انواع روش‌های تسویه اعتبار معاملاتی در کارگزاری آگاه

 • ۲۲ شهریور ۱۳۹۹
 • agah4
 • ۶۸ نظر
 • ۳۰۱۴ مشاهده
انواع روش های تسویه اعتبار معاملاتی

دریافت اعتبار معاملاتی برای خرید سهام از کارگزاری‌ها، امروزه به امری شایع تبدیل شده است و بسیاری از مشتریان برای خرید سهام از این امکان استفاده می‌کنند. در واقع یکی از بزرگترین خدمات هر کارگزاری، ارائه اعتبار معاملاتی به مشتریان است. در کارگزاری آگاه مشتریان می‌توانند به دو روش اعتبار معاملاتی را دریافت کنند: بسته‌های اعتباری و وام قرض الحسنه. در ادامه به نحوه دریافت اعتبار و تسویه اعتبار معاملاتی در کارگزاری آگاه می‌پردازیم.

دریافت اعتبار در کارگزاری آگاه

همان طور که بیان شد، در کارگزاری آگاه دو روش برای دریافت اعتبار معاملاتی وجود دارد. مشتریان با توجه به کارکرد هر یک از روش‌ها، می توانند گزینه مورد نظر خود را انتخاب کنند. برای دریافت اعتبار معاملاتی در کارگزاری آگاه لازم است از طریق بآشگاه مشتریان اقدام کنید. در ادامه به تشریح هر دو روش خواهیم پرداخت.

دریافت بسته‌های اعتباری

بسته‌های اعتباری با وجه نقد موجود در بآشگاه مشتریان قابل خریداری است. به این صورت که با افزایش وجه نقد بآشگاه، بسته‌های اعتباری موجود در بآشگاه رنگی می‌شوند و مشتریان امکان انتخاب هر یک از بسته‌های رنگی یا فعال را خواهند داشت. پس از پرداخت وجه نقد و دریافت اعتبار، معادل بسته اعتباری، حساب معاملاتی مشتریان شارژ می‌شود و می‌توانند تا پایان بازه زمانی مشخص‌شده، از این بسته اعتباری برای خرید سهام استفاده کنند.

نکته: وجه نقد باشگاه مشتریان قابل شارژ کردن نیست و تنها با چند روش خاص افزایش می‌یابد. برای آشنایی با نحوه افزایش وجه نقد بآشگاه  مقاله «چگونه می‌توان وجه نقد بآشگاه را شارژ کرد» را مطالعه بفرمایید.

دریافت وام قرض‌الحسنه

وام قرض‌الحسنه روشی دیگر برای دریافت اعتبار از کارگزاری آگاه است. در این روش وجوه مانده در حساب معاملاتی مشتریان طی بازه‌های زمانی مختلف رسوب‌گیری می‌شود و در پایان هر ماه به قدرت وام‌گیری مشتریان افزوده خواهد شد. پس از تجمیع رسوب مانده مشتریان در حساب معاملاتی کارگزاری آگاه طی چند ماه، بسته‌های وام قرض الحسنه برای این دسته از مشتریان فعال می‌شود و می‌توانند به رایگان این بسته‌ها را انتخاب و از آن‌ها استفاده کنند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره نحوه رسوب‌گیری در سامانه بآشگاه مشتریان کارگزاری آگاه مقاله «دریافت وام قرض الحسنه برای معاملات اوراق بهادار» را مطالعه بفرمایید.

شرایط سازمان بورس برای دریافت اعتبار معاملاتی از کارگزاری

علاوه بر وجه نقد بآشگاه و رسوب وجوه در حساب معاملاتی کارگزاری آگاه، شرایط و قوانین دیگری نیز برای استفاده از اعتبار معاملاتی از سوی سازمان بورس و اوراق بهادار وضع شده است. این قوانین لازمه دریافت اعتبار هستند و چنانچه مشتریان این شرایط را نداشته باشند،‌ امکان ثبت درخواست اعتبار برای ایشان وجود نخواهد داشت.

قرارداد اعتباری

همه مشتریانی که قصد دریافت اعتبار معاملاتی دارند، باید قرارداد اعتباری داشته باشند. قرارداد اعتباری معمولا قراردادی یک ساله است و مشتریان با مراجعه به شعب کارگزاری آگاه در سراسر کشور می‌توانند نسبت به بستن این قرارداد اقدام کنند. 

ارزش تضمین سهام

علاوه بر داشتن قرارداد اعتباری، ارزش تضمین سهام نیز به عنوان شرط دوم از سوی سازمان بورس و اوراق بهادار اعلام شده است. ارزش تضمین معادل درصدی از سهام شما است که به عنوان تضمین نزد کارگزاری آگاه فریز خواهد شد. درصد ارزش تضمین سهام، توسط سازمان بورس و اوراق بهادار مشخص می‌شود و با توجه به شرایط بازار تغییر می‌کند.

برای مشاهده ارزش تضمین سهام خود، می‌توانید در سامانه معاملاتی تحت وب کارگزاری آگاه به آدرس online.agah.com بخش سبد سهام وارد شوید و از قسمت ستون‌ها، ستون ارزش تضمین سهام را به ستون‌های سبد سهام اضافه کنید. پس از آن ارزش تضمین سهام شما به صورت لحظه‌ای و روزانه محاسبه خواهد شد.

نکته: دو شرطی که در بالا عنوان شد، برای هر دو روش دریافت اعتبار (بسته اعتباری و وام قرض‌الحسنه) الزامی است.

نحوه تسویه اعتبار معاملاتی در کارگزاری آگاه

یکی از بخش‌هایی که مشتریان غالبا دچار اشتباه می‌شوند، زمان تسویه اعتبار معاملاتی است. این فرایند بسیار ساده است و با توجه به چند نکته کوچک می‌توان نسبت به تسویه به موقع اعتبار معاملاتی اقدام کرد.

همان طور که در بالا گفتیم، بسته‌های اعتباری و بسته‌های وام قرض‌الحسنه دارای سررسید هستند و لازم است در زمان سررسید نسبت به تسویه بسته اعتباری دریافتی اقدام کنیم. روش‌های مختلفی برای تسویه اعتبار وجود دارد که در ادامه به توضیح هر یک می‌پردازیم.

تسویه اعتبار از محل فروش سهام

تسویه اعتبار از محل فروش سهام رایج‌ترین نوع تسویه اعتبار است. معمولا افراد پس از اتمام دوره بسته اعتباری، نسبت به فروش سهام اقدام می‌کنند. اما چه زمانی باید نسبت به فروش سهام اقدام کنیم؟

افراد زیادی تصور می‌کنند که در روز آخر دوره می‌توانند سهام خود را بفروشند و اعتبار را تسویه کنند. این تصور اشتباه است. زمانی که اقدام به فروش سهمی می‌کنید، دو روز کاری (t+2) زمان لازم است تا وجه حاصل از فروش به حساب معاملاتی شما واریز و قابل برداشت شود. بنابراین برای تسویه اعتبار معاملاتی، باید از دو روز کاری قبل از مهلت سررسید، برای فروش سهام اقدام کنید.

نکته: برای تسویه اعتبار از محل فروش واحد صندوق‌های سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت، یک روز کاری (t+1) لازم است.

تسویه اعتبار معاملاتی

نکته: در نظر داشته باشید که برای فروش سهام و تسویه اعتبار معاملاتی باید از دو روز کاری قبل اقدام کنید. پنجشنبه و جمعه و تعطیلات رسمی جزو روزهای کاری محاسبه نمی‌شوند. مثلا اگر در روز چهارشنبه سهامی را بفروشید، وجه در روز یکشنبه به حساب‌تان واریز خواهد شد. بنابراین لازم است روزهای تعطیل را در محاسبات خود در نظر بگیرید تا تسویه اعتبار معاملاتی در موعد مقرر انجام گیرد. 

مثال ۱: آقای احمدی یک بسته اعتباری ۵۰ میلیون تومانی ۶ ماهه دریافت کرده است و اکنون در تاریخ ۱۸ شهریور (روز سه شنبه) باید اعتبار خود را تسویه کند. با توجه به این که آقای احمدی قصد تسویه اعتبار از محل فروش سهام را دارد، می‌بایست در تاریخ ۱۶ شهریور (روز یک شنبه) سهام مد نظر خود را به فروش برساند (اگر قصد فروش واحدهای صندوق درآمد ثابت ETF  را داشته باشد، فروش سهام می‌تواند در تاریخ ۱۷ شهریور، یعنی روز دوشنبه، انجام شود).

اگر زمان تسویه اعتبار معاملاتی تاریخ ۲۰ شهریور (روز پنج شنبه) باشد و آقای احمدی قصد تسویه اعتبار معاملاتی از محل فروش سهام را داشته باشد، باید در تاریخ ۱۷ شهریور (روز دوشنبه) سهام مد نظر خود را به فروش برساند (چنان چه قصد فروش واحدهای صندوق درآمد ثابت ETF  را داشته باشد، فروش سهام می‌تواند در تاریخ ۱۸ شهریور، یعنی روز سه شنبه، انجام شود).

تسویه اعتبار معاملاتی با وجه نقد

تسویه اعتبار معاملای با وجه نقد بسیار ساده است و حتی می‌توان در روز آخر نسبت به شارژ حساب اقدام کرد. در این روش، اعتبار از طریق پرداخت شتابی یا سایر روش‌های واریز وجه به حساب معاملاتی، تسویه خواهد شد.

تمدید اعتبار معاملاتی

تمدید اعتبار معاملاتی روشی است که در آن نیازی به تسویه اعتبار نیست و با جایگزین کردن اعتبار جدید، اعتبار قبلی خود به خود تسویه می‌شود. برای تمدید اعتبار معاملاتی بهتر است از گزینه تمدید در بخش گزارش اعتبارات استفاده شود؛ اما چنان چه قصد خرید اعتبار جدید و جایگزینی آن با اعتبار قبلی را داشته باشید، می‌توانید تاریخ روز بعد از روز تسویه را انتخاب کنید.

برای مثال اگر آقای احمدی قصد جایگزینی اعتبار جدید با اعتبار قبلی را داشته باشد، در صورتی که تاریخ اعتبار معاملاتی ۱۸ شهریور (روز سه شنبه) باشد، لازم است تاریخ اعمال بسته اعتباری جدید را ۱۹ شهریور (روز چهارشنبه) انتخاب کند.

نکته: زمان ارسال درخواست خرید بسته اعتباری باید پیش از ۱۸ شهریور باشد. به این معنی که آقای احمدی تا روز ۱۷ شهریور می‌تواند درخواست خود را در بآشگاه مشتریان ثبت کند تا دچار تخلف اعتباری نشود.

سخن آخر

در این مقاله درباره نحوه دریافت اعتبار معاملاتی و روش‌های تسویه آن صحبت کردیم. استفاده از اعتبار معاملاتی در حال حاضر بسیار رایج است و بسیاری از سهامداران برای کسب بازدهی بیشتر، اقدام به دریافت اعتبار معاملاتی از کارگزاری‌ها می‌کنند. بسیاری از مشتریان در انتخاب تاریخ صحیح به منظور تسویه اعتبار معاملاتی دچار اشتباه می‌شوند و این اشتباهات موجب ثبت تخلف اعتباری ایشان در کارگزاری آگاه می‌شود. توجه به نکات بیان‌شده می‌تواند استفاده از اعتبار معاملاتی را برای مشتریان آسان‌تر کند.

آیا از کارگزار خود تخفیف نقدی کارمزد، وام قرض‌الحسنه و یا اعتبار دریافت می‌کنید؟

کارگزاری آگاه به تمام مشتریان خود این خدمات را ارائه می‌کند. برای کسب اطلاعات بیشتر، فرم ذیل را تکمیل نمایید تا با شما تماس بگیریم.

68 پاسخ به “انواع روش‌های تسویه اعتبار معاملاتی در کارگزاری آگاه”

 1. مهدی گفت:

  سلام
  ۱- میشه همزمان دو بسته اعتباری سفارش داد ؟

  ۲-امکانش هست قبل موعد مقرر،تسویه حساب کرد ؟

  ۱۱
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   در صورت داشتن شرایط ریال بآشگاه و وجه تضمین قادر به دریافت دو بسته به طور همزمان خواهید بود.
   امکان تسویه زود تر از موعد وجود ندارد.با تسویه به موقع (در تاریخ سررسید)، جایزه خوش حسابی به میزان ۵ درصد از قیمت اصلی پرداخت شده بابت اعتبار استفاده شده، به حساب بآشگاه مشتری واریز می شود.

   ۱۰
   • AR0754 گفت:

    با سلام، در صورت تمایل مشتری به تسویه زودتر، با فروش سهام یا واریز نقدی مرسوم اعم از شتابی و... می توان تسویه ی ظاهری نمود ولی همواره تا پایان موعد قرارداد بسته اعتباری و یا قرض‌الحسنه مبلغ قابل معامله در حساب معاملاتی در دسترس خواهد بود. هر چند تا پایان قرارداد نیز در صورت تمایل می توان معامله ای انجام نداد که کار عاقلانه و تدبیرگرایانه ای نمی باشد و توصیه نمی شود؛ ولی درصورتی که با مانده قابل معامله به هر تقدیری معامله ای نشود، در طرحی جالب از باشگاه، معادل ارزش ریالی هزینه بسته ی استفاده نشده، مجدد به حساب باشگاه اضافه می شود و نگرانی خاصی ندارد که در پایان هر هفته محاسبه و بازگشت اعتبار استفاده نشده لحاظ می شود.
    سرافراز باشید.

    ۵
   • معصومه پورحسن گفت:

    با سلام و خسته نباشید. با توجه به اینکه می فرمائید امکان تسویه پیش از موعد وجود ندارد،بنده چندین بار اعتبار دریافتی رو با واریز مبلغ به حساب بورسی شاهد تسویه پیش از موعدش بودم. این بار نیز اعتبار ۲ میلیونی داشتم به سررسید ۳۱ شهریور که مبلغ ۱ میلیون تومن جهت خرید عرضه اولیه وسپهر واریز نمودم که متاسفانه امروز موقع خرید عرضه اولیه هم مبلغ مانده قابل معامله و هم مبلغ اعتبار رو صفر نشون می داد طوریکه موفق به خرید عرضه اولیه وسپهر نشدم. حالیه به جهت تکمیل مبلغ اعتبار، ۱ میلیون تومن دیگه واریز کردم که باز هم مبلغ مانده قابل معامله صفر میباشد. تکلیف چیست؟ لطفا راهنمایی بفرمائید.

    ۱
    • agah9 گفت:

     سلام دوست عزیز
     امکان تسویه زودتر از موعد وجود ندارد و در صورتی که تاریخ تسویه بسته اعتباری با شد با شارژ حساب معاملاتی پول از حساب شما بابت تسویه اعتبار کسر می گردد.جهت پیگیری لطفا در ساعات اداری با شماره تلفن ۰۲۱۹۱۰۰۴۰۰۴ داخلی ۲ بخش پذیرش آنلاین تماس حاصل فرمائید.

     ۱
 2. ابوالفضل گفت:

  سلام وقت بخیر برای امضا فرم قرارداد وام و بسته های اعتباری حتما باید بریم شعبه کارگزاری چون تو شهر ما کارگزاری آگاه شعبه نداره
  نمیشه فرم قرار داد رو دانلود کنیم و بریم دفاتر پیشخوان امضا کنیم یا اینکه خودمون دانلود کنیم امضا و اثر انگشت بزنیم بعد پست کنیم برای کارگزاری؟
  ممنون میشم پاسخ بدید

  ۴
  • agah8 گفت:

   سلام دوست عزیز
   یکی از شرایط لازم برای دریافت اعتبار از بآشگاه کارگزاری آگاه این است که شما در کارگزاری آگاه قرارداد اعتباری به صورت حضوری را امضا کرده باشید.

   ۴
 3. حسین گفت:

  * اگر مشتری قصد دارد از محل فروش سهام، اعتبار خود را تسویه نماید، لازم است که دو روز کاری قبل از پایان مهلت بسته، نسبت به تسویه آن اقدام کند.

  * اگر مشتری قصد دارد از محل فروش اوراق مشارکت، اعتبار خود را تسویه نماید، لازم است که یک روز کاری پیش از پایان مهلت بسته، نسبت به تسویه آن اقدام کند.

  * چنانچه مشتری قصد تمدید اعتبار خود را دارد، به شرط وجود ریال کافی در بآشگاه با همان شرایط بسته قبلی، می‌تواند به گزارش اعتبارات مراجعه نموده و در گزارش مذکور، بسته مورد نظر را تمدید کند. شایان ذکر است که گزینه “تمدید” تا یک روز قبل از تاریخ سررسید فعال است.

  *چنانچه مشتری قصد تمدید اعتبار خود را داشته باشد ولی شرایط خرید همان بسته را نداشته باشد، می تواند بسته یا بسته‌های دیگری را خریداری نموده و تاریخ اعمال آن را یک روز پس از تاریخ سررسید اعتبار قبلی انتخاب کند ولی باید در نظر داشته باشد که ارزش بسته یا بسته های خریداری شده کمتر از ارزش بسته قبلی نباشد

  ۱۰
 4. حسین گفت:

  اگر کسی از اعتبارش بعد از فعال شدن نخواد استفاده کنه و بخاد برگردونه شدنیه؟مثل بازار الان که ادم از خرید پشیمون میشه!؟ وسوال دوم ایا اعتبار ریالی باشگاه کامل برمیگرده؟

  ۳
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   درخواست لغو بسته اعتباری تا ۴۸ ساعت کاری پیش از تاریخ اعمال امکان پذیر است.اگر پیش از زمان ارسال درخواست به واحد اعتبارات، از درخواست خود منصرف شوید، می‌توانید با استفاده از گزینه لغو (در بخش گزارش بسته‌های اعتباری در ستون توضیحات) آن را لغو نمایید. بدیهی است پس از لغو بسته، قیمت خرید آن مجدداً به حساب بآشگاه شما عودت داده خواهد شد.

   ۵
   • حسین گفت:

    با تشکر منظورم اینه اگر بسته فعال شد وبعد از فعال سازی امکان انصراف وجود داره؟یا اگر از بسته ای که فعال شده استفاده نشد قابل برگشت هست؟
    دوم جدیدا هر ماه بیش از ۲۰ میلیون نمیشه اعتبار گرفت؟

    ۴
    • agah9 گفت:

     سلام دوست عزیز
     خیر، اگر پیش از زمان ارسال درخواست به واحد اعتبارات، از درخواست خود منصرف شوید، می‌توانید با استفاده از گزینه لغو (در بخش گزارش بسته‌های اعتباری در ستون توضیحات) آن را لغو نمایید. در صورت عدم استفاده از بسته اعتباری خریداری شده، هزینه پرداختی برای بسته به ازای روزهای استفاده نشده محاسبه و به صورت مرتب به حساب بآشگاه فرد بازگردانده می‌شود.
     حداکثر سقف مجاز برای دریافت اعتبار یک ماهه، ۲۰۰میلیون ریال (۲۰ میلیون تومان) است و مشتری امکان درخواست اعتبار بیشتر با سررسید یکماهه را ندارد.

     ۳
    • AR0754 گفت:

     سلام، شما تا سقف ۵۰ میلیون تومان را اعتبار می توانید بگیرید که اعتبار یک ماهه حداکثر ۲۰ میلیون تومان (که از قدیم بوده و تازگی نداره) و مابقی را هم می توان با سررسید سه ماهه تا یکساله بگیرید که از نظر هزینه به صرفه تر و از لحاظ زمانی و استفاده بدون استرس و تسویه سر فرصت نیز دستتان بازتر خواهد بود. سقف وام قرض‌الحسنه نیز ۱۰۰ میلیون تومان می باشد.
     امید است مولتی میلیاردر بشید و نیازی به وام نداشته، بلکه به دیگران نیز وام قرض الحسنه بدهید.
     سرافراز باشید.

     ۲
 5. جمشید گفت:

  با سلام واقعا این روش اعتباری در تمام کارگزاریاها در سرتاسر بورسهای جهانی هست کارگزاری اگاه هم دارد و انشالا من هم مایل هستم دریافت کنم آگاه کارگزار خوب من هست با آگاه آگاهتر باش

  ۴
 6. مسعود گفت:

  اگر بخوام من سهم بخرم بفروشم بهم امتیاز داده میشه این امتیاز به ازای هردونه سهم هست ؟واین امتیاز چ کاربردی داره؟ ممنون

  ۳
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   در صورتی که به عنوان مشتری در بآشگاه عضو شوید، بعد از انجام معاملات تخفیف کارمزد به ریال بآشگاه و نیز امیتاز به شما تعلق گرفته می شود که به ازای هر سهم محاسبه نمی شود و به مجموع سهامی که در یک معامله خرید یا فروش انجام داده اید محاسبه صورت می گیرد.با افزایش امتیاز سطح شما در بآشگاه افزایش می یابد و با افزایش سطح شما درصد تخفیف کارمزد معاملات و تخفیف در دوره های آموزشی افزایش می یابد.

   ۳
 7. AR0754 گفت:

  با سلام و احترام، چگونه می توان از ثبت تخلف های اعتباری مطلع شد، آیا پیغام خاصی ارسال می شود، چگونه و از چه راهی؟
  سوال دوم: در اصل این پرسش یک پیشنهاد است، پس از گذشت مدتی (به تشخیص کارگروه کارگزاری که بعدا تشکیل خواهد شد، ان شاء الله) سوابق تخلفات احتمالی قبلی که محرومیت های سلسله مراتبی را که تا سرحد نهایی محرومیت دایمی نیز از اخذ تسهیلات بدنبال دارد، حذف و کان لم یکن نموده، فرصت دوباره در جهت استفاده از تسهیلات اعتباری برای مشتریان فراهم نمود.
  چرا که گاها بعلل مختلفی دسترسی به سامانه معاملاتی مقدور نمی شود تا تسویه با فروش سهام و یا شارژ حساب معاملاتی انجام داد، در مواردی نیز بعلت اختلالات موجود در سیستم بانکی پرداخت شتابی ناموفق و در مواردی با برداشت از حساب مبدا به مقصد ارسال نشده و پروسه رفع مغایرت بانکی کمتر از ۷۲ ساعت مقدور نمی باشد، در این مواقع مشتری ناخواسته دچار گرفتاری تخلف اعتباری نیز می شود؛ در جهت رفع مشکل این چنینی بررسی پیشنهاد فوق خالی از لطف نخواهد بود.
  با سپاس فراوان و با آرزوی عدم تخلف دوستان

  ۱
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   در صورتی که در مهلت مقرر اعتبار خود را تسویه نفرمائید تخلف صورت می گیرد و بعد از تسویه اعتبار پیامی مبنی بر تخلف اعتبار دریافت نخواهید نمود اما هر زمان که مجدد تمایل به دریافت اعتبار داشته باشید در قسمت گزارش اعتبار پیامی دریافت خواهید نمود که به دلیل تخلف در تسویه اعتبار قادر به دریافت اعتبار نیستید و برای رفع تخلف لازم است در ساعات اداری با بخش پذیرش تماس و پیگیری لازم جهت رفع تخلف نمائید.

   ۱
 8. ابراهیم محمدی گفت:

  آیا می شود با واریز وجه بسته های دیگه رو خریداری کنم ؟ و این بسته های اعتباری یک ماه کاری بورس می باشد یه یک ماه کامل تقویمی ؟

  ۱
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   خیر، چنانچه منظور شما وجه نقد بآشگاه است به سه روش اصلی زیر میتوانید افزایش دهید :
   ۱- انجام معاملات و دریافت تخفیف کارمزد.
   ۲- شرکت در مسابقات و دریافت هدایای نقدی آن.
   ۳-فعال شدن زیر مجموعه شما و دریافت هدیه نقدی
   در مورد بسته های اعتباری ، یک ماه کامل تقویمی مورد نظر است.

   ۴
 9. Zahra گفت:

  سلام وقت بخیر
  ای کاش امکانی فراهم میکردین که میشد وجه نقد باشگاه رو به صورت پرداخت شتابی افزایش داد و همچنین میشد قرارداد اعتباری برای خرید بسته اعتباری رو به صورت غیر حضوری و اینترنتی امضا کرد

  ۲
 10. حسین گفت:

  برای امضا کردن قرارداد اگر نیاز نبود حضوری باشه و با یک فرایند انلاین انجام بشه عالی میشد

  ۳
 11. بهنام محمدپور گفت:

  سلام
  چند پیشنهاد جهت تقویت قدرت سرمایه گذاران خرد
  ۱-تاسیس بانک تخصصی بازار سرمایه
  ۲-راهکاری جهت اینکه سرمایه گذار بتواند سهامش را به عنوان ضمانت در نظام بانکی کشور برای دریافت اعتبار ویژه صرفا در بازار سرمایه استفاده کند
  ۳- برقراری ارتباط با صندوق ذخیره فرهنگیان جهت ایجاد مکانیزمی که معلم درصدی از سپرده اش را با دریافت اعتباری برابر از صندوق ذخیره در بازار بورس از طریق کارگزاری آگاه سرمایه گذاری کند
  باید بگویم که حدود ۸۰۰ هزار معلم عضو صندوق ذخیره هستند که فراخوان بخش بازنشسته فرهنگیان عضو صندوق با ایجاد امکاناتی ساده ساز و راهگشا می تواند بخش زیادی از اعضای صندوق را از مسیر کارگزاری وارد بازار سرمایه کند.
  با سپاس

  ۲
 12. محسن گفت:

  سلام اعتبار باشگاه من منفی شده . چرا اعتبار کم شده ؟

  ۰
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   جهت پیگیری لطفا در ساعات اداری با شماره تلفن ۰۲۱۹۱۰۰۴۰۰۴ داخلی ۲ بخش پذیرش آنلاین تماس حاصل فرمائید.

   ۱
 13. امیر گفت:

  گزینه بسته های اعتباری واقعا بهترین گزینه ای هست که تو کارگزاری اگاه هست ولی اگه انعقاد قرارداد به صورت غیر حضوری بود عالی بود واقعا به دلیل مشغله کاری که هست ممنون از همه

  ۲
 14. ابراهیم محمدی گفت:

  من درخواست بسته اعتباری در تاریخ ۰۶/۲۹ دادم برای روز بعدش ولی بسته اعتباری بام اعمال نشد . چرا ؟

  ۰
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   برای رصد وضعیت بسته (پذیرش یا رد آن)،لغو، تمدید یا علت رد بسته اعتباری می توانید در تب گزارش به گزارش اعتبارات مراجعه کرده و از وضعیت بسته‌های اعتباری خود مطلع شده و در صورت نیاز پیگیری نمایید.

   ۱
 15. ابراهیم محمدی گفت:

  با سلام
  اینجا محل نوشتن دیدگاه . انتقادات و پیشنهادات مگه نیست ؟هم انتقاد و هم پیشنهاد داشتم لطفا انتشار بدید.

  ۰
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   در صورتی که انتقاد و یا پیشنهادی دارید بفرمائید تا به همکاران ارجاع داده شود.از توجه و همراهی شما سپاسگزاریم.

   ۱
 16. نرگس گفت:

  با سلام
  دوتا سوال دارم ممنون میشم لطف کنید راهنماییم کنید.
  ۱-اینکه کارگزاری بابت عدم استفاده از بسته اعتباری ، هزینه روزهای استفاده نشده را برمیگردونه یعنی چی؟ مثلا بسته ۶ ماهه ۲۰ میلیون تومنی مگه به این معنا نیست که باید در طی ۶ ماه به اندازه ۲۰ میلیون اعتبار استفاده کرد؟
  ۲_ میخوام تو صندوق عقیق یا سایر صندوق ها سرمایه گذاری کنم، میخوام قبل از سرمایه گذاری نرخ بازدهی صندوق رو بدونم. از کجا باید بفهمم؟

  ۱
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   در صورت عدم استفاده از بسته اعتباری خریداری شده، هزینه پرداختی برای بسته به ازای روزهای استفاده نشده محاسبه و به صورت مرتب به حساب بآشگاه فرد بازگردانده می‌شود.با تسویه به موقع (در تاریخ سررسید)، جایزه خوش حسابی به میزان ۵ درصد از قیمت اصلی پرداخت شده بابت اعتبار استفاده شده، به حساب بآشگاه مشتری واریز می شود.
   جهت آشنایی با نحوه سرمایه گذاری در ارتباط با صندوق ها لطفا در ساعات اداری با شماره تلفن ۰۲۱۹۱۰۰۴۰۰۴ داخلی ۳ بخش صندوق ها تماس حاصل فرمائید.

   ۱
 17. امیرحیدری گفت:

  الان مدتی هست موجودی باشگاهم منفی شده و هیچ علتی براش توضیح ندادن و کلیه تخفیف های خرید و فروش از اون مبلغ کم میشه.
  این حق بنده هست که بدونم چرا

  ۰
  • agah8 گفت:

   سلام دوست عزیز
   جهت بررسی ریال باشگاه نیاز به کد باشگاه شما است. شما میتوانید جهت پیگیری با شماره ۰۲۱۹۱۰۰۴۰۰۴ داخلی ۲ بخش آنلاین تماس حاصل فرمایید.

   ۰
 18. محمدرضا فرض اله پور گفت:

  سلام وقت بخیر
  برای تسویه اعتبار چگونه باید اقدام کرد؟ همین که با فروش سهام و افزایش مانده قابل معامله در نرم افزار اگاه اقدام گردد و به میزان اعتبار دریافتی مانده قابل معامله وجود داشته باشد کافیست؟ و کارگزاری به میزان اعتبار از حساب کسر می کند؟ یا باید مانده قابل معامله را به حساب بورسی واریز کرد و از آنجا کارگزاری برداشت می کند؟ ممنون میشم راهنمایی کنید

  ۰
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   روش های تسویه اعتبار:
   ۱- اگر مشتری قصد دارد از محل فروش سهام، اعتبار خود را تسویه نماید، لازم است که دو روز کاری قبل از پایان مهلت بسته، نسبت به تسویه آن اقدام کند.
   ۲- اگر مشتری قصد دارد از محل فروش اوراق مشارکت، اعتبار خود را تسویه نماید، لازم است که یک روز کاری پیش از پایان مهلت بسته، نسبت به تسویه آن اقدام کند.
   ۳- چنانچه مشتری قصد تمدید اعتبار خود را دارد، به شرط وجود ریال کافی در بآشگاه با همان شرایط بسته قبلی، می‌تواند به گزارش اعتبارات مراجعه نموده و در گزارش مذکور، بسته مورد نظر را تمدید کند. شایان ذکر است که گزینه “تمدید” تا یک روز قبل از تاریخ سررسید فعال است.
   ۴- چنانچه مشتری قصد تمدید اعتبار خود را داشته باشد ولی شرایط خرید همان بسته را نداشته باشد، می تواند بسته یا بسته‌های دیگری را خریداری نموده و تاریخ اعمال آن را یک روز پس از تاریخ سررسید اعتبار قبلی انتخاب کند ولی باید در نظر داشته باشد که ارزش بسته یا بسته های خریداری شده کمتر از ارزش بسته قبلی نباشد.
   در صورتی که در حساب معاملاتی وجه به میزان اعتبار داشته باشید، در زمان مهلت تسویه به صورت خودکار برداشت انجام میشود.

   ۱
 19. سیاوش گفت:

  با سلام و عرض خسته نباشید، امکان امضای قرارداد اعتباری به صورت غیر حضوری نیست؟

  ۰
  • agah8 گفت:

   سلام دوست عزیز
   در حل حاضر این امکان وجود ندارد. لطفا جهت امضای قرارداد اعتباری به صورت حضوری به شعب کارگزاری آگاه مراجعه نمایید.

   ۲
 20. atmosfer98 گفت:

  سلام
  تاریخ پایان اعتبار معاملاتی من پنجشنبه است . حداکثر تا کی مهلت دارم تا تسویه کنم؟ و برای تسویه حتما باید سهمی را که با اعتبار خرید کرده ام بفروشم و یا هر سهمی که در پرتفو ام هست را میتوانم بفروشم ؟

  ۰
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   روش های تسویه اعتبار:
   ۱- اگر مشتری قصد دارد از محل فروش سهام، اعتبار خود را تسویه نماید، لازم است که دو روز کاری قبل از پایان مهلت بسته، نسبت به تسویه آن اقدام کند.
   ۲- اگر مشتری قصد دارد از محل فروش اوراق مشارکت، اعتبار خود را تسویه نماید، لازم است که یک روز کاری پیش از پایان مهلت بسته، نسبت به تسویه آن اقدام کند.
   ۳- چنانچه مشتری قصد تمدید اعتبار خود را دارد، به شرط وجود ریال کافی در بآشگاه با همان شرایط بسته قبلی، می‌تواند به گزارش اعتبارات مراجعه نموده و در گزارش مذکور، بسته مورد نظر را تمدید کند. شایان ذکر است که گزینه “تمدید” تا یک روز قبل از تاریخ سررسید فعال است.
   ۴- چنانچه مشتری قصد تمدید اعتبار خود را داشته باشد ولی شرایط خرید همان بسته را نداشته باشد، می تواند بسته یا بسته‌های دیگری را خریداری نموده و تاریخ اعمال آن را یک روز پس از تاریخ سررسید اعتبار قبلی انتخاب کند ولی باید در نظر داشته باشد که ارزش بسته یا بسته های خریداری شده کمتر از ارزش بسته قبلی نباشد.
   در صورتی که در حساب معاملاتی وجه به میزان اعتبار داشته باشید، در زمان مهلت تسویه به صورت خودکار برداشت انجام میشود.جهت پیگیری بیشتر لطفا در ساعات اداری با شماره تلفن ۰۲۱۹۱۰۰۴۰۰۴ داخلی ۲ بخش پذیرش آنلاین تماس حاصل فرمائید.

   ۱
 21. حسین گفت:

  سلام.بسته اعتباری بیست ملیونی دارم که سررسید ان در تاریخ ۲۲ ابان که پنج شنبه هست .
  میخوام با بسته ۳ ماهه بیست تومنی جایگزینش کنم .
  باید تاریخ اعمال بسته جدید رو بزنم جمعه ۲۳ ابان؟

  ۰
  • agah8 گفت:

   سلام دوست عزیز
   چنانچه مشتری قصد تمدید اعتبار خود را دارد، به شرط وجود ریال کافی در بآشگاه با همان شرایط بسته قبلی، می‌تواند به گزارش اعتبارات مراجعه نموده و در گزارش مذکور، بسته مورد نظر را تمدید کند. شایان ذکر است که گزینه “تمدید” تا یک روز قبل از تاریخ سررسید فعال است.
   چنانچه مشتری قصد تمدید اعتبار خود را داشته باشد ولی شرایط خرید همان بسته را نداشته باشد، می تواند بسته یا بسته‌های دیگری را خریداری نموده و تاریخ اعمال آن را یک روز پس از تاریخ سررسید اعتبار قبلی انتخاب کند ولی باید در نظر داشته باشد که ارزش بسته یا بسته های خریداری شده کمتر از ارزش بسته قبلی نباشد.
   در صورتی که در حساب معاملاتی وجه به میزان اعتبار داشته باشید، در زمان مهلت تسویه به صورت خودکار برداشت انجام میشود.جهت پیگیری بیشتر لطفا در ساعات اداری با شماره تلفن ۰۲۱۹۱۰۰۴۰۰۴ داخلی ۲ بخش پذیرش آنلاین تماس حاصل فرمائید.

   ۰
 22. نسرین گفت:

  با سلام
  میخواستم بپرسم که میشه همزمان وام قرض الحسنه و اعتبار رو با هم دریافت کرد؟

  ۰
 23. حمزه گفت:

  با سلام با فرض اینکه بسته اعتباری که گرفتیم مثلا ۳ میلیونی و در تاریخ موعود تصویه یه بسته ۲ میلیونی دیگه بگیریم برای اینکار حتما باید ۳ میلیون قبلی رو تصویه کرد یا می شه مثلا یک میلیون وجه نقد به حسابمون شارژ کنیم یا سهم بفروشیم و دو میلیون بقیش با اون بسته دو میلیونی تمدید بشه و دیگه نیازی نباشه هر سه میلیون رو سهم بفروشیم یا وجه واریز کنیم

  ۰
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   در صورتی که شرایط دریافت اعتبار از جمله قرارداد اعتباری ، ریال و وجه نقد کافی در حساب بآشگاه و همچنین داشتن وجه تضمین سهام در حساب معاملاتی ، می توانید به صورت همزمان بسته اعتباری از کارگزاری آگاه دریافت نمائید.جهت آشنایی بیشتر لطفا به مطلب روش دریافت اعتبار معاملاتی در بورس اوراق بهادار از کارگزاری آگاه در بلاگ بآشگاه مراجعه فرمائید.

   ۰
   • حمزه گفت:

    زمان تصویه بسته اول به جای تمدید بسته جایگزینش کنم با یه بسته که مبلغش از بسته اول کمتره حالا برای تصویه بسته اول باید کل بسته رو تصویه کرد یا می شه فقط مابه والتفاوت بسته اول و دوم رو تصویه کر مثلا بسته اولی ۲۰ میلیون هست و بسته دوم ۱۰ میلیون هست که می خوام برای روز بعد از پایان بسته اول فعالش کنم حالا بسته اول رو باید کامل تصویه کنم یا می شه فقط به اندازه ای تصویه کرد که بقیش با بسته دوم سر به سر بشه

    ۰
    • agah9 گفت:

     سلام دوست عزیز
     جهت دریافت بسته جدید لازم است بسته اول را به صورت کامل تسیه نمائید و بعد می توانید بسته جدید را دریافت نمائید .به صورت کلی روش های تسویه اعتبار:
     ۱- اگر مشتری قصد دارد از محل فروش سهام، اعتبار خود را تسویه نماید، لازم است که دو روز کاری قبل از پایان مهلت بسته، نسبت به تسویه آن اقدام کند.
     ۲- اگر مشتری قصد دارد از محل فروش اوراق مشارکت، اعتبار خود را تسویه نماید، لازم است که یک روز کاری پیش از پایان مهلت بسته، نسبت به تسویه آن اقدام کند.
     ۳- چنانچه مشتری قصد تمدید اعتبار خود را دارد، به شرط وجود ریال کافی در بآشگاه با همان شرایط بسته قبلی، می‌تواند به گزارش اعتبارات مراجعه نموده و در گزارش مذکور، بسته مورد نظر را تمدید کند. شایان ذکر است که گزینه “تمدید” تا یک روز قبل از تاریخ سررسید فعال است.
     ۴- چنانچه مشتری قصد تمدید اعتبار خود را داشته باشد ولی شرایط خرید همان بسته را نداشته باشد، می تواند بسته یا بسته‌های دیگری را خریداری نموده و تاریخ اعمال آن را یک روز پس از تاریخ سررسید اعتبار قبلی انتخاب کند ولی باید در نظر داشته باشد که ارزش بسته یا بسته های خریداری شده کمتر از ارزش بسته قبلی نباشد.

     ۰
 24. عبدالصالح حق نگهدار گفت:

  سلام من مدتی پیش مقداری از وجه نقد باشگاه را بحساب آنلاین انتقال دادم میخواستم ببینم آیا هیچ راهی هست که این وجه را بحساب باشکاه برگردانم.

  ۰
  • Agah7 گفت:

   سلام دوست عزیز
   امکان انتقال وجه نقد از سامانه معاملاتی آنلاین کارگزاری آگاه به حساب باشگاه وجود ندارد.

   ۰
 25. رامتین گفت:

  سلام وقت بخیر من بسته های اعتباری خودم تسویه کردم ولی هنوز سهام پرتفو من فریز هست.

  ۰
  • Agah7 گفت:

   سلام دوست عزیز
   به دلیل در دسترس نبودن اطلاعات کاربری شما، لطفا جهت پیگیری با شماره ۰۲۱۹۱۰۰۴۰۰۴ داخلی ۲ بخش آنلاین تماس حاصل فرمائید.

   ۰
 26. مهدی گفت:

  سلام وقت بخیر . ببخشید این اخطار (این مشتری دارای بیش از ۳ بار تخلف اعتباری می باشد. ) برای من امده و نمیتوانم وام بگیرم دیگه .ایا راه حلی برای حذف اخطار وجود ندارد؟ که بتوانم دوباره اعتبار بگیرم؟

  ۰
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   در صورتی که بیش از سه بار تخلف در تسویه اعتبار انجام دهید ، متاسفانه قادر به دریافت وام و اعتبار از کارگزاری آگاه نخواهید بود.

   ۰
 27. محسن گفت:

  سلام وقت بخیر. ببخشید تسویه من برج ۵ سال دیگه هست. اگ بخام الان تسویه کنم ایا قسمتی از وجه نقدی ک پرداخت کردم به باشگاهم برمیگرده؟

  ۰
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   با تسویه به موقع (در تاریخ سررسید)، جایزه خوش حسابی به میزان ۵ درصد از قیمت اصلی پرداخت شده بابت اعتبار استفاده شده، به حساب بآشگاه مشتری واریز می شود.

   ۰
 28. ع د گفت:

  سلام،
  در مورد تسویهٔ اعتبار از محل فروش سهام، بر داشت من این است که اگر نمادهای معاملاتی بر افشا یا هر دلیل دیگری بسته شوند و امکان فروش در موعد مقرر فراهم نشود از نظر کارگزاری تخلف محسوب خواهد شد و کارگزاری راه‌کار خاصی برای این حالت ندارد. به عبارت دیگر مدیریت این ریسک و تمهدات لازم بر عهدهٔ مشتری است. درست است؟

  ۰
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   بله ، به صورت کلی روش های تسویه اعتبار:
   ۱- اگر مشتری قصد دارد از محل فروش سهام، اعتبار خود را تسویه نماید، لازم است که دو روز کاری قبل از پایان مهلت بسته، نسبت به تسویه آن اقدام کند.
   ۲- اگر مشتری قصد دارد از محل فروش اوراق مشارکت، اعتبار خود را تسویه نماید، لازم است که یک روز کاری پیش از پایان مهلت بسته، نسبت به تسویه آن اقدام کند.
   ۳- چنانچه مشتری قصد تمدید اعتبار خود را دارد، به شرط وجود ریال کافی در بآشگاه با همان شرایط بسته قبلی، می‌تواند به گزارش اعتبارات مراجعه نموده و در گزارش مذکور، بسته مورد نظر را تمدید کند. شایان ذکر است که گزینه “تمدید” تا یک روز قبل از تاریخ سررسید فعال است.
   ۴- چنانچه مشتری قصد تمدید اعتبار خود را داشته باشد ولی شرایط خرید همان بسته را نداشته باشد، می تواند بسته یا بسته‌های دیگری را خریداری نموده و تاریخ اعمال آن را یک روز پس از تاریخ سررسید اعتبار قبلی انتخاب کند ولی باید در نظر داشته باشد که ارزش بسته یا بسته های خریداری شده کمتر از ارزش بسته قبلی نباشد.

   ۰
 29. نسیم گفت:

  سلام
  میشه همزمان دو بسته ۲۰ میلیون تومانی یک ماهه گرفت؟

  ۰
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   حداکثر سقف مجاز برای دریافت اعتبار یک ماهه، ۲۰۰میلیون ریال (۲۰ میلیون تومان) است و مشتری امکان درخواست اعتبار بیشتر با سررسید یکماهه را ندارد.

   ۰
 30. ابوعلی زاده گفت:

  باسلام و خسته نباشید خدمت دست اندر کاران و زحمتکشان کارگزاری آگاه بابت خدمات خوبتان ممنون وسپاسگزارم.
  فقط اگر قیمت بسته های اعتباری کمی ارزانتر از مبالغ حاضر بود بسیار جالبتر و کاربردی تر هم میشد، بهرحال از زحمات شما ممنونم.

  ۰
 31. محمد گفت:

  سلام. سهم های من همش صف فروش هست و نمیشه فروخت و اعتبار رو تسویه کرد باید چکار کرد؟

  ۰
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   برای تسویه اعتبار از چند طریق می توانید اقدام نمائید:
   ۱- اگر مشتری قصد دارد از محل فروش سهام، اعتبار خود را تسویه نماید، لازم است که دو روز کاری قبل از پایان مهلت بسته، نسبت به تسویه آن اقدام کند.
   ۲- اگر مشتری قصد دارد از محل فروش اوراق مشارکت، اعتبار خود را تسویه نماید، لازم است که یک روز کاری پیش از پایان مهلت بسته، نسبت به تسویه آن اقدام کند.
   ۳- چنانچه مشتری قصد تمدید اعتبار خود را دارد، به شرط وجود ریال کافی در بآشگاه با همان شرایط بسته قبلی، می‌تواند به گزارش اعتبارات مراجعه نموده و در گزارش مذکور، بسته مورد نظر را تمدید کند. شایان ذکر است که گزینه “تمدید” تا یک روز قبل از تاریخ سررسید فعال است.
   ۴- چنانچه مشتری قصد تمدید اعتبار خود را داشته باشد ولی شرایط خرید همان بسته را نداشته باشد، می تواند بسته یا بسته‌های دیگری را خریداری نموده و تاریخ اعمال آن را یک روز پس از تاریخ سررسید اعتبار قبلی انتخاب کند ولی باید در نظر داشته باشد که ارزش بسته یا بسته های خریداری شده کمتر از ارزش بسته قبلی نباشد.

   ۰
 32. محمدرضا گفت:

  با سلام، ایا جهت تسویه بسته اعتباری بیست میلیون تومان در تاریخ ۹۹/۱۲/۲۵ می توان اقدامات زیر را انجام داد
  یک بسته اعتباری ده میلیون تومانی به تاریخ ۹۹/۱۲/۲۶ سفارش داد و یک بسته اعتباری پنج میلیون تومانی به همین تاریخ از کد باشگاهی دیگر انتقال داد و پنج میلیون تومان نیز واریز شتابی انجام داد؟؟

  در حقیقت یک تسویه بصورت ترکیبی

  ۰
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   شما می توانید بسته اعتباری کوچکتر را با دریافت بسته اعتباری بزرگتر تمدید نمائید.مثلا اعتبار دو و سه میلیون تومانی داشته باشید، میتوانید با بسته اعتباری ۵ میلیون تومانی تمدید نمائید ولی اعتبار ۵ میلیون تومانی را نمیتوانید با بسته اعتباری ۳ و ۲ میلیون تومانی تمدید نمائید.

   ۰
 33. Ali گفت:

  سلام لطفا وام قرض الحسنه رو به سود روز شمار صندوق آگاه تغییر بدید یا اینکه میتوانید بابت انتخاب این دو اعتبار بین مشتریان نظر سنجی بگذارید و طبق نظرسنجی عمل کنید و یا انتخاب رو به عهده خود مشتری بگذارید.دوستان لطفا از این طرح حمایت کنید که انجام شود

  ۱
 34. احمد گفت:

  سلام
  اگر نتونیم در تاریخ مقرر بسته اعتباری رو تسویه کنیم کارگزاری اقدام به فروش سهام پورتفوی میکند
  منظورم سهم فریز شده یا هر سهم دیگری است
  ممنون میشم پاسخ بدید

  ۰
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   در صورتی که شما اقدام به تسویه اعتبار خود در زمان سر رسید نفرمائید، تخلف اعتباری محسوب می شود که در این صورت کارگزاری اقدام به فروش سهم(فرقی ندارد که فریز شده باشد یا خیر) به میزان اعتبار دریافتی شما خواهد نمود. جهت پیگیری لطفا در ساعات اداری با شماره تلفن ۰۲۱۹۱۰۰۴۰۰۴ داخلی ۲ بخش پذیرش آنلاین تماس حاصل فرمائید.

   ۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عدد را وارد کنید: