با چه میزان سرمایه‌ای می‌توان وارد بورس شد؟

 • ۲۱ آذر ۱۳۹۷
 • Agah
 • ۹۹ نظر
 • ۸۶۷۹ مشاهده
با چه میزان سرمایه‌ای می‌توان وارد بورس شد؟

همه دوست دارند، ثروتمند شوند! پول و سرمایه، رفاه خوبی در زندگی به همراه دارد. شما دوست عزیزی که مشغول مطالعه این مطلب هستید هم به احتمال زیاد با این ایده موافقید. رشد در زمینه‌های مختلف زندگی از جمله زمینه مالی بسیار خوشایند است و نمی‌توان منکر آن شد. اما چند سوال مهم ایجاد می شود: در چه چیز سرمایه گذاری کنیم؟ با پول خود چه بخریم که سود کنیم؟ با پول کم کجا سرمایه گذاری کنیم؟ خبر خوب این است که در سال‌های اخیر روش‌های سرمایه گذاری برای دست یافتن به پول و سود بیشتر در میان مردم تغییر کرده است. مثلاً سرمایه گذاری در بورس و مشارکت در سرمایه گذاری یک شرکت مهم، می‌تواند از جمله فعالیت‌های اقتصادی سودآوری باشد که شما با مدیریت بودجه و دارایی تحت اختیار خود آن را عملی می‌کنید. اما آیا برای ورود به بازار بورس باید سرمایه زیاد و مبالغ هنگفتی داشته باشید؟

پاسخ به این پرسش خیر است. شما با هر مبلغی می‌توانید به خود در بورس خوش‌آمد بگویید! اما مکانیزم کار و معاملات به چه صورت است؟ مثلا با ۱۰۰ هزار تومان هم می‌توان سرمایه گذاری در بورس را شروع کرد و وارد معاملات شد؟ اجازه بدهید که همه این موارد را در ادامه با دقت بیشتری برایتان شرح دهیم:

حداقل سرمایه لازم برای ورود به بازار بورس چقدر است؟

شما برای ورود به بازار بورس محدودیتی ندارید. اگر می‌خواهید فعالیت خود را در کارزار بورس آغاز کنید قبل از هر چیز باید دکمه دقت و هوشمندی خود را در مغزتان روشن کنید و یادتان باشد که اگر بی‌گدار به آب بزنید با سرمایه‌ای کلان هم به هیچ کجا نخواهید رسید. کسب آمادگی با یاد گرفتن اطلاعات مهمی که در بورس به دردتان خواهد خورد به مسیر این فعالیت اقتصادی شما جهت می‌دهد. بازار بورس به خاطر قانونی بودن، آسان بودن نقدشوندگی سرمایه و اطلاع‌رسانی شفاف معاملات یکی از بهترین گزینه‌های شما برای سرمایه گذاری است. پس بهتر است با یادگیری مفاهیم و قلِق‌های آن بهترین استفاده و بهره را از حضور خود در بازار ببرید. این هدف، فقط و فقط با آموزش بورس عملی و واقعی خواهد شد.

بسیار خوب! همان‌طور که پیش‌تر هم گفته شد، هیچ محدودیتی برای ورود به معاملات بورسی وجود ندارد. شما می‌توانید به تابلو معاملات بورسی نگاه کنید و ببینید که قیمت یک سهم در شرکت موردنظرتان چقدر است. مثلاً اگر یک سهم از آن شرکت، قیمتی معادل یک هزار تومان، ۱۰ هزار تومان یا هر قیمت دیگری که داشته باشد، شما با احتساب کارمزد باید اقدام به خرید سهم موردنظرتان کنید. فراموش نکنید که بازار بورس، بازاری توام با ریسک است. پس تنها در شرایطی باید از دروازه این شهر پرماجرا عبور کنید که مطمئن هستید از خطر کردن نمی‌ترسید و به هیجانات ناشی از نوسان قیمت‌ها علاقه دارید و می‌توانید در صورت ضرر کردن خود را کنترل کنید. البته این یک نگاه و توصیه کلی است. چون اگر با آگاهی و دقت وارد بازار بورس شوید و کم‌کم به تجربه‌ای مناسب از فضای بازار دست پیدا کنید، احتمال اینکه اشتباه کنید تا حد زیادی کاهش پیدا می‌کند. به هر حال از قدیم گفته‌اند که احتیاط شرط عقل است.

نکته دیگری که باید به خاطر بسپارید این است که برای خرید آنلاین سهام به حداقل ۱۰۰ هزار تومان نیاز دارید.

برای شروع سرمایه گذاری در بازار بورس باید چه کرد؟

بازار بورس مخاطرات خاص خود را دارد. گاهی‌اوقات، خرید سهام یک شرکت می‌تواند کاملاً به ضررتان تمام شود. مثلاً به دلایل مختلف سیاسی، اجتماعی و…، سهام شرکت افت می‌کند و در نتیجه سرمایه‌تان به خطر می افتد. چنین مسائل و پیش‌بینی‌هایی باید منجر به یک تصمیم هوشمندانه شود. آن تصمیم هوشمندانه هم چیزی نیست جز وارد کردن تدریجی سرمایه خود به بازار! لازم نیست در همان ابتدای کار و با وجود حداقل دانش و تجربه از بورس، کلی پول از دیگران قرض کنید و وارد بورس شوید یا تمام پس‌انداز چندین‌ساله خود را در کمال ناآگاهی به خطر بیاندازید. در بورس باید آهسته و پیوسته حرکت کنید. این استراتژی نشانه عقل و درایت شما خواهد بود. وارد کردن سرمایه کلان، ناآگاهی از سازوکار بورس و فرآیندهای مربوط به آن و هرگونه بی‌دقتی، فقط می‌تواند کار فرد عجولی باشد که از درایت خود به خوبی بهره نمی‌برد. موافق هستید؟

برای ثبت نام در همایش رایگان آشنایی با بورس کلیک نمایید:

ماهیت  سود و زیان در سرمایه گذاری در بورس چگونه است؟

سود یا زیانی که از فعالیت‌های‌تان در بورس به دست می‌آید فقط وابسته به میزان مبلغی است که در معاملات وارد کرده‌اید. به عبارت ساده‌تر، رقم سود و درصد سودی که برای خرید و فروش هر سهم در نظر گرفته می‌شود، عددی ثابت است که بنا به مبلغ سرمایه گذاری افراد برای آنها سود و زیان بیشتر یا کمتری فراهم می‌کند.

آنچه باعث می‌شود تا در جاده رسیدن به اهداف مالی خود در بورس به سمت مقصد نزدیک و نزدیک‌تر شوید، حضوری آگاهانه است. شاید بپرسید که حضوری آگاهانه دقیقاً به چه معنا است؟ منظور از حضوری آگاهانه در نظر گرفتن شرایط بازار، آشنایی با روندها، مدیریت صحیح سرمایه و در جریان اخبار بودن است. اگر با آگاهی کامل وارد بورس بشوید، احتمال موفقیت‌تان زیادتر خواهد شد. فقط به حرف‌های برندگان عرصه بورس و سهام دقت نکنید. از قدیم گفته‌اند، ادب از که آموختی؟ از بی‌ادبان. پس بهتر است بیشتر به بازندگان توجه کنید. البته در مثل، مناقشه نیست و منظور این نیست که بازندگان، بی‌ادب هستند. واقعیت این است که باخت واقعی‌تر از برد است. یعنی ممکن است، برندگان کمی اغراق و خودنمایی را در شرح فرایند موفقیت خود چاشنی صحبت‌هایشان کنند اما تحلیل روند باخت بازندگان خالی از چنین چیزهایی است. سعی کنید علت شکست آنها را تجزیه و تحلیل کنید.

کلام آخر:

اگر دوست دارید که سرمایه‌گذاری در زندگی را به شیوه‌ای متفاوت‌تر از افرادی دنبال کنید که فقط به گذاشتن پول خود در بانک اکتفا می‌کنند، ورود به بورس گزینه مناسبی است. به آن فکر کنید!اما قبل از انجام هر اقدامی به خوبی با مفاهیم و ساز و کار آن آشنا شوید. اصول مهمی وجود دارند که مانع از شکست خوردنتان در انجام معاملات مختلف می‌شوند. مثلا یکی از بدیهی‌ترین اصول ورود به بورس این است که تمام دارایی مورد نظر خود را برای به کارگیری در بورس،صرف خرید سهام یک شرکت نکنید؛ سبد سهام تشکیل بدهید و دارایی‌تان را میان چند سهم مختلف تقسیم کنید یا با پول وام یا قرضی که از دیگران گرفته اید، در بورس سرمایه گذاری نکنید. در آخر، با افزایش میزان اطلاعات و دانش خود در بورس، جسارت و شجاعت فعالیت‌های هوشمندانه این بازار را در وجودتان شکوفا کنید.

آیا از کارگزار خود تخفیف نقدی کارمزد، وام قرض‌الحسنه و یا اعتبار دریافت می‌کنید؟

کارگزاری آگاه به تمام مشتریان خود این خدمات را ارائه می‌کند. برای کسب اطلاعات بیشتر، فرم ذیل را تکمیل نمایید تا با شما تماس بگیریم.

99 پاسخ به “با چه میزان سرمایه‌ای می‌توان وارد بورس شد؟”

 1. AR8377 گفت:

  جامع به توضیع وشناخت کلی بورس پرداخت ونظر به اینکه با برنده ها مشورت نکنید بلکه باید بابازنده ها هم مشورت کنید وعلت بازنده شدن رو بیاموزید

  ۲
 2. AN1461 گفت:

  برنامه های کارگزاری برای اموزش تازه وارد ها چیست

  ۱
 3. AN1461 گفت:

  نحوه کد گرفتن غیر حضوری چگونه است

  ۱
  • agah5 گفت:

   سلام دوست عزیز
   لازم است به سایت ex.agah.com مراجعه کنید و پس از تکمیل ثبت نام، نحوه احراز هویت خود را غیرحضوری انتخاب نمایید.
   باتشکر

   ۱
 4. AN1461 گفت:

  ایا می شود برای افراد زیر ۱۸سال کد گرفت

  ۱
  • agah5 گفت:

   با سلام
   دوست عزیز برای افراد زیر ۱۸ سال می‌توانید کد بورسی دریافت کنید و معامله انجام دهید. اما امکان دریافت کد آنلاین به دلیل نداشتن مدرک تحصیلی بالای دیپلم وجود ندارد.
   در اینصورت شما می‌بایست کد آفلاین دریافت کنید و از طریق معامله گر کارگزاری معاملات خود را انجام دهید.

   ۰
 5. AL4089 گفت:

  سلام
  بله اوایل بنده تصورم از ورورد به بورس با سرمایه خیلی بالا بود و مال افراد خاص..
  تشکر

  ۰
 6. AR7430 گفت:

  سلام به نظر شما آیا مقطع زمان کنونی، برای ورود به بورس زمان مناسبی هست؟

  ۰
  • agah5 گفت:

   سلام دوست عزیز
   از آنجایی که سایت بآشگاه، سایت مشاوره و تحلیلی نیست، لذا شما می‌توانید سوالات مربوط به صنایع و تحلیل سهام‌های مختلف را از سایت hamfekran.com جویا شوید.
   باتشکر

   ۰
 7. AP6873 گفت:

  درسته با ۱۰۰هزار هم میتوان وارد بورس شد ولی همراه با افزایش سواد و علم بورسی اگه در کنار نتونی سرمایت رو افزایش بدی چندان جالب نیست
  این دو مکمل همند(سرمایه و دانش) هر کدوم نباشه به مشکل میخوری در هر کدوم به طریقی
  پس افزایش سرمایه در کنار افزایش سواد بورسی

  ۰
 8. AS0972 گفت:

  ایا می شود برای افراد زیز ۱۸ سال کد گرفت

  ۰
  • agah5 گفت:

   با سلام
   دوست عزیز برای افراد زیر ۱۸ سال می‌توانید کد بورسی دریافت کنید و معامله انجام دهید. اما امکان دریافت کد آنلاین به دلیل نداشتن مدرک تحصیلی بالای دیپلم وجود ندارد.
   در اینصورت شما می‌بایست کد آفلاین دریافت کنید و از طریق معامله گر کارگزاری معاملات خود را انجام دهید.

   ۰
 9. AQ7999 گفت:

  آیا برای مطالعه کتاب ساده و روانی هست که از پایه آموزش بورس بدهد؟

  ۰
  • operator2 گفت:

   با سلام
   کتاب آقای شهدایی برای تحلیل بنیادی و کتای‌های اقای آزادی برای تحلیل تکنیکال مناسب است

   ۱
 10. AR0754 گفت:

  سلام، آیا برای افرادی که بدلایل مختلف همچون نرسیدن به سن قانونی یا نداشتن سطح حداقل دیپلم نمی توانند معامله گر آنلاین باشند، بازهم محدودیت حداقل یک میلیون ریالی خرید متصور است یا محدودیتی وجود ندارد؟ برای فروش «چه حداقلی» وجود دارد. گاها بعلت فروش نرفتن قسمتی از برخی سهام در هنگام فروش و یا کاهش قیمت بازار سهام خریداری شده(این مورد زمانی است که سهامی در حد ۱۰۰هزار تومان و یا مبلغی نزدیک به آن خریداری شده ولی با افت قیمت بازار با کاهش قیمت بازار، ارزش کنونی زمان فروش سهام باقیمانده کمتر از صد هزار تومان شده است)، مانده سهام فروش نرفته در جلسه معاملاتی بسیار کمتر از مبلغ صد هزار تومان است. چکار باید کرد؟ متشکرم.

  ۰
 11. AR0754 گفت:

  سلام، گاهی اوقات ارسال پیام برای افراد با اشکال مواجه می شود. در صورت امکان بررسی و رفع اشکال شود. از همراهی شما سپاسگزارم.

  ۴
 12. AQ8646 گفت:

  بابت مطالب ارایه شده ممنونم.
  لطفا در رابطه با تحلیل تکنیکال هم مطالبی بگذارید

  ۰
  • agah5 گفت:

   سلام دوست گرامی
   در مورد تحلیل تکنیکال مطالب آموزشی و هم فیلم ها آموزشی رایگان در بلاگ بآشگاه موجود است.
   لذا برای اطلاعات بیشتر به بخش بآشگاه بلاگ مراجعه بفرمایید.
   متشکرم

   ۰
 13. AQ9086 گفت:

  واقعاً درستش هم همینه که به تجربه و توصیه های بازندگان عمل کنیم
  ممنون از راهنماییتون

  ۰
 14. AR5016 گفت:

  با سلام
  سپاسگزارم از تو توضیح شما
  اگر از بانک وام بگیرم می توانم با سودی که در بورس می کنم هم اقساطمو بدم و هم در آمد داشته باشم

  ۰
  • agah5 گفت:

   با سلام
   استراتژی شما درست نیست چون ریسک در بازار بورس بیشتر از بانک است.
   نکته بعدی اینکه نگاه شما به بازار سرمایه باید دید سرمایه‌گذاری باشد نه کسب درآمد.
   باتشکر

   ۱
 15. AP1535 گفت:

  با سلام
  آیا می توان با پرتفوی پیشنهادی کانال همفکران به سود آوری سهم بدون استفاده از تحلیلهای مختلف امیدوار بود?

  ۰
 16. AQ4542 گفت:

  سلام .خداقوت
  لطفا کلیه دوره های آموزشی پیشرفته را بصورت فایلهای ویدیویی در اختیار مشتریان قرار دهید.

  ۰
 17. AE1293 گفت:

  سلام..خسته نباشید
  امکانی هم برای کسانی که نمیتونن کد آنلاین بگیرن (دیپلم ندارن) و بصورت آفلاین خرید و فروش انجام میدن قرار دهید که در باشگاه بتونن بعنوان مشتری کد آفلاین خودشونو ثبت کنن..آیا همچین امکانی هست؟

  ۱
  • agah5 گفت:

   سلام
   دوست عزیز چنین امکانی در بآشگاه فراهم است.
   مشتریان آفلاین می‌توانند با نام کاربری و رمز سامانه آفلاین خود به بآشگاه وارد شوند و از خدمات آن بهره ببرند.
   باتشکر

   ۱
 18. AO0620 گفت:

  سلام
  امیدوارم کارگزاری آگاه همیشه در صدر و مرتبه عالی باشد

  ۰
 19. AO2254 گفت:

  با سلام و خسته نباشید . نکات جالب و مفیدی بود

  ۰
 20. AQ9849 گفت:

  با سلام و خسته نباشید . من به تازگی کد بورسی دریافت کردم و اولین معامله را انجام دادم ولی هیچ گونه امتیاز برای استفاده از سایت های مشاوره ای یا شرکت در کلاس های آموزشی دریافت نکردم . لطفا راهنمایی بفرمائین

  ۰
 21. AB6735 گفت:

  ممنون. مطلب مفیدی است
  باید با هر مبلغ اندکی وارد بورس شد. ابتدا کسب تجربه کرد و آموزش دید و سپس با مبالغ بیشتر و با اطمینان بیشتر معامله کرد.

  ۰
 22. AM2229 گفت:

  البته باید گفت حداقل میزان خرید ۱۰۰۰۰۰تومان است.

  ۰
 23. AP1535 گفت:

  با سلام
  من یکی از سبد های پیشنهادی همفکران با دسترسی یک هفته ای رو خریداری کردم. برای دسترسی به این سبد کدوم قسمت باید مراجعه کنم، با اینکه خریدم کامل شد اما سبد برای من ظاهر نشد!

  ۰
  • operator2 گفت:

   باسلام و احترام

   دوست عزیز شما می‌بایست به سایت همفکران مراجعه کرده و وارد قسمت سایت پیشنهاد های سرمایه گذاری شوید آنجا می‎‌توانید سهم هایی که پیشنهاد و بررسی می‌شود را مشاهده نمایید.

   ۰
 24. AS2324 گفت:

  سلام. لطفا فایل ویدئیو های آموزشی را جهت دسترسی اعضا در سایت قرار دهید.

  ۰
 25. AA3905 گفت:

  با تشکر - بسیار مفید با بیانی روان

  ۰
 26. AR0754 گفت:

  یک سئوال مهم: حداقل مبلغ فروش سهام چقدر است؟ ویا به بیانی بهتر: حداقل تعداد سهام قابل عرضه چند سهم است؟!! (صد البته منظور اصلی از پرسش، مشخصا افراد حقیقی هستند. چراکه ظاهرا شخص حقوقی محدودیت های ویژه ای ندارند). ممنون از بذل عنایت تان.

  ۰
  • operator2 گفت:

   با سلام و احترام
   دوست عزیز اگر منظور شما این است که حداقل مبلغ برای خررید و فروش سهام چه میزان است باید عرض کنم که حداقل آن صد هزار تومان می باشد.

   ۱
 27. AJ6997 گفت:

  با سلام و خسته نباشید دقیقاً در امر بورس بایست آموزشهای لازم را دید و از هرگونه هیجان و احساسی عمل نمودن خودداری کرد. حتی اگر یک یا چندبار به طور اتفاقی منجر به سود شود ولی بدون داشتن علم و آموزش مورد نیاز قطعاً نهایتاً به ضرر منجر خواهد شد.

  ۰
 28. AQ1856 گفت:

  با سلام
  من چند وقتی که وارد بورس شدم با کمک فیلم های ویدیویی و اطلاعاتی که در مسابقه های باشگاه پیدا کردم تونستم خیلی پیشرفت خوبی بکنم ولی خواهشی دارم اگه میشه پاسخ مسابقات رو به صورت تشریحی قرار بدید تا متوجه اشتباهاتمون بشیم خصوصا در سوال هایی که باید محاسبه کرد
  در کل خیلیب ممنونم

  ۱
  • agah5 گفت:

   سلام دوست عزیز
   ممنون از اینکه پیشنهادات خود را مطرح می‌کنید.
   هر سوالی که احتیاج به پاسخ تشریحی دارد لطفا ذکر نمایید تا جواب تشریحی آن را در مسابقات قرار دهیم.
   باتشکر

   ۰
 29. AR5016 گفت:

  سلام
  میتونم حداقل و حداکثر مبلغی که می توان در بورش شروع به سرمایه گذاری کرد چقدر هست?

  ۰
  • operator2 گفت:

   با سلام
   دوست عزیز بازار سرمایه تنها جایی است که حداکثر ندارد و حداقل مبلغ سرمایه گذاری شما می بایست صد هزار تومن باشد.

   ۰
 30. AL0407 گفت:

  سلام آگاه-من چندبارمتوجه شدم که مثل اینکه امتیاز درستی پاسخ مسابقه برای من درج نمیشه!!!!!
  همین سوال مسابقه دوروزپیش...
  ۱۲۰ امتیازبرای من منظور نشده چرا؟؟؟

  ۰
 31. AR7142 گفت:

  با سلام.نکاتی که منتشر میکنید عالیه سپاس فراوان از شما

  ۰
 32. AA2981 گفت:

  سلام
  واقعا بسیار هوشیاری میخواد تا اینقدرسرمایه رو هم از دست ندید....خیلی باید مراقب بود...////

  ۰
 33. رسول گفت:

  به نظرم بهترین راه اینه که آدم اول دمو کار کنه. همه چی دستش بیاد و بدونه باید چه راهی رو بره.

  ۰
 34. AO0620 گفت:

  سلام
  بازار سرمایه به ویژه بورس برای افراد علاقمنده به این حوزه هماننده دانشگاه است و بالا بردن سطح یادگیری مهمترین قسمت آن خواهد بود

  ۰
 35. AR3772 گفت:

  با عرض سلام و خسته نباشید . نکات جالب و مفیدی بود همیشه سالم و تندرست باشید

  ۰
 36. AL6370 گفت:

  سلام کسب تجربه و دانش بسیار عالی است. اما اون چیزی که ذهن انسان را در گیر خودس میکنه اینه که آیا بورس ایران بر اساس روشهای علمی حرکت میکند .یا خیر.با توجه به عدم تعادل در اقتصاد.

  ۰
 37. AS2798 گفت:

  سلام و عرض ادب
  بورس هم مث بسیاری از شغل ها نیاز به مهارت و دانش مخصوص به خودش داره و بی شک سرمایه ما در بورس , اطلاعات ماس.ینی هرچی اطلاعات ما کامل تر و جامع تر باشه ریسک کمتری رو متحمل میشیم و از اونطرف سود بیشتری حاصل میکنیم.
  ولی در کل با کارگزاری آگاه همه چی آرووووووومه خخخخخهههههه

  ۰
 38. AS2826 گفت:

  با سلام و احترام
  دوست عزیز اگر منظور شما این است که حداقل مبلغ برای خررید و فروش سهام چه میزان است باید عرض کنم که حداقل آن صد هزار تومان می باشد.

  ۰
 39. AR1181 گفت:

  به نظر من باید با اضافه پول وارد شد

  ۰
 40. AD6317 گفت:

  با سلام
  به نظر من برای فعالیت در بورس باید با پول پس انداز قبلی که فعلا نیاز نداری واردبشی.

  ۰
 41. AR6045 گفت:

  سلام لینک واردشدن بازار زعفران چطوره

  ۰
  • agah5 گفت:

   سلام
   دوست عزیز سوال شما واضح نیست.
   لطفا در صورت امکان سوال خود را شفافتر مطرح بفرمایید.
   متشکرم

   ۰
 42. AM3729 گفت:

  سلام. با آرزوی موفقیت برای تمامی فعالین بازار سرمایه به خصوص تازه واردین.

  ۰
 43. AA2981 گفت:

  سلام
  باتوجه به وضعیت این روزهای بازار؟
  بهتره چندوقت اصلا به سراغ بازار نریم؟
  شبیه به اژدهای دوسره>؟!!!!!

  ۰
 44. AS2484 گفت:

  دمدتی بود دنبال روش سرمایه گذاری با قابلیت رسیک کمتر، نقد شوندگی سریع، نیاز به سرمایه کمتر می گشتم. وقتی فهمیدم بورس این شرایطو داره یهکارگزاری رو امتحان کردم با اینکه رتبه الف از سازمان بورس داشت اما ضعیف عمل کرددومی هم که دیدم کاربراش دل خوشی ازش ندارن تا اینکه اگاه رو انتخاب کردم و واقعااااا راضی هستم. کارگزاری اولی حتی نتونست بهم ایمیل نام کاربری و رمز عبور بده چه برسه به کد بورسی?

  ۰
 45. AD1431 گفت:

  سلام و صبح زیباتون بخیر و شادی

  درصورت امکان در قسمت منبع مالی برای خرید حساب بانکی در سیستم رو نیز اضافه بفرمایید .درحال حاضر حساب نزد کارگزاری قابل انتخاب می باشد.

  سپاس

  با آگاه همیشه آگاهیم .....

  ۰
 46. AJ7366 گفت:

  برای ورود به بورس اون مقدار از پول بلا استفادتون رو وارد کنید که با از ازبین رفتنش دردتون نیاد و شما رو از بازار متنفر نکنه ..... چون تو این بازار بدون استثناء و در بهترین شرایطی که میشه واسه ورود یک تازه کار در نظر گرفت چند اشتباه رایج رو انجام خواهید داد ....

  ۰
 47. AR7142 گفت:

  واقعاً درستش هم همینه که به تجربه و توصیه های بازندگان عمل کنیم
  ممنون از راهنماییتون

  ۰
 48. AS2324 گفت:

  اگه بدون تجربه و ناشیانه وارد بورس شی میبازی. حالا با هر میزان سرمایه که باشه

  ۰
 49. AM2795 گفت:

  سلام. در مورد حجم نمایشی توضیح میدین لطفاً؟؟ ممنونم

  ۰
  • agah5 گفت:

   سلام دوست عزیز
   برای اینکه در اردر سفارش شما هیجان یا جوی ایجاد نشود میتوانید تا یک سوم سفارش خود را از طریق حجم نمایشی ارسال نمایید.
   به هنگام استفاده از حجم نمایشی، محدودیت‌هایی وجود دارد که لازم است مطابق آن عمل نمود. محدودیت‌ها به هنگام استفاده از حجم نمایشی به شرح زیر است:
   ۱٫ حداقل حجم نمایشی باید ١٠٠٠ باشد.
   ۲٫ حداقل درصد حجم نمایشی نسبت به کل حجم سفارش می‌بایست ٣٠ درصد باشد.

   ۰
 50. AO0534 گفت:

  واقعا کارگزاری اگاه ، عملکردش اگاهانه است

  ۰
 51. AR7430 گفت:

  سلام آیا این امکان وجود داره که استفاده از سبد پیشنهادی همفکران رابرای مدت مثلا سه ماه به عنوان جوایزی در مسابقات آگاه تعیین شود؟

  ۰
  • operator2 گفت:

   با سلام
   پیشنهاد شما به تیم مسابقات برای بررسی ارجاع داده خواهد شد
   ممنون از پیشنهاد شما

   ۰
 52. AA4968 گفت:

  من با یه کارگزاری دیگه کار میکردم. ولی ز موقعی که امکانات آگاهو دیدم دیگه با کارگزاری آگاه کار می کنم.

  ۰
 53. AN4467 گفت:

  سلام بعضی ها با پول قرضی یا تمام چیزی که دارن وارد بورس شده بدون آموزش ومطالعه دست به معامله میزنندو ضرر می کنند

  ۰
 54. AJ1975 گفت:

  بورس جاییست که ثروت از جیب عموم مردم به جیب افراد صبور و پایدار منتقل میشود

  ۱
 55. AS4068 گفت:

  سلام
  بهتر همراه با آموزش و در کنار یادگیری با سرمایه خیلی کم وارد شد که بصورت عملی هم مطالب مرور بشه
  با سپاس از کارگزاری همیشه آگاه

  ۰
 56. AP1535 گفت:

  با سلام
  چطور میتونم در نرم افزار آسا چندین پرتفوی در دیدبان من داشته باشم، دیدبان سامانه من بیشتر از ۱۵ نماد رو ثبت نمیکنه، آیا میشه تعداد نماد رو هم بیشتر کرد?

  ۰
  • operator2 گفت:

   با سلام و احترام

   در حال حاضر این امکان وجود ندارد و شما در هر دیده‌بان میتوانید ۱۵ نماد را ذخیره نمایید و برای اضافه نمودن نماد های دیگر شما می بایست دیده بان جدید اضافه کنید.

   ۰
 57. AS0916 گفت:

  حداقل سرمایه مورد نیاز می تواند در حد چند میلیون تومان باشد و به نظر من حداکثر ۵۰ تا ۱۰۰ میلیون قابل قبول است.

  ۰
 58. AJ1734 گفت:

  به همه دوستان بعد از دوره تحلیل تکنیکال دوره الیوت و پرایس اکشن استاد ساسان امیری رو پیشنهاد میکنم

  ۰
 59. AR7142 گفت:

  بورس بهترین راه برای سرمایه گذاری و سود کردن ممنون از کارگزاری آکاه

  ۰
 60. AR7008 گفت:

  سلام ممکن چند کتاب پایه و ساده و قابل فهم راحتتر برای تحلیل تکنیکال معرفی کنید؟

  ۰
 61. سمیه گفت:

  سلام
  آیا افرادی که کد آنلاین دارند هم میتوانند به صورت آفلاین از روز قبل سفارش گذاری کنند؟
  ممنون

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام
   مشتریان آنلاین در صورتی که قرارداد آفلاین را امضا کرده باشند این امکان وجود دارد که سفارش آفلاین خود را از روز قبل ارسال کنند.

   ۰
 62. AS2798 گفت:

  بورس رو باید با آگاهی و با آگاه پیش برد

  ۰
 63. AR1514 گفت:

  سلام
  میشه امتیازات باشگاه رو بیشتر کنید تا زودتر بتونیم به سطوح بالاتر برسیم
  ممنون

  ۰
 64. AD8073 گفت:

  بنام خدا
  حضور محترم استاد مجتبی گل خواه طراح سئوال ۹۷۱۰۰۴۸ سلام علیکم واما متن سئوال

  در صورتی که هزینه های ثابت شرکتی ۵۰ میلیون ریال باشد و از این مقدار ۳ میلیون ریال هزینه های استهلاک سالیانه منظور شده باشد و همچنین قیمت فروش هر واحد ۲۸۰۰۰ ریال و هزینه هر واحد ۱۸۰۰۰ ریال باشد، نقطه سربه سر نقدی (Q) چقدر است؟
  جوابها
  گزینه ۱: ۵۰۰۰ پاسخ شما
  گزینه ۲: ۴۵۰۰
  گزینه ۳: ۴۷۰۰ پاسخ صحیح
  گزینه ۴: ۴۸۰۰
  استاد محترم برای محاسبه نقطه سر بسر
  نقطه سر به سر در اقتصاد و خصوصا در محاسبه‌ی هزینه، به نقطه‌ای گفته می‌شود که هزینه‌های کلی و درآمد کلی با هم برابر می‌شوند و از آن نقطه به بعد، می‌توان به سوددهی رسید. تا قبل از رسیدن به نقطه سر به سر، سود و زیانی حاصل نشده است
  هزینه ثابت = کل مبلغ فروش
  (هزینه متغییر به ازاء هرواحد محصول-قیمت هر واحد محصول )/هزینه ثابت = Q
  ۵۰۰۰ =۵۰۰۰۰۰۰۰/۱۰۰۰۰۰=(۲۸۰۰۰-۱۸۰۰۰ )/۵۰۰۰۰۰۰۰ = Q
  با این محاسبه جواب درست گزینه ۱ میباشد لازم به ذکر است که هزینه استهلاک جزء هزینه ثابت میباشد
  خواهشمنداست نتیجه محاسبات خود ورسیدن به جواب گزینه ۳ را برای این جانب توضیح دهید با تشکر

  ۰
  • Agah گفت:

   با سلام
   فرمولی که برای حل استفاده می‌کنید نادرست است. جواب تشریحی به زودی منتشر خواهد شد.
   باتشکر

   ۰
 65. AS6103 گفت:

  سلام
  ممنون بابت مطلب بسیار عالیتون.
  یه حداقلی باید باشه که سودها بیرزه به وقتی که آدم می ذاره.

  ۰
 66. AH8407 گفت:

  در بورس همونقدر که سرمایه و سود و ضرر مهمه صبر هم مهمه، ادمای صبور موفق تر هستن در بورس
  ممنون از اگاه

  ۰
 67. AU0902 گفت:

  ما برای ورود به بازار بورس محدودیتی نداریم

  ۰
 68. AW8156 گفت:

  باسلام...

  توضیحات مختصر و مفیدی بود...

  ۰
 69. AU0902 گفت:

  نمیدونم چرا بعد از اینکه مجمع یرگزار میشودسهام دقیقا به اندازه سود افت میکند

  ۰
 70. AO2298 گفت:

  توضيحات خوبي بود

  ۰
 71. حمید گفت:

  چقدر خوبه که با خوندن مطالب شما آدم آرامش می گیره

  ۰
 72. حمید گفت:

  سلام . منم با این نظر شدیدا موافقم. سعی بشه تمام سوالات با جواب تشریحی داده بشه بهتره

  ۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عدد را وارد کنید: