سرمایه مازاد چیست؟

 • ۱ شهریور ۱۳۹۵
 • ۳ نظر
 • ۱۳۲۶۸۶ مشاهده

با قسمت دهم از مجموعه آموزش تصویری بازار سرمایه در خدمتتان هستیم.

قصد داریم بخش اول از فصل دوم که اصول اولیه سرمایه گذاری در بورس است را آغاز کنیم و درباره سرمایه مازاد و سرمایه گذاری با سرمایه مازاد در بورس صحبت کنیم. اصول اولیه سرمایه گذاری یکی از اصولی است که باید حتما قبل از شروع سرمایه گذاری در بازار بورس به آن توجه ویژه ای شود.

باید به چند نکته مهم در مورد سرمایه گذاری با سرمایه مازاد در بورس توجه کنید:

سرمایه ای که شما وارد بازار می‌کنید و با آن به خرید و فروش سهام می‌پردازید، نباید سرمایه ای باشد که زندگی شما به آن وابسته باشد و ضرر و زیان در آن سرمایه گذاری بتواند زندگی شما را تحت تاثیر قرار دهد. در این صورت بار روانی و اضطراب شما کم و نگاه سرمایه گذاری تان بلند مدت خواهد شد، زیرا به خاطر دارید برای مدتی به سرمایه خود دسترسی نداشته و این مسئله ضربه ای به زندگی شما وارد نمی‌کند. کاهش اضطراب‌ موضوع بسیار مهمی است که اثرات آن در معاملات افراد و سیستم معاملاتی آنها خودش را نشان دهد و باعث عدم به وجود آمدن معاملات هیجانی می‌شود.

موضوع دوم عدم بدهکاری یا قرض کردن برای سرمایه گذاری است. برای سرمایه گذاری اعتبار یا پولی را از کسی قرض نکنید که آن را در بازار سرمایه به سهام تبدیل کنید، زیرا در هر صورت مقروض شدن به دیگران فشار عصبی خاص خود را وارد می‌کند و احتمال ورشکستگی شما را افزایش می‌دهد و از طرفی این سرمایه وارد شده اگر سرمایه خودتان باشد، می‌دانید که سرمایه گذاری واقعی و بلند مدت انجام می‌دهید. در این صورت حتی اگر با بخشی از سرمایه خود نوسانگیری کنید دچار استرس و اضطراب‌های ناشی از آن نمی‌شوید اما در غیر اینصورت این استرس‌ها در معاملات شما تاثیرگذار بوده و باعث می‌شود برخلاف استراتژی معاملاتی خود عمل کنید و ریسک سرمایه گذاری خود در بورس را بالا ببرید و دچار ضرر و زیان در معاملات خود شوید.

موضوع سوم غلبه منطق بر احساس یا همان کنترل احساسات و هیجانات است که اگر شما با سرمایه مازاد خود وارد بازار شوید، کاهش اضطراب و عدم بدهکاری به دیگران باعث غلبه منطق بر احساسات شما خواهد شد. این موضوع مهمی است و باعث می‌شود تصمیمات صحیحی در معاملات بگیرید و بر هیجانات فائق آیید و شرایط را درست و صحیح تحلیل و ارزیابی کنید و بر اساس آن خرید و فروش خود در بازار بورس را انجام دهید. در نتیجه بدون هیچگونه هیجانی براساس استراتژی معاملاتی خود و تحلیلی که انجام دادید سرمایه گذاری می‌کنید و به بازدهی های مطلوبی در بازار سرمایه می‌رسید.

در رابطه با سرمایه مازاد و دلایل سرمایه‌ گذاری در بورس با سرمایه مازاد صحبت کردیم. مطالب بعدی در رابطه با آموزش بورس را در قسمت‌های بعد توضیح خواهیم داد.


دانلود ویدیو

 مشاهده همه فیلم‌های آموزش بورس

قصد یادگیری و پیشرفت در بورس را دارید؟

از صفر تا صد بورس را توسط بهترین اساتید آموزش ببینید. لطفاً برای کسب اطلاعات کامل‌تر، مشخصات خود را وارد نمایید تا با شما تماس بگیریم.

3 پاسخ به “سرمایه مازاد چیست؟”

 1. AU0902 گفت:

  با سلام و خسته نباشی از این همه تلاش کارگزاری اگاه
  ویدیوهاتون خیلی مفید و مطالب به هم پیوسته هستن,ممنون بابت این همه زحماتی که میکشید !!!!!!

  ۹
 2. AU0902 گفت:

  فقط میتونم بگم هم عالی و هم مفید با مدت کمش ولی مطلب رسونده میشه

  ۶
 3. agah17199 گفت:

  سلام
  ویدیوهاتون خیلی مفید هستن,ممنون بابت زحماتی که میکشید

  ۲۳

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

عدد را وارد کنید: