار وزارت بهداشت قرار خواهد گرفت تا نسبت به تامین مواردی همچون تجهیزات مصرفی پزشکی مانند ماسک و دستکش و فعالیت های مربوط به تحقیق و تولید واکسن یا داروی بیماری کرونا و … استفاده شود.

جزئیات مشارکت در طرح نیکوکاری مقابله با کرونا

اوراق گواهی نیکوکاری کرونا۱ و کرونا۲ از ۲۷ اسفندماه ۹۸ تا ۳۱ فروردین ۹۹ قابل پذیره نویسی در بازار فرابورس ایران است. تمامی افراد نیکوکاری که کد بورسی دارند می‌توانند از طریق سامانه آنلاین خود نسبت به خرید این گواهی اقدام کنند. در صورتی که کد بورسی جهت مشارکت در این کار خیرخواهانه را ندارید، می توانید از طریق سرویس ها و اپلیکیشن هایی که به زودی پس از فعال سازی اطلاع رسانی خواهد شد، اقدام فرمایید.

نکته: ارزش اسمی هر برگه اوراق گواهی نیکوکاری کرونا۱ و کرونا۲ ۱۰.۰۰۰ ریال است و تامین کنندگان می توانند از حداقل یک برگه تا تعداد نامحدود، از این طرح حمایت کنند.

خیرین سرمایه گذار به دو روش می توانند اقدام به تامین مالی در این حوزه نمایند.

علاقمندان به مشارکت در این طرح اجتماعی بازار سرمایه، به دو طریق می‌توانند تامین مالی نمایند.

۱-خرید گواهی نیکوکاری کرونا۱: با خرید گواهی نیکوکاری کرونا۱، اصل و تمام منافع حاصل از مبالغ تامین شده برای کمک به مقابله با بیماری کرونا اختصاص خواهد یافت.

۲-خرید گواهی نیکوکاری کرونا۲: با خرید گواهی نیکوکاری کرونا۲ اصل مبالغ تامین مالی شده با تشخیص سازمان بورس سرمایه گذاری می گردد و سود حاصل از آن به مقابله با بیماری کرونا اختصاص خواهد یافت. اصل مبلغ تامین مالی شده در این نماد، پس از یک ماه از پذیره نویسی قابل بازگشت به حساب معاملاتی شما خواهد بود.

نکته مهم: در این کار خیر هیچ گونه کارمزدی توسط سازمان بورس، شرکت سپرده گذاری و کارگزارن اخذ نخواهد شد.

شایان ذکر است به منظور آگاهی سرمایه گذاران، تمامی فعالیت های نیکوکاری شما عزیزان به صورت شفاف در منابع رسمی سازمان بورس اوراق بهادار مانند سایت کدال، سایت فرابورس و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی افشا خواهد شد.

حافظ! نهادِ نیک تو کامت برآورد
جان‌ها فدایِ مردم نیکو نهاد باد

قصد یادگیری و پیشرفت در بورس را دارید؟

از صفر تا صد بورس را توسط بهترین اساتید آموزش ببینید. لطفاً برای کسب اطلاعات کامل‌تر، مشخصات خود را وارد نمایید تا با شما تماس بگیریم.

20 پاسخ به “تامین مالی جمعی بازار سرمایه در جهت پیش‌گیری از بیماری کرونا”

 1. mohammad.dejban گفت:

  بسیار عالی و آموزنده تشکر از کارگزاری اگاه ممنون.

  ۳
 2. علیرضا گفت:

  این عمل خیرخواهانه و خدا پسندانه بهترین کمک به همنوعانمان هست

  ۴
 3. سینا رضایی گفت:

  طرح انسان دوستانه و عالی بود خداخیر بده به شرکت کنندگان

  ۳
 4. م گفت:

  کار بسیار جالب و خوبی است که نشان دهنده اولین قدم های اقتصاد به سمت بازار سرمایه و محوریت آن می باشد. امیدوارم در آینده ای نزدیک بازارهای ما تماما سرمایه محور باشند.

  ۳
 5. Aminfarahbakhsh گفت:

  کار بسیار عالی از جانب سازمان بورس

  ۵

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

عدد را وارد کنید: