تابلو خوانی و بازارخوانی در بورس چیست؟

 • ۳۱ فروردین ۱۳۹۹
 • agah4
 • ۱۴۶ نظر
 • ۲۹۸۷۰ مشاهده
تابلو خوانی و بازارخوانی در بورس

برای ورود و موفقیت در هر حرفه و شغلی، آموزش و کسب مهارت در زمینهٔ مورد نظر، گام اول است. ورود به بازار سرمایه و تبدیل به یک معامله گر حرفه‌ای شدن، آرزویی آرمانی است که هر سرمایه گذار در سر می‌پروراند؛ اما این مهم به‌راحتی قابل دستیابی نبوده و مستلزم یادگیری پی‌درپی است. در کنار مفاهیمی چون تحلیل تکنیکال و تحلیل بنیادی، یکی از مباحث بسیار مهم که هر سرمایه‌گذار نیازمند آن است، بازارخوانی و تابلوخوانی در بورس است که به‌نوعی کار روانشناسی بازار بورس را انجام می‌دهد. یک سرمایه گذار می‌بایست بر تابلو بورس و بازارخوانی تسلط کافی داشته باشد تا بتواند به بررسی و تجزیه و تحلیل اتفاقات روی تابلو پرداخته و به دنبال آن به خرید و فروش سهام بپردازد.

تابلو خوانی و بازار خوانی در بورس چیست؟

یکی از سایت های پرکاربرد جهت بررسی و خرید و فروش سهام، سایت مدیریت فناوری بورس تهران به آدرس WWW.TSETMC.COM است که اطلاعات جامعی از معاملات روزانه سهام در اختیار سرمایه گذار قرار می‌دهد. هر سهم در این سایت با نماد مخصوص به خود نمایش داده می‌شود. تابلو خوانی یعنی بررسی هر نماد، میزان خرید و فروش، نوسان‌های قیمت، میزان عرضه و تقاضای سهامداران حقیقی و حقوقی و… که باعث شناخت وضعیت کوتاه‌مدت و میان‌مدت سهم می‌گردد. اگر به دنبال سهم خاصی باشیم، با جستجو در سایت (Tsetmc) مانند تصویر زیر می‌توان سابقه معاملات آن سهم را مشاهده و بررسی نمود. در ادامه به بررسی سهم دزهراوی می‌پردازیم.

سایت TSETMCبا کلیک بر روی « دزهراوی» می‌توان اطلاعات مربوط به معاملات این سهم را مشاهده نمود.

اطلاعات نماد در سایت TSETMC

همان‌طور که در تصویر بالا ملاحظه می‌گردد، بخش‌های مختلف اطلاعات مربوط به هر سهم با اعداد ۱ تا ۸ شماره‌گذاری شده که در ادامه به توضیح هریک می‌پردازیم.

۱. قیمت

بخش اول وضعیت قیمت حال حاضر سهام را نشان می‌دهد. قیمت خرید بهترین سفارشی که در سطر اول سفارشات وجود دارد است. قیمت معامله بیانگر آخرین قیمت معامله‌شده سهام است. قیمت اولین، اولین معامله‌ای که در نماد انجام شده است را نشان داده و قیمت پایانی، میانگین موزون قیمت های معامله‌شده همان روز با توجه به حجم معاملات است. قیمت فروش نیز مانند قیمت خرید بوده و قیمت دیروز، قیمت پایانی روز گذشته را نشان می‌دهد.

چنانچه آخرین قیمت معامله نسبت به قیمت پایانی بیش‌تر باشد، نشان‌دهنده اقبال بازار به سهام است و روند مثبت احتمالی در روز بعد را نشان می‌دهد و برعکس. در محاسبه قیمت پایانی سهام، میزان حجم مبنای سهم نیز بررسی می‌شود و درصورتی‌که تعداد سهام معامله‌شده در یک روز بسیار کمتر از حجم مبنا باشد، قیمت پایانی نزدیک صفر است. در کل از قیمت پایانی برای محاسبه قیمت مجاز روز آینده استفاده می‌شود.

قیمت سهام در سایت TSETMC

۲. بازه قیمتی

این بخش تغییرات سهم را به‌صورت روزانه، هفتگی و سالیانه نشان می‌دهد. بازه روز حداقل و حداکثر قیمتی است که سهام شرکت در آن روز معامله شده است. قیمت مجاز قیمتی است که سهم می‌تواند روزانه در آن بازه نوسان داشته باشد. بازه هفته درواقع قیمت سهام شرکت در طی یک هفته را نشان می‌دهد و بازه سال قیمت سهام را در طی یک سال گذشته نشان می‌دهد؛ یعنی اگر امروز ۲۰ فروردین باشد قیمت سال نشان‌دهنده قیمت سهام شرکت از ۲۰ فروردین سال گذشته تا ۲۰ فروردین امسال است.

به‌عنوان‌مثال بازه روز سهام دزهراوی در ساعت ۰۹:۰۰ اولین معامله سهم در قیمت ۲۰۶۱۷ ریال انجام شده و بعد از آن با افزایش تقاضا همراه و قیمت تا محدوده ۲۱۴۲۶ ریال رشد می‌کند و تا پایان معاملات نیز در همین محدوده معامله می‌شود. پس بازه روز سهم (۲۰۶۱۷ – ۲۱۴۲۶) ریال است.

بازه فیمت سهام در سایت TSETMC

۳. خرید و فروش حقیقی و حقوقی

در بازار سرمایه دو دسته سرمایه‌گذار داریم که شامل سرمایه گذاران حقیقی و سرمایه گذاران حقوقی است. سرمایه گذاران حقوقی، شرکت‌های ثبت‌شده‌ای هستند که از طریق شرکت اقدام به دریافت کد بورسی نموده‌اند (شرکت های سرمایه گذاری، سبدگردانی، صندوق های سرمایه گذاری و…). سرمایه گذاران حقیقی افرادی، هستند که اقدام به دریافت کد معاملاتی کرده و سپس به خرید و فروش سهام می‌پردازند.

یکی از بخش‌های مهم سایت TSE این بخش است که در آن تعداد خریداران و فروشندگان، میزان خرید و فروش حقیقی ها و حقوقی ها و حجم معاملات آن‌ها را نشان می‌دهد. با بررسی تعداد سرمایه گذاران حقیقی و حقوقی و حجم معاملات انجام‌شده، می‌توان به تجزیه و تحلیل سهم موردنظر پرداخت. همان‌طور که در تصویر نماد دزهراوی مشاهده می‌شود سمت چپ مربوط به فروشنده‌ها و سمت راست مربوط به خریداران است.

خرید و فروش حقوقی و حقیقی در سایت TSETMC

۴. معاملات

تعداد معاملات، تعداد معامله هایی که در یک سهم انجام شده است را نشان می‌دهد. به‌عنوان‌مثال در نماد دزهراوی ۹۱۲۱ بار معامله بین خریدار و فروشنده انجام شده است و این عدد ربطی به حجم معاملات ندارد. حجم معاملات شامل تعداد سهام شرکت که در طی روز بین خریدار و فروشنده معامله می‌شود است. به‌عنوان‌مثال حجم معاملات نماد دزهراوی ۱۶.۲۱۸ M (میلیون) سهم است.

ارزش معامله: سهام یک شرکت در طول روز و در ساعات معاملات تعیین شده با قیمت‌ها و حجم‌های گوناگون مورد معامله قرار می‌گیرد. به‌عنوان‌مثال اگر شما ۵۰۰ سهم ۱۰۰۰ تومانی ارزش معامله شما ۵۰۰۰۰۰ تومان می‌شود. شخص دیگری ۶۰۰۰ سهم به قیمت ۱۰۵۰ تومان خریده باشد ارزش معامله آن ۶۳۰۰۰۰۰ تومان می‌شود. اگر به همین ترتیب ارزش کلیه معاملاتی که در طول روز در یک سهم انجام می‌شود را جمع کنیم، ارزش معامله آن سهم به دست می‌آید. ارزش بازار نیز از حاصل‌ضرب تعداد سهام کل شرکت در قیمت پایانی سهم به دست می‌آید. مقایسه میزان حجم معاملات با میانگین حجم ماه، یکی از سیگنال‌هایی است که تابلوی معاملات بازار به ما می‌دهد که در کنار مباحث تکنیکالی می‌توان از آن بهره برد.

معاملات در سایت TSETMC
۵. حجم مبنا

تعداد سهام همان‌طور که از نام آن پیداست به تعداد سهامی که مورد معامله قرار گرفته است گفته می‌شود. حجم مبنا به حداقل تعداد سهامی گفته می‌شود که باید در طول یک روز معامله شود تا قیمت پایانی آن سهم بتواند نوسان مثبت یا منفی داشته باشد. فلسفه حجم مبنا برای کنترل رشد بی‌رویه قیمت سهام در سال ۱۳۸۲ با ۱۵ درصد از کل سهام یک شرکت طی یک سال تصویب گردید. بدین ترتیب حجم مبنای روزانه ۰۰۰۶/۰ (شش ده هزارم) کل سهام شرکت شد. در سال ۱۳۸۳ تغییر کرده و به ۲۰ درصد افزایش و حجم مبنا نیز ۰۰۰۸/۰ (هشت ده هزارم) افزایش یافت؛ اما از سال ۱۳۹۳ به ۱۰ درصد کاهش یافت. در اواخر سال ۱۳۹۸ این قانون مجدداً تغییر کرد و اکنون بر اساس میزان معاملات سهم و قیمت پایانی آن و به‌صورت شناور محاسبه می‌شود.

سهام شناور درصدی از سهام شرکت است که در اختیار عموم قرار دارد. در سهام دزهراوی ۱۹ درصد سهام در اختیار مردم است و درواقع هرچقدر میزان درصد سهام شناور یک شرکت بیشتر باشد می‌توان گفت سهام آن شرکت بر اساس عرضه و تقاضای واقعی‌تر قیمت‌گذاری شده است و کنترل قیمت سهام و فعالیت‌های سفته بازی در چنین شرکت‌هایی کم‌تر اتفاق می‌افتد. میانگین حجم ماه هم میانگین تعداد سهامی است که در یک ماه اخیر معامله شده است.

حجم مبنا در سایت TSETMC

۶. EPS و P/E

یکی از اطلاعات مهم در تابلو بورس، سود هر سهم شرکت (EPS) و نسبت قیمت به درآمد (P/E) برای هر سهم است. درواقع یکی از انواع صورت های مالی شرکت‌ها، صورت سود و زیان است که نشان‌دهنده عملکرد یک شرکت در طی یک دوره زمانی است که محصول نهایی آن سود یا زیان است. هرگاه کل سود پس از کسر مالیات را به تعداد سهام تقسیم نماییم؛ سود هر سهم به دست خواهد آمد. چنانچه EPS در تابلوی معاملات سهام، منفی باشد نشان‌دهنده زیان ده بودن شرکت است.

P/E از تقسیم قیمت جاری سهم بر سود هر سهم به دست می‌آید. این نسبت به‌عنوان ابزار دست تحلیل گران بوده که تلاش می‌کنند با تخمین دقیق آن بتوانند ارزش ذاتی یک شرکت را به دست آورند.

eps در سایت TSETMC

۷. خرید و فروش

این بخش روند کنونی معاملات سهم را نشان می‌دهد. به‌طورکلی سه حالت در معاملات یک سهم می‌تواند رخ دهد. اول این‌که صف خرید باشد، دوم اینکه صف فروش باشد و سوم خرید و فروش به‌صورت متعادل انجام شود. خرید و فروش اوراق بهادار در بورس بر اساس سازوکار حراج انجام می‌گردد. در این حراج اولویت اول قیمت مناسب و اولویت دوم زمان است.

به‌عنوان‌مثال همان‌طور که در تصویر مشاهده می‌شود در سطر اول و قسمت تقاضا، ۱۱۲۰ درخواست خرید با حجم ۲.۴۲۱.۲۳۲ سهم را در ۲۰۴۰۶ ریال وجود دارد و در سطر دوم نیز ۷ سفارش درخواست خرید ۵۹۱۵ سهم در قیمت ۲۰۴۰۵ ریال و در سطر سوم ۴ سفارش درخواست خرید با حجم ۶۴۵۰ سهم در قیمت ۲۰۴۰۴ ریال را ثبت شده است. اگر به قیمت های خرید توجه کنید می‌بینید که در هر مرحله قیمت کاهش پیدا کرده است. پس در قسمت تقاضا کسی که بالاترین قیمت را پیشنهاد بدهد، سفارشش در ردیف اول قرار می‌گیرد. به‌این‌ترتیب درخواست‌های خرید از بالاترین قیمت به پایین‌ترین قیمت اولویت‌بندی می‌شود. حال اگر شخصی درخواست خرید در قیمت ۲۰۴۰۶ ریال را داشته باشد و هم‌زمان هم شخص دیگری همین قیمت را پیشنهاد بدهد، سامانه معاملات به‌صورت خودکار اولویت خرید را به شخصی می‌دهد که زودتر سفارشش را ثبت کرده باشد. در قسمت عرضه موضوع برعکس بوده و قیمت از پایین‌ترین به بالاترین قرار می‌گیرد.

درنهایت زمانی که قیمت پیشنهادی برای خرید سهم با قیمت پیشنهادی برای فروش سهم برابر باشد، معامله انجام می‌شود. در این حالت سامانه معاملاتی به‌صورت خودکار خرید و فروش را در کسری از ثانیه انجام می‌دهد و بلافاصله سفارش‌های انجام‌شده از سامانه معاملاتی حذف می‌شوند.

خرید و فروش سهام در سایت TSETMC

۸. نمودار قیمت و حجم

این نمودار بیانگر این است که در دامنه نوسان روز جاری چه حجمی و در چه قیمتی معامله شده است.

نمودار قیمت و حجم در سایت TSETMC

سخن آخر

در این مقاله سعی کردیم به موضوع تابلو خوانی و بازار خوانی در بورس پرداخته و به دنبال آن به بررسی بخش‌های مختلف سایت مدیریت فناوری بورس تهران بپردازیم. به‌طورکلی برای انجام یک معامله و یا خرید و شناسایی سهام مناسب می‌بایست در کنار استفاده از تحلیل تکنیکال و تحلیل بنیادی، به رفتارشناسی سرمایه گذاران در خریدوفروش سهام، وضعیت کلی سهم و… با توجه به تابلوی بورس بپردازیم تا بتوانیم بهترین معامله را به انجام برسانیم. گاهی بر اساس تابلوی بورس است که شاهد اتفاقاتی مانند کد به کد کردن، معاملات بلوکی، اردر سفارش ترس و موارد متعدد دیگر خواهیم بود که همه این‌ها صرفاً با استفاده از مفهومی با نام تابلوخوانی و رفتارشناسی سرمایه‌گذاران میسر خواهد بود. علاوه بر آن سایت مدیریت فناوری این امکان را در اختیار سرمایه گذاران قرار داده است تا قادر به رصد معاملات روزانه بعد از پایان معاملات باشند. لذا تسلط بر تابلو خوانی و بازار خوانی برای هر سرمایه گذاری الزامی است. به‌منظور آموزش کامل تابلو خوانی می‌توانید از کلاس‌های کارگزاری آگاه استفاده نمایید.

 

آیا از کارگزار خود تخفیف نقدی کارمزد، وام قرض‌الحسنه و یا اعتبار دریافت می‌کنید؟

کارگزاری آگاه به تمام مشتریان خود این خدمات را ارائه می‌کند. برای کسب اطلاعات بیشتر، فرم ذیل را تکمیل نمایید تا با شما تماس بگیریم.

 

 

146 پاسخ به “تابلو خوانی و بازارخوانی در بورس چیست؟”

 1. hamid گفت:

  تابلو خوانی مهمترین و اصلی ترین فاکتور در معاملات سهام میباشد به جرات می توان گفت کسی که دانش تابلو خوانیو بازار خونی در بورس را نداشته باشد نمیتواند سهام خوبی را بخرد بر اساس تابلوی بورس است که میتوان فهمید چه اتفاقاتی در حال شکل گیری است و چگونه میتوان تصمیم درست را برای یک معامله خوب رقم زد

  ۹۲
  • بهمن گفت:

   کسی که به تابلو مسلط باشه سریعتر از کسانی که صرفا تکنیکالی و بنیادی کار میکنند تغییرات نماد را متوجه میشه و میتونه سود خوبی کسب کنه.

   ۰
 2. paria گفت:

  با سلام.من برای امروز درخواست واریز داشتم.در سایت زده اعمال شد ولی به حسابم واریز نشده.لطفا سریعا بررسی نمایید.

  ۳۰
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   اگر درخواست وجه را تا قبل از ساعت ۱۲ بزنید پول فردای آن روز به حساب شما واریز خواهد شد . اما اگر بعد از ساعت ۱۲ درخواست وجه بزنید ۲ الی ۳ روز کاری طول می کشد تا پول به حساب شما واریز شود. بعد از ارسال تقاضای وجه، درصورتی که وضعیت درخواست شما در حالت "انجام شد" قرار گرفته باشد, زمان پرداخت وجه مورد نظر شما بین ۸:۳۰ صبح تا ۱۶:۳۰ متغیر است و به صورت خودکار به حساب شما واریز می گردد.

   ۳۶
  • مهدی گفت:

   دقیقاً تابلو خانی لازمه خرید سهام در بورس است

   ۲
 3. mohammadi گفت:

  تابلو خوانی اطلاعات خوبی درخصوص قیمت ، قیمت پایانی ، بازه روز بعد ، اطلاعیه های کدال ، حجم مبنا ، EPS , میزان خرید و فروش ، ارزش معاملات ، میزان خرید و فروش و ... در اختیار معامله گران قرار میدهد.

  ۳۹
 4. سوسن فدایی گفت:

  یکی از قسمت های تابلو به نظرم خرید و فروش حقوقی ها هست که واقعا بعضی وقتا ادم رو خسته میکنه .گاهی اوقات ممکن است حقوقی در نقش خریدار و یا فروشنده می گیره که با توجه به قرارگرفتن در آن نقش استراتژی خاص خود را می‌طلبد.

  ۲۶
 5. سعید گفت:

  هر معامله گر و تریدری اگر به سه مقوله تحلیل تکنیکال و تحلیل بنیادی و تابلو خوانی مسلط بوده و البته کمی ریسک پذیر و صبور باشددر بازار سرمایه موفق خواهد بود.

  ۳۱
 6. رزاق فانی گفت:

  برای انجام یک معامله ویاخرید وشناسایی یک سهم مناسب باید در کنار استفاده ازتحلیل تکنیکال وبنیادی'حتما باید به مبحث تابلوخوانی اشراف کامل داشت تابتوانیم بهترین معامله رابه انجام برسانیم

  ۱۶
 7. حسن229 گفت:

  با سلام
  سؤال: آیا میتونیم موجودی حساب باشگاهامون را خارج کنیم؟ چگونه؟
  با سپاس

  ۱۳
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   با انتخاب گزینه “ثبت درخواست واریز وجه” در منوی خدمات و کلیک بر روی گزینه درخواست جدید، می‌توان در هر زمان تمام ریال کسب شده در بآشگاه یا بخشی از آن را به کد معاملاتی مشتری نزد کارگزاری آگاه انتقال داد. برداشت مبالغ موجود در بآشگاه تنها از طریق حساب معاملاتی مشتری نزد کارگزاری آگاه امکانپذیر است. مشتری می‌تواند این مبلغ را به خرید سهام اختصاص دهد. در غیر اینصورت این امکان وجود دارد که مبلغ مذکور را از طریق تقاضای وجه در سامانه معاملاتی، به صورت وجه نقد از حساب بانکی خود دریافت نماید.
   مبلغ پس از درخواست به صورت آنی به حساب معاملاتی مشتری منتقل می شود.

   ۱۳
  • محمد 138 گفت:

   با سلام
   بله در قسمت خدمات از گزینه ی درخواست وجه استفاده کنید تا موجودی حساب باشگاه به حساب بورسیتون منتقل شود.

   ۲
 8. امیر گفت:

  پس ۳ تحلیل داریم. ۱-بنیادی ۲-تکنیکال ۳-روان شناسی بازار

  ۱۸
 9. جلیل گفت:

  در راس یاد گیری تحلیل و تابلوخوانی و دوم به دست اوردن تجربه

  ۱۹
 10. محسن گفت:

  زمانی که قیمت پیشنهادی برای خرید سهم با قیمت پیشنهادی برای فروش سهم برابر باشد، معامله انجام می‌شود

  ۱۶
 11. ahoora گفت:

  اگر دامنه نوسان بیشتر باشد بازار بورس جذاب تر میشود به عقده اینجانب بهتر است دامنه رشد ده درصد باشد و دامنه تغییر کاهشی پنج درصد باشد در اینصورت جذابیت بورس مناسب شده ودر جذب نقدینگی خیلی موثر است

  ۱۸
 12. shirzad گفت:

  تابلو خوانی از اصول اصلی بازار میباشد

  ۱۴
 13. حبیب دهقان گفت:

  تابلو حرف اول و آخر رو توی خرید و فروش سهام میزنه

  ۱۶
 14. mojtaba گفت:

  در سایت tse در قسمت دیده بان اطلاعات ضروری و مورد نیاز سهامداران برای سهم مورد نظر فراهم شده که با انایی با انها میتوان تحلیل خود را به سرانجام رسوند و از اطلاعات اون استفاده کرد که برای همه مورد نیاز میباشد

  ۱۲
 15. ali گفت:

  اگر میخای تو این راه موفق بشی تابلو خوانی رو باید قبل از اینکه وارد بازار سرمایه بشی یاذ بگیری

  ۱۶
 16. شهرام گفت:

  تحلیل و تابلوخوانی بسیار مهم و اصلی بنیادی است👌🏻

  ۱۷
 17. nazanin گفت:

  تابلو خوانی مهمترین و اصلی ترین فاکتور در معاملات سهام میباشد

  ۱۱
 18. میر سعید سجادی گفت:

  بهترین راه برای تصمیم گیری برای خرید فروش در تایم بازار

  ۹
 19. فرامرزحقیقی گفت:

  بهترین راه برای انجام معامله تحلیل تکنیکال هست

  ۹
 20. محسن گفت:

  به نظرم یکی از مهم ترین موارد تابلوخوانی مقدار خرید و فروش حقیقی ها و حقوقی ها هست

  ۱۱
 21. م.ی گفت:

  یکی از تکنیک های مهم تابلوخوانی مقایسه قیمت آخرین معامله و قیمت پایانی هست. با استفادخ از این تکنیک می تونیم مشخص کنیم که فردا سهم افت قیمت دارد یا رشد قیمت.

  ۷
 22. فاطمه گفت:

  ۴ ماهه وارد بورس شدم. انواع استراتژی ها رو برای معاملات بکار بردم تا بتونم از بازار سود بگیرم ولی ضررام بیشتر از سودم بود..الان حدود یک ماهه روی یادگیری تابلو خوانی تمرکز کردم و مسلط شدم..با استفاده از تابلوخوانی توی همین یک ماه حتی یک ریال هم ضرر نداشتم.دوستان تابوخوانی رو خیلی خیلی جدی بگیرید..اول تابلوخوانی بعد چارت معاملاتی

  ۱۶
 23. Ary گفت:

  یکی از نیازهای اصلی یک سرمایه‌گذار بعد از ورود به بازار سرمایه این است که به تابلو بورس و بازار خوانی به اندازه کافی مسلط باشد تا بتواند اتفاقاتی را که در تابلو معاملاتی بورس مشاهده می‌کند، تجزیه و تحلیل کرده و با استفاده از اطلاعات به دست آمده به خرید و فروش سهام بپردازد.

  ۹
 24. shahinb گفت:

  تابلوخوانی به مجموعه بررسی‌ها و مشاهدات مربوط به یک سهم از قبیل بررسی سفارش‌های خرید و فروش، حجم سفارش‌ها، تعداد معاملات، رفتار بازیگردان سهم و… گفته میشه. در واقع، تابلوخوانی برای تشخیص میزان قدرت سهم است.

  ۷
 25. سید نیما گفت:

  در کنار تابلو خوانی باید تجرب کافی هم داشت و تجربه را با تابلو خانی ادغام نمود تا بتواند خرید و فروش موفقی در بورس داشته باشید

  ۵
 26. عمار گفت:

  سلام نمیکنم
  ۴ تا زیر مجموعه اضافه کردم
  ولی امتیازش نمیدید
  هیچکدام از پیامهایی که نوشتم اینجا نیست.

  ۹
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   پیام شما به همکاران ارجاع داده شد و در حال بررسی هستند و در صورتی که طی این هفته در بخش گزارش ، گزارش امتیاز ، امتیاز افزودن زیر مجموعه به شما تخصیص داده نشده باشد.مجدد اطلاع بدین.
   با تشکر

   ۹
 27. ابراهیم گفت:

  تابلو خوانی مهمترین و اصلی ترین فاکتور در معاملات سهام میباشد چراکه حجم معاملات، قدرت خریدار و فروشنده، سوابق سهام و ترکیب سهامدارن که یکی از فاکتورهای اساسی نماد می باشد، از تابلو خوانی استحصال می گردد.

  ۵
 28. فضل الله گفت:

  من از تابلو خوانی با سرمایه ۵۰۰ میلیونم، روزی ۱۰ میلیون تومان پول در می آرم.

  ۱۷
 29. Peyman گفت:

  چجوری میشه اعتبار باشگاه رو اضافه کنم؟

  ۷
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   با وجه نقد موجود در حساب بآشگاه خود میتوانید بسته اعتباری خریداری کنید
   به دلیل قوانین مربوط به پولشویی، امکان واریز وجه به حساب بآشگاه، وجود ندارد.
   سه روش اصلی برای ساخت ریال بآشگاه در اختیار شما قرار دارد:
   ۱- انجام معاملات و دریافت تخفیف کارمزد.
   ۲- شرکت در مسابقات و دریافت هدایای نقدی آن.
   ۳-فعال شدن زیر مجموعه شما و دریافت هدیه نقدی

   ۹
 30. محمد گفت:

  .اول تابلوخوانی بعد چارت معاملاتی

  ۷
 31. rasoulabbasian گفت:

  باید به مبحث تابلوخوانی مسلط باشیم تابتوانیم بهترین معامله رابه انجام برسانیم

  ۵
 32. حسین گفت:

  سلام خسته نباشید چطور میشه توی باشگاه امتیاز کسب گرد ممنون

  ۵
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   با شرکت در مسابقات و لاگین روزانه و همچنین گرفتن زیر مجموعه و در صورتی که به عنوان مشتری در بآشگاه عضو شوید هم امیتاز و هم تخفیف کارمزد به شما تعلق خواهد گرفت.

   ۴
 33. آذر گفت:

  تابلو خوانی در کنار تحلیل تکنیکال به نظر من خیلی راهنمایی بهتری می‌تونه باشه،که توی هر کدوم از تحلیل ها باید آموزش های لازم رو دیده باشیم و بتونیم حرفه ای عمل کنیم.پس توجه کنیدکه تمام نکات و تحلیل ها به هم ربط باید داد و همه رو در کنار هم باید مدنظر داشت.

  ۵
 34. mostafa گفت:

  یکی از نیازهای اصلی یک سرمایه‌گذار بعد از ورود به بازار سرمایه این است که به تابلو بورس و بازار خوانی به اندازه کافی مسلط باشد تا بتواند اتفاقاتی را که در تابلو معاملاتی بورس مشاهده می‌کند، تجزیه و تحلیل کرده و با استفاده از اطلاعات به دست آمده به خرید و فروش سهام بپردازد

  ۴
 35. مصطفی گفت:

  قسمتی از تابلوخوانی که کمک زیادی میکنه به تشخیص و انتخاب سهم مناسب بخش خرید و فروش مریوط به حقوقی هاست

  ۶
 36. الهام گفت:

  سلام وقت بخیر
  مدارک لازم جهت دریافت کد بورسی از کارگزاری آگاه چیه؟

  ۷
 37. هانیه باباپور گفت:

  تابلوخوانی به مجموعه بررسی‌ها و مشاهدات مربوط به یک سهم از قبیل بررسی سفارش‌های خرید و فروش، حجم سفارش‌ها، تعداد معاملات، رفتار بازیگردان سهم و… گفته میشه. در واقع، تابلوخوانی برای تشخیص میزان قدرت سهم است

  ۱۱
 38. مجید زارعی گفت:

  تابلوخوانی اطلاعات شفاف تری نسبت به سهام مورد نظر در اختیار فرد قرار می دهد

  ۷
 39. امیر گفت:

  سلام
  راه های دریافت اعتبار چیه؟

  ۰
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   شرایط لازم برای دریافت اعتبار از بآشگاه کارگزاری آگاه
   نیاز است که شما در کارگزاری آگاه قرارداد اعتباری به صورت حضوری را امضا کرده باشید. کارگزاری آگاه باید ناظر اوراق بهاداری باشد که به‌عنوان تضمین از طرف مشتری نزد کارگزار قرارداده‌شده‌است . امکان تغییر ناظر به کارگزاری دیگر برای آن دسته از اوراق بهاداری که به عنوان تضمین نزد کارگزاری آگاه است، وجود ندارد و اصطلاحا سهام نزد کارگزاری آگاه فریز می‌شود. مشتری ملزم است حداقل ارزش تضمینی معادل میزان اعتبار درخواستی، نزد کارگزاری آگاه داشته باشد. ارزش تضمین برابر است با ۴۵ درصد دارایی سهام.

   ۰
 40. alireza.esf گفت:

  تابلو خوانی دقیق و به موقع همراه با تحلیل تکنیکال میتواند در خرید و فروش سهام بسیار موثر باشد . با تشکر از مطلب خوب و آموزندتون

  ۶
 41. Angel63 گفت:

  تابلوخوانی مهمترین فاکتور برای تحلیل یک سهم است.

  ۸
 42. saeed گفت:

  مخصوصا تواین بازار ک خیلی صعودیه و ازروی نمودار نمیشه خیلی کاری کرد و خیلی از سهم ها حباب دارن حتما باید از تابلو خوانی و بنیادی استفاده کرد.

  ۵
 43. محمد آریائی گفت:

  تابلوخوانی یکی از مهم ترین فاکتور های رشد در بازار سرمایه است به خصوص کسانی که تازه وارد میشن باید تلاش کنن تا جایی که میتونن درباره اون مهارت پیدا کنن

  ۱۰
  • سجاد گفت:

   بازار خوانی مهارتی بسیار مهم در تحلیل سهام می باشد من تو یکی از دوره های باشگاه شرکت کردم که مربوط به تابلو خوانی میشد بسیار عالی بود. باتشکر

   ۲
 44. مجتبی گفت:

  تسلط به تابلوخوانی برای خرید و فروش سهام بسیار مهم است.

  ۴
 45. حبیب گفت:

  لازمه معامله در هر بازاری اشنای با فنون ان بازار می باشد یکی از فنون مهم واساسی بورس مهارت در تابلو خوانی می باشد

  ۵
 46. حامد گفت:

  با تابلو خوانی میشود نماد های مستعد را پیدا کرده و با تایید تحلیل تکنیکال و بنیادی به سود کوتاه مدت و میان مدت رسید

  ۲
 47. سلطان زحمت کش تفتی گفت:

  سلام من میخواستم بسته دومیلونی بگیرم ولی باشگاه درخواستم را رد میکنه در صورتی که همه شرایط را دارم قله چهارم هستم و وجه نقد باشگاهم پنجاه هزار تومان هست و بیشتر از دو میلون در کارگزاریم بود و نزدیک سی میلیون سهام دارم آیا باید شرایط دیگری هم داشته باشم؟ با تشکر

  ۰
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   شرایط لازم برای دریافت اعتبار از بآشگاه کارگزاری آگاه
   نیاز است که شما در کارگزاری آگاه قرارداد اعتباری به صورت حضوری را امضا کرده باشید.کارگزاری آگاه باید ناظر اوراق بهاداری باشد که به‌عنوان تضمین از طرف مشتری نزد کارگزار قرارداده‌شده‌است . امکان تغییر ناظر به کارگزاری دیگر برای آن دسته از اوراق بهاداری که به عنوان تضمین نزد کارگزاری آگاه است، وجود ندارد و اصطلاحا سهام نزد کارگزاری آگاه فریز می‌شود.مشتری ملزم است حداقل ارزش تضمینی معادل میزان اعتبار درخواستی، نزد کارگزاری آگاه داشته باشد. ارزش تضمین برابر است با ۴۵ درصد دارایی سهام. برای رصد وضعیت بسته (پذیرش یا رد آن)،لغو، تمدید یا علت رد بسته اعتباری می توانید در تب گزارش به گزارش اعتبارات مراجعه کرده و از وضعیت بسته‌های اعتباری خود مطلع شده و در صورت نیاز پیگیری نمایید.

   ۰
 48. milad_sam گفت:

  سلام. تابلوخوانی رمز موفقیت در بورس است. چون مهمترین سیگنالها درون آن نهفته است. باید با دقت بالا انجام شود

  ۳
 49. وید گفت:

  تابلو خوانی به خصوص نسبت خریدار به فروشنده در حمایت و مقاومت ها بسیار مهم است

  ۳
 50. هاشم گفت:

  درحقیقت تابلو خانی اولین الزام سرمایه گذاری در بورس است.

  ۱
 51. هاشم گفت:

  سرمایه گذاری که مسلط به تابلو خانی باشد میتواند با کمک محاسبه سود هر سهم eps و نسبت ارزش به سود p/e و تحلیل های تکنیکال زمان ورود به سهم را مشخص نماید.

  ۲
 52. محمد گفت:

  زمانی که قیمت پیشنهادی برای خرید سهم با قیمت پیشنهادی برای فروش سهم برابر باشد، معامله انجام می‌شود
  با تابلو خوانی میشود نماد های مستعد را پیدا کرده و با تایید تحلیل تکنیکال و بنیادی به سود کوتاه مدت و میان مدت رسید
  تابلو خوانی دقیق و به موقع همراه با تحلیل تکنیکال میتواند در خرید و فروش سهام بسیار موثر باشد

  ۳
 53. کامیار گفت:

  تابلو خوانی و اتفاقاتی که در تابلو معاملات رخ می دهد از مهمترین رموز موفقیت در معاملات است همچنین از طریق تابلو خوانی می توانید نقاط مقاومت و حمایت و نحوه‌ی اردر گذاری را فهمید که خیلی به سود سرمایه گذار خواهد بود

  ۶
 54. محمد گفت:

  تابلو خوانی و اصول آن الفبای بورس است

  ۴
 55. امين قادي گفت:

  سلام حدود دوماه پیش درخواست وام در باشگاه داده ام و معدل حسابم هم حساب شده است و هنوز هیچ وامی برام فعال نشده است. برای فعال کردن وام چکار باید کرد؟

  ۰
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   شرایط لازم برای دریافت اعتبار از بآشگاه کارگزاری آگاه
   نیاز است که شما در کارگزاری آگاه قرارداد اعتباری به صورت حضوری را امضا کرده باشید.کارگزاری آگاه باید ناظر اوراق بهاداری باشد که به‌عنوان تضمین از طرف مشتری نزد کارگزار قرارداده‌شده‌است . امکان تغییر ناظر به کارگزاری دیگر برای آن دسته از اوراق بهاداری که به عنوان تضمین نزد کارگزاری آگاه است، وجود ندارد و اصطلاحا سهام نزد کارگزاری آگاه فریز می‌شود.مشتری ملزم است حداقل ارزش تضمینی معادل میزان اعتبار درخواستی، نزد کارگزاری آگاه داشته باشد. ارزش تضمین برابر است با ۴۵ درصد دارایی سهام. برای رصد وضعیت بسته (پذیرش یا رد آن)،لغو، تمدید یا علت رد بسته اعتباری می توانید در تب گزارش به گزارش اعتبارات مراجعه کرده و از وضعیت بسته‌های اعتباری خود مطلع شده و در صورت نیاز پیگیری نمایید.

   ۰
 56. احمد گفت:

  سلام
  برای خرید بسته اعتباری و چطور میتونم موجودی وجه نقدم در باشگاه و افزایش بدم؟

  ۰
  • agah8 گفت:

   سلام دوست عزیز
   وجه نقد بآشگاه را به سه روش اصلی زیر میتوانید افزایش دهید :
   ۱- انجام معاملات و دریافت تخفیف کارمزد.
   ۲- شرکت در مسابقات و دریافت هدایای نقدی آن.
   ۳-فعال شدن زیر مجموعه شما و دریافت هدیه نقدی

   ۰
 57. رسول گفت:

  زمانی که جنبه احساسی بازار بر جنبه فنی و علمی غلبه میکند، روانشناسی بازار بیشتر اهمیت دارد

  ۲
 58. رضا گفت:

  در تابلو خوانی مهم ترین بخش، نحوه استفاده از این فن برای پیشبرد اهداف است. یعنی باید بدانیم در هر خرید و فروش چگونه از تابلو استفاده کنیم و کدام قسمت ها را مد نظر قرار بدهیم.

  ۲
 59. مجید گفت:

  به نظر من برای تصمیم در مورد اینکه چه زمانی بخریم و چه زمانی بفروشیم، بیشتر از اینکه به تکنیکال اون سهم نگاه کنیم باید تابلو رو ببینیم و لیست معاملات رو. اونجا دقیق تر مشخص میشه که سهم کی حرکت خواهد کرد

  ۱
 60. معین گفت:

  اولین،پایه ای ترین و مهمترین رکن پیدا کردن یک سهم خوب برای کاهش ریسک

  ۱
 61. بهزاد گفت:

  تابلوخوانی یعنی پیش بینی آینده قیمت تنها با تکیه بر مشاهدات از روی تابلوی معاملات بورس. در این روش فرد نیاز به تحلیل تکنیکال یا تحلیل بنیادی ندارد و شخص می تواند با پیگیری جریان سفارشات آینده قیمتی یک سهم را پیش بینی کند.

  ۳
 62. مهدی محمدیان گفت:

  اشخاصی که به تابلو خوانی تسلط کافی دارند، می توانند با فهم روانشناسی روز معاملات ، از طریق مباحثی همچون حجم معاملات و ورود پول و ....... به سهام ارزنده ای که در آینده سود خوبی نصیبشان خواهد کرد دست یابند.

  ۵
 63. مخمد گفت:

  تابلو خوانی مهمترین ابزار در انجام موفق یک معامله است.

  ۶
 64. امین گفت:

  با سلام به تمامی دوستان

  علم تابلو خوانی یکی از عوامل موثر در معامله های پر سود هست که باعث می شود دیگر به سیگنالهای رد و بدل شده در کانالها و گروه ها دیگر اعتماد نکنیم البته در کنار آن تحلیل تکنیکال و بنیادی هم می توان کمک شابانی بکند...

  با تشکر

  ۲
 65. CS9372 گفت:

  با سلام
  برای موفقیت در بورس بایستی علاوه بر تابلو خانی ، تحلیل های بنیادی و تکنیکالو نیز روانشناسی بازار را بدقت مطالعه کرد تا بتوانیم در معاملات بورس توفیق داشته باشیم.

  ۲
 66. E گفت:

  سوال:ببخشید چجوری من میتونم تو باشگاه پول دریافت کنم .امتیازو بلدم ولی کارایی ک بتونیم انجام بدیم تا پول دریافت کنیم!

  ۱
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   در صورتی که به عنوان مشتری کارگزاری آگاه در بآشگاه عضو شوید ، تخفیفات کارمزد به عنوان وجه به حساب بآگشاه شما واریز می شود و همچنین در صورت ساختن زیر مجموعه و ژنولوژی با انجام فعالیت و ایجاد کارمزد زیر مجموعه برای اولین بار بعد از کد گیری نیز وجه ریالی بآشگاه شما افزایش می یابد.

   ۴
 67. فروشنده گفت:

  سلام . به اعضا محترم.
  میشه گفت یک بازار یاب خوب میتونه یک تابلوخوان خوب در روند صعودی سهام و آینده سهام خودشو باشه.
  پس شاید بشه گفت اول باید بازاریاب مسلطی بود تا یه تابلوخوان.

  ۴
 68. Paris.1988 گفت:

  تابلو خوانی و اتفاقاتی که در تابلو معاملات رخ می دهد از مهمترین دلیل موفقیت در معاملات است.زمانی که قیمت پیشنهادی برای خرید سهم با قیمت پیشنهادی برای فروش سهم برابر باشد، معامله انجام می‌شود
  با تابلو خوانی می شود نماد های قابل رشد را پیدا کرد

  ۳
 69. Paris.1988 گفت:

  با تابلو خوانی می شود نماد های قابل رشد را پیدا کرد.

  ۳
 70. مهدی گفت:

  تحلیل بنیادی و تکنیکال ضروری هستند. ولی روانشناسی بازار و تابلوخوانی و پیگیری حجم معاملات و پول هوشمند عامل سوم و ضروری در معامله گری هستند. افرادی که به تابلوخانی تسلط دارند. مسلما نوسانگیرای خوبی هستند.

  ۳
 71. افشین رقیقی گفت:

  یکی از مهترین پارامتر ها برای موفقیت در بورس آشنایی با تابلوها می باشد و بهترین راه دستیابی به آن مرور روزانه نماد ها از روی تابلو است، این کار باعث به دست آوردن تجربه فراز نشیب ها می شود.

  ۵
 72. حمیدرضا گفت:

  با ورود حجم زیاد حقیقی ها، نقش حقوقی ها بسیار کمرنگ شده و مانند قبل روی ورود و خروج حقوقی ها نمیشه حساب کرد.

  ۰
 73. MDJ گفت:

  خیلی خوب و کامل توضیح داده بودید
  فقط درصد سهام شناور بیشتر باشه بهتره یا کمتر باشه؟

  ۱
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   در بسیاری از بورس‌های دنیا، شرکت‌هایی که شناوری کمتر از ۲۵ درصد دارند، از فهرست شرکت‌های بورسی حذف می‌شوند. دلیلش هم این است که اگر شرکتی مایل نیست حداقل یک چهارم سهامش را به مردم بدهد پس نباید در بورس وجود داشته باشد. در نقطه مقابل، اگر سهمی شناوری زیادی داشته باشد، زودتر و سریع‌تر عرضه می‌شود. در نتیجه، تعداد سهامداران مردمی بیشتر می‌شوند و امکان دست‌کاری قیمتی توسط تصمیم گیرندگان شرکت کاهش می‌یابد. اما اگر شرکتی شناوری کمی داشته باشد، توسط مدیران و سهامداران راهبردی می‌تواند به سمت اهداف مدنظر آن‌ها هدایت شود. اگر سهام شناور آزاد کم باشد با سرمایه کم می‌توان قیمت آن را در دست گرفت و افزایش یا کاهش کاذب در آن ایجاد کرد و با شایعات سهام‌داران آن را فریب داد یا افراد را ترغیب به خرید آن کرد. در شرکت‌هایی با سهام شناوری بالا به‌راحتی نمی‌توان معاملات سهام را تحت تاثیر قرارداد. در چنین شرکت‌هایی حجم بالای معاملات و سهام‌دارانش مانع از نوسانات زیاد سهم می‌شود.

   ۳
 74. مرتضی ترابی نیا گفت:

  تابلو خوانی از اصول اصلی بازار است

  ۲
 75. فاطمه گفت:

  برای پیش بینی سهم، تابلو خوانی خیلی بهتون کمک میکنه،حین بازار و بعد بازار باید تابلورو چک کنید میشه گفت تابلو خوانی یک سوم بورس رو دربرمیگیره...

  ۴
 76. تابلوخوانی برای واردشدن درمعامله فاکتورخوبیه که آشنایی لازم راباشرکت داشته باشیم

  ۱
 77. مهدی گفت:

  به نظر من تو این شرایط بازار بورس تابلوخوانی میتونه چراغ راه باشه مخضوصا برای کسانی که دارند روی عرضه اولیه ها ترید میزنند.

  ۰
 78. محمد سالاری گفت:

  درتحلیل روانی بازار تجربه حرف اول و آخر رو میزنه، در بعضی موارد اعداد و کندل ها در زمان بازار میتونن گمراه کننده باشن و بعد از ثبت سفارش حالا خرید یا فروش سهم در چند ساعت یا بعضا چند دقیقه رنگ عوض میکنه.

  ۰
 79. bx5500 گفت:

  برای انجام یک معامله ویاخرید وشناسایی یک سهم مناسب در کنار استفاده ازتحلیل تکنیکال وبنیادی باید تابلوخوانی اشراف کامل داشت تابتوانیم بهترین معامله رابه انجام برسانیم

  ۱
 80. Mehdiniazi گفت:

  تابلوخوانی یک علم است و باید ابتدا قدرت تحلیل داشته باشیم سپس وارد این بازار شویم

  ۶
 81. مرضيه گفت:

  در كنار تحليل تكنيكال ميتونه مسير مشخصي براي ورود يا خروج از سهم براي ما ترسيم كنه.

  ۳
 82. Sajad گفت:

  برای موفقیت در بورس باید به تابلو خوانی به صورت کامل تسلط پیدا کرد.

  ۸
 83. بهمن فعله گری گفت:

  تابلو خوانی در کنار علم تکنیکال و فاندامنتال ۳ رکن اصلی در تشخیص روند بازار است

  ۰
 84. علیرضا گفت:

  متاسفانه با توجه به ورود سیل عظیمی به بازار بورس که خیلی از آنها فاقد صلاحیت حقیقی برای فعالیت در بازار سرمایه هستند به عقیده بنده بازار را به شکل حباب صعود داده اند. در سرمایه گذاری هدف باید سرمایه گذاری بلند مدت باشد تا شرکت مربوطه قادر باشد با سرمایه ای که سرمایه گذارن در اختیار آن قرار می دهند کسب سود و پیشرفت کند در حالی که در حال حاضر تفکر غلطی بر سرمایه گذران حاکم است: سود زیاد و سرمایه گذاری کوتاه مدت...

  ۱
 85. محسن کاظم پور گفت:

  یکی از مهمترین گزینه ها برای موفقیت در بورس تسلط بر تابلو خوانی است. علاوه بر این داشتن دانش و تجربه کافی در خصوص تحلیل های بنیادی و تکنیکال ،پیگیری حجم معملات پول هوشمند، سهام حقوقی و روان شناسی بازار از شروط لازم برای موفقیت در بورس است.

  ۱
 86. داود راعی گفت:

  سلام
  تابلو خوانی اولین مرحله وقدم نهادن ور بازار بورس می باشد وبسیار مهم هست برای انجام معاملات

  ۱
 87. sepehri گفت:

  برای موفقیت در بورس باید تابلو خوانی رو یاد بگیرید

  ۱
 88. مهدی گفت:

  با یادگیری تابلو خوانی از درصد معاملات اشتباه کم میشه و سودتون بیشتر خواهد شد

  ۰
 89. علی گفت:

  تابلوخوانی پایه و اساس بازار بورس می باشد

  ۲
 90. علی گفت:

  مقدمه ورود به بورس و تحلیل بازار سرمایه، تابلوخوانی هست

  ۰
 91. Ali گفت:

  یکی از مهمترین وکاربردی ترین اصل در معامله گری تابلو خوانی در بورسه وهر کسی که بخواهد در بورس دست به معامله بزند باید دانش تابلو خوانی را داشته باشد

  ۰
 92. Ali گفت:

  در ابتدا باید دانش کافی در مورد تابلو خوانی در بورس داشته باشیم وبعد از ان تحلیل تکنیکال رو به کار بریم

  ۱۳
 93. صادق گفت:

  به نظر من بورس در ماههای آینده شیب صعودی خوبی خواهد داشت و شاهد افزایش سرمایه گذاری خواهیم بود

  ۶
 94. neron گفت:

  تابلوخانی خیلی میتونه تو سودآوری کمک کنه

  ۰
 95. مرتضی گفت:

  سلام من تازه وارد آگاه شدم چطور باید حساب بانکی معرفی کنم

  ۰
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   لطفا جهت پیگیری با شماره ۰۲۱۴۱۷۹۲۰۰۰ یا ۰۲۱۹۱۰۰۴۰۰۴داخلی ۱ بخش اکسپرس از شنبه تا چهارشنبه از ۸ صبح تا ۱۶ تماس بگیرید .

   ۰
 96. rahimark گفت:

  برای ورود و موفقیت در هر حرفه و شغلی، آموزش و کسب مهارت درزمینهٔ موردنظر، گام اول است

  ۱
 97. مصیب گفت:

  اولین قدم ورود به معاملات یادگیری تابلو خوانی است

  ۰
 98. ابوالفضل گفت:

  مسلط شدن به تابلوخوانی خیلی مهمه، البته تو این شرایط هر سهمی بازده خوبی داره..

  ۰
 99. علی گفت:

  افزایش نقدینگی معادلات بورس را بهم می‌ریزد
  و نیاز است عمق بازار زیاد تر شود

  ۱
 100. Aref_M گفت:

  تابلو برای تحلیل بسیار اهمیت دارد. دقت در تابلوخوانی بسیار مهم است.

  ۱
 101. پریا گفت:

  امیدوارم یه روز منم همه اینارو یاد بگیرم

  ۰
 102. حیدری گفت:

  سلام
  فقط برداشت یکم طول میکشه آدم رو اذیت میکنه

  ۰
 103. مسعود گفت:

  خیلی خوب و کامل توضیح داده بودید

  ۰
 104. BaHaR گفت:

  تابلو خوانی مهمترین و اصلی ترین فاکتور در معاملات سهام میباشد

  ۰
 105. هادی گفت:

  با سلام
  تابلو خوانی در اصل ارزنده شدن سهم یا به عکس، قدرت خریدار و فروشنده و موارد دیگر را در خرید و فروش معین کرده و به نظر در تمامی معاملات حضوری و غیر حضوری بسیار موثر است

  ۰
 106. اشکان گفت:

  تحلیل و تابلوخوانی بسیار مهم و اصلی بنیادی است

  ۰
 107. رحیم سعیدی گفت:

  سلام بسیار از این مطلب آموزنده شما متشکرم

  ۰
 108. Leila گفت:

  تسلط زیاد بر تابلوی بورس میتونه کمک بسیاری در تحلیل ها داشته باشه

  ۰
 109. سعید گفت:

  تابلوخوانی ! کاش دوره تابلوخوانی برای کدبورسی های جدید الزامی می شد.

  ۰
 110. میر مهدی گفت:

  سلام . ممنون برای اطلاعات جامعتون

  ۰
 111. sina7899 گفت:

  تحلیل بنیادی و تکنیکال در کنار تابلو خوانی میتواند موفقیت در سرمایه گذاری را تضمین کند

  ۱
 112. مجتبی گفت:

  سلام دوستان بنظرتون میشه موجودی حساب باشگاه رو خارج کرد

  ۰
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   مبلغ ریالی بآشگاه از طریق ثبت درخواست وجه به حساب آنلاین شما منتقل می‌شود و از آنجا هم می توانید به حساب بانکی خود انتقال دهید.

   ۰
 113. وحید گفت:

  همانطور که دوستمان هم اعلام کردند با تابلو خوانی می شود نماد های قابل رشد را پیدا کرد.به عبارت دیگر تابلو خوانی از پایه های اصلی بازار بورس است

  ۰
 114. مهدی گفت:

  کلاس‌های تابلو خوانی کارگزاری آگاه خیلی خوبه ضروری هم هست حتما استفاده کنید.

  ۰
 115. دکتر حرفه دوست گفت:

  در بورس اوراق بهادار تهران حداقل برای سود کوتاه مدت روانشناسی بیشتر از علم اقتصاد اهمیت دارد. برای مثال روانشناسی به ما می گوید که افراد عجول نه حوصله انتظار در صف خرید را دارند و نه صبوری لازم برای مقاومت در مقابل صف فروش دارند. یعنی افراد عجول وقتی صف خرید پرحجم را می بینند ترجیح می دهند به صف های خرید راحت و کم حجم سهام مراجعه کنند و برعکس با کوچکترین تغییر در صف فروش فورا حمله به صف فروش می کنند. این رفتار در همه فعالیت های افراد عجول به چشم می خورد. برعکس افراد صبور از صبح زود تا ساعت ۱۲:۳۰ می توانند انتظار بکشند و برعکس زمانی که صف خرید بزرگ تبدیل به صف فروش می شود فورا اختیار خود را از دست نمی دهند و سهم خود را به راحتی و با دستکاری چند بازیگر بورس نمی فروشند.

  ۰
 116. داوود ناظری گفت:

  تابلو خوانی مهم تریم اصل بورس میباشد

  ۰
 117. کاظم گفت:

  بازارخوانی و تابلوخوانی در بورس است که به‌نوعی کار روانشناسی بازار بورس را انجام می‌دهد. یک سرمایه گذار می‌بایست بر تابلو بورس و بازارخوانی تسلط کافی داشته باشد تا بتواند به بررسی و تجزیه و تحلیل اتفاقات روی تابلو پرداخته و به دنبال آن به خرید و فروش سهام بپردازد

  ۱
 118. مهدی گفت:

  تابلو خوانی مهمترین فاکتور در معاملات سهام میباشد به جرات می توان گفت کسی که دانش تابلو خوانیو بازار خوانی در بورس را نداشته باشد نمیتواند سهام مناسبی را بخرد بر اساس تابلوخوانی بورس است که میتوان فهمید چه اتفاقاتی قرار است بیافتدو چگونه میتوان تصمیم مناسبی را برای یک معامله خوب گرفت

  ۱
 119. حسین گفت:

  تابلوخوانی از مهمترین عوامل تحلیل درست از سهم می باشد حتما ان را جدی بگیرید.

  ۱
 120. نوید گفت:

  واقعا مفید بود مرسی

  ۱
 121. مسعود گفت:

  تابلو خوانی واقعا نیاز به هوش بالا داره ولی اگر حتی یه آماتور کمی تلاش کنه و تجربه کسب کنه قطعا موفق میشه

  ۱
 122. وحید گفت:

  بسیار عالی بود
  فقط در شرایط کنونی دقیقا نمیتوان تابلو خوانی رو انجام داد و ممکنه با خطا همراه باشه چون اکثر نماد ها مثبت هستند و ریسک کار رو بالا میبره.

  ۰
 123. زلیخا لطفی گفت:

  تابلو خوانی و بازار خوانی بهترین گزینه برای پشرفت در آموزش و سود دهی بیشتر هست کسی که بلد نباشه باید ... بشینه و با بازار جلو بره که سخته

  ۰
 124. میثم گفت:

  تابلوخوانی از مهمترین مباحث ورود به بورس است . لطفا جزئیات بیشتری را از تابلوخوانی ارائه نمایید.

  ۰
 125. جواد گفت:

  اصل اول برای تازه واردین به بورس تابلو خوانیه،هر چه بهتر و کامل سود بیشتر و ضرر کمتر

  ۰
 126. کمال گفت:

  سپاس از زحمات شما. بدون تابلو خوانی و تحلیل بازار نمی شود که در بورس کار کرد.

  ۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عدد را وارد کنید: