بهترین بازار برای سرمایه گذاری در سال ۹۹ چیست؟

 • ۹ فروردین ۱۳۹۹
 • agah4
 • ۹۵ نظر
 • ۲۳۶۹۲ مشاهده
بهترین بازار برای سرمایه گذاری

تاکنون تعاریف متعددی برای سرمایه‌گذاری ارائه گردیده است؛ اما اگر بخواهیم تعریفی آسان و قابل‌فهم از آن داشته باشیم عبارت است از ” تبدیل سرمایه مالی خود به یک یا چند نوع دارایی”.
با توجه به تعریفی که ارائه گردید بازارهای مختلفی برای سرمایه گذاری وجود دارند و در هرسال ممکن است یک بازار خاص دارای سودآوری باشد؛ لذا سرمایه گذاران باید به‌خوبی نسبت به بازارهای سرمایه‌گذاری مانند مسکن، بورس، طلا، ارزهای دیجیتال آگاهی داشته باشند تا بهترین بازار برای سرمایه خود را انتخاب نمایند.

در این مقاله به بهترین بازارهای سرمایه‌گذاری در سال ۱۳۹۹ خواهیم پرداخت تا بتوانید نسبت به میزان سرمایه، ریسک‌پذیری و اطلاعات موجود، بهترین بازار برای سرمایه‌گذاری را شناسایی نمایید.

بازار بورس

همان‌طور که از رشد شاخص بورس در سال ۱۳۹۸ برمی‌آید، نقدینگی به سمت بازار بورس در جریان است و یکی از اقدامات دولت برای سال ۱۳۹۹ هدایت نقدینگی کشور به سمت بازار بورس است. از طرفی دیگر رشد بازار بورس به رشد دلار وابسته است و افزایش قیمت دلار محرک خوبی برای بازار بورس است.

بنابراین اگر تحریم‌های کشور به همین شکل باقی بمانند و افزایش قیمت دلار و به دنبال آن تورم در کشور ادامه پیدا کند، ما شاهد افزایش قیمت سهام در بازار بورس خواهیم بود که می‌تواند در سال ۱۳۹۹ نیز از بازارهای موردتوجه سرمایه‌گذاران باشد. گرچه ممکن است بازار بورس در سال ۱۳۹۹ به‌اندازه سال ۱۳۹۸ رشد نداشته باشد؛ ولی همچنین می‌توان با انتخاب سهم‌های بنیادی و کمتر رشد یافته سود خوبی کسب کرد.

نکته قابل‌ذکر این است که بازار بورس نیازمند آگاهی و اطلاعات زیاد است و افرادی که وارد این بازار می‌شوند بهتر است یا آموزش‌های لازم را طی نمایند یا سرمایه خود را به دست کارشناسان این حوزه بسپارند. چه‌بسا افراد بسیار زیادی به دلیل نداشتن علم و سواد بورسی، موجب نابودی سرمایه خود در بورس صعودی بوده‌اند.

بازار مسکن

بازار مسکن همواره با افزایش قیمت دلار رشد می‌کند و چنان چه در سال ۱۳۹۹ قیمت دلار افزایش یابد بازار مسکن نیز رشد خواهد کرد؛ اما مشکلی که در بازار مسکن به‌شدت با آن مواجه هستیم تقاضای کم در این بازار است و مشکلات عدیده اقتصادی مردم باعث شده است که کمتر کسی توان مالی برای خرید در این بازار را داشته باشد.

بنابراین حتی با رشد قیمت مسکن قدرت نقد شوندگی در این بازار پایین‌تر از بازارهای موازی است. اگر دولت در این بازار اقدامات خاصی را انجام ندهد و مشکل تقاضا حل نگردد نمی‌توان انتظار رشد بالا این بازار در سال ۱۳۹۹ را داشت.

بازار طلا

بازار طلا همواره یکی از جذاب‌ترین بازارها برای سرمایه گذاران، نه‌تنها در ایران بلکه در تمام دنیاست. شاید دلیل این جذابیت کم ریسک بودن بازار طلاست. برای رشد بازار طلا در سال ۱۳۹۹ نیز محرک‌هایی همچون افزایش قیمت دلار و افزایش تورم وجود دارد. از طرفی بازار آمریکا یک قطب مهم و تعیین‌کننده برای بازارهای جهانی است و با توجه به اینکه چند سال گذشته، بازار آمریکا شاهد رشد بی‌وقفه بوده است، پیش‌بینی‌ها حاکی از احتمال رکود این قطب اقتصادی در سال ۲۰۲۰ است که این موضوع نیز به افزایش استقبال از بازار طلا منجر می‌گردد. بسیاری از صندوق‌های سرمایه‌گذاری نیز با توجه به شرایط حال حاضر اقدام به خرید طلا می‌نمایند. بازار طلا برای کسانی که ریسک‌پذیری بالایی ندارند و همچنین اطلاعات اقتصادی بالایی ندارند بازار خوب و مطمئنی است.

شایان‌ذکر است که با توجه به اینکه خرید و فروش طلا و سکه در بازار فیزیکی مانند صرافی‌ها انجام می‌شود، گاهی اوقات به دلیل نوسانات شدید ایجادشده، صرافی‌ها از خرید یا فروش آن خودداری می‌کنند. در چنین شرایطی که می‌تواند کاهش نقد شوندگی این بازار را به دنبال داشته باشد، بهترین راه جایگزین، خرید و فروش طلا در بازار بورس است.

به‌منظور کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه خرید و فروش طلا در بازار بورس می‌توانید مقاله “چگونه در بورس طلا بخریم؟” را مطالعه نمایید.

بازار ارزهای دیجیتال

بازار ارز دیجیتال نسبت به بازارهایی که تاکنون به آن‌ها اشاره گردید جدید‌تر و پر ریسک تر است. سودهای اخیر در این بازار موجب شده بسیاری از سرمایه‌گذاران و حتی صندوق‌های سرمایه‌گذاری رو به ارزهای دیجیتال بیاورند. همین استقبال کثیر، موجب کاهش بی‌اعتمادی‌های گذشته به این بازار گشته است.

شناخته‌شده‌ترین ارز دیجیتال بیت کوین است که افزایش یا کاهش قیمت سایر ارزهای دیجیتال طی سال‌های گذشته وابسته و در جهت افزایش یا کاهش قیمت بیت‌کوین بوده است. با توجه به تأثیرپذیری قیمت بیت کوین از هالوینگ احتمالاً در سال ۲۰۲۰ شاهد رشد بازار ارزهای دیجیتال خواهیم بود. از طرفی کشورهای مهمی همچون آمریکا، آلمان و چین که قطب‌های بزرگ اقتصادی در دنیا هستند به سمت راه‌اندازی پلتفرم‌هایی برای استخراج ارزهای دیجیتال روی آورده‌اند. همین امر اعتماد به این ارزها را افزایش می‌دهد و موجب کشش سرمایه گذاران به این بازار می‌گردد.

سرمایه گذاری در بازار ارز دیجیتال همان‌طور که می‌تواند سود قابل‌توجهی به همراه داشته باشد، با زیان‌های سنگینی نیز همراه بوده است. به‌عنوان‌مثال بیت کوین که در آغاز، کار خود را در اکتبر سال ۲۰۰۹ با ۰.۷ سنت آغاز نمود در طی قریب به ۸ سال رشدی ۲۸ میلیون برابری را تجربه کرد و در دسامبر سال ۲۰۱۷ هر واحد آن به ۲۰.۰۰۰ دلار رسید. پس‌ازآن، قیمت بیت کوین کاهش یافت و تا سال ۲۰۱۸ هر واحد آن تا ۳.۱۲۵ دلار تنزل پیدا کرد. به همین دلیل است که سرمایه گذاری در این بازار به ریسک‌پذیری بسیار بالایی نیاز دارد و مناسب همه افراد نیست.

سخن آخر

هم‌اکنون ما در برهه‌ای از زمان قرار گرفته‌ایم که تورم شدید موجب کم‌ارزش شدن سرمایه ما گشته است و تنها با سرمایه‌گذاری می‌توانیم ارزش پول خود را حفظ نماییم.
بازارهای متعددی برای سرمایه گذاری وجود دارد، اما نکته بسیار مهم این است که ممکن است یک بازار سود بسیار زیادی را عاید سرمایه‌گذارانش نماید، اما لازم است بهترین بازار را متناسب با سطح سواد و دانش، ریسک‌پذیری، میزان سرمایه و شرایط دیگر انتخاب نمایید.

در این مقاله به بررسی چهار بازار مهم سرمایه‌گذاری پرداخته شد؛ بازار بورس، بازار مسکن، بازار طلا و بازار ارزهای دیجیتال.
با توجه به مطالبی که در مقاله اشاره گردید، بازار بورس به دلیل ورود نقدینگی زیاد و همچنین وجود تورم در کشور، در سال ۱۳۹۹ نیز می‌تواند بهترین بازار برای سرمایه گذاری باشد ؛ به‌شرط آنکه با علم و دانش و توجه به اتفاقات داخلی و خارجی اقدام به سرمایه گذاری شود. بازار مسکن نیز می‌تواند درصورتی‌که شاهد رشد دلار باشیم، رشد خوبی داشته باشد؛ به شرطی که دولت تمهیداتی برای افزایش قدرت خرید مردم بیندیشد.

بازار طلا نیز یک بازار کم ریسک و درصورتی‌که افزایش قیمت دلار می‌تواند یک محل امن و پرسود برای سرمایه‌گذاری شما باشد. در مقابل کم ریسک بودن بازار طلا، بازار ارزهای دیجیتال قرار دارد که به بازاری پرسود و جذاب،اما بسیار پر ریسک تبدیل شده است. استقبال ابرقدرت‌های اقتصادی دنیا از ارزهای دیجیتال موجب اعتماد مردم به این ارزها گشته و سرمایه گذاری در این بازار نیز می‌تواند منجر به سود برای کاربران گردد.

 

قصد یادگیری و پیشرفت در بورس را دارید؟

از صفر تا صد بورس را توسط بهترین اساتید آموزش ببینید. لطفاً برای کسب اطلاعات کامل‌تر، مشخصات خود را وارد نمایید تا با شما تماس بگیریم.

95 پاسخ به “بهترین بازار برای سرمایه گذاری در سال ۹۹ چیست؟”

 1. وحید گفت:

  سرمایه گذاریهای ثابت مثله صندوق ها خیلی خوبه و بدون دغدغه خیلی بهتر از بانکه

  ۵۰
 2. رزاق فانی گفت:

  بهترین سرمایه گذاری باتوجه به تورم بالا بازار بورس هست.باتوجه به ورود حجم نقدینگی بالا وتورم بالا در کشور امسال هم مطمئن ترین و پرسود ده ترین بازار'بازار سرمایه هست

  ۳۸
  • زمان گفت:

   در سال ۹۸ که گذشت بازار تلاطم زیادی داشت و همه بازار ها مثبت و بعضی ها خیلی بالا تر از حد انتظار عمل کردند صد در صد امسال یعنی سال ۹۹ نیز شاهد نوسانات بالا و قیمت های خیره کننده خواهیم بود.

   ۷
 3. mahdi گفت:

  سرمایه گذاریهای ثابت مثله صندوق ها خیلی خوبه و بدون دغدغه خیلی بهتر از بانکه

  ۱۲
 4. سلمان گفت:

  به نظر من با توجه به وضعیت اقتصادی کشور ، بورس و سهام بهترین گزینه س

  ۱۴
  • Mehran گفت:

   توی این روزا بنظرم سهامداری کنیم و سرریز کنیم توی منفی اضافی،
   مهمتر از همه هیجانی نشیم توی صف خرید

   ۱۱
  • احسان گفت:

   بله نظرتون درسته اما ی چیزی که هست باید با دانش کافی وارد بورس و سرمایه گذاری شد چون بدون دانش و خرید اشتباه باعث ضرر خود و دوستانی که اون سهام رو خریداری میکنن میشه و باعث میشه روند روبه منفی بره البته نظر بنده هستش . باتشکر موفق باشید .

   ۲
 5. Abozarboor گفت:

  باسلام
  بنظر من سرمایه گذاری در بازار بورس بهترین روشه چون
  سرمایه با تورم ارزش پولی خودشو حفظ میکنه.و با سرمایه اندک میشه در اقتصاد کشور شریک شدو چرخ کارخانه وتولید داخلی و از همه مهمتر کارگران کارخانه مشغول کار میشن.
  به امید روزهای بهتر

  ۱۸
 6. luigi گفت:

  واقعا با توجه به شرایط روز جامعه، کم ریسک ترین و پربازده ترین بازار لااقل تا انتخابات ۱۴۰۰ همین بازار سرمایه خواهد بود.

  ۷
 7. فریبازمانی گفت:

  واقعا بهترین بازار برای سرمایه گذاری همین بورسه ، ولی فقط با دید بلند مدت

  ۱۵
 8. آرش گفت:

  بازار بورس به مراتب ایمن تر و با دیدگاه علم شخصی انجام می گیرد

  ۹
 9. محمد گفت:

  بنظر من موندن پول توی خونه و بانک بزرگترین کار اشتباه ممکن هست،
  بهترین جا درحال حاضر بورس هستش.

  ۷
 10. محمد گفت:

  با توجه به نقدینگی بالایی که داره وارد بورس میشه، قطعا بهترین انتخابه

  ۵
 11. عصمت آروین گفت:

  سرمایه گذاری تو بورس خیلی خوبه چون به ادم اعتماد بنفس میده

  ۳
 12. رضا گفت:

  من نظرم همینه صندوق سرمایه گذاری بدون ریسک هستش

  ۴
 13. حسين گفت:

  بازار بورس خصوصا برای نسل جوان که پشتوانه مالی و فرصت های اشتغال کمی پیش رو دارند، خیلی جذاب.
  خیلی از دانشجوها رو دیدم که به بورس رو آوردند

  ۴
 14. امین گفت:

  بهترن بازار دارویی هست به نظر من البته خودرویی برای بلند مدت عالیه

  ۳
 15. محمد گفت:

  بهترین بازار خرید و فروش و معامله با پول هست
  هر چیزی ک بشه خرید و فروخت

  ۳
 16. محبوبه گفت:

  باسلام
  بنظر من سرمایه گذاری در بازار بورس بهترین گزینه است.با سرمایه اندک شروع میکنی و با ارتقاء دانش سرمایه هم اضافه میکنی.

  ۶
 17. Alibd گفت:

  سرمایه‌گذارای موفقیت‌آمیز نیاز به تمرکز دارد و برای تمرکز داشتن نیز باید بدانید چه چیز مهم است و چه چیزهایی مهم نیست. این آموزشها به شما کمک می‌کند موارد مهم سرمایه‌گذاری را بدانید. با تشکر از اساتید محترم آگاه.

  ۷
 18. حسین گفت:

  بورس ب دلیل اینکه سرمایه در بخش تولید و صنعت هزینه میشه ...مولده و تا حدی با کنترل بیشتر درآمد کاذب کمتری داره

  ۵
 19. علی گفت:

  در بازار بورس سود حاصل از سرمایه گذاری بسیار علمی تر و حساب شده تر و ایمن تر است .

  ۴
 20. Hamidreza گفت:

  با توجه به وضعیت کشور بورس بهترین جا برای سرمایه گذاری هست البته با ریسک بالا

  ۲
 21. Hamidreza گفت:

  با توجه به وضعیت کشور بورس بهترین جا برای سرمایه گذاری هست البته با ریسک بالا و رعایت حد ضرر و داشتن استراتژی معاملات می توانیم سود خوب و قابل قبولی داشته باشیم

  ۲
 22. Elias گفت:

  شناسایی سهمهای قوی، داشتن سبد متنوع و نوسان گیری در عین حال توجه به رشد میان مدت و بلند مدت سهم و صد البته صبر! و باقی ماندن در بازار بورس بجای سرمایه گذاری در بانک، مسکن ، خودرو یا ارز

  ۱
 23. محمد صادقی گفت:

  معاملاتی که با دولت هست از ضریب اطمینان بالایی برخورداره و البته سود تضمین شده هم داره

  ۱
 24. حسین گفت:

  امیدوارم مدیریت اصولی صورت بگیره و بورس پایدار بمونه

  ۲
 25. آرش علی پور گفت:

  با توجه به میزان بازدهی بازار سرمایه و صد البته با توجه به اینکه سرمایه گذاری در این بازار علاوه بر منفعت شخصی برای پیشرفت و توسعه اقتصاد کشور عزیزمان نیز مفید میباشد از نظر بنده بهترین بازار در سال ۱۳۹۸ بازار سرمایه میباشد.

  ۳
 26. علی گفت:

  توی کشورهایی که تورم زیاده ، بورس یکی از جاهای خوب برای سرمایه گذاری هست
  ما فکر میکنیم که سود میکنیم ولی در واقع داریم با توجه به تورم ، مانع بی ارزش شدم پولمون میشیم و ارزشش رو به روز نگه میداریم که این کار خیلی خیلی خوب و هوشمندانه است

  ۴
 27. علی گفت:

  بهترین سرمایه گذاری باتوجه به تورم بالا بازار بورس هست.باتوجه به ورود حجم نقدینگی بالا وتورم بالا در کشور امسال هم مطمئن ترین و پرسود ده ترین بازار'بازار سرمایه هست

  ۵
 28. مصطفی گفت:

  بورس و بازار سرمایه به نظر بهترین سرمایه گذاری هست

  ۵
 29. علی قربانی صدر گفت:

  سلام ، اگر آشنایی کافی نداشته باشیم ورود به این بازار هم خیلی خطرناکه ، لذا هر کس می خواهد وارد بازار سرمایه شود ، باید آموزشهای لازم را دیده ببیند.

  ۷
 30. حسن گفت:

  به نظر من صندوق های سرمایه گذاری گزینه کم ریسک و مناسبی محسوب میشه و بیش از دوسال هست در این بازار فعالیت میکنم.

  ۰
 31. اسماعیلی گفت:

  مطمینا همیشه بورس بهترین سرمایه گذارییه فقط باید تارگت درست قرار دهیم

  ۱
 32. ابوالفضل گفت:

  در سال ۹۹
  رشد های شارپی بخاطر حجم مبنا متوقف میشه
  و سهم های خوب راهشون رو خواهند رفت

  ۳
 33. س.م.ح گفت:

  سلام من دو ماهه کد گرفتم و با کمی مطالع و مشاوره تونستم سود خوبی داشته باشم. ممنون از کارگزای آگاه بابت فیلم های آموزشی خوبش.

  ۳
 34. nazanin گفت:

  در سال ۹۹ سهام رشد خوبی را دارد و میتوان ازاین بازار سود خوبی را گرفت و همچنین افراد زیادی را جذب این بازار کرد

  ۳
 35. امیر گفت:

  سلام
  مطمئن باشید با داشتن علم تحلیل تکنیکال وخرید سهام در قیمت و وقت مناسب
  سود های خوبی از این بازار بورس
  نصیبتان میشود.

  ۱
 36. رضا گفت:

  سلام اگرآموزش خریدوفروش سهام دیدی چه بهتراگه نه بامشورت کارشناسان فن وداشتن اعتمادبنفس وعجول نبودن درمعامله سرمایه گذاری بورس ازهمه بهتره درمرحله بعدصندوقها

  ۲
 37. خاكي گفت:

  به نظر من سرمايه گذاري توي سهام البته با اطلاعات و آگاهي كامل بهترينه

  ۰
 38. Ràmin گفت:

  با شناسایی سهام های قوی، داشتن سبد متنوع و نوسان گیری وبا توجه به رشد میان مدت و بلند مدت سهم وصبور بودن! و باقی ماندن در بازار بورس بجای سرمایه گذاری دربازارهای دیگه

  ۰
 39. داود گفت:

  با تحلیل خرید کنیم بورس بهترین جا بدای سرمایه گذاریه

  ۰
 40. محمدرضا گفت:

  به نظر من با توجه به شرایط فعلی کشور و شرایظ اقتصادی همین بازار بورس فعلا بهترین مکان برای سرمایه گذاری هست ولی باید با مطالعه و آگاهی اقدام کرد

  ۰
 41. امین جوکار گفت:

  سلام:
  بنظر من باید بیشتر در رسانه ها در مورد بورس صحبت بشه علاوه بر سودی که میتونه برای سرمایه گزارها داشته باشه برای رشد اقتصاد کشور هم بورس موتور محرکه هست.

  ۱
 42. محمدرضا گفت:

  با توجه به شرایط فعلی کشور و شرایظ اقتصادی همین بازار بورس فعلا بهترین مکان برای سرمایه گذاری هست ولی باید با مطالعه و آگاهی اقدام کرد

  ۰
 43. فاطمه گفت:

  سلام
  من تو صندوق طلا سرمایه گذاری کردم
  خیلی راضی هستم
  کم ریسک با بازده خوب

  ۲
 44. mahin گفت:

  باسلام اگه هسته معاملات درس کنن خیلی کمک میکنه که با اگاهی کاملتر خرید و فروش صورت بگیره و اطمینان بیشتری صورت میگیره

  ۰
 45. Mojtaba گفت:

  با سلا.دوستان در حال حاضر چه سهامی برا خرید خوبه ؟

  ۰
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   با عضویت در سایت همفکران می توانید از خدمات مشاوره ای کارگزاری بهره مند شوید.
   سیگنال‌های همفکران در قالب دو مطلب ارائه می گردد: "سبد پیشنهادی همفکران" و "سیگنال های معاملاتی همفکران"
   برای اطلاعات بیشتر درساعات اداری با شماره ۰۲۱۴۱۷۹۲۰۰۰ داخلی ۷ تماس حاصل فرمایید

   ۰
 46. علیرضا گفت:

  بورس و بازار سرمایه به نظر بهترین سرمایه گذاری هست

  ۲
 47. امیر گفت:

  سلام من سه ماهه کد گرفتم و با کمی مطالع و مشاوره تونستم سود خوبی داشته باشم. ممنون از کارگزای آگاه بابت فیلم های آموزشی خوبش.

  ۲
 48. یوسف گفت:

  یهترین سرمایه گذاری ، ایجاد سبد سرمایه گذاری متنوع میباشد. تجمیع سرمایه در یک بخش درست نیست.

  ۴
 49. احسان اله مشاهیری گفت:

  بسیار عالی با تعدد نقاط سرمایه گذاری باعث حفظ سرمایه میشه و این ویزگی عالی هست

  ۰
 50. بالازاده گفت:

  همه ی سرمایه رو در یک بازار قرار ندهیم،البته که بازار بورس و اوراق بهادار بهترین بازار و پربازده ترین بازار با صبر و گذر زمان است.

  ۱
 51. علی قلیزاده گفت:

  ورود به بازار بورس با داشتن دید و علم کافی میتونه خوب باشه حتی با سرمایه کم

  ۴
 52. کرباسی گفت:

  سلام بهترین سرمایه گزاری صرف وقت برای آموزش و مطالعه و سپس خرید و فروش در زمان مناسب هست

  ۰
 53. پوریا گفت:

  فعالیت در بورس اوراق بهادار در صورتی که همراه با آموزش و اطلاعات باشه بهترین گزینس

  ۰
 54. فاطمه گفت:

  بازار بورس اگه وارد باشی عالیه ،شغل دوم درامد اول

  ۵
 55. محسن لک گفت:

  بهترین بازار بدون شک امسال بورس خواهد بود .با توجه به ورود نقدینگی.

  ۰
 56. یعقوب پورجعفری گفت:

  بورس از جمله کم ریسک ترین جاها برای سرمایه گزای هست همچنین کمک کننده به اقتصاد کشور

  ۰
 57. محمد گفت:

  بورس یکی از راه هایی است که بدون سرمایه زیاد میتوان سرمایه کلان برای خود ایجاد کند.

  ۲
 58. امید مقدم گفت:

  به نظر من بهترین راهکار اینه که در دو بازار سرمایه گذاری بشه
  همونطور که در بورس ما کل پول رو یک سهم نمیخریم بهتره که کل سرمایه رو در یک بازار وارد نکنیم

  به نظر شخصه بعد از بازار بورس بهترین بازار برای سرمایه گذاری دلار هست من در هر دوی این بازارها سرمایه گذاری کردم ولی بیشتر سرمایه در بازار بورس هستش

  برای همه موفقیت آرزو میکنم

  ۲
 59. saras گفت:

  ورود به هر بازار نیازمند دانش و تحلیل درست است.و کسانی که با دانش وارد بازار بورس میشوند هر بازار دیگر را میتوانند به درستی تحلیل کنند.

  ۲
 60. رضا گفت:

  البته که بورس بهترین جا واسه سرمایه گذاریه بشرط اینکه دانشش رو داشته باشی

  ۳
 61. علی گفت:

  از نظر بنده بازار بورس بازار ریسکیست قبل از ورود به این بازار باید آموزش های لازم در این باره را فراگرفت

  ۲
 62. خلیل مهری گفت:

  اگر علاقمند و اهل تلاش و مطالعه باشی و قوانین خرید و فروش را بدانی به نظر من بورس هم سواد اقتصادی و هم درآمد سرمایه را افزایش میدهد و بهترین محل برای سرمایه گذاری است.

  ۱
 63. AHMAD گفت:

  توی این روزا بنظرم سهامداری کنیم و سرریز کنیم توی منفی اضافی،
  مهمتر از همه هیجانی نشیم توی صف خرید

  ۵
 64. سید هادی موسوی گفت:

  با وجود کرونا، میشه گفت یکی از بهترین بازارها بورس هست. که هم امنیت دارد و هم از هر کجا می توان در بورس فعالیت داشت.

  ۱
 65. سجاد گفت:

  سلام نتایجی که امسال ارسال شده مشخص شده که کمترین درصد های سود نمادهای بورسی از درصد تورم بیشتر بوده

  ۳
 66. maryam گفت:

  با توجه به این روزهای کشور مسلما بهترین گزینه میتونه بورس باشه. و بسیار کم ریسک تر از بقیه میتونه صندوقهای سرمایه گذاری باشه.

  ۳
 67. علی گفت:

  بازار طلا برای اونایی که علم تکنیکال و بنیادی رو بلد نیستن میتونه خیلی پر سود تر از بورس باشه مخصوصا تو این برهه از زمان...ولی اگر وارد بورسس بشن ممکنه پولشون رو نابود کنن

  ۲
 68. کامران گفت:

  لذتی که تو بورس هست تو هیچ کدوم نیست
  حتی اگر ریسکش بیشتر باشه

  ۳
 69. محمد گفت:

  باسلام به نظربنده اگربا دانش لازم معامله گری وارد بورس شده وسود بی پایان ببرید.پرسودباشیدهمگی انشاالله

  ۱
 70. محمد گفت:

  باسلام به نظربنده بورس بهترین وارزنده ترین است به شرطی که ۱ دانش بازارهای مالی۲ سرمایه ای که مازادباشد.۳ طمع را کنترل کرده وحدضرررارعایت کنیم

  ۲
 71. حسن گفت:

  بهترین کار تشکیل سبدی از طلا ، ارز و سهام و سایر انواع دارایی هاست.
  حال بسته به شرایط میتوان سهم یکی از این بخش ها را در سبد افزایش یا کاهش داد ولی نه به بیش از ۴۰ درصد ارزش کل داراییها!!
  حفظ سرمایه اولین کاریست که باید انجام دهیم.

  ۴
 72. Khodakarami گفت:

  صندوقها و طلا حتما باید امسال مورد نظر باشند در کنار سهم‌هایی با بنیاد قوی

  ۵
 73. علی گفت:

  سرمایه گذاری در بورس و خرید و فروش سهام نسبت به سود ثابت جذابیت های خودشو داره ب نظرم این ادمو بیشتر رشد میده تا اینکه بری یه پولی بزاری ی جا و هر چند وقت یه سود ثابت بهت بدن و امسال هم برای بورس سال خوبی ب نظر میاد به امید موفیقت همه دوستان

  ۳
 74. ابوالفضل گفت:

  دوستان چون شنیدید بورس خوبه همینجوری با پای برهنه نپرین توش!
  بورس همانطور که سودده است می‌تونه شما را بیچاره کنه
  برای کسانی که سواد بورسی ندارن اکیدا توصیه می کنم مستقیما سهام نخرید
  خرید سهام نیاز به تحلیل تکنیکال و بنیادی داره، نیاز به استراتژی معاملاتی داره، نیاز به مدیریت ریسک و پرتفو داره، نیاز به حد سود و حد ضرر داره
  اگر به بورس علاقه مندید و سواد لازم را ندارید پیشنهاد میشود در صندوق های سرمایه گذاری بورسی و etf بورسی با دید حداقل ۶ ماهه سرمایه گذاری کنید
  عرضه های اولیه هم شرکت کنید
  اگر پول بالای یک میلیارد دارید بدید سبدگردان
  اگر واقعا علاقه به سرمایه‌گذاری مستقیم دارید حتما از سایت های مشاور مجوز دار استفاده کنید ولی بازهم ریسکی است

  سپاس

  ۹
 75. بهرامي گفت:

  به نظر من در این وضعیت که ما در آن قرار داریم و با توجه به لزوم دوری کاری بورس به عنوان بهترین گزینه برای سرمایه گذاری است

  ۵
 76. محمدجواد محبوبی گفت:

  در حال حاضر با توجه به قیمت سنگین مسکن و راکد بودن مشاغل آزاد بهترین سرمایه گذاری هرچند با ریسک، بورسه البته که این بازار هم علم خودشو نیاز داره و باید چه خریدار و چه فروشنده علم پویا روی مسائل تکنیکال و بنیادی داشته باشن تا بتونن درصد ریسک حاصل از معاملات رو کاهش بدن و بیشتر از بازار های هم سطح خود درآمد کسب کنن

  ۵
 77. MARYAM گفت:

  بازارهای متعددی برای سرمایه گذاری وجود دارد، اما نکته بسیار مهم این است که ممکن است یک بازار سود بسیار زیادی را عاید سرمایه‌گذارانش نماید، اما لازم است بهترین بازار را متناسب با سطح سواد و دانش، ریسک‌پذیری، میزان سرمایه و شرایط دیگر انتخاب نمایید.

  چقدر این خوووب بود ایکاش همه توجه کنن

  ۲
 78. ایمان گفت:

  بهترین بازار بورس و صندوق های سرمایه گذاری هست

  ۳
 79. علی بهجتی گفت:

  سلام
  بنظر بنده در صورت داشتن آموزش کافی، بورس بمراتب بهتر از سایر بازارهای مالی است.

  ۵
 80. فرهاد گفت:

  طبق تحلیل های بعمل آمده ودرشرایط فعلی جامعه بهترین بازار برای سرمایه گذاری بازاربورس است.

  ۳
 81. کامران گفت:

  امسال هم عرضه اولیه های زیادی در بورس داریم هم حمایت بیشتر از بورس داریم هم با شاخص یک میلیونی رو به رو خواهیم شد امسال خیلی سال خوبی برای بورس خواهد بود.

  ۲
 82. حسین گفت:

  با توجه به حجم ورود نقدینگی به بازار سرمایه در چند ماه اخیر و شعار سال بعنوان "جهش تولید" وهمچنین حمایت دولت، یکی از کم ریسک ترین بازارها سرمایه گذاری در بازار سرمایه است.

  ۲
 83. یاسر رستمی گفت:

  باسلام
  بنظر من بازار بورس به مراتب نسبت به بازارهای دیگر از ضریب ریسک کمتر و شرایط ایمن تر در حفظ سرمایه و با دیدگاه علم شخصی انجام خود صورت می گیرد.

  ۳
 84. فرشید گفت:

  به نظر من خوبیه بورس به اینه که در کنار سرمایه گذاری به اقتصاد کشور هم کمک میکنی!بهترین سرمایه گذاری بورسه!

  ۷
 85. احسان گفت:

  خرید فیزیکی طلا به تورم و فعالیت های سوداگرانه دامن می زنه
  من از طریق بورس سهام طلا خریدم و سوددهی خوبی داشت

  ۰
 86. محبوب گفت:

  سلام.با یادگیری و آموزش، سهامداری با دید بلند مدت میتونه سود خوبی نسبت به بقیه بازارها داشته باشه.

  ۰
 87. حجازی گفت:

  با توجه به مطالبی که در مقاله ذکر شد اعم از:
  ۱.ورود نقدینگی زیاد در سال ۹۸
  ۲.وجود تورم در کشور
  ۳.سود دهی زیاد نسبت به زمان در مقایسه با بازاهای موازی دیگر (البته به شرط داشتن علم کافی و تجربه)
  بازار بورس در سال ۱۳۹۹ نیز می‌تواند بهترین بازار برای سرمایه گذاری باشد؛
  البته باید به این نکته توجه کرد که اتفاقات داخلی و خارجی نیز باید در کنار علم و تجربه قرار بگیرد.

  ۰
 88. djawad گفت:

  به شرط داشتن اطلاعات کافی و هدف معقول بورس بهتریت سرمایه گذاری هست

  ۰

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عدد را وارد کنید: