چگونه می‌توان وجه نقد موجود در بآشگاه را افزایش داد؟

 • ۶ آذر ۱۴۰۱
 • ۲۷۹ نظر
 • ۷۶۶۷۹ مشاهده
راهنمای بآشگاه مشتریان آگاه، کارگزاری آگاه، ورود به بآشگاه، نحوه ثبت نام در بآشگاه مشتریان، عضویت در بآشگاه، تغییر عکس پروفایل، منوی کاربری بآشگاه، نوار ابزار بآشگاه، محاسبه ريال و امتیاز بآشگاه، انتقال امتیاز, انتقال ژنولوژی, گزارش امتیازات, تراز ريال وهزینه, اتصال با سایر سیستم ها, اتصال با ساعت همفکران, اتصال با سایت آواگلد, ثبت درخواست واریز وجه, مسابقه, نحوه تخصیص امتیاز مسابقه, نتایج مسابقه

همانطور که میدانید شرکت کارگزاری آگاه برای ارائه خدمات بهتر و منصفانه‌تر و همچنین تکریم وفاداری مشتریان، اقدام به راه‌اندازی بآشگاه نموده است که در آن هم مشتریان و هم سایر افرادی که مشتری ما نیستند بتوانند با انجام فعالیت‌های مختلف در آن، امتیاز و وجه نقد دریافت کنند و از خدمات و مزایای بآشگاه بهره‌مند شوند. روش‌های افزایش وجه نقد موجود در حساب بآشگاه و چگونگی انتقال آن به حساب معاملاتی خود، در این مطلب شرح داده شده است.

۱- عضویت در بآشگاه:۰۲

مشتریان و سایر کاربران با عضویت در بآشگاه کارگزاری آگاه، علاوه بر۳۰۰ امتیاز، وجه نقدی معادل ۱۰۰,۰۰۰ ریال به عنوان هدیه عضویت از کارگزاری آگاه دریافت می‌کنند. البته این امکان وجود دارد که در اولین ورود مشتریان، امتیاز و ریال بیشتری نصیب آنان شود که مازاد ۳۰۰ امتیاز و ۱۰۰,۰۰۰ ریال، مربوط به هدیه وفاداری مشتری در ۳ سال گذشته و انجام معاملات او از طریق کارگزاری آگاه است. این اتفاق یکبار رخ خواهد داد، زیرا هر فرد امکان یکبار عضویت را دارد و این روش درواقع شروع دریافت اولین وجه نقد در بآشگاه به حساب می آید.

۲- معرفی بآشگاه به افراد دیگر:

کاربران و مشتریان پس از عضویت می‌توانند از طریق معرفی بآشگاه به افراد دیگر، هم امتیاز کسب کنند و هم وجه نقد بآشگاه خود را افزایش دهند. با مثالی ساده به بیان این مورد می‌پردازیم:

آقای حسینی که از مشتریان کارگزاری آگاه است، بآشگاه مشتریان را به تعدادی از دوستان و آشنایان خود معرفی می‌کند و مزایای عضویت در بآشگاه را برای آن‌‌ها شرحراهنمای بآشگاه مشتریان آگاه، کارگزاری آگاه، ورود به بآشگاه، نحوه ثبت نام در بآشگاه مشتریان، عضویت در بآشگاه، تغییر عکس پروفایل، منوی کاربری بآشگاه، نوار ابزار بآشگاه، محاسبه ریال و امتیاز بآشگاه، انتقال امتیاز, انتقال ژنولوژی, گزارش امتیازات, تراز ریال وهزینه, اتصال با سایر سیستم ها, اتصال با ساعت همفکران, اتصال با سایت آواگلد, ثبت درخواست واریز وجه, مسابقه می‌دهد و از ایشان می‌خواهد که عضو بآشگاه شوند و آقای حسینی را به عنوان معرف خود انتخاب کنند. پس از معرفی بآشگاه، تعدادی از این افراد، عضو بآشگاه کارگزاری آگاه می‌شوند و آقای حسینی را به عنوان معرف خود انتخاب می‌کنند که با این فعالیت (مزایای معرفی معرف) به آقای حسینی ۳۰۰ امتیاز تعلق می‌گیرد و ۴۰۰ امتیاز نیز به خود افراد به دلیل اعلام معرف تخصیص داده می‌شود. پس از انتخاب معرف، اگر هرکدام از این افراد معادل ۱,۰۰۰,۰۰۰ ریال از خدمات کارگزاری ایجاد درآمد کنند‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌، مبلغ ۵۰۰,۰۰۰ ریال معادل ۵۰ درصد درآمد به وجه نقد آقای حسینی در بآشگاه اضافه می‌گردد. ایجاد این درآمد ۱,۰۰۰,۰۰۰ ریالی می تواند حاصل از خرید بسته‌های آموزشی، بسته‌های تحلیلی توسط کاربران و یا حتی کارمزد حاصل از انجام معاملات اوراق بهادار یا آتی سکه باشد. جهت کسب اطلاعات از بورس چیست کلیک کنید.

اما دو سوال مهمی که در اینجا مطرح می‌شود این است که:

الف) آیا واریز مبلغ ۵۰۰,۰۰۰ ریال به حساب آقای حسینی از همه زیر مجموعه‌های وی قابل کسب است؟raise money2

پاسخ این است که ایشان در صورتی می‌تواند این مبلغ را از زیر مجموعه‌ خود دریافت کند که زیر مجموعه وی، مشتری کارگزاری آگاه نباشد و پس از عضویت در بآشگاه ۱,۰۰۰,۰۰۰ ریال درآمد برای اولین بار در بآشگاه ایجاد کند یا زیر مجموعه وی، مشتری غیر فعال کارگزاری آگاه باشد و پس از عضویت در بآشگاه اولین درآمد ۱,۰۰۰,۰۰۰ ریالی خود را ایجاد نمایند. همچنین آقای حسینی این مبلغ را تنها از زیر مجموعه‌های مستقیم خود می‌تواند دریافت کند و از طرف زیرمجموعه‌های غیرمستقیم (زیرشاخه‌ها)، تنها امتیاز دریافت خواهد کرد.

 • مشتری غیرفعال به شخصی اطلاق می‌شود که پس از انجام مراحل کدگیری با کارگزاری آگاه معامله‌ای انجام نداده یا کارمزد ایجاد شده توسط ایشان کمتر از ۱۰۰ هزارتومان بوده است و یا مشتری آگاه بوده ولی به مدت دو سال هیچگونه معاملهای نکرده است. در نتیجه اگر زیر مجموعه آقای حسینی از مشتریان فعال کارگزاری آگاه باشد، شامل موارد ذکر شده در بالا نخواهد شد و مبلغی به حساب بآشگاه ایشان واریز نمی‌گردد اما همچنان امتیاز خواهد گرفت.

ب) آیا آقای حسینی می‌تواند از یک زیر مجموعه خود دوبار مبلغ ۵۰۰,۰۰۰ ریال را دریافت نماید؟

آقای حسینی از هر زیر مجموعه مستقیم خود، تنها یکبار امکان دریافت این مبلغ را دارد؛ بنابراین برای بهره مندی از این مبلغ برای دفعات بیشتر، ایشان می‌تواند بآشگاه را به افراد بیشتری معرفی کند.

۳- انجام معاملات اوراق بهادار یا آتی سکه:

در بآشگاه مشتریان علاوه بر سطح کاربر (سطح ۰)، ده سطح دیگر نیز وجود دارد که از قله بیستون تا دماوند را شامل می‌شود. مشتریان کارگزاری آگاه با توجه به سطحی که در بآشگاه مشتریان دارند، با انجام معاملات اوراق بهادار یا آتی سکه از تخفیف نقدی کارمزد برخوردار می‌گردند. تخفیف کارمزد در بین سطح‌های مختلف بآشگاه از ۱۰% تا ۲۵% متغیر است که این تخفیف پس از انجام هر معامله بلافاصله از طریق سامانه معاملانی کارگزاری آگاه، به صورت وجه نقد به حساب بآشگاه وی واریز می‌گردد. مشتریان می‌توانند این وجه نقد را به موارد زیر تخصیص دهند:

 • خرید بسته‌های آموزشی
 • خرید بسته‌های مشاوره‌ای -تحلیلی همفکران
 • خرید بسته‌های اعتباری
 • انتقال وجه به حساب معاملاتی و برداشت از طریق حساب بانکی
 • انتقال وجه به حساب معاملاتی و خرید سهام

قابل ذکر است که تخصیص وجه نقد از طریق تخفیف کارمزد، تنها مختص مشتریان کارگزاری آگاه است.

به عنوان مثال:

در مثال قبل گفته شد که آقای حسینی از مشتریان کارگزاری آگاه بوده و درسطح ۱۰ (قله دماوند) بآشگاه مشتریان قرار گرفته است. در حال حاضر در این سطح مشتریانی که به معامله اوراق بهادار می‌پردازند ۲۵% تخفیف کارمزد دریافت می‌کنند. یعنی اگر آقای حسینی ۱,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال (صد میلیون تومان) از سهام یک نماد خرید نماید یا به همین میزان سهام بفروشد، کارمزد سهم کارگزاری برابر با ۴,۰۰۰,۰۰۰ ریال خواهد بود که از این مبلغ ۲۵% آن معادل ۱,۰۰۰,۰۰۰ ریال به عنوان تخفیف کارمزد به حساب بآشگاه مشتری واریز خواهد شد.

آقای محمدی نیز از مشتریان آتی سکه کارگزاری آگاه بوده و در سطح قله دماوند بآشگاه مشتریان قرار گرفته‌ است. در سطح قله دماوند، مشتریانی که به معامله آتی سکه می‌پردازند ۲۰% تخفیف کارمزد دریافت می‌کنند. یعنی اگرآقای محمدی ۵۰۰ معامله (خرید یا فروش) انجام دهد از ۸,۰۰۰,۰۰۰ ریال کارمزدی که به این معامله تعلق می‌گیرد تنها ۶,۴۰۰,۰۰۰ ریال آن را می‌پردازد و بقیه این کارمزد (۱,۶۰۰,۰۰۰ریال) به حساب بآشگاه وی واریز می‌گردد (قابل توجه است که تخفیف کارمزد برای انجام معاملات آتی سکه در بآشگاه، در دست توسعه است).

قابل ذکر است درصورتی که مشتری در سطح کاربر (سطح ۰) بآشگاه قرار گرفته باشد، هیچگونه تخفیف در خصوص انجام معاملات و تخفیف مربوط به خرید بسته‌های آموزشی یا بسته‌های مشاوره‌ای به وی تعلق نخواهد گرفت. بنابراین مشتری برای بهره‌مندی از تخفیف کارمزد، تخفیف در خرید بسته‌های آموزشی و بسته‌های مشاوره‌ای باید در فعالیت هایی از قبیل: انجام معاملات، ارائه نظر در بلاگ باشگاه، خرید بسته‌های آموزشی و تحلیلی، شرکت در مسابقات و نظرسنجی و … شرکت نماید تا بتواند با گرفتن امتیاز بیشتر به سطوح بالاتر بآشگاه ارتقا پیدا کند.

۴- شرکت در مسابقات‌ بآشگاه کارگزاری آگاه:

در تب مسابقه‌ بآشگاه کارگزاری آگاه، هر هفته تعدادی سوال طراحی و اجرا می‌شود و شرکت کنندگان با پاسخگویی به اینراهنمای بآشگاه مشتریان آگاه، کارگزاری آگاه، ورود به بآشگاه، نحوه ثبت نام در بآشگاه مشتریان، عضویت در بآشگاه، تغییر عکس پروفایل، منوی کاربری بآشگاه، نوار ابزار بآشگاه، محاسبه ریال و امتیاز بآشگاه، انتقال امتیاز, انتقال ژنولوژی, گزارش امتیازات, تراز ریال وهزینه, اتصال با سایر سیستم ها, اتصال با ساعت همفکران, اتصال با سایت آواگلد, ثبت درخواست واریز وجه, مسابقه سوالات با یکدیگر رقابت می‌کنند. در پایان هر هفته به نفرات برتر امتیاز داده میشود و در پایان هر ماه، به ۱۰ نفر برتر یا رتبه‌های اول و دوم (که هر کدام تعداد برنده بیشتری داشته باشد) جایزه نقدی تعلق می‌گیرد. قابل ذکر است که شرکت در مسابقه برای همه مشتریان و کاربران امکان‌پذیر است.

چگونگی دریافت وجه نقد موجود در بآشگاه مشتریان کارگزاری آگاه:

مشتریان برای دریافت وجه نقد خود، پس از ورود به بآشگاه مشتریان در تب خدمات بآشگاه، باید آیکن “ثبت درخواست واریز وجه” را انتخاب و بر روی گزینه “درخواست جدید” کلیک کنند و پس از وارد کردن مبلغ درخواستی و ارسال درخواست، وجه نقد به صورت آنی به حساب معاملاتی فرد واریز می‌گردد. مبلغ منتقل شده، قابل بازگشت به حساب بآشگاه نیست.

 

راهنمای بآشگاه مشتریان آگاه، کارگزاری آگاه، ورود به بآشگاه، نحوه ثبت نام در بآشگاه مشتریان، عضویت در بآشگاه، تغییر عکس پروفایل، منوی کاربری بآشگاه، نوار ابزار بآشگاه، محاسبه ریال و امتیاز بآشگاه، انتقال امتیاز, انتقال ژنولوژی, گزارش امتیازات, تراز ریال وهزینه, اتصال با سایر سیستم ها, اتصال با ساعت همفکران, اتصال با سایت آواگلد, ثبت درخواست واریز وجه, مسابقه, نحوه تخصیص امتیاز مسابقه, نتایج مسابقه

چگونگی دریافت وجه نقد موجود در بآشگاه مشتریان کارگزاری آگاه

قابل ذکر است اگر فردی مشتری کارگزاری آگاه نباشد و به‌طور مثال در سطح ۲ (قله رامند) بآشگاه قرار گرفته باشد، برای دریافت وجه نقد موجود در حساب بآشگاه خود، لازم است پس از دریافت کد معاملاتی از کارگزاری آگاه، مبلغ مورد نظر را  طبق فرآیند توضیح داده شده به حساب معاملاتی خود واریز نماید. در غیر اینصورت تنها این امکان را دارد که  از وجه نقد بآشگاه برای خرید بسته‌های مشاوره‌ای –  تحلیلی یا بسته‌های آموزشی استفاده نمایند. با توجه به اینکه کاربر در سطح رامند بآشگاه قرار گرفته است، برای خرید هر یک از بسته‌های آموزشی یا تحلیلی به اندازه ۳۰% تخفی%

279 پاسخ به “چگونه می‌توان وجه نقد موجود در بآشگاه را افزایش داد؟”

 1. daneshb گفت:

  با سلام
  سوال مربوط به زمان پزداخت سود و مرجع صالحه بنظر بنده ابهام دارد
  مرجع شرکتهای بورسی هیت داوری است
  و مرجع شرکتهای غیر بورسی دادگاه است
  پس گزینه سوم درست است
  اگر منظور شما از شرکتهای خارج از بورس شرکتهایی است که توسط سازمان بورس
  ثبت نشده اند پس سازمان بورس و هیات داوری بورس نمیتواند مرجع باشد و دادگاه است

  وشما در سوال قید کرده اید وبه ترتیب شرکتهای بورس و خارج بورس را سوال کرده اید و سپس مرجع
  صالحه را خواسته اید
  اینطور بنظر بنده میرسد که بخش دوم سوال مرجع صالحه ۱- شرکتهای بورس و ۲-شرکتهای خارج از بورس کدامند؟
  لطفا اگر اشتباه میکنم اصلاح فرمایید
  سپاس

  ۵
  • Agah گفت:

   با درود و وقت بخیر خدمت شما دوست عزیز:
   تعریف شرکت‌های خارج ازبورس: شرکت‌های خارج از بورس شرکت‌هایی هستند که نزد سازمان بورس اوراق بهادار پذیرفته شده باشند اما سهام آن‌ها در بازار بورس معامله نمی شود. این شرکت‌ها تابع قوانین سازمان بورس اوراق بهادار هستند. لذا مرجع صالح برای حل اختلاف هیئت داوری است.
   بنابراین پاسخ صحیح گزینه ۲ (هشت ماه پس از تصمیم مجمع عمومی-هیئت داوری بازار اوراق بهادار) است.

   ۱
  • حسین گفت:

   چگونه می توان باشگاه را به دیگران معرفی کرد.

   ۰
   • agah9 گفت:

    سلام دوست عزیز،
    بعد از ورود به حساب بآشگاه، با انتخاب کشویی موجود کنار عکس کاربری خود، گزینه‌ی پروفایل من را انتخاب نمایید و در انتهای صفحه باز شده می‌توانید آدرس موجود در کادر "لینک عمومی پروفایل" را برای اشخاص دیگر ارسال نمایید. در صورتی که آن شخص از طریق لینک ارسالی شما در بآشگاه ثبت نام کند به عنوان زیرمجموعه شما شناخته خواهد شد.

    ۱
 2. daneshb گفت:

  ضمنا در تبدیل کاربر به مشتری در اخرین مرحله پیغام
  غیر قابل برگشت میدهد که این پیغام برای بنده ابهام دارد
  لطفا توضیح دهید
  سپاس

  ۱
  • Agah گفت:

   با سلام
   پیغام مذکور به این علت است که شما از فرآیند مورد نظر مطمئن هستید. زیرا پس از اتصال کاربری به آنلاین، شما دیگر به حساب کاربری قبلی دسترسی نخواهید داشت و از آن پس لازم است با کد آنلاین خود در بآشگاه وارد شوید.

   ۳
 3. daneshb گفت:

  با سلام و تشکر
  در تبدیل کاربر به مشتری اگاه ایا امکان اینکه مشتری بدون مراجعه ی حضوری به کارگزاری
  میتواند کد انلاین دریافت کند یا خیر؟
  با فرض داشتن کد بورس و کد انلاین کارگزاری دیگر

  اگر مقدور نیست لطفا مقدماتش را فراهم کنید
  با ارسال و اسکن مدارک و خلاصه هر راه دیگر
  ضمنا این امکان برای دیگر کارگزاریها فراهم است
  سپاس

  ۳
 4. bahman62 گفت:

  سلام خسته نباشید چرا ازدیروز امتیاز ووجه نقد تخفیف معاملات من به حسابم نمیاد. کد باشگاه۵۸۷

  ۲
  • Agah گفت:

   سلام
   مشکل شما به تیم پشتیبانی اعلام شده و در دست بررسی است.

   ۰
   • محمد رضا مصلایی زاده گفت:

    با سلام .من ۶ نفر معرفی کردم و معاملات زیادی داشتم و امتیاز و وجه پولی خوبی بدست آوردم.ولی چون اطلاع نداشتم ، وجه نقد رو برداشت کردم. در حال حاضر وجه نقد کمی دارم و به اعتبار احتیاج دارم. آیا راهی وجود داره به غیر از روش های ذکر شده که مبلغی واریز کنیم؟

    ۳
    • agah9 گفت:

     سلام دوست عزیز
     خیر، برای افزایش وجه نقد بآشگاه به روش های گفته شده (انجام معاملات و دریافت تخفیف کارمزد،شرکت در مسابقات و دریافت هدایای نقدی آن،فعال شدن زیر مجموعه شما و دریافت هدیه نقدی) امکانپذیر است.

     ۱
 5. parsas60 گفت:

  سلام
  با تشکر از توضیحات کامل شما ، در تاریخ ۱۹-۰۸-۹۴ یک معامله در بازار توافقی داشتم ولی نه امتیاز و نه وجه نقد آن در حساب باشگاه برایم ثبت نشده
  لطفا رسیدگی و یا راهنمایی بفرمایید
  سپاس

  ۱۳
1 2 3 28