احراز هویت غیرحضوری کارگزاری آگاه و ثبت نام رایگان سجام

 • ۲۲ مرداد ۱۴۰۱
 • ۱۳۸ نظر
 • ۱۵۹۵۷ مشاهده
احراز هویت کارگزاری آگاه

دریافت کد بورسی و کد معاملاتی اولین گام برای ورود به بازار بورس است. برای دریافت این کدها، لازم است سجامی شوید و در یک کارگزاری نیز ثبت نام کنید.

برای این کار می‌توانید به صورت حضوری و از طریق شعب کارگزاری یا دفاتر پیشخوان دولت اقدام کنید یا با استفاده از روش غیر حضوری و به صورت اینترنتی ثبت نام خود را انجام دهید. در این مقاله به صورت کامل نحوه ثبت نام رایگان سجام و کارگزاری و احراز هویت غیرحضوری کارگزاری آگاه و سجام را توضیح داده‌ایم.

کد بورسی چیست؟

برای خرید و فروش سهام در بورس، ابتدا باید کد بورسی داشته باشید. کد بورسی شناسه‌ای است که با آن نزد سازمان بورس و اوراق بهادار شناخته می‌شوید. این کد معمولا از سه حرف اول نام خانوادگی شما و ۵ عدد تصادفی تشکیل می‌شود. برای مثال اگر نام خانوادگی شخصی «ثمری» باشد، کد بورسی او چیزی شبیه این خواهد بود: «ثمر۱۲۳۴۵» باشد. البته در کد بورسی‌های جدید، ممکن است حروف اول کد نیز تصادفی باشند. کد بورسی یک شناسه منحصر به فرد است و برای هر فرد تنها یک بار صادر می‌شود. با ثبت نام رایگان سجام کارگزاری آگاه و انجام مراحل احراز هویت، کد بورسی برای شما صادر خواهد شد.

کد معاملاتی چیست؟

کد معاملاتی شناسه‌ای است که با آن نزد کارگزاری شناسایی می‌شوید. در حقیقت می‌توانیم کد بورسی را مانند کد ملی و کد معاملاتی را مانند شماره حساب بانکی در نظر بگیریم. شما تنها یک کد ملی دارید اما می‌توانید با استفاده از آن در بانک‌های مختلف حساب باز کنید و شماره حساب‌های مختلفی داشته باشید. به همین صورت، می‌توانید در کارگزاری‌های مختلف نیز ثبت نام کنید و چندین کد معاملاتی داشته باشید. مراحل ثبت نام هر کارگزاری از طریق شعب یا سامانه‌های مخصوص آن کارگزار انجام می‌شود. برای ثبت نام در کارگزاری آگاه، می‌توانید از طریق سامانه آگاه اکسپرس اقدام کنید. در این سامانه امکان ثبت نام رایگان سجام و دریافت کد بورسی  فراهم شده است و دیگر نیازی نیست به سامانه سجام مراجعه کنید.

چگونه کد بورسی و کد معاملاتی دریافت کنیم؟

همان طور که اشاره کردیم، برای فعالیت در بازار بورس، داشتن کد بورسی و کد معاملاتی الزامی است. برای انجام معاملات سهام، شما باید هر دو مرحله «ثبت نام در سجام» و «ثبت نام در کارگزاری» را طی کنید و در نهایت دو کد مجزا دریافت خواهید کرد:

۱- سجامی شدن یا ثبت نام در سجام که شامل مراحل درج اطلاعات هویتی، مالی، بانکی و….، پرداخت آنلاین و احراز هویت می‌شود. اگر ثبت نام را از طریق آگاه اکسپرس انجام دهید، پرداخت رایگان خواهد بود. احراز هویت نیز می‌تواند حضوری و از طریق شعب آگاه یا دفاتر پیشخوان انجام شود یا به صورت غیر حضوری و از طریق اپلیکیشن آساتریدر برای نسخه‌های اندروید موبایل تکمیل شود.

۲- ثبت نام در کارگزاری آگاه و دریافت کد معاملاتی که برای این منظور شما باید اطلاعات هویتی، مالی، بانکی و… را در سامانه آگاه به ثبت برسانید. احراز هویت کارگزاری آگاه به صورت حضوری یا غیر حضوری انجام می‌شود و کد معاملاتی را از طریق پیامک دریافت خواهید کرد.

در حالت معمول، ثبت نام دریافت کد بورسی و کد معاملاتی به صورت همزمان انجام می‌شود. با این حال، گاهی پیش می‌آید که فردی سجامی شده‌ است اما کد معاملاتی ندارد یا قبلا از کارگزاری دیگری کد معاملاتی گرفته و حالا می‌خواهد در آگاه نیز ثبت نام کند. برخی افراد در سایت آگاه ثبت نام کرده‌اند و کد معاملاتی دارند اما هنوز سجامی نشده‌اند. بنابراین ما در ادامه هر سه حالت را بررسی می‌کنیم و مراحل آن را آموزش می‌دهیم.

راهنمای ثبت نام و احراز هویت کد بورسی و کد معاملاتی

وارد سامانه ثبت نام کارگزاری آگاه به آدرس ex.agah.com شوید و طبق تصویر زیر روی گزینه «ثبت نام دریافت کد بورسی رایگان» کلیک کنید.

گام اول احراز هویت سجام و کارگزاری
روی عبارت «ثبت نام جدید» کلیک کنید.

گام 2 احراز هویت سجام و کارگزاری

کد ملی و کد امنیتی را در کادرهای مربوطه بنویسید و روی کلید «ادامه» کلیک کنید.

گام 3 احراز هویت سجام و کارگزاری

در این زمان ثبت نام آغاز می‌شود. در تصویر زیر می‌توانید مراحل ثبت نام را به ترتیب مشاهده کنید.

گام 4 احراز هویت سجام و کارگزاری آگاه

۱- مشخصات فردی
۲- مشخصات هویتی
۳- اطلاعات شغلی
۴- اطلاعات مالی و تحصیلی
۵- مشاهده و بررسی
۶- تعیین روش احراز هویت

مرحله اول درج مشخصات فردی شامل اطلاعات هویتی و ارتباطی است. دقت کنید «شماره همراهی» که درج می‌کنید باید متعلق به کد ملی خودتان باشد. همچنین «نام کاربری» و «رمزی عبوری» که درج می‌کنید را حتما به خاطر بسپارید.
سپس روی کلید «ادامه ثبت نام» کلیک کنید.

گام 5 احراز هویت سجام و کارگزاریکد تاییدی که به شماره همراه‌تان ارسال شده است را در کادر بنویسید و روی کلید «ادامه» کلیک کنید. در صورت عدم دریافت کد، می‌توانید روی عبارت «ارسال مجدد کد فعال‌سازی» کلیک کنید تا کد مجددا برایتان ارسال شود.

گام 6 احراز هویت سجام و کارگزاری

مرحله دوم مربوط به مشخصات هویتی است. طبق تصویر زیر در این مرحله اطلاعات هویتی به صورت کامل از شما دریافت خواهد شد. پس از تکمیل فرم، روی کلید «ادامه ثبت نام» کلیک کنید.

گام 7 احراز هویت سجام و کارگزاریدر مرحله سوم اطلاعات شغلی از شما دریافت می‌شود. در تصویر زیر نمونه فرم دریافت اطلاعات شغلی را مشاهده می‌کنید. بعد از تکمیل فرم روی عبارت «ادامه ثبت نام» کلیک کنید.

گام 8 احراز هویت سجام و کاگزاریمرحله چهارم مربوط به اطلاعات مالی و تحصیلی است. دقت کنید شماره حساب و شماره شبا که در این مرحله از شما دریافت می‌شود، در آینده برای واریز وجه استفاده خواهد شد. بعد از تکمیل فرم روی عبارت «ادامه ثبت نام» کلیک کنید.

گام 8 احراز هویت سجام و کارگزاریدر مرحله پنجم یعنی «مشاهده و بررسی»، اطلاعاتی که در فرم‌های قبلی درج کرده‌اید نمایش داده می‌شود. در صورتی که مغایرتی در آن وجود داشته باشد، می‌توانید با کلیک روی کلید «قبلی» اقدام به اصلاح اطلاعات کنید و در غیر این صورت تیک جمله «صحت اطلاعات وارد شده را تایید می‌نمایم» را بزنید و روی کلید «ادامه ثبت نام» کلیک کنید.

گام 10 احراز هویت سجام و کارگزاریدر مرحله ششم شما باید یکی از روش‌های احراز هویت را انتخاب کنید. دقت داشته باشید که شما به صورت هم‌زمان در سامانه سجام و کارگزاری آگاه ثبت نام کرده‌اید، پس باید دو احراز هویت (احراز هویت سجام و احراز هویت غیر حضوری کارگزاری) انجام دهید و در نهایت دو کد مجزا «کد بورسی» و «کد معاملاتی» را از طریق پیامک دریافت خواهید کرد.
– در روش‌های حضوری «مراجعه به شعب آگاه» و «دفاتر پیشخوان دولت»، شما به همراه مدارک هویتی و کد رهگیری سجام و آگاه به مرکز مربوطه مراجعه می‌کنید و پس از ثبت تصویر چهره و دریافت نمونه امضا، احراز هویت هر دو نهاد تکمیل می‌شود.
– برای احراز هویت غیر حضوری کارگزاری، به صورت آنلاین یک قرارداد الکترونیک را امضا می‌کنید و شناسه قرارداد برای شما پیامک خواهد شد. احراز هویت غیر حضوری سجام نیز از طریق نسخه اندروید اپلیکیشن آساتریدر انجام می‌شود.
در ادامه نحوه انجام احراز هویت غیر حضوری سجام و آگاه توضیح داده می‌شود.

احراز هویت غیر حضوری کارگزاری و سجام

برای نصب نسخه اندروید اپلیکیشن آساتریدر و استفاده از قابلیت احراز هویت غیر حضوری سجام، می‌توانید از طریق کافه بازار یا مراجعه به آدرس m.agah.com اقدام کنید.

نصب مسخه اندروید آساتریدربرای احراز هویت غیر حضوری سجام وارد نرم‌افزار شوید و گزینه «احراز هویت الکترونیک» را انتخاب کنید.

احراز هویت غیر حضوری سجام در آساتریدر

روی کلید «انجام شد» کلیک کنید.

احراز هویت سجام در آساتریدر

در تصویر زیر روی عبارت «بله کد ۱۰ رقمی دارم» کلیک کنید. دقت کنید که انتخاب گزینه «خیر» به معنی عدم ثبت نام در سامانه سجام است. پس در این صورت وارد مرحله ثبت نام خواهید شد.

گام دوم احراز هویت سجام در آساتریدر

از آن جایی که برای احراز هویت غیر حضوری کارگزاری آگاه، باید تصویر شما از طریق دوربین گوشی ثبت شود و اجازه انتخاب عکس از گالری تصاویر وجود ندارد، پس در مرحله بعد روی گزینه «انجام شد» کلیک کنید. با کلیک روی این گزینه، شما اجازه دسترسی به برخی از بخش‌های تلفن همراه (مانند دوربین) را برای اپلیکیشن احراز هویت کارگزاری آگاه صادر کرده‌اید.

گام سوم احراز هویت سجام در آساتریدر

در مرحله بعد کد ملی و کد ۱۰ رقمی سجام را در کادرهای مربوطه بنویسید. اگر کد پیگیری سجام را دریافت کرده‌اید، اما پیامک آن پاک شده است و به آن دسترسی ندارید، گزینه «بازیابی کد پیگیری سجام» را انتخاب کنید. بعد از دریافت مجدد کد آن را در کادر مورد نظر بنویسید و گزینه تایید را انتخاب کنید.

گام چهارم احراز هویت سجام در آساتریدر

در این مرحله کادری برای درج «سریال یا کد رهگیری کارت ملی هوشمند» مشاهده می‌کنید. سریال کارت ملی در پشت کارت، بالا و سمت چپ نوشته شده است و از ۹ عدد و ۱ حرف انگلیسی تشکیل می‌شود.

گام پنجم احراز هویت سجام در آساتریدر

مرحله بعدی درج تصویر و ضبط فیلم است که بسیار اهمیت دارد. حتما برای انجام این مرحله قوانین مربوط به میزان نور، پوشش و… را مطالعه کنید. البته در صورتی که عکس مورد تایید نباشد، می‌توانید روی گزینه «تکرار عکس» کلیک کنید اما به هر حال تنها تصاویر هماهنگ با قوانین مدرج، تایید خواهند شد.

گام ششم احراز هویت سجام در آساتریدر
گام هفتم احراز هویت سجام در آساتریدر

بعد از تایید عکس، باید یک تصویر ویدئویی همراه با صدای خود ضبط کنید. قبل از انجام این مرحله هم، مطالعه قوانین الزامی است.

گام نهم احراز هویت سجام در آساتریدر
گام هشتم احراز هویت سجام در آساتریدر

عکس برداری از امضا، یکی از مهم‌ترین مراحل احراز هویت غیر حضوری کارگزاری آگاه است. امضای شما در این مرحله در پروند سجامی ثبت می‌شود، پس از امضای حقیقی خود به صورت خوانا و در کاغذی تمیز استفاده کنید.

گام دهم احراز هویت سجام در آساتریدر

در ادامه بندهای فرم احراز هویت سجام نمایش داده می‌شود. پس از مطالعه بندهای قرارداد، تیک «موارد ذکر شده در فرم بالا مورد تایید است» را بزنید و روی گزینه «تایید» کلیک کنید. با این کار همه فایل‌ها و اطلاعات شما برای سامانه سجام ارسال می‌شود و نتیجه تا ۲۴ ساعت بعد به اطلاع می‌رسد. اگر اطلاعات مورد تایید باشد، کد بورسی و کد معاملاتی در دو پیامک مجزا برایتان ارسال می‌شود.

گام آخر احراز هویت سجام در آساتریدر

راهنمای ثبت نام رایگان سجام و احراز هویت غیر حضوری سجام

گاهی پیش می‌آید که افراد در کارگزاری ثبت نام کرده‌اند و کد معاملاتی دارند اما هنوز ثبت نام و احراز هویت سجام را تکمیل نکرده‌اند. در ادامه نحوه ثبت نام غیر حضوری سجام، احراز هویت سجام و دریافت کد بورسی را بررسی می‌کنیم.
ابتدا از طریق مراجعه به سامانه سجام (sejam.ir) و تکمیل فرم‌ها، مراحل اولیه ثبت نام را تکمیل کنید. در این زمان کد پیگیری ۱۰ رقمی سجام برای شما پیامک می‌شود.

آموزش ثبت نام رایگان سجام

برای انجام احراز هویت می‌توانید از روش حضوری یا غیر حضوری استفاده کنید. برای روش حضوری می‌توانید از طریق شعب آگاه یا دفاتر پیشخوان دولت اقدام کنید و برای احراز هویت غیر حضوری سجام، لازم است نسخه اندروید اپلیکیشن آساتریدر را از طریق کافه بازار یا مراجعه به آدرس m.agah.com دریافت کنید.

راهنمای ثبت نام و احراز هویت غیر حضوری سجام

سپس وارد نرم‌افزار شوید و گزینه «احراز هویت الکترونیک» را انتخاب کنید.

راهنمای ثبت نام و احراز هویت غیر حضوری سجام 2

در این مرحله از احراز هویت غیر حضوری کارگزاری آگاه، دو گزینه پیش روی شما قرار دارد:
۱- اگر از قبل در کارگزاری آگاه ثبت نام کرده‌اید و کد معاملاتی برای شما پیامک شده است، گزینه «انجام شد» را انتخاب کنید.
۲- اگر هنوز کد معاملاتی آگاه را دریافت نکردیده‌اید، روی گزینه «ادامه» کلیک کنید.

گام اول ثبت نام و احراز هویت غیر حضوری سجام

در ادامه این مطلب قصد بررسی گزینه «انجام شد» را داریم. بنابراین بعد از کلیک روی این گزینه باید در اپلیکیشن تایید کنید که کد پیگیری ۱۰ رقمی سجام را از طریق پیامک دریافت کرده‌اید. اگر این‌چنین است در تصویر زیر روی عبارت «بله کد ۱۰ رقمی دارم» کلیک کنید.
همچنین انتخاب گزینه «خیر» به معنی عدم ثبت نام در سامانه سجام است. پس در این صورت وارد مرحله ثبت نام خواهید شد.

گام دوم ثبت نام و احراز هویت غیر حضوری سجام

از آن جایی که برای احراز هویت غیر حضوری سجام، باید تصویر شما از طریق دوربین گوشی ثبت شود و اجازه انتخاب عکس از گالری تصاویر وجود ندارد، پس در مرحله بعد روی گزینه «انجام شد» کلیک کنید. با کلیک روی این گزینه، شما اجازه دسترسی به برخی از بخش‌های تلفن همراه (مانند دوربین) را برای اپلیکیشن صادر کرده‌اید.

گام سوم ثبت نام و احراز هویت غیر حضوری سجام

در مرحله بعد کد ملی و کد ۱۰ رقمی سجام را در کادرهای مربوطه بنویسید. اگر کد پیگیری سجام را دریافت کرده‌اید اما پیامک آن پاک شده است و به آن دسترسی ندارید، گزینه «بازیابی کد پیگیری سجام» را انتخاب کنید. بعد از دریافت مجدد کد آن را در کادر مورد نظر بنویسید و گزینه تایید را انتخاب کنید.

گام چهارم ثبت نام و احراز هویت غیر حضوری سجام

در این مرحله کادری برای درج «سریال یا کد رهگیری کارت ملی هوشمند» مشاهده می‌کنید. سریال کارت ملی در پشت کارت، بالا و سمت چپ نوشته شده است و از ۹ عدد و ۱ حرف انگلیسی تشکیل می‌شود.

گام پنجم ثبت نام و احراز هویت غیر حضوری سجام در آساتریدر

مرحله بعدی درج تصویر و ضبط فیلم است که بسیار اهمیت دارد. حتما برای انجام این مرحله قوانین مربوط به میزان نور، پوشش و… را مطالعه کنید. البته در صورتی که عکس مورد تایید نباشد، می‌توانید روی گزینه «تکرار عکس» کلیک کنید. اما به هر حال تنها تصاویر هماهنگ با قوانین مدرج، تایید خواهند شد.

گام ششم ثبت نام و احراز هویت غیر حضوری سجام در آساتریدر
گام هقتم ثبت نام و احراز هویت غیر حضوری سجام در آساتریدر

بعد از تایید عکس، باید یک تصویر ویدئویی همراه با صدای خود ضبط کنید. قبل از انجام این مرحله هم، مطالعه قوانین الزامی است.

گام هشتم ثبت نام و احراز هویت غیر حضوری سجام در آساتریدر
گام نهم ثبت نام و احراز هویت غیر حضوری سجام در آساتریدر

عکس برداری از امضا، یکی از مهم‌ترین مراحل احراز هویت غیر حضوری کارگزاری آگاه است. امضای شما در این مرحله در پرونده سجامی ثبت می‌شود، پس از امضای حقیقی خود به صورت خوانا و در کاغذی تمیز استفاده کنید.

گام دهم ثبت نام و احراز هویت غیر حضوری سجام در آساتریدر

در ادامه بندهای فرم احراز هویت سجام نمایش داده می‌شود. پس از مطالعه بندهای قرارداد، تیک «موارد ذکر شده در فرم بالا مورد تایید است» را بزنید و روی گزینه «تایید» کلیک کنید. با این کار همه فایل‌ها و اطلاعات شما برای سامانه سجام ارسال می‌شود و نتیجه تا ۲۴ ساعت بعد به اطلاع می‌رسد. اگر اطلاعات مورد تایید باشد، کد بورسی را دریافت خواهید کرد اما در صورت وجود مغایرت، باید مجددا به اپلیکیشن مراجعه و احراز هویت غیر حضوری را انجام دهید.

راهنمای دریافت کد معاملاتی و احراز هویت غیر حضوری کارگزاری آگاه (برای مشتریان سجامی)

احراز هویت هوشمند سجام

اگر ثبت نام سجام را انجام داده‌اید و کد بورسی برایتان ارسال شده است، با طی مراحل زیر می‌توانید در کارگزاری آگاه ثبت نام کنید، احراز هویت غیر حضوری آگاه را انجام دهید و کد معاملاتی را دریافت کنید.
وارد سامانه ثبت نام کارگزاری آگاه به آدرس ex.agah.com شوید و طبق تصویر زیر روی گزینه «ثبت نام دریافت کد بورسی رایگان» کلیک کنید.

راهنمای دریافت کد معاملاتی و احراز هویت غیر حضوری کارگزاری آگاه

گزینه «ثبت نام جدید» را انتخاب کنید.

گام دو راهنمای دریافت کد معاملاتی و احراز هویت غیر حضوری کارگزاری آگاه

کد ملی و کد امنیتی را درج و سپس روی گزینه «ادامه» کلیک کنید.

گام سه راهنمای دریافت کد معاملاتی و احراز هویت غیر حضوری کارگزاری آگاه

در این مرحله کد تاییدی به شماره همراه ثبت شده در سامانه سجام ارسال می‌شود. کد را در کادر بنویسید و روی گزینه «ادامه» کلیک کنید. در صورت عدم دریافت کد، طبق تصویر می‌توانید گزینه «ارسال مجدد کد» را انتخاب کنید.

گام چهار راهنمای دریافت کد معاملاتی و احراز هویت غیر حضوری کارگزاری آگاه

همانطور که در تصویر زیر قابل مشاهده است، کلیه اطلاعاتی که در سامانه سجام درج کرده‌اید، در این صفحه قابل مشاهده است. در صورت صحت اطلاعات، بخش «صحت اطلاعات وارد شده را تایید می‌نمایم» تیک بزنید و روی گزینه «ادامه ثبت نام» کلیک کنید.
دقت داشته باشید که در صورت تایید اطلاعات، امکان ویرایش آن در آینده وجود نخواهد داشت. همچنین در صورت نیاز به ویرایش، تنها می‌توانید گزینه‌های «محل تولد» و «محل صدور» را تغییر دهید.

گام پنج راهنمای دریافت کد معاملاتی و احراز هویت غیر حضوری کارگزاری آگاه

طبق تصویر زیر در این مرحله اطلاعات شامل نام و نام‌خانوادگی به صورت غیر قابل تغییر نمایش می‌یابد و دیگر اطلاعات شامل: استان محل اقامت، شهر محل اقامت، شماره تماس و آدرس ایمیل باید ثبت شود.

نکته: دقت کنید شماره تماس و آدرس ایمیلی که برای ثبت نام در آگاه درج می‌کنید، نمی‌تواند تکراری باشد و نباید با این اطلاعات برای فرد دیگری ثبت نام انجام داده باشید.
در ادامه یک نام کاربری و رمز عبور انتخاب کنید (این دو مورد را به خاطر بسپارید، چرا که برای ورود به سامانه معاملاتی، باشگاه مشتریان و… از همین نام کاربری و رمز عبور استفاده خواهید کرد).
سپس در بخش نحوه آشنایی با کارگزاری آگاه، یکی از گزینه‌ها را انتخاب کنید. کد امنیتی نمایش یافته را درج و با انتخاب گزینه «ادامه ثبت نام» به مرحله بعد هدایت خواهید شد.

گام شش راهنمای دریافت کد معاملاتی و احراز هویت غیر حضوری کارگزاری آگاه

در صورتی که در مرحله قبل، شماره تماس را ویرایش کنید، طبق تصویر زیر کد تایید جدیدی برایتان ارسال می‌شود که به مدت ۳۰ دقیقه معتبر است. این کد را در کادر مربوطه درج و گزینه «ادامه» را انتخاب کنید. در صورت عدم دریافت کد، طبق تصویر روی «ارسال مجدد کد فعال‌سازی آگاه» کلیک کنید.
نکته: دقت داشته باشید این مرحله تنها برای افرادی که شماره تماس را ویراش کرده‌اند، نمایش خواهد یافت و در غیر این صورت مستقیما به مرحله بعد هدایت می‌شوید.

گام هفت راهنمای دریافت کد معاملاتی و احراز هویت غیر حضوری کارگزاری آگاه

طبق تصویر، کنار شماره حساب، گزینه انتخاب وجود دارد. تیک این گزینه بزنید و روی «ادامه ثبت نام» کلیک کنید.

گام هشت راهنمای دریافت کد معاملاتی و احراز هویت غیر حضوری کارگزاری آگاه

در این مرحله می‌توانید تصاویر مدارک شناسایی خود را بارگزاری و سپس گزینه «ادامه ثبت نام» را انتخاب کنید (انجام این مرحله اختیاری است).

گام نه راهنمای دریافت کد معاملاتی و احراز هویت غیر حضوری کارگزاری آگاه

در این بخش کد تایید ۵ رقمی که از طرف سامانه سجام ارسال می‌شود را در کادر مربوطه درج و روی «ادامه» کلیک کنید. در صورت عدم دریافت کد، طبق تصویر گزینه «ارسال مجدد کد تایید سجام» را انتخاب کنید.

گام ده راهنمای دریافت کد معاملاتی و احراز هویت غیر حضوری کارگزاری آگاه

در این مرحله گزینه «متن قرارداد را خواندم و تایید می‌کنم» را تیک بزنید، کد امنیتی نمایش یافته را در کادر مربوطه بنویسید و سپس روی «درخواست رمز» کلیک کنید (در صورت تمایل برای مطالعه متن قراردادها می‌توانید طبق تصویر از طریق کلیک روی کلمه «اینجا»، فرم‌های مربوطه را دانلود کنید).

گام یازده راهنمای دریافت کد معاملاتی و احراز هویت غیر حضوری کارگزاری آگاه

رمز ۷ رقمی که از طریق پیامک دریافت کرده‌اید را در کادر مربوطه درج و سپس بر روی «امضا قرارداد» کلیک کنید (در صورت عدم دریافت رمز طبق تصویر روی گزینه «ارسال مجدد رمز امضا» کلیک کنید).

گام دوازده راهنمای دریافت کد معاملاتی و احراز هویت غیر حضوری کارگزاری آگاه

با مشاهده تصویر زیر، احراز هویت غیرحضوری شما در کارگزاری آگاه با موفقیت به اتمام رسیده است و حداکثر تا ۵ روز کاری آینده حساب کاربری‌تان فعال خواهد شد.
در تصویر زیر:
– با کلیک روی گزینه اول، وارد سامانه معاملاتی آگاه خواهید شد (که پس از فعال شدن حساب، قابل دسترسی است).
– گزینه دوم امکان دانلود اپلیکیشن سامانه معاملاتی آگاه به نام آساتریدر را برایتان فراهم می‌کند.
– گزینه سوم سایت بآشگاه مشتریان آگاه است که بسیاری از خدمات این کارگزاری مانند: دوره‌های آموزشی، بسته‌های اعتباری و… از طریق این سامانه ارائه می‌شود.
– با کلیک روی گزینه آخر وارد اینستاگرام رسمی کارگزاری آگاه می‌شوید.

گام سیزده راهنمای دریافت کد معاملاتی و احراز هویت غیر حضوری کارگزاری آگاه

پس از فعال شدن حساب کاربری می‌توانید وارد سامانه معاملاتی آسا به آدرس online.agah.com شوید و با درج نام کاربری و رمز عبور (که قبلا انتخاب کرده‌اید) و همچنین ثبت کد امنیتی نمایش یافته و سپس کلیک روی «ورود»، معاملات خود را آغاز کنید.

گام چهارده راهنمای دریافت کد معاملاتی و احراز هویت غیر حضوری کارگزاری آگاه

 


سخن آخر

دریافت کد بورسی و کد معاملاتی، اولین قدم برای ورود به بازار سرمایه محسوب می‌شود. در این مطلب، مراحل کامل دریافت کد بورسی، کد معاملاتی و احراز هویت غیر حضوری کارگزاری آگاه را برای شما شرح دادیم. ثبت نام سجام آگاه را می‌توانید از طریق سامانه آگاه اکسپرس انجام دهید و احراز هویت سجام نیز از طریق نسخه اندروید اپلیکیشن آساتریدر انجام می‌شود. پس از انجام این مراحل و دریافت کدهای مورد نیاز، به سامانه معاملاتی آساتریدر دسترسی خواهید داشت و می‌توانید با استفاده از امکانات کامل و کاربری آسان آن، معاملات خود را پیش ببرید.

 

 

138 پاسخ به “احراز هویت غیرحضوری کارگزاری آگاه و ثبت نام رایگان سجام”

 1. سعید گفت:

  با سلام و عرض ادب بنده برای پدرم بعد از ثبت نام در سجام به کارگزاری کارامد مراجعه و احراز هویت الکترونیکی انجام دادم و کد بورسی هم گرفتم فقط مشکلی که هست نام کاربری و رمز عبور ندارم و نمیدونم چجوری باید اقدام کنم بخاطر همین قضیه میخام به سمت کارگزاری اگاه بیام ایا امکانش هست توی اگاه هم ثبت نام و در بازار فعالیت کنم ممنون میشم سریع تر پاسخ بنده رو بدید
  باید دقیقا چی کار انجام بدم؟

  ۱
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   بله، به منظور انجاممعاملات در کارگزاری آگاه لطفا در سامانه آگاه اکسپرس ثبت نام و احرازهویت انجام دهید.بعد از انجام این مراحل کد بورسی و حساب معاملاتی شما با ارسال نام کاربری و کلمه عبور فعال می شود که می توانید اقدام به انجام معاملات خرید و فروش سهام و انواع اوراق بهادار نمائید.

   ۱
 2. نادیا گفت:

  سلام من قبل از ثبت نام در سجام و احراز هویت از اونجا، در کارگزاری اگاه ثبت نام کردم و احراز هویت هم شدم
  الان که میخوام توی کار گزاری آگاه احراز هویت رو ب صورت غیر حضوری انجام بدم وقتی با نام کاربری و رمز عبور وارد میشم فقط نوشته که حضوری مراجعه بشه.
  پس گزینه احراز هویت غیر حضوریش کجاس

  ۰
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   شما در زمان ثبت نام در آگاه اکسپرس ، گزینه مراجعه حضوری به دفتر پیشخوان طرف قرارداد با آگاه را انتخاب نموده اید ، جهت تغییر نحوه انجام احراز هویت از حضوری به غیر حضوری ، لطفا در ساعات اداری با شماره تلفن ۰۲۱۹۱۰۰۴۰۰۴ داخلی ۱ بخش اکسپرس تماس حاصل فرمائید.

   ۰
 3. مهدی گفت:

  سلام خسته نباشید من تو کارگزاری دیگه ای حساب دارم. آیا می تونم از این طریق (غیر حضوری)، در کارگزاری آگاه هم بی هیچ مشکلی حساب داشته باشم؟

  ۰
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   در صورتی که در سامانه سجام ثبت نام و احراز هویت شده اید ، با ثبت نام و احراز هویت غیر حضوری در "سامانه آگاه اکسپرس" قادر به افتتاح حساب معاملاتی در کارگزاری آگاه خواهید بود.

   ۰
 4. حمیدرضا گفت:

  سلام وقت شما بخیر
  من قبلا در کارگزاری آگاه ثبت نام کرده ام و احراز هویت سجام هم انجام دادم، اما الان که میخواهم وارد سایت آگاه اکسپرس بشم و ادامه ثبت نامم رو تکمیل کنم و احراز هویت کارگزاری رو انجام بدم و یا از قسمت پیگیری وقتی نام کاربری و رمزم رو میزنم مینویسه پیام خطا ولی نمیزنه چه خطایی

  ۱
  • Agah7 گفت:

   سلام دوست عزیز
   به دلیل در دسترس نبودن اطلاعات کاربری شما، لطفا جهت پیگیری در ساعات اداری با شماره تلفن ۰۲۱۹۱۰۰۴۰۰۴ داخلی ۱ بخش اکسپرس تماس حاصل فرمائید.

   ۰
   • حمیدرضا گفت:

    الان من احراز هویت انجام دادم برام پیام اومده کد معاملاتی فعال شد ولی آساتریدر هنوز هم زده آزمایشی ولی از طریق سایت آگاه آنلاین حسابم شارژ میشه مشکل از کجاس؟ خودش ب روز شه درست میشه؟

    ۰
    • agah9 گفت:

     سلام دوست عزیز
     حدود پنج الی یک هفته بعد از انجام احراز هویت آگاه حساب معاملاتی با ارسال نام کاربری و کلمه عبور فعال می شود و از حالت آزمایشی خارج می شوید.جهت پیگیری بیشتر لطفا با شماره تلفن ۰۲۱۹۱۰۰۴۰۰۴ داخلی ۲ بخش پذیرش آنلاین تماس حاصل فرمائید.

     ۰
 5. آرمن گفت:

  سلام
  سوالی داشتم در مورد دریافت کد معاملاتی آتی کالا
  من کد بورسی رو از آگاه کرفتم (منظورم در سامانه آگاه ثبت نام کردم) آیا امکانش هست انلاین بتونم کد آتی کالا رو فعال کنم ؟

  ۰
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   جهت اخذ کد معاملاتی، لازم است شخص با در دست داشتن مدارک ذیل به یکی از شعب کارگزاری‌آگاه مراجعه و نسبت به اخذ کد خود اقدام نماید.مدارک لازم برای اشخاص حقیقی:
   اصل و تصویر شناسنامه از تمام صفحات
   اصل و تصویر رو و پشت کارت ملی
   دریافت نامه معرفی به بانک از کارگزاری و مراجعه به بانک به منظور افتتاح حساب در اختیار بورس*
   اعلام شماره حساب در اختیار بورس به کارگزاری
   جهت کسب اطلاعات بیشتر به مطلب راهنمای دریافت کد معاملات برخط (آنلاین) آتی سکه در کارگزاری آگاه در بلاگ بآشگاه مراجعه بفرمائید.

   ۰