آشنایی با مرکز پردازش اطلاعات مالی ایران(فیپیران)

 • ۳۰ آذر ۱۳۹۶
 • آگاه
 • ۵۰ نظر
 • ۴۷۳۰۸ مشاهده
اطلاعات سایت فیپیران

داشتن آمارها و ارقام و اطلاعاتی که باعث می‌شود در بورس و سرمایه‌گذاری تصمیمات بهتری بگیریم اهمیت زیادی دارد، چه آمار و ارقام، مربوط به صورت‌های مالی شرکت‌ها، وضعیت اقتصاد و صنعت باشد و چه ترکیب پرتفوی یک شرکت سرمایه‌گذاری، بسیار مهم است آنها را از منابع معتبر بدست آوریم. جمع آوری اطلاعات و کار روی آنها سابقه چندانی در بازار سرمایه ایران ندارد. مرکز پردازش اطلاعات مالی ایران در واقع واحدهای شرکت مدیریت فناوری بورس تهران است که برای کمک به گسترش بازار سرمایه در کشور، انبار داده‌ای گسترده برای پردازش اطلاعات تاثیرگذار ایجاد نموده است.

این داده‌ها با همکاری ذی‌نفعان بازارهای مالی ایران از دیدگاه‌های مختلف جمع‌آوری شده تا پس از پردازش در اختیار عموم قرار گیرد. هدف این مرکز، ارائه اطلاعاتی پردازش شده برای کاربردهای مختلف است، طیف کاربران استفاده کننده از این اطلاعات از شرکت‌ها و سازمان‌های دولتی گرفته تا سرمایه‌گذاران حرفه‌ای و تازه‌کار متنوع است.  در این مطلب از بلاگ بآشگاه مشتریان کارگزاری آگاه قصد داریم سایت مرکز پردازش مالی ایران را با نگاه دقیق‌تری مورد بررسی قرار دهیم و ببینیم چه اطلاعات و داده‌های مفیدی می‌توانیم از این سایت بدست آوریم.


با ورود به سایت مرکز پردازش اطلاعات مالی ایران، با نمودارهای شاخص بورس و فرابورس در دو تب مجزا مواجه می‌شویم. نمودار شاخص فرابورس در سایت Tsetmc.com ارائه نشده است، بنابراین این اولین برخورد ما با اطلاعاتی است که برای ما سودمند خواهد بود.
نمودار شاخص
در کادر پایین‌تر از آن “نمودار حجم معاملات بورس و فرا بورس “ را مشاهده می‌کنید. نکته قابل توجه در این نمودار این است که تفاوت حجم‌های پایین و بالا در روزهای مختلف، به خوبی روی نمودار نشان داده نمی‌شود ولی اگر موس روی یک تاریخ خاص نگه‌ دارید، حجم معاملات آن روز به میلیارد ریال نشان داده می‌شود.

 

نمودار حجم

در ستون کناری سایت رشد یا افت شاخص و مقدار آن همراه با درصد رشد یا افت در آخرین روز معاملاتی نمایش داده می‌شود، نکته مثبت این جدول، نمایش تعداد نماد مثبت و تعداد نماد منفی است که می‌تواند دیدی کلی از وضعیت بازار به شما ارائه دهد.

شاخص منتخب

در کادر پایین‌تر از کادر وضعیت بازار، لیست شاخص‌های منتخب از بازار را مشاهده می‌کنید که شامل و موارد زیر است:

شاخص قیمت (وزنی-ارزشی)
شاخص قیمت (هم وزن)
شاخص ۳۰ شرکت بزرگ
شاخص کل
شاخص کل (هم وزن)
شاخص قیمت ۵۰ شرکت
شاخص کل فرابورس

نکته مثبت این بخش نیز است که با کلیک روی هر شاخص نمودار آن را می‌توانید در صفحه‌ای جداگانه باز کنید.

منوی بازار

با کلیک روی منوی بازار با ۴ زیرمنوی بورس، فرابورس، شاخص‌ها و صنایع روبرو می‌شویم. در زیر منوی بورس با کلیک روی لینک «سهام» لیست سهام شرکت‌های پذیرفته شده در بورس برای شما نمایش داده می‌شود.

زیر منوی بازار > بورس > سهام

در اطلاعاتی که در قالب یک جدول قابل مشاهده است، علاوه بر اطلاعات کلی، اطلاعاتی مفید نیز وجود دارد که برخی از آنها به شرح زیر است:

نسبت جاری: (به انگلیسی: Current ratio) یکی از نسبت‌های مالی است، که توانایی شرکت در بازپرداخت تعهدات کوتاه‌مدت را نشان می‌دهد و از طریق تقسیم دارایی جاری بر بدهی‌های جاری، محاسبه می‌شود.

نسبت بدهی: (به انگلیسی: Debt Ratio) از نسبت‌های مالی است، که نشان‌دهنده این می‌باشد، که چه نسبتی از کل بدهی‌های شرکت (مجموع بدهی‌های جاری، بدهی‌های بلندمدت) مربوط به دارایی‌هایش (مجموع دارایی جاری، دارایی ثابت و سایر دارایی‌ها مانند سرقفلی) می‌باشد را، نسبت بدهی گویند.

ح سود خالص (حاشیه سود خالص):  حاشیه‌ سود‌ خالص شرکت، یکی از نسبت‌های ‌سودآوری است که از طریق‌ تقسیم‌کردن سود خالص به کل فروش محاسبه ‌می‌شود.

ROA : از طریق تقسیم سود سالیانه، به کل دارایی شرکت، محاسبه می‌شود. این شاخص، معیاری دقیق‌تر از کارآیی عملکرد مدیران است. این شاخص نشان‌دهنده میزان سودی است که شرکت از هر دلار از دارایی‌هایش به وجود می‌آورد.

ROE : بازده دارایی‌های یک شاخص یا ( به انگلیسی Return On Equity) به مفهوم میزان سود شرکت به ازای یک سهم است و از تقسیم «ارزش سهام در اختیار سهامداران» بر «درآمد خالص سالانه» بدست می‌آید . به عبارت دیگر، ROE نشان می‌دهد که شرکت به ازای سرمایه‌گذاری سهامداران به ازای هر سهم چقدر سود کسب کرده است.

 

اطلاعات بازار

در زیر منوی بورس > سهام با کلیک روی نام هر شرکت، اطلاعات کاملی از شرکت از قبیل اطلاعات بازار، صف خرید و فروش، آمارهای هفتگی، ماهانه، چندماهه و سالانه می‌توانید بدست آورید.

شاید برایتان سوال پیش بیاید که Forward P/E و Trailing P/E در صفحه نماد به معنی چیست؟

Trailing P/E : در مورد محاسبه P/E قبلا توضیح دادیم (اینجا ببینید). اینجا منظور از Trailing P/E در واقع محاسبه P/E براساس EPS چهارفصل گذشته است.

Forward P/E : محاسبه در این نوع P/E براساس EPS پیش‌بینی در ۴ فصل آتی انجام می‌شود.

اطلاعات نماد

علاوه بر اطلاعاتی که در صفحه اول نماد مشاهده می‌کنید، اطلاعاتی نیز در جدول ستون کناری قابل دسترس است. مفیدترین اطلاعات این بخش می‌توان به بخش مقایسه نماد با شرکت هم‌گروه اشاره کرد.

با کلیک روی لینک «مقایسه مالی» می‌توانید شرکت مورد نظر را از لحاظ سرمایه، دارایی کل، بدهی کل، حقوق صاحبان سهام، سود ناخالص، سود عملیاتی، سود خالص، سود هر سهم، نسبت جاری، نسبت بدهی، حاشیه سود خالص، ROA و ROE با هم مقایسه کنید.

به طور مثال اگر قصد دارید بهترین شرکت را از لحاظ یک فاکتور، در صنعت خودرو انتخاب کنید، این اطلاعات می‌تواند برای انتخاب آن شرکت برتر به شما کمک کند.

زیر منوی بازار > بورس > حق‌تقدم

این بخش برای یافتن همه حق‌تقدم‌هایی که امروز در بورس معامله شده‌اند کاربرد دارد.

حق تقدم

زیر منوی بازار > بورس > اوراق مشارکت

این بخش برای یافتن انواع اوراق مشارکت که امروز در بورس معامله شده‌اند کاربرد دارد.

اوراق مشارکت

زیر منوی بازار > بورس > آمار و اطلاعات

این بخش یک جدول از ۵ نماد برتر را براساس ارزش معامله، حجم معامله، تعداد معامله، افزایش قیمت، کاهش قیمت، بیشترین P/E و کمترین P/E به شما ارائه می‌دهد.

در زیر منوی فرابورس نیز اطلاعات مشابهی برای شرکت‌های فرابورس در دسترس است.

آمار

زیر منوی شاخص‌ها و صنایع > لیست شاخص‌ها

گروه‌ها و صنایع بورسی هرکدام دارای یک شاخص هستند که در این بخش قابل مشاهده‌اند. با کلیک روی هر شاخص، نمودار آن را می‌توانید ببینید و همچنین لیست شرکت‌های آن صنعت یا بازار در زیر نمودار قابل مشاهده است.

شاخص و صنایع

زیر منوی شاخص‌ها و صنایع > بازده شاخص‌ها و صنایع

با واردشدن به این صفحه جدولی از شاخص‌ها و صنایع مشاهده می‌کنید و بازدهی‌ آنها در هفته، ماه، ۳ ماهه، ۶ ماهه و سالیانه قابل رویت است. با کلیک روی سربرگ هر ستون، می‌توانید شرکت‌ها را براساس بازدهی مرتب کنید.

بازده شاخص

مثلا اگر بر روی بازده ماه کلیک کنید، لیست صنایعی که در ماه اخیر بیشتری بازدهی را داشته‌اند از بیشتر به کمتر (یا با کلیک دوباره بالعکس) نمایش داده می‌شوند.

زیر منوی صنایع > نمودارها

در این بخش نمودار صنایع بورسی برای نمایش ارزش معاملات، حجم معاملات و تعداد معاملات وجود دارد.

بازدهی

 

منوی اطلاعات کدال

در مورد سایت کدال قبلا توضیحاتی ارائه دادیم که اینجا می‌توانید ببینید.

زیرمنوی اطلاعات کدال > اطلاعیه‌ها > درآمد هر سهم

با کلیک روی لینک درآمد هر سهم، جدولی برای شما باز می‌شود که لیست شرکت‌ها، تاریخ انتشار سود، دوره موردنظر، سود پیش‌بینی شده، درصد پوشش، سود پوشش داده شده (واقعی) برای همان دوره و دوره قبل، درصد رشد و سود واقعی سال قبل را به شما نشان می‌دهد.

کدال

این جدول به خاطر اینکه سود در دوره‌های مختلف را نشان می‌دهد، از آن می‌توان برای مقایسه روند سودسازی شرکت بهترین استفاده را برد.

زیرمنوی اطلاعات کدال > اطلاعیه‌ها > مجامع

لیست مجامع شرکت‌ها که قرار است به زودی برگزار شود در این صفحه قرار دارد. بدون نیاز به جستجوی آگهی مجمع می‌توانید لیست شرکت‌هایی که مجامع‌شان نزدیک است را همراه با تاریخ، ساعت و آدرس ببینید.

مجامع

زیرمنوی اطلاعات کدال > پردازش‌ها > نسبت‌های مالی

در این بخش نسبت‌های مالی محاسبه شده بر اساس آخرین صورت‌های مالی  شرکت‌ها قابل مشاهده است.

مجامع شرکت ها

در مورد این نسبت‌ها در همین مطلب توضیح دادیم.

زیرمنوی اطلاعات کدال > پردازش‌ها > رشد سود

برای یافتن شرکت‌هایی که سودآوری‌شان افزایش یافته این صفحه را ببینید. لیست شرکت‌هایی که سود واقعی آن‌ها نسبت به سود واقعی دوره مشابه قبل صعود داشته همراه با «سود واقعی دوره» و «سود واقعی دوره قبل» و «درصد رشد» در جدول این صفحه قابل مشاهده است.

سودها

زیرمنوی اطلاعات کدال > پردازش‌ها > نزول سود

کارکرد این صفحه مشابه صفحه «رشد سود» است با این تفاوت که در این صفحه درصد نزول سود شرکت‌ها نمایش داده می‌شود.

نزول

 

منوی صندوق‌ها

این منو به طور کلی مربوط به آمارها و اطلاعات صندوق‌های سرمایه‌گذاری مشترک است.

 

زیر منوی صندوق‌ها > اطلاعات صندوق‌ها > لیست صندوق‌ها

در این صفحه لیست کامل صندوق‌های سرمایه‌گذاری فعال را می‌توانید همراه با آدرس سایت، مدیر، ضامن نقدشوندگی، متولی و نوع صندوق ببینید. در این صفحه معیاری برای انتخاب صندوق مناسب وجود ندارد و بیشتر برای بدست آوردن اطلاعات اولیه از صندوق‌ها کاربرد دارد.

صندوق ها

بررسی سایت صندوق‌ها و همچنین سایر صفحات که ادامه توضیح می‌دهیم دید بهتری به شما خواهد داد.

زیر منوی صندوق‌ها > اطلاعات صندوق‌ها > میانگین بازده

در این صفحه، گزارش سر جمع خالص ارزش دارایی‌ها و میانگین بازده کل صندوق‌ها برای آخرین روز دریافت اطلاعات نمایش داده می‌شود. منظور از دارایی‌های نقد شامل وجه نقد، سپرده بانکی و اوراق مشارکت است.

اطلاعاتی مانند میانگین بازدهی هفته، یک ماهه و چندماهه و همینطور سالانه به شما کمک می‌کند بازدهی کل صندوق‌های در سهام، با درآمد ثابت، مختلط را مشاهده کنید.

میانگین بازدهی

به این ترتیب از وضعیت کلی سودآوری همه صندوق‌ها اطلاع می‌یابید. میانگین بازدهی صندوق‌های در سهام به شما این دید را می‌دهد که صندوق‌ها در بورس چقدر توانسته‌اند سود کنند.

زیر منوی صندوق‌ها > اطلاعات صندوق‌ها > گزارشات ماهانه صندوق‌ها

با کلیک روی این لینک به سایت SEO.ir هدایت می‌شوید و می‌توانید فایل گزارش عملکرد ماهانه صندوق‌ها را دانلود کنید.

زیر منوی صندوق‌ها > مقایسه صندوق‌ها > در سهام

این صفحه بهترین گزینه‌ها برای مقایسه بین صندوق‌های در سهام و انتخاب از بین آنها را به ما می‌دهد.

به خاطر اینکه صندوق‌های در سهام درآمد ثابتی ندارند، ستون نرخ سود تضمین شده، پیش‌بینی شده و تقسیم شده آنها صفر است.

بازدهی صندوق ها

با مقایسه بازدهی‌های سه ماهه تا سالانه می‌توانید بازده صندوق‌ها را در کوتاه‌مدت و بلندمدت بسنجید. همچنین بازدهی از آغاز فعالیت به شما این امکان را می‌دهد تا ببینید این صندوق از ابتدا ضعیف عمل کرده یا بهتر از سایرین بوده است.

گاهی اوقات بازدهی کوتاه‌مدت برخی صندوق‌ها بالاتر از سایرین است ولی به طور مثال در بازدهی سالانه شاید چندان موفق عمل نکرده باشد.

زیر منوی صندوق‌ها > مقایسه صندوق‌ها > درآمد ثابت و مختلط

این صفحه همانند آنچه توضیح دادیم، بازدهی‌ صندوق‌های درآمد ثابت و مختلط را نشان می‌دهد.

زیر منوی صندوق‌ها > مقایسه صندوق‌ها > نمودار تعاملی شاخص-صندوق

در این صفحه می‌توانید بازدهی صندوق را با بازدهی انواع شاخص‌های بازار مقایسه کنید. به این ترتیب می‌توانید بفهمید آیا عملکرد صندوق، بهتر از کلیت بازار بوده یا خیر.

حتی امکان مقایسه یک صندوق با شاخص‌های صنایع مختلف نیز وجود دارد. بنابراین اگر شما در یک صنعت خاص تبحر دارید و می‌خواهید بازدهی آن صنعت را نسبت به یک صندوق مقایسه کنید، ابزار آن در اختیار شماست.

صندوق آگاه

نکته قابل توجه دیگر، امکان اضافه کردن دو میانگین متحرک ساده و نمایی به نمودار است.

زیر منوی صندوق‌ها > گزارشات > لیست صندوق‌ها

این صفحه امکان دانلود لیست صندوق‌های سرمایه‌گذاری را در فایل Excel به شما می‌دهد.

همچنین زیر منوی زیر منوی صندوق‌ها > گزارشات > تاریخچه NAV می‌توانید سابقه ارزش NAV هر صندوق را ببینید.

منوی ابزارهای تحلیلی

از این ابزارها برای تحلیل و مقایسه بین اوراق بهادار و شاخص‌ها استفاده می‌شود.

زیر منوی ابزارهای تحلیلی > نمودارها > نمودار تعاملی شاخص-سهام

برای مقایسه بین سهام (تا ۱۰ مورد) و یک یا چند شاخص، این ابزار به کمک شما می‌آید.
شما می‌توانید نمودار نمادها و شاخص‌های مختلف را با یکدیگر مقایسه نمایید و ببینید کدامیک بازدهی بیشتری در سال، ۶ ماه گذشته، ۳ ماه گذشته یا ماه گذشته داشته است. در قسمت اندیکاتورها می‌توانید نمودار میانگین متحرک را با دوره مورد نظر خود اضافه کنید.

نمودار شاخص

 

زیر منوی ابزارهای تحلیل > مقایسه اطلاعات مالی شرکت‌ها > مقایسه‌ی ترازنامه شرکت‌ها

این صفحه مخصوص مقایسه اطلاعات ترازنامه شرکت‌هاست. معمولا شرکت‌هایی که در یک صنعت خاص فعال هستند، را با هم مقایسه می‌کنند تا از بین آنها بهترین گزینه برای سرمایه‌گذاری تعیین شود.

اقلامی که با هم مقایسه می‌شوند شامل موارد زیر است:

وجه نقد
حساب دریافتنی
سرمایه گذاری کوتاه مدت
موجودی کالا
دارایی جاری
سرمایه گذاری بلند مدت
دارایی ثابت
دارایی نامشهود
دارایی
حساب پرداختنی
بدهی جاری
بدهی
سرمایه
سود انباشته
حقوق صاحبان سهام

مقایسه ترازنامه

فرض کنید یکی از معیارهای سرمایه‌گذاری شما این است که یک شرکت سود انباشته بالایی داشته باشد. شما با وارد کردن ۵ نماد در فیلدهای موردنظر، انتخاب آخرین سال مالی و انتخاب دوره ۱۲ ماهه، جزییات ترازنامه هر ۵ شرکت را مشاهده می‌کنید. به این ترتیب به راحتی می‌توانید با نگاه کردن به اعداد شرکتی که سود انباشته بالاتری از سایرین دارد را شناسایی کنید. (این مورد فقط مثال بود)

زیر منوی ابزارهای تحلیل > مقایسه اطلاعات مالی شرکت‌ها >  مقایسه‌ی صورت سود و زیان شرکت‌ها

این ابزار مشابه ابزاری است که در صفحه مقایسه‌ی ترازنامه شرکت‌ها وجود دارد، با این تفاوت که صورت سود و زیان را با هم مقایسه می‌کند.

منوی خدمات اطلاعاتی

در زیرمنوهای این منو کلیه اطلاعات بصورت فایل دانلودی Excel برای شما قابل دانلود است. از لیست صندوق‌ها، تاریخچه NAV صندوق‌ها، تاریخچه اطلاعات شاخص، تاریخچه معاملات نماد، اطلاعات ترازنامه، سود و زیان، نسبت‌های مالی و درآمد هر سهم.

نتیجه‌گیری

سایت fipiran.com یک منبع غنی برای دریافت اطلاعات موردنیاز برای تحلیل تکنیکال (نمودارها) و تحلیل بنیادی (صورت‌های مالی) است. بخش‌های مختلف این سایت را مرور کنید. در صورتی که نکته‌ای به جا مانده که فکر می‌کنید برای خوانندگان مفید است، آنرا در بخش نظرات بنویسید.

 

قصد یادگیری و پیشرفت در بورس را دارید؟

از صفر تا صد بورس را توسط بهترین اساتید آموزش ببینید. لطفاً برای کسب اطلاعات کامل‌تر، مشخصات خود را وارد نمایید تا با شما تماس بگیریم.

 

50 پاسخ به “آشنایی با مرکز پردازش اطلاعات مالی ایران(فیپیران)”

 1. AH6355 گفت:

  با سلام و احترام سایت fipiran برای مقایسه صندوق های سرمایه گذاری ثابت/در سهام/مختلط می باشد. این سه نوع صندوق سرمایه گذاری ایا قابل خرید درکار گزاری اگاه می باشد؟

  ۱
  • Agah گفت:

   سلام
   بله. لیست صندوق های کارگزاری آگاه به شرح ذیل است:
   صندوق سرمایه­‌گذاری مشترک آگاه (در سهام)
   صندوق سرمایه­‌گذاری عقیق (در سهام)
   صندوق سرمایه­‌گذاری مشترک بانک گردشگری (درآمد ثابت با پیش‌بینی سود)
   صندوق سرمایه‌گذاری هستی بخش آگاه (ETF) –

   ۱
 2. heyna گفت:

  تعریف کارگزار معرف اینه
  http://tse.ir/cms/Page452-1453-159.html
  از خود سایت بورس هم برداشته شده
  اونی که شما به عنوان جواب برداشتید منتشرکردید تعریف کارگزار متعهد هست

  ۰
 3. AH4254 گفت:

  سلام در این سایت جدول و جیندمان اطلعاتش خوب نیس و دسته بندی خوبی نداره گرافیک سایت هم چندان خوب نیست بعضی قابلیت هاش خوبه مثل مقایسه کردن سهام ها

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام
   البته هدف اصلی شرکت مدیریت فناوری بیشتر ارائه اطلاعات کاربردی است نه زیبایی. اطلاعات این سایت مورد استفاده بسیاری از سرمایه گذاران است.

   ۴
 4. AG4434 گفت:

  سلام ، خیلی خوشحالم که برای انتخاب کارگزاری خوب ، وقت گذاشتم و جست و جو کردم تا با آگاه آشنا شدم واقعا بهترینید

  ۱
 5. AJ4247 گفت:

  با عرض سلام مدت زیادی دنبال این چنین سایتی می گشتم . سپاس فراوان بابت مطلب خوبتون.

  ۱
 6. AJ0063 گفت:

  چه اطلاعات کاربردی برای خرید و فروش سهام توسط یک کاربر تازه کار از طریق مرکز پردازش اطلاعات ایران ارائه می شود تا به حرفه ای شدن روز به روز عوام در بازار سرمایه کمک شود؟ یا صرفا اطلاعات آن برای افراد حرفه ای و کله گنده های بورس است ؟

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام
   همانطور که در مطلب آمده، آماری نظیر:
   شاخص قیمت (وزنی-ارزشی)
   شاخص قیمت (هم وزن)
   شاخص ۳۰ شرکت بزرگ
   شاخص کل
   شاخص کل (هم وزن)
   شاخص قیمت ۵۰ شرکت
   شاخص کل فرابورس
   نسبت های مالی مورد نیاز
   Forward P/E و Trailing P/E
   اطلاعات حق تقدم ها و اوراق مشارکت در حال معامله
   بازده شاخص‌ها و صنایع
   و آماری از این قبیل در دسترس شما است.

   ۳
 7. Amir04550 گفت:

  سلام
  میشه بفرمایید این سایت فیپیران چند وقته که به بهره برداری رسیده و اینکه من دقیقا متوجه نشدم که این سایت زیر نظر سازمان بورس اداره میشود یا خیر؟

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام
   این سایت سالها است که در حال فعالیت است و زیر نظر شرکت مدیریت فناوری بورس و تحت نظارت سازمان بورس فعالیت دارد.

   ۰
 8. AJ5783 گفت:

  سلام
  اطلاعات سایت فیپیران خیلی گسترده است .اگر در این سایت هر ماه چکیده ای از مطالب مرور شود خیلی عالیه.

  ۱
 9. AH7980 گفت:

  اطلاعات کاملی بود

  ۱
 10. AH7434 گفت:

  سلام - چرا ساعت های معامله بورس ایران را زیاد نمیکنن - مثل کشورهای خارجی ؟؟ علت زیاد نکردن ساعت های معامله تو بورس ایران چی هستش ؟؟

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام و دورود بر شما
   از آنجائیکه بازار بورس ایراد از عمق کافی برخوردار نیست دامنه نوسان محدود است و همچنین بعنوان یه بورس بین الملی مورد توجه نیست ضرورتی برای افزایش زمان وجود ندارد. البته از دو سال گذشته ۳۰ دقیقه به زمان معاملات اضافه شد

   ۰
 11. AJ8553 گفت:

  با سلام
  با داشتن کد بورسی وانتقال از یک کارگزاری به دیگری به چه صورت خواهد بود؟

  ۰
  • Agah گفت:

   با سلام
   شما با داشتن کد بورسی می توانید با همراه داشتن مدارک هویتی (کارت ملی +شناسنامه) به یکی از شعب کارگزاری مراجعه نمائید و یا از راه آسان تر که مراجعه به سایت ex.agah.com اقدام کنید و فرمها رو پر کنید و بر اساس شهر محل سکونت خود یکی از روش های احراز هویت را انتخاب نمایید.
   بعد از دریافت کد کاربری و رمز عبور سامانه آنلاین از کارگزاری آگاه، شما می توانید از طریق درخواست تغییر کارگزاری ناظر در آساتریدرآگاه، یسهام خود را به کارگزاری آگاه منتقل کنید.

   ۰
 12. AJ0957 گفت:

  با سلام واقعا کارگزاری اگاه محشره . استفاده کردیم

  ۰
 13. AJ8604 گفت:

  این سایت خصوصی است یا وابسته به بورس است؟

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام
   چنانچه در بند اول همین مطلب آمده است:
   مرکز پردازش اطلاعات مالی ایران در واقع واحدهای شرکت مدیریت فناوری بورس تهران است.

   ۰
 14. AJ5982 گفت:

  سلام چرا چنین سایتی با سرچ در گوگل بالا نمیاد در حالی که به نظرم بهترین سایت بورسی ایران است

  ۰
 15. Younes گفت:

  سلام ، من اندروید با این سایت کار کردم ، خیلی کن هست واطلاعات نمادها خیلی زمان میبرد تا باز شود ، آیا راه حلی دارد.اینترنت هم ۴G هست . با تشکر

  ۰
  • Agah2 گفت:

   سلام دوست عزیز
   برای پیگیری این مشکل، لطفا کد بآشگاه یا نام کاربری آنلاین خود را ذکر نمایید تا کارشناس مربوطه با شما تماس بگیرند.

   ۰
 16. AL8766 گفت:

  در گوشی سرعت خیلی کمه

  ۰
  • agah5 گفت:

   سلام
   دوست گرامی ضمن عرض پوزش همکاران پشتیبانی ما درحال رسیدگی و رفع مورد مربوط به آساتریدر موبایل هستند. ضمنا در جریان باشید که اپلیکیشن جدیدی در حال تستهای نهایی است که بزودی جایگزین اپ فعلی خواهد شد و امکانات و پیشرفتهای بسیار زیادی را ارائه خواهد کرد.
   همچنین در صورت بروز مشکل در اپ فعلی همواره می‌توانید نسخه تحت وب (online.agah.com) را با مرورگر گوشی خود باز کنید و معامله نمایید.
   با تشکر

   ۰
 17. AU0902 گفت:

  سایت فیپیران یک منبع غنی برای دریافت اطلاعات موردنیاز برای تحلیل تکنیکال و تحلیل بنیادی است

  ۰
 18. AW3964 گفت:

  سایت بسیار خوبی هست . من برای صندوق های سرمایه گذاری به این سایت رجوع گردم .

  ۰
 19. محمود گفت:

  سلام
  ممنون از سایت خوبتون
  نمودار تعاملی شاخص سهام چه نموداری است و فرق آن با نمودار تکنیکالی که در اکانت شخصیمان در کارگزاری آگاه وجود دارد چیست ؟

  ۰
  • Agah گفت:

   با سلام
   نمودار تعادلی بر اساس صورت‌های مالی شرکت‌ها تنظیم می‌شود در حالی که نمودار تکنیکتال بر اساس قیمت سهام است.
   نمودار تعادلی در اکانت شخصی شما در آگاه وجود ندارد.
   با تشکر

   ۰
 20. mohammad.vakili گفت:

  با سلام
  به نظرم اطلاعات سایت کامل و جامع است بود

  ۰
 21. AJ6917 گفت:

  ممنون از توضیحاتتان.اطلاعات ارائه شده خلاصه ومفید بود

  ۰
 22. اکبر باقری گفت:

  با سلام، تاریخچه معاملات نمادها که به صورت فایل اکسل قابل دانلود هست و این اطلاعات تعدیل نشده نمادها هست و بنده به عنوان کسی که از این اطلاعات برای مقایسه نسبتهای نمادها استفاده میکنه درخواستی دارم مبنی بر اینکه در صورت امکان اطلاعات تاریخچه معاملات نماد به صورت تعدیل شده هم در سایت قرار بگیره و یا حداقل یک ستون برای نمایش تعداد سهام نماد در زمانهای مختلف اضافه بشه که با استفاده از اون اثرات افزایش یا کاهش سرمایه ها رو در مقایسه نسبت ها از بین ببریم. با تشکر

  ۰
 23. امین گفت:

  سلام، واقعا گرافیک عالی، اطلاعات بسیار خاصی که در هیچ جای دیگه ای نمیشه مثلش رو پیدا کرد رو قرار دادین. خیلی وقته دنبال همچین چیزی میگشتم. منتها یک سوال داشتم. اینکه چطور میتونم تاریخچه ی ارزش معاملات یک سهم خاص رو رصد کنم؟ ممنون میشم اگه راهنماییم کنین

  ۰
 24. علی گفت:

  سلام و عرض خسته نباشید بابت اطلاعات مفید
  در صورتی که بخواهیم داده های همه شرکت ها به صورت یکجا دریافت کنیم چطور امکانپذیر است؟مثلا آخرین قیمت همه شرکت های حاضر در تالار بورس در شش ماه گذشته
  سپاس

  ۰
 25. پری ناز گفت:

  سلام. خسته نباشید. من برای پایان نامم لیست شرکت های ورشکسته پذیرفته شده در بورس از سال ۹۳ تا ۹۶ رو لازم دارم. چطور می تونم این اطلاعات رو به دست بیارم

  ۰
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   می توانید از طریق شرکت هایی که فعالیت آنها بر روی پردازش اطلاعات مالی شرکت ها مخصوصا شرکت های پذیرفته شده در بورس می باشد ، مراجعه و به اطلاعات مالی مورد نظر خود دسترسی یابید.

   ۰
 26. مصطفی اکبری گفت:

  سلام من ميخواهم در بورس سرمایه گزاری کنم ممنون ميشم که راهنمایی کنید

  ۰
  • مصطفی اکبری گفت:

   سلام خسته نباشید من ميخواهم در بورس سرمایه گذاری کنم با چقدر میتونم شروع کنم لطفا راهنمایی کنید ممنون

   ۰
   • agah9 گفت:

    سلام دوست عزیز
    هیچ محدودیتی برای ورود به معاملات بورسی وجود ندارد. شما می‌توانید به تابلو معاملات بورسی نگاه کنید و ببینید که قیمت یک سهم در شرکت موردنظرتان چقدر است. مثلاً اگر یک سهم از آن شرکت، قیمتی معادل یک هزار تومان، ۱۰ هزار تومان یا هر قیمت دیگری که داشته باشد، شما با احتساب کارمزد باید اقدام به خرید سهم موردنظرتان کنید. فراموش نکنید که بازار بورس، بازاری توام با ریسک است. پس تنها در شرایطی باید از دروازه این شهر پرماجرا عبور کنید که مطمئن هستید از خطر کردن نمی‌ترسید و به هیجانات ناشی از نوسان قیمت‌ها علاقه دارید و می‌توانید در صورت ضرر کردن خود را کنترل کنید. البته این یک نگاه و توصیه کلی است. چون اگر با آگاهی و دقت وارد بازار بورس شوید و کم‌کم به تجربه‌ای مناسب از فضای بازار دست پیدا کنید، احتمال اینکه اشتباه کنید تا حد زیادی کاهش پیدا می‌کند. به هر حال از قدیم گفته‌اند که احتیاط شرط عقل است.
    نکته دیگری که باید به خاطر بسپارید این است که برای خرید آنلاین سهام به حداقل ۱۰۰ هزار تومان نیاز دارید. جهت کسب اطلاعات بیشتر به مطلب با چه میزان سرمایه‌ای می‌توان وارد بورس شد؟ دربلاگ بآ شگاه مراجعه بفرمائید.

    ۰
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   برای ورود و سرمایه گذاری در بورس باید کد بورسی دریافت نمائید و آموزش های لازم جهت معاملات در بازار بورس را فرابگیرید. برای دریافت کد بورسی شما ابتدا باید در سامانه آگاه اکسپرس و سجام ثبت نام کنید . پس از ۱ الی ۲ روز کد ۱۰ رقمی سجام برای شما ارسال میشود.سپس بعد از آن باید احراز هویت به صورت حضوری هم آگاه و هم سجام را در یکی از شعب آگاه و یا دفاتر پیشخوان طرف قرارداد با آگاه انجام دهید.بعد از ۵ الی ۷ روز کد بورسی شما صادر می گردد. بعد از صدور کد بورسی نام کاربری و کلمه عبور برای ورود به سامانه معاملاتی برای شما ارسال می گردد. برای شروع پیشنهاد می کنیم در تورهای آموزشی رایگان که در هفته برگزار می شود شرکت کنید . همچنین می توانید از مطالب بلاگ, ویدئو های آموزشی و کلاس های آموزشی رایگان بهره مند شوید.با مراجعه به "ویترین باشگاه " میتوانید از برنامه آموزشی آگاه مطلع شوید.

   ۰
 27. مصطفی گفت:

  مقادیر P/E نمایش داده شده بعد از سال ۹۶ دیگر فوروارد نیست و TTM می باشد! اما در این سایت همچنان نوشته شده Forward آیا واقعا فوروارد هست؟!

  ۰
  • agah8 گفت:

   سلام دوست عزیز
   با توجه به اینکه اطلاعات در سایت فیپیران از سمت سازمان بورس ارائه می شود و شرکت سپرده گذاری روی این اطلاعات نظارت دارد، این سایت از لحاظ اطلاعاتی معتبر است، کارگزاری آگاه در تهیه و ارائه این اطلاعات دخیل نیست و نمیتوانیم مشخص کنیم که p/e بر اساس فوروارد است یا TTM.

   ۰
 28. بی نام گفت:

  "گروه‌ها و صنایع بورسی هرکدام دارای یک شاخص هستند که در این بخش قابل مشاهده‌اند. با کلیک روی هر شاخص، نمودار آن را می‌توانید ببینید و همچنین لیست شرکت‌های آن صنعت یا بازار در زیر نمودار قابل مشاهده است."

  سلام

  فک نکنم کی متوجه شده باشه منظور این جمله چیه و متاسفانه این سایت در این مملکت عقب مانده غنیمت محسوب میشه ولی حتی به خودش زحمت نداده به عنوان برای گزارشاتش انتخاب کنهً مثلا آیا "مبلمان" شاخصه؟ شاخص چیه؟ ستون بیشترین بیشترین چه چیزی رو نشون میده؟ خودمون باید بفهمیم؟ بعد اعدادی که به عنوان بیشترین یا کمترین داده شده باید کجا پیداشون کرد؟!!!
  دل آدم میپیره از اینهمه بی تفاوتی! لااقل کپی کار خوبی باشیم!

  ۰

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عدد را وارد کنید: