برای یادگیری بورس از کجا شروع کنیم؟

 • ۱۳ آذر ۱۳۹۸
 • agah4
 • ۱۳۱ نظر
 • ۱۷۷۲۰ مشاهده
یادگیری بورس

از ورود به بورس نترسید!
ورود به بورس همانند رانندگی است. همان‌طور که رانندگی برای ما بدون گذراندن آموزش‌های ضروری آن می‌تواند دلهره‌آور و خطرناک باشد و حتی باعث تصادف شود؛ اما اگر نحوه کار با ماشین را به‌خوبی یاد بگیریم و اصول رانندگی را به‌درستی اجرا کنیم، رانندگی می‌تواند به یکی از بخش‌های مفید و جدایی‌ناپذیر زندگی ما تبدیل شود.

فعالیت در بورس نیز بدون آشنایی با اصول آن ضرر و شکست در پی خواهد داشت؛ بنابراین کسب اطلاعات و آموزش‌های لازم بورسی به ما کمک می‌کند تا از این فرصت بسیار سودآور نهایت استفاده را ببریم و رفاه بیشتری در زندگی خود ایجاد کنیم.

برای ورود به بورس چه باید کرد؟

سرمایه‌گذاری در بورس برای همه اقشار جامعه می‌تواند ازنظر اقتصادی مناسب باشد و مزایای زیادی را برای آن‌ها به ارمغان بیاورد. شما تنها با ۱۰۰ هزار تومان می‌توانید سرمایه‌گذاری خود در بورس را آغاز کنید. حتی اگر بخواهید می‌توانید با ۱۰۰ میلیارد هم در بورس فعالیت کنید؛ اما همه‌چیز به این بستگی دارد که چطور از ظرفیت‌های بورس برای کسب درآمد و سود بهره می‌برید. این شما هستید که با دریافت آموزش بورس به شکلی صحیح و سودآور به سطوح بالای سرمایه‌گذاری دست پیدا می‌کنید. اگر بورس را به‌خوبی بشناسید و آموزش‌های لازم برای فعالیت در آن را دریافت کرده باشید، با مبالغ اندک می‌توانید به‌تدریج رشد و پیشرفت کنید و به موفقیت برسید.

راه و روش شروع فعالیت در بورس چیست؟

ورود به بورس مانند هر فعالیتی نیاز به داشتن آمادگی دارد. این فعالیت با تکیه‌بر شانس و داشتن آرزو و انرژی مثبت پیش نخواهد رفت. برای شروع سرمایه‌گذاری در بازار بورس باید با حجم گسترده‌ای از اطلاعات آشنا شوید. پس نیاز به کسب راهنمایی و اطلاعات از منابع آگاه برای فعالیت در بورس به‌شدت ضروری است.

دو تصور اشتباه درباره بورس وجود دارد:

با شروع سرمایه‌گذاری سریعاً به پول و سرمایه زیادی خواهید رسید.
وقوع شکست و ضرر از نوسانات و عوامل کوچک و بزرگ مؤثر بر بازار شما را تهدید می‌کند.

هیچ‌یک از این طرز تفکرات صحیح نیست. سرمایه‌گذاری در بورس، یک فرآیند است که نیاز به تحلیل، دقت، صبر و ارزیابی دارد. برای شروع فعالیت در بورس باید تفکر استراتژیک داشت؛ یعنی بدانید که نقاط ضعف و قوتتان چیست، فرصت‌ها و تهدیدهای محیطی کدم‌اند و برای اقدام و سپس ارزیابی، چه روش‌های صحیح و اصولی را باید به کار بگیرید. در این میان، ممکن است گاهی ‌اوقات به موفقیت‌های زودبازده هم دست پیدا کنید؛ اما آنچه مهم است، تمرکز بر پیگیری یک فرآیند استراتژیک است و لاغیر.

در ادامه به نکاتی مهم برای شروع سرمایه‌گذاری در بورس اشاره می‌کنیم:

شما از بورس چه می‌خواهید؟

برای موفقیت در هر کاری، نیاز به هدف‌گذاری است. بورس هم از این قاعده مستثنی نیست. اگر می‌خواهید در بورس موفق شوید باید جایگاهی را که در آن قرار دارید به‌خوبی بشناسید و بدانید که قرار است با فعالیت در بورس به چه جایگاهی برسید. آیا پس‌اندازی دارید که می‌خواهید با به کارگیری آن درزمینهٔ سرمایه‌گذاری به سود بیشتری دست پیدا کنید؟ آیا شغلی ندارید و روی بورس به‌عنوان یک منبع درآمد حساب کرده‌اید؟ آیا سرمایه زیادی در اختیار دارید و بورس هم بخشی از سبد سرمایه‌گذاری‌های کلان و متنوعتان را به خود اختصاص داده است؟ به زبان ساده‌تر، به خود در آینه نگاهی بیندازید و صادقانه، اهداف و ایده آل‌هایتان را مطرح کنید. شناخت دقیق جایگاه فعلی‌تان به شما کمک می‌کند تا اهدافی معقول‌ و دست‌یافتنی برای خود فراهم کنید.

درست است که قابلیت نقد شوندگی بازار بورس بسیار زیاد است؛ اما اگر مبلغ پولی را که برای روز مبادا و شرایط اضطراری کنار گذاشته‌اید، وارد بورس کنید، هرلحظه ممکن است که به آن پول نیاز داشته باشید و نتوانید بلافاصله به پول نقد خود برسید. پس شناخت وضعیتتان بسیار مهم است. اگر سرمایه اولیه ورود به بورس را از کسی قرض کرده‌اید، باید با احتیاط و دقت بیشتری مشغول به فعالیت و انتخاب سهام شرکت‌های مختلف شوید. پس همان‌قدر که مهم است بازار بورس را بشناسید، باید خودتان را هم بشناسید.

دام‌های فریبکاران در کمین شما است

در هر زمینه سرمایه‌گذاری که وارد بشوید، عده‌ای سودجو وجود دارند که خود را مشاور معرفی می‌کنند و در آغاز همکاری با شما ادعا می‌کنند که به سودی کلان در مدتی کوتاه دست پیدا خواهید کرد، یک‌شبه پولدار می‌شوید، سودتان را تضمین خواهند کرد و … .
هیچ‌یک از این ادعاهای اغراق‌آمیز صحیح نیست. نه می‌توان یک‌شبه با فعالیت در بورس، پولدار شد و نه کسی می‌تواند سود سرمایه‌گذاری در بورس را تضمین کند. سهام برخی از شرکت‌ها در بورس دارای ریسک بالاتر و برخی از شرکت‌های دیگر، ریسک پایین‌تری دارند. کسی در این کارزار موفق عمل خواهد کرد که رابطه بین ریسک و بازده سرمایه‌گذاری را به‌درستی مدیریت کرده و در حالت تعادل نگه دارد. پس یادتان باشد که حضور در بورس به معنای تلاشی مداوم است. تلاشی هوشیارانه که باید در آن، همه‌چیز را به‌دقت زیر نظر بگیرید.

اطلاعات اقتصادی‌تان را افزایش بدهید

عوامل به‌شدت متفاوتی در بازار بورس دخیل هستند. سهام شرکت‌ها، نوسان قیمت‌ها، شرایط سیاسی و … می‌تواند روی وضعیت بازار بورس اثرات متعددی داشته باشند. پس لازم است، از اقتصاد و متغیرهای آن باخبر باشید. اقتصاد هر کشوری، روی وضعیت بازار بورس اثرات مستقیمی دارد. اگر مفاهیم اقتصادی را ندانید و آن‌ها را درک نکنید، چطور می‌توانید در این بازار به فعالیت و سرمایه‌گذاری بپردازید؟

آشنایی با مفاهیم اقتصادی درزمینه‌های گوناگون به شما کمک می‌کند تا وضعیت بازار را در شرایط و تحت تأثیر عوامل متعدد به‌درستی تحلیل کرده و تصمیم‌گیری‌های مناسبی داشته باشید. پس اگر تمایل دارید با هر مبلغ و در هر سطحی به بازار بورس وارد شوید و سرمایه‌‌گذاری کنید، باید حداقل درباره اصول اولیه اقتصاد، اطلاعات کافی کسب کنید. اگر در یک کشور، اقتصاد دچار تحولات مثبت شود، قطعاً بازار بورس هم بی‌نصیب نخواهد ماند. بدیهی است که تحولات منفی با وجود ابهام در وضعیت اقتصادی هر کشور هم می‌تواند بورس را به مسیری مشابه بکشاند.

کارگزاری مناسبی را برای افتتاح حساب انتخاب کنید

هر فرد حقیقی یا حقوقی برای فعالیت در بورس نیاز به کارگزاری دارد که به‌عنوان واسطه میان بازار بورس و سرمایه‌گذار عمل کند. بدون وجود کارگزار، امکان خرید و فروش مستقیم سهام میان سرمایه‌گذاران وجود ندارد. درواقع، هر خرید و فروشی در بازار بورس از طریق کارگزاران صورت می‌گیرد. با کمی جستجو در اینترنت متوجه خواهید شد که کدام کارگزاری ها برای راهنمایی شما در خرید و فروش بهترین گزینه است و بهترین خدمات را به شما ارائه می‌دهد. بعد از تکمیل فرم‌های لازم و باز کردن حساب در کارگزاری، کُد معاملاتی دریافت خواهید کرد و می‌توانید فعالیت خود در بورس را آغاز کنید.

یادتان باشد که باید به سراغ کارگزاری بروید که همکاری با آن برایتان راحت‌تر است و احساس خوبی به شما منتقل می‌کند. پس سعی کنید با مراجعه به وب‌سایت کارگزاران یا تماس با کارشناسان کارگزاری، از خدمات مختلفی که ارائه می‌دهند، مطلع شوید و بیابید با کدام کارگزاری می‌توانید با خیال آسوده‌تری فعالیت خود را ادامه دهید. دریافت مشورت از کسانی که سابقه فعالیت با کارگزاری‌های مختلف دارند هم می‌تواند در انتخاب مورد مناسب به شما کمک کند.

نیاز به یادگیری بورس را جدی بگیرید

آموزش بورس

حالا که عزمتان را برای فعالیت در بورس جزم کرده‌اید، باید دقیق و بی حاشیه شروع به فعالیت کنید. منظور از دقیق، این است که آموزش کافی ببینید و با دقت روند فعالیت خود در بورس را برنامه‌ریزی کنید. معنای بی حاشیه هم آگاهانه عمل کردن و قرار نگرفتن تحت تأثیر شایعات و هیجانات بازار بورس است. همیشه در بازار، افرادی وجود دارند که با حیله و راه‌اندازی شایعات می‌خواهند روی تصمیم‌گیری سرمایه‌گذاران اثر گذاشته و خودشان از وضعیت حاصل، سود و بهره ببرند. برای اینکه اسیر چنین تله‌هایی نشوید باید درباره همه پیچ‌وخم‌های بورس، آموزش ببینید؛ اما منابع مختلف برای یادگیری بورس چیست؟

 استفاده از کتاب‌ها و اینترنت برای یادگیری بورس

این روزها وبسایت‌های متعددی درباره شروع فعالیت در بورس، مطالب مرتبط ارائه می‌دهند و بعضی از آن‌ها با دقت، زوایای مختلف سرمایه‌گذاری در بورس را مورد بررسی قرار می‌دهند. کتاب‌های متعددی هم وجود دارد که با خواندن آن‌ها می‌توان با مفاهیم و روندهای بازار بورس آشنایی پیدا کرد و به اطلاعات خوبی رسید؛ اما واقعیت این است که این منابع هرچقدر هم که خوب و غنی باشند، بازهم نمی‌توانند در تعاملی دوسویه به شما آموزش بدهند. منظور این است که شاید شما به‌عنوان یک تازه‌کار، نتوانید درک درستی از مطالب وب‌سایت‌ها و منابع مکتوب دیگر داشته باشید. مثلاً به دلیل بی‌تجربه بودن یا عدم برخورداری از پیش‌زمینه‌های لازم برای یادگیری، امکان دارد به‌طور کامل متوجه عمق مطالب نشوید و سؤتفاهم در یادگیری برایتان به وجود بیاید. البته پیگیری این وب‌سایت‌ها و کتاب‌ها به‌هیچ‌وجه خالی از لطف نیست؛ ولی دقیق شدن در روند فعالیت بورس نیاز به شکافتن موضوعات مختلفی دارد که در این بازار استفاده می‌شوند. در بازار بورس فقط قیمت‌ها و آگاهی از آن‌ها نیست که اهمیت دارد؛ بلکه روندها، شرکت‌ها، صنایع و … هم در بالا رفتن یا پایین آمدن سهام نقش دارند و برای یادگیری کامل محیط و عوامل مؤثر بر آن نیاز به دریافت آموزش‌های بنیادی وجود دارد.

شرکت در کلاس‌ها و دوره‌های حضوری

استعداد و توانایی هر شخص در یادگیری مفاهیم مرتبط با بورس بنا به پیش‌زمینه‌ای که دارد، آشنایی با سیاست، جامعه، اقتصاد و البته میزان ضریب هوشی با دیگران متفاوت است؛ یعنی ممکن است، یک فرد به‌سادگی با بررسی منابعی که درباره فعالیت در بورس، اطلاعات ارائه می‌کنند به درک درست و توانمندی کافی برای حضور در بازار بورس دست پیدا کند اما شاید شخصی دیگر نتواند به‌تنهایی به مهارت و آگاهی کافی برای حضور در بازار برسد. واقعیت این است که در هر دو حالت یادگیری زود مطالب و نیاز به تمرین بیشتر، شرکت در دوره‌های حضوری به شما کمک می‌کند تا در ارتباطی دوسویه با فردی که تجربه و دانش کافی دارد، با پیچ و خم‌های جاده بورس آشنا شوید.

مزایای شرکت در دوره‌های آموزشی بورس چیست؟

پیش‌تر هم عنوان شد که روند تسلط هر فرد تازه‌وارد به بورس برای یادگیری و کسب مهارت متفاوت است؛ یعنی شرکت در یک دوره آموزشی تنها نسخه‌ای نیست که می‌توان برای شروع فعالیت در بورس پیچید. شاید شما به دلایل متعدد و متنوع، نخواهید یا نتوانید در دوره‌های بورس شرکت کنید؛ اما واقعیت این است که این دوره‌ها می‌توانند پشتوانه محکمی برای شروع فعالیتتان باشند و هر چقدر هم که به‌تنهایی در یادگیری امور و روندهای بورس خبره باشید، بازهم حضور در کلاس‌ها به سودتان خواهد بود. علت چیست؟

علت این است که مدرسان این دوره‌ها معمولاً تجربه خوبی از حضور در بازار بورس دارند و آنچه شما می‌خواهید باتجربه و حضور چندین ساله در بازار بیاموزید، از قبل تجربه کرده‌اند. چنین آموزشی یک آموزش کاربردی خواهد بود که فراتر از منابع پراکنده در سطح اینترنت یا کتب و دوره‌های مکتوب عمل می‌کند؛ زیرا آموزش دوطرفه است و هرگونه ابهام و سؤتفاهمی هم در تعامل آموزنده و آموزگار رفع می‌شود.

نتیجه‌گیری

در دوره‌های آموزشی از انواع تحلیل‌هایی که برای فعالیت در بورس ضروری است، پرده‌برداری می‌شود. تحلیل تکنیکال، تحلیل بنیادی، روانشناسی بازار و سخن گفتن از چالش‌های غیرمنتظره‌ای که ممکن است در پیچ‌های خطرناک، گریبان‌گیرتان شود ازجمله موضوعاتی است که می‌تواند دیدتان را نسبت به فعالیت و سرمایه‌گذاری در بورس کاملاً تغییر بدهد.
از قدیم گفته‌اند، شنونده باید عاقل باشد. پس از میان سروصداهایی که برای آموزش بورس به راه افتاده و دوره‌هایی که هر یک به دنبال جذب مشتریان رنگارنگ هستند، با دقت به انتخاب گزینه‌هایی بپردازید که مربیان و متولیان خوش‌سابقه و باانصافی دارند. موفق باشید و از بورس نترسید!

 

قصد یادگیری و پیشرفت در بورس را دارید؟

از صفر تا صد بورس را توسط بهترین اساتید آموزش ببینید. لطفاً برای کسب اطلاعات کامل‌تر، مشخصات خود را وارد نمایید تا با شما تماس بگیریم.

131 پاسخ به “برای یادگیری بورس از کجا شروع کنیم؟”

 1. شهناز دریایی گفت:

  بسیار جامع و کامل بود

  ۵
 2. BH7043 گفت:

  با سلام مثل همیشه عالی بود ممنون چند تا پیشنهاد دوستانه دارم برای عزیزانی که تازه میخوان وارد این علم بشن اول اینکه آموزش کاملا حرفه ای ببینید با اساتید معروف دوم حتما با پول خودتون وارد این بازار بشین حتی با مقدار کم هیچ وقت با پول کسی با وام با فروش ماشین یا حتی فروش خونه وارد این بازار نشید اینا رو که گفتم اتفاق افتاده و تمام پولشون رو از دست دادن . با رعایت قوانین وآموزش صحیح سودهای خیلی عالی هم میتونید بگیرید البته با صبر وحوصله پر سود باشید

  ۳۶
 3. حسین خواجه علی گفت:

  عالی

  ۶
 4. حمید امیری گفت:

  بسیار عالی. با تشکر از زحمات دست اندرکاران کارگزاری. لطفا فیلم و مطالب آموزشی در خصوص روانشناسی بازار و تابلو خوانی بیشتری در سایت قرار بدید.

  ۱۳
 5. یزدانی گفت:

  ممنون به نظرم باید از ابتدا با سرمایه کم و با احتیاط وارد شد تا تجربه و بازار شناسی خوبی پیدا کرد. سود و ضررش هم خیلی مهم نیست.

  ۴
 6. حسن گفت:

  هر ریسکی ترس داره

  ۴
 7. شیرین بحری گفت:

  عاالیه

  ۴
 8. محسن آدینه وند گفت:

  عالی

  ۲
 9. محمد صالح گفت:

  سلام توضیحات بسیار خوبی بود

  ۲
 10. shayan گفت:

  برای اولین مطلبی که خوندم راهنمایی خوبی بود

  ۳
 11. مرتضی دانش گفت:

  بعضی وقتا برای رانندگی مسیر خوب هم لازمه

  ۶
 12. حمید وحدتی فر گفت:

  همیشه باید آدم در زندگی قدری ریسک رو بپذیرد. فعالیت در بورس نیز نیاز به تجربه و ریسک دارد.

  ۱۴
 13. سعید گفت:

  بورس بهترین جا برای سرمایه گذاری هست

  ۶
 14. مرضیه گفت:

  خیلی خوبه که آگاه به جنبه آموزش اینهمه اهمیت میده ممنونم آگاه

  ۴
 15. محمد سام با کد BT1611 گفت:

  با سلام
  اینجانب به تازگی با بآشگاه محترم آگاه آشنا شده و عضو باشگاه شده ام.
  در اولین قدم نیز با شرکت در مسابقه های چند روز اخیر، خوشبختانه به هر ۸ پرسش مسابقه پاسخ صحیح داده ام.
  اما امتیاز آن لحاظ نشده است.
  هر چند می دانم دیر و زود دارد ولی سوخت و سوز نه؛ ولی به نظر می رسد اعمال سریعتر امتیازات شعف آور بوده و علاقمندی را بیشتر خواهد کرد.
  با تشکر از بآشگاه
  ارادتمندتان، عضو کوچک و جدید بآشگاه

  ۵
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   با توجه به استقبال روز افزون مشتریان و کاربران بآشگاه در بخش مسابقات، زمان تخصیص امتیازها مقداری با تأخیر انجام می‌شود.

   ۳
 16. یوسفی گفت:

  ساده و مفید مثل همیشه..
  ممنون

  ۱
 17. مهدی گفت:

  یادگیری بورس چه در زندگی و چه در بورس کاربرد دارد اما یادگیری بورس نیاز به وقت زیاد برای آموزش دیدن و تجربه کردن دارد که خیلی از ما این کار را نمی کنیم و لقمه آماده را می خواهیم

  ۳
 18. کمیل قدیری گفت:

  با سلام مطالب جالبی بود

  ۱
 19. عبداله صيادي گفت:

  باسلام.
  همانند هميشه توضيحات عالي ،کافي و وافي بود.
  باتشکر از همه ي دست اندرکاران عزيز باشگاه.

  ۳
 20. Mjameri گفت:

  تشکر از مطالب مفید و آموزندتون.

  ۰
 21. علیرضا گفت:

  سلام به همه دوستان بورسی خودم
  من به کمک مشاهده کلاس های اموزشی انلاین تابلو خوانی توانستم در مدت کوتاه به شناخت پر سود در مدت کوتاه در زمینه بورس شناسی به جایگاه مناسب برسم

  ۵
 22. نیما گفت:

  ممنون مفید بود

  ۰
 23. افه گفت:

  سلام.برای وارد شدن به حرفه ای باید اطلاعات کافی داشت پس زمانی ک با اطلاع و آگاهی وارد بورس بشی ترسی برای وارد شدن نیست.

  ۱
 24. محمد صالح گفت:

  سلام. عالی بود

  ۰
 25. رامین گفت:

  عالی بود

  ۰
 26. مهدی الله خواه گفت:

  سلام و عرض ادب خدمت دوستان بزرگوار
  بنده به عنوان یک تازه وارد در بازار بورس، که هنوز فعالیت جدی خودم را شروع نکرده ام و رشته دانشگاهی و فعالیت‌های قبلی من نیز ربطی به اقتصاد و بورس نداشته، قاعدتا نیاز به آشنایی و آگاهی های لازم از صفر تا صد، ترجیحا به صورت سیر مطالعاتی دارم.
  یعنی بر اساس یک سیر مشخص به بنده راهنمایی شود که از صفر تا صد چگونه باید پیش بروم.
  لذا تقاضا دارم در این زمینه بنده را راهنمایی بفرمایید.
  بسیار سپاسگذارم

  ۶
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   برای شروع پیشنهاد می کنیم در تورهای آموزشی رایگان که در هفته برگزار می شود شرکت کنید . همچنین می توانید از مطالب بلاگ, ویدئو های آموزشی و کلاس های آموزشی رایگان بهره مند شوید.با مراجعه به "ویترین باشگاه " میتوانید از برنامه آموزشی آگاه مطلع شوید.

   ۲
  • مصطفی گفت:

   سلام
   خیلی سخت نگیر. من خودم به صورت پراکنده یه ماه مطالعاتی رو از اینترنت انجام دادم و یه شبیه ساز بورس نصب کردم که میشد با پول مجازی خرید و فروش کرد. اولش با یه مبلغ خیلی کم شروع کردم تا معامله رو یاد بگیرم. هر چقدرم مطالعه کنی هیچ چیز تجربه کردن نمیشه.
   فقط اراده کن و وارد شو حین این که تو بورس هستی اطلاعاتت رو افزایش بده

   ۱
  • hamid گفت:

   به علاوه توضیحات خود باشگاه می تونید از سایت farachart.com که یه قسمت داره از کجا شروع کنم هم کلی اطلاعات مفید و کاربردی یاد بگیرید

   ۰
 27. پویان ملکانی گفت:

  به نظر من عالی هست

  ۰
 28. فرشاد گفت:

  ممنون از ویدئو ها و خدماتتون

  ۰
 29. مرتضی گفت:

  عالی بود ممنون از بچه های اگاه

  ۰
 30. مسلم طربی گفت:

  اگر صرفا با دریافت سیگنال از دیگران اقدام به خرید سهام کنیم بدلیل عدم اطلاع از زمان مناسب فروش آن سهم که با توجه به تحلیل های تکنیکال و روانشناسی بازار مشخص میشه، قادر به گرفتن نوسان مناسب نخواهیم بود و گاها دچار رکود و حتی ضرر خواهیم شد. حتما در کلاسهای حرفه ای آگاه شرکت کنید تا بتونید بزودی خودتون سیگنال هارو شناسایی کنید.

  ۰
 31. حسین گفت:

  خیلی خووب بود دستتون درد نکنه

  ۰
 32. علی اصغر گفت:

  باسلام امکان شرکت در کلاسهای اموزش حضوری برای شهرستان وجود ندارد درصورت امکان بصورت دوره ای کلاس های اموزشی در شهرستان ها نیز برگزار شود.

  ۰
 33. فرشاد گفت:

  خسته نباشید

  ۰
 34. محمدرضا رسولی گفت:

  بسیار مفید و تاثیر گذار بود

  ۰
 35. محمد آموزش گفت:

  خیلی خوبه

  ۱
 36. علیرضا گفت:

  مثل همیشه کاربردی و عالی

  ۱
 37. عطا گفت:

  سپاس عالی بود♥

  ۱
 38. محمد آموزش گفت:

  ممنونم عالی بود

  ۱
 39. محمد شریفی گفت:

  عالی بود

  ۰
 40. علی درگاهی گفت:

  سلام و ممنون از مطالب مفید ، خلاصه و کاربردیتون

  ۱
 41. اکبر گفت:

  من هم تازه وارد بورس شدم و دارم ویدئوهای آموزشی صفر تا صد بورس را تماشا می‌کنم.
  امیدوارم دوستانی که وارد بورس می‌شوند با حداقل با آموزش حداقلی وارد شوند و از وارد شدن بدون آموزش پرهیز کنند. و آموزش خودشون رو سعی کنند بالا ببرند تا بتوانند سود مورد نظرشون رو از بورس ببرند.

  ۲
 42. مهدی گفت:

  مثل همیشه عالی.سپاس

  ۰
 43. مهدی گفت:

  ممنون از این اطلاعات مفیدی که در سایت قرار میدین

  ۰
 44. مهدی گفت:

  عالی بود. مثالی که برای ورود به بورس زدید واقعا بجاست. حتما باید آموزش دید برای بازار بورس. با آموزش لازم بورس واقعا جذاب و سرگرم کننده میشه

  ۰
 45. هادی گفت:

  بسیار جامع و عالی و مختصر

  ۱
 46. babak گفت:

  مفیده اما کسی که خودش به جواب این سوال نرسیده خب... .
  چون یادگیری از کجا و زمان مکان نداره .

  ۰
 47. محسن گفت:

  سلام
  مرسی بسیار عالی

  ۰
 48. رحمان پورعوض گفت:

  مطالب بسیار مفید و آموزش بود

  ۰
 49. میلاد گفت:

  متشکر لطفا آموزش مدیریت سبد سهام رو بیشتر کنین.

  ۰
 50. میلاد گفت:

  مرسی بابت باشگاه عالیتون

  ۰
 51. امیرحسین گفت:

  عالیه
  بایدزیاد ریسک نکرد

  ۰
 52. هادی گفت:

  اره نباید از ورود به بازار ترسید ولی باید با اطلاع و اموزش و آگاهی وترد بازار شد ترس از جهله و ااینگه ندونی داری چیکار میکنی

  ۱
 53. ریبوار گفت:

  عالی بود👌👌👌👌👌

  ۰
 54. مجیدی گفت:

  سلام. من خیلی خوشحالم که توانستم تم وارد بورس شوم. بورس بهترین جا برای سرمایه گذاری است. خدارا شکر راضی هستیم.

  ۰
 55. hamid گفت:

  همین الان بگم پروسه یادگیریش ولی طولانیه

  ۰
 56. ozhan63 گفت:

  خیلی کامل بود .

  ۰
 57. اميرعلي حبشي زاده گفت:

  بورس اصلا مثل رانندگی نیست بلکه شبیه جنگ است اگر بهترین استراتژی رو داشته باشی بدون شکست باقی می مانی

  ۰
 58. مجتبی نخعی نژاد گفت:

  اغلب افراد در سرمایه‌گذاری و بازارهای مالی با سه حس درگیر هستند: غافلگیرشدن، عصبانیت و ترسیدن.اگه اینجوریه قلب رو برام بکوب!

  ۹
 59. amin گفت:

  سلام خدمت دوستانی که تازه وارد بورس شدند و یا دارن اطلاع کسب میکنن برای ورود .دوستان لطفا اول مقدمات رو یادبگیرن و سپس حتما وقت بزارن و اموزش ببینن.بدور از تصمیمات عجولانه شروع به کار کنید.موفق باشید دوستان و روزهای پر از سودی رو براتون ارزو میکنم

  ۲
 60. سید محمد جواد خندان گفت:

  در کل ترس مانع پیشرفت هست و ریسک معقولانه بهترین پل برای عبور از ترس هایمان است.

  ۱
 61. مومن گفت:

  ممنون از مطالب مفید و خوبتون

  ۱
 62. amin گفت:

  اگر آموزش را جدی بگیریم هیچ چیزی مانع پیشرفت نمیشود.و ترسمان با داشتن اموزش صحیح به شدت کاهش پیدا میکند

  ۱
 63. رحمت اله خانی گفت:

  عالی و کامل

  ۱
 64. مهدی گفت:

  خیلی هم عالی

  ۱
 65. علی غفاری گفت:

  مطالب خیلی مفید بودند ممنون از مطالب آموزشی

  ۱
 66. مروند گفت:

  ممنون از خدمات ارزنده باشگاه اگاه

  ۱
 67. محسن گفت:

  من خودم شروع کارم با سایت و کارگزاری آگاه بود.واقعا ممنون.

  ۱
 68. کریم نژاد گفت:

  عالی

  ۱
 69. محسن شیخ لو گفت:

  مطالب مفید و کامل بود مثل همیشه

  ۱
 70. پیمان گفت:

  سلام توضیحات بسیار خوبی بود
  ممنون

  ۱
 71. اربابی گفت:

  به نظرم به دلیل اطلاعات پایینه که امثال من از ورود به بورس می ترسیدیم. خوشحالم که وارد شدم

  ۱
 72. فرنگیس گفت:

  سلام
  فیلم های اموزشی عالی و کاربردی بودن .

  ۱
 73. مهدی گفت:

  با سلام خدمت تمامی دوستان من هم به تازگی با بورس و مفاهیم اون آشنا شدم و علاقه دارم اطلاعات جدید و تخصصی رو یاد بگیرم تا از سود این کار بهره ببرم.

  ۲
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   برای شروع پیشنهاد می کنیم در تورهای آموزشی رایگان که در هفته برگزار می شود شرکت کنید . همچنین می توانید از مطالب بلاگ, ویدئو های آموزشی و کلاس های آموزشی رایگان بهره مند شوید.
   با مراجعه به "ویترین باشگاه " میتوانید از برنامه آموزشی آگاه مطلع شوید.

   ۱
 74. محمد خدامی گفت:

  بسیار عالی

  ۱
 75. Dani گفت:

  بسیار عالی

  ۱
 76. محمد گفت:

  عالی بود

  ۱
 77. mehdi r گفت:

  من در کلاس اشنایی با مبانی بورس حضوری شرکت کردم اما تعداد حاضرین خیلی زیاد بود . حدود ۵۰ نفر در کلاس بودند و امکان سوال از استاد بسیار محدود و نا ممکن بود. بهتر نیست کلاسها با تعداد دانشجوی کمتری برگزار گردد؟

  ۰
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   ممنون از پیشنهاد شما ،حتما پیشنهاد شما به همکاران در بخش آموزش کارگزاری آگاه ارجاع داده خواهد شد.

   ۰
 78. علی علیزاده گفت:

  خوب بود هرچند که اعتقاد دارم دربازاربورس ایران تعداد زیادی هستن که با تحلیل و سابقه سهم و...کاری ندارن فقط باهرخبری که می شنوند خریدمیکنن وفقط منتظرن کسی به آنهابگویدچه بخرد

  ۱
 79. غلامحسن گفت:

  افرادی که آموزش لازم راندیدند وسواد یا آگاهی درمعملات سهام را ندارند به هیچ وجه نباید وارد بورس شوند .جون ریسک بازار سهام خیلی بالاست

  ۱
 80. علی گفت:

  با سلام بنظرم افراد تازه کار ابتدا سرمایه‌گذاری رو با صندوق سرمایه‌گذاری بورسی شروع کنند بهتره تا آموزش و تجربه کسب شود

  ۱
 81. Lila گفت:

  ممنون از مطلب خوبتون خیلی امیدوار کننده بود 👌

  ۰
 82. nzanin گفت:

  من با اموزش دوره های رایگان و با مبلغ کم وارد بورس شدم بهتره سرمایه گذاری بیشتر با اموزش بیشتر همراه باشه.

  ۰
 83. مهبد گفت:

  ممنون بابت مطالب

  ۰
 84. mostafan16 گفت:

  با سلام و تشکر از آموزش های مفیدتون
  به نظر من آموزش اصلی ترین امر در زمینه یادگیری هر امری است. با آموزش دیدن آدم میتونه هوشمندانه تر عمل کنه و با به کار بستن آموزش ها و تجربه کردن به شکوفایی برسه.

  ۰
 85. رضا فتاحی گفت:

  شروع با مبلغ کم مدام درحال آموزش و کمک گرفتن از مربی ... یادگیری و آموزش مدام این رمز موفقیته

  ۰
 86. مزینانی گفت:

  خیلی خوب و عالی
  آموزش بسیار مهم

  ۰
 87. محمدجواد پارسا گفت:

  به مناسبت روز دانشجو در دوره آشنایی با بورس شما شرکت کردم حقیقتا تا به اینجا که جالب بوده امیدوارم بتونم توی کلاس های دیگه هم شرکت کنم

  ۰
 88. مهدی گفت:

  به نظر من بسیار جالب هستش. دیگه به نظر خودتون بستگی داره.

  ۱
 89. amir گفت:

  واقعا عالی بود.تشکر

  ۰
 90. مهدی گفت:

  لطفا عادلانه عمل کنید. عادلانه بخونید.متن خیلی عالی هس

  ۱
 91. فاطمه ذاکری گفت:

  سلام .استفاده از فیلم ها و دوره های آنلاین کارگزاری آگاه مفید و جامع بودهاست ممنون

  ۰
 92. راحله گفت:

  آموزش خوب ...

  ۰
 93. سجاد گفت:

  به نظر من با مقدار کم شروع کردن در کنار آموزش میتونه روشی بسیار عالی در جهت پیشرفت باشه چون تجربه تویه بورس خیلی مهم است

  ۰
 94. محمد گفت:

  با سلام
  ضمن تشکر از تمامی دوستان و همچنین کارگزاری آگاه بنده در مدت کوتاه حضور در بورس تجربه اندکی در خصوص خرید سهام شرکتهای بورسی تجربه کردم : اول اینکه نسبت به خرید هر سهمی در هر قیمتی از روی حدس و گمان اقدام نشود چون باعث دلسردی معامله گر می شود دوم اینکه در خصوص بررسی شرکتهای حاضر در بورس از روشهای علمی و بنیادی استفاده شود

  ۰
 95. سیدرضا گفت:

  بهترین جا برای سرمایه س

  ۰
 96. mmm گفت:

  با سلام
  در این موقیت و شرایط بنظرم بهترین سرمایه گذاری ک بتونه هم ارزش پولو نسبت به تورم حفظ کنه و سود اور باشه سرمایه گذاری در بورسه
  به شرط انتخاب درس
  موفق باشید

  ۰
 97. حسین گفت:

  سلام

  به نظر بنده هم آموزش اصلی ترین امر در زمینه یادگیری هر امری است. با تشکر از آموزش شما

  ۰
 98. کاربر سایت گفت:

  کلیپ های وبسایت آگاه برای یادگیری بسیار عالی هستند

  ۰
 99. علی گفت:

  عالی است
  موفق باشید

  ۰
 100. مصطفی گفت:

  کلا مطلب خوبی رو بخوبی بیان کردید اما، بوده اند افرادی که طی یکی دوهفته با ۵% های مثبت تونسته اند به سودهای قابل توجهی برسند یعنی یک شبه به سود بسیار بالای دست پیدا کرده اند. بورس همینش جذب میکنه آدمو!

  ۰
 101. aida گفت:

  مفید بود.ممنون

  ۱
 102. jalal گفت:

  استفاده کردیم...ممنون

  ۰
 103. سید گفت:

  با سلام
  ببخشید اگر امکان داره کلاس آنلاین بیشتر برگزار کنید

  ۰
 104. فرزاد محبى گفت:

  افرادي كه ميخواهند تازه وارد بشوند واقعا بايد آموزش هاي لازم را ببينند

  ۰
 105. رزاق فانی گفت:

  دقیقا برای ورود به بورس مطالعه و آموزش نیاز هست'ممنون از راهنماییتون

  ۰

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عدد را وارد کنید: