انواع مسابقه در بآشگاه مشتریان آگاه و نحوه امتیاز دهی آن

مسابقه در بآشگاه مشتریان آگاه با هدف ایجاد رقابتی دوستانه میان اعضا شکل گرفته است. در این بخش اعضا علاوه بر سنجش دانش و تجربه خود، این امکان را دارند تا با شرکت در مسابقه امتیاز کسب نموده  و در صورت ارسال پاسخ صحیح امتیاز خود را افزایش دهند.

 • انواع مسابقه

به­‌طور کلی مسابقه در بآشگاه در  سه بخش عمومی، تخصصی و پیش‌بینی برگزار می­‌شود که هر یک امتیازهای جداگانه‌­ای داشته و با توجه به جدول زمان‌بندی مسابقات در طول هفته برگزار خواهد شد. مهلت پاسخگویی به سوالات مشخص بوده و اعضا فقط در طول مدت تعیین شده برای هر سوال، امکان پاسخگویی خواهند داشت. مهلت پاسخگویی به مسابقه در بالای پنجره مربوط به هر سوال نمایش داده می­‌شود؛
پس از پایان مهلت هر مسابقه (که شامل تاریخ و ساعت است)، پاسخی پذیرفته نمی‌­شود. بدیهی است هر یک از اعضا تنها یک بار فرصت شرکت در هر مسابقه و بهره‌مندی از امتیاز آن را خواهند شد. پس از ارسال پاسخ، امکان تغییر پاسخ وجود ندارد.

سوالات‌ عمومی مسابقه با توجه به اطلاعات عمومی مربوط به بازار سرمایه اعم از بورس اوراق بهادار و یا بورس کالا در طول هفته طراحی می‌شود. سوال  تخصصی مسابقه شامل محاسبه قیمت اوراق ، سهام، پرتفو شرکت و…  است. سوالات پیش‌بینی نیز شامل پیش‌بینی‌های شاخصو قیمت تک سهم‌ در زمان‌های مختلف است. علاوه بر پیش‌بینی تک سهم در پایان هر هفته، عموماً ابتدای هر ماه دو سوال پیش‌بینی تک سهم مطرح می‌شود که یکی مربوط به پیش‌بینی قیمت یک سهم در در اواسط ماه و دیگری مربوط  به پیش‌بینی قیمت یک سهم در پایان ماه است.

پاسخگویی به سوالات مسابقه محدودیتی برای اعضا ندارد و هر عضو بآشگاه(مشتری یا کاربر) در هر سطحی امکان حضور در همه مسابقات را دارد.  شرکت در مسابقات عادی بآشگاه که در دسته‌بندی عمومی، تخصصی و پیش‌بینی قرار دارند، بدون کسر هزینه و یا امتیاز است.

راهنمای بآشگاه مشتریان آگاه، کارگزاری آگاه، ورود به بآشگاه، نحوه ثبت نام در بآشگاه مشتریان، عضویت در بآشگاه، تغییر عکس پروفایل، منوی کاربری بآشگاه، نوار ابزار بآشگاه، محاسبه ریال و امتیاز بآشگاه، انتقال امتیاز, انتقال ژنولوژی, گزارش امتیازات, تراز ریال وهزینه, اتصال با سایر سیستم ها, اتصال با ساعت همفکران, اتصال با سایت آواگلد, ثبت درخواست واریز وجه, مسابقه
بخش مسابقه در بآشگاه مشتریان کارگزاری آگاه
 • امتیاز دهی

نحوه توزیع امتیاز در بخش مسابقه به شرح زیر است:

امتیاز حضور در مسابقه

حضور در هر مسابقه برای هر یک از اعضا (فارغ از ارائه پاسخ صحیح یا غلط) به­‌طور ثابت ۲۰ امتیاز به همراه دارد. این مقدار ثابت بوده و برای هر  سه سطح مسابقه (عمومی، تخصصی و پیش‌بینی) یکسان در نظر گرفته شده است. این امتیاز به محض ارسال پاسخ مسابقه و پیش از اعلام نتایج، به مجموع امتیاز شرکت کننده اضافه شده و در گزارش امتیازات او قابل مشاهده است.

تذکر: پاسخ به هر سوال مستلزم ورود عضو به سامانه بآشگاه است. یعنی افرادی که در سامانه وارد (Login) نشده باشند، امکان ارائه پاسخ را نخواهند داشت. از طرفی دیگر دقت به این نکته ضروری است که در صورت ثبت نشدن  ۲۰ امتیاز شرکت در مسابقه در گزارش امتیاز شرکت کننده، به منزله عدم ارسال پاسخ توسط ایشان است. لذا لازم است اعضای بآشگاه هم از ورود به حساب کاربری خود و هم از دریافت ۲۰ امتیاز حضور در مسابقه اطمینان حاصل نمایند.

امتیاز مربوط به ارسال پاسخ صحیح

امتیاز مربوط به ارسال پاسخ صحیح مقدار متغیری است و بسته به سطح و نوع سوال مطرح شده، تعیین می­‌شود. بدیهی است این امتیاز تنها در صورتی به شرکت کننده تعلق می­‌گیرد که پاسخ صحیح را ارسال کرده باشد. پس از اتمام مهلت تعیین شده برای شرکت در مسابقه و اعلام پاسخ صحیح از طرف مدیر سایت، امتیاز مربوط به ارسال پاسخ صحیح، به مجموع امتیازات شرکت کننده­ای که پاسخ صحیح را ارائه نموده، اضافه می­‌‌شود.

امتیاز تجمیعی

آخرین بخش از امتیازها در مسابقه در خصوص امتیاز تجمیعی کسب شده در طی هفته توسط شرکت کنندگان است. به کاربرانی که بیشترین امتیاز پاسخ صحیح را در هفته کسب کرده­‌اند، امتیاز ویژه­ ای اختصاص داده خواهد شد. در پایان هر هفته به ۱۰ نفر برتر یا رتبه‌‌های اول و دوم (هر کدام تعداد بیشتری داشته باشند)، جایزه امتیازی هفته تعلق خواهد گرفت.

لازم به ذکر است در پایان هر ماه به ۵۰ نفر از کاربرانی که  بیشترین امتیاز را در طی ماه کسب کرده­‌اند هدایای ویژ­ه­‌ای تعلق خواهد گرفت.

 • نحوه استفاده از سایر بخش‌­های مسابقه

راهنما:

در سمت چپ بالای صفحه مسابقه، با کلیک بر روی آیکن ۲۰۱۵-۰۹-۲۶_۱۷۰۳۳۹ راهنمای مختصری درباره چگونگی انجام مسابقه و نحوه تخصیص امتیازات قابل مشاهده خواهد بود.

نتایج:

در بخش میانی صفحه سمت چپ، جدول آخرین نتایج مسابقه‌ها به‌صورت هفتگی و ماهانه وجود دارد. با کلیک بر روی دکمه بیشتر می­‌توانید فهرست برندگان را در هفته و ماه مشاهده نمایید. گزینه “رتبه من” نیز بیانگر رتبه کاربر در هر دوره است. شایان ذکر است عددکنار نام هر فرد نشان دهنده شماره ردیف است و رتبه در بالای گروه وی نمایش داده می‌شود.

نتایج هر هفته با پایان روز جمعه آن هفته صفر می‌شود و در روز شنبه هر هفته این فهرست خالی خواهد بود. در خصوص نتایج ماه نیز به همین صورت است؛ یعنی با اتمام آخرین روز ماه، این فهرست خالی می‌شود.
نتایج هفته نشان‎دهنده رتبه افراد از شنبه تا جمعه و نتایج ماه نشان‌دهنده رتبه افراد از یکم هر ماه تا روز آخر (سی‌ام، سی و یکم با بیست و نهم) آن ماه است.

جدول مسابقات:

در قسمت انتهایی صفحه مسابقه، جدول مسابقه‌های بآشگاه با سه عنوان، قابل مشاهده است. این عناوین شامل “مسابقه‌های در حال برگزاری”، “مسابقه‌های گذشته” و “مسابقه‌هایی که شرکت داشته‌ام” است. با انتخاب هر یک از این گزینه‌ها، سوال مسابقه، میزان امتیاز سوال، مهلت پاسخگویی به سوالات (تاریخ و ساعت) و تاریخ انتشار سوال نمایش داده خواهد شد.

در کادر انتهای ردیف سوال  مسابقات در  حال برگزاری، سوالاتی که مهلت آن به پایان نرسیده و شرکت کننده نیز پاسخ آن را ارسال نکرده است، عنوان “پاسخ به سوال” درج شده است.

 چنانچه مشتری یا کاربر یک بار به سوال پاسخ داده باشد،در انتهای این کادر عنوان “مشاهده سوال” نمایش داده خواهد شد. همچنین عبارت “پاسخ داده‌ام” در انتهای سوال به چشم می‌خورد.

همچنین ابتدای موضوع هر سوال (سمت راست) آیکن‌هایی وجود دارد که به شرح ذیل است:

۲۰۱۷-۰۳-۰۹_۱۹۰۶۵۵ شرکت نکرده اید.

۲۰۱۷-۰۳-۰۹_۱۹۰۷۵۹ هنوز پاسخ مسابقه مشخص نشده است.

با کلیک بر روی هر سوال در این بخش، تصویری مطابق شکل زیر مشاهده می‌شود:

انواع مسابقه در بآشگاه مشتریان آگاه و نحوه امتیاز دهی آن

با مراجعه به این بخش اطلاعات سوال، تگ ها و جدول شرکت کنندگان و سطح ایشان مشاهده می‌شود.

 1. اطلاعاتی چون کد سوال؛ مهلت پاسخ؛ امتیاز پاسخ صحیح؛ تاریخ انتشار و نام طراح درج شده است.

موضوع سوال، صورت سوال، لینک راهنما (در صورتی که سوال از مطالب بآشگاه طرح شده باشد.)، گزینه ها، برچسب‌ها (تگ‌ها) و دکمه “ارسال پاسخ” قابل مشاهده است.

برچسب یا تگ کلماتی هستند که با کلیک بر روی آن، دستیابی به سایر سوالاتی که به این حوزه مرتبط می‌شود، امکان‌پذیر است.

 1. در این قسمت تعداد شرکت کنندگان و سطح بآشگاه ایشان به نمایش گذاشته شده است. همچنین می توان با کلیک بر روی آیکون های ، و  آدرس اینترنتی (لینک) سوال مسابقه را با دیگران به اشتراک گذاشت.

در بخش مسابقه‌های گذشته، کلیه سوالاتی که مهلت پاسخ آن‌ها به پایان رسیده‌است، مشاهده می‌شود.

با مراجعه به بخش “مسابقه‌هایی که شرکت داشته‌­ام” و کلیک بر روی سوال، کاربر می‌تواند پاسخ خود، پاسخ صحیح مسابقه و آمار شرکت کنندگان در مسابقه را به تفکیک سطح شرکت کنندگان مشاهده نماید.

در هر دو بخش مذکور، آیکن‌های سمت راست در کنار هر سوال به شرح ذیل است:

۲۰۱۷-۰۳-۰۹_۱۹۰۶۵۵ شرکت نکرده اید.

۲۰۱۷-۰۳-۰۹_۱۹۰۷۵۹ هنوز پاسخ مسابقه مشخص نشده است.

۲۰۱۷-۰۳-۰۹_۱۹۰۷۰۵ درست پاسخ داده‌اید.

۲۰۱۷-۰۳-۰۹_۱۹۰۷۲۸ اشتباه پاسخ داده‌اید.

علاوه بر این بخش‌ها، عنوانی با نام “بانک سوالات” وجود دارد.

در بانک سوالات کلیه سوالاتی که در بآشگاه مطرح شده است، وجود دارد. این سوالات را می توان بر اساس دسته بندی (عمومی، تخصصی و پیش‌بینی) فیلتر نمود. با استفاده از برچسب ها در سمت چپ، می‌توان کلیه سوالاتی که برچسب‌های یکسان دارند، را بررسی نمود. علاوه بر این امکان جستجو در میان سوالات نیز در این بخش وجود دارد.

قصد یادگیری و پیشرفت در بورس را دارید؟

از صفر تا صد بورس را توسط بهترین اساتید آموزش ببینید. لطفاً برای کسب اطلاعات کامل‌تر، مشخصات خود را وارد نمایید تا با شما تماس بگیریم.56 نظر در مورد مطلب “انواع مسابقه در بآشگاه مشتریان آگاه و نحوه امتیاز دهی آن

 1. با سلام
  لطفا زمان مسابقات باشگاه رو به صورت منظم قرار دهید که بدونیم زمانش رو و بتونیم شرکت کنیم.
  در واقع مثلا مفید رو میدونم که هر شب مسابقه داره
  اما باشگاه آگاه چون تازه راه افتاده مسابقاتش هم بصورت مدون نیست و ممکنه فراموش کنم که شرکت کنم.
  ممنون

  1. با سلام
   سپاس از اینکه ما را در ارائه خدمات بهتر و منسجم‌تر راهنمایی می‌نمایید.
   چشم، پیشنهاد شما را مدنظر قرار خواهیم داد.

  1. با سلام
   به دلیل انجام بررسی‌های لازم در بخش مسابقات، این هفته مسابقه‌ای نداشته‌ایم.
   به زودی روال قرار گیری سوال‌های مسابقه به شرایط عادی بازخواهد گشت.
   با سپاس از همراهی و شکیبایی شما

  1. با سلام
   به دلیل انجام بررسی‌های لازم در بخش مسابقات، این هفته مسابقه‌ای نداشته‌ایم.
   به زودی روال قرار گیری سوال‌های مسابقه به شرایط عادی بازخواهد گشت.
   با سپاس از همراهی و شکیبایی شما

 2. سلام
  الان چند روز که عضو باشگاه شدم و می خواهم تو مسابقات شرکت کنم متاسفانه می بینم به مشکل خوردن لطفا سریع تر حلش کنید اگر تعداد مسابقات رو هم بیشتر کنید ممنون میشوم.

  1. با سلام
   همانطور که پیشتر بیان کردیم، به دلیل انجام بررسی‌های لازم در بخش مسابقه، این هفته مسابقه‌ای نداشته‌ایم.
   انشاالله در هفته آینده مسابقه طبق روال برقرار خواهد بود.
   با سپاس از همراهی و شکیبایی شما

 3. یک نکته دیگر اگر امکانش هست یکسری سوالات علمی و کاربردی هم تو بخش مسابقات بگذارید این هم باعث میشود سطح علمی شرکت کنندگان بالا برود هم منجر به اخذ امتیاز توسط مشتریان می شود مثلا من می بینم خیلی از دوستان از امکانات نرم افزار معاملات برخط آسا اطلاع ندارند شما اگر در قالب مسابقه این رو برگزار کنید هم دوستان می توانند امتیاز کسب کنند هم توجه اشون به آن امکان خاص جلب میشود.

  1. سلام
   هدف مسابقه علاوه بر سرگرمی، سنجش و افزایش سطح علمی مخاطبین گرامی است.
   حتما‌ً در سوال مسابقه‌های آینده، نظر ارزنده شما اعمال خواهد شد.
   با سپاس از توجه شما

 4. سلام
  پیشنهاد می کنم اگر سوالی رو مطرح میکنید مثل سوال امروز که رفرنسش در مطالب وبلاگ است حتما لینک مطلب رو هم بگذارید تا بتوانیم راحت تر بهش مراجعه کنیم .

  1. با سلام
   برای گسترش ژنولوژی و اضافه کردن زیرمجموعه به نمودار درختی، لازم است زیرمجموعه‌های شما (یعنی افرادی که به واسطه شما با بآشگاه آشنا شده‌اند)، شما را به عنوان معرف خود معرفی نمایند.
   برای این منظور می توان طبق راهنمای معرفی معرف اقدام نمود.

  1. سلام
   قسمت مربوط به اسامی شرکت کنندگان آخرین هفته و آخرین ماه، رتبه من و بیشتر در دست تغییرات است، بزودی تغییرات آن اعمال شده و شما شاهد وضعیت همه شرکت کنندگان و رتبه خود خواهید بود.

  1. سلام
   معرفی معرف در حال حاضر مشکلی ندارد. چنانچه با مشکلی مواجه هستید شرح آن را به همراه کد بآشگاه خود به آدرس info@bashgah.com ارسال نمایید و یا با شماره ۸۲۱۵۴۲۱۵-۰۲۱ تماس حاصل فرمایید.
   با سپاس

 5. با درود؛

  میخواستم بدونم آیا افرادی که خود، “طراح سوال” هستند، میتونن در مسابقه هم شرکت کرده و کسب امتیاز کنند ؟؟!!
  جسارتا؛ بنظر میرسه در حال حاضر، برخی کاربران باشگاه که اتفاقا جزو طراحان سوال در مسابقات هم هستند،(یعنی از کارکنان “کارگزاری” و یا دست اندرکاران “باشگاه”) در حال کسب امتیاز در مسابقات بوده و این شبهه پیش میاد که آیا چنین مواردی، اولا امکانپذیر و ثانیا “قابل قبول” میباشد …؟؟ البته امیدوارم بنده اشتباه متوجه شده و چنین مواردی، در عمل رخ نداده باشد.

  با تشکر فراوان

  1. سلام حضور شما دوست گرامی
   چون طراح‌ها بسیار زیاد و متنوع هستند احتمال اینکه همکاران کارگزاری پاسخ همه سوالات رو بدونن، میاره پایین. از طرفی همه افراد این امکان رو دارند تا در مسابقه‌ها شرکت کنند. اما در زمان اعلام نتایج (خصوصاً نتایج ماه که به برندگان جوایز نقدی تعلق می‌گیرد) اگر فرد یا افرادی از اعضای کارگزاری در لیست برندگان باشند، نام آنها حذف خواهد شد و نفرات بعدی در لیست قرار خواهند گرفت.برای صحت این ادعا اشاره می‌کنیم به لیست برندگان آبان ماه؛ پس از اعلام نتایج اتفاقاً یکی از مخاطبین تیزبینمون در کامنت‌های ابتدایی آن مطلب گفتند که دو نفر از لیست حذف شده و علت رو جویا شدند که در اونجا هم پاسخ دادیم.

   تلاش ما اینه که مشتریان و مخاطبینمون خوشحال و راضی باشند. 🙂

  1. سلام
   از آنجا که هیچ اطلاعاتی نظیر نام و نام خانوادگی، شماره تماس، کد بورسی و …. از شما نداریم تا با شما تماس بگیریم، لطفاً با شماره ۸۲۱۵۴۲۰۰-۰۲۱ یا ۸۲۱۵۴۲۱۵-۰۲۱ در ساعات اداری (۸ صبح تا ۵ بعدازظهر) تماس حاصل فرمایید.

 6. سوال یکی از دوستان ……….اگر فردی ۵م داشته باشد و بخواهد وام بگیرد و با توجه به عضو بودن در باشگاه ….اگر ایشان مثلا اول اردیبهشت شروع کنه تا ۳۱ اردیبهشت با این ۵م هر روز خرید وفروش داشته باشد ولی دوباره با سود ضرر همان ۵م برایش بماند اما در ۲۵ روز کاری مثلا ایشان ۱۲۵م گردش داده الان ایشان رسوب پولی اش ۱۲۵ هست یا ۵م ….این که .مانده معاملاتی رسوب میشود یعنی کدام الان هست

  بسیار متشکرم

  1. دوست گرامی وام بر اساس مانده حساب معاملاتی است و نه گردش. کسانی که گردش دارند میتوانند از تخفیف کارمزد و بسته های اعتباری بهره مند شوند.

 7. با سلام
  اگر برای سولات مسابقه ساعت خاصی تعیین بشه که هر روز بصورت منظم واردش بشیم خیلی بهتره. باتشکر

 8. مسابقه پیش بینی روزانه سهام رو هم داشته باشین
  و گاها مسابقه را به ماراتن نفس گیر تبدیل نکنین ترجیحا
  مثلاً اول برج میزنین قیمت پایانی سهام شرکت ایکس در پایان ماه چند تومن خواهد بود
  یا
  اگه همچین سوالاتی هست پیش بینی روزانه هم باشه.

   1. ببینید دو تا سوال تخصصی قیمت پایانی زامیاد و کطبس این دوتا جواباش نمیومده در حالی که بسته نبودن چهارشنبه!! و طبیعتا امتیازشون هم لحاظ نشده مورد بعدی شما الان چک بفرمایین امتیاز نفرات اول ۹۷۵ هستش و امتیاز بنده ۷۵۰ ولی من فقط یه سوال ۱۵۰ امتیازی رو اشتباه جواب دادم و باید ۱۵۰ امتیاز فرق میبود بین من و نفر اول! ولی ۲۲۵ امتیاز تفاوت امتیاز هست این برای چیه؟؟!!!!

    1. سلام
     دوست گرامی سوال پیش بینی قیمت خزامیا مربوط به ۲۶ آبان و سوال کطبس مربوط به ۱۲ آبان است؛ بدیهی است پیش از فرارسیدن تاریخ ۲۶ و ۱۲ آبان امکان درج پاسخ این سوال در سامانه وجود ندارد. بنابراین امتیاز پاسخ این سوال پس از انتشار پاسخ، به افرادی که پاسخ صحیح داده اند تعلق خواهد گرفت.
     شما علاوه بر پاسخ اشتباه به یک سوال ۱۵۰ امتیازی در مسابقه “عمومی- دستورالعمل خرید اعتباری- طراح: عرفان عبدویس” که در تاریخ ۵ آبان منتشر شده شرکت نکرده اید. بنابراین مجموعاً۲۲۵ امتیاز کمتر کسب خواهید کرد.

 9. سلام . از زمانی که پاسخ صحیح مشخص میشه چقدر طول میکشه تا امتیاز پاسخ اضافه بشه . بعنوان مثال در سوال تخصصی پیش بینی شاخص انتهای هفته امروز پاسخ صحیح مشخص شده اما در گزارش امتیازات در این مورد چیزی ندیدم

  1. با سلام
   دوست گرامی پس از انتشار پاسخ صحیح سوالات، امتیاز آن، به حساب بآشگاه کسانی که پاسخ صحیح داده‌اند، بلافاصله واریز می شود.

 10. باسلام
  به هنگام مشاهده بانک سوالات ، پس از روئیت و مطالعه هر سوال سیستم به سرخط سوالات برمیگردد.امکان رفع مشکل وجود دارد؟

  1. سلام
   دوست عزیز پس از مشاهده سوال موجود در بانک سوالات و انتخاب گزینه “بستن” شما باید سوالات همان صفحه که بودید را مشاهده نمایید.
   چنانچه اینگونه نیست در ساعات اداری با بخش پشتیبانی به شماره ۰۲۱۸۱۵۴۲۰۰ تماس حاصل فرمایید.

 11. واقعا این مسابقه ها برای ما تازه واردها میتونه خیلی مفید باشه، اگه امکانش هست سعی کنید از اینم کاربردی تر باشه و واقعا از مسابقه ها چیزایی که به کارمون میاد رو یاد بگیریم.
  ممنون

 12. با سلام
  امتیاز سوال شماره۹۶۰۴۰۲۵ برای من ثبت نشده با اینکه پیغام ثبت امتیاز آن برای من ارسال شده و جواب درست آن را گزینه ۴ اعلام کرده بودید.
  با تشکر

 13. سلام
  خسته نباشی
  ببخشید ۷۵امتیاز جواب سوال ۹۶۰۴۰۲۵ که بعدا داده شد رو تو رتبه بندی ماهانه تاثیردادین؟
  ممنون میشم پاسخ بدین

  1. سلام دوست گرامی
   پاسخ تشریحی این سوال در بخش مسابقات سایت بآشگاه قرار گرفت.
   جهت اطلاعات بیشتر به سوال مربوطه در بخش مسابقات مراجعه بفرمایید.
   باتشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *