۸ بهانه رایج جوانان برای عدم سرمایه‌گذاری

 • ۱۶ دی ۱۳۹۵
 • آگاه
 • ۵۷ نظر
 • ۶۵۲۷ مشاهده
بهانه های سرمایه گذاری

انسان‌ها بطور طبیعی برای ممانعت از انجام کاری، بهانه تراشی می‌کنند و به این طریق می‌خواهند تصمیم غلط‌شان را منطقی جلوه دهند. سرمایه‌گذاری نیز از دید خیلی از افراد یک کار پرزحمت، پیچیده و همیشه پر ریسک است و باید آنرا به افراد حرفه‌ای واگذار کرد. خیلی آسان است که شخص کاملا از سرمایه‌گذاری دوری کند تا اینکه بخواهد با آن روبرو شود. برای شروع سرمایه‌گذاری در جوانی هیچ استثنایی وجود ندارد و نباید تصورات غلط مانند اینکه سرمایه‌گذاری برای افراد میان‌سال و مسن است و یا باید به افراد حرفه‌ای واگذار شود مانع از این گردد که جوانان سرمایه‌گذاری را کنار بگذارند. در این مطلب از بلاگ بآشگاه مشتریان کارگزاری آگاه، ۶ مورد از تصورات غلط که معمولا بهانه‌ایست برای تاخیر یا خودداری از سرمایه‌گذاری را باهم بررسی می‌کنیم.

 

بهانه های سرمایه گذاری

 

۱ – پول و سرمایه کافی ندارم

درست است که جوانان معمولا با قرض‌ها و هزینه‌هایی مانند قسط خرید خودرو، شهریه دانشگاه و تحصیلات و هزینه‌های دیگر دست و پنجه نرم می‌کنند، اما بسیاری نیز هستند که ماهیانه حداقل مقدار کمی (حتی چندصدهزار تومان) را برای سرمایه‌گذاری یا برای روز مبادا کنار می‌گذارند.
سرمایه‌گذاری با خرید اوراق مشارکت، صندوق‌های سرمایه‌گذاری و سهام بنیادی که دارای سود نقدی مناسب است می‌تواند در طول زمان رشد کند مخصوصا زمانی که ماهانه به سرمایه اصلی افزوده شود. قدرت سود مرکب یک فرصت طلائی برای سرمایه‌گذاران جوان است، زیرا سال‌های زیادی پیش‌رو دارند و سود مرکب نیز طی سالیان متمادی خود را نشان می‌دهد. ( سود مرکب بطور ساده به این معنی است که سودهایی که از سرمایه‌گذاری‌تان بدست می‌آورید برایتان سود خواهد داشت و سودهایتان سود خواهند ساخت و روی هم انباشته می‌شوند)
در نظر داشته باشید که برای سرمایه‌گذاری مبالغ بالایی نیاز نیست، برای خرید سهام حداقل ۱۰۲ هزارتومان، خرید اوراق مشارکت یا واحدهای صندوق سرمایه‌گذاری معمولا فقط ۱ میلیون تومان نیاز است.

۲ – هیچ‌چیز درباره سرمایه‌گذاری نمی‌دانم

عدم آگاهی و دانش بهانه‌ای موجه برای اجتناب از سرمایه‌گذاری نیست. سرمایه‌گذاران جوان سالهای زیادی برای مطالعه و یادگیری و توسعه مهارت‌های سرمایه‌گذاری در اختیار دارند. اطلاعات ارزشمندی برای جوانان طرفدار تکنولوژی وجود دارد، از جمله اپلیکیشن‌ها، وب‌سایت‌ها، وبینارها، شبکه‌های اجتماعی و بسیاری از ابزارهای معاملاتی و تحلیلی که بخش عظیمی از آنها تقریبا بدون هزینه و رایگان است. در حوزه بورس و سرمایه‌گذاری می‌توانید فیلم‌های آموزشی بورس را در بلاگ بآشگاه مشتریان کارگزاری آگاه مشاهده کنید.

۳ – سرمایه‌ام را از دست می‌دهم

بسیاری از جوانان از بحران‌های اقتصادی و نتیجه سرمایه‌گذاری بدون دانش باخبر هستند و این چیز خوبیست. قبول داریم که سرمایه‌گذاری دارای ریسک است اما این ریسک می‌تواند مدیریت شود و فعالیتی که برای یک شخص دارای ریسک بسیار است ممکن است برای شخص دیگری ریسک بسیار جزئی و اندکی داشته باشد و این میزان ریسک بستگی به مهارت دارد. (درباره کاهش ریسک معاملات این مطب را بخوانید)
همانطور که وارن بافت، سرمایه‌گذار مشهور می‌گوید “ریسک از جایی ناشی می‌شود که ندانید دارید چکار می‌کنید”. پس یک راه این است که اطلاعات‌تان را افزایش دهید و دانسته‌هایی که نیاز است را بدانید. همچنین، کسانی که تحمل ریسک بالایی را ندارند می‌توانند از گزینه‌های کم‌ریسک‌تری مانند صندوق‌های سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت، اوراق مشارکت و اوراق مشابه که سودهای تضمین شده و ثابت دارند استفاده کنند.

۴ – هنوز برای سرمایه‌گذاری زود است

سرمایه‌گذاران جوان نسبت به افراد مسن‌تر با مقدار کمتری سرمایه، در طول زمان بیشتر از افراد پیر می‌توانند ثروت بیندوزند و شور و انرژی جوانی و سایر عوامل در جوانان می‌تواند باعث موفقیت آنها شود. کسب سود بیشتر در طول زمان، به خاطر قدرت سود مرکب است که ذکر کردیم در درازمدت رشد می‌کند.

قدرت سود مرکب را در دو مثال زیر ببینید

مورد اول: اگر شما در سن ۳۵ سالگی با ۵ میلیون تومان شروع به سرمایه‌گذاری کنید و ۲۰ درصد سود  در آخر سال بدست آورید، در سن ۵۵ سالگی ۱۸۶,۶۸۸,۰۰۰ تومان ( صد و هشتاد و شش میلیون و ششصد و هشتاد و هشت هزار تومان) سود خواهید داشت. (کل سرمایه به ۱۹۱,۶۸۸,۰۰۰ تومان می‌رسد)

مورد دوم: اگر شما در سن ۲۵ سالگی با ۵ میلیون تومان شروع به سرمایه‌گذاری کنید و سالیانه ۲۰ درصد سود بدست آورید، در سن ۵۵ سالگی ۱,۱۸۱,۸۸۱,۵۶۹ تومان ( یک میلیارد و یکصد و هشتاد و یک میلیون و هشتصد و هشتاد و یک هزار و پانصد و شصت و نه تومان) سود خواهید داشت! (کل سرمایه به ۱,۱۸۶,۸۸۱,۵۶۹ تومان می‌رسد)
حال به تفاوت زودتر شروع کردن و دیرتر شروع کردن پی می‌برید اینطور نیست؟سرمایه گذار جوان و تازه وارد

۵ – سرمایه‌گذاری فقط برای افراد مسن است

برخلاف برخی رسانه‌ها که سرمایه‌گذاران را افرادی با سن بالا، تشنه قدرت و اغلب طماع برای بدست آوردن پول و ثروت نشان می‌دهد، بیشتر سرمایه‌گذاران افرادی معمولی هستند که در بین آنها افراد پیر و جوان با سرمایه‌های مختلف وجود دارد.
اغلب ما می‌شنویم که “برای سرمایه‌گذاری هیچ‌وقت دیر نیست”، به نظر می‌رسد مخالف این جمله نیز صدق کند : هیچ زمانی برای شروع سرمایه‌گذاری زود نیست. ( اولین قدم سرمایه‌گذاری در بورس دریافت کد بورسی است. اطلاعات بیشتر را اینجا بخوانید )

۶ – مستمری بازنشستگی برای من کافیست

اگر به فکر این هستید که با مستمری بازنشستگی که قرار است به شما تعلق گیرد می‌توانید سال‌های پیری را به خوبی و خوشی بگذارید بهتر است در محاسبات خود تجدیدنظر کنید!  بسیار مشکل است که سال‌های آتی را پیش‌بینی کرد و بسیاری از سرمایه‌گذاران یادگرفته‌اند که تنها به بیمه و مستمری بازنشستگی خود تکیه نکنند. سرمایه‌گذاری در جوانی و متنوع‌سازی در سبد دارایی‌هایتان یکی از بهترین راه‌هایی است که امنیت مالی را برای سال‌های آینده را افزایش می‌دهد.

۷ – سرمایه‌گذاری زمان‌بر است

این عقیده تا حدودی درست است اما بستگی به نوع سرمایه‌گذاری و اهداف شما دارد. اگر شما قصد دارید یک سرمایه‌گذار و معامله‌گر تمام‌وقت در بورس باشید می‌بایست به اندازه یک شغل اصلی روی آن زمان صرف کنید.
در مطلب مقایسه اوراق مشارکت یا سهام نیز ذکر کردیم که اگر قصد دارید اوراق مشارکت یا سهام برای طولانی‌مدت خریداری کنید شاید در طول یک‌ماه فقط به چندساعت زمان برای پیگیری و بررسی نیاز داشته باشید.

۸ – باید سبک زندگی‌ام را کاملا تغییر دهم

نگرشی در بین بیشتر جوانان وجود دارد که اگر بخواهند سرمایه‌گذاری کنند، زندگی آنها صرف این خواهد شد که در خانه بنشینند و به صفحه مانیتور برای چک کردن اخبار، تحلیل‌ها و قیمت سهام و یا پرتفوی‌شان زل بزنند در حالیکه دوستان‌شان در حال تفریح و مسافرت هستند.
تغییر بزرگی نیاز نیست و بهتر است با تغییرات کوچک شروع کنید. حتی اگر شما مجبور شوید سبک زندگی‌تان را تغییر دهید و برای سرمایه‌گذاری از مخارج‌تان بکاهید، در درازمدت چیزهای خوبی بدست می‌آورید که ارزش این تغییر را خواهد داشت. در واقع اگر شما باهوش باشید، هم می‌توانید با یک بودجه محدود، از زندگی خود به خوبی لذت ببرید و سرمایه‌گذاری نیز انجام دهید.

برای ثبت نام در دوره مبانی سرمایه گذاری موفق در بورس کلیک نمایید:

نتیجه‌گیری

جوانان ۲۰ تا ۳۰ ساله اغلب دارای حواس‌پرتی‌های بسیاری هستند که باعث می‌شود گذاشتن زمانی برای فکر کردن در مورد سرمایه‌گذاری برای آنها مشکل باشد. علاوه بر سرگرم بودن با دوستان، شغل و سرگرمی‌ها، این گروه سنی اغلب با بدهی‌های مختلفی که برخی از آنها بیهوده است خود را درگیر کرده‌اند بطوری که سرمایه‌گذاری را به عنوان فعالیتی می‌بینند که باید به تعویق انداخته شود.
آنهایی که زودتر شروع به یادگیری و تحقیق برای سرمایه‌گذاری می‌کنند نسبت به افرادی که منتظر زمان مناسب هستند، منفعت بیشتری می‌برند. شما نیز می‌توانید قدم‌های کوچکی برای یک آینده مالی بهتر بردارید، مطمئنا بابت تصمیماتی که گرفته‌اید بعدا از خود تشکر خواهید کرد. این قدم‌های کوچک می‌تواند نخریدن نوشیدنی روزانه، آوردن ناهار از خانه به محل کار، مقاومت در مقابل خرید گوشی موبایل جدید، و عدم خرید لباسی که به آن نیاز ندارید و چیزهای غیرضروری دیگر باشد تا بتوانید سرمایه بیشتری برای سرمایه‌گذاری جمع‌آوری کنید.
بعد از اینکه سرمایه‌تان رشد کرد در آن زمان می‌توانید با امکانات بهتر در زندگی، گوشی موبایل جدیدتر و لباس و وسایل شیک‌تر به خودتان جایزه دهید. فراموش نکنید بهره‌مند شدن از قدرت سود مرکب یکی از این منافع بزرگ شروع سرمایه‌گذاری در جوانی است و با مثالی که در مورد آن زده شد کاملا این موضوع را درک کردید. شما خواننده گرامی نیز اگر شما نیز تجربه‌ای دارید که در این زمینه مفید است، با ما و خوانندگان بلاگ بآشگاه مشتریان کارگزاری آگاه در میان بگذارید.

قصد یادگیری و پیشرفت در بورس را دارید؟

از صفر تا صد بورس را توسط بهترین اساتید آموزش ببینید. لطفاً برای کسب اطلاعات کامل‌تر، مشخصات خود را وارد نمایید تا با شما تماس بگیریم.

57 پاسخ به “۸ بهانه رایج جوانان برای عدم سرمایه‌گذاری”

 1. dez00098 گفت:

  در ضمن جوانان این رو بدونن که بدون در نظر گرفتن آینده و سرمایه گذاری برای آینده مطمینا با مشکل روبرو خواهند شد.

  ۱
 2. agah02772 گفت:

  سلام
  (مورد اول: اگر شما در سن ۳۵ سالگی با ۵ میلیون تومان شروع به سرمایه‌گذاری کنید و ۲۰ درصد سود در آخر سال بدست آورید، در سن ۵۵ سالگی ۱۸۶,۶۸۸,۰۰۰ تومان ( صد و هشتاد و شش میلیون و ششصد و هشتاد و هشت هزار تومان) سرمایه خواهید داشت.

  مورد دوم: اگر شما در سن ۲۵ سالگی با ۵ میلیون تومان شروع به سرمایه‌گذاری کنید و سالیانه ۲۰ درصد سود بدست آورید، در سن ۵۵ سالگی ۱,۱۸۱,۸۸۱,۵۶۹ تومان ( یک میلیارد و یکصد و هشتاد و یک میلیون و هشتصد و هشتاد و یک هزار و پانصد و شصت و نه تومان) سرمایه خواهید داشت!
  حال به تفاوت زودتر شروع کردن و دیرتر شروع کردن پی می‌برید اینطور نیست)

  یه سوال در مورد این متن داشتم به صورت واضح تر تو ضیح بدید؟ خیلی گنگ
  چه سهم یا اوراقی خریداری شود که در سن ۵۵ سالگی به این مبلغ برسم؟! اصلان شدنی هست

  فرمولی در مورد سود مرکب وجود دارد؟

  ۱
  • Agah گفت:

   سلام دوست عزیز
   در حال حاضر اوراق مشارکت هایی در بورس عرضه شدند که سود تضمینی ۲۰ درصد سالیانه رو دارند.
   فرمول سود مرکب بصورت زیر است:

   که در این فرمول؛

   A = مقدار سود کسب شده در سرمایه گذاری

   p = سرمایه اولیه

   r = میزان سود سالیانه (به صورت رقم اعشار)

   n = تعداد دفعاتی که سود در طول سال مرکب میشه

   t = تعداد سالهایی که سرمایه گذاری طول میکشه

   طبق مثالی که در مطلب نوشتیم ذکر کردیم که ۵ میلیون تومان با سود سالیانه ۲۰ درصد به مدت ۳۰ سال (۲۵ سالگی تا ۵۵ سالگی).

   بنابراین داریم:
   p=5000000
   r=0.20
   n=1
   t=30
   که اگه در فرمول فوق جایگذاری کنیم خواهیم داشت:

   اگه پاسخ معادله بالا رو حساب کنیم دقیقا به رقم ۱۱۸۱۸۸۱۵۶۸٫۹۹۸۸۴۹۰۳۱۵ میرسم که چون رقم اعشار به عدد ۱ خیلی نزدیک بود ما رقم ۱,۱۸۱,۸۸۱,۵۶۹ رو نوشتیم. امیدوارم که پاسخ رو دریافت کرده باشید.

   ۳
 3. 57435 گفت:

  واقعا همینطور است < باید تو دیدگاهامون تجدید نظر کنیم

  ۰
 4. agah21981 گفت:

  بازم مثل همیشه بسیار عالی بود
  جوان های ما اگر یه مقدار خود باوری پیدا کنند استعداد انجام هر کاری رو ندارند

  ۰
 5. agah10746 گفت:

  سلام
  فقط اومدم از مجموعه موفق آگاه تشکر کنم بابت هدیه تولدم. واقعا آگاه همواره دنبال هر بهانه ای هست تا بهمون امتیاز بده.
  دم تون گرم، تن تون سالم

  ۰
 6. n15476 گفت:

  سلام
  واقعاً همین طور هست بلکه می بایست به این نکته راهم متذکر شد که اکثر جوانان ما در این برهه زمانی به تنها چیزی که فکر نمی کنند سرمایه گذاری و آینده نگری هست ولی میتوان با آموزش دادن به آنها مسیر زندگیشان را تغییر داد.
  متشکر

  ۰
 7. davodm65 گفت:

  سلام
  مطلب بسیار جالبی ارائه دادید .مطالب بسیار منسجم و هدفمند هستند. آیا میتوان سر فصلهایی اکادمیک انتخاب کرده و به صورت حرفه ای به آنها پرداخته و در آخر حتی مدرک هم ارائه دهید ؟
  باتشکر

  ۰
 8. maryamsoleimani1993@gmail.com گفت:

  مطالبی که گفتید خیلی واقعیه و در گذشته بهانه های خود من هم بوده . ولی سرمایه گذاری و به فکر اینده بودن را باید از کودکی و یا حداقل از نوجوانی یاد گرفت تا جزئی از رفتار شخص شود.

  ۰
 9. agah18133 گفت:

  باسلام.
  درکشورهای پیشرفته اروپایی تو مدارسشون سرمایه گذاری تو بورس رو آموزش میدن ودیدشون ونسبت به بازرسرمایه ازبچگی بازمیکنن.ولی متاسفانه تو کشورما اینجوری نیست .واین یککارریشه ای است که ملت ما بافرهنگ سرمایه گذاری آشنا شوند.
  یکی هم اینکه به نظرم اطلاع رسانی سازمان بورس در زمینه جذب مشتری خوب نیست.

  ۰
 10. dadkhah11249 گفت:

  سلام . مطلبتون خیلی برام جالب بود . همین امروز پسرمو تشویق میکنم با پس انداز اندکش شروع کنه . ممنون

  ۰
 11. zahra گفت:

  با سلام و تشکر از مطالب مفیدتون ،،،،کاش توی مدارس ابتدایی ،درسی در مورد پس انداز جا داده بشه و در دوره های بالاتر نمونه های سرمایه گذاری گنجانده بشه ،،،،حتی در درسی که موسسه ی بیمه توضیح داده شده ،در مورد سرمایه گذاریهای بیمه ،مثل بیمه عمر و ....توضیحی داده نشده .....در صورت امکان به وزارتخانه ،پیشنهاد داده بشه

  ۰
 12. agah09422 گفت:

  با سلام و احترام در تایید مطالب بالا
  کتاب اثر مرکب نوشته دارن هاردی انتشارات نسل نو اندیش
  را حتما مطالعه کنید چون زندگی خیلی ها باهاش دگرگون و موفق تر شده.
  مطالب سایت بسیار روان و ارزنده است.
  سپاسگزارم

  ۰
 13. agah04971 گفت:

  باسلام چطور بعضی از تحلیل گران میگن که بورس نمیتونه شغل اول باشه و باید اون رو به عنوان شغل دوم حساب کرد؟

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام
   دوست گرامی؛ تحلیلگران عمدتا سرمایه‌گذاری در بورس را بعنوان شغل دوم پیشنهاد می کنند زیرا حصول نتیجه سرمایه‌گذاری در سهام نیاز به سپری شدن زمان دارد و نیز همواره با عدم قطعیت مواجه است.
   لذا بهتر است افراد درآمدی ثابت و مشخص، جهت تامین نیازهای روزمره داشته باشند.

   ۰
 14. rezazahedi2219@gmail.com گفت:

  به نظر من سرمایه گذاری برای اینده رو والدین از سنین کم به فرزندانشون اموزش بدن، چون واقعا یک روز هم سرمایه گذاری عقب افتاده بشه باز هم دیره

  ۰
 15. Mahdieh گفت:

  سلام به همه
  باید خدمتتون عرض کنم که بورس جای مناسبی جهت کسب درآمد هستش به شرطی که قبلش آموزش کافی وجود داشته باشه و شخص بخواد که پیشرفت کنه و مثل یک دانشجو وقت بذاره.

  ۰
 16. فاطمه گفت:

  واقعا جالب بود کاش این اطلاعات و زودتر داشتم.همیشه فکر میکردم انسان باید سرمایه دار به دنیا بیاد.

  ۰
 17. agah05916 گفت:

  خیلی جالب بود . گزینه ی ۱ هم که شرح حال من بود

  ۰
 18. ema09788 گفت:

  روحیه ریسک پذیری بالایی می خواهد این بورس ایران

  ۰
 19. agah01796 گفت:

  سلامدرقسمت ۴ هنوز برای سرمایه گذاری زود است
  خط اول افراد جوان کمتر از افراد مسن سرمایه وارد کنند (تا اینجا مشکلی نیست ) تا بتونند بیشتر از افراد پیر سود بدست اورند
  (بنظر من بهم ربط ندارد)

  ۰
 20. agah1001810018 گفت:

  سلام واقعا همین طور که نوشتید است و من هم به خاطر همین دلایل یکسال طول کشید تا به سرمایه گذاری در بورس وارد شوم وخدارو شکر الان واردشدم

  ۰
 21. khaghani گفت:

  با سلام و خسته نباشید خواستم چند تا کتاب پرکاربرد راجب اموزش بورس معرفی کنین ممنون میشم

  ۰
 22. ema09788 گفت:

  کسانی که جرات ریسک کردن و قدرت صبر کردن را ندارند در بورس بیشتر ضرر میکنند تا سود

  ۰
 23. agah19482 گفت:

  ولی به نظرم بخش سرمایه/نداشتن پول خیلی مهمه 🙂
  از یه طرف کار میکنی پول درست حسابی بهت نمیدن، از یه طرف علمشو نداری اول، کلاس ها هم گرون
  خلاصه تا راه بیفتی خیلی باید بدویی

  مال من خیلی کند پیش میره ولی میره
  امیدوارم بتونم خوب پیشرفت کنم و با اگاهی جلو برم وگرنه بدبخت میشم 🙂

  ۰
 24. agah28775 گفت:

  با سلام
  آیا افرادی که به سن قانونی نرسیده اند(زیر۱۸ سال) می توانند برای دریافت کد بورسی اقدام کنند؟

  ۰
 25. 09473 گفت:

  ای کاش جوانان و دوستان عزیز ما اینقدری که توی سایتهای به درد نخور وقت میذارن،این مطالب ارزشمند و این سایتهای مرتبط با کارگزاری ها رو واسه ۵دقیقه از نظر میگذروندن،دیوار بهانه ها بلنده

  ۰
 26. keshvari گفت:

  مقاله جالبی بود
  با تشکر از نویسنده آن

  ۰
 27. aagah08316 گفت:

  با سلام .آیا امکان داره در مورد نحوه سرمایه گذاری در بازارهای بین المللی (بازارهای مالی)مثل بورس نیویورک،نزدک،بورس توکیو،لندن و .........هم توضیحاتی ارائه بفرمایید؟از توجه شما ممنونم.

  ۰
  • Agah گفت:

   با سلام
   انشاالله در آینده اگر مجالی باشد در خصوص بورسهای خارجی نیز مطالبی ارائه خواهیم نمود.

   با سپاس از همراهی شما

   ۰
 28. agah28775 گفت:

  با سلام
  بسیاری از جوانان به دلیل نداشتن دانش لازم در خصوص مسائل مالی شرکت ها و روند سرمایه گذاری در بازارهای سهام، احساس خوبی نسبت به سرمایه گذاری در این بازارها ندارند اما دانش، دومین عامل عقب نشینی جوانان از بازارهای سرمایه شده است در حالی که نخستین عامل، نداشتن نقدینگی کافی است.

  ۰
 29. hasaninejad@yahoo.com گفت:

  سلام. ممنون عالی بود.ما که تازه شروع کردیم . انشااله که بشه

  ۰
 30. 2063724555 گفت:

  از آنجا که منافع حاصل از سرمایه گذاری در آینده بدست می آید و نسبت به تحقق این منافع یقین وجود ندارد پس انواع سرمایه گذاریها با درجاتی از احتمال عدم تحقق منافع مورد نظر سرمایه گذار یا ریسک مواجهند. بر اساس اینکه میزان یا احتمال تحقق نیافتن منافع آتی ( یا ریسک ) چقدر باشد ، سه نوع سرمایه گذاری را می توان از یکدیگر متمایز ساخت :
  سرمایه گذاری با ریسک متناسب ،
  سرمایه گذاری با ریسک نسبی بیشتر ،
  سرمایه گذاری پر خطر یا ریسکی .

  ۰
 31. agah09769 گفت:

  سلام
  مطلب جالبی بود، اولین بهانه ، بهانه منم هست. امیدوارم مطلبتون تلنگری باشه تا با بهانه هشتم بتونم بهانه اول رو کنار بگذارم و با کمی ریسک پذیر بودن وارد معامله بشم.

  ۰
 32. r.khoshkerdar@yahoo.com گفت:

  مطالب جالب بود ممنون من تازه شروع کردم

  ۰
 33. r.khoshkerdar@yahoo.com گفت:

  ممنون ان شااله میخواستم این سوال رو بپرسم که باتوجه به اموزش اتی که در تهران هست این برنامه رو میشه برای ما که شیراز هستیم از طریق نمایندگی های شیراز هم برگزارنمود باتشکر

  ۰
  • Bashgah گفت:

   سلام
   بله، البته پیشنهاد می شود با شعبه شیراز تماس بگیرید و اسم خود را در لیست متقاضیان دوره آتی سکه ثبت نمایید تا زمان برگزاری دوره آتی سکه، به شما نیز اطلاع رسانی شود.

   ۰
 34. Salhivand گفت:

  با سلام
  از نظر اینجانب ،آموزشها بایستی از دوران کودکی و توسط مهدکودکها و سپس مدارس شروع شودو والدین نیز همکاری کنند.در کشور ما در سن ۱۸ سالگی و هنگامی که فرزندمان تمام راههای دور زدن قانون رو یاد گرفته ،میرود برای گرفتن گواهینامه. حال اگر راهنمایی ورانندگی به جای اینکه این همه مامور رو بزاره سر میدانهای شهر که مردم رو جریمه کنند ، چهارتا از اونها رو میفرستاد توی مهدکودکها واز اونجا آموزش رانندگی رو شروع میکرد ، شاهد این همه کشته ومصدوم ناشی از تصادف نبودیم. همین حالت هم برای آموزش بورس و سایر موارد به شکل دیگری صدق میکند.نگاه دولتمردان به اموزش ، نگاه سازنده ای نیست ، والا اینقد عقب نمی ماندیم ،آنهم با این همه سرمایه خدادادی.

  ۰
 35. AH7980 گفت:

  با سلام چرا به دانشگاه ها مراجعه نمی کنید و چند سمینار رایگان برگذار نمی کنید

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام
   اتفاقاً برگزاری این گونه همایشها در دستور کار قرار داده شده است. به عنوان مثال پنجشنبه گذشته سمیناری در دانشگاه خوارزمی برگزار شد.

   ۰
 36. AP6873 گفت:

  از بازار سرمایه میشه سود خوبی بدست آورد ولی باید جوان علاقه به یادگیری و آموزش داشته باشه و بعد وارد این دریای پر موج بشه وگرنه همون لب ساحل غرق میشه و ...

  ۰
 37. AK2510 گفت:

  بنده خودم از چهل سالگی شروع کردم اما باجدبت وبا مطالعه ومشورت الحمدلله خیلی راضی هستم ودلیل دیر شروع کردنم غفلت نسبت به آینده والبته مشغولیت نسبت به تکمیل تحصیلات بوده ایت والان در هرکجا جوانی رو میبینم تشویق به سرمایه گذاری میکنم.سپاس

  ۰
 38. AN2455 گفت:

  مطلب شسته رفته و خیلی عالی بود

  ۰
 39. AU0902 گفت:

  سلام
  مطالب بسیار جالب و کامل ارائه دادید .مطالب بسیار منسجم و هدفمند هستند

  ۰
 40. AV9377 گفت:

  با سلام بنظرم جا داره بورس اطلاع رسانی بیشتر از طریق صدا سیما و رسانه جمعی بشه

  ۰
 41. AW3964 گفت:

  بادگیری سرمایه گذاری برای همه لازمه ولی برای جوان ها بیشتر

  ۰
 42. AU0902 گفت:

  با سلام
  سرمایه‌گذاری نیز از دید خیلی از افراد یک کار پرزحمت، پیچیده و همیشه پر ریسک است و باید آنرا به افراد حرفه‌ای واگذار کرد. که تجربه کافی و وافی داشته باشن !!!!!

  ۰
 43. AU0902 گفت:

  با سلام
  خیلی مفید و جامع که تمام نکات فوق برای هر سرمایه گزار جوان و با انگیزه صدق میکند

  ۰
 44. AX5202 گفت:

  راه وروش سرمایه را باید درک کرد

  ۰

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عدد را وارد کنید: