با ۵۰۰ هزار تومان کجا سرمایه گذاری کنیم؟

 • ۲۴ بهمن ۱۳۹۷
 • Agah
 • ۲۹۸ نظر
 • ۶۰۵۳۸ مشاهده

سرمایه گذاری با ۵۰۰ هزارتومان امکان پذیر است؟ سرمایه گذاری یعنی پس انداز و عاقبت‌اندیشی. کسی هست که مخالف سرمایه گذاری و عاقبت‌اندیشی باشد؟ تقریباً همه ما معتقدیم که عاقبت‌اندیشی و به زبان اقتصادی، سرمایه‌گذاری یکی از بهترین تصمیم‌گیری‌ها در زندگی است.

اما واقعیت این است که برخی از افراد فکر می‌کنند برای سرمایه‌گذاری باید در حد راکفلر (John D. Rockefeller) ثروتمند یا به اندازه استیو جابز (Steve Jobs) فقید، باهوش باشند. اما نکته مهم این است که این گونه نیست و ثروت و سرمایه اولیه یا هوش و استعداد تنها برخی از عوامل موفقیت هستند و نمی‌توان آنها را تنها راه شروع سرمایه‌گذاری دانست. چیزی که برای شروع سرمایه‌گذاری به آن نیاز داریم، هوشمندی است.

هوشمندی با باهوش بودن تفاوت‌های زیادی دارد. منظور از هوشمندی، واقف بودن بر شرایط و موقعیتی است که در آن قرار داریم. بسیاری از میلیاردرهای خودساخته با دست خالی شروع کرده‌اند؛ اما به خاطر هوشمندی، موقعیت‌شناسی و اراده محکمی که داشته‌اند، به دستاوردهای شگفت‌انگیزی رسیده‌اند. در این مقاله خواهیم گفت که با ۵۰۰ هزار تومان هم می‌توان شروع به سرمایه‌گذاری کرد؛ اما با هوشمندی.

بسیاری از افراد هستند که پول و سرمایه زیادی در اختیار دارند. اما متأسفانه به دلیل ناآگاهی، ترس‌ از سرمایه‌گذاری و البته عدم وجود هوشمندی، نمی‌توانند ارزش سرمایه خود را چند برابر کنند. روش‌هایی کلی برای سرمایه‌گذاری وجود دارد که در ادامه به آنها اشاره می‌‌شود:

۱.سپرده‌گذاری در بانک‌های مختلف

سپرده گذاری در بانک، تقریبا اولین گزینه‌ای است که به ذهن همه برای سرمایه‌گذاری می‌رسد. بیشتر افراد، ترجیح می‌دهند که پول خود را در بانک‌ها به صورت سپرده بلند مدت یا کوتاه مدت بگذارند و سود دریافت کنند. اما چنین سودی اصلاً جالب نیست و با توجه به اینکه درصد سود پرداختی به سپرده‌ها زیاد نیست، گذاشتن پول در بانک، فکر خوبی به نظر نمی‌رسد. ضمن اینکه با وجود تورم و ارزش پول که ممکن است در سراشیبی سقوط قرار بگیرد، این نوع سرمایه‌گذاری برای افرادی که خواهان ایجاد تغییری در زندگی مالی‌شان هستند اصلا به صرفه نخواهد بود.

بعضی از افراد نه میلی به بیشتر کردن سرمایه خود دارند و نه توانایی روحی و روانی لازم برای مدیریت ریسک‌های انواع دیگری از سرمایه‌گذاری را در خود می‌بینند. برای چنین افرادی، سپرده‌گذاری در بانک مناسب است. اما اگر پولی که در دست دارید، خیلی کمتر از آن باشد که بتوان، سودی از آن را با سپرده‌گذاری دریافت کرد، چه؟ مثلا با ۵۰۰ هزار تومان سپرده در بانک، هیچ نفع و سود خاصی نصیب‌تان نخواهد شد. پس چه باید کرد؟

۲. سرمایه گذاری و خرید طلا  و سکه

خرید طلا هم فکر بدی نیست. طلا کالای ارزشمندی است و می‌تواند به مرور زمان بر مبلغ سرمایه‌تان اضافه کند. اما مگر با مبالغ اندک چقدر طلا می‌توان خرید؟ مثلا اگر فقط ۵۰۰هزار تومان در اختیار داشته باشید، خرید طلا برایتان سرمایه‌گذاری به صرفه‌ای محسوب می‌شود؟ طلا اگر چه باعث می‌شود تا ارزش پول‌تان که در معرض از دست دادن ارزش خود است، حفظ شود اما با این حال نه قابلیت نقدشوندگی بالایی دارد و نه در کوتاه‌مدت، ایده خوبی برای سرمایه‌گذاری است.

اگر بخواهید به سود حاصل از خرید طلا دست پیدا کنید باید مدتی طولانی صبر کنید تا ارزش آن افزایش پیدا کند. بنابراین، برای مبالغ اندک، سرمایه‌گذاری جالب‌توجهی به شمار نمی‌رود. ضمن اینکه بازار سکه و طلای ایران هم تحت تأثیر عوامل مختلفی قرار دارد که قابلیت پیش‌بینی وضعیت سرمایه‌گذاری را کمی پیچیده می‌کند. در تبدیل قیمت هر اونس طلای بازار جهانی به نرخ طلا در بازار ایران، دو متغیر به کار می‌رود: قیمت طلا در بازار ایران وابسته به قیمت هر اونس طلا در بازار جهانی و قیمت دلار در بازار آزاد است.

در واقع، هم عوامل بیرونی یعنی نوسانات و تغییرات قیمت طلای جهانی و هم عوامل درونی یعنی نوسانات و تغییرات ارزش دلار در تعیین قیمت طلا نقش دارند. فقط تغییرات ارز و قیمت طلای جهانی نیست که بازار سکه و طلا را تحت تاثیر قرار می‌دهد؛ متغیرهای اقتصاد کلان مانند:‌ تولید ناخالص داخلی، نرخ بیکاری و خیلی عوامل دیگر که خود ریشه در مسائل سیاسی و اجتماعی و… دارند هم بر تغییرات ارزش طلا و سکه در ایران اثر می‌گذارند. پس نخست اینکه با مبالغ اندک کمتر از یک میلیون‌ تومان، سود چندانی از سرمایه‌گذاری در بازار طلا نصیب‌تان نمی‌شود و دیگر اینکه سرمایه‌گذاری در این قسمت از بازار می‌تواند با ضرر و شکست توام باشد.

۳. خرید دلار و ارزهای دیگر

دیگر حتما می‌دانید که دلار یکی از پرنوسان‌ترین زمینه‌های سرمایه‌گذاری است. کاهش و افزایش‌هایی که در این زمینه از سرمایه‌گذاری تجربه می‌شود به شدت می‌تواند سرمایه‌تان را تحت تأثیر قرار بدهد. فرض کنید که قیمت دلار، روند صعودی را در پیش بگیرد. باید دقت کنید که چنین روندی قطعا تا جایی ادامه پیدا می‌کند و امکان دخل و تصرف دولت برای کنترل‌ آن هم بسیار زیاد است، به طوری که اگر به صعود قیمت دل ببندید، امکان دارد که کنترل خارجی دولت مقابل این صعود بایستد و به شما ضربه‌ای شدید وارد شود.

از همه این‌ها گذشته، سیاست‌های پولی بانک مرکزی آمریکا و شاخص‌های اقتصادی این کشور هم روی تعیین ارزش دلار اثر می‌گذارند. سایر ارزهای مهم دنیا هم روی افزایش یا کاهش دلار تاثیرگذار هستند و به عبارتی، این روش سرمایه‌گذاری به دلیل وابسته بودن به عوامل متعدد و بسیار زیاد نمی‌تواند گزینه خوبی برای سرمایه‌گذاری، آن هم با مبالغ اندک باشد. بسیاری از افرادی که به شکلی ناآگاهانه برای سرمایه‌گذاری به سراغ خرید دلار می‌روند، در نوساناتی که برای قیمت آن پیش می‌آید، سرمایه خود را از دست می‌دهند.

۴. خرید ارزهای دیجیتالی مانند بیت‌کوین

چند سالی است که گزینه جدیدی هم به زمینه‌های سرمایه‌گذاری اضافه شده است: خرید و معامله ارزهای دیجیتالی. ارزهای دیجیتالی، به شکل الکترونیکی و در بستر شبکه‌ای غیرمتمرکز موسوم به بلاک‌چین در قالب کُدهای صفر و یکی معامله می‌شوند. خرید و فروش این ارزها به شکل آنی و بدون نیاز به واسطه میان افراد صورت می‌گیرد. اگر کمی با این زمینه نوظهور از ارز آشنا باشید، حتما نام «بیت‌کوین» به گوش‌تان خورده است. بیت‌کوین تنها ارز دیجیتالی نیست که در دنیا مورد توجه قرار گرفته است. ارزهای دیجیتالی مختلفی مانند: اتریوم، لایت‌کوین و … هم در بازار وجود دارند که می‌توان اقدام به خرید و فروش آنها کرد.

حرف و حدیث‌های زیادی درباره این نوع جدید از ارز در دنیا وجود دارد. در طی سالیان گذشته این ارزهای دیجیتالی به رشد زیادی رسیده اند، اما نمی‌توان روی آنها به عنوان یک گزینه سرمایه‌گذاری مناسب حساب کرد. مثلا در اواخر سال ۲۰۱۷، تبلیغات و اخبار متعددی که درباره ارزهای دیجیتالی منتشر می‌شد، باعث بروز حباب قیمت در بازار ارزهای دیجیتالی شد. حبابی که در سال ۲۰۱۸ ترکید و به بسیاری از کسانی که به دنیای دیجیتال دل بسته بودند، ضررهای فراوانی وارد کرد.

از طرفی تحریم هایی که علیه برخی کشورها از جمله ایران ایجاد می‌شود، ممکن است دسترسی به سرمایه و دریافت وجه را با مشکل مواجه کند یا حتی سرمایه وارد شده از بین برود. از طرف دیگر باتوجه به ممنوعیت داخلی موجود درباره معاملات ارزهای دیجیتال، در صورت بروز مشکل امکان پیگیری از مقامات انتظامی و نظامی نیز وجود ندارد. به جز موارد گفته شده، مسئله بعدی این است که ۵۰۰ هزارتومان برای سرمایه گذاری در بیت کوین یا ارزهای دیجیتال سرمایه مناسبی نیست.

۵.سرمایه‌گذاری با ۵۰۰ هزار تومان در بورس امکان پذیر است؟

سرمایه‌گذاری در بورس همان گزینه ایده‌آلی است که با سرمایه‌ای کم‌تر از یک میلیون تومان هم می‌توانید به آن فکر کنید. روش‌های دیگر سرمایه‌گذاری که تاکنون گفته شد، یا به پول و سرمایه اولیه بیشتری نیاز داشتند یا همراه با خطرات و ریسک فراوانی بودند که موجب بروز نوسانات متعدد در آنها می‌شد. اما سرمایه‌گذاری در بورس، یکی از همان فکر‌های هوشمندانه‌ای است که اگر در به کارگیری آن شجاعت، آگاهی و اراده را چاشنی کنید، قطعا به موفقیت‌های مالی خوبی خواهید رسید.

شاید فکر می‌کنید که ورود به بازار بورس، سرمایه و پول زیادی می‌خواهد و به همین خاطر است که به آن فکر هم نکرده‌اید. با ۵۰۰هزار تومان یا مبالغ کمتر از یک میلیون تومان، مناسب‌ترین گزینه برای سرمایه‌گذاری‌تان، بورس خواهد بود. بورس بازار بزرگی است و فعالیت در آن توأم با ریسک‌هایی است اما با به کارگیری همان هوشمندی که در ابتدا از آن صحبت شد به راحتی می‌توان تحولات اقتصادی خوب و مثبتی را در زندگی مالی خود به وجود آورد. اما چگونه می‌توان با مبلغی اندک وارد بورس شد و چرا این بازار می‌تواند سودآور و مفید باشد؟

مزایای سرمایه‌گذاری در بورس چیست؟

قبل از هر چیز باید بگوییم که یکی از مزیت‌های اصلی سرمایه‌گذاری در بورس، این است که شما با هر مبلغی که در اختیار داشته باشید، امکان شروع فعالیت دارید. فرقی نمی‌کند که یک میلیون تومان دارید، ۵۰۰ هزارتومان یا چندین میلیون‌ تومان؛‌ در هر حال محدودیتی برای وارد شدن به بازار بورس برای‌تان وجود ندارد. البته باید یادتان باشد که خرید آنلاین سهام در بورس با حداقل ۱۰۰ هزار تومان امکان‌پذیر است که آن هم به هیچ‌وجه، مبلغ قابل‌تأملی برای سرمایه‌گذاری به حساب نمی‌آید. پس شما حتی با ۱۲۰ هزار تومان یا ۲۰۰ هزار تومان یا مبالغ دیگر هم می‌توانید، سهام یک شرکت در بورس را خریداری کنید. چیزی که برای فعالیت در بورس باید در نظر داشته باشید، هوشمندی و مدیریت صحیح سرمایه است. سرمایه‌گذاری در بورس برای سرمایه‌گذارانی که قصد کرده‌اند از روشی شفاف و قانونی وارد دنیای اقتصاد شوند، مزایای زیادی به همراه دارد. مثلا:

 • اگر به درستی در بازار بورس، سرمایه‌گذاری کنید، ارزش دارایی‌تان را در مقابل تورم حفظ خواهید کرد. چون شما در دارایی شرکتی که در آن سرمایه‌گذاری می‌کنید، سهیم می‌شوید و به مرور زمان، با رشد سهام آن شرکت، ارزش پول‌تان هم حفظ خواهد شد.
 • امکان نقدشوندگی سرمایه در بازار بورس بسیار بیشتر از سایر انواع سرمایه‌گذاری است و هر زمان که بخواهید، با فروش سهم‌تان می‌توانید به پول برسید.
 • بورس مکانی قانونی برای معاملات است و سرمایه‌گذاران از حمایت قانونی برخوردار هستند. در واقع، امنیت و شفاف‌سازی موجود در بورس بسیار زیاد است.
 • با خرید سهام شرکت‌ها، امکان مشارکت در تصمیم‌گیری‌های آنها هم وجود خواهد داشت. هر شخص بنا به مبلغ سرمایه‌گذاری خود در جلسات شرکت، حق اظهار نظر و تصمیم‌گیری دارد.
 • و… .

نتیجه‌گیری

قبل از شروع سرمایه‌گذاری در بورس باید بپذیرید که امکان ضرر کردن هم در کنار سود کردن کاملا طبیعی است. در همه انواع سرمایه‌گذاری، شکست و پیروزی مانند سایه هم را دنبال می‌کنند. آنچه باعث می‌شود تا از شر سایه‌های سیاه ضرر کردن و از دست دادن سرمایه جلوگیری کنید، آگاهی و تجربه است. هر چقدر آموزش بورس را گام به گام طی کرده باشید و اطلاعات بیشتری از بورس داشته باشید، در تصمیم‌گیری‌ها هم موفق‌تر عمل خواهید کرد.

البته کسب تجربه نیازمند، سال‌ها فعالیت کردن در بورس است. پس یعنی، شخصی که برای نخستین بار به این عرصه وارد می‌شود و تجربه کافی ندارد، محکوم به شکست است؟ قطعاً خیر. این روزها به مدد فناوری و ارائه امکانات و خدمات آموزشی مختلف در قالب آموزش مجازی و حضوری بورس، خبرگانی در عرصه بورس وجود دارند که می‌توان با بهره‌گیری از تجارب آنها، فضای تازه بورس را به عنوان روشی برای سرمایه‌گذاری به خوبی درک کرد. با پشتوانه تلاش و آگاهی می‌توان در بورس سود کرد. امکان ضرر وجود دارد؛ اما باید طوری هوشمندانه رفتار کنید که میزان سودی که دریافت می‌کنید همیشه از ضررتان بیشتر باشد.

برای شروع با مبالغ خیلی کم، وارد بورس شوید و سعی کنید که با فضای آن به خوبی آشنا شده و بر آن تسلط پیدا کنید. یادتان باشد که تمام سرمایه‌ای که به سختی پس‌انداز کرده‌اید وارد بازار سرمایه‌گذاری بورس نکنید و ابتدا با زیر و بم‌ کار آشنا شوید و به مرور به فکر سرمایه‌گذاری بزرگ‌تر در بورس باشید.

اگر با مبالغ خیلی کم به بازار بورس وارد شوید و تصمیماتی درست بگیرید، با همان مبلغ اندک می‌توانید به تدریج سود کرده و از پولی که بیشتر شده است برای شرکت در پروژه‌های سرمایه‌گذاری بزرگ‌تر در بورس استفاده کنید. شک نکنید که بورس این ظرفیت رشد را در اختیارتان قرار می‌دهد. فقط باید بخواهید.

قصد یادگیری و پیشرفت در بورس را دارید؟

از صفر تا صد بورس را توسط بهترین اساتید آموزش ببینید. لطفاً برای کسب اطلاعات کامل‌تر، مشخصات خود را وارد نمایید تا با شما تماس بگیریم.

298 پاسخ به “با ۵۰۰ هزار تومان کجا سرمایه گذاری کنیم؟”

 1. AP1535 گفت:

  سلام
  تشکر از تهیه مطالب ارزنده تان
  لطفا سرمایه گذاری های مختلف رو جداگانه از حیث مزیت و معایب آن بررسی جامع نمایید
  با تشکر

  ۳۰
 2. AR5016 گفت:

  با سلام
  ممنون از شما
  خلاصه. اما مفید!

  ۱۳
 3. AL4089 گفت:

  سلام
  ممنون از فعال بودن اطلاعات باشگاه..
  تشکر

  ۱۴
 4. AH8407 گفت:

  احسنت و درود بابت این راهنمایی های ارزنده

  ۱۰
 5. AQ7992 گفت:

  خیلی عالی و مفید بود، واقعا بورس بهترین بازار برای افزایش سرمایه و کسب دانش و تخصص مالی هست به شرطی که با اگاهی کامل وارد این بازار شویم

  ۵
 6. AT3419 گفت:

  سلام ؛
  مثل همیشه مطلب جالبی بخصوص برای تازه کارها بود.
  ولی جنبه انگیزشی برای تجربه کردن و اموختن علمی مطلب کمی می توانست بهتر باشد.
  ممنون از شما

  ۱۲
 7. AT9571 گفت:

  تولید سرمایه از سرمایه راهی برای بهرمندی از یک زندگی مطلوب است.

  ۷
 8. AT5658 گفت:

  میشه سوالات مسابقه فقط بورسی نباشه ؟

  ۶
  • Agah گفت:

   سلام
   بله دوست گرامی
   سوالات در قالب پیش بینی مسابقات فوتبال و ... نیز طراحی شده است.
   اگر پیشنهادی در خصوص برگزاری مسابقات دارید خوشحال میشویم که نظرات خود را برای ما هم ارسال کنید.

   ۳
   • AT5658 گفت:

    مثل سوالاتی در مورد تاریخی که درونش هستیم مثلا در ایام بهمن سوالاتی در مورد انقلاب یا الان که داریم نزدیک به ایام عید میشیم سوالاتی در مورد نوروز باستانی خلاصه اینکه یا در خصوص اون تاریخی که توش هستیم باشه یا سوالاتی در مورد اخبارات روز باشه چون به نظرم همش سوالات بورسی یکم کسل کننده است

    ۵
 9. AR0754 گفت:

  سلام، خدا قوت؛
  چقدر خوشحالیم که دوباره پولبک کردین به قدم های اولیه سرمایه گذاری در بورس.:-) 🙂 🙂
  بازهم ممنون، سپاس فراوان؛
  تنوعی بود برای خودش از نوع تفنن.
  لطفا مصرانه به ادامه کار ادامه بدین، چرا که تجدیدی شهریور دوران مدرسه قطعا وجود داشته است بلاتشبیه، اکنون نیز سهامداران و سهام بازان همه تجدید!! 🙂 🙂 🙂 (البته نه مردود و قطعا امیدوار به آینده ای روشن و بهتر، صرفا تجدید خاطره، نه تجدید نظر) و چاره ای نیست جز رسیدگی به تحلیل و بررسی و آموزش ابتدایی مجدد و بازآموزی 🙂 🙂 🙂 🙂
  ممنونیم، یادگیری و یاددهی و بازآموزی، حتی برای متخصصین و فوق متخصصین جراحی بازار سرمایه!!؟؟!! 🙂 🙂 🙂 و سهام هم لازمه.
  لطفا به یادآوری اصولی اصول اولیه ادامه دهید، دعاگویتان خواهیم بود.
  چشم به راه خواهیم ماند برای ادامه مسیر¤¤¤¤
  عزت زیاد.

  ۵
 10. AQ4689 گفت:

  با سلام
  به نظر من اگر گارگزاری بتواند برای تازه واردها شرایطی در نظر بگیره که در ابتدای کار ضرر نکند به نظرم در بورس دوام بیشتر خواهند آورد.
  من به هر کسی که در مورد بورس توضیح می دهم همه هشدار می دهند:
  مراقب بااااااش افرادی را می شناسیم که فلان مبلغ ضرر کرده اند.

  ۱۴
 11. AQ1302 گفت:

  سلام و خسته نباشید
  بنظرم برا کسی که تازه وارد بورس شده باید از ۵۰۰ هزار تومان، ۴۰۰ هزار تومان خرج آموزش کنه ۱۰۰ هزار تومان تو بورس سرمایه گذاری کنه تا شاید بتونه ۱۰ هزار تومان سود کنه، اونم شاید

  ۹
 12. AR0754 گفت:

  با سلام و عرض ادب،
  بدنبال پولبک موفق در ادامه بحث؛ بصورت کاملا شارپی، آموزشهای تخصصی بورس سهام و اوراق بهادار تهران را تا تارگت آخر ادامه خواهیم داد.
  از خواب گران، خواب گران، خواب گران خیز
  بدرود 🙂 🙂 🙂 🙂

  ۳
 13. AT8950 گفت:

  بسیار آموزنده و مفید، سپاسگزاریم از کارگزاری معظم آگاه

  ۱
 14. AS0220 گفت:

  معامله در بورس شیرین و هیجان انگیز هست

  ۳
 15. فرشاد گفت:

  بورس بهترین گزینه سرمایه گذاری هست به شرط اینکه با اطلاعات کامل وارد شد

  ۴
 16. AA3908 گفت:

  بسیار عالی..باتشکر از کارگزاری آگاه

  ۱
 17. AS3578 گفت:

  ممنون از کارگزاری آگاه با امکانات بی نظیرش

  ۱
 18. AT9695 گفت:

  برای استفاده از اعتبارات آگاه حتما باید فرم قرارداد اعتباری حضورا در کارگزاری تکمیل شود یا غیرحضوری هم میشود یا مثلا از طریق دفتر پیشخوان دولت هم میشه

  ۰
 19. AT5658 گفت:

  میشه لطفا بیشتر در مورد ارزهای دیجیتالی و راه های وارد شدن به انها توضیح بدین؟

  ۱
  • Agah گفت:

   سلام دوست گرامی
   درخصوص ارزهای دیجیتال، مطلب آموزشی در بلاگ باشگاه موجود هست.
   لذا می‌توانید مطلب مورد نظر خود را در قسمت جستجوی بلاگ، جستجو نمایید.
   باتشکر

   ۱
 20. AJ6100 گفت:

  سلام مرسی از زحمات همه دست اندرکاران آگاهی

  ۱
 21. AO0620 گفت:

  سلام
  یقینا سرمایه گذاری در بورس از موارد مهم پیشرفت مالی محسوب میشه

  ۱
 22. AT8554 گفت:

  سلام. بنظرم مدیریت سرمایه بسیار مهمه.

  ۳
 23. AK8490 گفت:

  سلام ببخشید مدتی است لینک قرعه کشی برای من نمی اید میشه برسی کنیید

  ۰
  • operator2 گفت:

   با سلام و احترام

   دوست عزیز بررسی شد و شما به صورت متوالی ۱۰ روز در باشگاه ورود نکرده اید به این دلیل لینک برای شما ارسال نشده است.

   ۰
 24. AA4968 گفت:

  سلام
  درسته که به بورس به عنوان یک منبع درآمد نمیشه نگاه کرد؟
  و بورس یه نوع سرمایه گذاری بلند مدته که حداقل ۲ سال نباید به پولی که سرمایه گذاری کرده ایم نباید نیاز داشته باشیم؟

  ۰
  • operator2 گفت:

   سلام
   حرف شما رو به این شکل میشه تصحیح کرد که افراد عادی جامعه بورس را به عنوان درامد همیشگی و شغل اصلی نمی توانند به حساب اورند. اما "۲ سال نباید به پولی که داریم نیاز داشته باشیم" گزاره اشتباهی است. این به دید سرمایه گذار بستگی دارند. برخی افراد کوتاه مدت، برخی میان مدت و برخی بلند مدت معامله می کنند و نمیتوان نسخه ای کلی برای همه تجویز کرد.
   موفق و پرسود باشید

   ۱
 25. AP0584 گفت:

  سلام
  تشکر از تهیه مطالب ارزنده تان
  لطفا سرمایه گذاری های مختلف رو جداگانه از حیث مزیت و معایب آن بررسی جامع نمایید
  با تشکر

  ۰
 26. AR0754 گفت:

  با سلام و تشکر فراوان،
  واقعا عالی بود، اگه با همین فرمون جلو بریم، پله پله آموزشها عالی، یادگیری بهتر، سرمایه گذاری آگاهانه و معامله رو به سودتر و در نهایت کارمزد کارگزاری و تخفیف های تبعی روز افزون تر، خدایا متشکریم که ما را با آگاه آشنا کردی و دوستدار بآشگاه نمودی.

 27. AT8025 گفت:

  ممنون میشم درخصوص صندوق طلا هم مطلب بگذارید

  ۲
 28. AN2421 گفت:

  واقعا تمام گزینه هایی که گفته شده مد نظر من بود
  ولی آخرم سرمایه اندک خودم رو برای شروع وارد بورس کردم
  انشالله که در ادامه بتونم از این بازار پر از سود و ریسک سود خوبی بدست بیارم

  ۵
 29. AO5308 گفت:

  سلام
  وقت همگی بخیر و شادی
  هر کی دوست داشت یه جدول توی اکسل درست کنه
  به مبلغ همون پانصد هزار تومان
  سودهایی رو که مدنظر ش هست رئ با ضریبی اعمال کنه
  و به کل مبلغ مجدد سود بعدی
  بعد از بیست مرحله
  عدد بدست اومده رو ببینه
  مبلغ براش عجیب خواهد بود

  ۱
 30. AS3772 گفت:

  سلام. حداقل سرمایه برا ورود به بورس چقدر است؟

  ۱
  • Agah گفت:

   سلام دوست گرامی
   با هرسرمایه ای می توانید به صورت آفلاین سهام خرید و فروش نمایید.
   ولی حداقل سرمایه برای انجام معاملات آنلاین، ۱۰۸ هزار تومان است.
   باتشکر

   ۴
   • AV2622 گفت:

    سلام
    ایا چون کشور ما منابع زیاد نفت وگاز دارد خرید سهام شرکت های فعال در زمینه نفت،گاز وپتروشیمی بهترین گزینه است‌

    ۰
   • aryan گفت:

    سلام میشه یکم راهنمایی کنید اصلا از کجا باید خرید چطور خرید؟ و....

    ۰
    • Agah گفت:

     سلام دوست گرامی
     برای خرید و فروش سهام در بازار بورس لازم است تا ابتدا از کارگزاری کد بورسی خود را دریافت نمایید و سپس با نام کاربری و رمز عبور سیستم معاملات به خرید و فروش بپردازید.
     جهت ثبت نام در سامانه اگاه اکسپرس و دریافت کد بورسی از اینجا می‌توانید اقدام کنید.
     باتشکر

     ۰
 31. AK6766 گفت:

  سلام
  تشکر از تهیه مطالب ارزنده تان
  لطفا سرمایه گذاری های مختلف رو جداگانه از حیث مزیت و معایب آن بررسی جامع نمایید
  با تشکر

  ۱
 32. AU0020 گفت:

  سلام
  لطفا راهنمایی بفرمایید که من میتونم امتیاز باشگاه افرادی که زیر ۱۸ سال دارن و کد افلاین دارن را انتقال بدم.
  یا اینکه فقط افرادی که کد انلاین دارن میتونن امتیازشونو انتقال بدن. ممنون

  ۱
  • Agah گفت:

   سلام دوست گرامی
   تنها مشتریان کارگزاری می‌توانند امتیاز بآشگاه را منتقل نمایند و کاربران بآشگاه نمی‌توانند امتیاز بآشگاهی خود را انتقال دهند
   در ضمن توجه داشته باشید که کارمزد انتقال امتیاز از یک کد به کد بآشگاهی دیگر، ۷% کل امتیازی است که انتقال می‌دهید.
   باتشکر

   ۱
 33. AN1595 گفت:

  با ۵۰۰ تومن باید اگاهانه رفتار کرد چون جزئی از کل هست و میشه باهاش یه سرمایه گذاری کوچیک مثلا تولید خاک یا کود استفاده کرد

  ۲
 34. AT5658 گفت:

  یه سوال دارم چرا مانده قابل معامله با حسابم یکی نیست؟

  ۱
  • Agah گفت:

   سلام دوست گرامی
   دوست عزیز سوال شما واضح نیست.
   درصورت امکان بفرمایید منظور کدام حساب است و از این مشکل نیز عکس ارسال نمایید تا بررسی گردد.
   باتشکر

   ۰
 35. AP4996 گفت:

  سلام. لطفا در مورد سرمایه گذاری بدون ریسک در بورس راهنمایی نمایید.

  ۰
  • operator2 گفت:

   با سلام و احترام

   دوست عزیز سرمایه‌گذاری بدون ریسک در هیچ بازاری وجود ندارد، حتّی بانک نیز می‌تواند دارای ریسک نکول یا عدم بازپرداخت سپرده یا پس‌انداز باشد. اگر شخص محافظه‌کاری هستید و قصد سرمایه‌گذاری در بازار بورس را دارید می‌توانید در صندوق‌های سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت سرمایه‌گذاری کنید که سود آنها به صورت سالیانه کمی بیش از بانک است. در این خصوص صندوق گردشگری به شما پیشنهاد می‌شود که می‌توانید به وب‌سایت آن مراجعه کرده و اطلاعات جامعی کسب کنید.

   gbfund.ir

   ۰
 36. AT3996 گفت:

  سلام مطلب بسیار بسیار جالب و خوبی بود باتشکر

  ۱
 37. AQ3349 گفت:

  سلام
  ممنون از مطالب خوبتون.
  من با ۵۰۰ هزار تومن وارد بورس شدم و به دنبال محک زدن خودم در یک بازه شش ماهه هستم.
  با سپاس

  ۲
 38. AS8023 گفت:

  ممنونم از کارگزاری آگاه بااین مطالب آموزنده. معامله دربورس جذابیت خاصی داره حتی بادانش کم.

  ۰
 39. AS5622 گفت:

  مطالب خوبی بود لطفا بیشتربنویسید.

  ۰
 40. AK0699 گفت:

  با سلام
  لطفا راهنمایی بفرمایید چطوری میتونم اعتبار باشگاه را به فرد دیگه ای منتقل کنم.

  ۰
 41. AK0699 گفت:

  سلام
  بفرمایید من تا چه مبلغی میتونم اعتبار از دیگران بخرم و استفاده کنم .ایا سقف داره؟

  ۰
 42. AE8438 گفت:

  سلام ممنون از زحماتتان
  یک سوال دارم عرضه اولیه افق و زفکا رو به مبالغ۲۰۰ و۱۰۰ هزار تومن ثبت سفارش کردم ولی مبالغ به حسابم برگشته و خریدی برام نشده چرا آیا میتوانم دوباره با این مبالغ بخرم یا نه یا باید وجه حسابم رو بیشتر کنم و چقدر؟؟؟!! تازگیها میگفتن حبن معامله به وجهی باید موجودی در حساب ذخیره کنید لطفا بیشتر توضیح بدین!!!!

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام دوست گرامی
   این موارد را بهتر است در ساعات اداری به واحد خدمات آنلاین اطلاع دهید تا در اسرع وقت بررسی گردد.
   باتشکر

   ۰
 43. AH8407 گفت:

  در بورسم مهمترینچیز قبل از داشتن سرمایه، داشتن صبر است، افراد عجول در بورس موفق نمیشوند

  ۰
 44. ص گفت:

  سلام ـ چرا در عرضه اولیه ها، سهمی که به من میرسد «همیشه» یک عدد کمتر از مقدار اعلام شده است؟؟؟ (با آنکه همیشه در نیم ساعت اول سفارش گذاری میکنم)

  ۰
 45. AK5511 گفت:

  سلام من با ۱۰۰هزار تومن وارد بورس شدم الان که مطمئن شدم سرمایه م رو نزدیک ۱۰ ملیون کردم

  ۹
 46. AS6103 گفت:

  سلام
  اعتباراتی که کارگزاری آگاه می ده هم مثله سایر کارگزاری ها اسفند تسویه می کنن؟

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام
   اعتبار در زمان سررسید باید تسویه شود. اگر فرد مثلاَ ۲۱ شهریور ماه اعتباری یک ماهه دریافت کند، باید ۲۰ مهر آن را تسویه نماید چون اعتبار یک ماهه (۳۰ روزه) است.

   ۰
 47. AR0467 گفت:

  با سلام و تشکر از مطالب مفید و خلاصه
  یه نکته در مورد آموزش
  اینکه شما بفرمائید با ۵۰۰۰۰۰ تومان چطور میشه کار کرد اگه ۱۰۰۰۰۰۰۰۰ سرمایه داشته باشم توی چه معاملاتی کار کنیم بهتر است
  سهام
  آتی
  صندوق ها
  با تشکر

  ۱
 48. AR0754 گفت:

  سلام وقت بخیر
  امروز صبح ۱۳۹۷/۱۱/۲۸ هرچه سعی کردم از سیستم محل کار وارد باشگاه بشوم متاسفانه پیغام محدودیت دسترسی بدلایل امنیتی داد
  شماره پی گیری ۲۰۰۰۰۰۲۶
  آدرس محل های مختلف باشگاه
  bashgah.com/blog/
  bashgah.com/blog/باشگاه چیست/
  /Intro/.....
  لطفا بررسی و رفع اشکال شود
  آی پی ۵/۱۶۰/۱۳۷/۶۶
  اکنون از طریق دیگری وارد باشگاه شده ام
  با تشکر

  ۰
 49. AN2455 گفت:

  مطلب مناسبی برای تازه واردهاست.عالی

  ۱
 50. AL5079 گفت:

  درود،
  بنده وجه نقد درون باشگاه خود را چگونه میتوانم برای کد باشگاه مشتریان شخص دیگری ارسال نمایم؟

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام دوست گرامی
   به دلیل قوانین مربوط به پولشویی و قوانین سازمان بورس، امکان انتقال و واریز وجه به حساب بآشگاه، وجود ندارد.
   باتشکر

   ۰
   • AR0754 گفت:

    یک پرسش مهم: با این روش یک کاربر چگونه بتواند کلاس های آنلاین غیر رایگان مورد نظرش در باشگاه را شرکت کند.
    لطفا روشی که به دماغ فیل نه ببخشید عاج گرانقیمت فیل مغرور پولشویی بر نخوره اعلام نمایید.

    ۰
 51. AN2455 گفت:

  فقط اینو مطمئنم که اکثر افراد همیشه به دیگران نگاه میکنند در نتیجه عدم نتیجه باعث خودخوری میشه.مثلا اگه کسی فقط ۵۰۰هزار تومان سرمایه داره برای رشد مالی به شخصی نگاه کنه که درآمد مشخص ماهانه یا سرمایه کلان داره قطعا هرکاری کنه آخرش ضرره و یک عمر پشیمانی.اگه یک محل سرمایه گذاری که تابع قوانین کشور پیدا کنه و سرمایه اش رو اونجا بچرخونه حتما به موفقیت میرسه چون اونجا خودشو پیدا میکنه نه به دیگران نگاه

  ۰
 52. AS8836 گفت:

  سلام دربورس باید با احتیاط و اطلاعات کافی اقدام به معامله کرد و تحلیلهای سایر تحلیلگران را فقط باید شنید و نهایتا براساس اعتماد به اطلاعات و معلومات خودمان معامله کنیم.

  ۱
 53. AS7361 گفت:

  سلام ممنون از مطالب خوبتون. یه سوال . لینک قرعه کشی هرچند وقت برای اعضا ارسال میشه. چه شرایطی باید اعضا داشته باشن. ممنون

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام دوست گرامی
   لطفا به مطلب "قرعه‌کشی: امکانی جدید در بآشگاه مشتریان آگاه" مراجعه بفرمایید.
   باتشکر

   ۰
   • AR0754 گفت:

    سلام وقت بخیر؛
    لینکی داشتم که بعلت اشکال در ورود به باشگاه نتوانستم در موعد پیش از مقرر استفاده کنم تاریخ انقضا آن امروز ۱۳۹۷/۱۲/۰۲ بود امروز هم که کد را زدم، سیستم هوشمند می فرماید هدر رفته و سوخته و منقضی شده.
    اشکالی نداره؛ ممنونیم که به فکر همه هستید.
    سری بعد به امید خدا.

    ۰
    • AR0754 گفت:

     با سلام؛ برخی دیدگاه ها تا ابد در دست بررسی می مانند تا منقضی شده و مشمول مرور زمان گشته و راکدمانده و در نهایت لایق بایگانی شدن شوند.

     ۰
     • Agah گفت:

      سلام دوست گرامی
      به دلیل اینکه برخی از سوالات برای کارشناس مربوطه ارسال می‌گردد لذا پروسه پاسخگویی به کامنت‌ها کمی زمانبر می شود.
      از صبوری شما سپاسگزاریم

      ۰
 54. AR1603 گفت:

  باسلام درحال حاضر بهترین سرمایه گذاری چیست

  ۱
  • Agah گفت:

   سلام
   با توجه به شرایط کشور و انتظارات تورمی بهتر است در بازارهایی که تورم را پوشش میدهد سرمایه گذاری کرد مانند بازار بورس.

   ۰
 55. ابراهیمی گفت:

  سلام .خواهش میکنم در مورد خرید الگوریتمی هم توضیحاتی ارائه بدید. ممنون

  ۰
 56. Morteza گفت:

  با تشکر از مطالب خوب و مفیدتون .

  ۰
 57. AQ3147 گفت:

  سلام تخفیف کارمزدی که از خرید وفروش سهام در وجه باشگاهمون واریز میشه رو میشه برداشت کرد؟

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام
   بله دوست گرامی
   در بخش خدمات سایت باشگاه، ثبت درخواست واریز وجه را انتخاب تمایید.
   لازم است اعلام کنیم که وجه واریز شده به حساب آنلاین، امکان بازگشت به باشگاه ندارد.
   باتشکر

   ۲
 58. AP3062 گفت:

  سلام مطالب ارزنده ای بود ممنون،در مورد استفاده از سایت همفکران لطفا مطلبی میزارید

  ۰
 59. AT5658 گفت:

  کلا از چقدر قبل اطلاع میدن که عرضه اولیه میدن؟ تاریخ ها همه مشخصا؟

  ۰
  • operator2 گفت:

   با سلام
   دقیقا مشخص نیست و طبق اعلام سازمان بورس آگهی عرضه اولیه معمولا ۲ الی ۳ روز قبل از عرضه اعلام می‌شود.

   ۰
 60. AT6602 گفت:

  با سلام
  تشکر ویژه دارم از تمامی عوامل اگاه
  عالی هستین در همه زمینه ها

  ۰
 61. AS8211 گفت:

  سلام وقت بخیر
  بابت طرح سوال در این قسمت عذر خواهی میکنم چون مرتبط نیست
  فک کنم سوال با کد سوال: ۹۷۱۱۰۵۰ اشتباه می باشد.چون گزارشی در کدال با این سال مالی و تاریخ وجود نداشت

  ۰
 62. AT3124 گفت:

  بهترین کار با ۵۰۰ هزار تومن
  خرید عرضه اولیه ها هست چون مبتدی ها ضرر نمیکنن دیگ

  ۴
 63. AR0754 گفت:

  با سلام،
  با تشکر از بآشگاه، متاسفانه اکثر آی پی های مورد استفاده در باشگاه از سیستم های مختلف، بدلایل امنیتی! مسدود شده است.
  لطفا بررسی و رفع اشکال نفرمایید
  شماره پیگیری ۲۰۰۰۰۰۲۶
  ۵.۱۲۱.۵۷.۱۱۷ یکی از آی پی ها

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام دوست گرامی
   مشکل شما واضح نیست.
   لذا برای بررسی بیشتر لازم است از مشکلی که وجود دارد عکس بگیرید و به تلگرام پشتیبانی بآشگاه با آیدی
   agah_help@
   ارسال بفرمایید.
   با تشکر

   ۰
   • AT3419 گفت:

    سلام به همه ؛
    اگر از یک سیستم بیشتر از ۱ کاربر وارد باشگاه بشه بعد از چند روز سیستم ای پی را قفل میکنه.
    ما تو دانشجگاه همین مشکل را داشتیم .فیل+شکن ! استفاده کردیم !!!
    🙂

    ۱
 64. AE8438 گفت:

  سلام خسته نباشید یک سوال دارم
  من میخواهم وجهی از حساب کارگزاری آسا به حساب بانکی تعریف شده انتقال بودم ولی خطای ۰۰۴ میده یعنی چی؟؟؟؟؟!!

  ۰
 65. AR0754 گفت:

  با سلام مجدد، یک نامه خصوصی از باشگاه دریافت کرده بودم، متاسفانه با این تبلت نتوانستم بازش کنم و کلا نامرئی و گم شد.
  کلا فکر کنم هرچی بدشانسی هست این دو روزه نصیبم شده، خدا به دورش کنه.
  با تبریک به باشگاه که یکی از عناصر سر سپرده دنیای مجازی را شناسایی و مسدودش کرد. بدین طریق امکان استفاده از فضای واقعی و غیر مجازی را به اینجانب ارزانی داشت؛ سپاس گذارم.
  اگه کلا می خواهید به موفقیت در هدف برسید، دسترسی کامل و عضویت را هم معلق فرمایید، شاید گرفتاری توهم "تئوری توطئه" شده ایم.
  این داستان ادامه دارد....

  ۱
 66. AP0210 گفت:

  با سلام . بسیار عالی . به نظر بنده هنوز خیلی از مردم از سرمایه گذاری در بوس می ترسند و علت آن نداشتن دانش کافی می باشد. ممنون از اینکه این اطلاعات را در اختیار مردم قرار می دهید.

  ۱
 67. AS4922 گفت:

  با سپاس از کارگزاری خوب اگاه بابت راهنمایی های ارزنده

  ۰
 68. محمد حسینی گفت:

  کارگزاری اگاه را حدود دو ماهه انتخاب کردم و بسیار عالی بود

  ۰
 69. احسان گفت:

  با سلام..میخواستم بگم امان از این کارمزدها..همین.

  ۱
 70. AO7281 گفت:

  درود،
  بنده وجه نقد درون باشگاه خود را چگونه میتوانم برای کد باشگاه مشتریان شخص دیگری ارس?

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام دوست گرامی
   به دلیل قوانین مربوط به پولشویی و قوانین سازمان بورس، امکان انتقال و واریز وجه به حساب بآشگاه، وجود ندارد.
   باتشکر

   ۰
 71. pooriya گفت:

  با سلام
  ممنون از مطالب آموزنده و خوبتون.
  لطفا در صورت امکان درباره چگونگی تقسیم بندی و خریداری سهام به صورت سبد سهام با همین مقدار پول و ریسک کمتر سرمایه گذاری توضیح بدید مچکرم.

  ۰
 72. AT5925 گفت:

  با سلام.
  خیلی عالی و مفید.تشکر از زحمات شما برای ارائه این مطالب زیبا

  ۰
 73. AS6103 گفت:

  درود
  امکان سفارش گذاری در ساعاتی غیر ساعات ۸:۳۰ تا ۱۲:۳۰ هم وجود داره؟

  ۰
  • operator2 گفت:

   با سلام
   به صورت انلاین فقط در همان بازه زمانی امکان ثبت سفارش وجود دارد.

   ۰
   • AS6103 گفت:

    ممنون
    یه سوال دیگه هم داشتم. آیا سفارش رو در قیمتی بالاتر از قیمت پایانی امروز می توان گذاشت؟ به طور مثال قیمت پایانی امروز ۱۲۰ تومان هست ولی ما می خوایم زمانی که قیمت ۱۳۰ شد برای ما خرید کنه. آیا همچین امکانی وجود داره؟

    ۰
    • Agah گفت:

     سلام دوست گرامی
     برای ارسال سفارش خرید یا فروش، خارج از بازه قیمت مجاز، نمی‌توانید سفارش خود را ارسال نمایید.
     باتشکر

     ۰
 74. AT5925 گفت:

  با درو و سلام
  ایا یک بخشی در باشگاه قرار دارد که در انجا بتوان که سیگنالی ارائه داد؟؟

  ۰
 75. AQ5244 گفت:

  مطالب خوبی تهیه کردین ممنون

  ۰
 76. AQ4046 گفت:

  تصمیم بنگاه برای تولید در بلند مدت با کوتاه مدت متفاوت

  ۱
 77. AQ5670 گفت:

  در مورد فرق نحوه عرضه اولیه ها به صورتهای مختلف لطفا اطلاع رسانی کنید.فرق بورس و فرابورس چیه

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام
   ۲ روش رایج بود که یکی به روش کشف قیمت که فقط توسط کارگزاری ها انجام میشد و بعد معامله گران آنلاین میتوانستند با قیمت کشف شده سفارشهای خود را ارسال نماید . روش دیگر که اکنون در حال استفاده است بوک بیلدینگ که در آن بازه قیمتی و حداکثر حجم سفارش خرید در آن مشخص می شود. و تمام کدها در این روش در یک بازه زمانی مشخص سفارش میگذارند.

   ۰
 78. AR3889 گفت:

  تشکر از زحمات شما برای ارائه این مطالب زیبا

  ۱
 79. AT9571 گفت:

  سلام
  من سعی کردم در ابتدا با عرضه ی اولیه شروع کنم وفعلا اموزش ببینم

  ۰
 80. اعظم پرچمی گفت:

  با سلام
  لطفا پاسخ تشریحی سوالات ۹۷۱۱۰۴۹ و ۹۷۱۱۰۵۱ را درج کنید و اینکه آیا پاسخ صحیح سوال ۹۷۱۱۰۴۹ گزینه ۲ نمی باشد؟

  ۰
 81. AT2594 گفت:

  اگه به جای دلار مردم به سمت بورس بیان خیلس بهتر میشه

  ۰
 82. AE7326 گفت:

  با سلام.
  خيلي مختصر و مفيد . ممنون از مطالب خوب شما

  ۰
 83. اله کرم گفت:

  خیلی عالی بود.ممنون از از راهنمایی ها و مطالب ارزنده مدیران و دست اندرکاران باشگاه آگاه

  ۰
 84. AQ4689 گفت:

  با سلام
  چطوری می شه سوالاتی که در باشگاه می پرسیم را پیگیری کنیم که آیا جواب داده شده اند یا خیر.

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام
   دوست گرامی به محض اینکه به سوال شما پاسخ داده می‌شود پیام خصوصی در سایت بآشگاه برای شما ارسال می‌گردد.
   لذا می‌بایست پیام‌های خصوصی خود را چک بفرمایید.

   ۰
   • AQ4689 گفت:

    متشکرم
    به نظرم اگر بتوانید لینک جدیدی (مثل سوالهای من) قرار دهید که هر کد بتواند همه سوالهایی که می پرسد و جوابهایی که می گیرد یکجا نمایش داده شود بهتر است.
    چون من خودم مطالب مختلف سایت را مطالعه می کنم و سوالی پیش آید می پرسم اما بعد فراموش می کنم در کدام مطلب سوال داشتم.

    ۱
 85. AT6635 گفت:

  برای مبتدی ها با این مبلغ فعلا فقط می شه در بورس عرضه اولیه خرید. واقعا پیش‌بینی بازار غیر ممکن است.

  ۱
 86. AR6337 گفت:

  سلام مطالب شما ارزنده است. فقط ی پیشنهاد هر از چندگاهی تحلیل سهام یک شرکت را در بلاگ قرار دهید تاجذابیت بیشتر شود.

  ۱
 87. AU1568 گفت:

  سلام
  اطلاعات بسیار سلیس و مفید بود.
  سپاسگزارم

  ۰
 88. AL5013 گفت:

  خیلی جامع و خوب، واقعا بهترین جا برای سرمایه گذاری با مبالغ کم بورسه و حتی اگه در قیمت مناسب سهام یک شرکت خرید شه بازدهی قطعاً چندین برابر بانک و جذاب تر از بانک می باشد.

  ۰
 89. VAHID گفت:

  با سلام
  ممنون از مطالب مفید و اموزنده شما دوستان عزیز در کارگزاری آگاه
  از ابتدا تا انتها در بورس با شما می مانیم

  ۰
 90. AP6855 گفت:

  ممنون
  مطالب جمع آوری شده ارزنده بود

  ۰
 91. AT5152 گفت:

  سلام مطالب و آموزش های باشگاه واقعا مفیده خیلی ممنون بابت زحماتتون

  ۰
 92. AK8490 گفت:

  سلام چرا لینک قرعه کشی را نمی دهید

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام دوست گرامی
   در تاریخ ۲۵ بهمن، ورودی به باشگاه نداشته اید
   لذا به همین دلیل کد قرعه کشی برای شما ارسال نشده است.
   باتشکر

   ۰
 93. AT3321 گفت:

  سلام چرا امتیاز معامله زعفران روحساب نمیاد

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام دوست گرامی
   تخفیف کارمزد معاملات شما، آخر هر ماه به حساب در اختیار واریز می شود.
   اما در صورتی که بخواهید به حساب باشگاه واریز گردد لازم است با واحد آتی کالا تماس حاصل بفرمایید.
   متشکرم

   ۰
 94. AR0754 گفت:

  با سلام
  خیلی عالی؛ احسنتم
  متشکرم از زحمات بی پایان باشگاه.
  لطفا به راهتان ادامه دهید؛ سکون مانند مرداب است و زندگی در مرداب مشکل، جریان داشته باشید در طول زندگی و با گذر به عرض آن.

  ۰
 95. AT8996 گفت:

  با سلام
  تشکر از زحمات شما برای ارائه مطالب مفید و زیبا

  ۰
 96. AQ1959 گفت:

  امیدوارم مسئولین واقف بر مزایای ایجاد جذابیت برای ورود سرمایه های خورد به بازار بورس باشند و اصولا به دنبال چنین مزایایی هم باشند!

  ۱
 97. AT3910 گفت:

  با سلام و عرض ادب. آیا بازدهی متوسطی برای بورس در دوره یک ساله میشه در نظر گرفت؟

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام دوست گرامی
   به دانش و اطلاعات فرد معامله کننده و اینکه چه نوع سرمایه گذاری (سرمایه گذاری مستقیم یا غیر مستقیم) را انتخاب کرده است بستگی دارد.
   باتشکر

   ۰
 98. AU1650 گفت:

  واسه کار کردن در بازار آتی چقدر سرمایه لازمه اگه با ۵۰۰ هزار نشه شروع کرد کار درستیه که با ۵۰۰ هزار اعتبار سه ماه یا یه ماه خرید و با اون شروع بکار کرد ؟؟؟

  ۱
  • Agah گفت:

   باسلام و احترام
   برای فعالیت در بازار آتی می‌بایست حداقل به اندازه وجه تضمین قرارداد آتی موجودی در حساب عملیاتی خود داشته باشید. وجه تضمین برای قراردادهای مختلف، متفاوت است.
   برای معاملات قراردادهای آتی طبق دستورالعمل، نمیتوانید از اعتبار استفاده نمایید.

   ۰
 99. AK8490 گفت:

  سلام چرا لینک قرعه کشی را نمی دهید

  ۰
  • operator2 گفت:

   با سلام

   دوست عزیز به محض اینکه شما به طور متوالی ۱۰ روز در بآشگاه مشتریان ورود کنید، لینک برای شما ارسال می شود.

   ۰
 100. AQ3679 گفت:

  سلام
  چرا در عرضه‌اولیه‌ها، "همیشه" یک سهم کمتر از تعدادی که اعلام می‌شود، به من می‌رسد؟
  این در حالی‌است‌که خرید من نقدی و اغلب در چهل‌دقیقه آغازین سفارش‌گذاری انجام می‌پذیرد.
  لطفا اعلام بفرمایید.

  ۰
 101. AL9601 گفت:

  سلام
  چرا در عرضه‌اولیه‌ها، "همیشه" یک سهم کمتر از تعدادی که اعلام می‌شود، به من می‌رسد؟
  این در حالی‌است‌که خرید من نقدی و اغلب در چهل‌دقیقه آغازین سفارش‌گذاری انجام می‌پذیرد.
  لطفا اعلام بفرمایید.

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام
   دوست بزرگوار در زمان عرضه اولیه به هیچ خریداری حداکثر حجم دده نمی شود مگر اینکه تعداد درخواستهای خرید ارسال شده کوچکتر از کل حجم قابل عرضه باشد.
   لطفاً مطلب "خرید سهام در عرضه اولیه به روش بوک بیلدینگ و تفاوت‌های آن با روش قبلی" را حتماً مطالعه نمایید.

   ۱
   • AQ3679 گفت:

    سلام
    سپاس از پاسخگویی‌تان. پرسش من البته مربوط به موضوع دیگری بود:
    چرا در نه‌ماه گذشته، پس‌از تخصیص سهام عرضه‌اولیه به متقاضیان، همیشه سهم من از مقدار اختصاصی و اعلام‌داده‌شده، یک‌عدد کمتر است؟ به هر یک‌از خانواده شش‌نفره ما همیشه یک‌سهم کمتر از تعداد اعلام‌شده می‌رسد. چرا؟
    (توضیح: سفارش‌گذاری ما به‌شکل نقدی و در نیم‌ساعت آغازین انجام می‌شود.)

    ۰
 102. AM2311 گفت:

  درود
  به گمان من مناسب تر آن است چنانچه به حرفه دیگری مشغولید،در همان شغل اصلی سعی کنید بهترین باشید و از باب تنوع وهیجان، بخشی از دارایی تان را که از آن جا به چنگ می آورید جهت سرمایه گذاری پربازده به متخصصان حرفه ای آگاه بسپارید. آنان این خواهش شما را به نحو مطلوب برآورده می سازند. "وقت و زمان" دارایی گرانبهایی است، بیهوده حرامش نکنید.

  ۱
 103. AA2981 گفت:

  سلام
  اگه میشه.؟
  زمان پاسخگویی سوال مسابقات را حداقل تا ساعت ۱۵بزارید تا راحت تر بتونیم سوالات تو جواب بدیم....؟

  ۱
  • Agah گفت:

   سلام
   سپاس از پیشنهاد شما. این مورد به بخ بخش سفارشات ارجاع شد.
   البته با توجه به برنامه ریزی های صورت گرفته مهلت مسابقات از ابتدا ساعت ۱۴ بوده است و به نظر می رسد کافی است.

   ۱
 104. AR1132 گفت:

  با سلام
  به نظر من اگر گارگزاری بتواند برای تازه واردها شرایطی در نظر بگیره که در ابتدای کار ضرر نکند به نظرم در بورس دوام بیشتر خواهند آورد.

  ۱
 105. AP2977 گفت:

  سلام.ممنون بابت آموزش وراهنمایی.
  کاش بازار اینقدر استرس نداشت وبی ثبات..نمی بود .بی دلیل شاهد این همه ریزش وخروج نقدینگی نمی بود .

  ۰
 106. AK8490 گفت:

  سلام من هرروز ورود دارم الان ۳۰روزلینک قرعه کشی ندادیددر قسمت گزارش قرعه کشی مشخص است برسی کنید

  ۱
  • Agah گفت:

   سلام
   شما از ابتدای بهمن ماه در روزهای ۴، ۵، ۷، ۱۲، ۱۸، ۲۰ و ۲۵ لاگین نکرده اید و وارد بآشگاه نشده‌اید. به دلیل وقفه های ایجاد شده کوپن قرعه کشی برای شما لحاظ نشده است. گزارش ورود روزانه خود را می توانید در بخش گزارش امتیازات مشاهده نمایید.

   ۱
 107. احسان گفت:

  با سلام
  ممنون از مقاله مفیدتان
  اگر بررسی بشه ک با توجه به نیازهای فصلی جامعه با شروع هر فصل در چه سهامی سرمایه گذاری بشه خیلی خوبه
  لطفا به این موارد هم بپردازید

  ۱
  • Agah گفت:

   سلام
   سپاس از پیشنهاد شما. البته بآشگاه امکان معرفی سهام وجود ندارد. میتوانید در سایت همفکران نیز درج نمایید.

   ۱
 108. AR2409 گفت:

  با عرض سلام خسته نباشید:
  خدمت شما دوست بزرگواری که بابت این همه مطالب مفید زحمت میکشید

  ۱
 109. AP7685 گفت:

  سلام
  باتوجه به تجربه من تا زماني كه نتونستي تحليل ها رو ياد بگيري(تكنيكال،بنيادي) نبايد پول زيادي وارد بورس كرد.

  ۰
 110. AS6103 گفت:

  سلام
  لطفا امکان سفارشگزاری رو در غیر ساعات کار بورس هم ایجاد کنین.

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام دوست گرامی
   این امکان وجود دارد که سفارش خود را به صورت آفلاین ارسال نمایید.
   نحوه انجام معاملات افلاین به این روش است که مشتری سفارش را به قیمت درخواستی در هر ساعت از شبانه روز میتواند ثبت کند و معامله گر کارگزاری در اولین فرصت ساعت بازار، معامله را انجام می دهد.
   برای تنظیم قرارداد آفلاین مشتری هم میتواند به صورت حضوری به شعب کارگزاری مراجعه نماید هم میتواند به پنل ثبت نام آگاه اکسپرس مراجعه نماید و نسبت به ثبت نام اقدام کند.
   باتشکر

   ۱
 111. AU0662 گفت:

  با سلام و عرض ادب من با نظرات شما در مورد سرمایه گذاری در بورس که با دانش و آگاهی همراه باشه بسیار موافقم
  اما از طرفی نظارت از طرف سازمان بر روی سهم ها و نقش های بازیگران سهم و حقوقی ها هم باید بیشتر شود که مواردی هموچون کد به کد و ... روی سهم ها اتفاق نیفته
  که این همان هدف شفاف سازی اطالاعات در بازار سرمایه است که سود یا ضرر برای همه نه یه عده خاص
  ممنون از مقاله خوب و مفیدتون

  ۰
 112. AD9246 گفت:

  عالی و آموزنده بود. کاشکی همگی بتونیم این مطالب رو به دیگران که هیچ آشنایی با این اطلاعات ندارند انتقال بدیم. ممنون

  ۰
 113. AQ6557 گفت:

  سلام به نظر من مبلغ سرمایه گذاری مهم نیست ، نوع سرمایه گذاری مهمه که بشه ازش بازدهی کسب کرد حالا یا ۵۰۰ تومن یا ۵۰۰ میلیون

  ۰
 114. AJ9687 گفت:

  یه پیشنهاد برای کسانی که دارن وسوسه میشن پا به بازار سرمایه بذارن : قبل اینکه حتی یک ریال سرمایه وارد بازار کنید اصول اولیه بازار مانند مدیریت سرمایه و ریسک، کمی روانشناسی و.... را یاد بگیرید.
  بهترین راه شرکت در دوره های حرفه است

  ۰
 115. مسعود گفت:

  متاسفانه اطلاعات مردم در این زمینه ضعیفه و چنین فرصت مطمئن سرمایه گذاری را با سرمایه گذاری در کشورهای دیگه عوض می کنند. یکی از بهترین راه کارها برای مدیریت نقدینگی بورس هست.

  ۰
 116. AS5622 گفت:

  لطفابیشتروساده تر بنویسید.

  ۰
 117. AQ7827 گفت:

  با سلام
  بابت مطالبتون خوبتون تشکر میکنم موفق باشید با آرزوی موفقیت روزافزون برای شما و همه خانواده کارگزاری آگاه

  ۱
 118. AU2062 گفت:

  با سلام
  ممنون از شما
  خلاصه. اما مفید!

  ۰
 119. احسان گفت:

  خلاصه ؛امید بخش...با تشکر

  ۰
 120. AT8451 گفت:

  بنظرم بورس مکان مناسبی برای سرمایه گذاری است

  ۰
 121. علی گفت:

  سرمایه باشه و تجربه بورس واسه سرمایه گذاری بهتره

  ۰
 122. AQ4602 گفت:

  با سلام
  ممنون بابت مطالب ارزنده شما
  واقعیتش اینه که در بازار سهام با یه کم بیشتر از صد هزار تومان هم میشه شروع کرد.
  و این بزرگترین مزیت این بازار نسبت به بازارهای دیگه است که میشه در طول هر ماه یه عدد ناچیز که به اقتصاد خانواده هم هیچ لطمه ای نزنه رو داخل این بازار سرمایه گذاری کرد.

  ۰
 123. AQ1856 گفت:

  با این نوع بازار راخت ترین کار سرمایه گزاری در بورس هیت که من از ۱۰۰ هزار تومن شروع کردم و باید آموزش بیشتری ببینم

  ۰
 124. AU1650 گفت:

  سلام ممنون از مقاله ی عالیتون

  ۰
 125. AU1666 گفت:

  با سلام دقیقا تو چه بازاری از این ۵۰۰ تومن استفاده کینم؟

  ۰
 126. AU1664 گفت:

  با سلام
  الان با توجه به این مقاله باید از چه بخشی از بورس دقیقا شروع کنیم؟
  با تشکر

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام دوست گرامی
   برای شروع می‌توانید در کلاس‌های آموزشی سایت باشگاه ثبت نام بفرمایید
   البته این امکان نیز وجود دارد که به مطالب و فیلم‌های آموزشی رایگان در بلاگ باشگاه مراجعه بفرمایید.
   باتشکر

   ۰
 127. AT1082 گفت:

  کلی بود کاش بیشترتوضیح میدادید

  ۰
 128. AU0336 گفت:

  باسلام
  ممنون از مطالب ارزشمندتون

  ۰
 129. AM7482 گفت:

  در این شرایط مملکت که همه بازار های موازی رشد کردن بهترین سرمایه گذاری بورس خواهد بود که رشد منطقی خود رو تکمیل کنه

  ۰
 130. سامان گفت:

  ممنون از مطالبی که میذارید

  ۱
 131. AQ4046 گفت:

  مزیت این بازار نسبت به بازارهای دیگه این است که میشه در طول هر ماه یه عدد ناچیز که به اقتصاد خانواده هم هیچ لطمه ای نزنه رو داخل این بازار سرمایه گذاری کرد.

  ۰
 132. AR1132 گفت:

  هر از چندگاهی تحلیل سهام یک شرکت را در بلاگ قرار دهید تاجذابیت بیشتر شود.

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام دوست عزیز
   از آنجایی که سایت بآشگاه، سایت مشاوره و تحلیلی نیست، لذا شما می‌توانید سوالات مربوط به صنایع و تحلیل سهام‌های مختلف را از سایت hamfekran.com جویا شوید.
   باتشکر

   ۰
 133. AP6838 گفت:

  سرمایه گذاری در بورس به اقتصاد کشور هم کمک می کند

  ۰
 134. AM5860 گفت:

  ممنون که اینقدر برای آگاهی ما وقت میزارین 🙂
  موفق و پیروز باشید

  ۰
 135. AS5622 گفت:

  لطفابیشتر و روانتر توضیح دهید.

  ۰
 136. AU3953 گفت:

  اگر به فکر آینده بچه ها هستیم باید به اونها از سن نوجوانی سرمایه گذاری یاد بدیم

  ۰
 137. AR0754 گفت:

  با سلام و تبریک ایام مبارک پیش رو به دوستان هم باشگاهی از اعضاء تا دست اندرکاران و همچنین خوانندگان غیر عضو که بازدید کننده ویژه بآشگاه تلقی می‌شوند،
  تشکر ویژه از بآشگاه که اینقدر شکیبا و پاسخگو هستید.
  با آرزوی بهترینها برای همه تان

  ۰
 138. AT8718 گفت:

  واقعا مفید و ارزشمند بو.د به خصوص برای افراد تازه وارد.

  ۰
 139. AR4332 گفت:

  سپاس از مطالب مناسب شما
  عالی

  ۰
 140. AU3374 گفت:

  سپاس از شما

  ۰
 141. AL5977 گفت:

  انشاء الله با راهنمایی شما بتوانیم سرمایه خود را افزایش دهیم تازه کاره هستم نیاز به راهنمایی دارم با سپاس

  ۰
 142. AS9277 گفت:

  ممنون از آگاه به خاطر مطالب خوب و کاربردی

  ۰
 143. AT9386 گفت:

  با سلام
  ممنونم میشم لطف بفرمایید راهنمایی کنید که من چطور می تونم کارگزار ناظر را از فارابی به آگاه تغییر بدم

  با تشکر

  ۲
 144. AN6964 گفت:

  سلام.ممنون از مطالب ارزنده تون

  ۰
 145. AU6047 گفت:

  سلام و خسته نباشید. راهنمایی مفیدی بود.

  ۰
 146. AU1958 گفت:

  سلام دممنون از راهنمایی
  باید به مردم اعتماد داد تا در بورس سرمایه بیاییند

  ۰
 147. AU1958 گفت:

  ممنو ن ام از نظرات دوستان جالب بود

  ۱
 148. AU1958 گفت:

  انشاء الله با راهنمایی شما بتوانیم سرمایه خود را افزایش دهیم تازه کاره هستم نیاز به راهنمایی دارم با سپاس

  ۰

  ۰
 149. علی گفت:

  سلام
  بنظرتون با ۵۰۰ تومن تو یکماه میشه خودش رو در اورد؟

  ۰
 150. AU6871 گفت:

  یه حالت سرمایه گذاری با ۵۰۰هزار تومن رو میشه معرفی کنید

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام دوست گرامی
   با سرمایه ۵۰۰ هزار تومان می توانید با دریافت کد بورسی و دسترسی آنلاین، خود اقدام به خرید و فروش نمایید و یا در صندوق های سرمایه گذاری آگاه به صورت غیر مستقیم اقدام به سرمایه گذاری کنید.
   باتشکر

   ۰
 151. AU7461 گفت:

  به نظرمن درسته که دانش کافی تو این کار مهمه ولی بایه دانش ۵۰% تازه کار باپول کم میتونه وارد شه..به نظرم شکست ها هم میتونه مفید باشه و تجربه ش چیزی نیست که بشه بادانش به دست اورد
  از نظر روانی هم خوبه شجاعت بیشتری میده

  ۰
 152. AQ7466 گفت:

  واقعا با ۵۰۰ تومان میشه .خیلی عالی

  ۰
 153. AU6037 گفت:

  داشتن بیمه عمر هم یه سرمایه گذاری خوبی به حساب میاد

  ۰
 154. AT4619 گفت:

  در حال حاضر سرمایه گذاری در بخش کشاورزی فکر کنم بد نیست

  ۰
 155. AE8438 گفت:

  سلام سوالاتم رو چطور در باشگاه بپرسم؟؟
  سهم یه نماد رو خریدم قسمتی از اون در "تعدادسپرده گذاری "ثبت نشده لذا من نمیتوانم بفروشم با اینکه در قسمت "تعداد واقعی"تعداد سهم درست قید شده است لطفا راهنمایی کنید

  ۰
 156. AU1419 گفت:

  سلام مبلغ ۳۷هزارتومن اعتبار دارم می خوام ۲۰میلیون اعتبار یک ماهه بگیرم درخواست میدم ثبت می کنه بعد چند لحظه درخواست را لغو می کنه چکار باید بکنم

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام دوست گرامی
   لازمه دریافت اعتبار از کارگزاری آگاه، داشتن قرارداد اعتباری است. که این قرارداد براساس میزان پرتفویی که در کارگزاری آگاه دارید، با شما بسته می‌شود. و این امکان وجود دارد که حداکثر تا ۵۵% پرتفو خود از اعتبار استفاده نمایید
   بنابراین لازم است که حتما به همراه کارت ملی خود به یکی از شعب کارگزاری آگاه جهت انعقاد این قرارداد مراجعه بفرمایید و بعد بسته اعتباری خود را از بآشگاه فعال نمایید.
   برای اطلاع از شرایط دریافت اعتبار به مطلب " روش دریافت اعتبار معاملاتی در بورس اوراق بهادار از کارگزاری آگاه" مراجعه بفرماید.
   باتشکر

   ۰
 157. AU5533 گفت:

  با سلام به نظر من برای مبتدی ها باید تا ۶ ماه با سرمایه کم وارد بازار شد تا به فوت و فن های بازار سرمایه اشنا شد تا سرمایه دوستان به خظر نبافته و خدایی نکرده دلزدگی و افسردگی حاصل نشود

  ۱
 158. AR2196 گفت:

  بهترین نوع سرمایه گذاری در حال حاضر به نظر من بورس است.

  ۰
 159. AT9386 گفت:

  سلام وقت بخیر به همه دوستان
  شاید بشه با این مبلغ یا کمتر از اون بتون جاهای دیگه ای سرمایه گذاری کرد و اتفاقا سود خوبی هم کرد ولی سرمایه گذاری که همراه با کسب علم باشه مثل بورس ی مزه دیگه ای داره
  کسب درامد از محل بورس باعث میشه در زمانی که یک نفر توانایی بدنی برای کسب دارمد نداره بتونه از بورس درامد مناسبی بدست بیاره
  ممنون از شما

  ۱
 160. امیر گفت:

  سلام
  میشه لطفا درباره بورس اتی هم مطلب بزارید

  ۱
  • Agah گفت:

   سلام دوست گرامی
   در این خصوص در بلاگ باشگاه مطالب آموزشی داریم.
   بنابراین لازم است در قسمت جستجوی بلاگ مطلب مورد نظر را جستجو نمایید.
   باتشکر

   ۰
 161. AA3458 گفت:

  با سلام و احترام دوستان تازه وارد به نظرم خیلی بهتر است با مشاوران بورسی مشورت نمایند و سپس به خرید و فروش سهام اقدام کنند برای چند ماه اول بهتر است سرمایه کمتری را وارد نمایند تا خدایی نکرده در صورت ضرر ریسک کمتری نموده باشند یا حق

  ۰
 162. AU6957 گفت:

  بورس بهترین بازار برای سرمایه گذاری هست

  ۰
 163. AU8354 گفت:

  سلام
  لطفا در مورد صندوق های بورس بیشتر توضیح بدین
  ممنون

  ۱
  • Agah گفت:

   با سلام و احترام
   دوست عزیز با جستجوی «صندوق‌های سرمایه‌گذاری» در بلاگ‌باشگاه، پست‌هایی در رابطه با صندوق‌های آگاه را مشاهده خواهید کرد.
   باتشکر

   ۰
 164. AB6891 گفت:

  سلام! با تشکر از تیم مجرب کارگزاری آگاه.در معاملات آتی زعفران بیشتر راهنمایی کنید. آیا مثل سهام بورس دامنه نوسان حداقل و حداکثر در یک روز دارد؟

  ۰
 165. AO8607 گفت:

  بورس ايران بهترين موقعيت براي سرمايه گذاري هست ،مخصوصا در سال ٩٨

  ۰
 166. AL1785 گفت:

  بورس ایران عالیه اما بدون آموزش و دقت نظر و ورود بی محابا بسیار خطرناک و همچون چاه ویل
  پس مواظب باشید

  ۰
 167. AL4878 گفت:

  با سلام من بصورت روزانه خرید وفروش سهام را اکثر اوقات انجام میدهم وکم پیش می آید یه سهام را در مدت بیش از ۲ ماه نگه دارم میخواستم بدانم در این موارد سود تقسیم حاصل سالیانه و حق تقدم تعلق میگیرد یا خیر لطفا راهنمایی بفرمایید. با تشکر از شما

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام
   بعد از برگزاری مجمع درصورتی که سهم مورد نظر را داشته باشید افزایش سرمایه و یا تقسیم سود شامل حال شما نیز خواهد شد.
   باتشکر

   ۱
 168. AR0844 گفت:

  باسلام برای خرید بسته اعتباری هرکاری می کنم موفق نمی شوم؟

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام مجدد
   دوست گرامی با شما تماس گرفته شد، متاسفانه پاسخگو نبودید. همانطور که قبلا هم گفته شد، لازمه دریافت اعتبار از کارگزاری آگاه، داشتن قرارداد اعتباری است. که این قرارداد براساس میزان پرتفویی که در کارگزاری آگاه دارید، با شما بسته می‌شود.
   بنابراین لازم است به یکی از شعب کارگزاری آگاه مراجعه نمایید.
   لطفا درخصوص امتیاز ورود اولیه باشگاه نیز با واحد پشتیبانی باشگاه تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند چرا که منظور شما واضح و مشخص نیست.
   باتشکر

   ۰
 169. AT6699 گفت:

  واقعا همینطوره
  من بشخصه ب همه توصیه میکنم باهر سرمایه ای ک دارن هر جا ک فکر میکنن ب نفعشونه سرمایه گذاری کنند، اگر هم ک سود آنچنانی عاید شون نشه حداقل قدرت خلاقیت،ریسک پذیری، و اون ابعاد شخصیتی ک تا بحال براشون مشخص نبوده آشکار میشه احساسات خودتونو بهتر میشناسید . باعث میشه در جهت ارتقا مادی و معنوی خودتون بیشتر تلاش کنید .
  لذت خاص خودشو داره
  ممنون بابت این پست . موفق باشین همیشه.❤

  ۱
 170. AU8786 گفت:

  دقیقا همینطوره
  سیاستگزاران ما هم باید سعی کنن سرمایه های خرد رو به این سمت هدایت کنن

  ۰
 171. AK2510 گفت:

  سلام
  مطلب خوبی درج شده بود اما برای ترغیب اقشار جامعه باید بیش از این اطلاع رسانی بشه هنوز خیلی از مردم با پتانسیل بورس آشنا نیستن .البته با پانصد هزار تومان انتظار داشتن سود سرشار منطقی نیست اما با استفاده از بسته های اعتباری کارگزاری ها ازجمله آگاه میتوان گامهای بهتری برداشت.باسپاس

  ۰
 172. AU8142 گفت:

  برای شروع بورس به نظر شما از کدام مباحث تکنیکال باید شروع کرد؟

  ۰
 173. AG4375 گفت:

  با سلام.مطلب جالبی بود.
  یه درخواستی داشتم. کانال تلگرامتون مطالب خیلی عالی ارائه میده ولی اگه امکان ارائه مطالب بیشتر برای تازه واردان به عرصه بورس و پیشنهاد خرید سهام های مطمئن تر میشد عالی بود.
  با تشکر

  ۰
 174. AU5959 گفت:

  درود برشما مطلب جالبی بود وواقعیت است که هیچ جایی بهتر از بورس برای سرمایه گزاری مناسب نیست برای مثال من ۵۰۰۰۰۰تومان زدشت خریدم یک هفته نشد ۵۲۰۰۰ سود کردم

  ۰
 175. AU5959 گفت:

  سلام کاربرد بسته های اعتباری را مختصر توضیح بفرمایید .ممنون میشم.

  ۰
 176. AQ0640 گفت:

  سلام
  ممنون از فعال بودن اطلاعات باشگاه..
  تشکر

  ۰
 177. صادق گفت:

  من با ۸۰۰ تومن شروع کردم به سه ماه سرمایه در گردشم ۲ تومن شده

  ۰
 178. رضا گفت:

  سلام، هزینه ی وام هایی که به مشتری میدید دقیقا از کجا تامین میشه؟

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام دوست عزیز
   زمانی که بین سطح ۱ تا ۱۰ باشگاه قرار می‌گیرید بابت معاملاتی که انجام می‌دهید بین ۱۰ تا ۲۵ درصد تخفیف کارمزد دریافت می‌کنید که این تخفیف کارمزد به حساب باشگاه شما واریز می‌گردد و می توانید با این وجه، بسته‌های اعتباری را خریداری نمایید.
   باتشکر

   ۰
 179. AU9886 گفت:

  بعد از ۵سال علاقه مندی به بورس بالاخره اواخر سال ۹۷ وارد بورس شدم و الان عضو کارگزاری آگاه هستم ممنون هر روز دارم بیشتر یاد میگیرم

  ۰
 180. AU0488 گفت:

  سلام. خیلی ممنون بابت مطالبتون.
  اگر میشه لطفا نکته هایی که میتونه تو شناسایی سهام شرکت هایی که بازده خوب دارن کمک کنه رو بزارید.

  ۰
 181. AL4878 گفت:

  سلام خیلی عالی و مفید بود، واقعا بورس بهترین بازار برای افزایش سرمایه و کسب دانش و تخصص مالی هست به شرطی که با آگاهی کامل وارد این بازار شویم و دوره های آموزش در بورس را دیده باشیم

  ۱
 182. AO0742 گفت:

  با سلام یکی از مزایای بورس راحتی معامله آن از هر نقطه ای می باشد.

  ۰
 183. AN4588 گفت:

  چه تیتر خوبی. برای اینکه دوستامون رو به دنیای بورس دعوت کنیم میتونه شروع خوبی باشه.

  ۰
 184. AU8038 گفت:

  باسلام.
  ممنون از آموزشتان.
  اگر بصورت ایمیل هم بیاید اطلاعیه ها و هرآنچه که مربوط هست خیلی عالی میشه.

  ۰
 185. AH9119 گفت:

  با سلام..من تعداد ۲۸۶۵ حق تقدم کچاد دارم که میخوام در افزایش سرمایه شرکت کنم..در صورتی که گواهی حق تقدم هنوز برام ارسال نشده که با فیش مبلغی که واریز کردم(بابت ارزش اسمی) ارسال کنم..این گواهی رو از کجا باید بگیرم؟؟ممنون

  ۰
 186. AR9072 گفت:

  موافقم با هر پس اندازی بورس بهترین جا برای سرمایه گذاری است/

  ۰
 187. AT7284 گفت:

  یکی از بزرگتری محاسن بورس همین است که با سرمایه های کم می توان وارد شد و پس از کسب تجربه و دانش لازم نسبت به افزایش سرمایه اقدام نمود.

  ۰
 188. AJ5449 گفت:

  من حدود چهار ماه پیش با همین حدود وارد بورس شدم. اولین سهمی که خریدم صد هزار تومن بود. از خریدنش البته ضرر کردم و آخر با هشتاد هزار تومن فروختم. اما باهاش چیزای خوبی یاد گرفتم و شاید باورتون نشه که همه سهمایی که بعد از اون خریدم سود داد. همشون.

  ۰
 189. AT8971 گفت:

  بورس میتونه خیلی خوب باشه من همیشه میگم کاش سیستم اطلاع رسانی طوری بشه که بازنشسته ها بجای رفتن سمت سیگار فروشی و تاکسی خریدن با بورس و نوع معمله گری در بورس آشنا بشند

  ۱
 190. AN7698 گفت:

  سلام
  از چه قسمتی می‌توانم سوالات مربوط به منوی onlineagah.com را جواب بگیرم؟

  ۰
 191. AT8570 گفت:

  سلام
  مطالب خیلی کامل بود. بنظرم فایل های الکترونیکی مطالب را نیز ارائه فرمائید.
  سپاس....

  ۰
 192. AT2250 گفت:

  بخدا من اول لا ۷۰۰ تومن وارد بورس شدم تو ۵ سال پولم شده ۳۰ میلیون:)

  ۰
 193. AU5671 گفت:

  با سلام .بنظرم رعایت اصول اولیه و راهنمای گام به گام نحوه ورود به بورس و استفاده به موقع و کافی از دوره های آموزشی که در کارگذاری آگاه ارایه شده میتواند تضمین کننده و تسهیل کننده کاربران تازه کار بورس باشد.

  ۰
 194. AA3919 گفت:

  به نظر من برای رشد این مجموعه مسابقه باید به صورت جداگاه یعنی به صورت یه محیطی برنامه نویسی شده از طریق pc , android که جذابیت و تشویق به مطالعه و رقابت بشه.
  باتشکر از تمام مدیران سایت آگاه

  ۰
 195. AP2656 گفت:

  با سلام
  من تو این مدت ضرر کردم ولی میدونم بلند مدت نه تنها ضررم جبران میشه بلکه سود خوبی هم خواهم کرد البته باید راه سرمایه گذاری درست رو بدونیم یا از مشاورانی مثل همفکران برای این کار کمک بگیریم.
  موفق باشید

  ۰
 196. AK9626 گفت:

  بورس خوبه به شرطی که دانش آن را داشته باشیم وگر نه زیان میبینیم

  ۰
 197. AU0902 گفت:

  سلام
  باید بپذیریم که قبل از شروع سرمایه‌گذاری در بورس باید بپذیریم که امکان ضرر کردن هم در کنار سود کردن کاملا طبیعی است. در همه انواع سرمایه‌گذاری، شکست و پیروزی مانند سایه هم را دنبال می‌کنند

  ۰
 198. AU0902 گفت:

  با سلام
  قبل از هر چیز باید بگوییم که یکی از مزیت‌های اصلی سرمایه‌گذاری در بورس، این است که ما با هر مبلغی که در اختیار داشته باشیم، میتوانیم فعالیت را شروع کنیم

  ۰
 199. AO2298 گفت:

  ورود با دانش به بورس و نيز كسب تجربه در آن منجر به كسب سود مي شود.

  ۰
 200. علی گفت:

  بله وقت مهمه که نباید بدون دانش وارد شد

  ۰
 201. AW9934 گفت:

  امیدوارم تو این موقعیت هم بتونه سود آور باشه

  ۰
 202. AX1270 گفت:

  با سلام
  برای افرادی که مبتدی هستند ، خرید سهام باتوجه به اخباری که در شبکه های مجازی تحت عنوان "سیگنال خرید" مطرح میشود ، خوب است؟

  ۰
  • Agah گفت:

   با سلام
   خیر، در صورتی که مبتدی هستید از سایت‎‌های مشاوره سرمایه‌گذاری که مجوز قانونی دارند استفاده کنید و یا اینکه در کلاس‌های آموزشی جهت یادگیری و تحلیل شرکت کنید.
   با سپاس

   ۰
 203. mohammad.vakili گفت:

  خدا قوت دوستان با اگاه ضروع کنید
  موفق و موید باشین

  ۰
 204. mohammad.vakili گفت:

  سلام دوستان
  با اگاه شروع کنین موفق و وسربلند باشین

  ۰
 205. AY7814 گفت:

  باشگاه واقعا در زمینه اطلاع رسانی خوب عمل میکنه ممنونم

  ۰
 206. BA1015 گفت:

  با سلام و تشکر از عوامل اجرایی باشگاه
  ممنون از مطالب ارزنده ای که تو سایت میذارید واقعا بسیار آموزنده ست

  ۰
 207. BA3092 گفت:

  سلام یکی از مزایای بورس راحتی معامله آن از هر نقطه ای می باشد.همینشم خوبه

  ۰
 208. مهدی گفت:

  برای ثبت نام اولیه در بورس باید به جایی مراجعه کرد یا از طریق اینترنت هم میشه؟

  ۰
 209. معصومه خفاجه گفت:

  اگه میشه درباره بسته اعتباری توضیح بدید .
  ممنون

  ۰
 210. BD3170 گفت:

  یک موضوع بسیار مهم را کوتاه وجذاب و گیرا عنوان فرمودید از عنایتتون ممنونم

  ۰
 211. AU3172 گفت:

  سلام من خودم برای اولین بار با ۱۰۰ هزار تومان شروع کردم و الان خیلی وضعیت بهتر شده

  ۰
 212. موسی گفت:

  سلام
  مطالب مفیدی بود
  من خودم بار اول با ۴۰۰ هزار تومن شروع کردم

  ۰
 213. esmaeil گفت:

  mamnon az matlabeton

  ۰
 214. مختارزاده گفت:

  بسیار جالب و زیبا بیان شد به نظر بنده قبل از هر چیزی ابتدا پس انداز کردن و یاد بگیریم و بعد مدیریت آن
  در این خصوص کتاب ثروتمندترین مرد بابل و توصیه میکنم دوستان مطالعه کنند.

  ۱
 215. محسن گفت:

  سلام
  ممنون از مطالب مفید و آموزنده ای که می گذارید.
  واقعا بازار بورس بهترین و مناسبترین مکان برای سرمایه گذاری هست.

  ۱

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عدد را وارد کنید: