انواع مسابقه در بآشگاه مشتریان آگاه و نحوه امتیاز دهی آن

 • ۱۲ دی ۱۴۰۰
 • ۱۰۷ نظر
 • ۴۳۷۸۸ مشاهده
راهنمای بآشگاه مشتریان آگاه، کارگزاری آگاه، ورود به بآشگاه، نحوه ثبت نام در بآشگاه مشتریان، عضویت در بآشگاه، تغییر عکس پروفایل، منوی کاربری بآشگاه، نوار ابزار بآشگاه، محاسبه ريال و امتیاز بآشگاه، انتقال امتیاز, انتقال ژنولوژی, گزارش امتیازات, تراز ريال وهزینه, اتصال با سایر سیستم ها, اتصال با ساعت همفکران, اتصال با سایت آواگلد, ثبت درخواست واریز وجه, مسابقه

مسابقه در بآشگاه مشتریان آگاه با هدف ایجاد رقابتی دوستانه میان اعضا شکل گرفته است. در این بخش اعضا علاوه بر سنجش دانش و تجربه خود، این امکان را دارند تا با شرکت در مسابقه امتیاز کسب نموده  و در صورت ارسال پاسخ صحیح امتیاز خود را افزایش دهند.

 • انواع مسابقه

به­‌طور کلی مسابقه در بآشگاه در  سه بخش عمومی، تخصصی و پیش‌بینی برگزار می­‌شود که هر یک امتیازهای جداگانه‌­ای داشته و با توجه به جدول زمان‌بندی مسابقات در طول هفته برگزار خواهد شد. مهلت پاسخگویی به سوالات مشخص بوده و اعضا فقط در طول مدت تعیین شده برای هر سوال، امکان پاسخگویی خواهند داشت. مهلت پاسخگویی به مسابقه در بالای پنجره مربوط به هر سوال نمایش داده می­‌شود؛
پس از پایان مهلت هر مسابقه (که شامل تاریخ و ساعت است)، پاسخی پذیرفته نمی‌­شود. بدیهی است هر یک از اعضا تنها یک بار فرصت شرکت در هر مسابقه و بهره‌مندی از امتیاز آن را خواهند شد. پس از ارسال پاسخ، امکان تغییر پاسخ وجود ندارد.

سوالات‌ عمومی مسابقه با توجه به اطلاعات عمومی مربوط به بازار سرمایه اعم از بورس اوراق بهادار و یا بورس کالا در طول هفته طراحی می‌شود. سوال  تخصصی مسابقه شامل محاسبه قیمت اوراق ، سهام، پرتفو شرکت و…  است. سوالات پیش‌بینی نیز شامل پیش‌بینی‌های شاخصو قیمت تک سهم‌ در زمان‌های مختلف است. علاوه بر پیش‌بینی تک سهم در پایان هر هفته، عموماً ابتدای هر ماه دو سوال پیش‌بینی تک سهم مطرح می‌شود که یکی مربوط به پیش‌بینی قیمت یک سهم در در اواسط ماه و دیگری مربوط  به پیش‌بینی قیمت یک سهم در پایان ماه است.

پاسخگویی به سوالات مسابقه محدودیتی برای اعضا ندارد و هر عضو بآشگاه(مشتری یا کاربر) در هر سطحی امکان حضور در همه مسابقات را دارد.  شرکت در مسابقات عادی بآشگاه که در دسته‌بندی عمومی، تخصصی و پیش‌بینی قرار دارند، بدون کسر هزینه و یا امتیاز است.

راهنمای بآشگاه مشتریان آگاه، کارگزاری آگاه، ورود به بآشگاه، نحوه ثبت نام در بآشگاه مشتریان، عضویت در بآشگاه، تغییر عکس پروفایل، منوی کاربری بآشگاه، نوار ابزار بآشگاه، محاسبه ریال و امتیاز بآشگاه، انتقال امتیاز, انتقال ژنولوژی, گزارش امتیازات, تراز ریال وهزینه, اتصال با سایر سیستم ها, اتصال با ساعت همفکران, اتصال با سایت آواگلد, ثبت درخواست واریز وجه, مسابقه

بخش مسابقه در بآشگاه مشتریان کارگزاری آگاه

 • امتیاز دهی

نحوه توزیع امتیاز در بخش مسابقه به شرح زیر است:

امتیاز حضور در مسابقه

حضور در هر مسابقه برای هر یک از اعضا (فارغ از ارائه پاسخ صحیح یا غلط) به­‌طور ثابت ۲۰ امتیاز به همراه دارد. این مقدار ثابت بوده و برای هر  سه سطح مسابقه (عمومی، تخصصی و پیش‌بینی) یکسان در نظر گرفته شده است. این امتیاز به محض ارسال پاسخ مسابقه و پیش از اعلام نتایج، به مجموع امتیاز شرکت کننده اضافه شده و در گزارش امتیازات او قابل مشاهده است.

تذکر: پاسخ به هر سوال مستلزم ورود عضو به سامانه بآشگاه است. یعنی افرادی که در سامانه وارد (Login) نشده باشند، امکان ارائه پاسخ را نخواهند داشت. از طرفی دیگر دقت به این نکته ضروری است که در صورت ثبت نشدن  ۲۰ امتیاز شرکت در مسابقه در گزارش امتیاز شرکت کننده، به منزله عدم ارسال پاسخ توسط ایشان است. لذا لازم است اعضای بآشگاه هم از ورود به حساب کاربری خود و هم از دریافت ۲۰ امتیاز حضور در مسابقه اطمینان حاصل نمایند.

امتیاز مربوط به ارسال پاسخ صحیح

امتیاز مربوط به ارسال پاسخ صحیح مقدار متغیری است و بسته به سطح و نوع سوال مطرح شده، تعیین می­‌شود. بدیهی است این امتیاز تنها در صورتی به شرکت کننده تعلق می­‌گیرد که پاسخ صحیح را ارسال کرده باشد. پس از اتمام مهلت تعیین شده برای شرکت در مسابقه و اعلام پاسخ صحیح از طرف مدیر سایت، امتیاز مربوط به ارسال پاسخ صحیح، به مجموع امتیازات شرکت کننده­ای که پاسخ صحیح را ارائه نموده، اضافه می­‌‌شود.

امتیاز تجمیعی

آخرین بخش از امتیازها در مسابقه در خصوص امتیاز تجمیعی کسب شده در طی هفته توسط شرکت کنندگان است. به کاربرانی که بیشترین امتیاز پاسخ صحیح را در هفته کسب کرده­‌اند، امتیاز ویژه­ ای اختصاص داده خواهد شد. در پایان هر هفته به ۱۰ نفر برتر یا رتبه‌‌های اول و دوم (هر کدام تعداد بیشتری داشته باشند)، جایزه امتیازی هفته تعلق خواهد گرفت.

لازم به ذکر است در پایان هر ماه به ۵۰ نفر از کاربرانی که  بیشترین امتیاز را در طی ماه کسب کرده­‌اند هدایای ویژ­ه­‌ای تعلق خواهد گرفت.

 • نحوه استفاده از سایر بخش‌­های مسابقه

راهنما:

در سمت چپ بالای صفحه مسابقه، با کلیک بر روی آیکن ۲۰۱۵-۰۹-۲۶_۱۷۰۳۳۹ راهنمای مختصری درباره چگونگی انجام مسابقه و نحوه تخصیص امتیازات قابل مشاهده خواهد بود.

نتایج:

در بخش میانی صفحه سمت چپ، جدول آخرین نتایج مسابقه‌ها به‌صورت هفتگی و ماهانه وجود دارد. با کلیک بر روی دکمه بیشتر می­‌توانید فهرست برندگان را در هفته و ماه مشاهده نمایید. گزینه “رتبه من” نیز بیانگر رتبه کاربر در هر دوره است. شایان ذکر است عددکنار نام هر فرد نشان دهنده شماره ردیف است و رتبه در بالای گروه وی نمایش داده می‌شود.

نتایج هر هفته با پایان روز جمعه آن هفته صفر می‌شود و در روز شنبه هر هفته این فهرست خالی خواهد بود. در خصوص نتایج ماه نیز به همین صورت است؛ یعنی با اتمام آخرین روز ماه، این فهرست خالی می‌شود.
نتایج هفته نشان‎دهنده رتبه افراد از شنبه تا جمعه و نتایج ماه نشان‌دهنده رتبه افراد از یکم هر ماه تا روز آخر (سی‌ام، سی و یکم با بیست و نهم) آن ماه است.

جدول مسابقات:

در قسمت انتهایی صفحه مسابقه، جدول مسابقه‌های بآشگاه با سه عنوان، قابل مشاهده است. این عناوین شامل “مسابقه‌های در حال برگزاری”، “مسابقه‌های گذشته” و “مسابقه‌هایی که شرکت داشته‌ام” است. با انتخاب هر یک از این گزینه‌ها، سوال مسابقه، میزان امتیاز سوال، مهلت پاسخگویی به سوالات (تاریخ و ساعت) و تاریخ انتشار سوال نمایش داده خواهد شد.

در کادر انتهای ردیف سوال  مسابقات در  حال برگزاری، سوالاتی که مهلت آن به پایان نرسیده و شرکت کننده نیز پاسخ آن را ارسال نکرده است، عنوان “پاسخ به سوال” درج شده است.

 چنانچه مشتری یا کاربر یک بار به سوال پاسخ داده باشد،در انتهای این کادر عنوان “مشاهده سوال” نمایش داده خواهد شد. همچنین عبارت “پاسخ داده‌ام” در انتهای سوال به چشم می‌خورد.

همچنین ابتدای موضوع هر سوال (سمت راست) آیکن‌هایی وجود دارد که به شرح ذیل است:

۲۰۱۷-۰۳-۰۹_۱۹۰۶۵۵ شرکت نکرده اید.

۲۰۱۷-۰۳-۰۹_۱۹۰۷۵۹ هنوز پاسخ مسابقه مشخص نشده است.

با کلیک بر روی هر سوال در این بخش، تصویری مطابق شکل زیر مشاهده می‌شود:

انواع مسابقه در بآشگاه مشتریان آگاه و نحوه امتیاز دهی آن

با مراجعه به این بخش اطلاعات سوال، تگ ها و جدول شرکت کنندگان و سطح ایشان مشاهده می‌شود.

بیشتر بخوانید: اوراق اختیار فروش تبعی چیست؟

 1. اطلاعاتی چون کد سوال؛ مهلت پاسخ؛ امتیاز پاسخ صحیح؛ تاریخ انتشار و نام طراح درج شده است.

موضوع سوال، صورت سوال، لینک راهنما (در صورتی که سوال از مطالب بآشگاه طرح شده باشد.)، گزینه ها، برچسب‌ها (تگ‌ها) و دکمه “ارسال پاسخ” قابل مشاهده است.

برچسب یا تگ کلماتی هستند که با کلیک بر روی آن، دستیابی به سایر سوالاتی که به این حوزه مرتبط می‌شود، امکان‌پذیر است.

 1. در این قسمت تعداد شرکت کنندگان و سطح بآشگاه ایشان به نمایش گذاشته شده است. همچنین می توان با کلیک بر روی آیکون های ، و  آدرس اینترنتی (لینک) سوال مسابقه را با دیگران به اشتراک گذاشت.

در بخش مسابقه‌های گذشته، کلیه سوالاتی که مهلت پاسخ آن‌ها به پایان رسیده‌است، مشاهده می‌شود.

با مراجعه به بخش “مسابقه‌هایی که شرکت داشته‌­ام” و کلیک بر روی سوال، کاربر می‌تواند پاسخ خود، پاسخ صحیح مسابقه و آمار شرکت کنندگان در مسابقه را به تفکیک سطح شرکت کنندگان مشاهده نماید.

در هر دو بخش مذکور، آیکن‌های سمت راست در کنار هر سوال به شرح ذیل است:

۲۰۱۷-۰۳-۰۹_۱۹۰۶۵۵ شرکت نکرده اید.

۲۰۱۷-۰۳-۰۹_۱۹۰۷۵۹ هنوز پاسخ مسابقه مشخص نشده است.

۲۰۱۷-۰۳-۰۹_۱۹۰۷۰۵ درست پاسخ داده‌اید.

۲۰۱۷-۰۳-۰۹_۱۹۰۷۲۸ اشتباه پاسخ داده‌اید.

علاوه بر این بخش‌ها، عنوانی با نام “بانک سوالات” وجود دارد.

بیشتر بخوانید: بورس چیست؟

در بانک سوالات کلیه سوالاتی که در بآشگاه مطرح شده است، وجود دارد. این سوالات را می توان بر اساس دسته بندی (عمومی، تخصصی و پیش‌بینی) فیلتر نمود. با استفاده از برچسب ها در سمت چپ، می‌توان کلیه سوالاتی که برچسب‌های یکسان دارند، را بررسی نمود. علاوه بر این امکان جستجو در میان سوالات نیز در این بخش وجود دارد.

قصد یادگیری و پیشرفت در بورس را دارید؟

از صفر تا صد بورس را توسط بهترین اساتید آموزش ببینید. لطفاً برای کسب اطلاعات کامل‌تر، مشخصات خود را وارد نمایید تا با شما تماس بگیریم.

107 پاسخ به “انواع مسابقه در بآشگاه مشتریان آگاه و نحوه امتیاز دهی آن”

 1. n.naseh گفت:

  یک نکته دیگر اگر امکانش هست یکسری سوالات علمی و کاربردی هم تو بخش مسابقات بگذارید این هم باعث میشود سطح علمی شرکت کنندگان بالا برود هم منجر به اخذ امتیاز توسط مشتریان می شود مثلا من می بینم خیلی از دوستان از امکانات نرم افزار معاملات برخط آسا اطلاع ندارند شما اگر در قالب مسابقه این رو برگزار کنید هم دوستان می توانند امتیاز کسب کنند هم توجه اشون به آن امکان خاص جلب میشود.

  ۱
  • Agah گفت:

   سلام
   هدف مسابقه علاوه بر سرگرمی، سنجش و افزایش سطح علمی مخاطبین گرامی است.
   حتما‌ً در سوال مسابقه‌های آینده، نظر ارزنده شما اعمال خواهد شد.
   با سپاس از توجه شما

   ۱
 2. n.naseh گفت:

  سلام
  الان چند روز که عضو باشگاه شدم و می خواهم تو مسابقات شرکت کنم متاسفانه می بینم به مشکل خوردن لطفا سریع تر حلش کنید اگر تعداد مسابقات رو هم بیشتر کنید ممنون میشوم.

  ۱
  • Agah گفت:

   با سلام
   همانطور که پیشتر بیان کردیم، به دلیل انجام بررسی‌های لازم در بخش مسابقه، این هفته مسابقه‌ای نداشته‌ایم.
   انشاالله در هفته آینده مسابقه طبق روال برقرار خواهد بود.
   با سپاس از همراهی و شکیبایی شما

   ۱
 3. agah55948 گفت:

  چرا مسابقات الان چند روزیست که برگزار نمیشه و سوالی مطرح نمیکنید؟

  ۲
  • Agah گفت:

   با سلام
   به دلیل انجام بررسی‌های لازم در بخش مسابقات، این هفته مسابقه‌ای نداشته‌ایم.
   به زودی روال قرار گیری سوال‌های مسابقه به شرایط عادی بازخواهد گشت.
   با سپاس از همراهی و شکیبایی شما

   ۲
 4. afshari2 گفت:

  با سلام
  چرا مسابقات الان چند روزیست که برگزار نمیشه و سوالی مطرح نمیکنید؟؟؟

  ۴
  • Agah گفت:

   با سلام
   به دلیل انجام بررسی‌های لازم در بخش مسابقات، این هفته مسابقه‌ای نداشته‌ایم.
   به زودی روال قرار گیری سوال‌های مسابقه به شرایط عادی بازخواهد گشت.
   با سپاس از همراهی و شکیبایی شما

   ۲
 5. afshari2 گفت:

  با سلام
  لطفا زمان مسابقات باشگاه رو به صورت منظم قرار دهید که بدونیم زمانش رو و بتونیم شرکت کنیم.
  در واقع مثلا مفید رو میدونم که هر شب مسابقه داره
  اما باشگاه آگاه چون تازه راه افتاده مسابقاتش هم بصورت مدون نیست و ممکنه فراموش کنم که شرکت کنم.
  ممنون

  ۱۴
  • Agah گفت:

   با سلام
   سپاس از اینکه ما را در ارائه خدمات بهتر و منسجم‌تر راهنمایی می‌نمایید.
   چشم، پیشنهاد شما را مدنظر قرار خواهیم داد.

   ۵

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

عدد را وارد کنید:

1 2 3 12